Adını Sen Koy 359. Bölüm Analizi (“ASLI”) 31 Mayıs 2018 Perşembe ( SON 7 BÖLÜM )

Burak 17 Ağu 2018 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 359. Bölüm 31 Mayıs 2018 Perşembe ( SON 7 BÖLÜM )

Ömer, hep Zehra ya bebek istediğini söylüyordu. Hem de bir değil, iki değil, hele 3 hiç değil. Tam bir düzine bebek istiyordu Ömer. Ömer’e göre ne vardı ki isterdi elbet. 9 ay o taşımayacaktı karnında. Kader Ömer’e küçük bir sürpriz hazırlamış ve konağa gökten bir melek göndermişti. Hediye ablanın ahiretliğinin torunu, annesi ameliyat olunca bakacak kimse olmayınca Hediye abla bakacaktı. Tam da Ömer’in büyük bir heves ile Zehra ile başbaşa kalmayı plan yaptığı gün gelmişti konağa Kaan bebek.

Ve Zehra Kaan bebeği görünce kanı kaynadı ben bakarım sen işine bak diyerek bebeği aldığı gibi odasına götürdü Zehra. Ve Sürpriz Ömer bey. Bakın size kimi getirdik, o çok istediğin bebek vardı ya 9 ay beklemene gerek kalmadı. Hadi bakalım iyi bir baba ve anne olma yolunda ilk provalarını Kaan bebekle yapıyor Ömer ve Zehra. ilk zamanlar odadan dışarı çıkmadılar, sonra Ömer alıştı ve bir sabah yürüyüşe gittiler parka orada bir bayan Kaan’ı Ömer ve Zehra’nın bebeği zannederek anne ve babasına nasılda benziyor diyerek sevdi gitti.

Ömer’in de Zehra’nın da çok hoşuna gitti bu durum. Konağa geldiklerinde Bahşende terasa çıkacaktı tekerlekli sandalye ile Jülide çıkardı ve konuşmaya başladılar. Ömer de içerde telefonla Komiser Murat ile konuşarak Ercan’ın tutuklandığı haberini aldı. Hapse konmak için nakil yapılacakmış.

Bu haberi terasta olan anne ve babaannesine söylemek için çıktı Ömer. Jülide ile Bahşende de Ercan ile iş birliği yapan Bahşende hakkında konuşuyorlardı. Ömer bu konuşmayı duymuş muydu? Diye endişelense de annesi Ömer hiçbir şey duymamış, Babaannesinin Ercan ile iş birliği yapmış olduğunu, babasının bu sebeple öldüğünü, anne ve babasız büyümelerinin tek sorumlusunun Bahşende hanım olduğunu Ömer bilmiyor, hiçbir zamanda öğrenemeyecek.

 

Jülide çok düşündü, ilk başlarda oğlu ile konuşmak bu acı gerçeği ona söylemek istese de sonra vazgeçti. Bahşende yi Allah’a havale etti bunu da Bahşendeye söyledi. Dua edin de Allah sizi affetsin, ben affettim, ilahi adalete güveniyorum o neylerse güzel eyler. Şuan siz kendinizi savunacak durumda değilsiniz diyerek, ben sizin kadar kötü olmayacağım mesajını verdi.

Ömer annesinden sonra babaannesinin yanına gitti, elinden tutarak bugün iyi göründüğünü, açık havanın iyi geldiğini arada dışarı çıkmasının iyi olacağını, iyileşmeniz için elimizden geleni yapacağız, her ne olursa olsun yanınızda olduğumuzu bilin diyerek, biraz işlerim var gitmem gerek diyerek oradan ayrıldı Ömer.

Bilse ki Ayşe ye ve kendisine en büyük kötülüğü babaannesi yaptı. Onu o konakta bir dakika durdurmaz. Hele Ercan ile en son iş birliği yapıp annesinin konakta olduğunu bilgisini babaannesi verdi. Ercan o sebeple aileye yeniden musallat oldu. Polise bile giderdi Ömer ama Jülide oğlunun bir kere daha hayal kırıklığına uğramasını istemediği için sesini çıkarmadı.

 

Bahşende hanım bir kere daha dostunu, düşmanını net bir şekilde görmüştü. Kendisinin kötülük yaptığı jülide’den iyilik görüyordu Bahşende ve Bahşende ‘nin iyilik yaptığı Defne den de kötülük görmüştü. Bu Bahşende için çok ağırdı, ağlıyor, büyük bir vicdan azabı yaşasa da Ömer’e Ayşe ye o en güzel yıllarını annesiz ve babasız geçirmelerine neden olduğu yılları geri verememenin büyük acısını yaşıyordu.      

Ercan nezarette avukatı ile konuşuyor. Avukatı ne kadar iyi bir savunma yapmış olursa olsun, deliller suçüstü ve 30 yıl hapiste kalacak Ercan. Ve Ercan avukatın yakasına yapışarak ben hapse giremem dedi.

Niye giremiyorsun Ercan? gir ne olur, Allah aşkına gir, bak hatrı kalır yoksa. Girersen incilerin mi dökülür ha. Şehir eşkıyası Ercan. Üstüne bir de avukattan orta şekerli kahve istedi. Beş yıldızlı otel zannettin herhalde orasını Ercan. Avukatta şaşkın şaşkın bakıyor, kahve olmaz su belki bulabilirim dedi çıktı.

Ömer Zehra’nın yanına giderek Ercan’ın tutuklandığı haberini verdi. Zehra da çok mutlu oldu, rahatladı. Ercan yüzünden Zehra geceleri kabus görüyor ve söylemiyormuş, Ömer huzursuz olmasın diye. Şimdi yakalandığı için söyledi ve senin sayende biricik kocam sayesinde o adam içerde dedi ve Ömer’i yanağından öptü Zehra.

Ömer de mutlu oldu. Kaan gelince pabucu dama atılacak sanmıştı ama öyle olmadı. Ömer Zehra’nın biricik yegane tek aşkı. Hem de en yenisinden. Aynı şekilde Ömer içinde geçerli bu durum.  Ömer Zehra yı kimseyle paylaşamayacak kadar çok seviyor.

 

*****************

PAYLAŞAMAM SENİ

Kafanı çeviripte kimseye bakma
Bir başka yüreklerde ateşler yakma
Kendini de büsbütün ateşe atma
Kıskanırım kimseyle paylaşamam seni

Ben sevdayı buldum kara gözlerinde
Okşayıp sevdiğim o esmer teninde
Tam huzuru bulmuşken sende sevginde
Mümkün değil kimseyle paylaşamam seni

Çok sevmişim seni canımdan daha çok
Hasretin şu bağrıma saplanmış bir ok
Senden başka tutunacak hiçbir dalım yok
Ölürüm de kimseyle paylaşamam seni

Beni zincire vurup zindanlara atsalar
Beni parçalayıp da lime lime yapsalar
Yarı ölü vaziyette bir çukura atsalar
Can bedenden çıkmadıkça paylaşamam seni

Ayhan OKUMUŞ

***************

 

Ömer çok fena kıskanıyor Kaan bebeği. Bir de kendi bebekleri olsa hemde bir düzine o zaman neler olur Allah bilir?. Bir bebekle böyle olan Ömer 12 bebekle aman Allah’ım düşünemiyorum bile.

Bugün varsın yarın yoksun ama ben hep varım dedi. Zehra öyle çok alışmış ki Kaan a gidecek olması onu çok üzdü.  Bir de Hediye abla bu konuşmanın üzerine gelerek, annesi hastaneden çıkmış, bir-iki saate gelip alacaklar deyince Zehra daha da kötü oldu.

Emziği istedi Ömer den, Ömer de suya batırmayacak mıyız? diye sorunca, Zehra; öğrenmişsin dedi. Ömer de bu bücür öğretti, arada bize misafirliğe gelsin deyince, Zehra’nın yüzü güldü. Mutlu oldu.

Ömer de emziği yıkamak için mutfağa gitti.

Hediye abla telefonla bebeğin ailesi ile konuşuyordu. Hastaneden çıkan anne için bir gün dinlensin bebek bir gün daha burada kalsın dedi. Ömer de duydu bunu başı ile onay verdi kalsın diye. Evet Kaan bebek bir gece daha kalacak konakta, yarın gidecek.

Ömer bu güzel haberi Zehra ya vermek için odaya gittiğinde Kaan uyumuştu bile. Ömer Zehra ya bu haberi biraz zor verdi ve Zehra da Ömer’e ceza olarak Kaan benim yanımda yatacak dedi. Ömer buna sevindi, sen hep beni böyle cezalandır, çünkü bu ceza ile sana sarılıp uyuyabileceğim dedi.

Zehra, anne bebek çantası çizmeye karar verdiğini, Kaan bebeğin ona ilham verdiğini bunu yaşayarak gördüğünü, bir ihtiyaç olduğunu fark ettiği için böyle bir karar almış Zehra ve çizim yapacak. Ömer de tüm buluşlar ihtiyaçlardan doğar zaten dedi. Haklı Ömer.

 

Ercan yine bir işler çeviriyor. Avukatına iki isim söyledi. Buz hanenin anahtarını versin, av mevsimi bitti ama bizim de kendimize göre hesabımız, kitabımız var, insan mevsimsizde ava çıkmak durumda kalabiliyor dedi. Hilmi Yılmaz’ında vardı buzhanesi. O da ava çıkardı. Bu zenginlerde moda herhalde ava çıkmak ama bir tek Ömer ava çıkmadı hiç görmedik avlandığını.

Bir de bu şifreli bir konuşmaydı anlaşılan, çünkü bir süre sonra Ercan’ın avukatı bir zarf göndermiş. Onu verdi görevli. Ercan zarfı açtı okudu. Ömer için mahşer günü yakın, o büyük güne büyük bir sürpriz saklamış, o gün geldiğinde bekle ve gör diye  kendi kendine konuştu durdu Ercan.

İpek, şirkette Selin ile konuşuyor. Selin İpek’e Koray’ın Sarp’a neden öyle davrandığını açıkladı. Koray senden hoşlanıyor dedi.

İpek’in üzerindeki bluz, Zehra’nın 1. Sezonda havuza düştüğünde, Ömer’in onu havuz başında suni teneffüs yapıp kucağına alarak taşıdığı bölümde giydiği bluz. Ve bu bluzu Ayşe de 2. Sezon dizi jeneriğinde giymişti. Şimdi de İpek aynı bluzu giymiş. Bu bluzu en iyi taşıyan Zehra idi bence.

Aysel hanım, Salim amcanın hal ve hareketlerinden dolayı onu daha fazla zora sokmamak için ev aramaya başladılar. İpek den de bu konuda araştırma yapmasını istedi.

Ömer Zehra için rahat çizim yapması için defter almış gelmiş. O esnada da Kaan bebek bağırınca bak yine aynı şeyi yaptı. Seninle konuşurken aramıza giriyor dedi. Zehra Kaan’a dokununca ateşi olduğunu fark etti, nefes alıp vermesi de hızlanmış, telaşla ne yapacağız deyince, Ömer de birden telaşlandı. Hastane, hastaneye götürelim ben arabayı kapının önüne getiriyorum deyip tam çıkacaktı ki Ayşe geldi.

Ayşe, onların bir yere gideceklerini anladı. Ömer de hastane deyince, neler olduğunu sordu. Zehra da bebek ateşlendi, hasta ettik onu deyince, Ayşe bebeği aldı alnından öptü. Abartılacak kadar ateşi yok dedi.

Ayşe duruma el koydu. Abisini eczaneye bebek için ateş düşürücü şurup almaya gönderdi. Kendisi de Zehra ile bebeğe ılık duş aldıracaklar. Bu bir nebzede olsa ateşini düşürecek.

Ömer şurubu alıp gelince, Ayşe abisinin bu endişeli halinden dolayı sende ister misin? diye sordu. Ömer de Ayşe ye kızdı sen abinle dalgamı geçiyorsun diye. Ayşe için Ömer ve Zehra’nın bebek etrafında pervane olmaları çok hoşuna gitti. Onlardan çok iyi anne baba olur Ayşecim.

 Ayşe gitti. Ömer ve Zehra bebekle başbaşa kaldılar. Zehra Kaan’a bizi üzme iyileş deyince, Ömer de o bizi üzmez daha mesai yapacak, ben sana yaklaşacağım zaman ağlama sensörleri devreye girecek bende sana yaklaşamayacağım dedi.

 

Ayşe, Kaan’ın ateşi 38 geçmezse gitmenize gerek yok demiş. Ömer de garantici olduğu için gidelim, ya ateşi birden yükselirse, biz müdahale edemezsek, havale geçirirse deyince, Zehra Allah korusun deme öyle dedi, ateşi biraz daha düşünce Ömer’in  boynuna sarıldı ateşi düştü diye. Sonra da yine çıkmayacağı anlamına gelmez dedi.

Ömer de sabaha kadar asker nöbeti tutacağız dedi. Eeee Ömer bey baba olmak kolay değil. Öyle ben bir düzine bebek istiyorum demekle olmuyor bu işler.

Ömer dediğini yaptı. Asker gibi Kaan’ı bekledi. Önce Zehra uykuya yenildi uyudu, sonra da Ömer. Kaan bebekse maşallah cin gibi bakıyor uykusu yok. Sabah olduğundaysa bebek yok, Zehra ile Ömer uyuyor yatakta.

Uyandılar ve bir süre sonra bebeğin yokluğunu fark ettiler. Hemen yataktan fırladılar içeri koştular. Kaan Ayşe’nin yanında salonda Jülide ile beraber, onların yanında uyuyor. Sabah Ayşe Kaan’ın sesine odanın kapısını çalmış, ses olmayınca girmiş içeri bebeği almış çıkmış. Ömer ile Zehra’nın bundan haberi olmamış nasıl olsun çok yoruldular.

 

Kaan’ın nerde olduğunu öğrenmeden, Ömer ve Zehra dolmuşla Kaan’ı ailesine götürüyorlar. Sahne eksikti. O arada bir sahne daha olmalı Ömer ve Zehra salona koşarak gelip Kaan’ı uyurken görmeliydiler. Sonra da biz hazırlanalım uyanınca ailesine götürürüz diyerek odalarına gitmeliydiler. Burada tekrar sahne değişip bu arabadaki gidiş anları gösterilmeliydi.

Ayrıca kime teslim ettiklerini de görmedik. Bir banka oturmuşlardı. Zehra içinde bir boşluk hissettiğini söylüyordu. Her ikisi de birbirlerini bu süreçte iyi bir anne ve baba olacakları yönünde övdüler.

 

Ömer çocuklarının Zehra ya benzemesini istediğini söyledi. Zehra da Ömer’e olan sevgisinden, aşkından, omzuna böyle yaslanıp güvende, huzurlu olmaktan mutlu olduğunu, iyi bir baba olacağını, yakışıklı bir baba olacağını söyledi Zehra.

Bu esnada da komiser Murat Ömer’i arayarak Ercan’ın nakil esnasında kaçtığı haberini verdi.

YENİ AŞKIM

Kim geçmedi ki gönlümden
Giden gitti hep ömrümden
Çok çektim, çok da yoruldum zalimin elinden
Ya yoruldum ya da ben kovdum nankörü kalbimden yeni aşkım

Dünyam ol sen dön başımda
İnsan ol ki kal yanımda
Benim derdim bana yeter
Kanar bağrımda
Senin yerin benim yanım
Mutluyum yanında yeni aşkım

Aradığım aşktın buldum
Yalan sevdalara doydum
Çok çektim çok da yoruldum dostun elinden
Ya yoruldum ya da ben kovdum nankörü kalbimden yeni aşkım

Dünyam ol sen dön başımda
İnsan ol ki kal yanımda
Benim derdim bana yeter
Kanar bağrımda
Senin yerin benim yanım
Mutluyum yanında yeni aşkım

Sibel CAN

 

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 359. Bölüm Analizi (“ASLI”) 31 Mayıs 2018 Perşembe ( SON 7 BÖLÜM )” üzerine 38 yorum

 1. xanim dedi ki:

  gunaydin betulum hos geldin nasilsin kiz ben seni cok ozledim nerdeydin merak ediyoruz seni cokkkk seviyorum ailenen mutlu keyfli huzurlu pazarlar dilerim :):):)

 2. xanim dedi ki:

  gunaydin gizemim hos geldin bitanem ben iyim sen nasilsin kiz bende seni cok ozledim seni cokkkkk seviyorum gunun nasil geciyor ailenen mutlu neseli pazarlar dilerim allaha emanet ol :):)

 3. xanim dedi ki:

  gunaydin radam canim arkadasim hos geldin iyi olmana cok sevindim hep iyi ol bitanem bende iyim gunumde fena sayilmaz bu isler bitmez bayram hazirliklarina basladinmi kiz omer ve zehra hakkinda dediylerinde haklisin benim icin zaten dizi bitmistir ben bakmiycam kiz bu nazmiye cadisini ne kadar dovsen kadin akillanmaz ben onun elinden cok sinirliyim onu dovesim geliyor seni cokkkk seviyorum ailenen mutlu keyfli mutlu huzurlu pazarlar dilerim allaha emanet ol :):):)

 4. xanim dedi ki:

  gunaydin aslim nasilsin birtanem bayram temizliyi nasil gidiyor canim arkadasim abim doktora gidicek evet bende biliyorum da doktor bize oyle soyledi bakalim nasil olucak seni cokkkk seviyorum sana islerinde kolay gelsin birtanem benimde kedimde 2 gundur yokdur uzulmustum dun geldi ya sarildim ona cok mutlu oldum rabbim yardimcin olsun ailenen keyfli huzurlu mutlu pazarlar dilerim :):):)

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın mutlu pazarlar canım. Bayram temizliğine birazdan başlayacağım. Daha başlamadım. Akşama da temizlik bitmiş, yemek pişmiş olur 🙂
   Doktor o günün bayrama denk geldiğini bilmiyor herhalde siz gitmeden önce telefonla arayın olmazsa arefeden arayın hastaneyi öyle gidin. Şimdi gidersiniz kimse olmaz boşa gitmiş olursunuz.
   Hayırdır küçük kedicik nerelere gitmiş de gelmiş.
   Benim kedim benim yanımda 🙂
   sağ olasın sana da kolay gelsin canım.

 5. Rada dedi ki:

  Gunaydin. Hepinize hayirli pazarlar. Nasilsiniz arkadaslar? Vay kimi goruyorum. Betulum hosgeldin. Kiz ben seni nazinin yaninda ise baslamissin sandim. Kadini cok seviyorsun ya oda seni asistani olarak ise almistir. Haklisin vallah tek o kazma omer diyil sazan zehrada hep avlandi. Gerci o salakliginin kurbani oldu her defasinda. Aslinin pasasida avlana avlana gelib kurtariyordu zehrayi.
  Aslim kiz bu sezon izlersem tabi bulurum dovecek birini. Benim icin bitti dizi. Ama yeni sezonun bir iki bolumu izlerim bakalim nazi zehra omer icin nasil bir senaryo yazmis. Tahmin ettigim gibi oldurucek mi yoksa ikisini temelli amerikaya alevin leylanin demirin mertin yanina surgune mi gonderecek?

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın Radacım, Dizi 3. sezonda nasıl olur bilmem ama ilk başladığında hikaye Zehra ve Ömer üzerine kuruluydu. Öldürürse bu çifti anlatacak yeni bir hikaye bulması lazım.
   Devam ederse ki edecek gibi görünüyor, Zehra ölürse kolyenin bir manası kalmıyor.
   Ömer’in hikayesi çözüldü. Zehra’nın hikayesi hala sır. gerçek babasını bulacaktı Ömer hepsi masal oldu.

 6. Zehmer dedi ki:

  Selam nasılsınız arkadaşlar Eline sağlık asli kız ömer i avlanirken hiç görmedik demissin nasıl goremezsin kız aşkolsun iki yıldır hep ömer i avlatiyor nazi alev hilmi ercan defne avlaya avlaya bitiremediler adamı bir de tersten düşün ne demek istediği mi hemen anlarsın zaten 🙂

  1. aslı dedi ki:

   OOOOO kimleri görüyorum hoş geldin Zehmer.
   Sen nasılsın? bir görünüp kayboluyorsun. çok doğru dedin anladım canım. 🙂

 7. Rada dedi ki:

  Iyi aksamlar. Aslim seni iyi gordugume sevindim. Haklisin benim yildizim odunla barisamadi bir turlu. Ama var ya ben onu tam gonlumce dovemeden gitti. Ben simdi kimi dovub sovub stress aticam? Bir tek nazmiye kaldi geriye oda sovulmekten derisi kalinlasmis. Xanimcim hosbulduk ben iyim sen nasilsin senin gunun nasil gecti? Bende seni seviyorum yuzunu guldure bildiysem ne mutlu bana.
  Gozelim kiz ben geliyorum sen gidiyorsun bir turlu karsilasamiyoruz. sohbet ilgili mutlu haber varmis sende. Hep boyle mutlu ol canim benim. Anlatirsin bir ara bu mutlu haberi.

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar Radacım, sağ ol bir tanem ❤❤❤
   Senin dayaklarından kaçmış olmasın sakın 🙂
   Odun dedin dedin yandı bitti kül oldu çocuk yangında Zehra ile. Yeni gelenlerden birini bulursun artık kendine dövecek birini.

 8. Gizem dedi ki:

  Xanim nasılsın neler yapıyorsun seni çok özledim ve seni çok seviyorummmmmm❤❤❤

 9. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba.her kes iyidir inşallah.Elbette Aslımız iyi biz de iyi.Aslımız sözü çok hoşuma gitdiyi için edebiyyatcı arkadaştan ödünc aldım izinsiz oldu, geri verecegim.
  Aslıcım başka yerden davet aldığını bilmiyordum. Ama sen bizi bırakıp gedemezsin ki.Eger bir gün gitmek vacip olursa o zaman yine bir elin üstümüzde olacak demi? Çünkü sen bizi çok seviyorsun. O da var ki biz de seni çok seviyoruz.K….tüm sevgiler böyle karşılıklı olsa.
  Amcaya gelince dünürü ziyarete gelip sohbet ediyorlar.Ben de fırsattır dedim size yazmaya geldim.Onun veziyyeti kritik.beyine geden damarların yarıdan çoğu tıkanmış.Ben medisinada “0”.hiç birşey anlamıyorum.Yüreginde aritmiya var.o da bir ayrı dert.şeker de bir yandan. ne deyim Allah tüm hastalara acil şifalar versin inşallah.İlginize çok teşekkür ederim.Allaha emanet olun.

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar canım ablacım benim.
   🙂 Aslımız evet bende beğendim bu sözü çok teşekkür ederim Edebiyat ve şiir sever arkadaşa.
   Buralardayım ablacım Allah sağlıkla izin verdiği sürece bir yere gitmiyorum. Evet ben sizleri, seni çok seviyorum.❤❤❤❤❤

   Ablacım, Rabbim Polad amcam başta olmak üzere tüm hastalara acil şifalar versin.
   Bu saymış olduğun hastalıklar bir günde ortaya çıkan hastalıklar değil. Yılların birikimi. Ve hep söylediğim d vitamini eksikliğinden kaynaklanıyor. Güneşten alınan vitamin. eksikliği bir çok hastalığın sebebi. Mümkün olduğunca sende bu vitamin değerine baktır. eksik ise tamamla ablacım. iğnesi var damlası var. eksikliğine göre doktor doz verecektir.
   Rabbim şifa versin inşallah.

 10. xanim dedi ki:

  k azeri ablam hos geldin bitanem nasilsin seni cokkk seviyorum ailenen hayirli mutlu huzurlu hafta sonlari dilerim kendine cok iyi bak allaha emanet ol :):)

 11. xanim dedi ki:

  gozel ablam hos geldin biz iyiz sen nasilsin canimin ici ne guzel hep mutlu ol yuzun hep gulsun senin adina cok sevindim cok mutlu oldum sohbet kardesimde sagliknan donsun evine insallah seni cokkkk seviyorum ailenen hayirli huzurlu mutlu hafta sonlari dilerim allaha emanet ol :):):)

 12. xanim dedi ki:

  radam hos geldin nasilsin birtanem gunun nasil geciyor kiz seni senin espirili yorumlarini ozlemisim guldurdun beni canim arkadasim seni cokkkk seviyorum ailenen hayirli mutlu huzurlu hafta sonlari dilerim allaha emanet ol :):)

 13. xanim dedi ki:

  aslim canim benim iyi olmana cok sevindim hep iyi mutlu ol bitanem bende iyim babamda iyi abimde cok iyi kontrol icin 21 doktora gidicek kani normele dondumu sag olasin canim arkadasim guzel dileklerin icin cok opuyorum seni sana islerinde kolay gelsin rabbim yardimcin olsun polat amcamizda insallah iyilesir rabbimin iznilen dualarimiz hep onunla

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar canım. Teşekkür ederim. evdeki büyüklerin iyi olmasına sevindim. Bu ayın 21 inde mi gidecek abin doktora? Bayramın birinci günü tatil değil mi doktorlar sizde. Bizim doktorlar tatil yapar. Aciller açık.

 14. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi gûnler her kese.Aslicim te$ekkürler.ellerin var olsun,ba$arilar sana. Hanim abla rahat olun,in$allah Polat amca Allahin izni ile iyi olucak.

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı günler, mutlu hafta sonları canım. Nasılsın? Çok sağ ol teşekkür ederim. İnşallah Polad amcamız Allah’ın izni ile iyileşecek. Doktor kontrolü altında ilaçlarını kullanmasının dışında, Moral çok önemli bir hasta için. İnanmakta, yakın çevrenin desteği, sevgisi, iyileştirecek inşallah Polad amcamızı tabi duamızda hep onunla.

 15. Gozel dedi ki:

  Hanym ablam nasylsyn Polat amjam daha iymi sonuclar iyi dilmi sen merak etme allah buyukdur derdini veren rabbim dermanyny da verer inşalla sen guclu olki amjamda senden guc alsyn allaha emanet ol canym ablam

 16. Gozel dedi ki:

  Gunaydyn canlarym nasylsynyz mutly hafta sonlary

  Aslim iki analizlerde cok guzel maşallah sana teşekkuller canym editorlugyna cok sevindim inşalla daha iy yerlerde gormek nasyp olsun bu gun senden gurur duydum bu gun benim keyfime degmeyin iki guzel haber asgerimdende gurur duyucy haber geldi bide Aslimin editorlygy.başarylaryn dayym olsun guzel kardeşim

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın Gözelcim, hoş geldin canım benim.
   Çok teşekkür ederim sağ olasın.❤❤❤
   Amin inşallah Sen mutlusun, bu mutluluğun daim olsun. Askerinde sağlıkla evine dönsün inşallah.

 17. Anonim dedi ki:

  Günaydın

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın 🙂

 18. Rada dedi ki:

  Gunaydin herkese hayirli ugurlu mutlu haftasonu dilerim. Aslim her iki analizin muhtesemin otesi. Sabah sabah beni guldurdun Rabbim hep yuzunu guldursun. Yeni isin hayirli olsun sana ugur getirsin. Gecmis olsun atesin cikmis simdi nasilsin? Kiz yaz gunu ne ates? Usuttunmu yoksa? Kendine dikkat et. Sana nazar boncugu sart. Analize gelince omeri sevmem biliyorsun ama herzaman soylerim kiskanc omer izlemeye deger. Bebege dugme diyor baksana omerin kurek gibi ellerinde kaan dugme gibi gorunuyor. Birde fal tasi gibi boncuk gozleri var kim olsa karisini kiskanir ona. Dusman kadin nazmiye ilk kez sevaba girdi bu guzelligi bize izletdigi icin. Bluz konusunda haklisin zehradan baska herkesin ustunde komsudan alinmis emanet gibi durdu ayse neyse de o ipeye hic yakismadi. Miymiy ayselin miymiy yegeni. Zevksiz kiz. kanim bir turlu isinmadi su kiza.

  1. aslı dedi ki:

   kimleri görüyorum yüzünü gören cennetlik. Hoş geldin canım benim ❤❤❤❤❤
   Sana da günaydın, güzel bir hafta sonu geçirmen dileği ile.
   Ne güzel güne gülümseyerek başlamışsın amin inşallah. Rabbim hepimizin yüzünü güldürsün inşallah.
   Sağ olasın canım benim, inşallah bu yeni görevimde Allah’ın izni ile başarılı olurum, hayırlara vesile olur inşallah.

   Yaz günü ateş çok fena, üşütmedim birden oldu. Bende anlamadım. Şimdi biraz daha iyiyim çok şükür. Aynen canım nazar boncuğu şart.
   Senin bu Ömer ile bir yıldızınız barışmadı gitti. Kaan bebek çok tatlıydı onu ekranda görmek, hele bebek ile Ömer’in o hallerini izlemek çok güzeldi. Adam ön prova yaptı babalık konusunda. Çocuk çocuk diye diye al sana çocuk Ömer bey 🙂
   Bende o bluzu Zehra dan başkasına yakıştıramadım.

 19. xanim dedi ki:

  gunaydin canim birtanecik arkadaslarim nasilsiniz gununuz nasil geciyor hepinizi cokkkk seviyorum ailenizle hayirli mutlu neseli huzurlu gunler dilerim allaha emanet olun :):):)

 20. xanim dedi ki:

  gunaydin hanim ablam canim benim nasilsin polat amcam nasil sonuclar neden iyi cikmamisti doktorlar ne dedi merak etdim seni cokkkk seviyorum ailenen hayirli mutlu huzurlu hafta sonlari dilerim

 21. xanim dedi ki:

  gunaydin aslim kiymetli canim arkadasim nasilsin birtanem masallah sana analiz gercektende cok cok cok guzel ve muhtesem olmus nazar boncugularida benden sana gelsin siyir sarkiyada bayildim ellerin dert gormesin bu bolumde kaan bebek cok tatliydi bende onun gitmesine uzulmustum sahneler cok eksikti haklisin her zamanki nazo iste ne kadar soylesekde bosuna ipekin giydiyi bluz en cok zehraya yakisti seninle ayni fikirdeyiz birtanem seni cokkkk seviyorum ailenen hayirli mutlu neseli hafta sonlari dilerim :):):)

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın canım çok şükür, sen nasılsın? baban abin? abin iyileşti mi?
   Çok teşekkür ederim mavi boncuğumu aldım sağ olasın ❤❤❤
   Amin inşallah. Eksikler olmasa çok güzel olacak bir diziydi. Genede onca eksiğine rağmen izlemeyi bırakmadık.
   Evet, o bluz en çok Zehra ya yakıştı. Bende seni seviyorum. Sana da mutlu hafta sonları canım görüşürüz kendine iyi bak.

 22. Edebiyat ve şiir sever dedi ki:

  Güzel editörümüzün analizi gelmiş bile editör olunca analiz dahamı güzel olmuş ne yoksa banamı öyle geldi Allah devamını nasip etsin korkmayada başladım başka yerlerden transfer teklifleri alırda bizi bırakır diye uykularım kaçacak şimdi

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın hayırlı sabahlar, mutlu hafta sonları can dostum. Hoş geldin. Teşekkür ederim. 🙂
   Sen öngörüsü olan birisin maşallah sana
   ❤❤❤
   Nerden bildin teklif aldığımı? Daha burada editör olmadan teklif aldım ama burayı bırakmadım buradayım.

   1. Edebiyat ve şiir sever dedi ki:

    İçime doğmuş demekki teşekkür ederiz bizleri bırakmadığın için sağol arkadaşım yüreğime su serptin

    1. aslı dedi ki:

     İyi akşamlar arkadaşım. Burası benim ilk göz ağrım, burada tanıdığım arkadaşlarım benim için özel. Allah izin verdiği, sağlığım yerinde olduğu sürece, birileri de çıkıp yeter artık git demediği sürece buradayım inşallah 🙂

 23. Hanim abla dedi ki:

  İyi akşamlar Aslıcım.Şaşırtdın beni.Maşallah sana.Ballahi de billahi de arkadaşlar doğru diyorlar.Bu iş mavi boncuksuz ötüşmeyecek.Her kes sana boncuk gönderiyor.güle-güle kullan.Analiz gerçekden güzel.eline sağlık.Hayırlı günler, aylar, yıllar dileyi ile.görüşürüz inşallah güzel kızım.

  1. aslı dedi ki:

   Merhabalar, Günaydın ablacım 🙂
   Nasılsın? bugün Polad amcam nasıl. Polad amcama bol bol selamımızı ilet.
   Çok teşekkür ederim ablacım. Mavi boncuklarımı güle güle severek kullanacağım 🙂 ❤❤❤
   Sağ olasın ablacım görüşürüz seni çok ama çok seviyorum ablacım ❤❤❤ Hanım Ablam canım ablam benim ❤❤❤

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.