Adını Sen Koy 347. Bölüm Analizi ( “ASLI” ) 15 Mayıs 2018 Salı

Adını Sen Koy 347. Bölüm 15 Mayıs 2018 Salı

Ömer ve Zehra çok uzun zaman sonra resmiyette olan evliliklerini, gerçekten evliliğe dönüştürüp, bir eş olarak asli görevlerini yerine getirerek karı koca oldular. Bunda Zehra’nın inadı etkili oldu. Yoksa Ömer Defne ile birlikte yurt dışına gidecekti. Zehra Ömer’in Defne ile olan telefon konuşmasını duymuş, tam olarak anlamadan balayı kelimesini duyunca, madem öyle, al o zaman benden de böyle, sen gidersen bende baba evine giderim diyerek Ömer’e haber vermeden konaktan valizini alıp çıkmıştı.

Ömer uçağa binmeden son 2 saati Zehra ile geçirmek istemiş, evde bulamamıştı. Telefon açıp yerini öğrenmiş, birde Zehra’nın telefonu suratına kapatıp, ısrarla aramalarına cevap vermeyişi Ömer’i çileden çıkarmıştı. Zehra inatçıysa, Ömer de ondan inatçıydı. Zehra ile konuşacaktı. Dediğini de yaptı yurt dışına gitmedi. Zehra’nın evine gitti. Zehra yı aldığı gibi otele götürdü ve sonunda da o çok istenilen ama bir türlü gerçekleşemeyen vuslat, balayı odasında, bir otel odasında gerçekleşti.

Ömer ve Zehra artık gerçekte evli olmuşlardı. Ömer de Zehra da çok mutlulardı. Güzel bir kahvaltı, sahilde güzel bir yürüyüş, çınar ağacı altında piknik, Deniz kenarında balık tutma derken evliliklerinin bu ilk gününü çok güzel geçirdiler. Öyle ki Ömer, o kasvetli, karanlık odalarının rengini, mobilyaları, eşyaları Hediye ablanın yardımı ile değiştirecek kadar mutluydu.

Bir kişi hariç o da Defne. Ömer’i seven Bahşende yüzünden de arkadaşlığından olacak olan Defne Ömer de Ömer, Ömer de Ömer diye kendini yedi bitirdi. Zırıl zırıl ağladı. Muradına eremediği için de hiç bir yerlere sığamadı Defne. Onun bu halini bilen ve ondan faydalanmak isteyen Ercan Keser de sürekli onu aradı durdu. Ama Defne telefonlarına cevap vermedi.

Ercan da Defne yi takibe alarak onu parkta ağlarken görüp yanına gitti ve neden telefonlarımı açmıyorsun? diye sordu.

Defne de kendisi ile konuşmak istemediğini, konuşacak bir şeyi olmadığını söyleyip gidiyordu ki, Ercan kolundan tuttuğu gibi gitmesine engel oldu. Beni dinleyeceksin, benden korkmana gerek yok sakince otur, sana zarar vermek istemiyorum, seninle ortak noktamız aşk dedi.

Defne içinden acaba Ömer’e aşık olduğumu biliyor mu? Diye geçirirken, Ercan her şeyi biliyormuş. Flaşhback ile bunu öğrendik. Ercan’ın adamı bir gün Defne yi takibe almış. Defne yolda giderken sanki normalde yolda giderken çarpma gibi çarparak, aslında kasıtlı, bilerek çarparak Defne’nin yere düşen çantasına dinleme cihazı yerleştirmiş. Sonra da Ercan’ı arayarak cihazın çantada olduğunu söylediğini gördük.

Ercan bu dinleme cihazı sayesinde Defne’nin her yaptığından, her konuşmasından haberdar olmuş. Eline koz geçmişti. Önce üstü kapalı imada bulunarak her şeyi bildiğini söyledi. Defne inkar etti. Ömer benim en yakın arkadaşım dedi.

Sen onu benim külahıma anlat Defne. Zırıl zırıl Ömer diye ağlayan, yurt dışına birlikte gideceksiniz diye sevinen, bu sevincini arkadaşın Kumru ile paylaşan sendin kendi ağzın ile her şeyi açık açık itiraf ettin. Çantana senden habersizce yerleştirilen cihaz sayesinde de Ercan senin hakkında her şeyi öğrendi. İstediğin kadar inkar et. Sesin ve söylediklerin kayıt altında Ercan’ın elinde.

Ercan da tehdit etti, lafı uzatmayı sevmem, anlamamazlıktan gelenleri ise hiç sevmem diyerek, Defne’nin Ömer’e olan aşkını, bu aşkı için neleri göze alabileceğini bildiğini açık net söyledi.

Defne hala inkar etmeye devam etti. Ömer benim yakın arkadaşım saçmalık dedi. Gör bak bakalım ses kaydını dinleyince de böyle Ömer benim yakın arkadaşım diyebilecek misin?    

Ercan Defne ye istersen Ömer senin olabilir, benim sevdiğim kadını elimden aldı, bende onun karısını elinden alacağım, işte o zaman Ömer’in teselliye ihtiyacı olacak onu sen teselli edebilirsin diye iş birliği yapmak istediğini açıkça söylese de, Defne ilgilenmediğini söyleyip gitmek istedi.

Ve giderken Ercan geri döneceksin bundan eminim dedi. Adam kiminle iş yapacağını çok iyi biliyor. Defne Ömer’i elde edemeyeceğini anlayınca mecbur iş birliği yapacak, şimdi inkar ettiklerini de kabul etmiş olacak.

Ay bu Ömer çok fena halde Zehra diye yanıp tutuşuyor 🙂 Yanında oturan Zehra yı çok özlemiş paşamız. Sakin ol Ömer. Karın yanında uzakta değil ki. Hadi gidelim diye elini uzattığı an Hediye abla kahve getirdi salonda oturan Ayşe, Jülide, Ömer ve Zehra ya. Ömer kahve istemediğini söylerken, Hediye abla istedin deyince, Zehra ben içerim dedi.

Ömer de el mahkum sıcak kahveyi bir dikişte içti. Tabi ağzı yandı yavaş oğlum otobüse mi yetişeceksin bu ne acele? Allah aşkına dur sakin ol.

Ömer Zehra ya kahvesini zorla içirdi. Sonunda kahve bitti. Ömer tam Zehra yı da alıp salondan gidiyordu ki, Asya geldi. Okuldan Öğretmeni kurabiye getirmesini istemiş, Asya da Zehra ablasının kurabiyelerinden okula götürmek istediğini söyleyince, Ömer’in bütün hayalleri suya gömüldü. Asya’nın gönlü olsun, mutlu olsun diye Zehra kurabiye yapmak için mutfağa geçiyordu ki, Ömer yapamazsın, şey yapacaktık dedi. beni de bir gülme tuttu 😀

İlahi Ömer ne yapacaktınız? Şey tatil planı dedi. Anı kurtardı. Yine iyisin paçayı kurtardın da, hiç umutlanma Asya nın gönlünü yapmadan Zehra seninle tatile, yani odanıza gelmez.

Cicim ayları, sevdim ayları dedikleri bu olsa gerek. Hey Allah’ım ya 🙂

 Zehra mutfağa geçip kurabiye için pasta içine konacak şekeri ölçerken, Ömer girdi yardım edecekmiş, işi çabuk bitsin diye. Sen varken o iş erken değil, geç biter Ömer bey hadi şimdi git sonra gel. Azıcık da sabırlı olmayı öğren.

Hem Zehra da gitmesini istiyor, çünkü Ömer için mutfak yasaklı bölge. Neden mi? son yaşanan mutfakta ocağı kapatmayı unutan Ömer yüzünden,  az daha koca konak yanacaktı. Bunu da hatırladı her ikisi. Flaşhback ile geçmişe o güne gittiler. Neler yaşandığını hep birlikte gördük. Ortalık duman altı olmuş göz gözü görmüyordu Ömer yüzünden.

Oy anam oy mutfak maceralarını hatırlayan çiftimiz baya geçmişe gittiler. Zorba Ömer mutfakta şef olarak yemek yapıyor, yardımcısı da Zehra. O önlük nasılda güzel yakışırmış benim paşama. Sucuğu büyük doğrayan Zehra ya ufak doğra o öyle pişmez diye uyarırken ciddiyetini de hiç bozmadı maşallah nede olsa mutfakta şef oydu.

Da bir sonra ki mutfak macerasında hiç de o usta şef gibi durmadı Ömer. Neden mi? neden olacak un paketini açamadı, açayım derken paketi patlatıp bütün bir paket unu etrafa döktü de ondan. Usta şef hiçbir paket unu açamaz mı? açamadı Ömer. sonra da Zehra’nın burnunu un yaptı. Sen misin Zehra ya bunu yapan al o zaman bütün suratın un olsun seninde gör bakalım diyen Zehra bir avuç unu Ömer’in yüzüne boca etti.

Ne güzel günlerdi o günler ah ah. eh böyle olayları olan adamı mutfağa alır mı Zehra tabi almaz. Ama o menemeni güzel yapmıştı şef Ömer o çok iyiydi. Hatta Zehra ya et sote yapmışlığı bile var onu göstermediler. Kendi eli ile yedirmişti. Olsun her iş gelir benim paşamın elinden, azıcık sakar olması dışında kusuru yok, o kadar kusur kadı kızında da olur demi 🙂

Zehraya hasret olan çok özleyen Ömer karısını boynundan öptü. Ne var ki karımı öpüyorum diyerek. Kurabiyenin yapım süresinin bir saat olması, Ömer’in pek hoşuna gitmedi öyle ki, saati, dakikaları hatta saliseleri saydı. Aşk böyle bir şeydi işte, insana saliseleri saydıracak kadar yokluğun anın hesabını yaptırıyordu insana.

Hediye ablada yoğurt arayıp duruyor, bulamadı yoğurdu. Bizimkiler ona yakalanıyordu ki Ömer şeker koyacaksın deyip dikkatleri dağıttı. Kendi evinde insan böyle dikkatli olmak zorunda işte.

Zehra Ömer’i mutfaktan gönderemeyince, son çare olarak oklavayı eline aldı. Ömer de mecbur kaldı mutfaktan gitmeye.

 Defne şirkete geçtiğinde, Ercan Keser bir kere daha aradı ve iplerin benim elimde, ben ne istersem onu yapacaksın der gibi, ses kaydını dinletti. Defne telefonda kendi sesini, Kumruya söylediklerini ve Bahşende’nin de ona ambulansı çağırmadığını biliyorum dediğini bütün konuşmalarını dinledi. Ercan’ın tutaktan da haberi ver ve bütün bunları Ömer’e söylemekle tehdit etti Ercan. Defne nin kendisi ile iş birliği yapmasını istiyor.

Defne ilk başta yapamam dedi. Bakalım ne kadar direnecek?

Defne düşündü ve sonunda çantasında olan dinleme cihazını buldu. Bir böceği ezer gibi ezdi. Ercan’ın adamı da durumu Ercan’a iletti. Ercan da zeki kızmış buldu demek ben alacağımı aldım bir şey yapmanıza gerek yok dedi. konu kapandı. Artık Defne’nin ipleri Ercan’ın elinde. Ercan ne derse Defne onu yapacak, kurtuluşu yok.

Zehra kurabiyeleri pişirdi. Üstüne pudra şekeri serperken Ömer geldi. Biran önce odalarına gitmek istedi. Zehra direndi hatta kendisine yaklaşan Ömer’in ağzına kurabiyeyi sıkıştırdı. Ömer de kocaman kurabiyeyi bir lokmada yedi. Ve burada kaldığımız her saniye için bir öpücük isterim diyerek Zehra yı kolundan tuttuğu gibi doğruca odalarına götürdü.

Ömer Zehra nın beline sarılarak onu her an özlediğini söyledi, sonra da yatağın ucuna oturdular. Ömer Zehra’nın boynundaki beni öptü ve şu şiiri okudu.

Öyle bir aynasın ki kalbimde

Ne zaman baksam aklım şaşar

Gördüğüm sen mi? ben mi?

Eğilip öpsem beninden

Kalbim kuş kanadında çarpar

Sorarım kime?

Bu aşkı yazan sen mi? ben mi?

Ben sadece sende değil, bu minik bende bile kaybolabilirim dedi ve bir kere daha öptü beninden.

Gece bitip sabah olduğunda, Zehra çoktan uyanmıştı. Ömer ise uyuyordu. Onu yanağından öperek uyandırdı. Bir süre daha yatakta kaldılar. Ömer Zehra’nın da şirkete gelmesini istedi. Zehra da babasına mahalleye gideceğini söyledi, babasını aradı. İş güzar Ömer telefonu aldı ve konuşmaya başladı. Akşam size geleceğiz dedi, sonra akşam yemeğine gelelim dedi. Salim amca da buyrun dedi.

Böylelikle Ömer Zehra yı şirkete, oradan da babasına götürecekti. Yani bütün gün Zehra ile birlikte olacak Ömer.

Salim amca ise kara kara düşünüyor. Nasıl düşünmesin akşama yemekli misafir gelecek sofrada ne olacak? Canan geldi. Akşama misafir geleceğini duyunca sevindi. Şükran teyzeden yardım isteriz dedi ama o hastaneye gitmiş o sebeple ondan yardım alamıyorlar. Canan ben yaparım yemekleri dedi.

Aman Canan sen hiç karışma, aç kalır insanlar. Laf dinlemedi ve mutfağa yemek yapmaya girdi Canan. İmam bayıldı yapacakmış da patlıcan delindi imamda bayılamadan kaçtı gitti. Hey Allah’ım ya. Sonunda işi başaramayacağını anladı Aysel ablasını arayarak yardım istedi. Yemekleri o yaptı.

Akşama mükellef bir sofra hazırdı. Salim amca da işini sağlama almak için pide siparişi vermişti. Masayı görünce pide siparişini iptal etti.

Canan dayısına bana güven dediysem güven, öyle yada böyle verdiğim sözü tutarım. Güven konusunda markalaştım dedi. markalaşmayı bilmem ama Güven vermek önemli onu biliyorum.

Ömer ve Zehra şirketteler. Defne Ömer’in yanına iş için girince Zehra yı gördü. Ama Ömer Zehra ile ilgilendiği için Defne’nin hiçbir isteğini yerine getirmedi. Hatta 2 kahve söyledi, defne ye söylemedi. Defne de buna bozuldu.

Akşam olmuş beklenen misafirler gelmişti. Ömer her fırsatta Zehra yı öptü. Salim amcaya yakalanmadılar ama Canana yakalandılar. Canan da fark etti bir değişiklik vardı.

Defne ne yapacağını bilmiyordu. Ömer ile konuşmak olanı biteni anlatmak, ondan yardım almak istedi. Ömer elini yıkamaya gitmişti. Zehra açtı telefonu ve Ömer nerdeymiş benim sevgilim deyince bunu Defne duydu telefonu kapattı. Ömer de sonra ararım ben onu dedi.

Defnede Ercan Keser’i arayarak teklifini kabul ettiğini, iş birliği yapacağını söyledi.

SEN OLMAZSAN

Sen olmazsan bu hayatın hiç anlamı yok ki inan nasıl anlatsam

Sabahlara uzayan geceler ne soğuk dayanılmaz sen yoksan

Hiç kalkmıycam ve uyanmıycam uykudan seni duymazsam

Kıvrılıp kalıcam yatağımda acıyla gelip beni sarmazsan

Anlamazsan

Hiç sevmedin…

 

Ah bu ben sana tutsak dört bucak yedi iklim seninleyim

Aniden can veriyor denizlerinde martılar sen giderken

Bir telaş bir kargaşa dolanır dururum bir boşluğun ortasında

Ve sen bilmiyorsun

Yaşama sebebim kaderim son nefesim tek sensin.

Ah şu ben sana tutsak dört bucak yedi iklim seninleyim

Ve sen bilmiyorsun

Yasama sebebim kaderim son nefesim tek sensin.

Rafet El ROMAN – Hülya AVŞAR

 

dizibilgi google play

Adını Sen Koy 347. Bölüm Analizi ( “ASLI” ) 15 Mayıs 2018 Salı (53 Yorum)

 1. aslicim canim benim anliyorum seni yinede cok tesekkur ederim ben babami cok iyi taniyorum koymuycak hemde ben bazi dersleri zayif biliyorum ondan ben kabullendim artik beni dusundugun icin soyledin anliyorum desteyin icin cok sag ol amcaya teyze dedim kusuruma bakma onun adina sevindim hayirli geceler birtanem

 2. Xanım benim, bizde de öyle zor, kolay değil, her sene sistem değiştiriyorlar, yeni sınavlar ekliyorlar. öğrencilerin çoğu dershanlere gidiyordu ama dershanlerde kapandı. bir sürü değişiklik oldu. Baban kendince haklı sebepleri olsa bile seni okutmalı, koluna altın bileziğini takmalıydı. burada altın bilezik diploman. Dünyanın bin türlü hali var. yarın ne olacağımızı hiç birimiz bilmiyoruz. Sen yinede internetten son sınav sorularına bak, çözebilecekmisin dene kendini. Teyze değil, amcaydı ve diplomasını aldı. Darısı sana. Sen internetten araştır, dersler, videolar vardır, soruları da çöz dene kendini. ona göre yol alırsın her ne kadar baban yok dese de Allah büyük, belki senin okuma hevesini görür de izin verir belli olmaz. Bende sen öpüyorum canım iyi geceler.

 3. aslim kiymetlim canim arkadasim benim bana tavsiyelerin icin cok tesekkur ederim bana morel oldun yanimda desteyin oldugun icin sag ol var ol sen senin yazdiklarin benim icin cok kiymetli sizde kolay ama bizde kolay diyil ben ogretmenlerden ozel ders almam lazim sinavlar falan var onun icin ama benim babamda bana okumamama izn vermedi senin tanidigin teyzeye coklu basarilar dilerim helal olsun canim seninle konusmak iyi geldi iyiki varsin iyiki tanimisim seni cok optum allah senden razi olsun :))

 4. Merhaba xanım, üniversiteye gidebilirsin, bu imkansız değil ki? sizin memlekette sistem nasıl bilmiyorum ama derslere çalışarak, internetten araştır, kendini bu konuda eğit ve üniversite sınavına gir. İnşallah kazanırsın. En azından çabalamış, gayret göstermiş olursun. Evden açık öğretimi tercih edersin sadece sınavlara girerek üniversite diplomanı alabilirsin. Türkiye de böyle açık öğretimden üniversiteyi bitirmek mümkün. Dediğim gibi sizde sistem nasıl bilmiyorum. Hem hiç bir şey için geç değil. Tanıdığım 70 yaşında bir büyüğüm üniversite okudu isteyince her şey olur.
  İnşallah hayalini gerçekleştirirsin.

 5. aslim kiymetli arkadasim benim iyi olmana cok sevindim hep iyi mutlu ol bitanem bende iyim canim benim hayalim universtye okumak hava durumunu soyluyorlar ya bende o mesleyi yapmak istiyorum ben cocuken hep televizyonun karsinda otururdum bende seve seve bakardim bende onlar gibi soyluyordum resmen ne diyelim canim ben kabullendim canim seni cokkkkk seviyorum allaha emanet ol :))

 6. Merhaba xanım, teşekkür ederim iyiyim yaramaz bir durum yok, sende iyisindir umarım. Seni bu kadar içlendiren gerçekleştiremediğin hayalin nedir?

 7. gunaydin aslim canim arkadasim kiymetlim benim nasilsin bu gun keyfler nasil ve anladim seni canimin ici bende senin dediylerine katiliyorum ne yapsamda imkansiz annemi babami uzmek istemem ne diyelim hayirlisi olsun insallah seni cokkkk seviyorum ailenen bol bereketli huzurlu neseli hafta sonlari dilerim :):)

 8. aslim canim arkadasim anladim canimin ici sen geldin ya cok mutlu oldum canim ne guzel konusuyon cok tatlisin evet haklisin tabi mesleyini seve seve yapmalisin guzel dileyine amin diyorum canim benim benimde hayalim vardi koymadilar beni canim bana kismet olmadi neyse hayirlisi olsun insallah canim arkadasim seni cokkkk seviyorum cok optum:):)

  • Teşekkür ederim bir tanem, Bu hayatta herkesin bir hayali gerçekleşmiyor. Yalnız değilsin merak etme benimde bir değil, bir çok hayalim gerçekleşmedi. Bu saatten sonra da bazılarının gerçekleşmesine asla imkan yok. Peki böyle diye ben vazmı geçiyorum hayır, başka bir yoldan hayalime ulaşmaya çalışıyorum. Sende vazgeçme hayalinden.

 9. hayirli aksamlar aslim canim arkadasim benim bu gormedim seni ozlemistim bende tahmin etmistim isin cok oldugun icin gec geldin ve yeni analiz sayfanda yazmistim simdi gordum yorumunu tabiki severek yaziyorsun farkindayiz canim benim eline yureyine saglik bu zor mesleyi ben yapamam asla senin gibi olamam kalbi guzel arkadasim sana mesleyinde coklu basarilar dilerim tum hayallerin dileklerin kabul olsun insallah aminnnnn erkan abimi hazalimi insallah guzel projelerde goruruz insallah tum dualarimiz onlarla senide cok yoruyoruz evet guzelce dinlen uykuna dikkat et ve islerinde kolay gelsin hakkini helal et canim arkadasim allaha emanet ol :):)

  • Hayırlı akşamlar xanım, evet bugün işlerim vardı siteye geç geldim. sayfalar benden önde hızlı gidiyor, maşallah. Bende sizleri özledim. daha yeni analiz sayfasına bakmadım canım bakarım oraya da 🙂
   Canım benim istersen yapabilirsin, evet zor ama sevince hiç de zor gelmiyor. insan bir işi severek yaparsa o insana hiç zor gelmez. sevmeyerek yaparsa işte o zaman en kolay iş bile çok zor olur. Rabbim herkese sevdiği işleri yapmayı nasip etsin.Teşekkür ederim inşallah amin.

 10. hayirli aksamlar aslim canim arkadasim benim bu gormedim seni ozlemistim bende tahmin etmistim isin cok oldugun icin gec geldin ve yeni analiz sayfanda yazmistim simdi gordum yorumunu tabiki severek yaziyorsun farkindayiz canim benim eline yureyine saglik bu zor mesleyi ben yapamam asla senin gibi olamam kalbi guzel arkadasim sana mesleyinde coklu basarilar dilerim tum hayallerin dileklerin kabul olsun insallah aminnnnn erkan abimi hazalimi insallah guzel projelerde goruruz insallah tum dualarimiz onlarla yemekte yapican sana kolay gelsin cok optum allaha emanet ol :)))

 11. Merhaba hanım ablacım canım ablam benim hoş geldin. Sana da hayırlı cumalar. Evet analizleri yazarken yazmış olmak için yazmıyorum, severek, yüreğimi koyarak yazıyorum ki hepinizde farkındasınız bunun teşekkür ederim.
  Doğru diyorsun günlerim çok yoğun geçiyor. Sizleri de ihmal etmek istemiyorum. Uykuma elimden geldiğince dikkat ediyorum. Sen ne dersen de ben sana alınmam ben seni çok ama çok seviyorum. Yazdıkların bana huzur vede mutluluk veriyor canım ablam benim.
  Hem ben uyumak istemesem bile, vücudum kendi kendine bir makina gibi bütün sistemleri kapatıp uyku moduna kendi kendine geçiyor. Bende mışıl mışıl uyuyorum.

  Polad amcamı odaya almalarına sevindim inşallah zamanla daha iyi olacak. iyileşip evine gelerek, oğlu şahin ile pasta kesecek sende bunu yaşayacak ve bu mutluluğunu bizimle burada paylaşacaksın ben inanıyorum inşallah Allah’ın izni ile bu olacak.Sen dualarını eksik etme, moralini yüksek tut. Polad amcam da sende Allah’a emanetsiniz. Rabbim korusun kollasın saklasın sizi ablacım amin.

 12. k azeri ablam hos geldin canim benim nasilsin cuma gunun kutlu olsun seni cokkkk seviyorum ailenen bol bereketli huzurlu neseli gunler dilerim :))

 13. gozel ablam canim benim iyi olmaniza cok sevindim hep iyi mutlu olun guzel yurekli ablam benim asker annesi seni cokkk seviyorum insallah oglun gelir kavusursun dualarim hep seninle allaha emanet ol rabbim hep yar ve yardimciniz olsun

  • Amin kuzum allah senden razy olsun gonlu guzelim

   K Azeri ablam mutluluklar sevdiklerin ve senin olsun nasylsyn ablacim

 14. merhaba hanim ablacim canim ablam benim hos geldin nasilsin polat amcam insallah iyilesicek dualarimiz onunla ben eminim sende icini her zaman ferah tut guclu ol canim bitanecik ablam benim senin ve polat amcamin ellerinden opuyorum iyiki varsin cuma gunun kutlu olsun tum dualarin ibadetlerin kabul etsin insallah amin seni cokkkk seviyorum cok optum allaha emanet ol

 15. Merhaba arkadaşlar.nasılsınız.Hayırlı cumalar. Çok iyisiniz güzel kızlarım.Çok güzel bir ailemiz var.anlayışlı,sıcakkanlı,şefkatli-ASK ailesi.
  Aslıcım analizler bir-birinden güzel.Onlara sevgini katıyor,yüregini koyuyorsun,biliyorum.O yüzden çok yoruluyorsun.başka işler de olunca günün yoğun geçiyor.Canım kızım uyumana dikkat et.yani ona ihanet etme.yani hakkına girme.yani uykundan kesme.Benimki de laf işte.İstedim gülesin,alınmadı.
  Amcanızı odaya alıplar,çok şükür.Ama henuz iyidir deyemiyoruz. Kendinize iyi bakın.içinizi ferah tutun sevgili çocuklarım.Hepinizi Allaha ismarladım.

  • Canym ablam inşalla iyileşir sende icini ferahla biraz dualarymyz amjamla.ellerinden operim ablam

   • Ablacım Polad amcamı odaya almalarına sevindim inşallah zamanla daha iyi olacak. iyileşip evine gelerek, oğlu şahin ile pasta kesecek sende bunu yaşayacak ve bu mutluluğunu bizimle burada paylaşacaksın ben inanıyorum inşallah Allah’ın izni ile bu olacak.Sen dualarını eksik etme, moralini yüksek tut. Polad amcam da sende Allah’a emanetsiniz. Rabbim korusun kollasın saklasın sizi ablacım amin.

    • Merhaba hanım ablacım canım ablam benim hoş geldin. Sana da hayırlı cumalar. Evet analizleri yazarken yazmış olmak için yazmıyorum, severek, yüreğimi koyarak yazıyorum ki hepinizde farkındasınız bunun teşekkür ederim.
     Doğru diyorsun günlerim çok yoğun geçiyor. Sizleri de ihmal etmek istemiyorum. Uykuma elimden geldiğince dikkat ediyorum. Sen ne dersen de ben sana alınmam ben seni çok ama çok seviyorum. Yazdıkların bana huzur vede mutluluk veriyor canım ablam benim.
     Hem ben uyumak istemesem bile, vücudum kendi kendine bir makina gibi bütün sistemleri kapatıp uyku moduna kendi kendine geçiyor. Bende mışıl mışıl uyuyorum.

    • Merhaba hanım ablacım canım ablam benim hoş geldin. Sana da hayırlı cumalar. Evet analizleri yazarken yazmış olmak için yazmıyorum, severek, yüreğimi koyarak yazıyorum ki hepinizde farkındasınız bunun teşekkür ederim.
     Doğru diyorsun günlerim çok yoğun geçiyor. Sizleri de ihmal etmek istemiyorum. Uykuma elimden geldiğince dikkat ediyorum. Sen ne dersen de ben sana alınmam ben seni çok ama çok seviyorum. Yazdıkların bana huzur vede mutluluk veriyor canım ablam benim.

    • Merhaba ablacım canım ablam benim hoş geldin. Sana da hayırlı cumalar. Evet analizleri yazarken severek, yüreğimi koyarak yazıyorum ki hepinizde farkındasınız bunun teşekkür ederim.

    • Merhaba canım ablam benim hoş geldin. Sana da hayırlı cumalar. Evet yazarken severek, yazıyorum, hepinizde farkındasınız teşekkür ederim.

     • Doğru diyorsun günlerim çok yoğun geçiyor. Sizleri de ihmal etmek istemiyorum. Uykuma elimden geldiğince dikkat ediyorum. Sen ne dersen de ben sana alınmam ben seni çok ama çok seviyorum. Yazdıkların bana huzur vede mutluluk veriyor canım ablam benim.

      • Hem ben uyumak istemesem bile, vücudum kendi kendine bir makina gibi bütün sistemleri kapatıp uyku moduna kendi kendine geçiyor. Bende mışıl mışıl uyuyorum. 🙂

       • tek bir mesaj yazdım çıkmadı bende çareyi böyle yazmakta buldum 🙂
        şimdi gidiyorum akşama yemek yapacağım sonra gelirim 🙂

  • Merhaba hanım ablacım canım ablam benim hoş geldin. Sana da hayırlı cumalar. Evet analizleri yazarken yazmış olmak için yazmıyorum, severek, yüreğimi koyarak yazıyorum ki hepinizde farkındasınız bunun teşekkür ederim.
   Doğru diyorsun günlerim çok yoğun geçiyor. Sizleri de ihmal etmek istemiyorum. Uykuma elimden geldiğince dikkat ediyorum. Sen ne dersen de ben sana alınmam ben seni çok ama çok seviyorum. Yazdıkların bana huzur vede mutluluk veriyor canım ablam benim.
   Hem ben uyumak istemesem bile, vücudum kendi kendine bir makina gibi bütün sistemleri kapatıp uyku moduna kendi kendine geçiyor. Bende mışıl mışıl uyuyorum.

   Polad amcamı odaya almalarına sevindim inşallah zamanla daha iyi olacak. iyileşip evine gelerek, oğlu şahin ile pasta kesecek sende bunu yaşayacak ve bu mutluluğunu bizimle burada paylaşacaksın ben inanıyorum inşallah Allah’ın izni ile bu olacak.Sen dualarını eksik etme, moralini yüksek tut. Polad amcam da sende Allah’a emanetsiniz. Rabbim korusun kollasın saklasın sizi ablacım amin.

  • Merhaba hanım ablacım canım ablam benim hoş geldin. Sana da hayırlı cumalar. Evet analizleri yazarken severek, yüreğimi koyarak yazıyorum ki hepinizde farkındasınız bunun teşekkür ederim.
   Doğru diyorsun günlerim çok yoğun geçiyor. Sizleri de ihmal etmek istemiyorum. Uykuma elimden geldiğince dikkat ediyorum. Sen ne dersen de ben sana alınmam ben seni çok ama çok seviyorum. Yazdıkların bana huzur vede mutluluk veriyor canım ablam benim.

 16. Aslıcım analiz çok guzel olmuş,eline sağlık,zatan bu bolum kandisi guzaldi san yazincada daha guzel olmuş,ama hata vardı,defnenin böcek koyulan çantasını kulandığını hiç gormamiştik,özallikle bahşende ile konuşub sesi kaid olduğu gun siyah bi çantası vardı,madam boyle bişey yazılmış ona gore hazırlık yapılması gerekirdi,2sene geçti ban bu ekib nasıl iş yapıyor anlamadım ,onun dışında mutfak sahneleri guzaldi.

  • Merhaba Pericim, teşekkür ederim canım. Ah o hatalar, hiç bitmedi ki. Bazen bilerek yazmıyorum. Ben hata yazmaktan yoruldum, onlar hata yapmaktan yorulmadı. Özellikle kıyafet ve aksesuarlarda devamlılık yoktu, oysa ben aldığım eğitimde devamlılığa çok dikkat edilmesi gerektiği öğretildi. Seyirci hata affetmez diye. Bizde seyirci olarak bu hataları affetmedik, sadece sevdiğimiz ve emek verildiği için biraz daha dikkat edilmesini istedik ama olmadı. Bunca olumsuzluğa rağmen diziyi bırakmadık.

 17. gunaydin gozel ablam canimin ici guzel dileylerine amin diyorum cuma gunun mubarek olsun insallah ben iyim babamda iyilesiyor canim cok tesekkur ederim iyiki varsin sen nasilsin sohbet nasil seni cokkkk seviyorum cok optum allaha emanet ol :))

 18. gunaydin canim arkadaslarim nasilsiniz keyfler nasil cuma gununuz kutlu olsun rabbim okudugumuz Kurani Kerimi Kildigimiz Namazi tum dualarimizi ibadetlerimizi kabul etsin ailenizle bol bereketli huzurlu gunler dilerim aslim kiymetli canim arkadasim benim evet canim analizlerini cok buyuk zevkle okuyorum yeniden izliyormus gibi hiss etdim yazilarin benim icin cok deyerli allah sendende razi olsun iyiki varsin hayranim sana canim arkadasim benim ben hep burda olucam yeni sezonda insallah hayirlisiyla guzel haberler aliriz amin cok optum seni rabbim tum islerinde yar ve yardimcin olsun allaha emanet ol :))

  • Merhaba Xanım amin inşallah, sana da hayırlı cumalar. Bu gün işlerim vardı gelemedim. Teşekkür ederim canım benim. Bakalım yeni sezonda Erkan’ı görebilecekmiyiz ekranlarda yoksa dinlenecek mi zamanla göreceğiz.

 19. Aslim haqlisin canim.yazi$ma olsa bele birlikteyiz.bu çok gûzel.iyi geceler.Allah rahatlik versin canim benim.

  • Teşekkür ederim canım arkadaşım, Sana da iyi geceler, tatlı rüyalar, Allah rahatlık versin. Sabah görüşürüz inşallah.

 20. Teşekkur ederim canym eline guce gonlune saglyk canym.yyl boyy izlemiş gibi olup heyejanla bekliyordum.cok cok teşekkur ederim.bazy anlamadyk konularmy senin analizinden anlardym .allah senden razy olsun gorjegin gelejegin guce gonlune gore versin .cok cok iysin iyki varsyn canym kardeşim Aslim

  • Merhaba Gözelcim,
   rica ederim canım benim. Ben teşekkür ederim. Ne güzel anlamadığın yerleri anlıyor, kafanda oluşan sorulara cevap buluyorsun, faydası oluyormuş sana ve diğer arkadaşlara. Amin inşallah canım. Rabbim senden de, K.Azeri, xanim, edebiyat ve şiir sever, Radam, Hanım ablam, Polad amcam, Cesurum dan, Aytaccım dan ve burada beni yalnız bırakmayan tüm arkadaşlarımdan razı olsun. Teşekkür ederim. Tabi Göker abimi de unutmuyorum.

 21. Te$ekkûrler Aslicim,cani gönûlden.sayende bu diziyi seyr etdim.haqqini helal et canim.bu kadar i$in-gûcûn arasinda analiz yazmak…te$ekkür.

  • Merhaba iyi akşamlar K.Azericim, rica ederim ne demek, benim için de iyi oluyor. Sizleri mutlu edebiliyorsam ne mutlu bana. tv den izleyemeyen arkadaşlarımız için. Hemde bir yaz boyunca beraber olmuş oluyoruz bu sayede.

 22. merhaba guzel yurekli kiymetli canim arkadasim analiz cok uzun her ayrintisini yazmissin cok cok cok guzel olmus su hava ilac gibi geldi resmen eline yureyine saglik analizi gercekten sabirsizlikla heyecanlanan bekledim cok mutlu oldum cok tesekkur ederim sarki gercekten muhtesem olmus en sevdiyim bu bolumde omere o kadar guldum cok komikti omere kiyamam ya sicak cayi oyle icti ki zehrasini ozlemis ve mutfak sahnesinde eski anilari 1 sezondan gercekten eski bolumler cok guzel di bide aksama salim amcalara gelicekler ama cananda yemek yapamiyor bu kiz alem resmen cok komik yemek yapmayida oyrenemedi ya iyiki aysel var o da olmasa acliktan oldurur salim amcayi canim benim kendine cok iyi bak basarilarin daimi olsun cok optum allaha emanet ol

  • Merhaba xanım, ben teşekkür ederim canım. Dizinin her ayrıntısını yazınca uzun oluyor, eksik yazsam içime sinmiyor. Az kaldı zaten söz verdiğim gibi yazı da böyle geçiriyoruz. Bakalım yeni sezon da bizi neler bekliyor olacak.

 23. iyi akşamlar, teşekkür ederim. uzun olması, diziyi tv den izleyemeyenler için, her ayrıntısını bilsinler diye. Bazı yerlerde Star tv çekmiyordu. Arkadaşlar izleyemiyordu.

 24. İlk yorum benden dört gözle bekliyordum teşekkür ederim çok güzel kaleme almışsın uzun ve doyurucu olmuş eline yüreğine sağlık arkadaşım