Adını Sen Koy 358. Bölüm Analizi (“ASLI”) 30 Mayıs 2018 Çarşamba ( SON 8 BÖLÜM )

Burak 16 Ağu 2018 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 358. Bölüm 30 Mayıs 2018 Çarşamba ( SON 8 BÖLÜM )

Ömer ve Zehra başbaşa bir gün geçirmeyi planlarken, hiç beklenmedik bir bebek misafir Ömer’in bütün programını alt üst etti. Hediye ablanın ahiretliğinin torunu konakta ve Zehra ona bakmak, Hediye ablaya yardım etmek isteyince, Ömer’in kıskançlığı, huysuzluğu tuttu. Ömer Zehra yı Kaan bebekten kıskandı.

Jülide de, Ercan’ın onu hapishaneden bir adama para vermesi karşılığında telefon bulup araması ile Ercan’ı görmeye gitti. Gidince de Ömer ve Ayşe nin neden anne ve babasız büyümek zorunda kaldıklarını, Tahir’in neden öldüğünü, Ercan’a yardım edenin Bahşende hanım olduğunu Ercan tek tek yanına gelen Jülide ye anlattı. Jülide de duyduklarına inanamadı konağa dönünce hemen Bahşende’nin yanına gitti ve Sana ortağın Ercan’ın selamı var diyerek bütün gerçekleri öğrendiğini söyledi. Jülide konuştu Bahşende dinledi ve Jülide odadan çıkınca Bahşende hanım fenalaştı.

Her ne kadar yıllarca bir sırrı saklamayı başarmış olsa da Bahşende, bugün bütün gerçekler gün yüzüne çıktı. Ercan ile yaptığı ortaklığı, Jülide’nin evden gidişinden haberi olmasına karşın, haberi yokmuş gibi davranmasını hepsini Jülide’nin öğrenmesinden rahatsızlık duyan Bahşende fenalaştı ilaç alması gerekiyor yanında kimse yok. Kendi çabası ile ilacını almak isterken yataktan düştü Bahşende. Bunu da Jülide koridordaydı duydu ve hemen odaya girdi Bahşendeye yardım etti.

Yatağa yatırdı sonrada Bahşende’nin gözü ile işaret ettiği ilacını verdi kendine geldi Bahşende. Kendisine kötülük yapan Bahşende ye çok büyük bir iyilik yapmıştı Jülide.

Düğme ne Allah aşkına Ömer? bal surat desen anlarım, Zehra gibi lokum desen anlarım da, düğme nedir Ömer? ufacık diye söylediysen de, ben hiç beğenmedim düğme kelimesini Kaan bebeğe kullanmanı.

Kaan bebek altını kirletmiş, Zehra Ömer’inde ufak yardımları ile altını değiştiriyor ve konuşuyorlar. Islak mendilin hijyen açısından önemli olduğundan bahseden Ömer, çocuk büyütmenin hiç de öyle büyütülecek bir şey olmadığını söylüyor ve ekliyor, bir matematikten ibaret dedi.

Ömer kitap da okumuş, mama yedirmek, altını temizlemek, tuvalet eğitimi gibi, matematik ve mantık gerektiriyormuş. Ömer bey paşam çocuk büyütmek senin o okuduğun kitap da yazdığı gibi olmuyor. Mermerin üzerinde gül yetiştirmektir çocuk büyütmek. Mermerin üzerinde gül yetiştir bakalım Ömer bey.. işte çocuk yetiştirmek, büyütmek o kadar zor. Hayat okullarda öğretilen dersler gibi değil, kitaplarda yazıldığı gibi değil. Öyle olmadığı için de adına hayat okulu demişler. Hayat okulunda okuyan ben buna bizzat şahidim.

 

Kaan’ı kucağına almış ona da senin büyümen matematik işi diyor. Sonra da ekip işi diyor.

Ömer bir patron edası ile Kaan bebeği yatağa oturttu, işe aldığı elemanı var sanki karşısında, konuşuyor, Zehra ablan matematik inanmaz o doğuştan anne iç güdüleri ile doğmuş ama biz ona bu duruma inandıracağız. Önce uykun ile başlayacağız, sallanarak uyumak olmaz çok sağlıksız, senin kendi başına uyman gerekiyor derken, Kaan da bu adam ne anlatıyor böyle der gibi Ömer’e şaşkın şaşkın bakıyor.

Ömer birde demez mi, isteklerini net ve anlaşılır bir şekilde anlatmak sandığın gibi kolay değil, çok net ve kararlı olmalısın, iş hayatı asla boşlukları kabul etmez dedi. ne iş hayatı? Ne boşluğu? Ömer kendine gel karşında duran ne istediğini bilen acıkınca ağlayan, altını ıslatınca ağlayan, isteklerini ağlayarak yerine getirilmesini sağlayan çok net bir bebek duruyor. Zehra dan bebek isterken iyiydi. Aman Allah’ım sizin bebeğiniz olsa onu şirketi yönettiğin gibi patron gibi mi davranacaksın? Sen babasın Ömer patron değil. Aklını başına topla.

Zehra da duydu ve kendi kendine, toplantı mı yönetiyorsun? İşe eleman mı alıyorsun dedi haklı Zehra.

 

 

Şimdi Kaan bebeğin karnını doyurma vakti. Ömer’in kucağında olan Kaan’a Zehra biberonda mama hazırlamış Ömer’e uzattı o kadar kitap okumuşsun deyince, Ömer de daha mama ve beslenme bölümüne geçmedim dedi. Sen çok yaşa emi Ömer. sen o bölümlere geçene kadar bebek aç mı kalacak?

Ömer o bölümlere geçemese de şimdi Kaan bebeğin karnını Zehra ile doyurunca yaşayarak öğrenmiş oldu ve bu da bize şunu gösteriyor, hayat kitapta yazılanlar gibi işlemiyor.

Ömer Kaan bebeğe iyice alışmaya başladı. Gazını çıkardı. Bu arada da Kaan bebeğe Zehra yı hem şikayet etti, hem de övdü. Zehra da duydu hoşuna gitti. Ömer’in haberi yok ama ve Kaan bebeğin kokusunu içine çekti mis gibi kokuyorsun dedi. Baba olmak Ömer’e çok yakıştı. Maşallah diyelim hemde bir mavi boncuk takalım nazar değmesin. Ömerciğim bir mavi boncuk takta gel.

Ömer çalışma odasına geçmiş, bilgisayardan beslenme programına bakıyor Kaan bebek için biberon başlıklarını okuyorken Zehra geldi. Kaan odada uyuyormuş.

Salim amcalarda kalan Aysel hanım akşam yemeğine Salim amcanın sevdiği yemekler yapmış. Yemekten sonra Canan kahve yaptı. Halit amca da bu kızı evlendirelim çok güzel kahve yapıyor dedi. iş kahve ile bitiyor mu Halit amca? yemek ne olacak?

Aysel hanım tatlı servisi de yaptı. Şükran teyzede geldi. Aysel’in mutfağa çok yakıştığını söyledi. Salim amca rahatsız oldu ve erkenden camiye gidiyorum diyerek çıktı dükkana gitti. Aysel hanımı beğeniyor ama söyleyemiyor.

 

Akşam olmuş uyuması gerekiyor herkesin ama Kaan bebek uyumuyor. Ömer ver bana dedi aldı kucağına bana bak biz seninle ne konuştuk, bu süreçte senin uyuman gerekiyor dedi. Kaan da Ömer’e gülücükler atıyor, ne uyuması der gibi. Zehra da toplantı mı yapıyorsun? Pışpışlayacaksın dedi. Ömer de süreç işlemedi diyerek bebeği Zehra ya verdi.

Zehra ateşi mi var ondan mı ağlıyor? diyerek ateşine baktı, yok ateşi yoktu. Ömer karnı mı acıktı? deyip mutfağa giderek mama hazırladı. Tamda mamanın kutusunda yazan ölçülerde ve eline dökerek de sıcaklığına baktı. Hatta bunun ısısını ölçen alet olmalı almak lazım dedi Ömer. iki gün kalacak bebek için bunları yapan Ömer kendi bebeğine neler neler yapar? Ama biz göremedik.

Odaya giderken salonda oturan annesini gördü. Konuşmak için biberonu bırakıp geleyim dedi ama gelemedi annesi ile konuşamadı.

Çünkü, Kaan bebek karnı tok, altı temiz ama huysuz olunca geriye bir tek uyumak kalıyor. Onu da ayağında sallayarak yapmak istedi Zehra. Ömer olmaz dese de salladı Zehra. Ömer de bu bücür benim karımı benden resmen çaldı diye veryansın ediyor.

 

Sonra da en azından başını omzuma koy dedi. Zehra da başını Ömer’in omzuna koydu ve Zehra ya seni seviyorum dedi. Kaan hala uyumadı Ömer de bu böyle olmayacak biz beşik alalım dedi. Zehra da iki gün kalacak beşik mi alınır diyerek itiraz etti.

Zehra kucağında Kaan ile Ömer’in omzuna yaslanarak 5 dakika uymuş ama Ömer rahat uyusun diye Zehra yı uyandırdı. Bir ömür boyunca bana yaslanabilirsin dedi. Sonra da rahat yataklarında Kaan bebek aralarında uyudular.

 

Sabah Kaan bebek onlardan önce uyanmış. Zehra uyandı sonra da Ömer fark etmeden kafa kafaya vurdular.  Çok uykuları var yataktan kalkmak zor olsa da Zehra kalktı banyoya gitti. Ömer de Kaan bebeğe, uyku düzeni kurmamız lazım senin sayende öğrendiğim her şey yalan oldu dedi. Eee Ömer paşam hayat kitaplarda yazıldığı gibi yaşanmıyor diye boşuna demedim demi ama. Ömer hep birlikte parka gitmek istediğini söyledi parka yürüyüşe gidiyorlar.

 

Ayşe Asya’nın bebek arabasını vermiş onunla parka geldiler bir banka oturdular. Oradan geçen bir hanım efendi bebeği gördü sevdi. Tıpkı babası gibi boylu poslu, burnu da aynı annesi sen diyerek Ömer ve Zehra yı Kaan’ın anne ve babası zannetti. Maşallah deyin en çok anne ve babanın nazarı değer dedi gitti.

O zaman bizde bir mavi boncuk takta gel Ömer diyelim, maşallah diyelim 🙂

 

Konağa döndüklerinde Kaan mışıl mışıl uyuyordu, boşuna dememişler tebdili mekanda ferahlık vardır diye. Bebek rahatladı açık havada. Ömer annesi ile gece konuşamadığını şimdi konuşabileceğini söyledi. Jülide de ailemizde gizli saklı işler olmasın sen her şeyi bilmelisin dedi.

Hediye abla da Bahşende hanımı tekerlekli sandalye ile bahçeye çıkarmak için salona geldi. Jülide ben çıkarırım dedi. Terasa çıktılar. Julide oğlunuzun ölümünden siz sorumlusunuz derken Ercan ile iş birliği yaptığını söylerken, Ömer de salonda komiser Murat ile telefonda konuşuyor. Ercan’ın hapse gireceğini söylüyor ve bu haberi vermeye terasa çıktı Ömer. Bahşende ve Jülide konuştuklarını Ömer’in duyup duymadığını bilmiyorlar.

MAVİ BONCUK TAKTA GEL

Dünyalara değişmem 
Kalbimdeki sevgini
Allah eksik etmesin
Yüzündeki neşeni

Mavi boncuk takta gel
Gören maşallah desin
Özlem dolu kalbimde
Sevmek kadar güzelsin

Şu üç günlük ömrümde
Sen en güzel rüyasın

Bir gün ayrılsak bile

Aşkımız ağlamasın

Mavi boncuk takta gel 
Gören maşallah desin
Özlem dolu kalbimde
Sevmek kadar güzelsin

Emel SAYIN

 

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 358. Bölüm Analizi (“ASLI”) 30 Mayıs 2018 Çarşamba ( SON 8 BÖLÜM )” üzerine 33 yorum

 1. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Aslıcım.iyimisin kızım.yine yaratmışsın.eline sağlık.Kaan bebeyi seve-seve okudum analizi, resmine bakıp ona güzel sözler diye-diye,canlı imiş gibi: ay Allah bundan beş dene ver.gökde uçan kuşlara ver.Hasretin çekmişıere ver.
  Aslımızın yeni vazifesi mübarek olsun.Gün o gün olsun daha büyük uğurlara imza atsın.Canım kızım Allah bize Senin senarist, yönetmen olacağın günleri görmeyi nasip etsin inşallah. Aslıcım sen şimdi editör oldun ya analiz de yazacakmısın? ASK, Zehra ve Ömerin oynayacağı dizilerin analizlerini de yaza bilecekmisin? Editör ne yapıyor bilmirem de ondan soruyorum.Her şey gönlünce olur inşallah.Allaha emanet ol.
  Amcanız iki gündü hiç iyi degildi.bu gün bir az iyi çok şükür.Merak etdiyiniz için hepinize teşekkür ederim.Allah amanında.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, çok şükür ben iyiyim sende, Polad amcamız da daha iyisinizdir inşallah. 356.bölüm analizinde sen bana 10 parmak sormuştun cevabını oraya yazdım. okudun inşallah.
   Kaan bebek çok tatlı bende çok sevdim onu. Çok güzel dua etmişsin amin isteyen herkese Rabbim versin hayırlısı ile inşallah.

   Ablacım canım benim çok teşekkür ederim. Amin inşallah. Söz verdiğim gibi Adını Sen Koy dizisinin analizleri yazacağım az kaldı bitmek üzere bölümler ablacım.
   Diğer diziler bakalım hele bir başlasın dizilerde nasipte varsa yazarım ablacım. Erkan henüz bir dizi ile anlaşmadı. Rabbim şifa versin Polad amcama iyileşir inşallah. doktorlar ne dedi?

 2. xanim dedi ki:

  aslim kiymetli arkadasim bitanem amin bende sana cok tesekkur ederim allah senden goker abimden razi olsun sana guveniyorum sen yaparsin icini hep ferah tut biz her zaman senin yanindayiz desteyimiz sizinle olucak canim benim hep mutlu ol yuzun hep gulsun canim arkadasim seni cokkkk seviyorum allaha emanet ol

  1. aslı dedi ki:

   Sağolasın bir tanem, teşekkür ederim. Amin inşallah cümlemizden. Güveninizi boşa çıkarmamak için elimden geleni yapacağım Allah’ın izni ile inşallah.

 3. xanim dedi ki:

  goker abim hos geldin nasilsin cok tesekkur ederim bu guzel haberler icin aslim kiymetlim icin hayirli olsun cok sevindim cokda mutlu oldum aslim ve goker abim basarilariniz daimi olsun insallah rabbim yardimciniz olsun dualarim hep sizinle cuma gunun kutlu olsun ailenen mutlu huzurlu neseli gunler dilerim allaha emanet olun :):):)

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba xanım benim, çok teşekkür ederim. Amin inşallah Rabbim utandırmasın. Bilmukabele canım benim. Seni seviyorum
   ❤❤❤❤❤❤❤

 4. K.Aze. dedi ki:

  Merhaba Göker bey.te$ekkûr ediyorum.Asli her $eyin en iyisine layik.hayirli,ugurlu olsun,ba$arilariniz daimi olsun.In$allah,Allahin izni ile hep yûkseklere ula$in.

  1. aslı dedi ki:

   Amin inşallah canım benim. Teşekkür ederim
   ❤❤❤❤❤❤❤

 5. Göker dedi ki:

  Arkadaşlar herkese merhaba. Aslı arkadaşımız artık dizibilgi editörü 🙂 . Kendisine hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum. İnşallah birlikte sitemizi çok iyi yerlere getiteceğiz.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Göker abicim sağ olasın, Allah’ın izni ile inşallah, Arkadaşlarımızında desteği ile sitemiz çok daha iyi yerlere gelecek. Bana olan güvenin içinde sonsuz teşekkür ederim. Tabi beni yalnız bırakmayan arkadaşlarıma da çok teşekkür ediyorum.
   Bu bana çok güzel bir bayram hediyesi oldu. Sitemiz için de hayırlı olsun abicim her şey için teşekkür ederim, iyi ki varsın ❤❤❤

   1. Göker dedi ki:

    Ben teşekkür ederim sen de iyiki varsın.

   2. Edebiyat ve şiir sever dedi ki:

    Sevgili editörümüzü tebrik ederim yakışır can dostuma çok sevindim çok maşallah yalnız endişeleniyorum nazar değmez inşallah sana bir kucak daha mavi boncuk gönderiyorum dikkat et kendine nazar duası okutmayı ihmal etme iyi akşamlar biraz fazlamı konuştum 🙂

    1. aslı dedi ki:

     Hayırlı akşamlar, can dostum benim çok mutlu ettin beni çok teşekkür ederim. İnşallah nazar değmez. Bende okuyorum nazar duasını, mavi boncuklar içinde çok teşekkür ederim. her zamankinden biraz fazla ama buna ihtiyacım vardı desteğine, Senin düşüncelerin çok değerli benim için ❤❤❤ hemen az konuşmaya başlama tamam mı 🙂

      1. Edebiyat ve şiir sever dedi ki:

       :)❤

 6. K.Azeri. dedi ki:

  Aslicim in$allah hep bayramlar,iyi günler için hazirlik yap.canim benim.

  1. aslı dedi ki:

   Amin inşallah canım benim. Sende hep güzel günler göresin inşallah. ❤❤❤

 7. xanim dedi ki:

  aslim kiymetlim cok sag olasin bitanem sanada islerinde kolay gelsin rabbim yardimcin olsun cok opuyorum seni

 8. xanim dedi ki:

  merhaba k azeri ablam nasilsin sag ol canim benim seninde cuma gunun kutlu olsun ailenen mutlu huzurlu gunler dilerim

 9. xanim dedi ki:

  aslim kiymetlim canim arkadasim allaha cok sukur iyi olmana cokkkk sevindim hep iyi mutlu ol bitanem dualarina amin diyorum bende ailem cok iyi 9 austosda okul arkadasimin duyunu olmustu bu gunde kinasi var oraya gidicem cok mutluyum sen neler yapiyon kendine cok iyi bak allaha emanet ol

  1. aslı dedi ki:

   Amin inşallah, bilmukabele canım. Senin adına sevindim. Sana iyi eğlenceler canım. Ben Kurban bayramı geldiği için bayrama hazırlık yapıyorum arada siteye bakıyorum öyle canım. Sende kendine iyi bak Allah’a emanet ol canım.

 10. aslı dedi ki:

  uzun zamandır gelmeyen arkadaşlar var. Ir abi, nesrin, Ayşec. isimsizgenç, fati daha bir sürü arkadaşlar nerelerdesiniz?

 11. K.Azeri. dedi ki:

  Gúnaydin her kese.senin de cuman kutlu olsun Xanimcim

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın hayırlı cumalar canım benim.

 12. xanim dedi ki:

  gunaydin canim arkadaslarim nasilsiniz hepinizi cok cok ozledim cuma gununuz kutlu olsun tum dualariniz ibadetleriniz kabul olsun hepinizi cokkkk seviyorum vakit bulunca gelirim ailenizle mutlu huzurlu neseli gunler dilerim

  1. aslı dedi ki:

   Amin inşallah

 13. xanim dedi ki:

  gunaydin aslim kiymetli arkadasim benim nasilsin diger sayfada yorumunu okudum parmagin iyi olmasina sevindim bitanem atesinde cikmis cok gecmis olsun rabbimden acil sifalar dilerim ve analiz gercekten cok cok cok guzel olmus eline yureyine saglik ellerin dert gormesin canim sana mavi boncuk takalim cabuk nazar deyiyor sana rabbim nazarlardan korusun seni basarilarin daimi olsun bitanem sarkida guzel secim seni cokkkkk seviyorum allah sendende goker abimden allah razi olsun cok opuyorum cuma gunun gunun kutlu olsun ailenen mutlu huzurlu neseli gunler dilerim

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın, Merhaba hayırlı cumalar xanım, çok şükür bugün düne göre daha iyiyim. inşallah sende, babanda, abinde ailecek iyisinizdir umarım.
   Sağolasın beğenmene sevindim canım. Amin inşallah Rabbim kem gözlerden korusun, saklasın inşallah. Sende ailenle mutlu huzurlu neşeli günler geçir görüşüz canım.

 14. Edebiyat ve şiir sever dedi ki:

  İyi akşamlar kucak dolusu mavi boncuklar gönderiyorum sana bütün nazarlardan korusun seni eline yureğine sağlık çok güzel analiz olmuş

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar, benim can arkadaşım gelmiş hoş gelmiş. Az konuşsan da ben seni seviyorum her nedense 🙂
   Çok teşekkür ederim mavi boncuklar için. Rabbim korusun inşallah. Senide korusun inşallah. Çünkü gerçekten tanıdığım bir insanın çok fena halde nazarı değiyor. İyi geceler, tatlı rüyalar, Allah rahatlık versin arkadaşım ❤❤❤

 15. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi ak$amlar.Aslim te$ekkürler sana cani gönûlden.Allahim seni heç mahçup etmesin.Ba$arilarin bol olsun.Kalbin,üzûn hep gûlsün.Canim benim,sana mavi boncuk hakikatan lazim Göker beye de te$ekkûrlerimiz sonsuz. haqlisin,hayat kitablarda yazildigi gibi deyil,ya$andikça öyrenilir.Iyi geceler,tatli rûyalar canim benim.Allah rahatlik versin.

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar canım, amin inşallah canım, bende sana teşekkür ederim canım benim. Gerçekten bir mavi boncuk bana da lazım fena halde nazar değiyor. Hayat okulu çok zor bir okul, bu okulda okuyan herkese Rabbim yardım etsin. İyi insanlarla karşı karşıya getirsin. iyi geceler, tatlı rüyalar, Allah rahatlık versin canım ❤❤❤

 16. Aslı dedi ki:

  sonunda bende başardım 🙂
  bu benim ilkim, Allah’ım teşekkür ederim beni mahçup etmedin bana bir mavi boncuk takalım biz, hatta siteye bir mavi boncuk takalım. Maşallah ❤❤❤
  Göker abicim çok sağolasın❤❤❤❤❤❤❤❤. Arkadaşlarım hepinizi çok ama çok seviyorum. ❤❤❤❤❤

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.