Adını Sen Koy 335. Bölüm Analizi (ASLI) 27 Nisan 2018 Cuma

Burak 18 Haz 2018 Adını Sen Koy  0
Asya’nın babası Nihat bir trafik kazasında vefat etti ve bunu Asya ya henüz söyleyemediler. Asya sürekli babasını sorduğu ve Ayşe de kızına bu durumu nasıl açıklayacağını bilemediği için Ömer dayısı, Asya yı da alarak Zehra ile kısa bir tatile çıktılar.
Kaldıkları otelde onları takip eden Ercan’ın adamı var. Garson ama Ercan’a haber uçuran bir kuş ayrıca. Asya bir küçük kedinin peşinden gitmiş, kaybolmuştu. Son anda Ömer ve Zehra Asya yı buldular. Odalarına yemek istediler.
Yemek geldi. O esnada Ömer telefonda Komiser Murat ile konuşuyordu konuşmasını yarıda kesti. Garson gidince konuştu. Ercan Keser’in 3 adamı Ömer’in akıllıca düşündüğü plan sayesinde tuzağa düşüp yakalanmışlar. Oh olsun onlara.
Ömer’in planı; Ercan her ne kadar yer altında da olsa adamlarını Ömer’in peşine taktığını Ömer biliyordu. Bunu bildiği içinde Komiser Murat ile bu seyahate çıkmadan önce konuşup sanki o otelde kalıyormuşçasına başka otelde yer ayırtmış. Adamlarda bu tuzağa düşmüşler. O otele gidip Ömer’i beklemişler Ömer gelmeyip polisler gelince yakalanmışlar. Evinin önünde beklememişler yada takip etmemişler sanırım bunu düşünemeyecek kadar aklı kıtmış bu Ercan denen adamın adamları.
Sonuçta Ercan’ın birkaç adamı polise yakalandı. Ercan bunu sakallı adamından öğrenince delirdi. Adamı tokatladı içinizde hiç mi akıllı adam yok diye. Yokmuş işte.
Zehra bütün bunları öğrenince çok şaşırdı. Hangi ara yaptın bunları diyerek sordu. Ömer de buraya gelmeden önce dedi. Asya geldi. Yemek yemek istediğini dayısının omzuna çıkmak istediğini söyledi.
Ömer de korkmuyor musun? Diye sorunca, Asya sen benim dayımsın beni seviyorsun ben sana güveniyorum dedi. Ömer Zehra ablanda bana güveniyor deyince, Asya; onu da seviyorsun ondan sana güveniyor dedi.
Güven duygusu ne güzel bir duygudur. Seversen, güvenirsin. Güvenirsen seversin. Sevmek kadar zordur güvenmek. Sırtını dönebilmek, sırtından bıçaklanmayacağına emin olmaktır güvenmek. Gözün kapalı teslim olmaktır nede olsa zarar gelmeyeceğini bildiğin içindir.
Ama birde darbe almışsan artık iflah olmaz bir şekilde kimseye güvenemezsin. Temkinli yaklaşır, kimseye sırtını dönmemeye çalışırsın nede olsa bir kere darbe almışsındır.
Mevlana ne güzel demiş;
Yaşamak direnmektir. Sevmek güvenmek.. Şunu unutma, insan çoğu zaman dünyanın hakimi, bazen de küçük bir kalbin esiridir.
Ömer Asya mutlu olsun diye onu omzuna aldı biraz dolaştırdı odanın içinde sonra da hep birlikte yemek yediler.
İpek Koray ile depoda kilitli kaldığında çok korkmuştu. Pastaneye gittiğinde Canan vardı ve o gün olanlardan konuştular. İpek, Koray yanımda olduğu için korkmadım deyince, Canan bir teşekkürü hak etti dedi.
İpek de güzel bir mesaj yazıp gönderdi. Koray mutlu oldu. ilk önce uzun bir mesaj yazsa da onu göndermedi. Yanlış anlaşılmaktan korktuğu için sildi kısa bir mesaj gönderdi. Her ikisi de birbirlerinden hoşlanıyorlar itiraf edemiyorlar.
Ömer ve Zehra yemekten sonra küçük bir derede kayık sefası yaptılar keyiflerine diyecek yoktu. Sonra da Asya yı Zehra uyuttu. Ömer ile baş başa sohbet ettiler. Ömer Zehra’nın Asya’nın yanındayken kendisinden ne kadar zaman uzak kaldığını hesaplamış. Sonra da Zehra ya sarılarak güzel sözler söyledi. Sadece bana sarıl, sadece benimle konuş, sadece bana gül deyince, Zehra Ömer’e çok değiştiğini söyledi.
İkisi de birbirini çok seviyor. Bu noktaya kolay gelmediler. Ne zorluklardan geçtiler.
Asya uyanıp Zehra ablasını çağırınca Ömer yine yalnız kaldı.
Zehra Asya yı uyutup babası ile telefonda konuşup tekrardan Ömer’in yanına gitti, bu kez yanan ateşin başında oturdular. Zehra ağlayarak Ömer’e Asya’ya anlattığı masal sonrası, Asya’nın ben sizleri çok seviyorum sizleri kaybetmek istemiyorum sözünü söyledi. Ömer de Zehra yı teselli etti geçecek diyerek ve Asya’nın yanına gittiler.
Asya uykusundan uyanıp yanında kimseyi göremeyince korkmuş. Dayısı ve Zehra ablasının onu bırakıp gittiğini düşünmüş. Dışarı bakmış orada da kimseyi görememiş korktuğu içinde yatağın kenarına saklanmış. Ömer ve Zehra odaya girip de Asya yı göremeyince çok korktular. İlk akıllarına Ercan Keser geldi. Neden sadece Ercan demiyorlar da soyadını da beraberinde söylüyorlar? Protokolden biri sanki Ercan.
Asya dışarı çıkıp oturmak istedi Ömer olmaz uyuman gerekli deyince, Zehra üçümüz birlikte uyuyalım mı? diye sordu. Asya olur dedi. Ömer de yengen ne diyorsa o olur deyince, Asya şaşırdı ve Zehra abla dayım sana yenge dedi dedi 🙂
Doğru olanı söyledi Ömer. Zehra Asya’nın yengesi ve bunu da yazmıştım, yazmıştık Asya yenge desin diye.
Ömer de Asya ya sende bundan sonra Zehra yenge diyebilirsin dedi ama Zehra gece gece kızın kafasını karıştırma diye tepki verdi. Ama doğrusu o yenge demesi gerekiyor. Zehra ise yenge kelimesini çok soğuk bulduğunu ablası olmayı tercih ettiğini söyledi.
Ömer Zehra ya hiçbir yere kaçamazsın dedi. Zehra da kaçmak isteyen kim diyerek Ömer’in ona yaklaşmasına izin verdi. Ömer ve Zehra bir de Asya hep birlikte uyudular.
Sabah olduğundaysa, Ömer, Zehra ve Asya konağa geri dönmek için yola koyuldular. Yolda Zehra yı Canan aradı. Çetin’in adını söylemeden, Çetin’den duyduklarını Zehra ya anlattı ve sen olsan ne yapardın diye sordu.
Zehra da Canan’a yaptıklarından pişman olan biri olarak Ömer’i düşündü ve onu nasıl affetti ve şans verdi ise, Canan’a da hayat çok kısa, hatasını anlamışsa affederdim dedi. Ömer de bir yandan araba kullanırken, bir yandan da Zehra yı dinliyor gülümsüyordu.
Canan bu konuşma sonrası çok mutlu oldu, ne yapacağını artık biliyordu.
Konağa gelince Asya annesine sarıldı ona topladığı çiçekleri verdi. Ömer annesine karşı mesafeliydi. Asya tatil boyunca neler yaptığını hepsini anlattı.
Bahşende Defneyi kahvaltıya çağırmış ama kendisi Zehra’nın iyi bir anne olacağı yönünde ev halkının sözlerini duyunca kahvaltıya katılmadı.
Jülide de çocukları gelecek diye onlara börek yapmış tek kolu ile ve Ömer bu börekten yemedi Jülide üzüldü. Zehra Jülide ye pansuman yaparken Ercan’ın dağladığı yarasını gördü. Jülide için o yaradan daha derin yara Ömer’in annesinden uzak durmasıydı.
Zehra Ömer ile çalışma odasında konuştu. pişman olmaması için annesi ile konuşmasını sarılmasını istedi. Ömer ise, bunu şuan yapamam babama ihanet ediyormuşum gibi geliyor dedi.
Sonra da Zehra Ömer’e elini uzatarak benimle gel dedi.
Canan Çetin ile buluşarak ona onu affettiğini söyledi.  
Bahşende de Defne ile konuştu. Ömer’in evliliğini onaylamadığını söyledi. Ve onların evliliği sadece kağıt üzerinde diyerek Defneye yeşil ışık yaktı.
Zehra Ömer’i babasının mezarına getirmiş. Ömer babasının mezarına oturdu ve ona geçmiş zamanda kaldığını, zamanın o anda donduğunu söyledi. Annesinin giderken söylediği sözleri unutamadığını, o adama bizi korumak için gittiğini biliyorum ama karısı olduğunu bilmek dokunuyor dedi.
Bunu söylediği an Jülide oğlum diyerek, ben o adama gittim ama bilmediğin şeyler var dedi. Ömer orayı terk edip gidiyordu ki, Zehra durdurdu. Gidersen ömrünün sonuna kadar o anda kalacaksın diyerek gitmesine engel oldu.
Bunu annene, kendine, bana yapma bir adım atacaksın daha iyi olacaksın diyerek ikna etmeye çalıştı.
Jülide de, ben o adamın hiçbir zaman karısı olmadım. Git dersen giderim yeter ki sen mutlu ol dedi tam bayılacakken Ömer tuttu ve sarıldı ağlayarak anne dedi.
BENİ SEN ANLARSIN ANNE

Beni bir tek sen anlarsın Anne.
Düşsem, düşlerimi kaybetsem sen ağlarsın.
Çocukken oynadığım oyunlara benzemiyor hayat.
Hiç benzemiyor Anne.

Bazen diyorum ki büyümek bana göre değilmiş.
Hep oyunlara geliyorum, hep de yeniliyorum Anne.
Kimseye de güvenemiyorum derdimi açamıyorum.
Ağladığımda acım da dinmiyor Anne.
Saçlarımı okşayıp,
Sus artık, sus ağlama diyen çıkmıyor…

Büyüdükçe güçsüzleşiyorum.
Her kavgada yenik düşüyorum Anne.
İnsanlara bakınıyorum, sonra hayata.
Bazen kafam esiyor atıyorum kendimi sokaklara.
Güneşe uzanmaya çalışıyorum, akşam kızıllığına batıyorum.
Çok uzaklarda nokta nokta ışıkları seyrediyorum.
Gözlerim Dalıp gidiyor derin boşluklara..
İçimi çekiyorum, içime acıyı çekiyorum.
Sonra Boynu bükük ulu orta orada ölüyorum.

Beni sen anlarsın Anne.
Düşsem, düşlerimi kaybetsem sen ağlarsın.
Yüreğim kanıyor,
İsyanım artıyor.
Ceplerimde bir sürü keşkelerim var Anne.
Aşk desen onu hiç çözemiyorum.
Sevgi desen zaten bulamıyorum.
Sen gibi karşılıksız, çıkarsız Seven olmuyor Anne.
Olmuyor ki Anne..

Öyle çok sustuklarım var ki Anne.
Nedir sendeki bu yorgunluk anlat desen.
Volkan olur patlarım.
Dokunsan kabuk bağlamış yaralarıma,
Acı olur tekrar kanarım.
Otursam dizlerinin dibinde, Sarsan kollarına
Ağlarım anne kaderime ağlarım.
Yaşadıklarıma, haksızlıklara, çaresizliğime ağlarım…

Beni sen anlarsın Anne.
Diri diri topraga gömdüm hayallerimi.
Kayıp şehirlerde kaybettim geleceğimi.
Gördüğüm her durakta belki diye umut bekledim.
Almadılar Anne, kalabalıktılar almadılar.
Sürüne sürüne geldim.
Ezile ezile geçtim.
Ne çok ben kaybettim, kendimi bulmak adına.
Ne çok aşktan vazgeçtim, kendimi kaybetmemek adına.

Öyle çok yoruldum ki Anne.
Çocukluğumda koşarken nefes nefese kaldığım gibi değil.
Çocukluğumda ki yorgunluğa benzemiyor hayat.
Benzemiyor ki Anne.
Kendime kendi yaşadıklarımı anlatınca.
Benim kanım donuyor Anne.
Şimdi sana yazıyorum, evvela Anneciğim diye başlıyorum..
BENİ EN İYİ SEN ANLARSIN ANNE.
SENİ KİMSELERDE BULAMIYORUM.
BULAMIYORUM ANNE..
Bayar Özer
(Sitemize destek olmak için reklamlara tıklamayı unutmayalım 🙂 )
https://www.youtube.com/watch?v=Y8tETCmIx9A
Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

“Adını Sen Koy 335. Bölüm Analizi (ASLI) 27 Nisan 2018 Cuma” üzerine 210 yorum

 1. aytoş dedi ki:

  Nurbanu canım dualarımız seninle inşallah yakın zamanda aramızda olursun bu kalpler senin için ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

 2. aytoş dedi ki:

  xanım canım çok teşekkür ederim bende çok iyiyim, seninde cuman hayırlı olsun Allah dualarını kabul etsin güzel bı gün dileğiyle❤ yaa ben resmen çukur hastası oldum izlemiyodum mafya dizilerinden nefret ediyodum sonra abim falan söyledi izle güzel dizi reytingleri çok bende 1.bölümünü indirdim izledim ve çukur hastası olarak döndüm sende izle bence herkes izlesinn❤❤❤❤❤VARTOLU❤❤❤❤❤

 3. xanim dedi ki:

  k azeri ablacim sag olasin iyiki varsin gonlu guzel canim ablacim benim

 4. K.Azeri. dedi ki:

  Allah kabul etsin.canim benim

 5. xanim dedi ki:

  k azeri ablacim iyi olmana cok sevindim bende cok iyim orucluyum yarinda son orucumu tutucam insallah guzel dileklerin icin sag ol cokda optum allaha emanet ol

 6. K.Azeri. dedi ki:

  Ho$ b bulduk Xanim kizim.iyiyim.sen nasilsin?senin de cuman mübarek.tüm günlerin de ugurlu olsun,canim.

 7. xanim dedi ki:

  k azeri ablacim hos geldin bu gun buraya geliceyini hiss etdim ozlemisim seni gunun nasil geciyor seni cokkk seviyorum cuma gunun mubarek olsun rabbim orucunu dualarini ibadetlerini kabul etsin cokda optum allaha emanet ol

 8. K.Azeri. dedi ki:

  Nurbanu.Allah acil $ifalar versin.geçmi$ olsun.

 9. K.Azeri. dedi ki:

  Her kese merheba,nasilsiniz arkada$lar?Aslim ben çok isterdim yaninda olmayi,hem moral olurdu hem sicak havayi sevmem,hem zihni i$ soguk havada daha iyi bence,Allah zihin açikligi versin canim.yaz yarat.

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar K.Azeri,
   buyur gel misafirim ol. Çok iyi olurdu. Amin canım sağ olasın

 10. xanim dedi ki:

  merhaba selincim nasilsin ve nurbanudan haber verdiyin icin sag ol beynindenmi ay cok uzuldum cok gecmis olsun rabbimden coklu acil sifalar dilerim cabuk iyilesir insallah dualarim hep onunla ve selincim bize her an haber et durumundan merak ederim onu kendine cok iyi bak allaha emanet ol

 11. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba çok teşekkürler Selincim, haber verdiyiyn için.Geçmiş olsun.Dileriz sağ-salim evine dönsün inşallah.Hepimiz onun için Allaha dua ediyoruz.Allah amanında.

 12. selin dedi ki:

  Merhabalar.ben nurbanunun fakülteden ve çocukluk arakadasiyim. Nurbanunu ameliyattan çıktı. Şu an yoğun bakım servisinde musade altında tutuluyor. Ameliyat olmasının nedeni beyninin talamaus bölümüne bir kitle vardı. Bu kitle nedeniyle gözlük takmaya başlamıştı. Şimdilik durumu iyi. Hepiniz den dua bekliyor. Kendisi size iletmemi istemişti.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Selin, Nurbanudan haber getirdiğin için teşekkürler. Kendisine geçmiş olsun dileklerimizi iletirsen seviniriz. Allah acil şifalar versin. tez vakit de sağlığına kavuşur inşallah.

 13. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Nurbanu.Geçmiş olsun kızım.Ne oldu sana.nazarmı degdi.Allah korusun.Korkma canım kızım.Allah dert verende dermanın da verir. Allah acil şifalar versin.Dualarımız seninledir.

 14. Anonim dedi ki:

  merhaba hanim abla ozur dilerm aslimin zahirin tartsmak istemeistim sadece batinin cok sevdim oyuzden zahirinde merak etdim okadar yenede soylediyniz uçun tesekurler rahtsz etdyisem cok ozur dilerm

  1. aslı dedi ki:

   herkes gibi sende beni merak etmişsin çok normal. yazdıklarımla beni görmek istemeniz merak etmeniz çok normal sizi gayet iyi anlıyorum. En azından şunu biliyorum ki yazdıklarım beğeniliyor. Bunun için buradaki bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim.

 15. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Anonim(sırlı azeri.)Ben Aslının o kadınların kopyası olduğunu söylemedim ki.Bir tahminin olsun diye öyle yazdım.Yoksa onun zahiri görünüşünün tartışma konusu olmasını istemem.Çılğın bir kıza benziyorsun.Her genc kız gibi zahir önemli senin için. Ama ben bu yaşa kadar ne zahirler gördüm batini yok. Kafani karıştırdım şimdi de aydınlatıyım. Onun gözleri kahve renkli, saçları kestane renginde, boyu normal kadın boyu, yaşı da 30 degil.Dördü olmasa da üçü doğrudur,inan. Bu defa hayalinde böyle canlandır.hoşca kal.

  1. aslı dedi ki:

   🙂
   Hayırlı akşamlar ablacım, beni tanıyan ablacım, sen sırlı azeri yi mazur gör, sen kız diyorsun da ben bir an erkek olabileceğini bile düşündüm.? emin değilim ama ben sırlı biri değilim bunu en iyi sen biliyorsun. iyi geceler ablacım.

 16. xanim dedi ki:

  gunaydin aytosum canim arkdasim iyi olmana cok sevindim bende cok iyim canim benim ben cukur dizisinin fragmanina bir kere baktim sonra bakmadim ben tum dizilere bakiyorum en cok adinisenkoy dizimi seviyorum hem televizyondan izlemek en cokda evet aslim kiymetlim sag olsun onun analizlerini okumak bi keyfli oluyor baska benim icin seni cokkkk seviyorum cuma gunun kutlu olsun rabbim dualarini ibadetlerini kabul etsin cok optum seni allaha emanet ol

 17. aytoş dedi ki:

  Xanim hoş buldum canım arkadaşım teşekkür ederim canım ben iyiyim sen nasılsın? evet canım uzun zamandır diziyi izlemiyodum neden bilmiyorum ama izlemiyodum artık televizyonla hiç aram yok bitek çukura bakıyordum oda sezon finaline gitti :(( diziyide burda analizlerden okuycam sağolsun aslığımın sayesinde hayırlı cumalar ❤❤❤❤❤

 18. aytoş dedi ki:

  günaydınnn❤❤❤ aslcım cevabın için çok teşekkür ederim, ben uzun zamandır diziyi izlemiyorum ama sezon finali olduğunu biliyodum analizide görünce bian şok oldum o yüzden sordum.

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar, Aytoşcum, olur canım olağan işler bunlar. Tamam canım görüşürüz.

 19. Anonim dedi ki:

  merhaba hanim abla aslinin resmini onun ucun gormek isdedim ki birini sevdiyiysem tam severim omrumum sonuna kadar unutmam resmdede gome imkani olmadgi ucun boyle yazdim belke oyrenrim diye sayenzde bikaç sey oyrendim ama aydan senerin saclari siyah sabahinda gozleri mavi kafam karsdi yenede anlatigin uçun tesekurler hem sen aslimi nerde gordunki sizbeni aslimdan daha coksevdiniz hem sirli deyılm diyor hemde anlatmyor ben aslima kusum ben kusemde sen kusme tamami

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba sırlı Azeri,
   siz bana küsmüsünüz? Hayırdır inşallah.

 20. xanim dedi ki:

  gunaydin canim arkadaslarim nasilsiniz cuma gununuz kutlu olsun rabbim tum dualarinizi ibadetlerinizi kabul etsin rabbim yar ve yardimciniz olsun hanim ablam nasilsin canim benim cok ozlemisim seni guzel sozlerin icin sag ol ablacim orucunu bitirdinmi seni cokkkkk seviyorum allaha emanet ol aslim nasilsin birtanem gunun nasil geciyor seni cokkkk seviyorum allaha emanet ol kiymetlim meleyim mucizem benim nurbanucum hos geldin tatlim amaliyyatmi olucaksin cok uzuldum nasil oldu cok gecmis olsun sana rabbimden acil sifalar dilerim dualarim hep seninle her daima yanindayiz canim arkadasim seni cokkkk seviyorum allaha emanet ol

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba xanim, bugünümü dinlenerek geçirdim. Baya yorulmuşum birazdan uyuyacağım

 21. aslı dedi ki:

  Nurbanucum,
  geçmiş olsun ne ameliyatı? Allah acil şifalar versin canım. Korkma olur mu. Hastane ortamı, kokusu insanı biraz rahatsız eder ama sen iyi şeyler düşün. Allah’a Emanet ol, kazasız belasız ameliyat dan çıkarsın ve iyileşmiş olarak aramıza yeniden dönersin inşallah.

 22. Nurbanu Ayşenur dedi ki:

  Herkese iyi geceler. Nasılsınız arkadaşlarım.
  Arkadaşlar hepinizden Allah rızası için dua bekliyorum. Yarın ameliyat olacam. Şimdi ise hastaneye vardım yatış işlemleri için. Ne olursunuz duanizi üzerinden esirgemeyin. Galiba 1 aya varan süreye kadar yorum yapamayacağım. Şimdiden dua eden arkadaşlarımdan rabbim duacı olsun. ❤❤❤❤❤

 23. Hanim abla dedi ki:

  Iyi akşamlar.Merhaba Aslıcım.Umarım daha iyisindir, çok şükür.Yağmur ara verdimi? Yaz yarat kalemine, zihnine kuvvet.Maşallah olsun sana. Belki bilmek istersen deye söylüyorum seni çok seviyoruz.
  Xanımcım seni de hoş gördüm.Sayfaya gelenleri ağırlamak,uğurlamak sana vazife oldu canım kızım.Çok sağ ol.
  Ayancım hoş geldin kızım.sana da geçmiş olsun. Müjdeli haber için dile benden ne dilersin. Ayancım SU damlasına söylermisin pazar günü sayfaya uğrasın, ona diyeceklerim var.Her ikinizden rica ediyorum.
  Anonim ,sözüm sana kızım.Senin hayalindeki Aslı gerçek deyil.Ne gözleri yeşildir,ne saçları siyah, ne boyu uzundur, ne 30 yaşındadır.Dünyalar güzelidirmi,bilmiyorum.Ama güzeller güzeli olduğundan eminim.Sana bir sorum var:eger Aslının resmini görseydin senin için ne deyişerdi? Bir ip ucu veriyimmi? Bir az Aydan Şenere, bir az ASK dizisindeki Sabaha benziyor, bir az da…Bu kadarı kafi bence. Hepiniz Allaha emanet olun.

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar Hanım ablacım,
   Çok şükür ablacım. Sende iyisindir inşallah. Yağmur ara vermedi şuan bile dışarda çok şiddetli yağmur yağıyor. Sabah bir kaç saat güneşi görüyoruz sonrası karanlık, gökgürültülü, şiddetli yağış şeklinde ve ben bu şiddetli yağışa bir kere çok kötü yakalandım sudan çıkmış balık gibi ıslandım.

   Canım ablacım bende seni ve buradaki bütün arkadaşlarımı çok seviyorum. İyi ki varsınız, varsın ablacım.
   Güzel dileklerine amin diyorum.
   senin soruna Anonim ne diyecek bakalım, ben onun adını sırlı azeri koydum 🙂
   Hayırlı geceler ablacım.

 24. Anonim dedi ki:

  asli hanim cevab ucun tesekurler sizi gulmsetiysem ne mutlu bana bari soyleseydiniz birazda olsa dogrü tahmin ede bildimi eh siz siz sirlisinix hayraniniz da sirli olsun bi onu soyluyum azeriyim

  1. aslı dedi ki:

   Sizin Azeri olduğunuz yazınızdan belli, ben sırlı deyilim ki size öyle gelmiş. Neyse hayırlı geceler size. Günü gülümseyerek kapatıyorum sayenizde teşekkür ederim.
   Tahminlerinizin hiç biri tutmadı 🙂

 25. xanim dedi ki:

  ayanim inanki mutlulukdan soylemeyi unutdum cesur abim nasil gercekten onuda merak etdim ve selamlarimi iletirsin sudamlamada selamlarimi iletirsin onlari gercekten cok ozledim

 26. Anonim dedi ki:

  asli hanaim cevab verdiyin ücun tesekurler sizin hayraniniz keske resmdede olsa yuzunüzü gorseydim ama hayalimde yesil gozlu uzunsiyah saçli bembeyaz yüzlu uzun boylu yasida 30 dunyalar güzeli bi aslim var umarim okyunca bu ne sacmalyor demesin herhalde

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Anonim,
   🙂 mesajınızı okuyunca bu ne saçmalıyor demedim, yüzümde gülümseme oluştu sadece 🙂
   Bende isterdim ki beni bu denli takip eden hayranım kim? adı nedir? nerdedir?

 27. xanim dedi ki:

  ayanim hos geldin tatlim canim arkadasim cok ozlemisim seni iyi olmana cok sevindim bende iyim derslerin nasil gidiyor sudamlami dedin kiz nerde buldun iyimi merak ediyorum onu cok ozlemisim tahminlerim var ama neyse anlat anlat cabuk bende allahima dua ediyordum sudamlam geleceyini bizi sevdiyine emindim o bizi birakmaz diye ay ben cok mutlu oldum cok duyqulandim ayanim bu haberi verdiyin ya cok mutlu etdin beni bi bilsen hayatimin anlami seni cokkkkkk seviyorum rabbim tum islerinde yar ve yardimcin olsun

 28. Ayan dedi ki:

  Merheba arkadaslarim.
  Nasilsiniz?
  Ben çok iyiyim.
  Aslim dogum gününmüs. Seni tebrik ediyorum.
  Hep gülmeni, sevip sevilmeni isterim. Hep mutlu günler geçirirsin INSALLAH.
  Benim Türkceden son sinav kötü oldu. Kolum kirildi ya. Bir süre dersleri bosladigim için oldu.
  O sebeple özel hocadan ders aliyom.
  Sizi çok özledim.
  IR abim buradaymis. Uzun zaman oldu konusmayali.
  Xanimim, Aytacim, Ayselim, Radacim, HANIM ABLAM. Ve diger arkadaslarim. Sizi çok özledim.
  Ve size güzel haberim var. Bilin bakalim kimi buldum?
  SU DAMLASINI.
  Detaylarini sonra anlatirim.
  ISILCIM. Hos geldin. Geç de olsa bayramini kutlarim.
  Nice bayramlara…
  Simdi ben kaçarim. Derse yetismem gerek.
  Öpüyorum kocamam.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Ayancım Hoş geldin canım. Anladım sana derslerinde başarılar dilerim. Kolay gelsin.
   Benim için güzel dileklerin içinde ayrıca teşekkür ederim.
   Demek sen su damlasını buldun öylemi? neredeymiş nasıl iyi mi? Cesur nasıl? neden buraya gelmiyorlarmış? onları çok merak ettik konuşursan iletirsin.

 29. xanim dedi ki:

  gunaydin isilcim canim arkadasim nasilsin arkadasinan baristinmi ay cok sevindim canim ben ne yaptim hepsi aslimin saysinde baristiniz onu hakki buyuk ve ben senin hep yanindayim dualarim hep seninle bi daha kusmeyin seni cokkkkk seviyorum ailenen gunun mutlu gecsin

 30. xanim dedi ki:

  gunaydin aslim nasilsin birtanem ananenin iyi olmasina cok sevindim kiymetlim meleyim seni cokkkk seviyorum rabbim tum islerinde yar ve yardimcin olsun ailenen gunun mutlu neseli gecsin

 31. aslı dedi ki:

  İyi akşamlar ışılcım
  Çok şükür, işe yarayacağını biliyordum 🙂
  Amin inşallah Allah razı olur bu kulundan.
  Canım benim sağ olasın ne güzel seni mutlu edebildiysem.
  kendine dikkat et ve sakın bir daha küsmeyin.
  Bu güzel haberden sonra şimdi gidip güzel bir uyku uyurum artık hadi herkese iyi geceler tatlı rüyalar. Yarın görüşürüz inşallah.

 32. Işıl❄ dedi ki:

  İyi akşamlar Aslım iyi akşamlar xanim çok şükür Allahıma binlerce şükür olsun Arkadaşımla barıştım ikinizin sayesinde:) çok sevindim:) aslım Allah razı olsun senden senin dediklerini yaptım sonunda arkadaşım dayanamadı:) Biraz duygusaldı barışma şeklimiz:) xanim güzel dileklerin için çok teşekkür ederim canım Arkadaşım gerçekten seni çok seviyorum içtenlikle birtanem:)Aslım seni benim kalbime kazıdım:) iyiki varsınız ❤ iyiki tanıdım sizleri:) Duam daima sizlerle olsun:):):)
  Yarın görüşmek dileğiyle iyi geceler Allah rahatlık versin canım arkadaşlarım:):)
  A¤S¤K AiLeSi❤ :):):)

 33. aslı dedi ki:

  Merhaba Ir abi, hoş buldum teşekkür ederim. 5 kişi misafiri varmış kendisi bundan önceki Ramazan Bayramımız Mübarek olsun sayfasında yazmıştı oradan biliyorum.
  Gelince sana yardımcı olacaktır eminim görüşürüz abi Allah’a emanet ol. hayırlı geceler.

 34. iR dedi ki:

  Merheba asli, sende hos geldin ,oylemi ?misafirimi var ? Kolay gelsin , ben mir mohsin aga hakda bir sey istiyecekdim rada dan o yuzden sordum ,gelir nasil olsa ,gorusuruz ,hosca kal .

 35. xanim dedi ki:

  aslim yogun olmana kiyamam anaannenin yaninami gitdin nasil iyilesdimi selamlarimi iletirsin kiymetli arkadasim kediler konusunda aynen dualara yurekten amin diyorum tum dileyin kabul olur insallah evet oyretmenimsin sen benim bitanemsin benim icin cokkkk kiymetlisin seni cokkkk seviyorum allaha emanet ol guzelce dinlen cokda optum

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim xanim, bilmukabele. iyi çok şükür iletirim canım. iyi geceler sana

 36. Anonim dedi ki:

  asli hanim neden sehirde deyl koyde yasyorsaniz

  1. aslı dedi ki:

   Burası daha huzurlu, daha sakin, daha sağlıklı o yüzden

 37. xanim dedi ki:

  aslim hos geldin canim nasilsin gunun nasil gecti kediciyinin senin icin deyerli oldugunu biliyorum inanki benimde kedim var o da benim yanimda yatiyor cok tatli ya ben hep oynuyorum onan ben istemem ona bi sey olsun o benim icin deyerli aslim kiymetlim deyerlim meleyim mucizem benim anladim sizin oralar sovuk oluyor ve bildiklerini anlatman beni gercekten cok mutlu ediyor ve bu bir yetenek basarilarin daimi olsun yuzun hep gulsun rabbim bed nazarlardan korusun tum islerinde yar ve yardimcin olsun seni cokkkkkk seviyorum cokda optum oyretmenimsin isilda barisir arkadasiyla insallah

  1. aslı dedi ki:

   Hoşbuldum xanım,
   bu günümde oldukça yoğun geçti. anneannemleydim yine buraya çok şiddetli yağmur yağdı. Ne güzel seninde kedin varmış. çok tatlı şirin yaramaz oluyorlar.
   Güzel duaların için çok teşekkür ederim amin inşallah.
   Sende bana herkes gibi öğretmenim diyorsun ne güzel çok teşekkür ederim.
   Bakalım ışıl, güzel haberlerle gelir umarım

 38. aslı dedi ki:

  Ir abi hoş geldin. Rada’nın misafirleri var fırsat bulduğu zamanlar giriyor siteye bilgin olsun.

 39. xanim dedi ki:

  ir abim iyi olmana cok sevindim bana kus olmadigina cok sevindim mutlu oldum bitanecik abim benim dizi hakkinda dediklerine kendi kararina sayqi duyuyorum bu dizi bana bagimlilik yapti katlaniyorsam erkan ve hazal icin onlar olmazsa ben diziye bakmam neyse abicim rabbim tum islerinde yar ve yardimcin olsun allaha emanet ol

 40. xanim dedi ki:

  ir abim hos geldin nasilsin ozletdin kendini bana kustunmu belki ben yanlis anladim abicim hep iyi mutlu ol ailenen birtanecik abim benim kendine cok iyi bak allaha emanet ol

  1. iR dedi ki:

   Hos bulduk xanim iyi diyelim iyi olsun hayir kimseye kus diyilim rahat ol , yazmak gelmiyor icimden ,yazacak bir sey yok , dizi bitmis benim icin.

 41. iR dedi ki:

  Merheba rada, buradamisin ? Onemli bi konu hakda konusmak istiyorum burada olurmusun?

 42. iR dedi ki:

  Merheba rada burdamisin? Seninle vacib bi mesele konusmak istiyorum , burada ola bilirmisin?

 43. xanim dedi ki:

  isilcim hos geldin tatlim sag ol guzel sozlerin icin canim arkadasim sende hep iyi mutlu ol canim benim arkadasin seni aff eder tum kalbimnen buna inaniyorum gonlunu ferah tut dualarim hep seninle hadi sana rabbim yar ve yardimcin olsun guzel haberlernen gelirsin seni cokkkkk seviyorum ailenen gunun mutlu neseli gecsin

 44. Işıl❄ dedi ki:

  Aslım çok güzel anlamlı yazmışsın sana nasıl teşekkür etsem.İyiki varsın aslım gerçekten senin dediklerini yaptım. Aynanın karşısına geçip Kendimi arkadaşımın yerine koyup ve artık ne dediysem kendime dedim inanki çok üzüldüm kendimi kötü hissettim.Arkadaşımı gerçekten üzdüğüm mü fark ettim. Ve büyük hata yaptığımı..Benim için bu saate kadar uyumamışsın aslım çok teşekkür ederim. Ne kadar güzel, temiz kalbin var:) inan seni gerçekten çok seviyorum. Canım Arkadaşım:) Şimdi arkadaşımın yanına gideceğim. Özür dileyeceğim. Eskide yaşadığımız anıları anlatacağım pişman olduğumu ve beni affetmesini ve bir daha aynı hatayı tekrarlamayacağımı söyleyeceğim. Onun sevdiği şeylerden alacağım bir kaç ikimizin küçüklük fotoğraflarımızla mektuplarla albüm yapacağım. Umarım inşallah tekrar Eskisi gibi arkadaşlığımıza devam ederiz:) zayıf noktasının onun en güçlü yanı olduğunu söyleyeceğim:) Aslım canım arkadaşım çok teşekkür ederim. Seni çok seviyorum. İyiki varsın iyiki tanımışım seni ve sizleri ❤ senin dediklerini harfiyle teker teker yapacağım:):):)
  Xanim sizler hep iyi olun bu bana yeter canım Arkadaşım evet Aslımın dediklerini yapacağım. Birtanem bende seni gerçekten kalpten çok seviyorum.❤ ❤ inşallah Affeder arkadaşım:):):) teşekkür ederim. Kıymetli arkadaşlarım❤ :):):):)

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar Işılcım,
   yazdıklarımı yapman ve arkadaşını anlaman güzel. Artık onun neler hissettiğini biliyorsun. Umarım barıştınız bu güzel haberi de verirsin umarım.

 45. xanim dedi ki:

  hayatcim canim arkadasim hos geldin nasilsin cok ozlemisim seni iyiki varsin bizsiz neler yaptin hep seni burda gormek cok guzel seni cokkkk seviyorum ailenen gunun mutlu neseli gecsin

 46. Hayat dedi ki:

  Merhabalar arkadaşlar nasilsiniz? Kaç aydir siteye giremiyorum sorun vardi galiba. Bugün şansımı denedim. Çok sukur sonunda girebildim. Arkadaşlar hepinizi çok ozledim.
  Doğum gun dilekleriniz için hepinize teşekkürler. Çok çok saolun.
  Asliim canım arkadaşım iyimisin. Seninde dogum gunun kutlu olsun. Allah sana saglik mutluluk bags eylesin. Hayallerinin hepsini kabul eylesin

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Hayat hoş geldin. senin için açılmış olan sayfayı gördün umarım.
   Teşekkür ederim iyiyim oldukça yoğun geçen günler yaşıyorum. Güzel dileklerin için teşekkür ederim.

 47. xanim dedi ki:

  gunaydin ozgur teyzosum canim nasilsin cok ozlemisim seni ben seni her zaman ozluyorum guzel dileklerin icin sag ol seni cokkkkkkkkkk seviyorum ailenen gunun mutlu neseli gecsin

 48. Baldillim dedi ki:

  hayırlı günler alış verişler …..senide çooookkkk seviyorummmm teyzesiii muck

 49. Ayyüzlüm dedi ki:

  hayırlı günler senide çooookkkkkk seviyorum teyzesiiii muck

 50. şirinim dedi ki:

  Hayırlı sabah ve tüm gün seni bende çokkkkk seviyorum kalbi güzel kızım her şey gönlünce olsun sevgimle….

 51. özgurASLI‘CIM dedi ki:

  HAYIRLI SABAHLAR….EVET BENDE YENGE KELİMESİNİ SOĞUK BULURUM HELEDE BENİ ÇOK SEVEN SÖYLEMEYE ALIŞKINSA ASLINDA YENGE YİZ TEYZEYİZ,HALAYIZ ÖN ÖNEMLİ EVLAT VE ANNEYİZ İNSANLIĞIN HAKKINI VERMEK DEĞERLİ OLAN SEVGİMLE HER ŞEY GÖNLÜNÜZCE OLSUN

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar Özgür teyzecim, teyzecim diyorum çünkü size öyle hitap ediyorlar. Benim de size böyle hitap etmem de sakınca yoktur umarım.
   Teşekkür ederim sizinde her şey gönlünüzce olsun.

 52. xanim dedi ki:

  isilcim tatlim birtanem hos geldin biz iyizde uzgun olmana kiyamam aslimin dediklerini yaparsan arkadasin seni aff eder uzme kendini icini ferah tut canim arkadasim seni cokkkk seviyorum sana tatli uykular sana

 53. xanim dedi ki:

  aslim birtanem cok yorulmussun kiyamam sana cok yorma kendini kediyenenmi oynadin ya ben ikinizide yerim tatliskolarim benim sizin oralara yaz gelmedimi ve isil icin yazdiqin sozlere helal olsun ya iyiki tanimisim seni kiymetlim meleyim mucizem prenrsesim arkadasimssin senden cok oyreneceyim seyler var oyretmenim benim seni cokkkk seviyorum cokda optum allaha emanet ol sana tatli uykular

  1. aslı dedi ki:

   Evet canım kedim ile oynadım, o benim için çok değerli ben onu nasıl seviyorsam o da beni seviyor. Geceleri birlikte uyuyoruz 🙂 ayağımın üzerinde uyuyor sıcacık doğal ısıtıcım battaniyem o benim.
   Bizim buralara henüz yaz gelmedi. Türkiye geneli hep yağışlı benim olduğum yer şehirden uzakta aramızda 5 derece fark var soğuk.
   Teşekkür ederim bildiklerimi paylaştım umarım Işıl’ın işine yarar barışır arkadaşı ile.

 54. aslı dedi ki:

  Bunu isteyerek yapmadığını, yaparken de o anki ruh halini, bunu neden yaptığını, yaptıktan sonra pişman olduğunu, onu anladığını yapmaman gereken bir şey yaptığını, hatanın farkında olduğunu, hatanı kabul ettiğini söyle ve bir daha yapmayacağına dair söz ver. onu tanırsın neler den hoşlandığını bilirsin, onlardan bir şey al ve ver. birlikte yapmaktan hoşlandığınız şeyleri yapın, arkadaşını en iyi sen tanırsın özür dile.
  ve onun zayıf noktasının aslında en güçlü noktası olduğunu söyle.

  olmadı mı seninle görüşmek istemez ise yazarak bunu ifade et. bir şekilde pişmanlığını dile getir. geri çekilme.
  Umarım en kısa zamanda aranız düzelir.

  1. aslı dedi ki:

   tek mesaj şeklinde çıkmadığı için böyle yazdım ışılcım.

 55. aslı dedi ki:

  kendini o arkadaşının yerine koyarak hareket et önce onu anlamaya çalış

 56. aslı dedi ki:

  İyi geceler Işılcım,
  insan bazen farkında olmadan karşısındaki insanı üzebiliyor. Sende arkadaşını üzmüşsün. onunla konuş, o an bunu hangi ruh hali içerisinde neden söylediğini söyle.

  1. aslı dedi ki:

   Arkadaşın ile konuşmadan önce de kendi kendine sor ve kendini o arkadaşının yerine koyarak hareket et önce onu anla.

   Demem o ki, arkadaşına yaptığını aynanın karşısına geç kendine yap ne hissettin o an arkadaşının yaşadığı acıyı hisset içinde ve kendini kendine affettirmek için ne yapardın ki sen kendini affederdin onu yap kendine ve kendi kendini affettikten sonra arkadaşını ara, yanına git ve konuş.

  2. aslı dedi ki:

   Demem o ki, arkadaşına yaptığını aynanın karşısına geç kendine yap ne hissettin o an arkadaşının yaşadığı acıyı hisset içinde ve kendini kendine affettirmek için ne yapardın ki sen kendini affederdin onu yap kendine ve kendi kendini affettikten sonra arkadaşını ara, yanına git ve konuş.

 57. aslı dedi ki:

  İyi geceler Işılcım,
  insan bazen farkında olmadan karşısındaki insanı üzebiliyor. Sende arkadaşını üzmüşsün. onunla konuşmayı dene, o an bunu hangi ruh hali içerisinde neden söylediğini söyle.
  Söylemeden önce de kendi kendine sor ve kendini o arkadaşının yerine koyarak hareket et önce onu anla.

 58. aslı dedi ki:

  İyi geceler Işılcım,
  insan bazen farkında olmadan karşısındaki insanı üzebiliyor. Sende arkadaşını üzmüşsün. onunla konuşmayı dene, o an bunu hangi ruh hali içerisinde neden söylediğini söyle.
  Söylemeden önce de kendi kendine sor ve kendini o arkadaşının yerine koyarak hareket et önce onu anla.
  Demem o ki, arkadaşına yaptığını aynanın karşısına geç kendine yap ne hissettin o an arkadaşının yaşadığı acıyı hisset içinde ve kendini kendine affettirmek için ne yapardın ki sen kendini affederdin onu yap kendine ve kendi kendini affettikten sonra arkadaşını ara, yanına git ve konuş.
  Bunu isteyerek yapmadığını, yaparken de o anki ruh halini, bunu neden yaptığını, yaptıktan sonra pişman olduğunu, onu anladığını yapmaman gereken bir şey yaptığını, hatanın farkında olduğunu, hatanı kabul ettiğini söyle ve bir daha yapmayacağına dair söz ver. onu tanırsın neler den hoşlandığını bilirsin, onlardan bir şey al ve ver. birlikte yapmaktan hoşlandığınız şeyleri yapın, arkadaşını en iyi sen tanırsın özür dile.
  ve onun zayıf noktasının aslında en güçlü noktası olduğunu söyle.

  olmadı mı seninle görüşmek istemez ise yazarak bunu ifade et. bir şekilde pişmanlığını dile getir. geri çekilme.
  Umarım en kısa zamanda aranız düzelir.

 59. Işıl❄ dedi ki:

  Aslım canım rica ederim. Birtanem:) çocukluk arkadaşım ve benim aramız biraz açıldı da biraz ona karşı kırgınım ve üzgünüm.
  Benimle konuşmuyor. yanlışlıkla onun zayıf noktasıyla ilgili bir şey dedim. Benim hatam bunu dememeliydim. Aslım çok üzdüm arkadaşımı. Umarım kısa zamanda benimle eskisi gibi konuşur. Aslım canım ben ne yapmalıyım aklım karışık biraz. Allah razı olsun Aslım sorduğun için:)

 60. aslı dedi ki:

  Hayırlı akşamlar ışılcım,
  çok teşekkür ederim. Ne güzel dileklerde bulunmuşsun benim için çok teşekkür ederim.Amin inşallah.
  Hayırdır senin için neden buruk? bir şey mi oldu? yapabileceğimiz bir şey var mı?

 61. Işıl❄ dedi ki:

  Hayırlı akşamlar nasılsınız. Arkadaşlar:)
  Kusuruma bakmayın pek yazamıyorum içimde burukluk var da..:) Büyüklerimin ellerinden öpüyorum.
  Ve Aslı canım benim dün galiba doğum günündü sanırım geç olsada doğum günün kutlu olsun nice mutlu senelere inşallah tatlım hep mutlu mesut ol. Melekler seninle olsun daima duaların kabul olsun inşallah.:::)) seni çok seviyorum iyiki varsın iyiki varsın canımın içi başarılarının devamı gelsin inşallahA☀ S☀ L☀ I☀

 62. xanim dedi ki:

  k azri ablacim iyi olmana cok sevindim guzel dileylerin icin sag ol canim benim seni cokkk seviyorum alllaha emanet ol

 63. K.Azeri. dedi ki:

  Ho$ bulduk Xanim kizim.te$ekkûr ederim iyiyim.seninde günlerin,hayatin güzel geçsin.

 64. xanim dedi ki:

  k azeri ablam hos geldin canim nasilsin gunun nasil geciyor ailenen gunun mutlu neseli gecsin

 65. xanim dedi ki:

  gozel ablam hos geldin birtanem kalpin atmiyor oyle seyler soyleme uzuluyorum kiyamam ben sana k azeri ablamin soylediklerine katiliyorum asgerliyini sag salim cekib gelsin icini ferah tut rabbim hep korusun onu ablacim ben hep senin yanindayim sana kocaman sarilip opuyorum seni cokkkk seviyorum

 66. K.Azeri. dedi ki:

  Gözel hanim,kalbim atmiyor da ne demek canim.oglunun a$kiyla daha güzel atmali.oglun Vatanin,her kesin oglu.Allaha emanet olsun.Allahim tüm askerlerimizi korusun.sag salim,alni açik dönsünler in$allah.

 67. K.Azeri. dedi ki:

  Gözek hanim,kalbim atmiyor da ne demek canim.oglunun a$kiyla daha güzel atmali.oglun Vatanin,her kesin oglu.Allaha emanet olsun.Allahim tüm askerlerimizi korusun.sag salim,alni açik dönsünler in$allah.

 68. Gozel dedi ki:

  Merabalar canlarym nasylsynyz beni sorsanyz nasyldygymy bilmiyorum sanki kalbym atmyyor gibi hepinize cok teşekkur ederim yanymdalygynyzy his edyorum teşekkur ederim hepinize ccok sevindim cok duygulandym unutmamyşsynyz evet yavrumy allaha emanet etdim ugrladym Hanym ablacym evet barjak yerini bilyorus cok şukur hepinize tekrar teşekkur edyorum ve sirilyorum cunki cok ihtiyajym var şuan.

  Aslim bitanem dogum gunun kutly olsun iyki dogdun iyki varsyn iykide benim hayatymdasyn saglykly saygyly sevdiklerinle nije senelere canym kardeşim gecde olsa kabul et cunki buaralar cok yogundum siteye bakamadym kusura bakma

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Gözelcim çok teşekkür ederim. Ne kusuru canım benim.
   Oğluşun güle güle gitsin güle güle gelsin. Seni anlıyorum. Çok sevdiğin canından bir parçan evladın bir süre senden ayrı olacak. canından bir can evladın ile gitti. Onun iyi olduğunu bilmem arada sesini duyacak şekilde konuşacak olman bu ayrılığın sende açtığı yokluğu azda olsa telafi edecektir.

   Gözelcim,
   Şunu unutma ki evladın artık kocaman bir delikanlı ve vatanı için askerliğini yapıp gelecek, işini kuracak evlenecek ve yuvadan uçup gidecek. sende bugünleri göreceksin içini ferah tut.

 69. xanim dedi ki:

  merhaba aslim kiymetlim meleyim prensesim nasilsin neler yapiyon islerin cokmu ben seni cokkkkk seviyorum ailenen yeni gunun mutlu mesut gecsin

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar xanım,
   evet bugünde yoğun bir gün geçirdim. teslim etmem gereken bir ödevim var onun üzerinde çalıştım. yemek yaptım bahçe ile uğraştım, kedim ile oynadım ve şuan dışarda şiddetli yağmur yağıyor ağzımızdan buhar çıkacak derecede soğuk burası. Gündüzleri iyi ama akşam oldukça soğuk. Öğle işte.

 70. aslı dedi ki:

  Merhaba Aytoş,
  Ben seni çok net anladım. Dizimiz 8 haziranda tatile girdi. Ancak ben analizleri bir süre yazamamıştım. Yaz tatili boyunca yazacağım inşallah. Ve bu sayfada o yazamadığım bölümlerden birinin 335. bölümün analizi. Dizi cuma günü yayında yok canım.

 71. xanim dedi ki:

  aytosum hos geldin tatlim nasilsin gunun nasil geciyor canim arkadasim sorunun cevabi dizimiz 8 Haziranda sezon finali yapip bitdi neden sordun canim ailenen mutlu neseli gunler dilerim

 72. aytoş dedi ki:

  yaa ben anlamadım dizi sezon finaline çıkmamışmıydı? cuma günü varmı?

 73. xanim dedi ki:

  gozel ablam nasilsin bu gun oglun askerliye gidiyor sag salim geri donsun hanim ablam hakli biz hep senin yanindayiz dualarimiz onunla seni cokkkk seviyorum sana tatli uykular

 74. xanim dedi ki:

  nurbanum tatlim hos geldin biz iyiz sen nasilsin cok ozledim seni canim arkadasim seni cokkk seviyorum tatli uykular

 75. xanim dedi ki:

  aytacim hos geldin tatlim yorulmana kiyamam evet bunlar tatli yorgunluk 2 tane duyun var sen ve ayselimin canim bencede duyunu ayni yerde yapinki bizde gelelim ben cokdan hazirim gelmeye bu fikri ben cok beyendim ikinizde cok mutlu olun seni cokkkk seviyorum bende iyim bu arada sana tatli uykular

 76. xanim dedi ki:

  betulum hos geldin biz iyiz sen nasilsin cok ozlemisim seni bayramin mubarek olsun dualarin ibadetlerin kabul olsun ailenen nice mutlu bayramlara

 77. xanim dedi ki:

  ayselim tatlim benim bende seni cokkk seviyorum ve anliyorum seni sen islerini hal et duyunun mutlu gun hep mutlu ol canim arkadasim duyun bitince bol bol konusuruz ben hep burdayim seni cokkkk seviyorum cokda optum tatli uykular sana

 78. xanim dedi ki:

  aslim canim benim kiymetlim mucizem hayatim benim sudamlamdan haberim yok ben onu hem merak etdim cokda ozledim prensesim seni cokkkk seviyorum tatli uykular sana

 79. K.Azeri. dedi ki:

  Her zaman genc,güzel,saglikli,mutlu ol in$allah.canim benim.iyi geceler,tatli rüyalar.

 80. aslı dedi ki:

  Gözelcim, oğlun hayırlısı ile gidip gelir inşallah.

 81. Hanim abla dedi ki:

  Anonim benim.kaç kere geri geldi diye adımı unutdum.

  1. aslı dedi ki:

   Ablacım, ismin olmasa bile bana öyle senin gibi şiir yazan yok ki tanırım ben seni. iyi ki varsın Polad amcam ile sana hayırlı geceler, iyi uykular, tatlı rüyalar Allah’a emanet olun ablacım

 82. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi geceler Gözel hanim.oglunuz Allaha emanet olsun.sag salim gedib dönsün in$allah.

 83. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi geceler Aytacim.bunlar tatli yorgunlukdu,in$allah mutlu olun canim.Aysel de sen de.

 84. Nurbanu Ayşenur dedi ki:

  Herkese hayırlı akşamlar diliyorum.

  Nasılsınız tatlis arkadaşlarım.

  Aslı ablam İlk olarak doğum gününü tüm içten dileklerimle kutlarım. Dilerim yüce mevlam ailenle birlikte mutlu huzurlu bol gülücüklü
  yıllar nasip eder. Allah’tan ne dilersen dilerim inşallah makbul olur.❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤Kusura bakma ablam gercekten saat akşam dokuzda ancak telefona yükleme yapabildim.

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar Nurbanucum
   çok teşekkür ederim. güzel duana amin diyorum inşallah hayırlısı ile kalpler çok güzel ne kusuru aşk olsun. iyi geceler tatlı rüyalar.

 85. Anonim dedi ki:

  Merhaba Gözelcim, vakit geldimi? Söhbet balamıza uğurlar olsun.Sağ-salamat getsin gelsin inşallah. Bak onun yanında kövrelmeyin, fikri yanınızda kalacak.Nereye gönderileceyini artık biliyormusunuz? Hepimiz senin yanındayız.Dualarımız onunla.Allaha emanet olsun.Hoşca kalın.
  Aslıcım analiz için teşekkürler.Mevlana var,şiir var.Ben hemişe şiirlerde satırlar arasında seni arıyorum, bazen bulurum da. Ama bu şiirde seni bulmaktan korktuğum için aramadım.İnşallah ki yoksun. İyi geceler kızım.
  A y gibi nurlusun güneştek sıcak
  S u gibi durusun yıldıztek parlak.
  L eyakatlı,dürüst kız çocuğusun
  I şıklı kalbinle mutlu olursun.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Hanım ablacım,
   bu kez şiirde ben yokum ama senin şiirlerinde varım. bana en güzel hediyeyi verdiniz arkadaşlarımla sayenizde çok güzel bir gün geçirdim çok teşekkür ederim unutmadığınız için. hep unutulamaya alışkın birisi olarak sizleri hiç bir zaman unutmayacağım. benim için çok değerli kıymetlisiniz sizleri seviyorum iyi ki varsınız bütün arkadaşlarıma çok teşekkür ederim.beni yalnız bırakmadığınız için.

 86. Aytac dedi ki:

  Radacim xanım azerim k azəri ablacim peri sizler de hayirli aksmlar nasilsiniz iyisnzdir inşallah benin sorcak olur saniz hem iyiym hem de çok yorgunum dun nişan yapdik çok şükür her solunda guzel oldun geryer kaldi düyün onmuz deki cuma deyil on da sonraki cuma günün su inşallah iki duynmuz var aysel ve benim duynum ayni gün çok guzel bi tesduf oldu ben çok sevndim sizler de davtlsiniz simdi hangi duyne gelcek siniz onu da siz dusunu ya da biz ayselle ayni yer de yapalim siz de iki duynu de kacemamsi olur sunuz hayirli si inşallah ALLAH emanet olun gorsuruz canlarim

 87. Aytac dedi ki:

  Aslim küsüra bakma canım doğum gününü olduğun bilmyordum simdi aysel yazın ça bildim daha diger sayfaya bakmadin neyse doğum günün kutlu olsun bitanem iyiki dodun nice nice mutlu huzurlu saglikli guzel yaslar inşallah her şey gonlun ce olsun canım RABBIM hep o guzel kalbine görə versin inşallah amin seni çok çok sevyoruz iyiki tanmsiz seni iyiki bizim arkdasimiz sin iyiki var sin sana dünyanın bütün guzelik lerini tatmani kalbindeki en büyük arzu ve dilklerinin yeni yaşın da hayat kecmesin dilyorum çok çok opdum pamuk sekerim kalbi guzelim canım sanis melleyim bitanesin sen ayselimin dedyin gibi keski elmiz den daha fazlasi gelse seni daha çok mutlu ede bilsek gercek de sen her seyin en guzelini mutlu olmayin çok hak etyoruz çok opyorum seni kendine iyi bak

  1. aslı dedi ki:

   Aytaccım çok teşekkür ederim sağolasın.
   ne kusuru olur mu öyle şey.
   iyi ki bende sizleri tanıdım. Güzel duaların için de teşekkür ederim amin inşallah diyorum.
   Canım benim sağ olasın hep var olmanız beni yalnız bırakmamanız, hatırlamanız, dualarınız benim için en mutlu edici, çok değerli, kıymetli.
   Sen artık nişanlısın Allah tamamına erdirsin bir ömür mutlu ol inşallah görüşürüz canım.

  2. aslı dedi ki:

   Aytaccım çok teşekkür ederim sağolasın.
   ne kusuru olur mu öyle şey.
   iyi ki bende sizleri tanıdım. Güzel duaların için de teşekkür ederim amin inşallah diyorum.

   1. aslı dedi ki:

    Canım benim sağ olasın hep var olmanız beni yalnız bırakmamanız, hatırlamanız, dualarınız benim için en mutlu edici, çok değerli, kıymetli.
    Sen artık nişanlısın Allah tamamına erdirsin bir ömür mutlu ol inşallah görüşürüz canım.

   2. aslı dedi ki:

    Canım benim sağ olasın, hep var olmanız beni yalnız bırakmamanız, hatırlamanız, dualarınız benim için çok değerli, kıymetli.
    bir ömür mutlu ol inşallah görüşürüz canım.

 88. Aytac dedi ki:

  Aleykum selam hayirli geceler betul cum hos geldin biz iyiz şükür sen nasilsin çok tesekkur ederiz seni de bayramin mubarek olsun canım nice nice buzlu huzurlu saglikli guzel bayrmlar inşallah bütün sevdik lerinle amin

 89. Aytac dedi ki:

  Iyi aksmlar ayselim nasilsin bitanem çok ozledim seni merak da etim nasil oldun bu gün daha iyisndir inşallah sabah da beri hiç vaktim olmadı yazcak simdi otrdum siteler bakyim dedim seni burda gördüm biraz dan vhatsap da gircem orya bu gün girmedim ilik once siteye yazyim ki vhatsap girer sem cikmycam benim kiler brkmycak neyse canım çok opdum gorsuruz seni sevyorum

 90. K.Azeri. dedi ki:

  Selam her kese.nasilsiniz arkada$lar?Aslim te$ekkûrler canim analiz için.dogum gününü de bir daha tebrik ediyorum.yeni dogum günün sana yeni ugurlar getirsin canim benim.öpdûm.

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar K.Azeri çok teşekkür ederim. Ben bugün sayenizde çok güzel bir gün geçirdim. iyiyim çok şükür bir yaş daha aldım. ama hala 17 gibi hissediyorum 🙂
   Güzel duana amin diyorum amin inşallah.
   Bende seni öpüyorum.
   iyi ki varsınız.

 91. Aytac dedi ki:

  Selam Hayirli aksmlar arkadaslar nasilsiniz her kez iyidir insallah aslim sana da hayirli aksmlar canım sen nasilsin eline gonlune saglik analiz çok guzel çok tesekkur ederim bitanem su ercan keserin neden hep ismini soyadı yla soylyorlar ben de anlmadim her ercan keser denlin ce aklima taklyordu demek ki senin de gözün de kacmamis sadce ercan denlin ce kotu gozkmyor ama ercan keser deyin çə kotu biri olyor oyuz de hep ercan keser diyorlar her halde ben çok ozlyorum dizimizi zehomu ama alsdim simdilik tvi bile izlycek vaktim olmyor oyuz den çok zorlmyorum hayirli sin inşallah bakalim 3 sezon neler olcak neyse canım çok opdum ALLAH emanet ol gorsmek uzere hər şey gonlun ce olsun inşallah sanis meleyim seni sevyorum

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar Aytaccım,
   bende iyiyim çok şükür. inşallah sende iyisindir.
   Ercan Keser’in adı ve soyadının birlikte kullanılması seninde dikkatini çekmiş. Soyadı gibi keseceği için kullanıyorlardır. bende öyle düşünüyorum kötü etki bırakmak için. bir mesaj veriyor soyadı adı ile kullanılınca korku yayıyor etrafa.
   Bende seni seviyorum görüşürüz.

 92. Aysel dedi ki:

  Xanım azerim sanada çok teşekkür ederim canım bende seni çok seviyorum bitanem düğün bitsin daha çok zaman ayırıcam sizlere sana söz veriyorum

  1. aslı dedi ki:

   Ayselcim sana uzun mesaj yazdım çıkmadı. Bende seni seviyorum çok güzel bir gelin olacaksın buna eminim. Beni mutlu ettiniz çok teşekkür ederim.

 93. Aysel dedi ki:

  Hayırlı akşamlar Aslım her seferinde aynı şeyi dediğimi biliyorum ama analiz yine çok çok güzel olmuş eline sağlık meleğim çok teşekkür ederim tekrardan doğum günün kutlu olsun canım iyi ki doğdun keşke daha fazlası gelseydi elimizden seni daha çok mutlu edebilseydik çünkü sen herşeyin en güzelini hakediyorsun Rabbim güzel kalbine göre versin İnşallah. Diğer sayfada yazdığınıda okudum çok teşekkür ederim canım bu aralar çok işim var 29 haziranda düğünüm var yarında gelinlik bakmaya gideceğiz İnşallah. Neyse canım ben yine çok konuştum Allaha emanet ol kendine iyi bak seni seviyorum❤❤❤ Herkese hayırlı akşamlar arkadaşlar kendinize iyi bakın Allaha emanet olun

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar Ayselcim,
   Teşekkür ederim, analizler ile sizi mutlu etmek beni de mutlu ediyor.
   Canım benim sağ olasın benim için güzel dualarınız çok değerli.

   1. aslı dedi ki:

    Ayselcim, senin adına çok mutluyum. Her anın tadını çıkar. Allah tamamına erdirsin.
    Allah işlerinde kolaylık versin sana.

   2. aslı dedi ki:

    Allah yardımcın olsun Ayselcim.

 94. Zehmer dedi ki:

  Selam nasılsınız arkadaşlar hepinize iyi bayram lar eline sağlık asli yaz tatilinde geçmiş bölümleri de yaad etmiş olduk sayende 🙂

  1. aslı dedi ki:

   Zehmercim,
   Teşekkürler ben iyiyim kulağımda kulaklık erik dalı dinleyerek yazıyorum 🙂
   sende iyisindir umarım. Evet dizi bitti ama ben yazamadığım analizleri bir aksilik olmaz ise yeni dönem başlayana kadar yazıp bitirmeyi istiyorum geçen sene Ir abi istemişti öyle başlamıştım.

 95. xanim dedi ki:

  aslim tatlim bu bolum gercekten duyqusualiydi bahsende en buyuk hatasini yapti ve ne etdiyse hak etdiyini cezasini cekecek kotuler bu dunyada cezasiz kalmaz omerin pilani zekiceydi nazmisde adamlari akilsiz yapti neyse canim prensesim seni cok mutlu etdik ya bende cok mutluyum dualarim hep seninle meleyim mucizem benim rabbim her zaman korusun seni tum islerinde yar ve yardimcin olsun seni cokkkkk seviyorum cokda optum allaha emanet ol

  1. aslı dedi ki:

   xanım sen bana mucizem dedikçe aklıma su damlası geliyor. ne yapıyor acaba kendisi? Yaramazım benim kulaklarınız çınlasın.

 96. peri dedi ki:

  Aslıcım çok teşekkurlar,analiz yine çok guzel olmuş,yazdığın şır de çok sevdim.

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkürler Pericim,
   Allah’ın izni ile bir yaz beraber olacağım sizlerle.

 97. xanim dedi ki:

  aslim yorumunu okudum bende cok tesekkur ederim iyiki tanidim seni mucizem meleyim kiymetlim benim seni ozel yas gununde seni mutlu etdiysek ne mutlu bana hep iyi mutlu ol yuzunde n gulucukler eksik olmasin insallah yasini prensinle kutlarsin her daim senin yanindayiz seni cokkkkk seviyorum prenses islerinde kolay gelsin cokda optum

  1. aslı dedi ki:

   Xanim,
   Sağolasın bende iyi ki sizleri tanıdım. Evet beni çok mutlu ettiniz Radam, Hanım ablam, Polat Amcam, K.Azeri, Aysel, sen ne güzel unutmadınız çok teşekkür ederim.
   Güzel dileklerin duaların içinde ayrıca teşekkür ediyor amin diyorum. Bende seni öpüyorum görüşürüz canım.

 98. xanim dedi ki:

  aslim kiymetlim canim arkadasim analiz cok guzel olmus eline yureyine saglik tatli bu bolumde omer ve zehranin duyqusual konusmasi beni duyqulandirdi tatilden gelende defne baykusu gorunce kalp krizi geciriyordum bahsende cadisi ona evin sirrini verdi burda resmen delirdim omerin pilani gercekten oldukca zekidir ercanin delirmesi guzeldi oh olsun manyaka sondaki sahne omerin annesinin konusmasi cok duyqulandirdi beni agladim resmen rabbim hepimizin annesini korusun uzun saglikli omurler versin aslim kiymetlim allaha emanet ol

  1. aslı dedi ki:

   Sağol teşekkür ederim xanim.
   Evet bölüm biraz duygusaldı. Bahşende hayatının hatasını yaptı. Defne den en büyük darbeyi Bahşende yiyecek.
   Ömer’in planı zekiceydi de adamların hiç mi aklı yoktu Ömer’in arabasını takip etmediler?

 99. Rada dedi ki:

  Gunun prensesi analizin guzel olmus eline saglik. Kiz valla senin o pasan bile gozume bir baska gorundu. Gunun anlamindan her halde sana ozel oldugu icin.

  1. aslı dedi ki:

   🙂 Merhaba Radacım,
   Günün prensesi sana çok teşekkür eder. sarılır vede bir güzel öper 🙂
   Ay güldürdün beni benim paşam benden haberi yok, olsaydı ne yapardı bilmiyorum. Bana özel bir şey yok, özel olsaydı başka olurdu.
   Sizler varsınız benim özel, güzel arkadaşlarım var. Biliyormusun bir geçen geçene bir de bu sene daha öncesi hiç olmadı alışık değilim ben. O yüzden çok teşekkür ederim sana ve diğer tüm arkadaşlarıma.
   neyse ben gideyim yarım kalan işlerimi yapayım 🙂

 100. Edebiyat ve şiir sever dedi ki:

  Bayram şekeri olarak özetimiz gelmiş teşekkürler arkadaşım çok güzel olmuş eline yüreğine sağlık

  1. aslı dedi ki:

   🙂 ben teşekkür ederim görüşmek üzere..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.