Adını Sen Koy 350. Bölüm Analizi (“ASLI”) 18 Mayıs 2018 Cuma

Burak 02 Ağu 2018 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 350. Bölüm 18 Mayıs 2018 Cuma

Ercan Keser, Ömer’e olan öfkesinden, kininden, nefretinden dolayı ondan intikam almak istiyor. Nasıl ki Ömer annesini Ercan Keser’in elinden alıp Jülide’nin hayatını kurtarmış olsa bile, bu Ercan Keser’e göre böyle değil. Jülide nin elinden aldığını düşünüyor. Bu sebeple de Zehra yı gözüne kestirmiş durumda. Bir şekilde Zehra yı ele geçirerek Ömer’in hayatından çıkarmak, bu şekilde de sevdiği insanın elinden alınması nasıl bir duyguymuş bunu Ömer’in yaşamasını istediği için, Defne ile iş birliği yaparak, daha doğrusu Defne yi maşa olarak kullanarak kötü emeline ulaşmak istiyor Ercan.

Defne’nin ses kaydına aldığı konuşmasını ona karşı koz olarak kullanıyor, ya benim dediklerimi yapar Zehra yı bana getirirsin, ya da bu ses kaydını Ömer’e dinletirim diyerek tehdit ediyor.

İlk başta pek önemsemese de Ercan’ın şakası olmadığını anlayan Defne, mecbur Ercan’ın dediklerini yapıyor. Ercan Zehra yı istiyor. Defne de Zehra yı Ercan’a götürmek üzere bir iş görüşmesi ayarlıyor. Tuttuğu bir adam telefonla Zehra yı arayarak bir adreste buluşmak ve iş görüşmek istedi. Zehra da çok mutlu oldu hazırlandı ve Can ile birlikte bu görüşmeye gitmek üzere yola çıktı.

Ama Defne’nin bilmediği bir şey vardı. O Ercan ile telefonda konuşurken Ercan’ın Zehra yı getirmesini istediği adresi not alırken Selin onu duymuştu. Ve Defne’nin haberi olmadan not kağıdını kara kalem ile hafifçe karalayarak adresi öğrendi. Bu adresi de Canan’a mesaj ile iletince, Canan uyanık davrandı. Adrese kendisi gitti. Defne Zehra ile o adreste ne yapacakmış öğrenmek istedi.

O adreste ise eli silahlı iki kişi tetikte bekliyorlardı. Oraya bir bayan geldi ayaklarını gösterdiler gizem yaratmak için. Bakalım kimmiş ilk gelen?

Tabi ki ilk gelen Canan. Kambersiz düğün olmazmış derler. Canan ilk diziye girdiğinde Zehra’yı çekemeyen kıskanç bir kuzen iken, şimdi Zehra’nın hayatını kurtaran sıkı bir can dostu oldu. İyi de oldu, eski Canan dan bu Canan bin kat daha iyi. Tek kusuru yemek yapmayı bilmiyor olması. Eh o kadar kusur da kadı kızında da olur diyerek üstüne fazla gitmeyelim.

Eli silahlı adamların namlusunun ucunda hedefte Canan var. Ola ki Canandan önce Zehra gelmiş olsaydı bu mekana Zehra yı gözlerini kırpmadan öldürecekler, Zehra kim vurduya gidecek, kimsenin de ruhu duymayacaktı tabi Can haber verene kadar.

Adamlar Zehra yerine başka bir bayan gelince kaldılar, ilk önce ateş etmediler. Ateş edip öldürselerdi Canan da kim vurduya gidecekti. Hele ki onun oraya gittiğini Selin ile İpek biliyor olmasına rağmen başına gelenlerden, geleceklerden habersizdiler.

Gelelim Zehra ya Zehra iş görüşmesi için Can ile birlikte yola çıkmış adrese doğru ilerlerken, yolda bir eczaneye uğramışlar, eczane kapalı olduğu için artık ne alacaksa Zehra onu alamadı. Bu sahnede seyircinin hayal dünyasına iş bırakılmış eksilti yapılmıştı. Seyirci tamamlayacaktı. Peki öyleyse tamamlayalım bizde, Zehra eczaneye hamile olup olmadığını test etmek için hamilelik testi alacak diye konuyu bağlayalım. Yani Zehra hamile olduğunu düşünüp bundan emin olmak için eczaneye uğramış olsun..  Madem seyirciye bırakıldı bu sahne, neden gittiği açıkça söylenmedi bende böyle hayal ettim.. İsteyen ister ilaç almak için uğradığını düşünsün, isteyen böyle, nede olsa bu seyircinin hayali, seyircinin düşünmesini istemiş senarist bizde böyle düşündük.  🙂

Gelelim Canan’a, eli silahlı kel kafalı namluyu Canan’a uzatmış tam vuracak, yanındaki sakallı engelledi onu. Mekan güzel her yer yeşillik hamaklar da var bahçede hem de 3 tane ağaçlara bağlanmış. Olsa da sallansak nede rahatlatır insanı. Bütün vücudun dinlenir sallanırken.

Dışardaki hamakları anladım da, iç mekanda da 2 tane hamak var. Onlar ne alaka onu anlamadım? Masa, sandalyeler iç mekanda kapalı, ortalık da in cin top oynuyor kimsecikler yok. Canan da Defne diye seslenirken arkasından Can geldi. Canan’ın endişeli, halinden şüphelenmiş onu takip edip peşinden gelmiş. İyi ki de gelmiş.

Al sana bir kötü karakter olarak diziye giren, insanların nefretini üzerine çeken ama sonradan akıllanıp iyi biri olan Çetin. Diziye ilk girdiğinde Canan’a şantaj yapıp Zehra’nın zengin kocasının malına göz koyan Çetin iyilik meleği oldu, hemde Salim amcanın dükkanında çalışıyor.

Canan’a sen hangi akla hizmet böyle bir yere tek başına gelirsin, Zehra’nın canı can da Senin canın can değil mi? hedefin tam ortasındasın dedi. Adamlar da Ercan’ı arayarak hber vermişler, Ercan ilk başta Zehra’nın gelip öldüğünü düşünürken, olayların hiç de öyle olmadığını anlayınca çıldırdı ve o kızı öldürün emrini verdi. Çetin Canan ile ön kapıdan gidecekken silahın hazırlanma anında çıkardığı sesi duydu ve arka kapıdan hızlıca kaöarak gittiler.

Zehra’nın Defne tarafından tuzağa düşürülmek istendiğini düşünen Canan, Zehra iş görüşmesine gitmesin diye,  baban hasta sanırım tansiyonu yükseldi.  Gelsen hastaneye gitmesine onu ikna etsen, orucunu açsa ilacını içse, diyerek telefonda konuşmuş, bu sayede Zehra iş görüşmesi adı altında Defne’nin tuzağına düşmeden babasına bir şey olacak endişesi ile atölyeye babasını görmeye gitmiş. Babasını iş yaparken iyi bir şekilde gören Zehra, Canan’ın bir işler çevirdiğini anlamıştı. Babasının yanında bir süre kalan ve oradan ayrılan Zehra iş görüşmesine de geç kalınca Canan’ı aradı neden böyle bir şey yaptığını sordu ve kızdı. Senin yüzünden iş görüşmesine gidemedim dedi.

Canan da iş çeviren ben değilim Defne iş çeviriyor. Sana tuzak kurmuş diyerek olup biten her şeyi tek tek anlattı. Zehra da duyduklarına inanamadı.

Ercan çok öfkeli, hemen Defne yi aradı Zehra gelmedi, kendi elin ile kendi ölüm fermanını imzaladın diyerek elindeki kalemi kırdı. Zehra yoksa Defne’nin canını alacak Ercan. Yine tehdit etti Defne yi.

Bir süre zaman geçince Defne yi yeni planını söylemek ve bu kez de hata yapmadan tüm dediklerini yapmasını bunun içinde kulakları ile değil, beyni ile dinlemesini istedi. Yoksa kendin için cenaze işlemlerine başla dedi. Ay alem adamsın Ercan, insan hiç ölmüş kendisi için nasıl cenaze işlemi yaptıracak ölmeden? Mezar yerini alsın hazırlasın desem, ölmeden önce mezar yeri vermiyorlar. Gerçi bu da çok saçma, insan o an cenaze için acısını mı yaşayacak, yoksa mezar yeri için resmi işlerle mi uğraşacak?

Defne iyiden iyiye Ercan ile iş birliği yaptığına bin pişman.

Zehra konağa dönünce odada Ömer’i gördü. İftara kadar evde çalışacakmış Ömer. Zehra’nın iş görüşmesine gidemediğini, bunun da Canan babam hasta deyince gidemedim deyince, işin aslının da Defne’nin kendisine kurduğu bir tuzak olduğunu, bunu Canan öğrenmiş beni korumak için böyle söylemiş, iş görüşmesine bu yüzden gidemedim. Bunu Ömer’e söylemek istedi ama söyleyemedi. Zehra’nın Defne’yi kıskandığını düşünüyor Ömer bu sebeple şimdi ne söylersem bunu kıskandığım için söylediğimi düşünecek diyerek bir şey söyleyemedi Zehra.

Sonra da lavaboya gitti. Ömer de çalışma odasına gidecekti ancak çekmeceden bir şey almak isterken müzik kutusunu nasıl etti ise düşürüp kırdı Ömer, süt dökmüş kedi gibi suçlandı. O hediyeyi Zehra ya verdiği anı hatırladı. Zehra onu Ömer den alabilmek için nasılda ayağını çarpıp yatağa düşmüş, Ömer de endişelenip Zehra iyi misin demişti. Sonra da kendisi de yatağa uzanmış, Zehra da paketi kapmıştı.

Şimdi Zehra ya ne diyecekti. Hemen kırılan küçük parçaları masanın altına ayağı ile itti. Büyük parçayı da Zehra’nın ceketinin altına sakladı.

Zehra sesi duymuştu ne olduğunu sordu. Ömer hiç deyip geçiştirdi. Zehra tam ceketini alacaktı ki Ömer Zehra yı kendine çekip sarıldı günlük özlemler diyerek, sonra da Zehra ya sen kilomu aldın diye sordu?

Amaninnn hiç söylenecek şey mi bu Ömer? Zehra çok fena,  kilo aldım diye üzüldü. Ömer de ben seni her halinle severim diyerek teselli etti. Zehra da hani sen bu kıyafetin bana yakıştığını söylüyordun diyerek kilo almadığını söyledi, sonra da ceketini almadan çıktı odadan. Ömer’in de istediği buydu ceketini alacak olmuş olsa kırılan müzik kutusunu görecek üzülecekti. Zehra’nın üzülmesini istemeyen Ömer başka bir yoldan Zehra yı üzmüştü. Olsun onun gönlünü alırdı, asıl mesele bu kırılan müzik kutusu nasıl eski haline gelecek?

Selin ve İpek şirkette Koray’ın yanında Defne hakkında fısır fısır kendi aralarında konuşunca, Koray siz yine bir işler çeviriyorsunuz, size bir dedektiflik bürosu açalım Canan’ı da patron yapalım, adını da kız kardeşler hafiyelik koyarız olur biter dedi.

Ömer çalışma odasında müzik kutusunu tamir etmeye çalışırken Zehra geldi elbise fena kafasına takılmış, kilo almak istemeyen Zehra ya kilo almışsın diyen Ömer şimdi yan çiziyor, ben öyle demek istemedim, sen her halinle mükemmelsin demek istedim dedi. Çevir kazı yanmasın demi Ömer.

Zehra sen işini yap bende seni izleyeyim ama önce biraz işim var gidip hemen geleceğim deyince, Ömer gelme dedi. Zehra bunu duyunca şaşırdı, nedenini sordu, Ömer de şirkete gideceğini, yarım kalan işlerinin olduğunu söyledi. Tabi Zehra buna inanmadı çünkü, Ömer hiç yarım iş bırakmazdı.

Ömer de ıslak imzalar var falan diye diretince, Zehra da sen benden kaçmaya mı çalışıyorsun? Diye sordu açık açık. Ömer de gitmem gerek akşama yetişirim, işlerimi bitiremezsem iftarı şirkette yapabilirim dedi.

Zehra da sen benden bir şeyler mi saklıyorsun? diye sorunca, Ömer de nerden anladın? dedi. Zehra da saklıyorsun yani diye cevap verdi. Kendini ele veriyordu Ömer, nerden çıkardın diyecektim deyince, Zehra da gözlerinden dedi. Gözlerin başka bir şey anlatıyor sen başka bir şey anlatıyorsun dedi.

Zehra biran önce işlerini bitir gel diyerek odadan çıktı. Ömer de müzik kutusunu yapamayacağını düşünerek, yenisini almak için Burak’ı aramak istedi. Şirkette konuştular, bu da gösteriyor ki aynısından yok el mahkum Ömer onu tamir edecek.

Ömer şirkette tüm gününü müzik kutusunu tamir etmekle geçirdi. Koray da gördü durum vahim dedi. Koray’ın ceketi ona dar düğmesi kasıyor. Önünü iliklemese bundan iyi dururdu ama patronun yanında önünü iliklemiş de olmamış. Şu kıyafet konusu hala çözüm bulabilmiş değil. Hele ki Ömer’in o kolunda eksik düğmesi olan ceketinden kurtulduk sonunda dilimde tüy bitmişti yazmaktan parmaklarım ağrımıştı o derece vahim takımdı o mavi takım.

Zehra Ömer’i aradı, akşama dışardan yemek söyleme, Can ile sana yemek gönderiyorum, birde akşama gelince ifadeni alacağım seni benden ayıra iş neymiş bilmek istiyorum dedi.

Zaman geçmiş akşam olmuş Ömer hala şirkette müzik kutusunu tamir etmekte. Defne geldi yanına Ömer de aç mısın? deyince, Ömer ile yemek yiyeceğim diye sevindi Defne, sonra elindekini gördü, sordu. Ömer de açıkladı olanı biteni. Defne de senin gibi erkekler tedavülden kalktı yok dedi. Zehra çok şanslı, sen herkesin kolayca aşık olacağı bir adamsın dedi.

Ömer de bunu tamir edemezsem üzgün bir Zehra olacak ve ben Zehra’nın üzülmesini istemiyorum dedi. Nerde eski Ömer? Nerde şimdi ki Ömer? Aşk insanı nasılda değiştiriyor.

Gecenin bir buçuğu olmuş, Zehra evde çizim yapıyor odasında, Ömer şirkette hala müzik kutusunu tamir etmekte. Zehra dayanamadı aradı nerdesin? Deyince, Ömer ben şimdi fırçamı yiyorum diye sordu. Zehra da sitem ediyorum, sadece özledim dedi. sonra da ben mi gelsem diye fikir sundu. Gecenin bir buçuğunda nereye Zehra otur oturduğun yerde çakallara yem mi olacaksın? Ömer de yok gelme ben geleceğim dedi.

Sonra da Zehra sen böyle çok çalışınca acaba sen öğretmen olsaydın, iki odalı mütevazi evimiz olsaydı, sen Ramazan da pide alıp gelsen eve, bende güzel bir sofra hazırlamışım, deyince, Ömer oradan hemen bahşiş istedi. Sofraya geçmek olmaz beni önce kapıda karşıla dedi. hayale kendi de ortak oldu. aralarında konuştular bir süre.

Ömer den de çok iyi bir öğretmen olur ki. Öğrencileri peşinde koşar artık.

Ömer Zehra’nın hayaline dahil olunca, ağzında hiç bakla ıslanmadan ben bir kusur işlemişim senin sevdiğin bir şeye zarar vermişim deyince, Zehra anladı ve sordu. Sen bir şeye zarar mı verdin diye. Ömer susma hakkını kullanıp cevap vermedi.

Gece bitip sabah olmuş, Ömer sonunda bitirmiş tamir etmişti. Defne de gördü. İhale kazansan bu kadar mutlu olmazsın dedi. ihaleden daha değerliydi Zehra’nın mutluluğu.

Ercan Defne yi aradı. Defne Ömer’in yanındaydı odasına geçti konuştu, fena halde tehdit edildi telefonu geç açtı diye ve konağa adamlarından birini sokmasını istedi Ercan.

Ömer şirketten eve geçti. Zehra odasında çizim yapıyordu. Ömer Zehra’nın gönlünü almak için dil döktü ve sabaha kadar uğraştığı işi kutuyu uzattı. Zehra da anladı buna bir şey oldu bozuldu sende yapmak için sabaha kadar uğraştın deyince, Ömer de SENİN İÇİN dedi.

Ah Ömer ah Defnenin dediği gibi örneğin, eşin benzerin yok senin.

Zehra da Ömer’e sarıldı sıkıca. Sonra da müzik kutusunu çalıştırdı Ömer Zehra ile dans ettiler.

Akşam içinde bahçede güzel bir masa hazırladılar herkes çok mutluydu. Ercan Defneye şirketteyken o akşam yemeğinde kendi kanlarını içecekler dedi.

Defne de konağa yakın arabasından indi arabam bozuldu bakar mısınız? diye görevliyi kapıdan uzaklaştırdı. Ercan’ın adamı içeri girdi. Adam sorun bulamadı Defne de sabah servise götürürüm dedi. Servisi çağırırım dese anlayacağım da, bozulmuş hareket etmeyen aracı servise nasıl götüreceksin Defne?

Defne içeri geçti. Masa hazırdı sakallı Ercan’ın adamı susturucu takılmış silahı ile Zehra yı hedef aldı Defne bunu gördü ve Zehra diyerek Zehra ya siper oldu Zehra yerine Defne vuruldu.

SENİN İÇİN

Bir gecenin sabahında
Sana beste yapıyorum
Duy diye, dinle diye
Sana şarkı yazıyorum

Bu şarkımı senden ayrı
Günlerime adıyorum
Her bir hece ve cümlede
Sensizliğe ağlıyorum

Senin için bu şarkılar
Senin için bu besteler
Dökülen bu gözyaşları
Senin için senin için

 

Her günüm yalnız seni
Düşünmekle gelir geçer
Her bir ay, her bir mevsim
Gönlüm sana yanar biter

Aylar değil, yıllar değil
Ömrüm sensiz geçse bile
Ölmeyecek bende sevgin
Yaşayacak hep seninle

Senin için bu şarkılar
Senin için bu besteler
Dökülen bu gözyaşları
Senin için senin için

ZARA

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 350. Bölüm Analizi (“ASLI”) 18 Mayıs 2018 Cuma” üzerine 130 yorum

 1. xanim dedi ki:

  gozel ablam canim benim sag ol birtanem tamam vakit bulunca gelicem iyi geceler tatli ruyalar sana

 2. xanim dedi ki:

  aslim birtanem kiymetlim sag olasin doktora kontrollere gidicek iyiki varsin bitanem seninle konusmak iyi geldi sag ol var ol canim arkadasim benim erkan icin en hayirlisi olsun iyiki tanidik onu hemde hazalim icin buyuk sans bende onun adina cok sevindim bende hayat isigim dizisini bende izlemek isterdim kanal d kanali bizde yok uzgunum bende akrabamlarda internetden bakicam cok heyecanlandim seni cokkkk seviyorum sana iyi geceler tatli ruyalar

 3. xanim dedi ki:

  aslim birtanem sag olasin ve haberlerini her zaman beklerim kiymetlim benim cansin ya erkanin oynacagi diziyi bende merak ediyorum zaten fan sayfasinda okumustum erkanin yeni suprizi varmis yakinda yeni projeyle donuyor ekranlara hadi hayirlisi abimin adina cok sevindim seni cokkkkk seviyorum ben kactim allaha emanet ol

  1. aslı dedi ki:

   Sende sağ ol xanım, Erkan’ın yeni dizisini bende merak ediyorum. Benim gönlümden geçen mümkün olsa da Erkan Göksel Arsoy’un oğlunu, yada Ediz Hun’un oğlunu oynasa bir doktor olarak bu iki büyük usta oyuncu ile oynamasını çok isterim.

 4. Gozel dedi ki:

  Hayyrly akşamlar.Hanymcim abine gecmiş olsun allah şifa versin canym zamanyn oldukca gel mutluka

  Aslim iyim canym ev işleri fazla bişey yapmyyorum boş zamanym orgum ile ugraşyorum.Hazala gelirsek siz oyle deyince biraz rahat oldum inşalla hayyrlysy olur Erkanynda birinji sezon performansy cok iydi.
  K Azeri ablam inşalla ozel hayatda birlikde olurlar buda bizi sevindiryor

  1. aslı dedi ki:

   Hazal’ın Erkan dan sonra ikinci rol arkadaşı olarak Tolgahan ile oynaması gerçekten büyük şans onun için.
   Ben şahsen o diziyi izleyeceğim. Merak ediyorum nasıl olacak uyumları?

 5. xanim dedi ki:

  k azeri ablam canim benim iyi olmana cokkk sevindim hep iyi mutlu ol bitanem allaha emanet ol

 6. xanim dedi ki:

  aslim birtanem kiymetlim abim isde calisanda yureyi SIKISTI agradi bizde cok endiselendik abimin boyle hastaligi yoktu doktora gitdik kontrollerden iyi cikti hic bi seyi yok sadece kanda laxtalanma var zayif dusmusdu ondan doktorun dediklerini yapicaz kisa surede iyilesicek insallah canim benim allaha emanet ol

  1. aslı dedi ki:

   Canım benim abine tekrardan çok geçmiş olsun. Kalp sıkışması, kalp ağrısı zor, Allah acil şifalar versin. kanda laxtalanma dediğin, kanda pıhtılaşma sanırım. Kanı koyu ise bu tehlikeli olabilir doktor kontrollerini ihmal etmesin. tekrardan geçmiş olsun canım.

 7. K.Azeri. dedi ki:

  Te$ekkûr ederim canim kizim.iyi deyelim iyi olsun.

 8. xanim dedi ki:

  k azeri ablam cok tesekkur ederim birtanem nasilsin canim benim gunun nasil gecti

 9. K.Azeri. dedi ki:

  Abine geçmi$ olsun,Xanim kizim.biz de seni özliyicez.

 10. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi ak$amlar.Aslicim elbette Tolqahan iyi bir oyuncu,ben de severim.onunla birlikte dizide oynamasi Hazal için iyi de,bu diziyi de yarim koymasalar.

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar canım,
   Bende Adını Sen Koy dizisinin yarım kalmasından memnun değilim. Kolyenin sırrı neydi? Ömer Zehra’nın gerçek babasını bulacaktı. Bir sürü cevapsız soruyu arkalarında bırakıp gittiler.

 11. xanim dedi ki:

  aslim bitanem canim arkadasim ha bide ben insallah kurban bayramina yakin gelirim insallah ara sira yazarim haberler icin cok tesekkur ederim tum dediklerine hepsine katiliyorum hayirlisi olsun onlar icin ben cok sevindim seni cokkkk seviyorum cok optum rabbim tum islerinde yar ve yardimcin olsun sanada kariyerinde coklu basarilar dilerim :):):)

  1. aslı dedi ki:

   İnşallah canım, sen ne zaman fırsat bulursan o zaman gel her zaman bekliyor olacağız seni.
   öğrendiğim haberleri paylaşacağım bakalım Erkan nerde oynayacak? Bende seni seviyorum teşekkür ederim amin inşallah canım benim.

 12. xanim dedi ki:

  hayirli aksamlar arkadaslar ben geldim azcik vakit buldum konusmak istedim benim telefonum abimde olucak ara sira yazarim hemde uzgundum abim icin rahatsizlandi doktora goturduk sonuclar korkulacak sey yok doktor ilac sistem yazdi abim iyi ve aslim k azeri ablam gozel ablam bende hepinizi cok ozluycem ara sira yazarim canlarim benim aslim bitanem hayatim bende hazalin adina cok sevindim tolgahan sayismanda iyi oyuncu bende onun dizilerine baktim hazal icin buyuk sans ne guzel bende isterdim erkan ile oynasinlar ama ne diyelim hayirlisi olsun yollari acik olsun gercek hayatlarinda mutluluklar dilerim bir omur boyu mutlu olsunlar yeni projelerinde coklu sans ve basarilar dilerim insallah rabbim yardimcilari olsun dularim desteyim hep sizinle canlarim cifte kumrularim benim hanim ablam canim benim sen nasilsin polat amcam nasil hepinizi cokkkkk seviyorum kendinize cok iyi bakin allaha emanet olun

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar xanım,
   Abine geçmiş olsun hayırdır? abinin nesi var?

 13. K.Azeri. dedi ki:

  Te$ekkür ederim Gözelim.çok sag ol.Evet teref mükabili olmasalarda ayni dizide olmalarini ben de isterdim,ama mualesef olmadi.

  1. aslı dedi ki:

   Canım, ben her ikisinin farklı partnerlerle yol almalarını tercih edenlerdenim. Hazal, şimdi Erkan gibi güzellik yarışmasında derece almış, bir çok dizide oynamış Tolgahan Sayışman ile oynayacak hemde baş rol bu çok iyi. Ben Tolgahan’ı severim. Onu Lale Devrinden tanıyorum. Siyah inci yi seyretmedim bilmiyorum. Tolgahan Siyah inci de de oynamıştı.

 14. Gozel dedi ki:

  Aslim K Azeri abla nasylsynyz iysinizdir inşalla ben hazer adini sen koya geri doner diye incecik umut etmişdim ama olmady hayyrlysy diyelim

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim Gözelcim, sen nasılsın? neler yapıyorsun?

 15. Gozel dedi ki:

  Hazal icin hayyrlysy olsun dogrusy bu haberi duydugymda uzuldum Erkanla birlikde gormeye alyşdyk ayry gormek istemiyorum.hep birlikde oynamyjaklar buny bilyorum ama neden bilmiyorum uzuldum .kendi kararlaryna saygy duyarym haklarynda hayyrlysy olsun başarylary dayym olsun Erkanla mutly hayat dilerim amin

  1. aslı dedi ki:

   Açıkçası ben üzülmedim Tolgahan da çok iyi bir oyuncu. Benim tek üzüntüm Adını Sen Koy Hikayesinin sonuca bağlanmadan başrol karakterlerinin diziden çıkmış olması. Böyle olmamalıydı.
   Sektörü biliyorum. Acımasız. Gecesi yok, gündüzü yok, tutulursan sevilirsen paraya para demeyeceğin, bir çok diziden, sinema filminden teklif gelecek sektör. Tabi kendini korumasını bilirsen, şaşalı gösterişli hayata kendini kaptırmazsan iyi yerlere gelirsin. Seyirci tarafından sevilirsen tabi. Seyirci sevmezse ağzınla kuş tutsan olmaz. Sektör öyle çünkü.

 16. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi günler Aslim.nasilsin? In$allah haklarinda hayirlisi olsun.her ikisine ba$arilar dilerim.Ayni zamanda sana da ba$arilar canim benim.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba canım arkadaşım iyiyim çok şükür. sende iyisindir umarım. Çok sağolasın canım.
   Erkan kardeşimde, Hazal da artık tanınan bilinen insanlar. ben dizi hakkında yorum yazarken onların bu derece yükseleceklerini söylemiştim. önleri açık.

 17. aslı dedi ki:

  Mesut Yar’ın yazısı:
  “Aynı dizide olamadılar!

  Çoktandır hayranlarının yanıt beklediği soru şuydu; “Adını Sen Koy” dizisinden ayrılan Hazal Subaşı ve Erkan Meriç hangi projeden el sallayacaktı sevenlerine?

  Yanıt önceki gün atılan imzayla netleşti.
  Hazal Subaşı Kanal D’nin yeni dizisi “Hayat Işığım”da Tolgahan Sayışman ve Esra Bilgiç’le birlikte başrol üstlenecek… Dizi entrikalı aşk hikayelerinin zirve kalemi Melis Civelek tarafından senaryoya dökülmüş. Bir hayli de akıcı konusu var. Bunlar bilinenler… İşin ilginç kısmı saydığımız iki ismi aynı projede görmek isteyen hayranların mutlu sona teğet geçmesi. Erkan’a da aynı dizi için teklif gitmiş. Ama karakteri çok sert bulan genç oyuncu müsaade istemiş yapımcılardan. İkilinin aynı dizide olma ihtimali ortadan kalkmış… “Peki, Erkan Meriç nereden el sallayacak?” diyenler olduğunu biliyorum. Onlara da yanıtım var. Erkan, sezona iddialı girmeyi planlayan iki ayrı iş için imza aşamasında. Bir tercih yapacak ve tercihi yine ilk kez bu köşede olacak!”

 18. aslı dedi ki:

  Medyatava’da Birsen Altuntaş’ın haberine göre, dizinin başrolünde son olarak Star TV’nin ‘Siyah İnci’ dizisinde rol alan ünlü oyuncu Tolgahan Sayışman oynayacak.

  Yakışıklı oyuncu MF Yapım’ın Kanal D için çekeceği ‘Hayat Işığım’ adlı iddialı diziyle prensipte el sıkıştı. Genç kuşağın başarılı yönetmenlerinden Yusuf Pirhasan’a emanet edilen projenin senaryosu usta kalem Melis Civelek imzası taşıyor.

  Tolgahan Sayışman’ın imza aşamasında olduğu proje, Fethiye civarı ve ağırlıklı Köyceğiz’de çekilecek. Kadın başrol karakterleri Elif ve Derya için cast görüşmelerinin sürdüğü dizide Tolgahan Sayışman ‘Yılmaz Karabey’ adlı yüzbaşıya hayat verecek.
  ‘Hayat Işığım’da Hakkari’de bir köyde yaşanan çatışma Yüzbaşı Yılmaz’ın bütün hayatını alt üst edecek. Vücudundaki şarapnel parçası ve kurşun yaralarına rağmen aylarca süren tedavi sonrası hayata tutunan genç yüzbaşı, suçluluk duygusu ve pişmanlıklarla boğuşurken üstüne bir de malulen emekli edilince insanlardan kaçıp bir deniz fenerinde bekçilik yapmaya başlayacak. Ancak mucize eseri tutunduğu hayat, ona yeni tanıştığı Elif’le beraber peş peşe büyük sürpriz ve travmalar yaşatmaya devam edecek.

 19. aslı dedi ki:

  Hazal’ın yeni projesi belli olmuş, Kanal D de Tolgahan Sayışman ile oynayacağı dizi haftada bir gün yayınlanacak.
  Adı: Hayat Işığım
  Hazal’ın adı: Elif
  Melis Civelek’in kaleme aldığı dizide Hazal Subaşı, Tolgahan Sayışman’ın hayat vereceği Yılmaz Karabey’in eşi Elif rolünü canlandıracak. Yusuf Pirhasan’ın yönetmen koltuğuna oturacağı dizinin çekimleri haftaya İstanbul’da başlayacak ve bir hafta sonra Köyceğiz’de devam edecek.
  ‘Hayat Işığım’ın diğer kadın başrol karakteri Derya Akar için geçen günlerde Esra Bilgiç Töre ile anlaşılmıştı. Derya’nın babası Kenan’ı ise Serhat Tutumluer oynayacak. Dizide Kenan Akar kızının evlilik kararına karşı çıksa da yaşanacak olaylara engel olamayacak. Dizide Alper Saldıran da bir bölüm konuk oyuncu olacak. (Medyatava-Birsen Altuntaş)

 20. K.Aze dedi ki:

  Size de gûnaydin arkada$lar. Xanimcim hadi hayirlisi canim

 21. Gozel dedi ki:

  Gunaydyn hayyrly sabahlar canlarym.
  Hanymcim niyeki yoksun seni ozlijes her zaman beklijes firsatyny buldugunda mutluka gel hayyrlysy olsun canym

 22. xanim dedi ki:

  arkadaslarim canlarim benim ben belki 10 15 hatda 20 gun sitede yokum ara sira firsat bularim yazarim size hepinizi cokkkk seviyorum hakkinizi helal edin :):):)

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba xanım,
   hayırlısı olsun, Kurban bayramı da geliyor, 21 ağustos da başlıyor 24 ağustos akşam bitiyor 4 gün. benimde son 10 bölüm kaldı. Hadi hayırlısı.

 23. xanim dedi ki:

  gunaydin ozgur teyzosum canim benim nasilsin dis doktorunami gidiceksin cok gecmis olsun rabbimden acil sifalar dilerim seni cokkkk seviyorum ailenen mutlu neseli huzurlu gunler dilerim allaha emanet ol

 24. xanim dedi ki:

  gunaydin canim arkadaslarim nasilsiniz gununuz nasil geciyor hepinizi cokkkk seviyorum ailenizle mutlu neseli gunler dilerim

 25. özgurGozel‘cim dedi ki:

  tatlı uykular ruyalar kardeşim…simdi okudum yorumunu…Her şey gönlünce olsun….seni seven ablan…muck..sevgimle…

 26. xanim dedi ki:

  merhaba hanim ablam canim benim polat amcami bundan sonra dahada iyi olucak tabikide bu durumda ehtiyatli olmak lazim rabbim yardimciniz olsun birtanecik canim ablam benim ve aleykum selam aldim selamini ve bizden de selam soylersin sag olsun var olsun seni cokkkk seviyorum sende polat amcamda kendinize cok iyi bakin ellerinizden opuyorum allaha emanet olun

 27. xanim dedi ki:

  merhaba ozgur teyzosum nasilsin ben seni cok ozledim gunun nasil gecti seni cokkkk seviyorum meleyim birtanem cok optum ailenen mutlu neseli gunler dilerim :):):)

  1. şirinkızım dedi ki:

   Allah cc rahatlık versin tatlı uykular,rüyalar….yarın sabah erkenden diş için [kızım] hastaneye gidicem geç gelebilirim…seni seviyorum…şirin şey muck

 28. xanim dedi ki:

  k azeri ablam hep iyi ol canim benim bende iyim babamda cok iyi sag olasin cok optum allaha emanet ol :):):)

 29. K.Azeri. dedi ki:

  Çok $ûkûr Hanim abla.in$allah daha da iyi olucak.elbette ehtiyatli olmak lazimdi.selam gönderende sag olsun getirende.siz de bizim selamimizi söyleyin. Öpdüm sizi canim ablacim.

 30. Hanim abla dedi ki:

  Merhabalar.çok sağ olun kızlar.nasılsınız.Bir az evvel amcanızla karşılıklı çay içtik.Ama ehtiyat vaciptir ayın 15-nə kadar.Ondan sonra 4 doktorun müayinesinden geçip yeni müalice kursu başlayacak inşallah.Amcanız merak etdiyinizi biləndə-“sağ olsunlar,onlara benden de selam soyle”-dedi.hoşca kalın.Allaha emanet olun.Sizi çok seviyorum.

  1. aslı dedi ki:

   Merhabalar ablacım, çok şükür, seni gördük daha iyi olduk. Çayınız şifa olsun inşallah. Polad amcama bizden de selam söyle. Bende seni çok seviyorum ablacım.

 31. özgur dedi ki:

  Hoş buldum Aslı‘cım,musmutlu günler….

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim size de, iyi akşamlar.

 32. özgur dedi ki:

  ayyüzlüm Aytaç….şimdi….burdada yoksun….her şey gönlünce olsun teyzesi…şirinkızım Gozel kardeşim….muck sevgimle…

 33. K.Azeri dedi ki:

  Selam Aslim.iyiyim canim te$ekkûr ederim.

 34. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba Hanim abla. nasilsiniz?Polat amcanin durumu nasil?

  1. aslı dedi ki:

   Bende merak ediyorum o gün Polad amcamızın
   kontrolü vardı ne dediler acaba?

 35. K.Azeri dedi ki:

  Ho$ bulduk Xanimcim. nasilsin.Baban nasil?

 36. xanim dedi ki:

  merhaba k azeri ablam hos geldin biz iyiz sen nasilsin cok ozledim merak etdim seni ailenen mutlu neseli huzurlu gunler dilerim :):)

 37. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi gûnler arkada$lar.nasilsiniz canlarim.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba canım sen nasılsın?

 38. xanim dedi ki:

  guzel kiz canim benim iyiki varsin sana islerinde kolay gelsin rabbim yardimcin olsun cok optum allaha emanet ol tatlim :):)

 39. xanim dedi ki:

  gozel ablam sag ol bitanem sen hep iyi mutlu ol ailenen bende iyim

 40. güzel kiz dedi ki:

  merhaba meleym ve xanim cok tesekur ederm guzel sozlerniz ucun evet dogru soylyorsun benimde kendi duzenmi kurmam lazm ama ne yapym yeni diye yardim etmesem icim rahat etmyor ineklerden korkyor oyuzden ben sagyorum ekmek bisryorum simdi eve geldim tum gunu temizlik yapacam aksam misafirim gelecek esime geldikde onu ihmal etmem ki yani etmeme izin vermez once o sonra iş her seydende once yemeyi hazir olmali neyse kafani sisrdim qaliba neyapym seninle boyle konusunca mutl olyorum

  1. aslı dedi ki:

   Anladım canım, yavaştan alışmaya çalışsın, yoksa ömür boyu o iş sana kalır, benden söylemesi. Yavaştan yavaştan o evi ve oranın düzenini ona bırak, gidip geldikçe yardım et ama sakın bu işleri tamamı ile sen üstlenme, üstlenirsen ömrünün sonuna kadar o iş sana kalır. ekmek yapmada sana yardım etmesini söyle, yardım da etsin. sen işleri kademeli olarak yavaş yavaş ona bırak. artık orada o yaşayacak, alışması gerek. Sen yine yardım edersin.
   Yok canım kafamı şişirmedin sen rahat ol. kolay gelsin sana görüşürüz.

 41. xanim dedi ki:

  gunaydin guzel kiz canim arkadasim esinin kardesinin adina cok sevindim hayirlisi olsun bir omur boyu mutlu olsunlar canim senin adina sevindim yeni eve tasindiniz hayirli olsun yeni evinizde gule gule oturun ve aslima bu konuda katiliyorum insallah bebek mujdeli haberlerini duyariz dualarim hep seninle seni cokkkk seviyorum ailenen yeni haftan yeni gunun hayirli ugurlu mutlu gecer insallah kendine cok iyi bak allaha emanet ol :):)

 42. xanim dedi ki:

  gunaydin gozel ablam canim benim nasilsin seni cokkkk seviyorum sanada ailenen mutlu neseli huzurlu gunler dilerim :):)

  1. Gozel dedi ki:

   Teşekkuller Hanymcim sanada mutly gunler canym nasylsyn

 43. xanim dedi ki:

  gunaydin aslim birtanem kiymetlim iyi olmana cok sevindim hep iyi mutlu ol bende iyim cok sukur sana islerinde kolay gelsin rabbim yardimcin olsun seni cokkkk seviyorum ailenen yeni haftan yeni gunun hayirli ugurlu mutlu gecer allaha emanet ol :):)

  1. aslı dedi ki:

   Sağ ol bir tanem sende güzel bir hafta geçir inşallah.

 44. xanim dedi ki:

  gunaydin canim arkadaslarim nasilsiniz ben geldim gununuz nasil geciyor hepinizi cokkk seviyorum yeni haftaniz yeni gununuz hayirli ugurlu mutlu huzurlu gecer insallah amin

  1. aslı dedi ki:

   inşallah

 45. Gozel dedi ki:

  Gunaydynlar hayyrly ugurly bereketli haftalar olsun.mutly sabahlar canlarym

  1. aslı dedi ki:

   Amin inşallah

 46. güzel kiz dedi ki:

  merhaba meleym ve xanim cevabniz ucun tesekurler gorusmyeli gunlerm okadar yogun keçdiki neyi anlatacagmi bilmyorum neyse biyerden anlatym temuzda duyunmuz vardi 22 esmin kardesi evlendi duyunden oncede evmize tasndik hayla esyalar tam yerlesdremedm gunumun cogu kayinvalidemlerde kecyor yeni geline yardim edyorum anlycagin cok yorgunum sadece uymak istyorum sen neler yaptin bide sakincasi yoksa bisey soracam tam olarak nerde calşyorsun yani calsyormusun guzelhaber dedikde bebek soryorsaniz malesef yok evet seni senden ve her kesden cok sevyorum hosca kal

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba iyi akşamlar güzel kız,
   düğün hayırlı olsun.. Yeni geline sen neden yardım ediyorsun ki? onun da bir düzeni, seninde bir düzenin var. ilk bir kaç gün alışması için belki ama senin kendi evini ve eşini ihmal edecek derecede olmamalı bu durum bence öyle fikrimi söyledim sadece.
   Ben kışa hazırlık yapıyorum öyle.
   Nerde çalıştığımı bana sordun sanırım? ben daha önce giyim mağazasında satış danışmanı olarak çalıştım, yöneticilik yaptım, şimdi çalışmıyorum.
   Hayırlısı olsun canım, sağ olasın görüşürüz dikkat et kendine. evini ve eşini ihmal etme. kendi düzenini biran önce kur, erkekler dağınık evi pek sevmezler benden söylemesi, o sebeple biran önce evini düzene koy. Yeni gelin geldi diye eşin ile aran açılmasın sonra.

 47. xanim dedi ki:

  merhaba guzel kiz hos geldin sefalar getirdin canim arkadasim nasilsin seni hatirladim ben seni unutmadim iyiki geldin seni gorduyume cok mutlu oldum cokda ozlemisim seni sudamlam kiymetli canim arkadasimizi kayb etdik dostlar sag olsun bitanem neler yaptin guzel haberler varmi seni cokkkk seviyorum ailenen mutlu neseli pazarlar dilerim

 48. xanim dedi ki:

  merhaba aslim canim arkadasim nasilsin cok gunun nasil geciyor sag ol birtanem seninle konusunca cok mutlu oluyorum iyiki varsin mucizem benim seni dunyalar kadar cokkkk seviyorum allaha emanet ol :):):):)

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba canım iyiyim çok şükür, sende iyisindir umarım? günüm temizlik yapmakla geçiyor. sağ ol canım sende iyi ki varsın. görüşürüz canım.

 49. xanim dedi ki:

  arkadaslarim ben geldim demistim telefonum abimdeydi o uyudu bende geldim vakit buldum konusalim gozel ablam canim benim guzel kalbli ablam benim senin sohbet kardesemin iyi olmasina cok sevindim ve aleykum selam aldim selamini seni cokkkk seviyorum allaha emanet ol

 50. güzel kiz dedi ki:

  merhaba meleyim ve tum arkadaslar sizi okadar cok ozledimki umarm beni hatrladiniz veda edip yazmiycam soylemsdim ama gelirgelmez uzucu haber gordum su damlasi gercekden olmusmu inanamyorum kendisiyle konusmamsdik ama aglyacak kadar cok uzuldum oyuzden de yazdim basiniz sagolsun aslim meleym benim ucun yazdgın o mesaji okurken oyle duyglamdim agladimki oyle icden yzdigun ucun sonsuz tesekurler seni senden cok seven guzel kiz

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba güzel kız hoş geldin nasılsın? evet seni hatırlamaz olur muyum? hatırladım tabi ki de, dostlar sağolsun canım. hep ben içten yazıyorum zaten, demek beni benden çok seviyorsun 🙂
   teşekkür ederim.
   Güzel haberler var mı? kendi evine taşınacaktın taşındın mı? görüşmeyeli neler yaptın bakalım?

 51. Anonim dedi ki:

  benim yorumlarm neden cikmyor

  1. aslı dedi ki:

   İnan bilmiyorum, bazı mesajlar filtreye takılıyor çıkmıyor.

 52. Gozel dedi ki:

  Ozgur ablam nasylsyn mutly hayyrly pazarlar canym ablam cok ozledim seni opyorum

 53. Gozel dedi ki:

  K Azeri ablam hoş bulduk iyim canym askerimde cok şukur iy dun konuşdum selami var her kese.ayilenle neşeli pazarlar canym

  Hanymcim cok sevindim iy olduguna teşekkuller canym Sohbet kardeşin cok iy selami var tamam canym bekleris seni

 54. xanim dedi ki:

  gunaydin k azeri ablam hos geldin canim benim biz iyiz sen nasilsin sana hayirli mutlu neseli pazarlar dilerim seni cokkkk seviyorum allaha emanet ol 🙂

 55. xanim dedi ki:

  gunaydin canim arkadaslarim nasilsiniz hepinize hayirli mutlu neseli pazarlar dilerim hepinizi cokkkk seviyorum gozel ablam hos geldin ben seni cok ozledim ben cok iyim babamda cok iyi iyilesiyor sen nasilsin sohbet kardesim nasil hepinizi cok optum ben bu gun gelmesem beni merak etmeyin telefonum zaten abimin butun gun abimde olucak allaha emanet olun

  1. aslı dedi ki:

   sağ ol canım sana da, babanın iyileşmesine sevindim canım.

 56. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli sabahlar,iyi pazarlar arkada$lar.nasilsiniz? Ho$ geldin Gözelim.seni özledik canim.çok $ûkür iyiyim.sen nasilsin,askerden haberin varmi,nasil?

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı pazarlar canım.

 57. Gozel dedi ki:

  Gunaydyn canym arkadaşlarym nasylsynyz inşalla hepiniz iysinizdir.mutly pazarlar.net cok zaifligi yuzunden bi kac gun gelemedim siteye ulaşamadym ama bana sizden aylarca ayry galmyş gibi geldi.Hanym ablam sordugun icin cok teşekkuller amjam nasyl iyleşyami allahdan şifa dileyorum dualarym seninle ablam.kendine iy bak canym ablam
  Aslim analiz cok guzel teşekkuler kardeşim eline saglyk sana kolay gelsin canym
  Hanymcim nasylsyn baban nasyl mutly pazarlar canym
  K Azeri abla iymisiniz coluk cocuk iydirler inşalla mutly hayyrly pazarlar
  goruşme.dilegiyle

  1. aslı dedi ki:

   ooooooo efendim kimler gelmiş kimler, hoş geldin canım, darısı diğer gelmeyenlerin başına.

 58. Ayşenur dedi ki:

  Aslı hanım ben dün sizi istemeyerekde olsa kırdım galiba.Özür dilerim.İyi akşamlar

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar Ayşenurcum, hayır canım sana kırılmadım aksine mutlu oldum beni düşünen verdiğim emeklerin farkında olan birisi daha olduğu ve aramıza katıldığın için kendinden haberdar ettiğin için mutlu oldum.
   Hem ben öyle kolay kırılmam, üzülmem. Çok çabuk mutlu olurum 🙂
   İyi akşamlar görüşürüz.

 59. K.Azeri. dedi ki:

  Aslim haqlisin.biz seninle yüz yüze tani$madik,ama çok sevdik.ba$arilar sene canim.

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar, çok teşekkür ederim canım öpüyorum seni.

 60. xanim dedi ki:

  merhaba ozgur teyzosum canim benim meleyim birtanem nasilsin gunun nasil geciyor guzel dileylerine amin diyorum bende seni cokkkkk seviyorum ailenen mutlu huzurlu bereketli hayirli hafta sonlari dilerim :):)

 61. xanim dedi ki:

  aslim canim arkadasim iyi olmana cok sevindim hep iyi mutlu ol sag olasin evet yeni sezon olsun bakalim hayirlisi olsun arkadasligimiz daimi olsun sana guvenim sonsuz seni cokkkk seviyorum gonlu guzel arkadasim kiymetlim benim basarilarin daimi olsun cok optum ailenen hayirli mutlu hafta sonlari dilerim allaha emanet ol 🙂

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar teşekkür ederim canım.

 62. Özgür dedi ki:

  AYYUZLÜM, KARDEŞİM GOZEL MUSMUTLU SAĞLIKLI, GÖNLÜNÜZCE HAFTASONU DİLEKLERİMLE SİZLERİ SEVİYORUM.. MUCK.. MUCK

 63. ÖzgürAslı hanım dedi ki:

  Iyi gunler guzel gölünüzce bır tatil dıleklerimle… Gule güle gıdın gelin hayırlısı ile SEVGİMLE ALLAH ‘A EMANET OLUN SEVDİKLERİNİZLE BİRLİKTE…

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Hoş geldiniz Özgür teyzecim, teşekkür ederim.

 64. Özgür Şirinkızımmm dedi ki:

  MUSMUTLU GUN HAFTASONU DİLEKLERİMLE SAĞLIK HER GÜZELLİKLER SENİN VE SEVDİKLERİNİN OLSUN SENİ ÇOKKKK SEVİYORUM ŞİRİN KALBİ GUZEL KIZIM MUCKKK SEVGİMLE

 65. xanim dedi ki:

  merhaba hanim ablam gelmis hos geldin birtanecik ablam benim sag ol var ol ablacim polat amcamda bu zor gunlerden rabbimin iznile gecicek insallah dualarimiz sizinle rabbim yardimciniz olsun Quran dersine gitmiyorum benim oyretmenim kizinin yanina gitmis turkiyeye hele gelmeyib bilemiyorum ne zaman gelicek babamda cok iyi iyilesiyor bu beni mutlu etdi sag ol sordugun icin aslim bi yolunu bulur insallah sende polat amcamda kendinize cok iyi bakin allaha emanet olun

 66. K.Azeri. dedi ki:

  Hanim abla her $ey iyi olucak. IN$ALLAH bu gûnler de geçicek,içinizi ferah tutun canim ablam.Evet Asli bir yolunu bulur da ayrilmayiz.

 67. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Aslıcım.geçmiş olsun.daha iyisindir inşallah.Benim de vefam bu kadarmış.Sağalandan sonra geçmiş olsuna gelmişim.Dilerim her zaman sağlıklı olasın ve geçmiş olsunlara gerek kalmasın.Analizleri de ihmal etmiyorsun maşallah.15-i kaldı.Eylülün 20-e kadar biter inşallah.3 güne bir analiz, yetişeceksin inşallah.kendini çok yorma.
  Edebiyyatcı arkadaş tatile çıktı muhtemelen,görünmüyor.Canım kızım fikirlerim kırık-kırıktır.benim de beynimde problemim var galiba.İyi ki varsınız,iyi ki hayatımdasınız,iyi ki sizinleyim.Ama her halın bir sonu vardır.Gün gelecek, dizi biticek.o zaman biz nasıl oluruz,nerede buluşuruz? Bunu düşünmek bile istemiyorum,çok zor çünkü.Siz olmasanız bir tarafım yok olucak gibi geliyor bana.Sen bir yolunu bulursun demi? inşallah. iyi günler.hoşca kal.

  1. aslı dedi ki:

   Yeniden merhaba ablacım, çok teşekkür ederim Allah razı olsun. iyiyim çok şükür. Amin inşallah ablacım. Evet analizleri yazmaya 33 bölümle başladım geriye 15 bölüm kaldı. Yetişecek inşallah. Bu sayede bir yaz dönemi boyunca ayrı kalmamış olduk.
   Evet büyük bir ihtimal tatile gitti arkadaş yoksa yazardı.
   Allah korusun ablacım, Rabbim seni hasta etmesin inşallah. doktora görün istersen, vitamin değerlerine baktır, b12, demir ve d vitaminlerine kendini ihmal etme.
   Canım ablam sende iyi ki varsın, anın tadını çıkar geleceği endişe etme, elbet bir yolu bulunur. Yine birlikte oluruz. Göker abi bizi ayrı koymaz konu bulur bizler için. Bende o zaman gelince durumlara bakarım bir şekilde ayrı kalmayız inşallah ablacım. sağlıcakla kal Allah’a emanet ol ablacım. SENİ ÇOK AMA ÇOK SEVİYORUM.

 68. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar.nasılsınız,iyimisiniz? öyledir inşallah.Biz de yavaş-yavaş.Bu gün 11.gün. hele 10 gün tehlike vardır.Allahın yardımı ile bu günler de geçer inşallah. K.Azeri çok teşekkür ederim hepinize ilginiz için, yanımda olduğunuz için.indi hemşire onunla meşğuldür.küçük kız da onunladır.Prosedür bir saat sürecek.Kalabalık olmasın diye ben odadan çıktım.Fırsat varken sizinle temas kuruyum dedim.Gözelden haber yok.belki oğluna gedip.Xanımcım Quran dersi bitdimi? Baban iyimi? Aytac,Aysel onların telaşı büyük.Allah hepinizi mutlu etsin.Ayanla Nurbanu öyrenci kızlarımız.onların da telaşı bir başka.Allah hepinizi korusun.Hoşca kalın.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba hanım ablacım,
   Polad amcam bu zor günleri Allah’ın izni ile atlatacak inşallah. Sen ve çocukları, birde doktorlar ellerinizden geleni yapıyorsunuz. Allah yardımcınız olsun. Sana yazdığım o duaları her gün okumaya gayret göster ablacım şifa Allah dan. Polad amcam için bir önceki analiz sayfasında otururken canı sıkılmasın diye bulmaca çözmesini istemiştim doktoruna sor bir sakıncası yoktur her halde oturduğu yerden bir şeylerle meşgul olmasının.

 69. xanim dedi ki:

  k azeri ablam birtanem canimin ici sag ol rabbim tum islerinde yardimcin olsun cok optum seni :):):)

 70. K.Azeri. dedi ki:

  Sen de Allaha emanet ol canim.ben de seni çok seviyorum.

 71. xanim dedi ki:

  gunaydin canim arkadaslarim nasilsiniz gununuz nasil geciyor hepinizi cokkkk seviyorum ailenizle mutlu neseli huzurlu hayirli hafta sonlari dilerim :):):) k azeri ablam hos geldin canim benim biz iyiz sen nasilsin aslim kiymetlim hakda ne guzel soyledin helal olsun sana canim ablam benim evet analiz bitince ayrilicaz ben hepinizi cok ozluycem iyiki aslimi sizleri tanidim iyiki varsiniz cok sansliyim cok mutluyum guzel kalbli arkadaslarim benim her zaman kalbimde olucaksiniz allaha emanet olun

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba xanım, öncelikle baş ağrının geçmesine sevindim, akşam mesaj yazmışsın. sağolasın. eski analizleri benim okumaya zamanım yok, ne güzel sen en baştan başlamışsın. Teşekkür ederim. Analiz bitecek de nereye gidiyorsunuz? ben buralardayım Allah’ın izni ile hele yeni sezon başlasın bakalım, dizi ne olacak? bir bakarız duruma.

 72. K.Azeri. dedi ki:

  Gûnaydin Hanim abla.sizi çok özledik.nasilsiniz?Polat amcanin durumu nasil?vakit bulunca bizi habersiz koymayin ablacim.

 73. K.Azeri. dedi ki:

  Günaydin arkada$lar.nasilsiniz?Aslim arkada$larina deger verdiyin için de sana te$ekkûr ederim canim.verdiyin sözü tutmak güveni kayib etmemek demek canim benim.biz ne zamansa ayrila biliriz,ama biri-birimiz haqda güzel,sayqiyla dü$ünücez.bu çok önemli bence.sen bu yüzdende seviliyorsun.

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın hayırlı sabahlar iyi hafta sonları canım,
   Burada tanıştığım bütün arkadaşlarım sende dahil, benim için çok değerlisiniz. Evet güven önemli benim için. Güven kazanmak zor ama kaybetmek çok kolay. Sizlerin güvenini, arkadaşlığını görmeden sadece yazarak kazanmışsam ne mutlu bana ki kazandığımı düşünüyorum. Kazandım da bu güveni sarsmamak ve kaybetmemek için elimden geleni yapacağım.
   Söz eskiden senet yerine geçer insanlar işlerinde senet yerine söz vererek hallederlermiş. Ne güzel aklınızda güzel düşünceler, yüreğinizde sevgi bırakabilmek. Çok teşekkür ederim. Sağolasın canım arkadaşım.

 74. xanim dedi ki:

  aysenur hos geldin nasilsin seni burda gormekden mutluluk duyarim sanada allah rahatlik versin iyi geceler tatli ruyalar :):)

 75. xanim dedi ki:

  hayirli geceler aslim kiymetli arkadasim nasilsin gunun nasil gecti cok sag ol basimin agrisi da gecti evet bas agrisi zor sana kiyamam bitanem sen ve analizin gercekten cok guzel yaziyorsun cok cok kiymetlisin benim icin iyiki varsin ellerin dert gormesin bende hala eski analizlerini okuyorum huzur buluyorum allah razi olsun senden cok optum seni allah rahatlik versin iyi geceler tatli ruyalar sana bide basarilarin daimi olsun hakkini helal et dualarim her zaman seninle allaha emanet ol :):)

 76. aslı dedi ki:

  Hayırlı akşamlar Ayşenur, size isminizle hitap etmem de sakınca yoktur umarım? ben teşekkür ederim size yazmadınız ama hep okuyup takip ettiğiniz için. Sağ olun. Sizin gibi daha nice takip eden arkadaşlar var. isterseniz aramıza katılabilir bizimle sohbet edebilirsiniz.
  Çok sağ olun insanız ve hepimizin bir takım imtihanları var bu dünya da buna şükür. Yanlış anlamadım aksine mutlu oldum emek verdiğimin farkındasınız, diğer arkadaşlarım gibi sağ olun duyarlılığınız için. Ve ben elimden geldiğince burada herkese cevap yazmaya çalışıyorum. Sizi de cevapsız bırakamazdım tekrardan teşekkür ederim size de iyi akşamlar.

 77. Ayşenur dedi ki:

  Aslı hanım bir şey soracağım,merak ettim de..Neden hala analiz yazmaya uğraşıyorsunuz,emeklerinize yazık değilmi.Başroller ayrıldı.Dizi biteli asırlar oldu yani.Boşuna uğraşmayın bence yani

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar, Hoş geldiniz Ayşenur hanım,
   Neden hala analiz yazıyorum? güzel bir soru. Hemen cevap vereyim. Ben bu analizleri dizi yayındayken yazıp teslim etmem gerekiyordu ancak o zaman bazı yaşadığım olaylar, sağlık sorunları, internetimin olmayışı vesaire yazamadım. Ve geç de olsa söz vermiş olduğum yarım kalan işimi tamamlıyorum.
   Hem bu sayede bir yaz dönemi boyunca arkadaşlarımızla birlikte oluyor, ayrı kalmıyoruz, geçmişi yad etmiş oluyoruz. Bizler için konuşma ortamı olmuş oluyor ve ben hiç bir işimi yarım bırakmam söz vermişsem yaparım Allah’ın izni ile inşallah bunu da tamamlayacağım. söz verdiğim gibi kalan 15 analizi de yazıp teslim edeceğim. Evet emek veriyorum doğru bunun sizde farkındasınız teşekkür ederim. Benim yerimde bir başkası olsa aman bana ne dizi bitti. dizinin sevilen oyuncuları da diziden ayrıldı bende bırakıyorum yazmıyorum der..

   Bunu belki bir başkası der ama ben demem, diyemem bana yakışmaz. Burada ki arkadaşlarıma, Göker beye verdiğim bir sözüm var. Ve söz benim için değerlidir. Önemlidir. Sözümü tutuyorum tutacağım da inşallah. Bende böyle biriyim işte.

   1. Ayşenur dedi ki:

    Anladım.Sağlık sorunlarınız için geçmiş olsun.Yanlış anlamayın hiç yorum yazmasamda hep okudum şimye kadar.Teşekür ederim cevap için,iyi akşamlar

 78. xanim dedi ki:

  k azeri ablam cok tesekkur ederim hep iyi mutlu ol sana islerinde kolay gelsin allaha emanet ol :):)

 79. K.Azeri. dedi ki:

  Te$ekkür ederim Xanimcim, sana da mutlu gûnler.

 80. xanim dedi ki:

  merhaba k azeri ablam canim benim nasilsin seninde cuma gunun kutlu olsun ailenen mutlu neseli gunler dilerim :):)

 81. xanim dedi ki:

  aslim canim arkadasim iyi olmana cok sevindim birtanem hep iyi mutlu ol bende dun azcik basim agriyordu bu gun agrisi gecti turp gibiyim cok iyim siyir sever arkadasimizda gelir insallah sag olasin hayatim benim evet canim haklisin su bahsende cadisi defnenin aklini karistirdi zehraya zarar verdi bahsende cadisida tum etdiylerinin cezasini cekiyorlar kendine cok iyi bak cok optum rabbim yardimcin olsun :):)

  1. aslı dedi ki:

   Geçmiş olsun canım, baş ağrısı zor. onu ancak çeken bilir. şimdi iyi olmana sevindim. sende kendine dikkat et.

 82. K.Azeri. dedi ki:

  Cuma gününüz mübarek arkada$lar.Te$ekkûrler Aslim,ellerine,yûreyine saglik canim,her zamanki gibi mûhte$em.$arki da güzel.

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim hayırlı cumalar canım.

 83. xanim dedi ki:

  gunaydin pericim hayirli mutlu cumalar dilerim nasilsin ozledik seni vallahi dediyinde haklisin defne cadisida tamda korkak ya eyer seviyorsan soyleseydin ya adamda evli barkli sen git yoluna sadece omer zehrayi seviyor anlamiyor kafasiz defne neyse canim allaha emanet ol

  1. aslı dedi ki:

   Defne Bahşende’nin dolduruşuna geldi yoksa sadece arkadaşı olarak sevgisini içinde yaşıyor, Ömer’in arkadaşlığı Defne ye yetiyordu. Defneyi yoldan çıkaran Bahşende oldu.

 84. peri dedi ki:

  Ömer zehranin alın yazısydi ve öylede oldu,keşke mutluluklarının tamamını gorseydik,ama ne yazıkki olmadı.anonim benim yanlışlikla dokundum yorum yarım kaldı.

  1. aslı dedi ki:

   Aynen sana katılıyorum. Ömer ve Zehra’nın hikayesi cezbetmişti insanları, birde birbirlerine olan uyumları, onlarla başlayan hikaye ve bu hikayede var olan bütün cevapsız sorular cevabını bulmalı konular açıklanmalı dizi öylece Zehra ve Ömer’in birlikteliği ile sonlandırılmalıydı. Olmadı.

 85. Anonim dedi ki:

  Gunaydın arkadaşlar,hayırlı cumalar,aslıcım analiz yine guuzel olmuş,eline,kalemine sağlık,bu bolumde defnenin ömere soyledigi”san her kadının kolayca aşık olacaği bi adamsın” cumlesine çok gıcık olmuştum,şimdiki ömere gore dogru,ama acaba kandisi zehranın yerinde olsaydı o zorba ömere dayana bilirmidi,tabi ki hayır. birak dayanmayı duygularını soylemeye bile cesaret bulamamı

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın hayırlı cumalar Pericim,
   Teşekkür ederim bir tanem, elimden geleni yapıyorum sağ olasın. Defne’nin kendisi zaten araba zırıl zırıl ağlarken Ömer’in yanına yaklaşamadığını bu yüzden de ona olan aşkından bahsedemediğini daha önce söylemişti. Şimdi hazıra konmaya çalışıyor. Zehra bütün zorluklara katlandı. Ömer’in o en dayanılmaz zamanlarına dayandı. Şimdi de sefasını sürüyor. Tabi devamı olmalıydı bu aşkın bir sezon daha ve sonu bir şekilde bağlanmalıydı. Olmadı.

 86. xanim dedi ki:

  gunaydin aslim kiymetli arkadasim nasilsin cuma gunun kutlu olsun tum dualarin ibadetlerin kabul olsun amin analiz gercekten cok cok cok guzel olmus eline yureyine saglik analiz ilac gibi geldi huzur buldum resmen sarkida guzel secim bayildim muhtesem olmus seni cokkkkk seviyorum ailenen mutlu neseli gunler dilerim allaha emanet ol

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba hayırlı cumalar xanım, çok şükür, sende iyisindir inşallah.
   Bu analizin ilk sırasını sen kapmışsın 🙂
   edebiyatçı arkadaş nerelerde acaba? Sağ ol bir tanem amin seninde günün güzel geçsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.