Adını Sen Koy 337. Bölüm Analizi (“ASLI”) 01 Mayıs 2018 Salı

Burak 27 Haz 2018 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 337. Bölüm 01 Mayıs 2018 Salı

Ömer ve Zehra konağa gelmişler tam kapıdan içeri girecekken, Ayşe Zehra yı telefonla arayarak şirkete gelmesini, imzası gerektiğini söyledi. Ömer ben bırakayım dese de Zehra istemedi. Defne şirkete gidiyormuş, Defne ile giderim diyerek Ömer’in teklifini geri çevirdi Zehra.

Defne’nin kullandığı araba ile Zehra şirkete gitmek üzere yola koyuldular.

Aklıma bir şey geldi. Şimdi 1. Sezondan beri hep dediğim şeylerden biri de şuydu. Zehra yüzme bilmiyor. Ömer Zehra ya yüzme öğretsin bunu yapmadılar. Ve Zehra’yı hiç araba kullanırken görmedik. Ömer Zehra ya araba kullanmayı öğretsin mesela. Bu sahneler olsa ne güzel olur. Alın size senaryo malzemesi. İşleyin bir güzel.

Nerde kalmıştık? Tamam hatırladım Defne Zehra yı şirkete götürüyor ve yolda konuşuyorlardı. Zehra Ömer’e olan sevgisinden bahsedince Defne delirdi. Kıskandı Zehra yı çekemedi ve gaza basarak öfkesini kontrol edemez oldu. Zehra her ne kadar uyarsa da Defne dinlemedi. Aksine gaza daha çok bastı.

Ve sonunda da kaçınılmaz son kaza oldu.

Defne kendine geldi. Kaza yaptığını anladı. Zehra ya baktı. Zehra baygındı. Arabadan güçlükle indi. Şoktaydı. Yürümekte zorlansa da Zehra’nın tarafına geçti. Kapıyı açtı Zehra ya baktı. Sonra vicdana gelip ambulansı aramak istedi. Telefonunu almak için çantasını almaya aracın öbür tarafına geçti. Çantasını buldu içini döktü, telefonu buldu 112 yi aradı ama konuşmadan nefsine yenik düşerek telefonu kapattı.

Ömer ise çalışma odasında dalgın, üzgün sanki hissetmiş gibi elindeki kalem düştü birden. Bu dizi başladığında daha ilk bölümde Ömer’in gözlerinde öyle güzel bir ışık, buğu vardı ki, insan o gözlerde kaybolup giderdi. Şimdi ise o gözlerin feri sönmüş gibi sıcak, içten, buğulu bakmıyor. Bir tek ben miyim böyle hisseden bilmiyorum? ama Zorba Ömer’in bakışları daha etkileyiciydi.

Ömer böyle dalgın düşünürken, annesi girdi yanına Zehra yı sordu. Ömer de şirkete gittiğini birkaç saate geleceğini söyledi. Jülide Zehra bana ilaçlardan daha iyi geliyor dedi. bir gün sohbet arasında yayla çorbasını sevdiğini söylemiş. Unutmamış ve pişirip ilaçla birlikte getirmiş. Jülide de bundan çok memnun olmuş.

Ömer bunu duyunca hem mutlu oldu. Hem de Zehra hastalık konusunda çok hassastır dedi. Jülide oğlunu daha fazla meşgul etmek istemediğini söyleyerek odadan çıkacaktı ki, Ömer bir şeye ihtiyacınız olursa söylemekten çekinmeyin anne dedi.

Ömer için anne kelimesini kullanmak çok zor olsa da yavaş yavaş alışıyor söylemeye başlıyordu. Jülide anne dediğini duyunca gözyaşlarına engel olamadı ağladı oğlunun yanağını okşadı sarıldı sonra da odadan çıktı.

Ayşe abisini arayarak Zehra yı sordu. 1 saat önce şirkette olması gerekiyordu ama gelmedi bir sorun mu var deyince, Ömer trafikte kalmıştır dese de içi içini yiyor bu nasıl olur diyordu.

Ömer Zehra yı aradı. Defne telefonu başka şansım yok diyerek kapattı. O esna da oradan geçen bir adam aracı gördü. Defne de adamı gördü. Bayılmış numarası yaptı. Adam aracın yanına geldi. Önce Defne ye sonra da Zehra ya baktı.

Zehra’nın kan kaybettiğini gördü de biz görmedik kanı. Defne yardım edin diyerek adamdan yardım istedi. Adam hemen ambulansı aradı. Ben Adem Koç kaza oldu 2 yaralı var birinin durumu ağır dedi.

Ömer de dokuz doğuruyor bir türlü Zehra ya ulaşamıyordu. Defne yi aradı durum aynı. Defne de telefonu açmıyordu. Ömer’in aklına Ercan Keser geldi.

Ambulans geldi ve yapılan müdahaleyi görmedik. Direk ambulans yola çıkmış, içinde de Zehra ve Defne vardı. Defne Ömer’i aradı. Ömer kızdı nerdesiniz? Neden telefonları açmıyorsunuz diye. Defne de ağlayarak kaza yaptıklarını, Zehra’nın durumunun kritik olduğunu hemen hastaneye gel diye ağladı.

Ömer duydukları karşısında çok üzüldü, ağladı. Bir erkek kolay kolay ağlamaz. Bir erkeği ağlarken göremezsiniz. Ağlıyorsa çok canı yandığı içindir ki, Ömer’in de canı yanıyor, bir kere daha Zehra yı kaybetme korkusu yaşıyordu Ömer.

Konaktan hemen çıktı ve Ayşe yi arayarak olanları anlattı Ömer. Tam arabasına binmiş gidecekti ki, Canan aradı Ömer’i, Zehra ya ulaşamıyorum diye. Ömer de Zehra’nın kaza geçirdiğini ama kimseye söyleme diyerek hastaneye gittiğini söyledi.

 Canan Ömer ile konuşurken Şükran hanım vardı ve ona da bir şey söylemedi. Dükkana gitti ve Salim amca depoda olduğu için ilk başta Canan’ı görmedi. Canan kendi kendine konuşurken, Çetin duydu Zehra ya ne oldu diye sordu. Öylelikle Canan Çetin’e kazadan bahsetti.

Tam gidiyordu ki Salim amca geldi. Canan hemen gidemedi.

Ömer koşa koşa hastaneye girdi. Eşini sordu. Odayı söylediler odaya girdi. Odada Defne vardı. Hemen Ömer’e sarılmak istedi. Ömer itti Zehra yı sordu. Sonra da Zehra yı bulmaya dışarı çıktı.

Ömer, Koridorda doktorla karşılaştı. Bu doktor şirketin doktoruydu. Ömer doktoru, doktorda Ömer’i tanımadı ama ben tanıdım bana kül yutturamazsınız. O doktor şirketin doktoruydu. Ömer Zehra yı depoya kilitleyince yangın çıktı Zehra neredeyse ölüyordu da, Ömer Zehra yı şirketin bodrum katında gizledi ve bu doktor geldi ve serum taktı. Bir saat içinde kendine gelmez ise hastaneye götürün dedi. Bölüm 19 da. şimdi nasıl oluyorsa birbirlerini tanımıyorlar.

Ömer’in yanına Defne, Ayşe, Canan geldi. Doktorun söylediklerini onlarda duydu. Ambulansı Defne çağırdı sandı. Defne de şoktaydım nasıl yaptım bende bilmiyorum dedi. ağladı bütün suç benim diye.

Doktor bir süre daha geç kalınsaydı kaybederdik, travma nedeni ile geceyi burada geçirecek dedi. Ömer de tamam dedi.

Koray, İpek’in duygularını anlamak için biz arkadaşız diyerek yokladı onu. İpek de başka türlüsü olamaz dese de o da Koray dan hoşlanıyor. Onlarda öğrendi kazayı.

Ömer, Zehra’nın odasına girince onu gördü sarıldı. Zehra’nın canı yandı kaburgaları çatlamış, kolu incinmiş, Zehra öyle dedi. Ömer ne yapacağını bilemedi. Doktor çağırmak, başka hastaneye götürmek istedi. Zehra da biraz sakin olmasını istedi.

Ama Ömer sakin olamadı. Yastığını düzeltti, yataktan memnunmusun, odan iyi değilse değişelim mi deyince, Zehra daha fazla dayanamadı doktor çağır, bir sakinleştirici yapsın ama bana değil sana dedi. Ömer de iyice evham yaptı. Nerde o zorba katı Ömer, nerde şimdi ki Ömer? arada dağlar kadar fark var.

Ömer gece Zehra’nın yanında kaldı. Kazanın nasıl olduğunu sordu. Zehra hiçbir şey hatırlamadığını söyledi. kısa süreli bir hafıza kaybı yaşadı Zehra.

Defnenin yanına da Ayşe ile Canan uğradı geçmiş olsun dediler. Defne Zehra’nın yanında Ömer’in kalacağını öğrenince morali bozuldu. Canan da ağzının payını verdi. Ayşe ben kalayım istersen deyince Kumru diye bir arkadaşı varmış o gelecek kalacakmış Defnenin yanında.

Defne’nin yanına Ömer gelmedi diye Defne çok içerlemiş bu duruma.

Ömer Zehra’sının yanında Defne yi mi düşünecek aklına bile gelmedi Defne. Zehra ile sadaka hakkında konuştular. Salim amca, az olan azdan, çok olan çokdan diyerek sadaka kaza belayı önler, ömrü uzatır demiş. Doğru da demiş.

Ömer sadaka veriyormuş da biz görmedik. Bu kazadan sonra bir kere daha vereyim dedi. Zehra yı kaybetme korkusu, Ömer’i oldukça korkutmuş.

Zehra da beni çok mu seviyorsun deyince, Ömer bu da sorumu diyerek alnın dan öptü. Zehra ya onu ne kadar sevdiğini göstermek, öğretmek için. Sağ yanağından, sonrada sol yanağından öptü ve ben ne zaman öğreneceğim senin beni sevdiğini diyerek öğrenmeye açım ben diyerek, Zehra’nın yanına oturdu ve başını omzuna yasladı nede mutluydu Ömer.

Defne de arkadaşı Kumruya olanları anlattı. Usta şoförmüş Defne kazaya inanmak istemedi Kumru. Ömer bir kere bile yanıma gelmedi deyince de eşinin yanında dedi. Defne sinirlendi sahte evlilik onlarınki dese de Kumru inanmak istemedi Defneye.

Dolaşmaya çıktı.

Ömer de Zehra ya kendi elleri ile hastane yemeğini yedirdi. Tadı aynı halasının yaptığı hasta çorbasına benziyormuş, tatsız, tuzsuzmuş.

Ömer de eve çıkınca Hediye ablanın yemeklerine gömülürsün deyince, Zehra da gömüleyim de bin kilo olayım dedi. Ömer için fark etmez ki, Ömer dış görünüşe değil, Zehra’nın o güzel yüreğine aşık oldu.

Ayşe konağa geçince, annesine durumu anlatırken Bahşende de duydu ve hemen Defneye sordu aradı konuştu. hiç Ömer miş, Zehraymış aklına gelmedi sormadı aramadı varsa yoksa Defne.  Konağa da gelecekmiş Bahşende istediği için.

Jülide Ayşe ye arattı öyle konuştular.

Gün bitmiş Sabah olmuştu. Ömer Zehra’nın koluna girmiş eve getirmişti. arkalarında da Defne vardı. Ömer Zehra’yı odasına götürdü ilacını verdi.

Defne de her an onları takipte. Krem sürülürken kapı dinledi Defne ve Zehra ile Ömer’in henüz karı koca olmadıklarını bizzat Ömer’in ağzından duydu Defne.

CANIMSIN SEN

Adın başka, tadın başka

Sığmıyorsun ele avuca

Delisin sen

 

Dilerim ki benle yaşa

Bildiklerin ezber değil

Yenisin sen

 

Boşuna mı yaprak gibi

Rüzgarına kapıldım ben

Unutup kendimi bir divaneye

Takıldım ben

Ayağı eşikten dışarıda

Git gidersen

Bu gönül senden çoktan razı

Nasıl istersen

 

Delip geçen gözlerinle

Söylenmemiş sözlerinle

Sırsın sen

 

Hiç oyunsuz, sorunsuz

Ne bir eksik, ne bir fazla

Canımsın sen

 

Boşuna mı yaprak gibi

Rüzgarına kapıldım ben

Unutup kendimi bir divaneye

Takıldım ben

 

Ayağı eşikten dışarıda

Git gidersen

Bu gönül çoktan razı senden

Nasıl istersen

Senden önce, senden sonra

İki ayrı devir, iki ayrı dünya

Bir daha da olmayacak

Hiçbir şey eskisi gibi yarınlarda

Sezen AKSU

 

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 337. Bölüm Analizi (“ASLI”) 01 Mayıs 2018 Salı” üzerine 97 yorum

 1. Hanim abla dedi ki:

  Aslıcım merhaba.Kızların dügün haberini Göker beye sen söyledin demi?Çok sağ ol.Göker bey de sağ olsun.Çok zahmet etmişsiniz,hakkınızı ödeyemeyiz.ASK ailesinde ilk dügünümüz.Çok sevindirdiniz bizi.Allah da sizi sevindirsin.Çok-çok teşekkürler.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Ablacım, nasılda tanırmış beni ablam 🙂
   evet ben söyledim. Sen ve arkadaşlarım ister de ben ve Göker abim yapamaz mı elbetteki elimizden geleni yaparız. Yeter ki sizler mutlu olun ablacım.
   Elimden daha fazlası gelebilse de yapabilseydim.
   Güzel duan için amin diyorum inşallah ablacım.
   öpüyorum seni hayırlı geceler, tatlı rüyalar ablacım.

 2. xanim dedi ki:

  aslim kiymetlim canim benim sayfayi gordum cok mutlu oldum sana ve goker abime tesekkur ederim iyiki varsiniz allaha emanet olun

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkürler canım, sende iyi ki varsın hayırlı geceler tatlı rüyalar sana

 3. xanim dedi ki:

  k azeri ablam iyi olmana cok sevindim hep iyi mutlu ol canim benim cok optum seni allaha emanet ol

 4. aslı dedi ki:

  Arkadaşlar Aysel ve Aytac için sayfa açılmış.
  Ana sayfa da Aysel Aytac evleniyor 29 haziran 2018 kendilerini tebrik ederiz. sayfa bu bilginize.

  1. aslı dedi ki:

   sayfa kaybolmasın diye adını sen koya taşısa Göker abi ne iyi olurdu. Arkadaşlar gelince görürdü.

 5. aslı dedi ki:

  Arkadaşlar Aysel ve Aytac için sayfa açılmış.
  Ana sayfa da Aysel Aytac evleniyor 29 haziran 2018 kendilerini tebrik ederiz. sayfa bu bilginize.

  https://dizibilgi.tv/aysel-ve-aytac-evleniyor-29-haziran-2018-kendilerini-tebrik-ederiz/

 6. K.Azeri. dedi ki:

  Ho$ bulduk Xanim kizim.senin de cuman mûbarek olsun.

 7. xanim dedi ki:

  k azeri ablam hos geldin biz iyiz sen nasilsin canim benim cuma gunun kutlu olsun ailenen gunun mutlu neseli gecsin seni cokkkk seviyorum

 8. xanim dedi ki:

  aslim birtanem hos geldin canim benim nasilsin gunun nasil gecti cuma gunun kutlu olsun ailenen gunun hep mutlu neseli gecsin kiymetlim seni cok kkkk seviyorum iyiki varsin

 9. K.Azeri. dedi ki:

  Her kese merhaba.nasilsiniz arkada$lar?Aytac,Aysel bir ömûr boyu mutluluklar dilerim size.

 10. xanim dedi ki:

  radam sag olasin gonlu guzel arkadasim kiz kiyamam ben sana fizoterapiyaya neden gidiyorsun merak etdim sen cocuklar nasilsin insallah iyisinizdir ve irabim ve betulumu ozledim gelseydiler guzel olurdu ayrica guldurdun beni seni cokkkk seviyorum allaha emanet ol

 11. Rada dedi ki:

  Xanimcim hosbuldum seninde babanin da iyi olduguna sevindim. Kiz ne tatili? Bana tatil haram. Gunumun cogu cocuklarla disarida geciyor fizoterapiye gidiyoruz. Bide bu sicakta. Kiz tatili betul Ir abi yapiyor. Ir abini nazmiye yollanmis tatile. Sinirleri yatissin diye. Betulu sezon sonu gonderdi nazmiye kendi yerine. Kankisi iyi dinlensin diye.

  1. aslı dedi ki:

   Geçmiş olsun canım dikkat et kendine.

 12. xanim dedi ki:

  radam gelmis hos geldin birtanem ben seni cok ozledim hele sakalarini bile ozledim bayiliyorum sana biz iyiz babamda iyi cok sukur ee senin tatilin nasil geciyor islerini bitirdinmi seni cokkkk seviyorum cuma gunun kutlu olsun ailenen mutlu neseli gecsin

 13. xanim dedi ki:

  hanim ablam hos geldin canim benim nasilsin gonlu guzel ablacim ve guzel dileklerine yurekten amin diyorum seni cokkkk seviyorum cuma gunun kutlu olsun ailenen gunun mutlu neseli gecsin

 14. xanim dedi ki:

  aytacim ayselim bu gun ozel gununuzdur bende yurekten tebrik ve mutluluklar dilerim yuzunuz hep gulsun benim birtanecik canim arkadaslarim sizleri cokkkk seviyorum allaha emanet ol

 15. Rada dedi ki:

  Hanim abla soylediklerine can gonulden AMIN diyorum

 16. Rada dedi ki:

  Yorumlarinizi simdi okudum. Nasilsiniz arkadaslar? Hanim abla hic bir yere gitmedim zaten dedelerinin yani burasindan daha sicak. Malum haziran ayi musafir agirlamakla gectigi icin ertelenen isler vardi onlarla ugrasiyorum kac gundur teli bile elime almaya firsat bulamiyordum. Kiz Asli sendeki bu azme hayranim. Hala o iki saskinin donecegine umut ediyorsun. Ben onlar bir sey yapmak istesem bile arkanda saklanacaklar. Gozelim kiyamam ben sana. Nasilda ozlemis oglusunu. Insallah haftaya gidib gorursun Sohbeti. Ozlemin birazcik gecer. Gercekten bugun aytacla ayselin dugunu mu? Tebrik ederim ikisini. Bir omur mutlu olurlar insallah. Darisi bekar kizlarin basina. Xanimcim sen ne yapiyorsun? Diger sayfada okudum baban iyi mi? Nurbanu sen nasilsin? Insallah tez zamanda iyilesirsin. Su eli sopali ayanin ismini mi degistirsem acaba? Kiz eskiden buraya elinde sopayla geliyordu. Simdi ben geldim ben kactim oldu sunun isi. Kiz bir kere dogru duzgun anlatsana. Kim kovaliyor seni boyle kaciyorsun surekli.

  1. aslı dedi ki:

   EvelAllah Azimliyimdir 🙂 Tuttuğumu koparırım. Ama onlar gelirse hiç acımam arkama saklanmalarına izin yok. Eti de, Kemikleri de senin ne yapıyorsan yap. İnsan bir haber eder demi ama yok.

 17. Hanim abla dedi ki:

  Sevgili Aytac ve Aysel.Hayatınızın bu çok önemli gününde sizi tebrik etmek, mutluluklar dilemek istedim.Könlünüzü verdiyiniz yere gidiyorsunuz.Gitdiyiniz eve kendinizle sevinc, şefkat, ruzi-bereket aparın.Annelerinizin gözlerinde yaş görseniz telaşlanmayın.Anneler kız dügününde ağlarlar, hele Vağzalı çalınırsa,bunlar mutluluk göz yaşları. Seadet her zaman gülmek deyildir.Kaş dünyada bütün anneler tek dügün gününde sevincden ağlayaydılar.Siz de güzel kızlarım yeni ailenuzde mutlu olun,başkalarını da mutlu etmeye özen gösterin. Allaha emanet olun.
  Bütün bekarlara sevdiyi ile birlikde Vağzalı sedaları kısmet olsun,inşallah.

 18. Rada dedi ki:

  Selam. Aslim bu analizinde guzel olmus ama defnenin yaptigi hic guzel olmadi. Bu bolum benim icin merhametin insanligin oldugu bolum oldu. Bu yuzden hep soyluyorum senin analizini okumak dizini izlemekten daha keyifli.Kiz bak sen sirf zehra olsun omer ona kalsin diye ambulans cagirmadi. Her seyi gectim sona kadar omerin defnenin zehrayi oldurmege calistigini ogrenmemesine fena sinir oldum.

  1. aslı dedi ki:

   Selam Radacım hoş geldin.
   Ömer ve Zehra ‘nın çevresinde Özellikle de ömer’in etrafında Ayşe dışında kim merhametli ki? Ve Ömer bunca zaman adam gibi doğru dürüst ne öğrendi ki, her şeyi yanlış anlayan biriydi 1. sezonda. 1 ve 2.sezonda da bilmesi gerekenleri hiç bilmedi.
   Ayrıca yazdığım analizlere gösterdiğin ilgi içinde teşekkür ederim canım.

 19. xanim dedi ki:

  hanim ablam canim benim birtanem guzel dileklerine yurekten amin diyorum seni cokkkk seviyorum iyiki varsin sanada tatli uykular

 20. xanim dedi ki:

  nurbanum ve aleykum selam hos geldin birtanem bura gelmene cok sevindim cok mutlu oldum ne guzel ailene buraya sag salim dondun simdi nasilsin canim benim dualarimiz hep seninle seni cokkkk seviyorum allaha emanet ol

 21. xanim dedi ki:

  aslim birtanem sag ol canim benim hep mutlu ol yuzun hep gulsun evet canim haklisin tatli yorgunluklar ne guzel sizede yaz geldi tatilin hep guzel gecer insallah duan icin cok sag ol kiymetlim canim benim bende sudamlami cesur abimi merak etdim ozledim gelsinler seni cokkkk seviyorum cokda optum allaha emanet ol

  1. aslı dedi ki:

   Sağol bir tanem güzel dileklerin için teşekkür ederim bilmukabale canım.

 22. Hanim abla dedi ki:

  Selam Nurbanucum hoş geldin.çok geçmiş olsun.Merak ediyorduk seni.daha iyisindir inşallah.çok şükür sağ-salim ailene döndün, bize döndün.Onların da bizim de gözümüz aydın olsun.Sana güzel haberim var.Yarın Aytac ve Ayselin dügünü var.Darısı Aslımın,senin, Xanımın ve diger bekar kızlarımızın başına
  inşallah.
  Aslıcım Rada ola bilsin çocuklarını Bakünün istisinden kaçırıp dedelerine aparıp. Lale bir kaç ay kalıp demişdi.Alah yardımçısı olsun.Hepinize iyi geceler,tatlı rüyalar.

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim ablacım haber verdiğin için. sana da iyi geceler tatlı rüyalar.

 23. Gozel dedi ki:

  Nurbanu Ayşenur cok gecmiş olsun rabbim acyl şifalar versin.ozamanlar ben kendi sorunlarymladym kusura bakmayyn dualarmyz her zaman seninle cabujak iyleş

 24. Nurbanu Ayşenur dedi ki:

  Herkese selamın aleyküm.
  Arkadaşlar çok kısa yazacam sebebi halimden dolayı.
  Aslı ablam, xanimcim(bir tanem),hanım ablam, rada ablam, aytoscum, k Azeri ablam
  …dualarinizi üzerinden esirgemediginiz için hepinize çok teşekkür ederim. Dilerim yüce mevlam her daim sizive ailenizi birbirine bağışlar.

  1. aslı dedi ki:

   Ve aleyküm selam Nurbanucum hoş geldin canım. Daha iyisin aramızdasın çok şükür, çok geçmiş olsun. Daha iyisin maşallah sana.

 25. Gozel dedi ki:

  Aslim Rada dizimiz gibi tatile gitdi bäş misafiri ile

  1. aslı dedi ki:

   Anladım canım

 26. Gozel dedi ki:

  Aslim sagol bitanem.aah yaramazlary cok ozledim ozledigimce sinirim dahada artyor insan abla aby diydigini oyle merakda birakarmy onlary kardeş buldum yada ben oyle sandym.jiddi bir acyklamasy olmasa geldiklerinde fena yapyjam oyle bir kulaklarynda cekijemki oh ozaman rahatlarym

  1. aslı dedi ki:

   Onlar gelsin istediğini yapabilirsin, Rada da sırada fena, başlarına gelecekleri düşününce korkularından gelemeyecekler bu seferde 🙂

 27. aslı dedi ki:

  Rada, kayıplara karıştı. Aylin yok, Lale doğum yaptımı acaba? inşallah bebeğini sağlıcakla kucağına almak nasip olur

 28. Gozel dedi ki:

  Hayyrly akşamlar Aslim cok şukur iysin mutlusyn cok sevindim.yuzun hep gulsun canym sana gulumsemek yakyşyr.allah mutlulygyny başarylarny dayym etsin seni cok sevyorum kardeşim

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar Gozelcim,
   çok şükür, bende senin adına mutluyum oğlunun yanına gidecek ve onu görecek olduğun için. Güzel dileklerin içinde amin inşallah diyorum.
   su damlası ile Cesur gelse ah bir gelseler yaramazlar. yaramazlık yapıyorlar. özledim onları.

 29. xanim dedi ki:

  hanim ablam hos geldin canim benim polat amcamda ve aleykum selam guzel dilekleri icin sag olsun bitanecik ablam benim ikinizin ellerinden opuyorum rabbim size uzun omur can sagliki arzu ederim ve aslimin analiz konusunda seninle aynin fikirdeyim kiymetli arkadasimin basarilari daimi olsun ablacim seni cokkkk seviyorum allaha emanet ol

  1. aslı dedi ki:

   Canım benim sağ olasın

 30. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba Hanim abla ho$ geldiniz.ben de sizinle ayni fikirdeyim.

 31. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar.Ben yine geldim.Amcanız selamlarınızı aldı ve hepinize başarılar ve mutluluklar diledi.
  Aslıcım çok iyi bir degişiklik var analizlerde. Bilmiyorum nasıl söyleyim.Yani evvelki kederli notlar indi demek olar ki yoktur.Belki kendin söylediyin gibi kursun,ödevlerim tesiri vardır.Öyle ki onların hayatında olmasından razı kaldığın için de ola bilir.İçinde sebebini kendin de bilmediyin bir yüngüllük,ruhunda bir rahatlık vardır.Ben böyle hiss ediyorum.Her neyse her şeyin en iyisi, en hayırlısı olsu senin için.Güzel kalbin gibi gezel hayatın olur inşallah.Hoşca kal.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Ablacım,
   sen hep gel, seni görmek beni ve bizleri çok mutlu ediyor. Amcana da çok teşekkür ederim. Evet kederli notlar yok, belki dizinin bölümünden, belki de dediğin gibi hayatımda olan değişikliklerden mutlu olduğum içindir. kursumdan çok memnundum çok şey öğrendim. hayatıma çok artısı oldu inkar edemem. Evet sebebini bilmiyorum belki de çok istediğim bazı şeylerin artık yavaş yavaş olacağı içindir. Amin ablacım amin inşallah her şeyin en hayırlısı olsun. Öyle güzel dua etmişsin ki bir kere daha amin diyorum sana sarılıyorum canım ablacım benim, öptüm o güzel yanaklarından, ablacım seni çok seviyorum ❤

 32. xanim dedi ki:

  aslim kiymetlim sen mutluysan bende cok mutluyum iyikide geldin ben seni her zaman her dakika ozluyorum yorulmussunda cok yorma kendini arkadasima kiyamam benim de gunum burda hava oyle sicak ki disari cikasim gelmiyor ve ev isleri falan boyle gecti babamda cok sukur iyilesiyor birtanem meleyim benim belki annem babam ben parka gezmeye gitdik bakalim olmazsa yarina kaldi artik ve dizi hakda dediklerine katiliyorum 1 Sezon etkiliciydi 2 sezonda zorba omerden esaret kalmadi zehranin aski diyisdirdi 3 sezonda bakalim nazmis neler hazirlamis bizlere seni cokkkk seviyorum kendine cok iyi bak allaha emanet ol

  1. aslı dedi ki:

   iyi akşamlar xanim,
   Ne güzel mutlu olmana sevindim. Yorulmadan emek verilmeden olmuyor. Yaşamak için emek sarf etmek onun içinde biraz yorulmak gerek bunlar tatlı güzel yorgunluklar.
   Hava burada da ısındı. yaz geldi artık. Babanın iyi olmasına sevindim. Sende Allah’a emanet ol canım.

 33. K.Azeri. dedi ki:

  Aslim bilirmisin yazilarda bir pozitiflik,ruh yüksekligi var.ben sana mutluluklar dilerim.gönlün,yüzün daim gülsün canim benim.

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar K.Azeri,
   Çok teşekkür ederim sağ olasın. Yüzümdeki gülümsemeyi görmüş, hissetmiş gibi yazmışsın çok teşekkür ederim. İnsanın kafası rahat olunca, huzurlu olunca, yazdıklarına yansıyor demek ki 🙂
   Güzel dileklerine amin diyorum amin inşallah. Seninde yüzün hep güler inşallah.

 34. aslı dedi ki:

  Aytaccım, ve Ayselcim yarın dünya evine giriyorsunuz bir ömür boyu mutlu olursunuz inşallah.

 35. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba Hanim abla.siz nasilsiniz?Amin.sizin isteginize min kere amin diyorum.te$ekkür ediyorum.

 36. aslı dedi ki:

  Hoşbuldum xanim,
  sağ olasın bir tanem. bende sizleri çok özledim. Günüm tempolu geçiyor, siteye girmeye çalıştım bugün
  Senin günün nasıl geçti? baban nasıl? bende seni seviyorum canım.

 37. aslı dedi ki:

  Hoşbuldum xanim,
  sağ olasın bir tanem. bende sizleri çok özledim. günüm her zaman ki gibi yoğun bir tempoda geçiyor. iş, yemek, bahçe, kedim ile oynayarak arada siteye girip cevap yazmaya çalıştım olmadı sonunda oldu öyle işte.
  Senin günün nasıl geçti? baban nasıl? bende seni seviyorum canım görüşürüz kendine iyi bak.

 38. xanim dedi ki:

  aslim hos geldin kiymetlim canim arkadasim hos geldin biz seni biliyoruz taniyoruz icini her zaman ferah tut geldinya cok mutlu oldum cok ozledim seni hayatim benim gunun nasil gecti seni cokkkkk seviyorum

 39. aslı dedi ki:

  Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar. Ben siteye girebildim ama sizin yazdıklarınıza cevap yazdım Dünden beri ama hiç biri çıkmadı. şimdi denedim oldu.
  bilirsiniz ki ben mesajları karşılıksız, cevapsız bırakmam neyse canımız sağ olsun, ilk mesajdan başlayıp cevap yazacağım görüşürüz.

 40. xanim dedi ki:

  gozel ablam tamam canim ablam benim yarin duyunde gorusuruz insallah amin

 41. xanim dedi ki:

  hanim ablam hos buldum bitanecik ablam benim iyiki varsin guzel sozlerin dileklerin beni cok mutlu ediyor ulkerimi ben cok ozledim keski gelse ve aytacimin ayselim icin guzel sayfa acardi bizde tebrik ederdik ablacim hos mutlu gunler seninle olsun seni cokkkk seviyorum kendine cok iyi bak allaha emanet ol

 42. xanim dedi ki:

  k azeri ablam iyi olmana cok sevindim canim benim hep iyi mutlu ol yuzun hep gulsun allaha emanet ol

 43. xanim dedi ki:

  gozel ablam ne guzel evladini goruceksin hep mutlu ol ablacim bende iyim ailemde iyi cok sukur yarin tabiki duyune gidelim hemde seve seve bi keresinde soylemislerdi duyunleri ayni mekanda olsun diye gideriz ay ablacim cok mutluyum duyunlerinde oynayalim

  1. Gozel dedi ki:

   Aaa ne guzel ayny mekanda olmasy tabyky oynyjaz hep birlikde tamam yaryn duynde goruşeris bitanem

 44. Gozel dedi ki:

  HANYM ABLACYM cok teşekkur ederim iyki varsyn ellerinden operim canym ablam evet kizlarymyz icin ozel sayfa acylsa iy olurdy.cunki insanyn duyn guni hic unutulmaz bişey.

 45. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba kızlar hoş geldiniz. Gözelcim çocuğunun sesini duymuşsun çok şükür.İnşallah kendisini de görürsün.K.Azeri nasılsın.Dilerim sana helal süt emmiş gelinler kısmet olsun.Xanimcım her şey için sag ol.mutluluklar.Diyorum keşke Ülker burda olsaydı.2 kızımızın dügünü var.Güllü-çiçekli bezekli bir sayfa açardı.Hepimiz tebrik ederdik onları.Darısı bekarların başına.hoş günler dilegi ile.hoşca kalın.

 46. K.Azeri. dedi ki:

  Ho$ bulduk Xanim kizim.te$ekkür ediyorum canim benim.ben de seni seviyorum.

 47. K.Azeri. dedi ki:

  Gözelcim.her $ey gönlünce olsun canim benim.nasil istesen öyle de hitab et,canim benim.

 48. K.Azeri. dedi ki:

  Gözelcim.her $ey gönlünce olsun canim benim.

 49. Gozel dedi ki:

  Hanymcim evet canym gelejek haftanyn cuma akşamy yolcu olujas inşalla cumaertesi orda olurus yavrumy koklyjam mutlyyam canym .sen nasylsyn ayilen iymi yaryn duyne gidelimmi ilk hangysyna varalym Aytaclaramy,Aysellere heh

 50. xanim dedi ki:

  gozel ablam sohbet oglunun iyi olmasina cok sevindim demek yanina gideceksiniz adiniza cok sevindim hayirli yolculuklar yuzun daim hep gulsun cok mutlu ol

 51. Gozel dedi ki:

  Teşekkur ederim K Azeri hanym dogrusy hanym diye itap etmeyi cok sevmem abla desem benden buyukmusunuz. Evet canym yavrum ile dun iki dakkajyk konuşdum iyim merak etme anne cok iyim dedi.bizlerde askerlere harby kasam kabul etdirerler onada askerlen anne babalarny davet ederler ony haber vermek icin komutany aratmyş gelejek ayyn 7 sine inşalla giderim ona gelejek haftany iple cekyorum cunki yavrumy asker kiyafetli gormek icin sabrsyzlanyorum.
  Sizi sevyorum ablalam

  1. aslı dedi ki:

   Gözün aydın olsun canım

 52. xanim dedi ki:

  k azeri ablam hos geldin biz iyiz sen nasilsin canim benim seni cokkk seviyorum cok optum allaha emanet ol

 53. xanim dedi ki:

  gozel ablam iyi olmana cok sevindim hep iyi mutlu ol gonlu guzel ablacim bende cok iyim bitanem yarin aytacimin ayselimin duyunu olucak ben onlarin adina cok mutluyum onlarada mutluluklar dilerim yuzleri hep gulsun ablacim cok optum seni kendine cokkkk iyi bak allaha emanet ol

 54. K.Azeri. dedi ki:

  Aytac,Aysel ben de tebrik ediyorum canlarim.kalbiniz,yüzünüz hep gülsün in$allah.mutlu olun.

 55. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi günler her kese.nasilsiniz arkada$lar?te$ekkürler Gözel hanim.oglunuzla konu$a bilirmisiniz,nasildi?her $ey iyi olucak in$allah.

 56. Gozel dedi ki:

  Aytacym,Ayselim yaryn duyn gununuz sizi tum kalbym ile tebrikliyorum rabbim sizi hep mutly etsin yuzunuzden gulujukler eksik olmasyn dunyanym tum guzellikleri sizin olsun mutly hayat dilerim ablacyklam

 57. Gozel dedi ki:

  Hanymcim iyim kuzum sen nasylsyn ayilenle huzurly gunler canym

 58. xanim dedi ki:

  gizemim tatlim hos geldin canim bende seni cok ozledim kiz bende seni cokkkk seviyorum ee tatil nasil gidiyor ailenen gunun mutlu gecsin

 59. xanim dedi ki:

  gozel ablam hos geldin bitanem sag olasin nasilsin ozledim seni gunun nasil geciyor seni cokkkk seviyorum ailenen gunun mutlu gecsin

 60. Gozel dedi ki:

  Aslim cok guzel eline guzel gonlune saglyk analizlerini keyfle okuyorum cok sagol canym
  Hanym ablam nasylsyn amjamla ayilenle mutly gunler ablam
  Hanymcim,K Azeri hanym sizlere hayyrly mutly gunler bitanelem
  Ayanym hoş geldin bi gorunyosun son kayp olyosun nasylsyn su damlama selamlarymy ve kyzgynlygymy ilet lutfen.huzurly gunler her kese

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkürler Gozelcim.

 61. Gizem dedi ki:

  Xanim seni çok özledim nasılsın iyi misin seni çok seviyorum ❤

 62. JamesSmips dedi ki:

  Заказать seo поисковую оптимизацию
  сайтов услуга продвижения сайта По всем возникшим вопросам Вы можете обратиться в скайп логин SEO PRO1 мы с удовольствием ответим на все интересующие вас вопросы…Анализ вашего интернет-проекта бесплатно

  1. aslı dedi ki:

   üzgünüm James,
   Ben yazdığınız dili bilmiyorum. Bilen birileri varsa Türkçe olarak arkadaşımız ne demek istemiş yazabilir mi?

 63. xanim dedi ki:

  gunaydin canim arkadaslarim nasilsiniz gununuz nasil geciyor ailenizle gununuz mutlu neseli mesut gecsin hepinizi cokkkk seviyorum k azeri ablam hos geldin bitanem nasilsin cok ozlemisim seni cok optum hepiniz allaha emanet ol

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkürler. Siteye girebildim ama mesaj gönderme savaşı verdim, sonunda gönderebildim 🙂

 64. K.Azeri. dedi ki:

  Selam her kese.nasilsiniz arkada$lar.Aslim te$ekkürler canim.Hanim ablaya ben de katiliyorum.yazilarin ruhu degi$mi$ sanki…ben seni daim mutlu,sen görmek istiyorum.her zaman yüzün gülsün.iyi geceler,tatli rüyalar her kese.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba K.Azeri,
   Teşekkür ederim sen nasılsın?
   Yazılarımın ruhu mu değişmiş? Nasıl değişmiş? biraz daha açabilir misin?
   Sizin fikirleriniz benim için çok değerli.
   Ayrıca güzel dileklerin için çok teşekkür ederim. sağolasın.

 65. xanim dedi ki:

  ayanim gelmis hos geldin biz iyiz sen nasilsin cok ozlemisim seni inanki sudamlami cok ozledim tamam ulasirsan soylersin ona merak ediyorum seni cokkkk seviyorum derslerin nasil gidiyor canim benim allaha emanet ol

 66. xanim dedi ki:

  hanim ablam hos geldin nasilsin cok ozlemisim polat amcam nasil gunun nasil geciyor ve selamimi iletirsin seni cokkkk seviyorum allaha emanet ol

 67. xanim dedi ki:

  hayirli aksamlar aslim kiymetlim nasilsin cok ozlemisim seni 1 ci analizini okudum cok guzel muekemmel olmus 2 ci analizde muhtesem olmus eline yureyine saglik meleyim prensesim benim dediklerine katiliyorum gecen sezonda omerin zorba halleri etkiliciydi bu sezonda evet sanki zorla caresizce oynuyordu 1 sezonda bende yangin olayina omere cok kizmistim ve unutmadim asil kolyenin boynundan cikarmasini asla unutmam ah nazmis burnumuzdan getirdi resmen aslim senin senaryolarin benim icin cok kiymetli bayiliyorum hatda seni cokkkk seviyorum allaha emanet ol

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Xanim siteye girebilmenin mutluluğunu yaşıyorum ne çok alışmışım ben sizlere. bir günde çok özledim bende.
   Sadece ben değilmişim, Hanım ablada sende fark etmişsiniz. 1. sezonda ki Ömer ve Ömer’in bakışları daha iyiydi, etkileyiciydi. rolü sağlamdı. 2. sezonda bir garip Ömer oldu çıktı. Aşk insanı böyle değiştirir mi bilmiyorum? Değiştirir ise o zaman iyi ama yinede ben 1. sezonu daha etkileyici iyi buluyorum.
   Bakalım 3. sezon neler olacak?

 68. Hanim abla dedi ki:

  Merhabalar her kese.Aslıcım nasılsın.Yazıların iyisin söylüyor.çok şükür.Analizler için sağ ol.Belki bana öyle geliyor analizlerin havası sanki bir az degişmiş.Fikrimi söylemek için gerekli kelimeyi bulamıyorum.2.analizde yazdıklarına ben de katılıyorum.1.sezondakı Ömer 2.de yoktu,gelmedi.Buradakı Ömer sanki çaresiz,mecbur kalarak oynayırdı rolunu.1.de çok güzel oyun vardı.Tekce depo olayı büyük bir hata idi.Hatta yanğın olmasaydı bile o davranış Ömere yakışmadı.O broş ne kadar kıymetli olsa da,manevi deyeri büyük olsa da onun yaptığını ben bir erkeye yakıştıramıyorum.Dizinin senarisinden örnek alıyorum ben de galiba yazılarımı çok uzatıyorum.Teşekkürler güzel kızım.Hepiniz Allaha emanet olun.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım çok şükür siteye yazabilmenin mutluluğunu yaşıyorum. Dünden beri yazıyorum ama çıkmıyordu. Dedim herhalde site artık beni istemiyor 🙂
   Bugün bir kere daha denedim oldu. tam ümidi kesmiştim artık.
   Analizde nasıl bir hava değişimi olmuş ablacım? iyi mi? kötü mü? ben aynı yazdığımı düşünüyorum da kursun etkisi olabilir, oldukça sayfa yazıp ödev teslim ettim belki onun etkisi vardır.
   1. sezon ile 2. sezon arasındaki farkı sende fark etmişsin. Yazılarının uzun olmasını endişe etme gönlünce yaz çekinme ablacım. Polad amcama selamlar görüşürüz.

 69. peri dedi ki:

  Aslıcım eline sağlık,iki analizde çok guzel,teşekkurler.

  1. aslı dedi ki:

   Pericim sağ olasın. Teşekkür ederim. nasılsın?

 70. Ayan dedi ki:

  Canlarim nasilsiniz?
  Ben geldim.
  Ilk yorum benden.
  Canlarim daha su damlasi ile konusamadim.
  Telefonumda sorun var. Youtube kanalina abone oldum. Ama yorumlarim görünmüyor.
  Konusma firsatim olursa sorularinizi ileticem söz.
  Hadi ben kaçar.
  Aslim ben senin mail adresini nereden bula bilirim?

  1. aslı dedi ki:

   merhaba Ayancım hoş geldin. Ben buradan başka yerde yokum, beni buradan başka yerde bulamazsın canım.

  2. aslı dedi ki:

   Merhaba Ayancım hoş geldin canım. Demek su damlasını buldun. Eh sor bakalım neden gelmiyormuş? Hadi o gelmiyor, Cesur nerede? iyiler mi? insan bir haber verir de gider merak ettin kerataları 🙂

   Ben sadece burada varım beni başka yerde bulamazsın canım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir