Adını Sen Koy 352. Bölüm Analizi (“ASLI”) 22 Mayıs 2018 Salı

Burak 08 Ağu 2018 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 352. Bölüm 22 Mayıs 2018 Salı 

 

Ercan Keser, Ercan Keser, bu sezonda Ercan Keser belası hüküm sürüyor Ömer’in başına bela olarak. Ama şu kadarını söyleyebilirim ki, 1. Sezonda ki Hilmi Yılmaz kadar belalı değil. Bana göre öyle. Hilmi’nin kafası daha çok çalışıyordu. Hem Hilmi Aşık dı Ömer’in annesine, bir de babasının ölümünden Hilmi sorumluydu, mal varlığını ele geçirme derdindeydi. Alev de onun maşasıydı.

Şimdi ise, Ömer’in başına Ercan bela oldu. Defne de onun maşası ve şimdi de mal varlığına Ercan göz koymuş durumda. Zengin olsan belalıların çok oluyor, zengin olmasan çoğu şeyden mahrum kalıyorsun bu dünya ne biçim bir yer anlamadım ki? paran olsa ayrı dert, olmasa ayrı dert. Allah helalinden hayırlısından versin namerde muhtaç etmesin amin.

Gelelim diziye, Defne Ercan’ın istediği gibi Ercan’ın adamını konaktan içeri sokmayı başardı. Hedefte Zehra vardı. Onu vuracak öldürecek, Ömer’i de hayattan koparacaktı Ercan ama Defne buna izin vermedi. Zehra’nın önüne kendini siper etti ve kolundan vuruldu.

Vurulduğu zaman hiç kan yoktu o da ayrı bir mesele. Hata ararsan o kadar çok hata var ki. 2 sezon boyunca yapılan hataları ardı ardına yazsak sayfa dolusu hata çıkar biz bu hatalar silsilesini mi izledik, deriz. Diyorum da zaten. İzledik. Hep düzelir umudu ile birde sonuca bağlanmadan diziden ayrıldılar o da ayrı bir konu. Neyse dizinin bu bölümüne dönelim yazdıkça daha çok şey çıkacak ortaya.

Ercan Zehra öldü diye sevinirken, Defne’nin Zehra’nın önüne geçtiğini onun vurulduğunu, Zehra ya bir şey olmadığını öğrenince çıldırdı. Hastane de yatan Defneyi adamlarına paketleyip bana getirin dedi. Defne hastaneden zorla kaçırılıp Ercan’ın yanına getirildi. Defne bir fırsatını bulup Ömer’i ararken Ercan’a yakalandı. Yalan söyledi. Ömer de anlamadı oysa Ömer bu kadar saf biri değildi. Kumru uçak bileti almasam gece kalırdım diyerek gitmiş bunu da Ömer duymuştu. Kumru yokken Defne nasıl onun yanında olur diye düşünemedi Ömer.

Ercan Defne’nin, hem Ömer’in hem de Zehra’nın güvenini bu vurulma ile kazandığını düşünerek bu olayı da kendi tarafından olumlu şekilde değerlendirip Defne yi şirket içinde bir turuva atı olarak kullanıp kötü emellerine alet ederek, şirketi içten çökertecek.

Ercan Defne ye;  Sen şimdi onların süper kahramanısın, şirkette istediğin gibi at koşturursun. Sen benim şirket içinde turuva atım olacaksın. Şirketi tam kalbinden vuracağım dedi.

Bunun içinde Defne’nin Ömer den şirket içinde imza yetkisi almasını istedi. Bu sayede hiç kimse anlamadan Defne’nin attığı imzalarla mali yönden kasayı boşaltacaktı. Bu şekilde de Kervancıoğlu holding bir varmış, bir yokmuş olacaktı.

Ayşe şirkete gitmeden önce salonda olan annesi ile konuştu. Asya’nın öğretmeni ile konuşmuş Ayşe ve öğretmeni güzel şeyler söylemiş, pedagogla da konuşuyorlarmış. Bu demek oluyor ki Asya babasının öldüğünü biliyor. Bu konu işlenmedi dizide bu da yarım bırakıldı. Sadece böyle küçük sahnelerle seyirci anlasın yapılmış o kadar.

 Asya annesi ile birlikte şirkete gitmek istedi, ilk başta olmaz dese de Ayşe, Asya yı kırmadı Can onları şirkete bıraktı.

Aysel hanıma talip çıktı, mahallede komşu olan Fatma hanım aracı olup Levent bey ile Aysel hanımı baş göz etmek istiyor. Hali vakti de yerindeymiş. Aysel hanım karşı çıktı evlenmek istemiyorum dedi. Fatma hanım da biraz da sen Gün gör kızım hemen hayır deme hali vakti yerinde deyince, Şükran teyze de malı mülkü olsa ne olur? Bu devir de insan olsun insan dedi. Fatma hanım bu böyle ayak üstü konuşulmaz ben yine uğrarım sana dedi gitti.

 Canan da kısmetlisin, deyince Aysel hanımın suratı asıldı. Canan da kendini affettirmek için şaka yaptım diyerek koluna girdi birlikte yürüdüler.

Konakta da Bahşende hanım, Jülide ye kızıyor, bütün bu yaşananlardan sonra nasıl rahat oturabiliyorsun? derken Ömer ve Zehra geldiler, Bahşende’nin Annesine kızdığını gören Ömer hemen duruma müdahale ederek, Defne’nin başına gelenin sorumlusu annem değil, Ercan Keser diyerek annesini Bahşendeye ezdirmedi. Bahşende de böyle olmaz önemli olan belanın kaynağını kurutmak dedi gitti.

İyi de o belanın kaynağı sensin Bahşende hanım, Hem Ercan’ı ailenin başına musallat eden sensin, telefon eden Jülide konakta gel al diyen, hatta en başa dönersek Ömer ve Ayşe’nin annesiz kalmasına sebep sensin şimdi söylediklerine bak, yüzsüzlüğünde bu kadarına pes.

Bahşende gidince, Zehra kayınvalidesinin yanına oturdu biraz sohbet ettiler. Varlığınız bize çok iyi geldi. Ayşe ve Ömer sizden güç alıyor ve çok mutlular dedi. Sonra da Ömer gelince birlikte odalarına geçtiler.

Akıllı Asya, Annesi ile şirkette ve annesi işlerini yaparken, Asya da resim çiziyor. Kağıda Koray abisi ile İpek ablasını çizmiş. Asya bile onların arasındaki duygu yoğunluğunun farkında. Ayşe ödevlerini yap deyince, ben resim yapmak istiyorum, ödevlerimi yarın yaparım dedi. Annesi ödev yapması konusunda ısrar edince çareyi Koray abisinin yanına gitmekte buldu. Çok zeki bu Asya.

Koray abisi de balık almış fanusun içinde, adını sordu adı yokmuş, Asya adı portakal olsun dedi. Portakal gibi de rengi var zaten. Asya Koray abisine annesinin ona ödev yap dediğini ama kendisinin ödev değil, resim yapmak istediğini, o yüzden de burada resim yapabilir miyim dedi. Annesinden kaçıp Koray abisine sığındı Asya. Her çocuğun yaptığını yaptı.

İpek de geldi yanlarına, Asya ona da gösterdi yaptığı resmi ve Koray abim sana çiçek almış dedi. Rüyasında görmüş. Asya’nın içine doğmuş resmen onların birbirlerine olan ilgisi sevgisi. Babam anneme alırdı, Dayım da Zehra ablama alıyor, burda da Koray abim sana çiçek aldı dedi. Asya farkında olmadan aralarını yapıyor.

Asya balığı beslemek isteğince, Koray besleyebileceğini, hatta eve bile götürebileceğini, balığın Asya’nın olabileceğini, bunun da tek bir şartla derslerini bitirmesi şartıyla olacağını söyledi.

Asya’nın ödev yapması onun görevi, bu görevi ona sevdiği bir şey ile destek vererek yaptırmak ilk başta güzel gibi görünse de sonrasında asıl yapması gereken her iş için bu tarz ödüller verilmesi konusunu gündeme getirir bu da yanlış bir davranış olur. Sadece bir seferliğe mahsus olmak üzere tamam ama bunu alışkanlık haline getirmek doğru değil.

Ömer şirkete gitmek için hazırlanırken, Zehra da manken gibi olan eşine sevgi ile aşk ile bakıyor. Ömer de fark etti bunu ve sonra da birlikte şirkete geleceksin benimle dedi. Ercan’ın hedefin de Zehra olunca, Ömer biran olsun yanından, gözünün önünden ayırmak istemiyor Zehra yı.

Selinde Ömer’i arayarak hasta olduğunu birkaç gün işe gelemeyeceğini söyledi. Ömer asistansız kaldı. Akşam iftara gelemeyebilirim yığınla iş var deyince, Zehra asistan olarak ben sana asistanlık yapabilirim, 2 yıl önce buna benzer bir iş yerinde patronun sağ koluydum dedi. Biraz zor ikna olsa da Ömer sonunda kabul etti. Evde Zehra patron, işte de Ömer patron olacak.

Ömer ve Zehra birlikte şirkete gittiler. Ömer patron, Zehra asistan ve resmi bir şekilde sizli bizli konuşuyorlar. Ömer yeni işe başlamış birine işi öğreten patron edası ile emirler veriyor. Zehra ise daha önceden çalışmış olmanın verdiği bir tecrübe ile Ömer den bir adım önde giderek onun istediklerini, hazır önüne sunuyor bu sayede de Ömer’in takdirini kazanıyor Zehra.

Onlardan biri de bir röportaj için mailine gelen sorulara sanki gerçekten röportaj yaparmış gibi bir ön hazırlık yapması Ömer’in. Zehra soruyu soran kişi gibi davranacak Ömer de soruları cevaplayacak, başlıyorlar.

Zehra röportaj için hazırlanmış ilk soruda farklı bir soru sordu. Ömer de bu soru yoktu nerden çıktı deyince, benden çıktı. Çünkü; ilk soru biraz kendinizi tanıtır mısınız? Ömer Kervancıoğlu Kimdir? Di. Sizi bilen tanıyan biliyor zaten klişe olmuş bir soruyu ben size sormazdım o sebeple, gençlere iş dünyasına yeni atılacak, önceden iş dünyasına atılmış ama kaybetmiş gençlere ne söylerdiniz? bu çok daha önemli dedi.

Ömer de bunu beğendi. Klişe olmuş soruları cevaplamaktan bende sıkılmıştım dedi. Devam ettiler. Ömer bu soruya; iş hayatı aşk hayatı gibidir diyerek bir benzetme yaparak başladı sözüne ve açıkladı. İş hayatında da, aşk hayatında da vazgeçer, pes ederseniz kaybedersiniz. İnsan inatla ve inançla hayallerinin peşinden koşmalı, asla yılmamalı, tökezlediğinde kalkıp yola devam etmeli dedi. bunları yaptığınızda başarı kendiliğinden gelecektir dedi.

Çok da doğru söyledi.

Zehra; örnek aldığınız rol model kim? diye sorunca, Ömer de babamı örnek alırdım, bir de ilham perim var dedi. Ömer ne yapıyor ediyor, her cümlesinin içinde Zehra ya bir gönderme yapıyor. İlham perisi Zehra tabi ki. onu öve öve bitiremedi. Muhabir olan Zehra görebilirmiyiz deyince, Ömer ayağa kalkarak Zehra’nın yanına gitti gözlerimin içine bakabilirsiniz dedi ve Zehra’nın yanağından öptü. Zehra da kendinize gelin, sizinle röportaj için gelen kişiyi öpüyorsunuz deyince, Ömer de ilham peri mi öpüyorum dedi.

Zehra da, bu kafa karışıklığından kurtulsanız iyi olur deyince, Ömer; Benim hiçbir zaman için öyle bir sorunum olmadı, olmaz, olmayacakta dedi.

Zehra aynı anda, hem ilham perisi, hem asistanı, hem de röportaj yapan kişi olunca işler karışmış gibi görünse de Ömer neyin ne olduğunu gayet iyi biliyordu. Güzel bir sahneydi beğendim bu ikili muhabbetlerini.

Ercan Defneyi arayarak şirketin bir şirket ile yaptığı ek protokolü istedi ve şirketin sıcak para rezervini öğrenmesini istedi. Defne de bunun devlet sırrını gibi olduğunu öğrenemeyeceğini söylerken Ercan yine tehdit etmeye başladı. Defne de Zehra ya siz tuzak kurdunuz beni de alet ettiniz dediğinde, Zehra Defne diyerek odaya girdi. Defne Zehra’nın söylediklerini duyduğunu düşündü korktu ne yapacağını bilemedi. Ancak Zehra konuşunca anladı ki, Zehra Defne yi duymamıştı.

Zehra, bir dosya teslim etti Defne ye, Defne de neden Selin değil de sen? diye sordu. Selin’in hasta olduğunu gelmediğini İpek zaten Defne ye söylemişti. Bu da saçma bir soru oldu.

Ömer ve Zehra patron, Asistan ilişkisini yürütmeye çalışırken, Ömer işin bitince haber ver dediğinde, Zehra neden? Diye sordu. Ömer de sen patronuna neden diye mi soruyorsun diyerek karşı çıktı. Zehra da boş bulundum dediğinde, Ömer iş dünyasında boşluklara yer yok, bedelini sonra ödersin dedi. Zehra da bunu duyunca, sanki iş dünyasından değil de mafya dünyasından bahsediyor gibisiniz, kapıya buraya giriş vardır ama çıkış yoktur yazın tam olsun dedi.

Ömer bunu duyarda aşkından bahsetmeden olur mu? Olmaz elbet. Benim de kalbime giriş var ama çıkış yok dedi. Zehra da sizin de kalbinize girmek kolay olmadı dedi. Hem eş, hem iş bir arada arap çorbası olmadan eğlenerek gün geçiyor. 

Defne pişmiş kelle gibi sırıta sırıta geliyor, aklı sıra Zehra’nın bir açığını yakalamış onu rezil etmeyi düşünüyordu Ömer’in yanında ama olmadı beceremedi.

Akşam iş yemeği var ve Ömer 3 kişilik yer ayırtmasını istedi Zehra dan 3. Kişi de kendisi. Zehra ben gelmesem deyince, Ömer rolleri karıştırdın galiba asistanım olarak geleceksin dedi. iyi de Ömer bugün hem asistan gibi, hemde eşin gibi davrandın çok normal Zehra’nın böyle demesi.

Mesai bitip eve geçtiler. Çay içiyorlar. Ömer Hediye ablanın çayını özlemiş. Jülide de siz çocukken ben çay vermezdim size, hediye size paşa çayı içirirdi dedi. Eh paşalığı daha çocukken varmış Ömer beyimizin boşuna paşam dememişim ona, içtiği çay bile paşa çayı 🙂

Çaydan sonra Ömer ve Zehra çalışma odasına giderek biraz daha çalıştılar.

Defne de Bahşende’nin yanına giderek olup biteni çok ustaca anlattı. Zehra şirkette Ömer’in özel asistanı olarak işe başladı imza yetkisini geri almak için sanırım deyince, Bahşende olmaz o imza yetkisi hak edene verilecek Zehra ya değil, o işi sen bana bırak dedi. Ercan’ın dediği gibi oldu. imza yetki anahtarı Bahşendeydi. Anahtarı çok güzel kullandı Defne.

Şimdi Bahşende hemen bu konuyu Ömer ile konuşmaya gitti.

Ömer ve Zehra çalışma odasındalar ve Ömer Zehra ya çok fazla yükleniyor. İş bittiği halde, yıllık bütçe bilançosunu incelemek istedi. Rapor hazırlamasını istedi Zehra dan. Zehra da maaşına zam, mesai ücreti istedi. Yok öyle üç kuruşa beş köfte değince, Ömer havlu attı. Ne o Ömer cebinde akrep mi var? Asistanın hakkını versene.

Ömer Zehra ya mektup yazdırdı. Yazdığı kişi de ülya, Ömer yine rolleri karıştırdı. Bu mektupla Zehra ya bir kere daha aşkını ilan etti.

Bahşende de yanlarına geldi. İmza yetkisini Defne ye verilmesi için konuştu. Defne Zehra nın hayatını kurtardığı için ona bu jesti yapması gerektiğini söyledi. Zehra da Ömer de buna hayır diyemediler. Ömer için Zehra nın hayatta olmasından daha önemli hiçbir şey yoktu çünkü. Defne artık şirketin yönetim kurulunda ve imza yetkisine sahip resmi işlemler Cuma günü yapılacak yönetim kurulu toplantısında konuşulacak.

Defne hemen Ercan’ı arayarak haberi verdi. Ercan da mutlu oldu. kendi kendine bundan sonrası çocuk oyuncağı, karını, konağı, sırtındaki ceketini dahi alacağım sonun baban gibi olacak dedi.

BİR ÖMÜR BOYU

İyi ki söz vermişiz birbirimize
İyi ki bakmışım güzel gözlerine
Aynı yastığa baş koymayı
El ele tutuşup yaşlanmayı
Bir ömür boyu mutlu olmayı
İstiyorum seninle

Seni görünce sanki cenneti görmüş gibi gözlerim
Sesini duyunca kanatlanır ruhum seninle dans ederim
Sana sarılınca çiçek bahçesinde gezer gibi gülü dalında koklar gibi
Aşkınla erir biterim

Tuğçe HAŞİMOĞLU

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 352. Bölüm Analizi (“ASLI”) 22 Mayıs 2018 Salı” üzerine 39 yorum

 1. A. Azeri. dedi ki:

  Günaydin arkada$lar. nasilsiniz?nerelerdesiniz?

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın canım arkadaşlar yeni açılan sayfalarda

 2. Hanim abla dedi ki:

  Merhabalar.artık hoş geldin diyenimiz yok.Xanımcım yerin görünür.nasılsın,baban,abin nasıl?
  Gözelcim sen nasılsın,askerin nasıl?Hoş sözler için teşekkür ederim.
  K.Azeri,çok sağ ol.Allah balalarını hoşbaht etsin inşallah.
  Aslıcım amcanız araba heveslisi degil,yaşlı adamdır.sadece iş yeri çok uzak, bir saata yetişir işine.araba o yüzden önemli.Canım klzlm ne güzel anlatmışsın.kendine zahmet etdin.çok teşekkür ederim.Doğru diyorsun kötülerin ceza almaması iyilere kötülük oluyor.iyi geceler.Allaha emanet olun.

 3. K.Azeri. dedi ki:

  Ho$ geldiniz Hanim abla. Müsafiriniz tanidik biri,keçmi$ günleri hatirlatmak çok güzel. Ablacim siz kisa yazanda ben rahatsiz olurum.nasil isterseniz öyle yazin,canim ablam.Öpdüm sizi.

 4. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar,nasılsınız.Size kimden deyim, dünki misafirlerimden biri olan ve yıllar once birlikte çalıştığım iş arkadaşımdan.Amcanın ağır hasta olduğunu bir tanıdıktan duymuş ve geçmiş olsuna gelmiş.Görüşmeyeli uzun zaman olmuştu.geşmiş günleri hatırladık.Sohbet dizilere geldi.Bizim diziyi o da izliyormuş.Bilende ki ben dizibilgi sitesinde kızlarla buluşuyorum söyledi ki bir ara ben de yorum yazıyordum.Dedim hiç Mehriban ismine rastlamadım ben.Adını Mehri yazıyormuş.Aslıcım hatırlıyormusun böyle biri vardı.İnteresan bulmadınızmı? Kızı Moskovada yaşıyor.çocukları özlemiş.bu gün yola çıktı.10 gün sonra dönecek ve biz buluşucağız inşallah.Çok öncelerden danışırken birinden bahs etdi hatırlamadım. ama gedenden sonra düşündüm ve eger odursa duyunca şok ola biliriz.Hele gelsin aydınlaştırak.belki o deyildir.kusura bakmayın kızlar kısa yazmak yeteneyim yoktur.Zamanınızı aldığım için çok utanıyorum. hoşca kalın.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba iyi akşamlar ablacım, hoş geldin. Misafirin siteden tanıdık çıktı desene 🙂
   Eskilerde Azerbaycanlı Mehriban vardı. Mehri ismi de yabancı gelmiyor.
   Ablacım sen bizim değerlimizsin kıymetlimizsin uzun yazmak gibi bir endişen olmasın. Zamanımızı almıyorsun aksine varlığın ile huzur veriyorsun iyi ki varsın ablacım. o arkadaş yeniden buraya yazar umarım.

 5. aslı dedi ki:

  Arkadaşlar, dizimizde oynayan o küçük dünyalar tatlısı küçük Asya varya o da diziden ayrılmış. Atv de yıllar sonra isimli dizi ile anlaşmış. Yeni sezonda orada olacakmış. Ve olursa Erkan Meriç de o dizide olacakmış imza atılmamış, görüşmeler devam ediyormuş. Asya atmış imzayı o kesin.

 6. Nurbanu Ayşenur dedi ki:

  Analiz görünümü akşam yazacam. Şimdilik Allah’a emanet olun.

  1. aslı dedi ki:

   Sende Allah’a emanet ol görüşürüz canım.

 7. Nurbanu Ayşenur dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar.
  Ne güzel demiş Hz. Ömer
  Ben derdimi ne dostuma söylerim ne düşmanıma
  Zira dostuma söylersem üzülür düşmanıma söylersem sevinir. Beni en iyi Rabbim bilir. Hayırlı cumalar.

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı cumalar canım, Rabbim bizi bizden en iyi bilendir.

 8. K.Azeri. dedi ki:

  Evet canim haklisin,sana katiliyorum.saglam cemiyyet için bu çok gerekli,önemli.

  1. aslı dedi ki:

   Aynen öyle canım.

 9. K.Azeri. dedi ki:

  Evet Aslicim haklisin canim benim.kötülûyún kökûnde ne ise var da,bu zamaninda kar$isi alinmazsa,tedavi olmayan bir hastalik gibidir.

  1. aslı dedi ki:

   Aynen öyle canım. Bunun için anne ve babaların daha ilk andan itibaren evlendikleri günden itibaren, hal ve hareketlerine, konuşmalarına dikkat etmeleri gerekiyor. Sonra bebek dünya ya geleceği o 9 ay anne çok iyi beslenmeli, iyi bir doktor eşliğinde bu süreci sağlıklı geçirmeli, beylerde bu süreçte eşlerine destek olmaları gerekli. Sonra bebek dünyaya gelince de o bebek anlamaz diye düşünmeden daha ilk an dan itibaren çocuğun evde eğitimi başlamış olduğundan anne ve babalar dikkatli olmalı. Sonrasında arkadaş çevresi, iyi bir eğitim, fiziksel ve psikolojik baskı altında olmadan geleceği sağlam çocuklar yetiştirilmeli. Kanunlar suçluya gerekli cezayı vermeli, kimse kendi başına ceza kesmeye kalkmamalı, adalet adil şekilde işlemeli, belki o zaman kötülük diye bir şey kalmaz yer yüzünde. Ama bu imkansız.

 10. K.Azeri. dedi ki:

  Gözelim,iyi olsun in$allah. Allah korusun.buralar da çok sicak.evet o duayi ben de ediyorum canim,amin.

 11. aslı dedi ki:

  Merhaba Hanım ablacım, mesajının içerisinde sormuştun ya insanlar iyilikten ne kötülük gördüler ki iyi olmayı istemediler?

  Nedeni olmalı ama ne? bir insan kötü olmayı istemez.
  1) Ya bu doğuştandır, yada zamanla öğrenilmiş bir davranıştır. çocukken gördükleri yaşadıkları, ona yaşatılanlar..
  2) Baskı; fiziksel ve psikolojik baskı kişiyi istemese de kötülük yapmaya iter.
  3) Para hırsı, herkeslerden önde olma isteği, bencil olma. Kıskanç olma, çekememezlik, haset olma ve bunun gibi bir çok neden…
  4) Kötü iş yapanların cezası verilmiyorsa, bu aşamada iyi insan kötülük yapanın cezasını kendisi vermeye kalkıyor. Bu da kötülükten kötülük meydana getiriyor.
  Bütün bunlar bize şunu gösteriyor, Bazen bulunduğumuz durum bizi şiddet göstermeye ya da kötülük yapmaya itebilir.

 12. Gozel dedi ki:

  K Azeri ablam mutly hayyrly gunler nasylsyn ablam bizde iyis rabbime şukurler olsun askerimde iyim anne diye aryyor zaman oldygynda.syjak ile napyorsunuz buralary cok syjak klimayi kim oylap tapyp doretdiyse iki cahendede mutly huzurly olsun diye dua edyorum.goruşurus ablam

 13. K.Azeri. dedi ki:

  Gûnaydin.Her kese hayirli cumalar.Gözelim asker nasil? Hanim abla,Polat amcanin iyile$mesine çok sevindim.In$allah daha da iyi olucak.tam iyile$sinde araba kullanmasa da olur diyilmi canim ablacim?

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın hayırlı cumalar canım benim.

 14. Gozel dedi ki:

  Gunaydyn hayyrly cumalar mutly sabahlar canlarym.
  Hanym ablam amjamyzyn iy oldugyna cok sevindim bir yil cabuk gecer sonra kullanar arabayy inşalla cok iy olur.anlatyjaklaryny heves ile bekliyorum canym ablam

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın, hayırlı cumalar canım.

 15. Gizem dedi ki:

  Xanim merhaba nasılsın seni çok özledimmmm ❤❤❤❤

 16. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar.Bu gün misafir çok olup, o yuzden yaza bilmemişim.Amca bir az iyi çok şükür.Sağ ayağı tam iyileşmeyip.Bir yıl araba sürmek yasak.İnşallah bu 5-6 gün de gecsin görek doktorlar ne diyecek.Hepinise teçekkürler.
  Aslıcım analiz çok güzel olmuş vallah.diyorum ki Hazalın da Ömerin de oynadığı dizilerin analizini sen yapsan olmazmı? çok iyi olur.Düşünürüm de bazi insanlar iyilikden ne kötülük gördüler ki iyi olmak istemediler,kötü olmayı tercih etdiler.bir nedeni olmalı bence. neyse çok uzadı.yarın size interesan şeyler yazıcam inşallah.Allaha emanet olun güzel kızlarım.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım,
   Günaydın hayırlı cumalar. Polad amcamın iyi olmasına sevindim. Daha da iyi olacak Allah’ın izini ile inşallah. Sağ ayağı da zamanla iyileşir inşallah. Araba kullanmasın, çok da önemli değil, bende kullanmıyorum. Çocukları var, ihtiyaç olursa onlar götürür getirir, olmadı piyasa taksisi emrinize amade ablacım.
   Geçer ablacım 5 de geçer 6 da doktorlar güzel sözler söyler umarım. Sen dualarını eksik etme yazdıklarımı oku her sabah.

   🙂 Hazal ve Erkan’ın dizilerini seyredeceğim inşallah. Bakalım nasip kısmet ablacım.
   iyilikten ne kötülük gördüler ki demişsin bunu yazacağım ama biraz uzun olacağı için bir başka mesajda yazmak istiyorum bu sorunu.
   Kendine çok iyi bak görüşürüz ablacım.
   Senin yazacaklarını merakla bekliyorum ablacım.

 17. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi ak$amlar.Aslim in$allah bir çok yazlar birlikte oluruz, canim benim.

  1. aslı dedi ki:

   iyi akşamlar canım, inşallah. Bakalım yeni sezon da neler bekliyor olacak bizleri? Yaşayıp göreceğiz. Her şeyin hayırlısı olsun, başta da sağlık olsun inşallah.

 18. peri dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar,umarım iyisiniz,aslıcım çok guzel olmuş,sağ ol,tekrar goruşmak uzere allaha emanet.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba pericim, teşekkürler canım, umarım sende iyisindir. görüşürüz canım kendine iyi bak.

 19. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba Hanim abla. nasilsiniz?Polat amcanin durumu nasil,ilerileme varmi? Vakit buldukca bizi habersiz koymayin,canim ablam.

 20. K.Azeri. dedi ki:

  Ho$ geldiniz Zehmer.size de hayirli günler.

 21. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba arkada$lar,nasilsiniz Aslicim te$ekkûr ederim.analiz her zamanki gibi çok gûzel,bu $arkiyi ben de seviyorum canim benim.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba canım benim, Ben teşekkür ederim bir yaz boyunca birlikte olduğumuz için. Bu aralar bu şarkıyı dinler oldum.

 22. Zehmer dedi ki:

  Hepinize selam arkadaşlar nasılsınız iyi misiniz inşallah iyisiniz dir eline sağlık asli umarım sende iyisindir kendinize iyi bakın görüşmek üzere allaha emanet olun hepiniz hayırlı günler

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba hoş geldin, kaç zamandır yoktun. Teşekkür ederim. İyisindir umarım. Sende kendine iyi bak görüşürüz

 23. Edebiyat ve şiir sever dedi ki:

  Günaydııınnnn herzamanki gibi süper teşekkür ederim arkadaşım eline yüreğine sağlık

  1. aslı dedi ki:

   Sana da Günaydın arkadaşım. Sağ olasın teşekkür ederim.

 24. xanim dedi ki:

  gunaydin aslim birtanem canim arkadasim benim nasilsin gunun nasil geciyor sonunda analizimiz geldi ve cok mutlu oldum analiz gercekten cok guzel muhtesem olmus eline yureyine saglik sarki secimi guzel bayildim hayatimin anlami dizi hakkinda soylediklerine hepsine katiliyorum analizinde huzur buldum cok iyi geldi sag ol var ol birtanem seni cokkkkk seviyorum basarilarin daimi olsun ailenen huzurlu mutlu neseli gunler dilerim :):) allaha emanet ol

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın canım, fena değilim. Biraz yorgunum o kadar. Geçen seneye göre bu sene biraz daha yaşlanmış gibi hissediyorum kendimi. neden dersen geçen sene yaptığım çok şeyi bu sene yapamadım ondan.
   Şarkıyı bende seviyorum ve şuan dinleyerek yazıyorum. senin günün nasıl geçiyor? neler yapıyorsun? Sağ ol bir tanem sende Allah’a emanet ol görüşürüz canım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.