Adını Sen Koy 349. Bölüm Analizi (“ASLI”) 17 Mayıs 2018 Perşembe

Adını Sen Koy 349. Bölüm 17 Mayıs 2018 Perşembe

Defne, Ercan Keser’in kendisini tehdit etmesinden rahatsız olmuş, hem Ömer’e zarar vermesinden de korktuğu için ilk başta onunla iş birliği yapmak istememiş, olup biten her şeyi Ömer’e anlatmaya ve Ömer den yardım almaya karar vermişti ve Ömer’i telefonla aramıştı. İşte o an Ömer ve Zehra Salim amcaların evinde yemekli misafirdiler ve Ömer elini yıkamaya gittiği an aradığı için Defne, Zehra açtı telefonu ve bunun sonucunda da Defne Ömer’e ulaşamamanın verdiği, birde Ömer’in Zehra ya söylediği sevgi dolu sözleri duyunca Ercan Keser ile iş birliği yapmaya karar verdi. Anlık bir karardı.

Defne her ne kadar Ercan Keser ile iş birliği yapmayı kabul etse bile içi rahat değildi. Ercan Zehra yı kendisine getirmesini istiyordu. Zehra dışarı çıktığında haber verdi ama Zehra yı takip edemedi yapamadı. Sonunda da ben bu işi yapamayacağım deyince, Ercan da Defne yi tehdit etti. Sen istediklerimi yapmazsan ses kaydını Ömer’e gönderirim diyerek Defneyi korkuttu.

Defne Ercan Keser’in dediğini yapıp yapmadığını kontrol için konağa girdi. Herkes yemekteydi. Hediye abla elinde büyük bir zarfı Ömer’e getirince Defne’nin beti benzi attı. Ne yapacağını bilemedi. Fenalaştı ve kendimi iyi hissetmiyorum diyerek bayılma numarası yaptı. Ömer çok endişelendi. İlk o yardıma koştu ama diğerlerinin yaklaşımı çok soğuktu. Ayşe, Zehra, Canan bana pek inandırıcı gelmedi. Sanki onlarda Defne’nin gerçekten bayıldığına inanmamışlardı. Zaten Defne de gerçekten bayılmamış, sadece zaman kazanmak için böyle bir yola başvurmuştu.

İstediği zamanı da kazandı. Ömer zarfı açmadı.

Salona geçmiş tüm aile misafirler salondaydı. Bahşende hariç. Salim amcaların gelişi hoşuna gitmedi anlaşılan ortalarda görünmüyor Bahşende. Defne korkudan yaşadığı şokun etkisi ile titriyordu. Canan fark etti. Sordu iyi misin? üşüyor musun? Titriyorsun deyince Defne iyiyim dedi.

Canan içinden de, sen turp gibisin ama içindeki kurtlar kıpır kıpır dedi. Defne’nin bir işler çevirdiğini anladı bulmaya da kararlı Canan.

 Hediye abla, Ömer’e zarfı çalışma odana koyuyorum deyince, Ömer gerek yok burada bakayım dedi. Salonda herkesin içinde zarfı açmaya başlayınca, Defne korkudan ne yapacağını bilemedi hemen gitmek istedi. Giden Defne’nin arkasından da Canan gitti. Kapıdan dışarı çıkmasına izin vermedi.

Defne Canan’a bana bulaşma, pişman ederim seni diyerek tehdit etti. Canan da kimse böyle konuştuğunu duymasın, bütün foyan meydana çıkar diyerek Canan da Defne yi tehdit etti. Tehditler havada uçuşuyor. Önüne gelen birilerini tehdit ediyor. Canan Hediye ablanın yanlarına gelmesini fırsat bilerek bizde içeri geçiyorduk diyerek Defne’nin evden gitmesine engel olarak salona geri götürdü.

Ömer paketi açarken, Defne’nin ömründen ömür gitti. Ömer paketi açtı, şakamı bu? Dedi. çünkü, paket boştu. Kimse bir anlam veremedi. Defne de rahata erdi plöf yapmış dedi içinden. Ercan’ın şakası yoktu. Ya benim dediklerimi yaparsın ya da bir daha ki sefere o zarfı dolu gönderirim Ömer’e demeye getirdi. Tabi Defne bunu anlamadı taki Ercan onu arayıp söyleyene kadar.

Canan da içinden Defne için, sarılık mikrobu, Ömer’in yanında ayrı, o yokken ayrı maske ben senin o maskelerini düşürmesini bilirim dedi.

Bu gün herkesin kafası dolu, hep içlerinden konuşuyorlar. Ömer de içinden bu zarfı kim neden bana boş göndersin? dedi. Zehra da dalgın Ömer’i fark etti. Ömer de yemekten sonra ağırlık çöktü diyerek geçiştirdi. Hediye abla kahve yapacak, içince kendine gelirsin deyince, Ömer de kahve şart onu anladım dedi.

Ömercim, bazı zamanlar kahve gerçekten şart, hele yapacak iş çok, zaman yok ise şartında şartı şart kahve ayık tutması açısından.

Defne salondan çıktı, Ercan ile telefonda konuşmaya başladı. Ercan yine tehdit etti. Dediklerimi yapacaksın, telefonlarımı yüzüme kapatmayacaksın, kurtla dans eden ölümü göze almıştır diyerek dediklerimi yapmazsan seni öldürürüm dedi. Açık açık söyledi bunu. Defne de el mahkum, tamam yapacağım ama ses kaydını Ömer’e göndermeyin dedi.

Defne evine gitmek istediğini söyleyince Ömer tek başına gitmesine izin vermedi. Defne de Ömer evine bırakacak zannedip sevindi. Ama Ömer seni Can evine bırakacak dediğinde bütün hayalleri suya düştü.

Ömer’in Eşi Zehra ve babası kuzeni varken Ömer seni mi evine bırakacak? yapma akıl var mantık var Defne. Sen dış kapının dış mandalısın. Zehra ve babası birde Canan senden daha yakın Ömer’e hadi canım hadi anca gidersin evine.  

Defne gittikten sonra Salim amca da gitmek istedi. Ömer ben bırakırım sizi dese de Salim amca taksi ile gideriz biz dedi. Ama hem Zehra, hemde Ömer izin vermediler buna. Canan da bize de gelin Karagöz ile Hacivat oynatırım dedi. Ah ne güzel olur.

Jülide nin de aklına Ömer’in çocukluğu geldi. Bu işte bir iş var bakalım neler olacak? Ömer Karagöz, yoksa Hacivat mı olacak? Ömer o kostümleri giyip Asya ya gösteri yapsa ne güzel olurdu. Ama iki kişi lazım biri Ömer desek, diğeri kim olur ki? Can olsun 🙂

Ömer misafirlerini ayakta daha fazla bekletmek istemedi. Konuyu kapattı. Zehra ile birlikte Salim amca ile Canan’ı evlerine bıraktılar.

Konağa döndüklerinde Ayşe, Asya, Jülide onları bekliyordu. Ömer’in çocukken oynattığı Karagöz ile Hacivat kuklaları Asya’nın elinde ve dayısından gösteri yapmasını istedi. Ama Ömer’in inadı tuttu yapmam dedi. Zehra ya rağmen yapmam dedi. Asya dayısının yanına gitti kuklaları uzattı mahzunca baktı tabi Ömer dayanamadı Asya ya gösterisini yaptı. Alkış Ömer’e. Asya da çok mutlu oldu dayıcım diye boynuna sarıldı. Ömer de Asya’nın yanağından öptü.

Ne güzel Karagöz ile Hacivat unutulmadı hatırlandı. Bununda olmasını istemiştim. Bende ne çok şey istemişim, çoğunu da gördüm ekranlarda teşekkür ederim.

Halit amca bir Alzheimer hastası ve her şeyi unutuyor. Geçmişi unutmuyor, askerlik anılarını çok net hatırlıyor, onu da karıştırıyor. Salim amcayı asker arkadaşı zannediyor, Salim amcaların zili ısrarla çalınca korktular. Birine bir şey oldu sanıp kapıyı açtılar gelen Halit amca ve arkasından da Aysel hanımdı gelen. Halit amca yine evden kaçıp gitmiş.

Salim amcaya kampa neden gelmediğini sordu. Salim amca da ne diyeceğini bilemeyince Canan dan yardım istedi. Canan da davetiye eline ulaşmamışta ondan dedi.  Halit amca kampta askerlere ateş yakmayı öğretiyormuş öyle söyledi. İşin aslını ise Aysel hanım açıkladı. Gençler ateş yakmış, Halit amca da onlara askerlik anılarını anlatıyormuş.

Canan da Halit amca ya komutanın senin firar ettiğini duymuş deyince, Halit amca Cananı komutanın kızı zannetti. Babana söyle beni bu kez affetsin, kamptaydım askerlere ateş yakmayı öğretiyordum zamanın nasıl geçtiğini unuttum dedi. Canan da tamam söylerim babam beni çok sever, bir dediğimi ikiletmez dedi. Aysel hanımda dayısını alarak gitti. Canan da demez mi, Halit amca benim diyen stendapçılara taş çıkartır. Adam hasta, onunla ilgilenen Aysel hanım çok zor durumda, Cananın dediğine bak.

Ömer ve Zehra uyumak için odalarındalar. Ve Zehra Ömer’in kukla oynatmasını çok beğendiği için biraz muzipçe bakıyor, gülümsüyor. Biraz da Ömer ile dalga geçiyor. Ömer de buna biraz kızıyor, Zehra yı kolundan tuttuğu gibi kendine çekerek konu değişsin diye burnundan öptü. Zehra da Ömer den bir şey istesem yapar mısın? dedi. Ömer de yapacağını söyledi. Zehra Ömer den bir kere daha kukla oynatmasını istedi.  Ömer olmaz deyince,  Zehra da Ömer’in yanağına bir öpücük kondurdu. Bu Ömer’in çok hoşuna gitti.

Zehra Ömer’e olan hayranlığını dile getirdi. Ömer de aynı şekilde Zehra ya meftun olduğunu söyledi. Her ikisi de birbirine deli gibi aşık. Bunların bu haline mutluluk duası yapılır. Allah ayırmasın sizi.

Gece bitip sabah olduğunda Ömer Zehra dan önce uyanmış Ayşeden kuklaları almış gelmiş. Zehra yı öperek uyandırdı. Kuklaları bundan sonra Zehra’nın saklamasını istiyor. Zehra saklarımda Ayşe deyince, Ömer Ayşe doğacak çocuklarımız için saklayacağını bildiği için bir şey demez dedi.

Ömer bu sayede bir kere daha çocuk istediğini, baba olmak istediğini böyle dile getirmiş oldu. hem dünyaya gelen çocuklarına Zehra güzel masallar okuyacak, Ömer de onlara büyüdüklerinde Hacivat, Karagöz kuklalarını oynatacakmış. Bunu duyan Zehra biraz kıskançlık krizine girdi. Dün akşam ben o kadar istedim oynatmadın, şimdi doğmamış çocuklarımıza kukla oynatacağını söylüyorsun? dedi.

Daha bebekleri dünyaya gelmeden kıskanma krizleri başladı. Hele birde çocuk dünyaya gelince bunların halini düşünemiyorum bebeğe bakmaktan kendilerine bakamayacaklar o kesin. Ömer çalışmak için gidecekken Zehra Ömer’e önce bir öpücük avansı verdi, sonra diğer yanağına da bir öpücük bonusu verdi.

Ömer 2. Orucunu tutuyor, Zehra da akşama istediğin bir şey var mı? diye sorunca, Ömer de sayıştırıyor. Sebze çorbası, enginar salatası, etli sebzeli dolma, kabaklı yoğurtlu bunu Hediye abla yaparmış, karnı fena acıktı Ömer’in akşamı nasıl edecek çok merak ediyorum. Sabah böyle ise akşama oy anam oy olur Ömer.

Ömer’i çalışma odasına çalışsın diye gönderdi kendisi de banyoya girdi Zehra. İnsan kendi evinde çalışma odasında çalışacak diye takım elbise giyip kravat takar mı ya? Ömer bu, işe ancak böyle konsantre oluyor.

Ercan Defne yi arayarak Zehra yı kendisine getirmesi için bir adres yazdırdı. Bunu da Selin duydu. Tam adresi öğrenemedi. Defne fark etti sen beni mi dinliyorsun? diyerek kızdı. Selinde Hemen durumu İpek’e söyledi. Canan’ı da arayarak onu da durumdan haberdar ettiler. Selin adresi öğrenmenin bir yolunu buldu.

Defne odasında yokken onun odasına girerek, not yazdığı kağıdı buldu ve üzerini hafifçe kurşun kalem ile karaladı bu sayede ne yazdığını öğrenmiş oldu. Bastıra bastıra yazınca bir alt sayfaya kopyası çıkmıştı. Bunu da kara kalem ile okunur hale getirdi ve adresi bu sayede öğrenmiş oldular. Bunu yaparken de az daha Defne ya yakalanıyorlardı. Yakalanmadılar.

Defne telefonunu unutmuş onu almak için geldi ama İpek onu yolundan çevirince Defne odaya girmeden gitti. Sonra da Canan’ı arayarak adresi aldıklarını söylediler. Canan da mesaj ile adresi istedi o adrese Canan gidiyor.

Ömer yeniden odaya gelmiş, Zehra duştan çıkınca Ömer’i karşısında görünce şaşırdı. Ömer de gidemediğini söyledi. Ömer muzipçe gülümsedi. Zehra da neden gülümsediğini sordu. Ömer de geçmişe gitti. Asya ile birlikte gittikleri kısa tatili hatırladı. Zehra çok iyi bir anne olur onu biliyor Ömer ve Zehra ya seni böyle görünce seni hamile olarak düşündüm dedi.

Zehra da senin için zor olacak, hamile bayanlar olmadık zamanlarda ağlarlar, kış mevsiminde yaz meyvesi istersem ne olacak? dedi. Hem kilo alacağım deyince, Ömer de ben seni her halinle severim, istediğin kış ayında yaz meyvesi olsun, senin için yarım küreden bulur alır gelirim, sen dünyanın en güzel annesi olacaksın dedi sarıldı. 

Ömerciğim sende dünyanın en yakışıklı babası olacaksın. Bunlar sürekli hamilelikten bahsediyorlar. Zehra bence hamile.

Zehra odaya üzerini değişmiş olarak geldi. O da Ömer gibi geçmiş günleri hatırladı Ömer’i düşündü. Otel odasını o güzel odayı, sonra bu odanın yeni halini her ikisinde de Ömer’in kucağında odaya girişini hatırladı. Telefonu çaldı arayan Ömer diye baktı ama bilinmeyen numaraydı.

Bu bir tuzaktı. Defne’nin tuzağı. Zehra yı bir adam iş adamı gibi aradı. Zehra ile çalışmak istediğini söyleyip bugün buluşalım dedi. Zehra da tamam dedi. Hazırlanmaya başladı. Adam da Defneyi aradı 1.5 saat sonra adreste olacak dedi. Defne bunu tekrar ederken Ömer geldi. Defne biran duydu sanıp korktu ama Ömer bir şey duymamıştı. Defne ye nasıl olduğunu sordu, gelmeseydin önce sağlık deyip odasına geçti.

Ömer odasına geçti geçmesine de işine odaklanamıyor ki Zehra yı özledi. Ve ona mesajlar gönderdi. Olurda bir gün hamile olursa onun canı bir şey istediğinde hazırlıklı olmak için bir ön hazırlık yaptı. Canın bir şey istiyor mu? diye sorarak böyle konuştular. En sonunda Zehra dışarı çıkacağım sana akşama güzel haberlerim var gelince konuşuruz dedi.

Zehra Can ile birlikte bir yere gittiler. Bu telefonda konuştuğu kişi ile buluşmaya mı yoksa başka yere mi bilmiyorum. Canan da o adrese gidiyor onu biliyorum. O adreste eli silahlı adamlar tetiği çekmiş bekliyorlar. Bir bayan da onlara doğru yürüyerek geliyor.

MUTLULUK DUASI

Benim ömrümde tek istediğim
Beyaz gelinlikler içinde olmak
Ellerin ellerime tutsak
Beraber yaşlanabilmek

Benim ömrümde tek istediğim
Seni beyaz gelinlik içinde görmek
Ellerim ellerine tutsak
Sol yanımda buluşabilmek
Rüyalarım, dualarım, umudumdun
Şimdi benim kadınım oldun
Rüyalarım, dualarım, umudumdun
Şimdi benim helalim oldun

Dilerim mutluluk hep olsun
Kalpler aşkla huzurla dolsun
Biz mutluyuz herkes görsün
Darısı sevenlerin başına olsun
Biz mutluyuz herkes duysun
Darısı bekarların başına olsun

Mustafa GÜNGECE & Sinem

 

dizibilgi google play

Adını Sen Koy 349. Bölüm Analizi (“ASLI”) 17 Mayıs 2018 Perşembe (152 Yorum)

 1. aslim kiymetlim guzel dileklerin icin cok tesekkur ederim dediklerini anladim harfiyen uyucam bas ustune ee sen neler yaptin bu gun

 2. aslim canim benim cok tesekkur ederim allah razi olsun senden hakkini helal et sen birtanesin duayi bulurum okurum insallah her sey guzel olucak bide ayselim bana dediki ve aleykum selam sende soran eden her kese tesekkur etdiyimi soyle Allah razi olsun hepsinden soyledim canim aslim sag olasin optum kendine cok iyi bak allaha emanet ol

  • Rica ederim canım benim, amin inşallah cümlemizden. Aysel’in selamı için de teşekkür ederim, getiren de, gönderen de sağ olsun.

 3. aslim kiymetlim canim benim yazdiklarin bana cok iyi geldi desteyin icin benim yanimda oldugun icin cok cok tesekkur ederim uzuntuyu unutdum bile hatda mutlu oldum canim arkadasim benim cok sansliyim benim arkadasim oldugun icin sana kocaman sarilip opuyorum

  • hah şöyle işte, elimden ne gelirse yapmaya hazırım canım mutlu olmana sevindim. Her yaşadığın olayın pozitif bir yanını görmeye ve hep mutlu olmaya ve kendine yaşadıklarından ders çıkartmaya çalış. Bardağın dolu tarafını gör, boş tarafını görüp de bu bardak neden yarısı boş deme, iyi ki bu bardağın yarısı dolu de.. bilmem anlatabildim mi canım. bende sana sarılıp öpüyorum canım.

 4. aslim kiymetlim canim arkadasim beni anladigin anlayisin icin cok cok tesekkur ederim ben aslinda bu gune kadar kimseyi uzmedim kiracak bi sey yapmadim ben senin burdaki arkadaslarimi asla kirilmanizi uzulmenizi istemem ondan buda beni huzursuz ediyor cevremdekilerle cok sey konusmuyorum onlar bana kizmiyorlar ben en cok babamin durumu boyle olunca ailevi sorunlar oluyor ben cok uzuluyorum buna seninle konusunca daha iyim hayatim benim iyiki varsin seni cokkkk seviyorum allaha emanet ol :):)

  • Anlıyorum, sen hassas birisin, üzmek istemiyorsun. Üzmedin için rahat olsun. Baban için yapılabilecek her şey yapıldı ise için ferah olsun, onun için bolca dua et. Hanım ablamız için yazdığım duayı sen de baban için okuyabilirsin. Erkanın doğum günü sayfasındaydı ordan bakarsın. Baban iyileşir umarım sende huzurlu bir aile ortamında olursun. Çevrende konuşmadığını söyledin, aklına takılan sormak istediğin şeyler varsa sorabilirsin dediğim gibi elimizden geldiğince yardım ederiz canım.

 5. k azeri ablam hos geldin canim benim ben su an uzgunum gercekten yorum yazarken yanlis gonderdim yazi yazarken hata yaptim ayselime bana kizma ne olur soylemiycektim yanlis yazdim insanlik hali diyelim bende aslima cok guveniyorum asla yalan soylemez aslim ve yazilari benim icin cok kiymetli iyiki var basarilari daimi olsun ablam sen nasilsin gunun nasil geciyor cok optum allaha emanet ol

  • xanım benim üzülme bu kadar, çok üzülmek, stres hastalık yapar insanda. Birden ortaya çıkmaz ilerde acısı çıkar, her şeyi dert etme hayat tahmin edemeyeceğinden de çok kısa. Hem insan hata yapar, mükemmel insan yoktur bu dünya da. İnsan bilmeyen her gün öğrenen bir varlıktır bu yer yüzünde. hata yapa yapa yapmamayı öğrenir insan o sebeple içini ferah tut.

 6. Merhaba Hanim abla.nasilsiniz?Polat amcanin durumu nasil? Vakit buldukca bizi habersiz birakma canim ablam.

 7. Merhaba Aslim.iyi olmana çok sevindim.saglik çok önemli.biz seninle bo$una arkada$ olmadik canim.buna emindik.beni $a$irtmadin,te$ekkürler.sana sonsuz mutluluklar,ba$arilar dilerim canim benim.kocaman öpûcûkler sana.

  • Merhaba, İyi akşamlar K.Azeri, Teşekkür ederim. ben neysem oyum, yazılarımdan da anlıyorsunuz bunu, güzel dileklerin içinde çok teşekkür ederim bende seni öpüyorum canım.

 8. aslim canim neler yapiyon bu gun ben nedense hata yapiyorum allah beni bildiyi gibi yapsin ben seni asla uzmek istemem icini her zaman ferah tut :(:(:(:(

  • İyi akşamlar xanım,
   Ben kolay kolay üzülmem sen merak etme, bu kadar dert etme kendine insanız, hepimiz hata yaparız, ayrıca senin yaptığında çok büyük bir hata değil, oraya yazacağına buraya yazdın, bir de bana kızmazsın umarım sözünü çok fazla kullanıyorsun. Etrafında, yakın çevrende sana yaptıklarına kızanlar mı var? üzerinde bir psikolojik baskı var senin, belki farkındasın belki değilsin ama öyle. Bu baskıdan kurtul. özellikle de bu sitede sana kimse burada kızmaz, bende kızmam anlaştık mı? Ayrıca seni üzen bir takım olaylar var ise anlat elimizden ne gelirse yardım etmeye hazırız bunu bil tamam mı?

 9. ayanim canim arkadasim tamam sen guzelce hazirlan ne guzel her sey tamam sana hayirli yolculuklar canim benim duyunede bizim yerimizede oynarsin guzel gun gecirirsin insallah ayrica biz seni asla unutmuycaz seni dunyalar kadar cok cok seviyorum arada gel cok ozliycez seni tatlim cok optum kuzenin konusunda aslim hakli kendine cok iyi bak allaha emanet ol :):)

 10. Ben de seni öptüm Ayancım, dikkat et kendine, iyi yolculuklar. Ayakkabı rahatmış, iyice eğlenirsin düğünde, saçının da beğenmişsin, kıyafet seçimi de tamam oldu bitti.Güzel bir gece geçir canım benim. Veda eder gibi neler yazmışsın öyle, seni unutmayız, seni seviyoruz canım. Sende arada uğra bekleriz.
  Anladım canım, kuzenin kendi yaşıtları ile arkadaşlık kursun, sanırım beğendiği kişinin gözlerinden bakışlarından çok etkilenmiş, geçecektir.
  sende sağlıcakla kal canım yeniden görüşürüz.

 11. Tesekkürler hepinize arkadaslarim ben ufaktan hazirlaniyorum. Malum hava alani da bayagi uzak.
  Öptüm hepinizi.
  Ayakkabiya gelince çok rahat. Saçimda bayagi güzel oldu.
  Beni hiç unutmayin ve çok sevin olur mu?
  Bende sizi çok sevecegim.
  Ama bahs etdigim kisi ben degildi ASLI iyi ki böyle yazdin. Ben kendimden 2 yas büyük kuzenime akil veriyordum da. Yani aynisini bende söyledim kendisine.

  Neyse, öptüm sizi.
  Hadi kalin saglicakla.

 12. ayanim canim arkadasim ne guzel emin aglarovla resim cektirmissin selfi resimler cekmissin ne guzel eylenmissin hep mutlu ol canim arkadasim kusuruma bakma damata mutluluklar dilerim insallah senin icin olsun elbise ayakkabi sac konusunda aslima katiliyorum insallah en beyendiyin elbiseyi ayakkabayi secersin aslim tum yazdiklarin benim icin kiymetli sag ol senin sayende cok sey oyrendim allah razi olsun senden ayanim cok optum seni allaha emanet ol :):)

 13. aslim canim arkadasim bu gun iyi olmana cok sevindim insallah cabuk iyilesirsin canim benim aslim bana kizmamana sevindim ayrica yazdiklarini iletdim ayselime cevap bekliyorum senden cok ozur dilerim ayselime yazdigim yorumun sonunda umarim bana kizmazsin lafini yanlislikla yazdim cok ozur dilerim senden insanlik hali iste kusuruma bakma sende uzme kendini seni cokkkk seviyorum sen kendine cok iyi bak allaha emanet ol :(:(

 14. Ayancım, yeniden merhaba canım,
  öncelikle sevdiğin sanatçılarla birlikte güzel anıların olmuş resim çekinmiş anı ölümsüzleştirmişsin. Tebrikler canım.
  Damat beye de mutluluklar şimdiden. Darısı hayırlısı ile sana inşallah.
  Tamam Aytaç buraya gelince mesajını iletirim, kendisi de okur zaten senin yazdığını.

  Düğün günü, oldukça yoğun geçecektir, sen giydiğin elbise ve ayakkabı ile rahatsan sıkıntı yok, güzel görünmek önemli ama öncelik rahatlık canım. Ayakkabı ayağını vurmadığı sürece sıkıntı yok, dene sıkıyor acıtıyorsa giyme, saatlerce o ayakkabının üzerinde duracaksın. dikkat et.
  Saç rengini değiştirmişsin, bak hep diyorum aynaya baktığında seni mutlu ediyorsa başkalarının ne dediği umurunda olmasın. Önce sen mutlu olacaksın ki başkalarını mutlu edebilesin.

  Bana sorduğun diğer konuya gelince, Hayır canım bu saydıkların bana uymuyor, ben böyle biri ile bir ömür geçirmek için yola çıkmam, bakışlarla bir ömür geçmez Ayancım.
  Bana soran her kim olursa olsun onayda vermezdim. Bu sende olsan, bir başkası da olsa önüne bak yaşıtlarınla arkadaşlık kurmaya bak, biran önce kendini fazlasıyla bakışlarına kaptırmadan uzaklaş derdim. diyorum da, dedim ve sen de okudun canım.

 15. Nasilsiniz bir daha?
  Ya benim yorum çikmadi.
  Yeniden yaziyom.
  Evet XANIMcim Emin Agalarovun konserine gitdim. Bir sürü fotograf, selfy yaptik, en sevdigim müzisyenler ile dört gece eglendim dogrusu.
  Bu arada benim kuzen gelin degil damat.

  Aslim ben çok sevinip mutlu oldum. Aytacin dügünüymüs. Lütfen siteye gelirse benim adima tebrik eder misin?
  Polat Amcaya da ALLAH ACIL SIFALAR VERSIN. Hanim ablam özledim seni.
  AYSELIM Allah anneannene Rahmet eylesin.

  Aslim ben senin yorumunu okudum ve lacivert elbiseye karar verdim. Dügünde onu ve Ayni renkte olan abartili bir ayakkabini deneyecegim. Bu arada saç rengimide degistirib. Sari yaptim ama koyu sari. Sariya benzemiyor zaten. Bir kaç gün peru takicagim ve dügün günü sürpriz yapacagim. Umarim anlamazlar.

  Asli senden bir konuda akil da almak istiyorum.
  Diyelim ki sen bir adami seviyorsun. Lâkin adam senden 19 yas bûyük. Birde adamin senden önce basarisiz bir evlilik yasamis. Ama sana bakisindan seni sevdigini anliyorsun. Peki sen bunlara ragmen onunla bir ömrü paylasir misin?
  Lütfen cevap yaz merak ediyorum.

 16. Merhaba xanım, öncelikle teşekkür ederim, düne göre biraz daha iyiyim ağrı kesici alıyorum.
  Ayrıca Aysel için mesajımı iletme çaban için de teşekkür ederim. Hayır kızmadım. Kızmamı gerektirecek bir durum yok ki, insanlık hali olabilir. Canın sağolsun.
  Kendine dikkat et görüşürüz canım.

 17. Arkadaslar heyecandan ölecegim ya.
  Ilk xanimla baslayalim.
  Evet canim Emin Agalarovun konserine gitdim. Tam dört gün sabaha kadar dans etdim. Eminle bir sürü fotoraf çekdik. Yani çok güzel bir hafta geçdi. Ani Lorak, Sergey ve diger müzisyenler ile de fotografim var. Yani Istanbula döneyim sok olarak fotograflari paylasacagim. Bu arada Istanbulda konusamasak bile agustosun sonuna kadar dönecegim. Hatirlarsaniz geçen sene enistem rahmetli olmusdu. O günden 1 yil geçecek. Burada yani, Azerbaycanda bu günü evde yemek verip, mezarliga filan gidiyorlar. Bizde buraya gelecegiz.
  Merak etme o zaman konusuruz.

  Aslim su an sevinçden uçuyom. Demek Aytacim evleniyor. Allah mutlu mesut etsin.
  Polat amca iyidir INSALLAH. ALLAH ACIL SIFALAR VERSIN.

  Lütfen Aytaci görürsen benim adima onu tebrik edersin.

  Ben dogru mu anladim?
  Ayselin annesi mi rahmetli olmus?
  ALLAH RAHMET EYLESIN.
  Annesizligi en iyi ben bilirim. 11 sene oldu 21 mayis tarihinde.
  Allah Sabir versin.
  Basi sag olsun.

  Bu arada benim kuzen ariyor. 100% yine smoking’im hazir mi? Diye soracak. Sabahdan beri besinci aramasi. Gelini de deli edicek 16 agustosa kadar.

  Aslim ben senden bir sey sorup akil almak istiyorum. Diyelim ki bir erkek senden 19 yas büyük. Ama sen onu seviyon. Bu senden önce biriyle basarisiz bir evlilik yasadi. Sana bakislarindan onunda seni sevdigini anliyorsun. Her seye ragmen onunla bir hayati bölüsür müsün?

 18. ayselim canim arkadasim sana bi sey soyliycem diger sitede sitede seni sormuslardir anaannenin olum haberini aslim bu gun duydu bana dediki ayselime anannesini allah rahmet eylesin rabbim annesine ayselimize tum sevenlerine sabr versin selam ve bas sagliki dileyimizi iletirsin dedi bana kizmadin umarim optum allaha emanet ol 🙁

 19. aslim bitanem canimin ici amin canim soylerim tabiki kiymetlim aslim sen nasil oldun saglikin iyimi merak etdim

 20. aslim canim evet ayselim evlenicekti ama duyun ertelendi ananesi vefat etmis ondan cok uzgundu simdi iyi bende uzuldum allah ayselime annesine sabrlar versin duyun 2 Aydan sonra olucak insallah hayirlisi olsun

  • Bilmiyordum, Allah rahmet eylesin. Anneannesinin mekanı cennet olsun. Annesine de, Ayselimize de tüm sevenlerine rabbim sabırlar versin. konuşuyorsan selam söyle baş sağlığı dileğimizi ilet.

 21. aslim canim evet ayselim evlenicekti ama duyun ertelendi ananesi vefat etmis ondan cok uzgundu simdi iyi bende uzuldum allah ayselime annesine sabrlar versin

 22. Merhaba Ayancım, hoş geldin canım. maşallah iyi olmana sevindim, gezmelerdesin, bizler içinde gez dolaş.
  Teşekkür ederim canım, Anladım canım. Sen düğünde şık ve güzel olmak istiyorsun. Asıl mesele o kıyafetleri severek aldın mı? giyecek olan sensin, içinde rahat mısın? mutlumusun? gerisi teferruat. Başkalarının ne düşündüğünden önce senin kıyafetleri severek giymen ve taşıman en iyisi.
  Arkadaşların seni çok özledi, bende öyle, Hanım ablamızın eşi Polad amcamız biraz rahatsızlandı ama şimdi daha iyi çok şükür, Allah’ın izni ile daha da iyi olacak inşallah. Ir abi uzun zamandır gelmiyor iyidir inşallah. Rada’nın da işleri var o da bir görünüp kayboluyor, bulabilene aşk olsun. Aysel evlenecekti o sebeple gelmiyor, Aytacın da düğünü var, o da evlenecek hazırlıkları son hız devam ediyor, fırsat buldukça geliyor, Mersinli Ela da kaç zamandır gelmiyor bıraktılar sanırım burayı. böyle işte canım, sana iyi yolculuklar. En kısa zamanda yine görüşürüz umarım.

 23. ayanim hos geldin canim arkadasim iyi olmana cok sevindim hep iyi mutlu ol gonlu guzel arkadasim bende iyim canim sag olasin sende ne guzel baya yurt disina gidip gezmissin fesitavala yarismalara bakmaya gitmissin mutlulugun daimi olsun kuzenin duyunu olucakmi ben cok sevindim kuzenini sevdiyi adamlan bir omur boyu mutluluklar dilerim yuzleri hep gulsun konseremi gitdin su hangi emin aglarovun konserenemi gitdin benmi yalnis anladim sana iyi eylenceler istanbulami gidicen aksama sana hayirli yolculuklar dilerim orda olanda yine konusa bilicekmiyiz aceba bende su an evdeyim tum islerimi bitirip yemeyimi yedim uzanip dinleniyorum gunum boyle geciyor seni cokkkkk seviyorum ailenen mutlu neseli gunler dilerim :):)

 24. Iyi günler.
  Nasilsiniz?
  Ben iyiyim. Bodruma gidemedim ama Baküdeyim. Konsere geldim. Aksam Istanbula dönüyom. 5 agustos tarihinde ise Mersine gidecegim. Kuzenimin dügünü var. Çok heyecanliyim.
  Aslicim canim arkadasim. Nasilsin?
  Benim israr sebebim su. Benim Azerbaycanda, Izmirde, Mersinde bir sürü arkadasim var. Bende yaz mevsiminde hemen hemen her gün yurt disinda oluyorum. O sebeblede internet paketi almak zorunda kaliyorum. Instagrama, maile, facebooka ve whatsappa bu siteye harcadigim internetden daha az harciyorum. Yanlis anlama ben cimri degilim. Sadece yurt disinda internet paketi bulmak zor oluyor. Bende kuzenimin dügüne bir kaç elbise ve ayakkabi bakmisdim. Arkadaslarimin fikrini aldim ama seninde fikrin bana önemli oldugu için senin mail adresini istedim o kadar. Yani baska bir sey yok.

  XANIMCIM NASILSIN?
  Tesekkürler. Bana iyi tatiller demissin lakin ben Bodruma gidemedim. ALMANYA’ya Formüle 1 yarismasini izlemeye gitdim. Sonra 23 temmuzda Baküye geldim. Yine Qebeleye gitdim. Ve sonra Jara’18 festivalini izledim. Çok heyecanliyimmm.
  Eminle fotografimiz oldu.
  Hâtda kendimi televizyonda gördüm.
  Neyse, sen ne yapiyon?

  Hanim abla, Ir Abi, Rada, Aysel, Aytac, Mersinli Ela ve diger arkadaslarim sizi çok özledim.
  ÖPÜYORUM. Aksam saat 8’e kadar buralardayim.

 25. gunaydin k azeri ablam hos geldin canim benim nasilsin keyfler nasil guzel dileyine amin diyorum ablacim cok optum ailenen huzurlu mutlu gunler dilerim :):)

 26. gunaydin canim arkadaslarim nasilsiniz gununuz nasil geciyor hepinizi cokkkk seviyorum ailenizle bol bereketli huzurlu neseli gunler dilerim :):)

 27. gunaydin aslim canim kiymetli arkadasim benim nasilsin bitanem bu gun saglikin nasil guzel dileylerine amin diyorum seni cokkkkk seviyorum ailenen mutlu huzurlu neseli gunler dilerim kendine cok iyi bak allaha emanet ol :):)

 28. Günaydın arkadaşlar, hayırlı sabahlar herkese. Güzel bir gün olması dileği ile kalın sağlıcakla.

 29. aslim kiymetlim bende sana kocaman sarilip optum seni dunyalar kadar cok cok cok seviyorum insallah sabah gorusuruz tatli ruyalar :):)

 30. aslim kiymetli arkadasim cok tesekkur ederim guzel dileklerin icin canim haklisin tabi hayatda saglik daha onemli duana amin diyorum seninle konusmak beni mutlu etdi seni cokkk kkk seviyorum kediciyinen guzelce uyu allah rahatlik versin sanada iyi geceler tatli ruyalar :):)

 31. Arkadaşlar, hepinizi çok ama çok seviyorum, Ömer’in Asya ya sarıldığı gibi hepinize tek tek sımsıkı sarılıyorum. Hepinize şimdiden iyi geceler, tatlı rüyalar Allah rahatlık versin sabah görüşürüz.

 32. aslim kiymetli canim arkadasim ne guzel iyi olmana cok cok sevindim hep iyi mutlu ol guzel yurekli arkadasim benim dualarin icinde sag ol birtanem iyiki varsin

  • Sağ olasın xanım, sende iyi ki varsın çok teşekkür ederim. sende hep iyi ol, mutlu ol, sağlıklı ol canım benim. inan şu hayatta sağlıkdan daha önemli değerli başka hiç bir şey yok. bugün benim için hayat durmuş gibiydi. iş var, yapılacak bir şeyler yapmak istiyorsun yapamıyorsun, gözünü açamıyorsun, kolunu kımıldatamıyorsun, hiç bir şey yapamıyorsun. Rabbim kimseyi sağlıksız bırakmasın amin. Zor gerçekten zor.
   neyse şimdi çok daha iyiyim şükürler olsun.
   sana iyi geceler, tatlı rüyalar xanım.

 33. nurbanu canim arkadasim iyi olmana cok sevindim hep iyi mutlu ol tatilinde hep guzel gecsin canimin ici abin icin sema icin insallah en hayirlisi olur dualarim onunla yakinda guzel haberler duyariz seni cokkkk seviyorum aslinur aynin canim arkadasim cok optum allaha emanet ol :)))

 34. İyi akşamlar. İyiyim teşekkür ederim aslı ablacim , canımın içi, k. Azeri ablam. Sorduğunuz için çok sağ olun. Vallahi tatil çok güzel gidiyor. İnşallah abim ve sema ablaninda isi olursa çok daha iyi olur.
  Hanım ablam çok geçmiş olsu. Yorumları baştan sona yeni okuduğum için geçmiş olsun dilegim biraz gecikti. Allah şifasını amcamın üzerinden esirgemesin. Yar ve yardımcısı olsun inşallah.
  Aslinur iyi ki doğdun tatlım. Nice mutlu seneler geçirmen dileğiyle.
  Bi şey soracam. Bizim önceden buraya yazan aslinur demi yoksa ben mi yanlış anladım.
  Hepinizi çok çok öpüyorum. Allah’a emanet olun canım ablalarim ve arkadaşlarım.

  • iyi akşamlar Nurbanucum,
   sende sağ ol, var ol bir tanem. oh maşallah güzel günlerin kıymetini bil. İnşallah abin hakkında hayırlısı olsun.
   Evet canım eski kontenjandan o Aslınur, benim namı diğer adı Aslınurim 🙂 Aramızda bir espiri olmuştu adı öyle kaldı bir süreliğine
   doğru hatırlıyorsun.

 35. aslim canim arkadasim anladim seni ve iyi oldugunu bilmek beni mutlu ediyor insallah dahada iyi olucaksin birtanem babamda iyi cok sukur iyilesiyor doktorada gidiyor kontroller icin ya bu hafta yada gelen hafta barmagina dikis aticaklar sonra dahada iyi olucak canim benim sag olasin allah razi olsun senden :):)

  • İyi akşamlar xanım, inşallah canım şimdi daha da iyiyim çok şükür, resmen üstümden tır geçmiş gibiydi.. şimdi toparladım çok şükür. Babanın iyi olmasına sevindim Rabbim şifasını versin inşallah.

 36. hanim ablam hos geldin sefalar getirdin iyikide geldin ben seni cok ozledim merak etdim amcamin durumunu ablam ne mahcupu oyle seyler soyleme biz bir aileyiz ayrica sen gelmeyince cok merak ediyoruz buyumuzsun yazdiklarin benim icin cok kiymetli guzel yurekli birtanecik ablam benim sen polat amcamin saglikiniz hep iyi olsun vakit buldukca her zaman bekliyoruz ablam rabbim tum islerinde yar ve yardimcin olsun senin amcamin ellerinden opuyorum kendinize cok iyi bak in allaha emanet olun

 37. aslim canim arkadasim benim sag olasin birtanem tamam sen guzelce dinlen basinda agriyor kazadan oyle ola bilir hanim ablama katliyorum dualar okursun insallah basinin agrisda gecer insallah dualarim hep seninle yemek yapicaksin tamam o zaman sana kolay gelsin cok optum

  • sağ olasın xanım benim, bugün hiç bir iş yapamadım, gücümde yoktu zaten, ilaç alıp uyudum yemek de son anda pişti çok şükür. sende baban da iyidir umarım.

 38. Merhaba Aslıcım.geçmiş olsun.korkmuşsun,başın ondan ağrıyor.Nazar ve korku duaları oku,kendine dikkat et kızım.
  Aslınur merhaba.doğum günün kutlu olsun.mutluluklar dilerim yavrum.Allah ne muradın varsa vesin.
  Kızlar hepinize çok teşekkür ederim ilginiz için.mahcup ediyorsunuz beni.Allah muradınızı versin ve tüm hastalara şifa versin inşallah.Vakit bulsam gelirim.

  • Merhaba ablacım, teşekkür ederim. Elimden geldiğince dikkat etmeye çalışıyorum. sağolasın tavsiyelerin için. İlaç içip uyudum iyi geldi biraz daha iyiyim çok şükür.
   Sende Polat amcam da iyisinizdir inşallah Allah’a emanet olun her ikinizde kalın sağlıcakla ablacım.

 39. k azeri ablam hep iyi mutlu ol bende iyim babamda cok sukur iyilesiyor canim sordugun icin sag ol allaha emanet ol :):)

 40. merhaba k azeri ablam hos geldin biz iyiz sen nasilsin bende tam hanim ablami soracaktim insallah iyidir polat amcama bakiyor ve yemeyi her sey insallah yolundadir bende merak etdim seni cokkk seviyorum ailenen mutlu neseli gunler dilerim :):)

 41. Selam her kese.nasilsiniz arkada$lar.Aslim geçmi$ olsun,canim benim çok $ükûr bir $eyler olmami$.Nurbanu ho$ geldin canim,nasilsin?

 42. aslim canim kiymetli arkadasim dun baya kaza atlatdin canim cok uzuldum kiyamam ben sana allahima cok sukur cok cok cok sukur sana bir sey olmadi duyqulandim ya canim sana cok cok gecmis olsun elinde kesilmis basinda agriyor rabbimden acil sifalar dilerim cabuk iyilesirsin insallah canim bu gun guzelce dinlen cok yorma kendini benim hatrim icin yolda giderken dikkat kendine olurmu canim senin iyiliyin icin soyluyorum seni cok sevdiyimden benim icin cok deyerlisin belgenide insallah hayirlisi ile alirsin cok optum seni kendine cokkkk iyi bak allaha emanet ol

  • sağ ol canım, evet dün epey şeyler oldu çok şükür kötü bir şey olmadı. inşallah canım başımın ağrısı baya zorluyor beni o da geçecek inşallah. düşünceli arkadaşım benim sağ olasın.

 43. gunaydin canim arkadaslarim nasilsiniz hepinizi cokkkk seviyorum ailenizle mutlu neseli huzurlu gunler dilerim asilim hos geldin birtanem nasilsin evet nuriyyenin hekayesini okursun iyiki hanim ablam soyledi ben okurken duyqulandim aslim kiymetli dusunceli merhametli arkadasim benim iyiki varsin meleyim mucizem benim bu gun isin cokmu sana kolay gelsin rabbim hep yardimcin olsun gonlu guzelim birtanem cok optum nurbanum sende hos geldin cok ozledim seni biz iyiz sen nasilsin iyilestinmi gonlu guzel arkadasim amcan gilde gunlerin nasil geciyor sarki tavsiyen icin tesekkur ederim canimin ici allaha emanet ol :):)

  • sağ ol bir tanem sana da kolay gelsin. Bugün hiç iş yapacak gücüm yok, hiç bir şry yapmadım sadece yemek yapacağım akşama o kadar.

 44. Ah Ömer ah şuan resimde Yeğenin Asya nın sana sarıldığın gibi sana sarılsaydım. Ne iyi olurdu.

 45. Bizden eyax kesen gozel

  Aşigindan kusen gozel

  Dost arasi sozsuz olmaz

  Dor gel nazlana nazlana

  Selam olsun hormetinize elize
  geldim selam verem by by

 46. Günaydın kızlar. Nasılsınız, ne yapıyorsunuz?
  Aslı ablacim analiz için çok sağ ol.Anamm bide en sevdiğim şarkılardan birini secmissin ben bayılıyorum bu şarkıya. Hatta Ömer ve Zehra’nın klibi var bu şarkı üzerine. İşlemeyen varsa tavsiye ederim. Hepiniz kendinize iyi bakın ablalarim ve arkadaşlarım. Optümmmmm

  • Günaydın Nurbanucum,
   iyi diyelim iyi olsun ablası, sen nasılsın? tatil nasıl gidiyor? herkesin bir sevdiği şarkı oluyor analizlerde, bu kez de seni mutlu etmişim ne güzel, benim o kilpten haberim yok bir ara izlemeye çalışayım teşekkür ederim canım. sende kendine iyi bak görüşürüz. bende seni öpüyorum canım.

 47. ozgur teyzosum canim benim guzel yurekli biricik teyzosum benim nasilsin 1 austos aslinurumun dogum gunu unutmadim kac aydir gelmiyor merakta etdim bende dogum gununu kutlarim yeni yasinda mutluluklar dilerim ailesiynen nice mutlu yillara teyzosum seni cokkkk seviyorum allah rahatlik versin tatli ruyalar sana :):)

  • Aslınur kaç zamandır gelmiyor. Canı sağ olsun doğum günün kutlu olsun Aslınur. Seni özledik bilesin. Daha nice güzel yaşlara inşallah.

 48. aslicim hos geldin canim benim cok ozlemisim seni bu gun isin cok oldugunu anlamistim otobus kaza atladimi ay kiymetli arkadasim cok gecmis olsun rabbim hep korusun seni dualarim hep seninle 2 Belgemi alican bu cok cok guzel haber insallah alirsin butun ne hayallerin varsa hepsi kabul olsun kariyerinde basarilarin daimi olsun seni cokkkk seviyorum sen kediciyine saril uyu benimde kedimde benimle uyuyor sana allah rahatlik versin tatli ruyalar sana :))

  • Sağ ol bir tanem, Dün baya kaza atlattım, hem otobüste, hem araba da ani fren yapınca sarsıldık baya, o an fark etmemişim elimi kesmişim ufaktan, birde şuan başım çok kötü ağrıyor.. Evet canım 2 belgemde hazır ama ben gidip alamadım şuan.. sonra alacağım.

 49. tatlı uykular…..Gozel kardeşim,şirinkızım ve ayyüzlüm….sevgimle ….kalın guzel rüyalarda….

 50. IYİ GECELER TATLI UYKULAR CİMCİME….
  İYİ Kİ DOĞDUN NİCE YAŞLARA SAĞLIK,BAŞARI,MUTLULUKLA

  SEVGİMLE…[Bazen siteye giriyorsun sanırım]

 51. Aslicim,Nuriyyeyle Selime eserlerin kahramanlari.Hayatlarinda çok kötü $eyler oldu da,ama onlar tam manasiyla ayakta durmayi becerdiler.her hangi durumda olsalarda kendilerinden çok ba$kalarini dü$ûnmek,yardim etmek,insanlara yardim etmek maneviyyat,emek ister.biz seni o kahramanlara benzettik,canim benim

  • Teşekkür ederim, bir fırsatını bulunca internetten bakayım o kitaba. Benim hayatımda da çok inişler çıkışlar oldu, her insan gibi ayakta durmak Allah’a sığınmakla oluyor başka türlüsü zaten imkansız. Ben de hayatım boyunca hiç ben diyemedim. Yardım etmeyi seviyorum bu beni mutlu ediyor. teşekkür ederim canım benim.

 52. Evet an itibari ile bütün mesajlara cevap yazdım. Hepinizi çok ama çok seviyorum ben uyumaya gidiyorum, kalın sağlıcakla, hoşça kalın, iyi geceler, tatlı rüyalar Allah rahatlık versin hepinize.

 53. Merhaba herkese iyi akşamlar.
  Merhaba Hanım ablacım, bugün evde değildim o yüzden sizlerle birlikte olamadım. Sabah gitmeden bir kaç mesaj yazmıştım çıkmamış sanırım.
  Şehre gidip geldim, işlerim vardı. Otobüste bir saat ayakta gidip geldim, bir de kaza atlattı otobüs o yüzden biraz yorgunum, hatta birazdan da fazla kediciğime sarılıp uyuyacağım birazdam, mesajlara cevap yazayım da. Şimdi den sana iyi geceler tatlı rüyalar ablacım.
  Polad amcam daha iyicedir umarım onada çok selam söyle ellerinden öpüyorum her ikinizinde kalın sağlıcakla.

 54. Merhaba Aslıcım.Neredesin kızım. Ses etmiyorlar ama her kes özlüyor seni.hem de endişe ediyoruz.Kapıya bakıyoruz hep, şimdi gelir diye.İşin varsa da o güzel yüzünü göster,yine git.biz de rahat olalım.olmazmı?seni çokk seviyoruz.

 55. hanim ablam canim benim birtanecik ablam benim evet az kaldik insallah diger arkadaslarimizda gelir guzel dileklerine yurekten amin diyorum sende iyiki varsin gonlu guzel ablam benim bende seni cokkkkk seviyorum sende polat amcamda kendinize cok cok iyi bakin allaha emanet olun

 56. Merhaba benim güzel arkadaşlarım.haberiniz varmı? 7 nefer kaldık.
  K.Azeri, Aslı,Gözel,Xanım,Aytac canım kızlarım hepinize çok teşekkür ederim güzel yüreginize göre, o dilekleri ben de sizin için diliyorum.Kendinize dikkat edin.iyi ki varsınız.iyi ki birlikdeyik.Sizi çok seviyorum ve hepinizi öpüyorum.Hoşca kalın.

  • Sende iyi ki varsın ablacım, Bende seni çok ama çok seviyorum. Bende senin o güzel yanaklarından öpüyorum ablacım birde sarıldım sana oh mis yüreği sevgi dolu ablacım.

 57. K Azeri ablam teşekkuller ileterim selamyny mutly gunler ablam
  Hanymcim Aytacim sizinde gununuz mutly neşeli olsun canlarym iyki varsynyz

 58. aytacim canim benim yorumum yarida kaldi bide canim sevdiyinen bir omur boyu mutluluklar dilerim askiniz daimi olsun yuzunuz hep gulsun :):):);-)

 59. aytacim gelmis birtanem ciceyim canim arkadasim gelmis kiz guzel sozlerin icin cok cok cok tesekkur ederim bende iyim canim guzel yeni gelin sen nasilsin ne guzel islerin az kalmis kiz kinayada cagirirsin bizi insallah canim bunlar tatli yorgunluk rabbim seninde evdekilerinde yardimciniz olsun austosdami gidicen hayirlisi olsun seni cok ozluycem duyqulandim ya sana kocaman sarilip opuyorum cok sana islerinde kolay gelsin bende seni cokkkkkkkkkkkkk seviyorum kendine cok iyi bak allaha emanet ol :):)

 60. Sana da hayirli mutlu gunler k azəri ablacim nasilsin dun akşam ben sana da cevap yaz misdim ama ismini yaz madim canım abicim yaz misdim aşağı düşmüş gözəl ablay la konsdugum yere duş mus ben simdi gördüm neyse ablacim ALLAH emanet ol seni de çok sevyorum her sey gönlun çə olsun inşallah amin

 61. Sana da hayirli mutlu gunler gözəl ablacim ben de səni çok sevyorum kalbi guzel ablam benim iyiki var şin

 62. Merhaba hayirli mutlu gunler aslim çok tesekkur ederim bitanem isin var mis kolay gelsin canım bütün islerin rasit gitsin yolun acik olsun RABBIMIZ de hep yar ve yardmcin olsun inşallah canım arkdasim ALLAH emanet ol akşam gorusuruz ha bi de aslicim ben dun akşam oyle analiz yaz bilir sin dedim canım ama senin de isleri var bilyorum benim ki sadce bi dusnceydi aklim geldi yazdim tamam canım sən kalan analiz leri bitir sonra bakariz hayirli si olur inşallah bi sey de çok eminim eyer yaz bilir sən çok guzel olcak sen bu konu da çok yetnkli sin emin eski sin de daha guzel olucak dir kunki bu kes zehomun senryosunu tamamen sən yazmis olcak sin simdilik sen bi dusu canım opdum çok biz de seni sevyoruz 🙂

  • Aytaccım, Çok teşekkür ederim güzel iltifatın için. Bakalım zaman ne gösterecek? Hayırlısı, Bende seni ve buradaki bütün arkadaşlarımı çok seviyorum.

   • Hayirli geceler aslicim rica ederim canım arkdasim ben olani soyledim sadce iltifat etmyorum hayirli si diyelim hayirli si olsun canım bizler de çok sevyoruz iyiki var sin ALLAH rahatlik versin tatlı ruylar kalbi guzel arkdasim benim ALLAH emanet ol

 63. Merhaba xanım azerim nasilsin canım çok tesekkur ederim ansin için kalbi guzel canım arkdasim benim bitanesin sen iyiki benim arkdasim sin ben de seni çok cokkkkkkkkkkkkkk sevyorum askim bitanem çok şükür ben bitrdim saylir islermi bi kina kaldi bi de cehiz leri oğlan evine gotrmek düyün henuz kesnsmedi tarhi diyorum ama akustos gibi gidyorum kismet se inşallah biz oğlan evin beklyoruz biz hazriz onların tarhi kesnsdir mesini beklyoruz canım hayirli si inşallah opyorum ça sana da mutlu huzur nese dolu bi gün dilyorum bütün sevdik lerinle 🙂

 64. Selam hayirli mutlu gunler canllarim nasilsiniz her sey gonlunuz çə olsun inşallah hanim ablacim hos geldin nasilsin iyisndir inşallah opyorum ellerin de polad amcamiz da iyidir inşallah çok selam soyle ablacim gercek de çok guzel olur dudim asli analizi yaz bilişeydi benim le aynın fikir de olmana çok sevdim sanki dizi hiç bitmemis gibi okur duk biz okduk ça gözümüzün onun də canlncak ayrca asli yazar sa çok da guzel olucak malllsah çok yetnkli bu konu da ama onu da isleri var bunun o dan istymeyiz zaten iki yıldir dizini bütün bölüm lerinin analizini yazdi biz nasil odycez onu hakini hayirli si inşallah ALLAH emanet ol hanim ablacim gorusuruz

 65. Ho$ bulduk Xanim kizim.evet allah her kesin yardimcisi olsun,senin babanin da.ben de seni seviyorum canim benim.

 66. gozel ablam canim benim hos geldin sanada hayirli huzurlu mutlu neseli gunler dilerim seni cokkkk seviyorum sohbetede bizden selamimi iletirsin askker annesi allaha emanet ol 🙂

 67. k azeri ablam canim hos geldin nasilsin hanim ablami bende bekliycem allah yardimcilari olsun seni cokkkk seviyorum ailenen mutlu neseli mesut gunler dilerim :):)

 68. Iy gunler arkadaşlar hayyrly gunler nasylsynyz

  Hanym abla cok şukur amjamyz evinde inşalla iy olujak hep dua edyorum.Polat amja iy olsun yeter sen nezaman musait oldugunda biz burdayys seni dotr gozle bekliyorus habersiz birakma merak ederis allaha emanet ol canym ablam

 69. Ho$ geldiniz Hanim abla.in$allah,o da olucak.taki Polat amca iyi olsunda,siz ne zaman isterseniz yazin.ama bizi habersiz birakmayin.sizin iztirab çekmenizi istemeyiz.üzünüz hep gülsûn in$allah ablacim.haqlisiniz,Asli Nuriyyeye çok benziyor,yolu açik olsun.hatta Selimeye bile benziyor,öte yandan,tabii biz onun neler ya$adigini bilmiyoruz.

  • Merak ettim doğrusu şu kitabı. Nuriye ve Selime kimmiş? neler yaşamış ve benim hayatıma benziyor mu?

 70. Ho$ geldiniz Hanim abla.in$allah,o da olucak.taki Polat amca iyi olsunda,siz ne zaman isterseniz yazin.ama bizi habersiz birakmayin.sizin iztirab çekmenizi istemeyiz.üzünüz hep gülsûn in$allah ablacim.

 71. hanim ablam canim benim ben iyim sag ol o kiz aslim birtaneme benziyor haklisin ablam hekaye cok guzel anlamli roman keski turkcesi olsaydi aslimda okurdu babamda iyi cok sukur polat amcam evine geldi ne guzel hemise evinde olsun hep iyi mutlu olsun senin polat amcamnan yuzunuz her zaman gulsun tum guzellikler seninle olsun senin polat amcamin ellerinizden opuyorum dualarim hep sizinle rabbimin iznile iyilesicek icinizi hep ferah tutun amin kendinize cok iyi bakin allaha emanet olun

 72. Merhaba Xanımcım.nasılsın.O kız Aslıya benzemiyormu?Türkcesi olsaydı da Aslı da okusaydı.Baban iyimi? bir de ben ne zaman yazmasam demek ki amcanız evdedir inşallah.mutlu ol kızım.Allaha emanet ol.

 73. hanim ablam aslim icin ne guzel soyledin senaryo yazsa cok cok muhtesem olur keyfli olur yazdiklarin cok kiymetli benim icin isinde var tabiki canim senin icin uyqun olursa belgede alicaktin bende seni simdiden kutlarim basarilarin daimi olsun guzel yurekli arkadasim benim sana islerinde kolay gelsin cok optum ailenen hayirli mutlu neseli huzurlu gunler dilerim :):)

 74. gunaydin hanim ablam gonlu guzel birtanecik ablam benim nasilsin polat amcam nasil ailenen mutlu neseli huzurlu gunler dilerim :):)

 75. Merhaba.güzel analizimiz de geldi.Çok teşekkürler.Aslıcım Aytac doğru diyor.Dizinin sonunu kendin yaz.Biz okuruz ve dizi yarım kalmaz bizim için.Kızlardan da fikir bildirmek isteyen olur muhtemelen.İşin çoktur,ama bu senin için keyifli ola bilir.hem de tecrübe olur.Gelecekte kendin çekim yaparsın sinema olsun, dizi olsun.nasıl,mümkünmü? ha sen bir belge alacaktın aldınmı? şimdiye almış olursun.tebrik ederim.Yapacağın bütün işlerde yolun açık olsun.Allaha emanetsin güzel kızım.
  A ramadın bir yol, sormadın bir yol
  S enle görüş artık mümkünsüz olmuş.
  L ütfünü kendime şeref sanmıştım
  I zdıraptan başka bende ne kalmış.

  • Merhaba Hanım ablacım, kalan 15 analizi de bitireyim de inşallah diyelim. Belgem hazır ama ben gidip almadım çok uzak şuan bana oraya gitmek, hem bir belge daha alacağım onun için tesis de duruyor. İkisini bir alacağım inşallah.. Adıma düzenlenmiş hazır sadece gidip imza atıp alacağım ama şimdi değil.
   Amin inşallah ablacım.
   Canım ablacım şiir de yazmışsın bana çok teşekkür ederim.

 76. gunaydin aytacim bitanem canimin ici ne ozuru ne kusuru yorum yazmasanda canin sag olsun sag ol var ol canim arkadasim anliyorum seni ben seni cokkkk seviyorum iyi olmana cok cok sevindim hep iyi mutlu ol ee duyun hazirliklari nasil gidiyor cok optum ailenen mutlu huzurlu neseli gunler dilerim :):)

 77. gunaydin canim arkadaslarim nasilsiniz ailenizle mutlu neseli huzurlu gunler dilerim allaha emanet olun 🙂

 78. Harç bitti yapı paydos, herkese iyi geceler, tatlı rüyalar arkadaşlar. Hepinizi çok seviyorum.

 79. aytacim bu gun konusamadik canim arkadasim sende yorulmussundur sen guzelce uyu dinlen allah rahatlik versin tatli ruyalar sana :):)

  • Ya canım arkdasim benim çok üzür dilerim sana da up üzün bi yorum yazdım az once ama henuz cik mamış boyle de sanki sana yazmamsim gibi oldu kusurma bak ma bitanem sabah kadar cikar inşallah evet konsmadik bu gün yazdım yorum da cik madi simdi bi bakiyim dedim bu yazdığın gördüm burya yazyim o cikn çaya kadar ben iyiym canım merak etme idare edyorum simdi yatyim yine yazcam sana da ALLAh rahatlik versin canım iyiki var sin son sözüm bu olsun bu günlük gorsmek uzere

 80. Hepinize iyi geceler arkada$lar.iyi uykular,tatli rüyalar.öptûm sizi.Allaha emanetsiniz.

  • Aslim bende Ir abini merak edyorum hazer diziden ayryldy haberinden son gelmedi.in son Cesura destek olmaya gelmişdi sonra gorunmedi
   Ya Ir abi gelde Zehrany savun bizde Omeri cok ozledim o gunleri.

   • Gözəl ablam canım ablacim sana da hayirli geceler dilyorum ALLAH rahatlik versin seni de çok sevyorum iyisndir inşallahSən də ALLAH emanet ol gorusuruz çok çok opyorum

  • Sana da hayirli geceler canım ablacim çok şükür iyiym tesekkur ederim sən nasilsin ablacim iyisnzdir inşallah ben de seni çok opyorum sən də ALLAH emanet sin gorusmek uzer

   • Aytaccim iyim canym asyl sen nasylsyn neyapyorsun cokmi yorulyorsun kiyamamki sana allah kolaylyk versin her şey guce gonlune gore olsun canym iy geceler allah rahatlyk versin canym

    • Amin gözəl ablacim çok tesekkur ederim guzel dilklerin için çok şükür ben də iyiym yorğun deyil idare edyorum sen beni dusunme canım ablam iyi olmana da çok sevdim hep iyi ol inşallah seni çok sevyorum sana da tatlı ruylar ozledim hepinizi çok çok

 81. aslim kiymetlim canim arkadasim benim guzel dileylerin icin cok tesekkur ederim birtanem canimin ici tamam sen islerini hall et sana kolay gelsin hayirli mutlu aksamlar dilerim allaha emanet ol iyi geceler :):):)

 82. hayirli aksamlar aytacim canim benim cok ozledim seni biz iyiz sen nasilsin gunun nasil gecti canim arkadasim ve aslimin senaryo yazmak konusunda hatda cok guzel mukemmel olur tabiki aslimin isin varsa zahmetde ediyoruz bu fikre bayildim dizi yarim kaldi aslimin yazdiklari benim icin cok kiymetli seni cokkkk seviyorum cok optum allaha emanet ol :):)

  • Hayirli geceler canım arkdasim iyiym şükür günüm də iyi kecdi her zaman ki gibi çok tesekkur ederim bitanem seni de iyi olmana çok sevdim canım hep iyi olun inşallah ben de çok ozledim canım ama inan siteye girmyorum bi gün burya yazyorum bi gün də diger siteye yazmda da daynmyorum arada bi de olsa yazmya calyorum ki merak etmeyi beni bilyorum site de biri ayrilnca insanın gözü hep onu aryor ben de oyleyim çünki bir zaman lar burda olan ama simdi olmuyan arkdaslarimiz hep aryor gozlerim ben də seni çok çok sevyorum canimin içi iyiki var asliya yazdığım fikir bi ana da aklim geldi yorum yazyordum onu da yazdim ama aslimizi isleri de var o da boyle bi seyi istmeyiz sadce aklima gelin çə yazmak isdedim sonuc da dizi bizim için hazerin dizi den ayrilmsiyla biti ben dizi de kötü son oldu ama en azı da analiz de guzel bi son olsun isyorum zehra omeri yana evin içi de deyil de bask bi sekil de mutlu bi son la hatrlmak istyorum asli çok guzel analiz yazyor çok da basrili ve yetkli maşallah eyer yapa bilir sən vakit bulur sa zehomu bundan da sonraki hikayesini adım kadar emim ki çok guzel yazcak dir sanki dizi 3 sezon devam edyor mus gibi devamin yaz bilir zehomu o yana evde cikartsin en azın da guzel bi son ol sun dizi ni senryosun da bi hayirli gelmedi bize zaten ama haklarini yemis gibi de olmasin basmiz üstün de ALLAH var çok guzel sahneler cekdik leri de oldu neyse canım çok opdum iyi geceler gorusuruz tatlısəsin ruylar askim canım arkdasim seni sevyorum

 83. Te$ekkürler canim Aslim.mûhte$em,her zamanki gibi.Amin canim.Amin.darisi bekarlarin,sevenlerin ba$ina.

 84. Hayirli aksmlar canım arkadaslarim kalbi guzel aylem benim nasilsiniz canllarim iyisndir inşallah aslim canım sana da hayirli geceler sən nasilsin iyisndir inşallah yeni analizmiz de gelmis çok ozlmsdik ya çok guzel yazmsin canım arkdasim ellerin o guzel gönlunə saglik bitanem çok tesekkur ederiz büyük bi sevk le okdum kaç tane kaldi yazmağın analiz bunlar son anlizlermiz malesef aslim ben diyorum ki sen bizim zehome guzel bi son yaz san yani dizi de ki gibi yanrak kalmsin la en azin dan analiz de guzel bi son la veda etsek zehom askina aslin da sen kendin de de yaza bilir sin zehomun yarım kalan hikayesini sanki dizi hiç bitmemis gibi yani yeni sezonun senryosunu sen yaz bilir sin dizi sezon finaline gitmsdi ya zehra omer yana evin için de kalmsdi onları sən kendi yazdığın senryo ya ordan cikarta bilir sin dizi zatne bizim için zehom suz biti benim ki sadce bi dusnce seni le paylsmak isdedim seni de islerin vardir yazmiya bilir sin ama tam da simdi aklim geldi ben de yazdım sadce bi dusnce nasil olur bilmem ama sən yaza bilir sen ben ce çok guzel olucak dir hata harika olur kara seni canım arkdasim opdum çok seni sevyorum gorusuruz

  • Günaydın hayırlı sabahlar Aytaccım,
   Teşekkür ederim yoğun bir tempoda koşturarak geçiyor zaman. Birazdan çıkacağm dışarda işlerim var akşama görüşürüz.
   365 bölüm şuan 350 yazmaya başladım 15 16 bölüm kaldı. bitiyor.
   şu söz verdiğim analizleri yeni sezon başlamadan yetiştireyimde duruma bakarız.

 85. aslim canim arkadasim kiymetlim benim analiz cok cok cok cok cok cok cok cok guzel olmus eline yureyine saglik gonlu guzel arkadasim iyiki varsin ellerin dert gormesin mutluluk duasi sarki cok cok cok guzel secim olmus bayildim hep mutlu ol yuzun hep gulsun tum guzellikler seninle olsun omerin oynatdigi kuklalar gercekten komik sahneydi burda sanki kendini oynuyordu erkan abim resmen cok tatliydi basarilari daimi olsun oyunculuk muhtesem ne guzel istediyin de oldu rabbim tum hayallerini gercek etsin amin dualarim hep seninle arkadasim seni cokkkk seviyorum allaha emanet ol :):):)

  • İyi akşamlar xanım, çok teşekkür ederim canım. Sende iyi ki varsın. Amin inşallah canım benim için dilediklerini rabbim sana da versin amin. Kuklalar güzeldi asıl onu beyaz perdenin arkasından oynatması gerekiyordu ama hiç olmamasından böyle olması güzel unutulan bir değer Karagöz ile Hacivat. unutulmamalı, unutmadıkları için de teşekkür ederim. Amin canım çok teşekkür ederim.
   bende seni seviyorum.
   şimdi gidiyorum biraz işlerim var onları yapmalıyım daha sonra kalan mesajları okurum. iyi akşamlar şimdiden iyi geceler.

  • Gözelcim bende sana teşekkür ederim sende iyi ki varsın. Ben Ir abiyi merak ediyorum. Dizi bitti hiç fikrini yazmadı. yazdı da ben mi görmedim? iyidir inşallah.

 86. Analizimiz gelmiş yaşasın çok güzel olmuş teşekkürler arkadaşım sağol eline yüreğine sağlık

  • İlk sırayı kimselere kaptırmayan arkadaşım hoş geldin, teşekkür ederim. İyi akşamlar. görüşürüz.