Adını Sen Koy 351. Bölüm Analizi (“ASLI”) 21 Mayıs 2018 Pazartesi

Burak 07 Ağu 2018 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 351. Bölüm 21 Mayıs 2018 Pazartesi

Ercan Keser kafasına koymuş, Zehra yı Ömer den ayıracak. Zehra yı öldürecek, Ömer’in de canını bu şekilde yakıp onu hayattan koparacak, işten güçten elini çeken Ömer’in bütün mal varlığına el koyacak, düşüncesi bu, böyle düşünüp kendince planlar yapıyor ve bunun içinde Defne yi maşa olarak kullanıyor. Defne her seferinde Ercan ile iş birliği yapmak istemese de, bir kere gaflette bulunup Zehra’nın Ömer’in telefonunu açması ile bir anlık verdiği karar ile Ercan’ı aradı iş birliği yapmayı kabul ettiğini söyledi. Birde ses kaydı onda olduğu ve bu ses kaydını Ömer’in dinlemesinden çok korktuğu için el mahkum Ercan’ın her dediğini yapmak mecburiyetinde kaldı Defne.

Ta ki Zehra yı konakta iftara yakın hazır sofra başında öldürmek için adamını Defnenin yardımı ile konağa sokan Ercan tam muradına erecekken Defne Zehra ya siper oldu ve Zehra’nın vurulmasına engel oldu. Zehra’nın yerine Defne vuruldu. Olay şöyle oldu.

Defne konağın önüne geldi. Arabası bozulmuş gibi yaptı. Ercan’ın adamı içeri girdi. Defne de o adamın içeri girdiğini gördükten sonra içeri geçti. Masa hazırdı sakallı Ercan’ın adamı susturucu takılmış silahı ile Zehra yı hedef aldı Defne bunu gördü ve Zehra diyerek Zehra ya siper oldu Zehra yerine Defne vuruldu.

Şimdi insanın kafası karışıyor. Sen Zehra’dan nefret ediyorsun Ömer ile evli olmasından dolayı onu kıskanıyorsun, Ömer den ayrılsın istiyorsun, Ömer ile sen evlenmek istiyorsun, her seferinde Ercan’a yardım ediyor gibi görünsen de Zehra yı koruyor ona zarar gelmesin diye elinden geleni yapıyorsun. Eline çok fırsat geçmesine rağmen Zehra yı Ercan’a vermedi Defne ve bu son olayda da Zehra’nın öldürülmesine gönlü razı olmadı Zehra ya siper oldu.

İnsan sormadan edemiyor, sen Ercan’ın Zehra yı öldürmesini istemiyorsun da neden arabada birlikte giderken kaza yaptın? Ambulansı aramadın, tutanağı değiştirdin Defne. Sen öldürürsün Zehra yı ölüme terk edersin de Ercan’ın öldürmesine engel olmak niye? Ömer’in gözüne girmek için mi? dikkatleri üzerine çekmemek için mi? ne için bu sağ gösterip sol vurmalar Defne?

Konakta iftar sofrası hazırlanmış zamanın geçmesi sabırla beklenirken Ercan’ın adamı yemeği kana buladı. Hedefte Zehra vardı ama vurulan Defne oldu. Herkes şaşkın ve de korkmuştu. Herkes Ömer den medet umuyor bir şeyler yapmasını istiyordu. Soğukkanlı olan Ömer herkese içeri geçmesini, camlardan uzak durmasını söyledi. Telefonu Zehra dan isteyerek ambulansı aradı. Acil ambulans istedi. İyi de nereye gelecek sakince adresi versene Ömer. Biz adresi verdiğini, ambulansın geldiğini, yapılan ilk müdahaleyi görmedik. Direkt ameliyata alınmış Ömer ve Zehra yı da ameliyat kapısı önünde beklerken gördük.

Hemşire çıkınca her ikisi de Defne’nin durumunu sordu. Hemşire de kolundan vurulduğu için durumu ağır değil, ameliyat devam ediyor dedi. Ömer de Zehra da hayati tehlikesi olmadığına sevinip birbirlerine sarıldılar.

Zehra hedefin kendisi olduğunu, Defne beni korudu, o olmasaydı vurulan ben olacaktım diyerek, bunu Ercan Keser mi yaptı? Diye sordu. Ömer de Zehra ile hem fikir, bunu Ercan Keser’in yaptığından emin seni benden almaya çalıştı dedi. Cezasını kendi elleri ile vereceğini söyleyince, Zehra yapma adalet cezasını verir dedi.

Konakta ise, salonda Bahşende, Ayşe ve Jülide bir de Hediye abla varken, Can geldi. Hastaneden öğrendiklerini söyledi ve yapanın da büyük bir ihtimal Ercan Keser olduğundan şüphelendiklerini, konak etrafında güvenliğin artırıldığını söyledi.

Bahşende de kızdı olay olduktan sonra güvenlik artırıldığı için. Ayşe de Bahşende ye kızdı. ortam gerildi. Bahşende Zehra olmasaydı bu olaylar başımıza gelmezdi diye Zehra yı suçladı.

Hadi ordan be sende, Zehra’nın Ercan ile ne alakası var? Ercan’ı arayarak Jülide konakta gel al diyen sendin. Ercan’ı konağa sen soktun, Defne’nin aklına da sen girdin Ömer seni hak ediyor Zehra yı hak etmiyor diyen ortalığı mikser gibi karıştıran sensin Bahşende hanım. Şimdi hiç onları sen yapan değilmişsin gibi suçunu neden Zehra’nın üstüne atıyorsun? Yıllar önce de Ercan ile iş birliği yapan ve Jülide’nin kocasından ayrılmasına, Ömer ve Ayşe’nin annesiz büyümesine sebep sensin.

Jülide hanım da mutfak da Hediye abla ile dertleşti. Kendini suçladı. Bahşendeyi haklı buldu. Ben gelmeseydim konağa bütün bunlar yaşanmayacaktı dedi. Hediye ablada o haklı değil, siz ne zorluklar yaşadınız, olacakla, öleceğe çare bulunmaz. Bu olay yaşanacakmış yaşandı dedi. Daha güzel günler göreceksiniz diyerek gönlünü ferah tutmasını istedi.

İnsanların yaşam boyu karşılaşacakları ne varsa doğarken belli olur ama kişi bunu bilmez. Başımıza gelen ve elimizde olmayan sebeplerle oluşan olaylara çok üzülmemek gerekir. Her canlının Allah tarafından yazılmış bir kaderi vardır. İnsanında kaderinde ne varsa, başına o gelir. Ölümde, değiştirilemez ve önüne geçilemez bir kader hükmüdür. Ölüm gelince, en küçük görülen bir şey bahane oluverir. Tüm önlemler ve çırpınmalar ölüm karşısında boşa çıkar. Çünkü insanın bu dünyadaki hayat süresi dolmuştur.

Zehra hastane de beklerken gözünün önünde hep Defne’nin vurulma anı var. Üzgün Zehra ve Ömer yanına gelerek onu teselli etti. Hem biz alışkınız, hastanelere, karakollara, silahlara dedi. Sayenizde bizde alıştık. Tövbe yarabbim. Aksiyonsuz bir anınız geçmedi. Ömer Zehra ya hiçbir aksiyon filminde bizimki gibi bir aşk yok dedi.

Komiser Murat geldi. Ömer ile yalnız konuşmak isteyince Zehra gitmenize gerek yok hedefin ben olduğumu biliyorum dedi. Bunun üzerine komiser Murat da evet hedef sizdiniz diyerek olayla ilgili gelişmeleri anlattı.

Zehra telefonunu mutfakta unutmuş o olay yaşandığında acele ile çıkınca telefon evde kalmış. Canan arayınca Hediye abla fark etti telefonu ve Jülide hanım ben bakayım yoksa merak eder dedi ve açtı telefonu.

Canan ilk başta yanlış birini aradığını düşündü ama doğru kişiyi Zehra yı aramıştı. Jülide kendini tanıttı. Her ne kadar Zehra dışarda telefonu evde unutmuş dese de inanmadı konağa geliyorum deyince, Jülide her şeyi anlattı. Defne’nin vurulduğunu, Zehra’nın da hastanede olduğunu söyledi.

Zehra Defne için çok üzülüyor, kendisini korumak için kurşunun önüne kendini siper etmiş olması, Zehra’nın Defne hakkında kötü düşüncelerini yersiz olduğunu ortaya koyuyor ama öyle değil durum. Defne gerçekten kötü şeyler yaptı Zehra için ama bu son yaptığı o kötülükleri sildi. Bu sebeple de kendini suçlayıp vicdan azabı duyuyor Zehra.

Ömer de bir şey bilmediği için, seninle ilk tanıştığımız zamanı düşün, birbirimiz hakkında düşündüklerimizi. Zehra da o zaman nerdeydik? Şimdi nerdeyiz? Dedi. Ömer de bizimkisi tuhaf başlayan masal gibi, bizim hikayemiz yeni başlıyor dedi.

Ömer ve Zehra’nın aşkı küçük bir aşk masalıydı. Sonu belli olmayan.

Canan Jülide den öğrendiklerinden sonra Ömer’i aramıştı. Ömer de telefonu Zehra ya verdi kendisi kahve almaya gitti. Canan endişeli bir şekilde Zehra ya iyi olup olmadığını sordu ve olayı birde Zehra dan dinledi.

Zehra vicdan azabı çektiğini, Defne gerçekten beni öldürmek istiyor olsaydı eline çok büyük bir koz geçmişti bunu değerlendirirdi dedi. Canan da o işle bu işi birbirine karıştırma diyerek duygusal davrandığını söylese de Zehra yı ikna edemedi. Zehra artık Defne’nin kendisine zarar vermek istediği düşüncesinde değil.

Canan bu işin içinde bir iş var diyerek Selin ile İpek’i arayarak olanları onlara da anlatarak fikirlerini aldı.

Defne ameliyat dan çıkmış odaya alınmış. Biraz yorgun vede halsiz hissettiğini söyledi kendisini görmeye gelen Ömer ve Zehra ya. Zehra Defneye teşekkür etti. Ömer de eğer Zehra ya bir şey olsaydı ben yaşayamazdım diyerek Ömer de Defneye hayatımı kurtardın diyerek teşekkür etti.

Defne de adamın yakalanıp yakalanmadığını sordu. Kim yapmış Ercan dan şüpheleniyorlar değil mi ? deyince, Ercan yaptı eminiz dedi Ömer.

Defne’nin o an eline büyük bir fırsat geçmişti. İsteseydi her şeyi söyleyebilir, polise de olup biteni anlatır. Ercan’ı yakalatıp hapse attırabilir, polis ile iş birliği yaparak Ercan’a tuzak kurabilir, bu sayede de Ömer ile Zehra’nın gönlünü iyice kazanabilirdi. Ama Defne bunu yapmadı. Sustu.

Zehra da Defneye olan minnet borcundan dolayı gece hastanede refakatçi olarak kaldı. Tabi Ömer de. Zehra yı yalnız bırakmak istemediği için o da hastanede kaldı.

Ercan bütün adamlarını sıraya dizmiş azarlıyor. Zehra yı öldüremedikleri için. Gerekirse yaylım ateşine tutacak onu vuracaktınız beceremediniz. Bana Defneyi paketleyip getirin dedi.

Defnenin arkadaşı Kumru hastaneye geldi. Ömer Zehra yı eşim diyerek tanıştırdı. Sonrada Zehra yı alarak odadan çıktı.

Ve Zehra lavaboya girmek isteyince Ömer engel oldu, içeri giremezsin, içerde biri varsa diye. Yok artık Ömer. Aklını peynir ekmekle mi yedin oğlum sen? Bir ara Zehra ya erkekler tuvaletine girmesi için göz işaretinde bulundu ki, Zehra ben hayatta oraya girmem dedi. Ömer de bende buraya girmem diyerek kapı önünde baya tartıştılar.

Sonunda Zehra bayanlar tuvaletine girdi. Ömer de kapı önünde bekledi. Ve bir bayan girmek isteyince de onun içeri girmesine engel oldu. Giremezsiniz dedi, bayanda ne demek giremezsiniz deyince, Ömer arıza varda diyerek bayanı gönderdi.

Yapmadığın bir tuvalet bekçiliği kalmıştı onu da yaptın Ömer.

Defne’nin arkadaşı Kumru, Defne’nin vicdanının sesini dinleyerek doğru yolu bulmasına sevindiğini söyleyerek Ömer den sana yar olmaz diyerek bir kere daha Defneyi uyardı. Sonra da gitti. Zehra Defne ile kalarak aynı odada uyudular. Ömer de kapı önünde bekledi.

Gece bitip sabah olunca da annesini arayan Ömer, bugün bir aksilik olmazsa Defne taburcu olacak, onu konağa getireceğiz, hediye abla misafir odasını hazırlasın dedi.

Annesi de ben olmasaydım bunlar başınıza gelmeyecekti diyerek kendini suçladı. Ömer de bir annenin yeri evlatlarının yanıdır diyerek konuyu kapattı.

Sonra da Zehra’nın yanına giderek alnından öperek uyandırdı. Zehra yı çok özlemiş Ömer. Zehra hastane kokusundan rahatsız olunca, Ömer çıkıp hava alalım dedi. Zehra da Defne uyanırsa deyince, Ömer uyanmaz, bir şey olmaz dedi. Defneyi çok da umursamıyor Ömer.

Zehra ile dışarı çıktılar.. olanlarda oldu o an. Ercan’ın adamları Defne’nin odasına girip kafasına silah doğrultup alıp götürdüler.

Ömer ve Zehra odaya geldiklerinde Defne yoktu. Defne kendini alıp Ercan’ın mekanına getiren adamlara ağlayarak yalvarıyordu. Size para veririm beni bırakın dediği an Ercan geldi. Adamlarıma kaç para vereceksin diyerek boğacak gibi boğazını sıktı ve neden ağlıyorsun? Daha sana bir şey yapmadım ki dedi.

Canan mahallede Aysel hanım ve Şükran teyze ile yürürken aklında hep Defne vardı ve olayı bir film gibi anlatarak fikirlerini aldı. Mahalle komşularından Fatma hanımda yolda onları gördü yanlarına gelerek Aysel hanıma hayırlı bir kısmeti olduğunu söyledi. bu kadın Aysel hanımı ne yapacak edecek evlendirecek, bir kere daha böyle kısmet bulmuştu.

Ercan Keser, Defneyi esir alınca, ona Ömer’in yanında karısı olduğu sürece asla sana bakmayacak, sen neden kendini umursamıyorsun? Sen kendini umursamazsan Ömer seni neden umursasın dedi.

Ve nasıl oldu ise Defne lavaboya gittiği an Ömer’i aradı. Ömer de Zehra ile araba da ilerleyerek Defneyi arıyorlardı. Ercan’ın yazlığına bakacaklardı. Defne aradı ama başında Ercan’ın silahı vardı. İstediklerini söyleyemedi. Ben iyiyim Kumru’nun yanındayım bana iyi bakıyor dedi.

İyi de Kumru uçak biletini aldım. Gidiyorum yoksa gece burada kalırdım diyerek hastaneden ayrıldı. Ömer de duydu bunu. Ömer neden aklını kullanıp Kumru gitti. Defne onun yanında olamaz bu işte bir iş var deyip Murat komiseri bilgilendirmedi de, Komiser Murat’ı arayarak Defne iyiymiş. Arkadaşının yanındaymış dedi. Bu sahne çok saçma vede mantıksız olmuş.

Ömer’i resmen kafası çalışmayan biri yapmışlar. Oysa Ömer bu kadar da kafası çalışmayan biri değil.   Ercan durumu lehine çevirmeyi yine başardı. Sen şimdi onların süper kahramanısın, şirkette istediğin gibi at koşturursun. Sen benim şirket içinde turuva atım alacaksın. Şirketi tam kalbinden vuracağım dedi.

KÜÇÜK BİR AŞK MASALI

Ne olur bak bana biraz 
Çocuk muyum değil miyim?
Sen küçücük güzel bebek
Öyle olsa sevmeyi bilir miyim? 

Olmaz küçücüksün 
Yüreğin genç umut dolu
Özlem bu olur ya
Buluruz belki mutluluğu 

Deliler gibi seviyorum bak ( geçer bunlar) 
Sana söz ömür boyu sürecek (hayal bunlar)
Ne hayal ne düş nede yalan yok
Bizim bizim gelecek 

Ne olur biran unutup kalsak 
Ne olur biraz rüyaya dalsak
Ne olur gerçek olsa masallar
Ya da biz masal olsak

Olmaz dayanmaz yorulmuş kalbim sevdalardan

Olmaz silinmez bu yıllar aramızdan

Olsun yüreğimde beslenen ümitler gibi

Özlem bu olur ya buluruz belki cenneti.

Keremcem & Seden GÜREL 

 

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 351. Bölüm Analizi (“ASLI”) 21 Mayıs 2018 Pazartesi” üzerine 21 yorum

 1. xanim dedi ki:

  hayirli geceler arkadaslarim nasilsiniz ben geldim gozel ablam iyi olmana cok sevindim hep iyi mutlu ol bende iyim abimde iyi ilac kullaniyyor dahada iyi olucak aslim bitanem sen nasilsin sag olasin iyiki varsin bitanem hazalin adinada cok sevindim bu gun setde ilk gunuydu basarilari daimi olsun darisi insallah erkan abim icin guzel haberler aliriz hayallerin gercek olur bitanem k azeri ablam sen nasilsin siyir arkadasimiz sende hos geldin seni merak etmistik hep iyi mutlu ol

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba xanım,
   abinin iyi olmasına sevindim. sende iyi ki varsın. İnşallah Erkan kardeşimden de güzel haberler gelir. Ediz Hun’un çizgisi belli eski duayenlerden inşallah olur..

 2. K.Azeri. dedi ki:

  Evet Aslim bencede.hayaller gerçek olur in$allah.

 3. aslı dedi ki:

  Hazal’ın seti bugün başlamış. Hayat Işığım setinin ilk günü hadi hayırlı olsun. Darısı Erkan’ın setinin başlamasına. Ama Ben Erkan’ın Ediz Hun ile oynamasını çok istiyorum. Bu bir hayal ama gerçek olsa ne güzel olur.

 4. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba her kese.Aslicim te$ekkûrler canim.ellerine saglik,çok güzel.bu dizini sen yazsaydin iyi olurdu,devamini güzelce izlerdik,canim benim.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba canım, çok teşekkür ederim. 365. bölüm her bir bölüm her gün yayınlandığını düşünsek, tam bir yıl. arada tatil hafta sonları derken tam 2 yıl emek vererek seyrettik diziyi. ve bitti. sevdiklerimiz diziden ayrıldılar. Sonu bir sonuca bağlansaydı çok daha iyi olurdu. bunu bütün seyirci istiyordu. olmadı. Ben olsaydım 3. sezonda bir kaç bölüm de daha bütün konuları bir sonuca bağlayıp iki önemli karakteri diziden seyircinin gönlünde güzel anılar bırakarak gitmesini sağlardım. Seyirci bunu hak ediyordu bence.

 5. Edebiyat ve şiir sever dedi ki:

  Günaydın teşekkürler arkadaşım eline yüreğine sağlık çok guzel olmus güne keyifle başladım sağol

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın hoş geldin.. Nerelerdeydin? merak ettim seni? iyi misin?

   1. Edebiyat ve şiir sever dedi ki:

    Teşekkür ederim sağol iyiyim sayfaya çok sık girmiyorum senin o güzel kaleminden çıkan özetleri takip ediyorum sadece hatta bağımlısı oldum denebilir iyiki varsın selamlar iyi akşamlar

    1. aslı dedi ki:

     iyi olmana sevindim, diğer analiz sayfasında seni görmeyince merak ettim. Hanım ablamız ve diğer arkadaşlarda öyle.
     Sen az konuşsan da varlığına alıştık, yokluğun hissediliyor.

     Çalışıyor musun sen?
     Ayrıca analizleri takip ettiğin ve yazdıklarımı beğendiğin içinde teşekkür ederim, sağ olasın sende iyi ki varsın, iyi akşamlar görüşürüz.

     1. Edebiyat ve şiir sever dedi ki:

      Teşekkür ederim bende sizleri çok seviyorum geçen sene mimarlık fakültesinden mezun oldum özel bir şirkette çalışıyorum

 6. xanim dedi ki:

  gunaydin canim arkadaslarim nasilsiniz gozel ablam nasilsin canim ve hepinizi cokkkk seviyorum ailenizle mutlu neseli huzurlu gunler dilerim vakit buldukca yazarim allaha emanet olun :):)

  1. Gozel dedi ki:

   Iyim bitanem asyl sen nasylsyn abin nasyl iymi inşalla iy olujakdyr sanada neşeli huzurly gunler canym benim

  2. aslı dedi ki:

   Her zaman bekleriz canım. Gözel gibi bende merak ediyorum abin iyidir umarım.

 7. Gozel dedi ki:

  Gunaydynlar hayyrly gunler mutly sabahlar canlarym

  Aslim canym benim teşekkuller cok guzel eline guzel gonlune saglyk allah seni hep guldursun,muradyna et guzel kardeşim

  Hanym ablam nasylsynyz amjam nasyl daha iymi inşalla yakynda eski saglygyna kovuşujakdyr dualarmyz her zaman sizinle canym ablam ellerinden operim

  1. aslı dedi ki:

   Sağ ol bir tanem teşekkür ederim hayırlısı, amin inşallah.

 8. xanim dedi ki:

  merhaba hanim ablam nasilsin polat amcamin durumu nasil merak etdim ben seni cok ozledim cocuklarin torunlarin nasil seni cokkkk seviyorum sende polat amcamda kendinize cok iyi bakin ellerinizden opuyorum allah rahatlik versin iyi geceler tatli ruyalar

 9. xanim dedi ki:

  merhaba aslim bitanem canim arkadasim analizini sabirsizlikla bekliyordum sonunda geldi ve analiz muhtesem cok cok cok cok guzel olmus tek kelime ile bayildim analizini okuyunca huzur buldum resmen sen birtanesin sarki secimi guzel eline yureyine saglik analizinde yuzumu guldurdun allahda seni guldursun iyiki varsin mucizem hayatimin anlami seni cokkkk seviyorum sana allah rahatlik versin iyi geceler tatli ruyalar :):):)

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba xanım, teşekkür ederim. sende hep gülersin inşallah. Görüşürüz canım

 10. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba.Sayfaya hoş geldiniz.Aslıcım her şeyi çok güzel ve etraflı anlatmışsın.eline yüregine sağlık.çok teşekkürler.Gülmeli olmasa da “Sayenizde biz de alıştık” cümlesine nedense güldüm.
  Ne olur gerçek olsa masallar
  Ya da biz masal olsak. çok hoşuma gitdi.İyi geceler.tatlı rüyalar.Allaha emanet olasın güzel kızım.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım sende hoş geldin. Nasılsın? Polad amcam nasıl?
   Şarkıyı severim, bazen her güzel şey sadece masallarda olur, gerçekte olmaz diye düşünürüm. Sende Allah’a emanet ol görüşürüz ablacım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.