Adını Sen Koy 348. Bölüm Analizi (“ASLI”) 16 Mayıs 2018 Çarşamba

Defne, Bahşende’nin de iteklemesi ile arkadaşı olduğu Ömer’e artık arkadaş gözü ile bakmıyor. Aşık olmuş, aşkından feleği şaşmış bir halde deli divaneye dönmüş olan Defne ne yapsam etsem de Ömer’i az biraz da olsa Zehra dan uzak tutsam, kendime aşık etsem diye düşünürken, iş gezisine Ömer ile gitmeyi düşündü ama planı işe yaramadı. Ömer ile yurt dışı gezisine gidemedi Defne.

Ve Ömer’in baş düşmanlarından biri olan Ercan Keser de Defne’nin peşine adam takmış. Yolda giderken sanki dalgınlıkla çarpmış gibi davranarak, Defne’nin çantasına dinleme cihazı yerleştirdi. Ercan Keser de bu dinleme cihazı sayesinde Defne’nin bütün aklından, gönlünden geçenleri öğrendi. Defne zırıl zırıl ağladığı an karşısına çıktı. Çıkmak zorundaydı, çünkü telefonlarını Defne açmıyordu.

Ercan önce konuştu, üstü kapalı imada bulundu. Defne inkar etti. Ömer benim yakın arkadaşım dedi gitti.

Ercan Defne yi bir süre sonra telefonla arayarak ses kaydını, Defne’nin kendi sesinden, anlattığı bütün her şeyi, Bahşende’nin bildiklerini hep dinletti. Defne’nin kendisi ile iş birliği yapmasını, yoksa polise ve Ömer’e bu kaydı dinleteceğini söyledi.

Defne ilk başta kabul etmedi. Hatta Ömer den yardım bile istemeyi, Ömer’e her şeyi anlatmayı ve Ömer den yardım almayı düşündü. O esnada da Zehra ve Ömer mahallede yemekli misafirlikte Salim amcanın evindeydiler. Yemek öncesi Ömer ellerini yıkamaya lavaboya gittiğinde Defne telefonla aradı Ömer’i. Ömer meşgul olduğu için Zehra açtı telefonu.

Hemen arkasından da Ömer Zehra’nın yanına gelerek neredeymiş benim sevgilim deyince, bunu Defne duydu çok sinirlendi konuşmadan telefonu kapattı. Ömer de ben onu daha sonra ararım diyerek Zehra ile yemeğe geçti.

Defne de bu olup bitene karşı öfkeli, kızgın vede kinlenmişti. O sebeple de bir anlık öfke ile Ercan Keser ile iş birliği yapmaya karar verdi. Ercan Keser’i aradı teklifini kabul ettiğini söyledi. Ercan da akıllı olduğunu ses kayıt cihazını bulduğunda anlamıştım. Bana Zehra yı getirmeni istiyorum ve ne istersem onu yapacaksın diyerek Defne’nin boynuna geçirdiği ipi ellerinde sıkı sıkı tuttuğunu bu şekilde açıkladı. Artık Ercan ne isterse Defne onu yapmaya mecbur. Defne’nin bütün ipleri Ercan’ın elinde çünkü.

Salim amcalarda yemekte olan Zehra ve Ömer yemekleri Canan’ın yaptığını sanıyorlar ve öyle ki Ömer yemekleri çok beğendiği için bu yemeğin devamını istiyor.

Ah Ömer ah senin bilmediğin çok önemli bir konu var o da şu ki Canan yemek yapmayı bilmiyor ve şuan yediğin yemekleri Canan yapmadı. Aysel hanım yaptı. Olur da bir gün Canan ile yalnız bir yerde kalmak zorunda olursan ki olmaz inşallah ve ondan bir şekilde yemek yapmasını istersen, asla yemek yapamaz Canan. Aç kaldın geçmiş olsun Ömer.

Canan neden yemek kursuna gitmiyor? Yada Aysel hanım yemek yaparken yanında, ona bakarak öğrenmiyor?

Ve sohbet hoş bir şekilde devam ederken, Salim amca ramazanda işlerinin iyi olduğunu söyleyince, Zehra da yarının Ramazanın ilk günü olduğunu söyledi. Sahur yemeği deyince de Canan ben yaparım dedi. Sözde belki yaparsın da iş icraat de ve sende o icraat yok Canan. O sebeple sen hiç mutfağa girme istersen malzemelere yazık.

Ömer de ilk iftarı bizde yapalım bize gelin dedi. Salim amca ilk günden olmaz dese de Ömer olur bekliyoruz dedi. Ramazanın ilk günü, ilk sahuru yaşanacak. Ki günü gününe denk getirmişlerdi bu bölümü.

Defne şirkette, odasında yalnız kendi kendine pişman olmuş bir halde, ben Ercan Keser gibi biri ile iş birliği yapmakla hatamı yaptım derken, ki evet çok büyük bir hata yaptın Defne. Ömer’in senin sevgilin olmasını isterken, artık arkadaşlığını dahi bulamayacağın bir yola girmiş bulunuyorsun.

Arkadaşı Kumru geldi. Dalgın, dağılmış Defneyi gördü. Ne olduğunu sordu. Defne de işlerin yoğunluğundan böyle yorgunum deyip geçiştirdi. Kumru da o kadar yol geldim dışarı çıkalım deyip Defne yi ikna edip dışarı çıktılar.

Ömer ve Zehra da konağa geçmiş yatmaya hazırlanıyorlar. Zehra babasını yemeğe davet ettiği için Ömer’e teşekkür etti. Ramazan heyecanı sarmış Zehra yı çok mutlu. Kalabalık iftar sofralarında ezan beklemeyi çok seviyormuş Zehra ve çocukluğunda yaşadığı güzel günlerden anılardan bahsetti. Ömer de Zehra yı pür dikkat dinledi.

Öyle ki, Zehra Radyo da babasının dinlediği bir programı çok seviyor, orada ezandan sonra yapılan dua hala kulaklarında çınlıyormuş. Benim de ezandan sonra hatırladığım dua şöyle: Allah’ım senin rızan için oruç tuttum, sana inandım, sana sığındım. Senin rızkınla orucumu açtım. Hamd olsun verdiğin nimetlere, sağlık ve afiyete.

Ömer’in elinde arkasında sakladığı bir kutu var. Zehra bunu fark etti almak istedi Ömer vermedi. Zehra’nın her halini beğenen Ömer, şuan meraklı olan Zehra yı da çok beğendiğini söyledi. Zehra kafasına koymuş o kutuyu alacak, numaradan ayağını çarpmış gibi yaparak canı yanmış gibi kendini yatağa attı Zehra.

Ömer de biran korktu Zehra ya bir şey oldu diye. Zehra da ayağımı çarptım dedi. Sonra da Ömer bende mi gelsem yatağa deyip o da Zehra’nın yanına uzandı. Elinde kutu duruyordu ve Zehra bir hamlede kutuyu Ömer den aldı. Uyanık Zehra. Kutu artık Zehra da.

Ve Zehra kutuyu açtı içinden bebek maketi olan bir müzik kutusu çıktı. Zehra çok beğendi ve sordu, sen bana bir mesaj mı vermek istiyorsun bununla? Ömer de ben niyetimi sana daha önce açık ve net söyledim dedi. Ömer Zehra dan bir, yok yok, bir düzine bebek istiyor. Kolay gelsin sana Zehra. Anne ve baba olmak size çok yakışacak.

İlk sahur ve Zehra Ömer ile uyurken birden uyandı. Uyuyan Ömer’in alnından öptü mutfağa geçti. Hediye abla hazırlık yapıyordu Zehra da yardım etti. Sadece Zehra ve Hediye abla oruç tutacak diye düşünürken, Jülide de geldi. Doktoru ile konuşmuş ilaçlarını sahurda ve iftarda alacakmış, orucunu tutabilirmiş o da sofraya oturdu. Mutfakta sahur yemeği yiyecekler.

Ömer de burnuna güzel kokular gelmesi ile uyanmış, karnı acıkmış, mutfağa o da geldi. Allah ne verdiyse yeşillik, haşlanmış yumurta ve Jülide nin yaptığı börek yediler. Ömer çok beğendi. Annesinin yaptığını öğrenince de teşekkür etti annesine anne diyerek.

 Tek eksikleri Ayşe, Asya, Bahşendeydi. Sahi onlar neden yok bu ilk sahurda? Hele Asya çocukların çok heves edip beni de kaldırın sahura deyip öğleye kadar tekne orucu tuttuğu orucu Asya neden kalkmadı sahura?.

 Yemek faslı bitmiş, çay içiyorlarken, Ömer şimdi ne yapacağız diye sordu? Zehra da bu soruya şaşırdı. Ömer de niyet mi edeceğiz? diye sordu. Ömer bunca zaman hiç oruç tutmamış, bu ilk orucu olacak anlaşıldı. Ve ne yapması gerektiğini az buçuk biliyor.

Zehra oruç mu tutacaksın? Deyince, Ömer de; oruç tutacağını söyledi. Hediye ablada şaşırdı. Çünkü Ömer en son orta okuldayken ona eşlik etmek için oruç tutmuş ama iftara kadar dayanıp dayanmadığını bilmiyor.

Yani Ömer ergenliğe geçtiği zamandan beri hiç oruç tutmamış. Bu durumda cami yede gitmesini ondan beklemek abesle iştigal olmuş oluyor. Ayşe ve Bahşende nin de sahura gelmediklerinden onların da oruç tutmayacağı sonucu ortaya çıkıyor.

Ömer Zehra ya eğilerek senin için tutacağım dedi. Zehra da bu öyle bir şey değil, oruç başkası için tutulmaz dedi. Ömer de sen vesile oldun ya ondan dedim dedi.

Zehra Ömer için çok güzel bir şeye vesile oldu. Maşallah. Buradan da Ömer’in neden camiye gitmediği anlaşılıyor. Onu camiye götürecek kimsesi yokta ondan. Belki Salim amca Ömer’i camiye götürür diyeceğim de bu hiç olmayacak, olsa güzel olurdu.

Gece sahur bitip uyudular. Sabah ilk uyanan Ömerdi. Uyuyan Zehra yı seyretti bir süre ve sonra su içmek için eline su bardağı ve su şişesini aldı. Tam suyu içiyordu ki, Zehra uyandı dur içme diyerek Ömer’in orucunu bozmasına engel oldu.

Ömer’i işe giderken kapıda eşini uğurlayan Zehra, Ömer’e kendini işe verirsen zaman çok çabuk geçer, ne hediye istersin diye sordu. Nede olsa Ömer’in bu ilk orucuydu ve küçük çocuklara ilk oruçlarında hediye alınır ki oruç tutmayı sevsin, gönüllerinde yer etsin diye.

Ömer de hediye istemediğini, akşam yemekte yanımda ol bu bana yeter dedi. Zehra da öyle ise yemekte özel olmasını istediği bir şey olup olmadığını sordu. Ömer de tarhana çorbası ile şerbetli tatlı istedi. Yemekleri babası gelecek diye Zehra yapacakmış. Ömer’in isteklerini de Zehra yapacak.

Ömer şirkete gidince ilk Defne’nin yanına uğradı. Defne de Ercan dan gelen mesajı okuyordu. Ömer’e zarar vermek için Zehra yı kullanacaksa diye düşünürken Ömer’e yakalanıyordu Defne ama yakalanmadı.

Ömer de kendini işe verdi. işler biterken, alışkanlık ya Ömer Selinden kahve istemiş. Gelince de ben istemedim dedi. Oruç tuttuğunu söyledi. Böylelikle de orucunu bozmadan ilerliyor Ömer.

Konakta da Zehra, Jülide mutfakta akşam için hazırlık yapıyorlar birlikte. Zehra tarhana çorbası pişirirken Ömer aradı kahve istediğini ama içmediğini söyleyerek orucum bozulmuş mudur? Bir de sabah dişlerimi fırçalamıştım bozulmuş mudur diye sorunca, Zehra da macunu yada suyu yutmadın ise bozulmaz dedi.

Ömer’in muzurluğu üzerinde Kara göz ile Hacivat gibi eğleniyor Zehra ile Ömer.

Hakikaten Kara göz ve Hacivat oynattırsalardı Asya için ne güzel olurdu. Aklıma Nurhan Damcıoğlu geldi. Kanto yapardı kendisi. Ondan bir şarkı ekledim aşağıda.

Ömer öyle çok acıktı ki, acıkmayı bir kenara bırak kahve ve susuzluk çok zorladı Ömer’i ilk gün ve seni haklı çıkarmayacağım tatlı cadı diyerek akşam menüde neler olduğunu öğrenmek için Zehra yı bir kere daha aradı. Zehra da menüyü bir kere daha saydı.

Tarhana çorbası, zeytinyağlı sarma, taze fasülye, güveç, cacık, salatalar, atıştırmalıklar.. Akşama hediye olarak Ömer büyük bir bardak su istiyor. Çok susamış. Zehra işlerini yetiştirmek için telefonu kapatmak isteyince, Ömer biraz sitem etti. Hani ilk işin bendim diye. İyi de akşama yemek yetişmesi lazım Ömer 7-8 defa aramak menüyü sormak biraz fazla değil mi?

Asya sahura kalkmadan gemi orucu tuttuğunu Bahşende ye söyleyince, Bahşende gülerek o sakın tekne orucu olmasın dedi. Hediye abla da ilaçlarını getirdi. Bahşende ilaç içtiği için oruç tutmuyor. Asya da sahur olmadan tekne orucu tutmuş.  Hani Asya’nın hediyesi nerde? Tekne orucu da olsa Asya ya hediyesi verilmeliydi. Koca bebek Ömer hediye olurda Asya ya olmaz mı? Omuzda neden taşınmadı Asya?

Bahşende akşam yemeğine Salim amcaların geleceğini Hediye abladan öğrendi.  

Defne dışarda arabasının içinde Zehra yı nasıl Ercan’a götüreceğini düşünürken, Ercan dan tehdit mesajı geldi. Kayıtın Ömer’in eline geçmesini istemeyen Defne, Zehra yı arayarak arkadaşı için çanta alması konusunda kendisine yardım etmesini istedi. Zehra da gelemeyeceğini akşama hazırlık yaptığını, babasının yemeğe geleceğini söyledi.

Defne ilk denemesinde başarılı olamadı. Konağa giderek orada bir yol bulmaya çalışacak Defne.

Hediye abla, salonun tozunu alayım derken ocakta olan güveci yakmış. Zehra da Ömer’in ilk orucu, güveç istemişti olmaz yeniden yapalım dedi. Malzemeleri alması için Can’ı aradı. Can şirket de olunca Zehra alış verişe dışarı çıktı.

Defne de konağa gelmiş, Zehra yı evden giderken gördü. Yapıp yapmama arasında tereddütte kalan Defne Ercan’ı aradı haber verdi. Ercan da takip etmesini söyledi ama Defnenin korkudan yerinden kımıldayacak hali yoktu. Zehra taksiye bindiği gibi gitti. Zehra şimdilik kurtuldu.

Akşam olmuş, sofra hazırlanmıştı. Asya çok acıkmış ezan okunsun artık derken, dayısı sen küçüksün istersen yiyebilirsin, ezan bizim istediğimiz saatte okunmaz bekleyeceğiz dedi. Asya da ben büyüdüm sizinle yiyeceğim dedi. Kapı çaldı Salim amca ile Canan geldi. Ayşe de Asya da Jülide de sofradaydı. Bahşende yemekte yoktu.

Defne arabasının içinde konak yakınında ve Zehra yı Ercan Keser’e götüremeyeceğini Ercan’ı arayarak söyledi. Ben yapamayacağım dediğinde, Ercan öyle ise ses kaydı şimdi Ömer’in eline ulaşmak üzere konağa gidiyor dedi kapattı.

Defneyi bir korku sardı. Konaktakiler ise mutlu mesut masada yemek yiyorlar.

 

Ömer öyle acıkmış ki çok hızlı yerken Zehra uyardı. Salim amca ve Canan da teşekkür etti. Ömer de senin yaptığın yemeklerde çok güzeldi. Sen butik kafe falan açmalısın deyince, Canan itiraf etti yemekleri ben yapmadım Aysel abla yaptı dedi. Mertlik de bu olsa gerek. Dürüst oldu Canan. Ömer ve Zehra da güldüler. Nede olsa Canan’ın o kadar güzel yemek yapamayacağını biliyorlar ama üzülmesin diye de ses etmiyorlardı.

Defne Ercan Keser’in dediğini yapıp yapmadığını kontrol için konağa girdi. Herkes yemekteydi. Hediye abla elinde büyük bir zarfı Ömer’e getirince Defne’nin beti benzi attı.

  

SAKIN BANA YAN YAN BAKMA
ruhuma hicran katma

-bayan seni alır kaçarım 
benden uzaklaşma

 

-bay beni alıp kaçarmış
ondan uzaklaşmam

-sakın bana yan yan bakma
ruhuma hicran katma

-bayan seni alır kaçarım 
benden uzaklaşma

-bay beni alıp kaçarmış
ondan uzaklaşmam

 

-bayan bana bak 
yanıma yakın gel

-bay beni sev
canıma yakın gel

gel gel gel gel
kimse olamaz engel

-güzel bakışlı esmerim
-gözlerini severim

-güzel bakışlı esmerim
-sözlerini severim

-gel bu gece eğlenelim
-zevk edip gülelim

Nurhan DAMCIOĞLU – Güner ÜMİT

 

dizibilgi google play

Adını Sen Koy 348. Bölüm Analizi (“ASLI”) 16 Mayıs 2018 Çarşamba (76 Yorum)

 1. hanim ablam canim benim hekayede nuriyye gercekten iyi bi kiz annesinin babasinin olmamasi beni cok uzdu buna ragmen kiz kendi ayaklarinin ustunde durmus qururlu kiz fedakar ablacim bu konuda sana katiliyorum

 2. Selam Aslim.haqlisin canim,i$ hiç bitmez.bu dünyanin hali böyle.nereye baksan kadin i$leri.bizim bir dizide var.hanim diyor ki,bilmem bu i$leri kim bölmü$.kolay gelsin,canim benim.

  • Selam canım, doğru diyorsun hep bir şekilde iş çıkıyor. Canımız sağ olsun da, sağlık olsun da yapılacak iş olsun. Sağol bir tanem senin de işlerin kolay gelsin sana. görüşürüz.

 3. Te$ekkür ederim.Hanim abla. $ükürler olsun.selam gönderende,iletende sag olsun,ben de ellerininizden öpüyorum.in$allah daha da iyi olucak.Ablacim $imdi gencler kitap okumayi çok da sevmiyor,teessûfler olsun.

 4. Xanımcım, romanı okurken dikkat et sence o kız, yani Nuriyye kime benziyor?Elbette aynen degil.Allah korusun o anne-babasını kayb etmış,yurtta büyümüş bir kız.ama zayıf,maneviyyatı zengin biri olması ile benziyor bence.

 5. gozel ablam canim beni m guzel dileklerin icin cok tesekkur ederim cocuklarin icin olsun insallah asker annesi seni cokkkk seviyorum guzel kalbli ablam benim 🙂

 6. Hanymcim dun sen gelmedin kimsede gelmemişmi amjan ogly icin hayyrlysy olsun mutlulyklar dilerim sanafa kismet olsun guzel yurekli ablacim.
  K Azeri ablam teşekkuller sanada mutly gunler ablam iyki varsyn

 7. Hanym ablam cok şukur amjamyz iyleşyor inşalla yavaş yavaş eski saglygyna kovuşujakdyr sen rahatla biraz .salam getirende gonderende sagolsun allah amanynda gezsin.ben yorumuny okudum şuan dun gelemedim siteye cok sag ol canym ablam benim tamam selamynyda sozlerinide konuşsam ileterim mutluka.sen bizim buyugumizsin sen mutly huzurly oldukca bizde mutly olyorus canym ablam ellerinden operim imkanym olsa syrylsam omuzlaryna yaslansam.mutly gunler ablam

 8. aslim canim hos geldin kiymetli arkadasim benim guzel dileylerin icin cok tesekkur ederim insallah senin icin en guzelinde hayirli si olsun insallah dualarim hep seninle canim islerinde kolay gelsin hep iyi mutlu ol canim arkadasim rabbim yardimcin olsun allaha emanet ol :):)

 9. hanim ablam canim benim hos geldin sefalar getirdin polat amcam selammi gonderdi aldim selamini ve aleykum selam sag olsun var olsun polat amcamin iyi olmasina cok sevindim guzel haberler allahima cok sukur bundan sonra dahada iyi olucak insallah ablam dualarim hep amcamnan canimin ici guzel dileklerin icin sag ol canim benim ben romani okumadim simdi internetden okudum cok guzel duyqulandim seni cokkkk seviyorum sen polat amcamda kendinize cok iyi bak allaha emanet olun

 10. Merhabalar.Aslıcım nasılsın.analizmi yazıyorsun yoksa yeni işmi çıktı?Ne olursa olsun hayırlısı olsun inşallah.
  Gözelcim diger sayfada mesaj yazmıştım sana.Askere selam söyle ve de ki “yigit asker mohkem dayan”.
  K.Azeri, Rabbim oğullarının yolunu da bahtını da açık etsin.inşallah. Sağ olun.

  • Merhaba ablacım, öncelikle polad amcamdan gelen selam için çok teşekkür ederim. getiren de, gönderen de sağ olsun. Biraz analiz yazıyorum, biraz ev temizliyorum. malum pazartesi köklü bir temizlik yaptım.
   Çok şükür Polad amcam gün gün daha iyi olacak. Doktor kalkmasın dediği ise bir süre kendi iyiliği için kalkmasın. Allah onun da senin de yardımcınız olsun. Allah’a emanet olun ablacım. Polad amcamında senin de ellerinizden öpüyorum kalın sağlıcakla.

 11. Merhaba. her kese teşekkür ederim.Dün hastaneye gitmiştim.selamlarınızı amcanıza yetirdim.Bak, dedim,-Türkiyede,Türkmenistanda,Azerbaycanda ne kadar kızımız var,hepsi seni merak ediyor,senin için dua ediyor.-
  Sağ olsunlar,benim de selamımı yetir onlara, dedi.
  Doktorların dediyine göre yavaş-yavaş sağlığı berpa olacak inşallah.hele ki kalkmak olmaz.oturmağa izin verdiler. Bir yıl korumak lazım ki tekrarlanmasın.Ne bileyim Allah yardımcımız olsun hepimizin.
  Xanım, amca oğlunun hayır işi mübarek olsun.gün o gün olsun senin için olsun.Sen İ.Efendiyevin “Söyüdlü arx” romanını okumusunmu? Hoşca kalın.

 12. aslim canim benim dun yoktun cok ozledim seni merak etdim qaliba isin cok insallah iyisindir seni cokkkk seviyorum ailenen hayirli mutlu huzurlu gunler dilerim :)))

 13. k azeri ablam canim benim sag ol dileklerin icin dun amcamin oglu icin buyuk yuzuk toreni oldu dun sabah gitdim aksama geldim gercekten cok guzeldi cok eylendim kendine cok iyi bak allaha emanet ol :))

 14. hanim ablam nasilsin cok ozledim seni merak etdim bende polat amcami merak etdim nasil bize haber ver merak ederim seni seni cokkkk seviyorum allaha emanet ol

 15. k azeri ablam hos geldin canim benim cok ozledim seni sag ol ben iyim sen nasilsin canimin ici seni cokkkk seviyorum allaha emanet ol :)))

 16. Merhaba Hanim abla,siz nasilsiniz,Polat amcanin durumu nasil?Bizi habersiz koyma,canim ablam.

 17. gunaydin gozel ablam canim benim biz iyiz sen nasilsin asker annesi sohbet nasil ben dun yokdum amcamin oglu icin hayirli is vardi ondan yoktum bende merak etdim arkadaslarimi insallah gelirler seni cokkkk seviyorum allaha emanet ol :))

 18. gunaydin canim arkadaslarim nasilsiniz yeni haftaniz yeni gununuz hayirli ugurlu mutlu huzurlu gecsin

 19. merhaba meleyim ve tum arkadaslar nasilsiniz umarim beni tandiniz vedalasip yazmycam soylemisdim ama telfonu bozulmusdu yeni duzeldı gelir gelmezde kotu haber gordum onun ucun yazdim gercekden sudamlasi olmüsmu inanamyorum onunla konusmamisdik ama aglyicak kadar cok uzuldum basiniz sagolusun aslım meleyim seni okadar cok ozledimki anlatamam hele bana yazdigun o mesaj bilsen kac kere aglıyarak okudum tesekur ederm oyle icden yazdgin ucun her zaman dedyim gibi sansliysam okursun

 20. aslim bitanem canim arkadasim anladim seni arkadasligimiz daimi hep guzel olsun insallah sag ol canim benim ee bu gun neler yaptin canimin ici kiymetli arkadasim benim 🙂

 21. Te$ekkûr ederim Hanim abla. In$allah ayaga da kalkacak,her $ey iyi olucak,canim ablam benim.

 22. hanim ablam canim benim insallah bundan sonra polat amcam dahada iyi olucak icini hep ferah tut gonlu guzel bitanecik ablam benim dualarim hep sizinle allaha emanet ol

 23. Merhaba K.Azeri.inşallah Allah sevindirsin.amcanı bir defa görmüşüm.Yarın da aparacaklar inşallah. Gece de gündüz de çocukların biri yanında kalır.doktor kalkmaya izin vermiyor.Seni cevapsız koymak istemedim.ama yazım geri dönüyor.

  • Çok şükür, evine gelecek, daha da iyi olacak. eve gelince oğlu şahinin doğum gününü kutlarsınız artık Polad amcama moral olur. Sevdikleri yanında olunca o da mutlu olur.

 24. k azeri ablam hos geldin nasilsin cok ozledim seni aslim icin soylediylerini hepimiz cok istiyoruz bu guzel dileyine yurekten amin diyorum insallah dualarimiz hep onunla ben seni cokkkk seviyorum

 25. Iyi ak$amlar.Hanim abla sizi görûnce çok sevindim.Polat amcani kendiniz göre bilirmisiniz,nasil?

 26. İyi akşamlar. doğru söze ne deyesen.aynen öyle.hepimiz bunu istiyoruz.Sana inanıyorum K.Azeri sen bu işi becereceksin.inşallah.

 27. Iyi ak$amlar Aslim.evet,biz senin ne$e,huzur kaynagin ola biliriz ama helelik.ben asl yaninda ne$e,huzur,rahatlik duydugun bir ömûr gün yolda$inin,hayat arkada$inin olmasini arzu ediyorum canim benim.opdüm.

  • İyi akşamlar K.Azericim, Güzel arzuna çok teşekkür ederim. Hayırlısı, nasip kısmet. Kaderimde var ise biri, sol yanımın diğer yarısı bir başkasındaysa elbet bir gün olur. Ama yok bu sol yürek tek yaratılmış ise buna da eyvallah Kader de ne var ise o gelecek başımıza hayırlısı diyelim. Bende seni öpüyorum hayırlı geceler canım arkadaşım.

 28. Hanim abla ho$ geldiniz.nasilsiniz?sizi çok özlemi$im.Polat amcanin iyile$mesi beni çok sevindirir.Allah yardimciniz olsun ablacim.

 29. aslim canimin ici evet keski gercek olsaydi cok guzel olurdu seni gore bilmek o kadar gormek istiyorum burda seninle konusunca sanki yillar once taniyorum gibi hiss ediyorum konusunca cok mutlu oluyorum iyiki varsin canim arkadasim arkadaslarimiz insallah gelirler ben onlari merak ediyorum cok ozluyorum

  • Bir tek sen değilsin ki herkes görmek istiyor beni. Teşekkür ederim canım benim. Arkadaşlığımız güzelde ondan. gelip geçici değil, kalıcı. İnşallah yakında gelirler.

 30. aslim tamam anlastik aksama senin misafirinim radamin islerinde kolay gelsin ben onu gercekten cok ozledim espirilerini bile ozledim laleminde insallah bebeyi saglikli olsun sag salim kucaklarina alsinlar insallah amin dualarim hep onunla cok optum seni allaha emanet ol :))

  • Ne güzel akşama misafirim var 🙂
   imkan olsaydı da hepinizle görüşebilseydik. ne güzel olurdu. Rada arada gelir sonra kaybolur. Lale kaç zamandır gelmiyor inşallah iyidir.

 31. merhaba hanim ablam gonlu guzel birtanecik ablam benim cok ozledim seni nasilsin polat amcam nasil polat amcam soyledimi ya ablam asil amcamin sagliki hep iyi olsun insallah iyilesecek polat amcamiz cok guclu dualarim hep daima onunla olucak ablam seni amcamin ellerinizden opuyorum rabbim hep korusun seni amcami aileni yar ve yardimciniz olsun ablam espirilerin guldurdu beni ablam radami da ozledim lalemide ozledim bebek oldumu merak etdim ablam sen polat amcamda kendinize cok iyi bakin allaha emanet olun

 32. Merhaba her kese.İyisinizdir inşallah.Aslıcım çok teşekkürler analiz için.Arkadaşın dediyi gibi keyfimiz yerine geldi.gönlüne,emeyine sağlık.
  Aslıcım 347.sayfada yine neyise karıştırtım galiba.Espiri yapmak istedim beceremedim. O işin ustası Radadır.Laleni hatırladım.çocuk geldimi acaba?
  Canım kızım hanki sayfada idi bilmiyorum, bir anonim yazmıştı sana etrafındakı erkeklerin gözü körmü deye. K.Azeri ve Gözelin yazdıklarını okurken o anonimi hatırladım.Ona hakk vermiyor degilim.Ama duyduğuma göre erkekler akıllı kadını sevseler de evlenmeye çekinirler.Ancak ben aşağı yukarı 30 yaşlarda bir erkek olsaydım sana seni görmeden evlilik teklifi ederdim.Sen kabul etmezdin ama.Çünkü benim evliliye yüngül baktığımı düşünürdün.Belki de memleketi terk etmek istemezdin.Yine zamanını aldlm.
  Güzel kızlarım selamlarınızı,onun için dualar etdiyinizi amcanıza ilettim.çok memnun oldu.yavaşca teşekkür etdi. Sağ olun,Allah hepinizden razı olsun.Hoşca kalın.

  • Merhaba ablacım, hoş geldin. senin her yazın benim için kıymetli çok teşekkür ederim. Radanın işleri var çok sık gelemiyor, özletiyor kendini. Laleciğimizin de bebeği olacaktı inşallah sağlıkla kucağına alır.
   Evet o anonimi ve yazdıklarını hatırlıyorum. Anneannemde der hep kimse enin içini bilmiyor, bilseler seni biran bırakmazlar diye. Belki de bu yüzden içimi siz biliyorsunuz, çevremdekiler bilmiyor.
   Yüzümü gülümsettin canım ablam benim teşekkür ederim nazik teklifin için. Sen bir erkek olsaydın ne olurdu? inan şuan bilmiyorum?

   Polad amcamın iyi olmasına sevindim çok şükür daha da iyi olacak inşallah. ellerinizden öpüyorum hem senin, hemde polad amcamın Allah’a emanet olun ablacım.

 33. gunaydin aslim kiymetlim canim arkadasim dun islerin vardi komsulara ziyarete gitdinmi ne guzel benim guzel yurekli arkadasim benim cansin ya can camiye bizde istedik omerin gitmesinede bu hayalimizde gercek olmadi en azindan omeri oruclu gormek bunada sukur yaprak sarmasi bu gunmu pisecek agzim sulandi resmen tamam aksama sendeyim o zaman canim benim seni cokkkk seviyorum cok optum allaha emanet ol :):)

 34. İyi geceler arkadaşlar ben geldim 🙂 şimdi herkes uykusunun en tatlı yerinde. herkese iyi geceler, tatlı rüyalar Allah rahatlık versin. Aşağıda cevap yazmadığım yorumlar vardı onlara cevap yazıp bende uyuyacağım bugün erkenden hadi kalın sağlıcakla sabah görüşürüz.

 35. aslim canim arkadasim k azeri ablamada bende katiliyorum ablam sanada selamlar sarmami yapican ay ben cok severim sana afiyet olsun eminim cok guzel hazirlamissindir eline saglik :):)

 36. Aslim cok daha guzel olmuş cok cok minnetdarym allah bizi senden ayyrmasyn
  K Azeri abla hakly bende ayny şeyi duşunurdum erkek olsam

  • Amin inşallah Rabbim ayırmasın bizi. ve bu site hep daimi olarak var olsun. ki sizlerle burada birlikte olalım. İlahi Gözelcim, Sende 3. bana aşkını ilan eden kişisin çok teşekkür ederim gönlü güzel arkadaşlarım benim. hayırlı geceler, iyi uykular, tatlı rüyalar canım benim.

  • Amin inşallah. seninde hep yüzün gülsün sende hep mutlu ol inşallah canım benim.
   Yaprağı doldurdum yarın pişecek. imkan olsada sizlerede ikram edebilseydim.

 37. Gitmiştim ama geri geldim çünkü, bu gece kanlı ay tutulması var ve başladı. izlemek isteyenler gökyüzüne baksınlar.

 38. Merhaba Hanim abla.nasilsiniz?Polat amca nasil?in$allah iyi olucak canim ablam.dualarimiz sizinledi.

 39. Iyi ak$amlar.Aslicim te$ekkûrler sana.ben erkek olsaydim sana a$ik olurdum 100%.zaten $imdide a$igim senin güzel kalbine.senin çok mutlu olmani Rabbimden yûrekden istiyorum canim Aslim.in$allah hep yüzün gülsün.

  • 🙂
   İyi akşamlar, hayırlı geceler canım arkadaşım. Hanım ablamdan sonra ikincisin bana aşkını ilan eden çok teşekkür ederim. Yüzümü güldürdün Allah da seni güldürsün.
   Hanım ablamında Allah yüzünü güldürsün hep mutlu olun inşallah.
   Güzel dileğin, duan için çok teşekkür ederim amin inşallah. nasip olur inşallah. bu güzel sözlerin bana güç verdi, enerji verdi, bütün günün yorgunluğu üzerimden gitti. hep diyorum bu site ve sizler benim dinlenme köşem, enerji kaynağımsınız diye.
   Allah rahatlık versin sana, güzel rüyalar gör inşallah iyi geceler canım arkadaşım benim.

 40. merhaba aslim kiymetli canim arkadasim nasilsin bu gun goremedim seni isin cok qaliba cok ozledim seni merakta etdim ben seni her gun her dakika ozluyorum cuma gununde mubarek olsun rabbim tum ibadetlerini kabul etsin insallah ailenen gunun mutlu neseli gecsin analizi sabirsizlikla bekliyordum geldi sonunda cok cok cok cok guzel olmus muhtesem bayildim eline yureyine saglik sarkida guzel olmus bayildim guzel secim olmus canim birtanecik arkadasim rabbim tum islerinde yar ve yardimcin olsun bu bolumde cok guzeldi omer zehra annesi hediye abla oruc tutdular cok guzeldi birlikte sofrada aileycen iftar yaptilar gercekten cok guzeldi onlara oyle bakiyordum ki omer oyle istahnan yiyordu ki omerin hali komikti nasilda acikmisti rabbim her kesin orucunu kabul etsin amin nazoda bi gonderemedi camiye omeri en azindan gorseydik ah nazo guzel dizimizi senin yuzunden mahv oldu keski dizimiz boyle bitmeseydi erkan ve hazalimin kiymetini bilemedi onlarin yollari acik olsun insallah her ikisinide ayni projede gormek dileyi ile amin bide canan 2 ci sezonda hic bi sey oyrenemedi evet aslim keski kursa falan ayselin eline baksa oyrenseydi neyse canim arkadasim analizin bana ilac hava su gibi geldi iyiki varsin seni cokkk seviyorum cok optum allaha emanet ol :))

  • Merhaba xanım, hayırlı geceler, evet bugün biraz işlerim vardı. Bahçe ile uğraştım, komşularımı ziyaret ettim. çay kahve içtik onlarla konuştuk sohbet ettik. o sebeple hemen gelemedim siteye.
   Teşekkür ederim beğenmene sevindim. Ramazanın ilk günü olunca aklıma kanto geldi. Nurhan Damcıoğlu da eski kantoculardan işinin ustasıdır kendisi. Amin inşallah. Ömer’in camiye gitmesini hep istemişimdir. Bu isteğim gerçekleşmedi. Sende Allah’a emanet ol görüşürüz canım iyi geceler.

 41. Teşekkürler arkadaşım keyfimiz yerine geldi sağol eline yüreğine sağlık iyi akşamlar

  • İyi akşamlar, teşekkür ederim arkadaşım, kısa öz, net bir satır. Takip ettiğin için teşekkür ederim. Benim de keyfim yerine geldi. klibi seyrettim birde şarkının sözleri Tam Erkanın yan bakan bakışının altında olunca çok manalı olmuş. Çok sevdim sözleri de tam Erkana göre ( güzel bakışlı esmerim
   -gözlerini severim ) maşallah.

   Yukarıda bir mesaj okudum kahkalarla gülüyorum sen çok yaşa emi K.Azeri.
   😀
   iyi akşamlar.
   Arkadaşlar ben şimdi gitmek zorundayım gelince yazarım. Yaprak sarması yapacağımda. Hadi bana kolay gelsin görüşürüz.