Adını Sen Koy 334. Bölüm Analizi (“ASLI”) 26 Nisan 2018 Perşembe

Burak 14 Haz 2018 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 334. Bölüm 26 Nisan 2018 Perşembe

Jülide ölmemiş ancak oğlu Ömer tarafından öldü gösterilerek Ercan Keser’in elinden kurtarılmıştı ve Jülide konakta gizleniyordu. Bahşende konakta bir gariplik olduğunu anladı takip etti ve Zehra odaya girince ardından girdi gördü Jülide ölmemiş yaşıyordu.

Jülide’nin artık saklanmasına gerek yoktu. Jülide, Kızı Ayşe ile konağın salonunda konuşurlarken gizli kalan her şey bir gün ortaya çıkacak dediğinde Bahşende duydu ve kendi yaptıkları ortaya çıkmasından, Ömer ve Ayşe nin onu konaktan kovma korkusundan hemen Jülide yi konaktan uzaklaştırmak, hayatından çıkarmak için Ercan Keser’i telefonla arayarak haber verdi. Bahşende’nin tek isteği Jülide’nin konaktan gitmesi.

Artık Ercan Keser de Jülide nin yaşadığını biliyor.

Ercan bu habere sevineceğine, o boş mezara Ömer’i, Zehra yı, Ayşe yi, Asya yı gömmek istiyor. Adamlarına isim vererek bu kişileri öldürmelerini, resimlerini çekip kendisine vermelerini istedi.

Adamlarından biri bunu yapamayacaklarını, konak önünde kuş uçurtmadıklarını söyleyince Ercan dellendi. Adamın gırtlağına yapıştı, onu tam boğacakken, adamlarından biri gelerek Ömer ve Zehra’nın Asya ile tatile gitmek üzere yola çıktığını haber verdi, adam da bu sayede boğulmaktan kurtuldu.

Evet Ömer, Zehra ile Asya yı da alarak ufak bir hava değişimi yapmak için yola koyuldular. Yolda kısa süreliğine piknik yapmak için durdular. Zehra istedi yol boyunca yeşillikleri görünce. Asya da eşlik etti Zehra ablasına. Ömer de emrinize amadeyim diyerek 2 güzel bayanı kırmadı. Uygun bir yere geçerek piknik yaptılar.

Asya çiçek toplamak için izin isteyip gidince, Ömer fırsat bu fırsat deyip hemen Zehra’nın dizlerine yattı. Zehra da eli ile Ömer’in yüzünü okşadı. Küçük bir kedi gibiydi Ömer 🙂

Ve Zehra yı yanındayken bile çok özlediğini söyledi.

**************

 

Öyle bir bakışın var ki bir ömre bedel

Dünyalara değişmem, yanındayken bile özlüyorum

Sana dokunmaya kıyamıyorum.

Aslı

************

Ercan Keser, öyle kinli, öyle öfkeli ki, Jülide ye evlatlarının acısını yaşatmaya yeminli. Önce Ömer ve Zehra ölecekmiş, Ayşe abisinin ölümünü görecek mezarı başında ağlayacak, Jülide de evlat acısı yaşayacakmış. Vay vicdansız herif vay. Sen neymişsin sen, gören seni Azrail ile iş birliği yaptı sanır ama öyle olmayacak Ercan Keser. Sap döner, Keser döner, Bir gün gelir hesap döner Ercan Keser.

Ömer ve Zehra Asya ile tatil yapacakları yere geldiler. Ömer Zehra ya karıcım diye hitap ediyor ve çok değiştiğini bunun da Zehra sayesinde olduğunu söylüyor.

Eh Ömer’in değişiminde Zehra’nın çok büyük payı var. Sabrı ile, azmi ile, sevgisi ile değişmez gibi görülen zorba Ömer’i pamuk gibi bir Ömer haline getirdi Zehra. Şimdi ben bunları yazdım diye Zehracı arkadaşlar sende Zehracı olmuşsun diyecek.

Yooo ben hala Ömerciğim ama yiğidi öldürür hakkını da veririm.

Ercan’ın adamları da peşlerinde adım adım takip ediyor, Ercan’a bilgi veriyorlar. Bizimkilerin bundan haberi yok ama 3 ceset istiyormuş Ercan. Avucunu yalarsın sen Ercan yok sana ceset falan. Hadi hayırlısı bakalım bu işin sonu nereye varacak?

Bizimkiler Asya ile tatildeler. Ayşe ise konakta kendi iç hesabını yapmakta. Nihat’ı kendisini aldattığı o kadın ile gördüğü anı hatırladı. Nihat ölerek ayrılacaktı madem güzel anılarla akılda kalsaydı. Eşini aldatan bir eş olmasaydı daha iyi olurdu. Nihat için yazılan bu ihanet konusunu sevmedim ben.

Ne güzel Ömer ile iyi arkadaş olmuşlardı. Ömer ilk dizi başladığında Nihat’a güvenmediğini söylüyordu. Ömer haklı çıkmış oldu. Nihat Ayşe yi parası için seven bir eş olarak diziden ayrılmış oldu.

Asya için odada bir ayıcık vardı. Asya bunu görür görmez çok sevdi mutlu oldu. Adını da tontiş koydu. Zehra Asya ya sen bizim sorumluluğumuzdasın, tontiş de senin sorumluluğunda diyerek ona sorumluluk sahibi olmayı oyunla öğretiyor. Çocuklara öğretmek istenilen bir çok konuyu oyunla öğretebilirsiniz. Sıkıcı olmaz, hem eğlenir, hem de öğrenir Asya gibi.

Ömer, Zehra spor kıyafetlerini giyip dolaşmaya çıktılar. Asya yoruldu ve terledi. Sebebi de dayısının hızına yetişemiyor olması. Mola verdiklerinde Zehra Asya nın sırtına havlu koydu. Dayısı da Asyayı havaya atıp tuttu. Asya babam da senin gibi güçlü dedi. Asya’nın her an aklında babası var ve hala öldüğünden haberi yok.

Asya kelebeklerin peşinden gitti. Ömer ile Zehra başbaşa kaldı. Ölümden konuştular ve Ömer Zehra ya bir gün çocuklarımız olursa ve bana bir şey olursa güçlü ol dedi. Zehra da Allah beni senin yokluğun ile sınamasın deyip birbirlerine sıkıca sarıldılar.

Ölüm hayatta hep var olan, çoğu zaman unuttuğumuz hiç başımıza gelmez diye düşündüğümüz ama aslında her an yanı başımızda olan hayatın gerçeği.

 Asya ağaca tırmanmak istedi. Dayısı da Asya yı ağaca çıkardı. Zehra da Ömer’in ağaca çıkamayacağını, ömrü hayatında hiç ağaca çıkmadığını söyleyince, Ömer de sen çıktın mı? diye sordu.

Zehra da annesi ona kızdığında hep çıktığı dut ağacından bahsetti. Sevim üvey annesi ama Zehra onu gerçek annesi olarak biliyor. Annesinden çok çekmiş Zehra. babası evde olmadığında, annesi Zehra ya kızdığında soluğu dut acının dibinde alırmış. Anne kucağı gibi gelirmiş dut ağacı. Ona sarılırmış sevgi ile annesinden göremediği sevgiyi, şefkati ağaçta bulurmuş Zehra.

Ağlayarak Ömer’e çok şanslı olduğunu söyledi. benim annem, senin annenin sana baktığı gibi bakmadı. Ben Jülide annede gördüm anne sevgisini, onun bana gösterdiği sevgi ile hep bir yanım eksik, yarım anladım ben anne sevgisi görmedim diyerek ağladı Ömer de Zehra ya sarıldı. Ömer’in de gözleri doldu.

Asya yanlarına gelince Ömer üçlü resim çekip Ayşe ye gönderdi.

Ömer Zehrasına aşkını bir kere daha itiraf etti. Sen söylersin ben yaparım, ne istersen o olur, sen hep konuş, konuş ki kulaklarım bu güzel tınıdan mahrum kalmasın. Olur da günün birinde kulaklarım duymazsa, kalbim duysun istiyorum. Gözlerine, güzel yüzüne hep bakmak istiyorum, olur da bir gün gözlerim görmezse kalbim görsün istiyorum dedi ve sevgi ile Zehrasına sarıldı Ömer.

Kalben sevmek, hissetmek istiyor Ömer. Gerçek aşkı yaşamak ve bu aşkı da sonsuza dek yaşamak yaşatmak istiyor Ömer.

Ve Zehra ya soruyor kız mı olsun?  Erkek mi? Zehra biraz duraksa ve sağlıklı olsunlar da dedikten sonra erkek olursa sana benzesin, merhametli, adaletli, yakışıklı olsun dedi. Bunları duymak Ömer’in çok hoşuna gitti.  

Ömer de bir düzine çocuk istediğini söyledi. Ömer paşam dur yavaş sakin, tamam anladık zenginsin, çocuklarına bakar, gerekli eğitimi verirsin de, Zehra ya acı o taşıyacak karnında 9 ay sen değil 🙂

Ve Asya oyun oynarken birden kayboldu. Zehra ve Ömer çok korktular. Bir kedi görmüş ve onu takip ettiği için Asya kaybolmuş. Sonunda bulundu. Ancak Ercan’ın adamı Asyayı görünce seni ailene götüreyim dediğinde Asya yanlış tarafa gidiyoruz dayımlar öbür tarafta dedi. akıllı Asya. Ömer ile Zehra da hemen Asya’nın yanına geldiler.

Canan Çetin ile buluşup ona gitmesini söyledi. Çetin de gidemeyeceğini. Ve hayat hikayesini Canana anlattı. 8 yaşındayken ölmeyi çok isteyen küçük bir çocukken şimdi hayatta ve Cananın karşısında Çetin ölmemiş. Bir günde böyle kötü olmadım ben dedi.

Doğru da söyledi Çetin. Hiçbir insan durduk yere kötü olmaz. Altta yatan bir neden mutlaka vardır. 

Ömer karnı acıkan Asya için odaya yemek istedi.

Ömer’e takım elbise dışında spor kıyafet çok yakışıyor.

SEN YANIMDAYKEN

Elime Doğdu Gül Yüzün Ah

Kana Kana içtim Dünümü

Yüzüme Güldü ilk Sözün Ah

Yana Yana Seçtim Günümü

 

Sen Yanımdayken

O Tozlu Yollar Aşka Gider

Ah Sen Sonumuzu Yazsan inan

Dayanamam Ölürüm Ben

Ayrılık Bize Günah

Sonunda Yansam Bırakmam Ah

 

Aradı Durdu Gözlerim Ah

Bekledi Günler Geceler

Yalnızım Uyuyamadım

Düğüm Düğüm Oldu Heceler

Sen Yanımdayken

O Tozlu Yollar Aşka Gider

 

Ah Sen Sonumuzu Yazsan inan

Dayanamam Ölürüm Ben

Ayrılık Bize Günah

Sonunda Yansam Bırakmam Ah

 

Elime Doğdu Gül Yüzün Ah

Kana Kana içtim Dünümü

Yüzüme Güldü ilk Sözün Ah

Yana Yana Seçtim Günümü

Gel

Toygar IŞIKLI

 

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

“Adını Sen Koy 334. Bölüm Analizi (“ASLI”) 26 Nisan 2018 Perşembe” üzerine 43 yorum

 1. xanim dedi ki:

  aslim birtanem diger sayfaya baktim yorumunuda gordum kiymetlim canim arkadasim guzel sozlerin icin sag ol sende iyiki varsin rabbim sana uzun omurler versin guzel dileylerina amin diyorum bitanem tamam sen islerini hall et sonra bolca konusuruz meleyim mucizem allaha emanet ol

 2. xanim dedi ki:

  merhaba hanim ablacim canim nasilsin gunun nasil geciyor seni cokkk seviyorum ailenen gunun hep mutlu neseli gecsin

 3. xanim dedi ki:

  merhaba aslim kiymetlim canim meleyim mucizem benim duana yurekten amin diyorum hayatim bu gun dogum gunun unutmadim diger sayfada yazmisstim dogum gunun kutlu olsun rabbim ne dileyin arzularin dileklerin kabul olsun seni seven kiymetini bilen prensi cikarar karsina ben buna yurekten amin diyorum sen benim icin cok deyerlisin kiymetlim benim iyiki tanimisim seni arkadasim oldugun icin ben cok sansli biriyim cok mutluyum rabbim bed nazarlardan korusun seni hep iyi mutlu ol pamuk kalbli arkadasim hayatda sana coklu basarilar dilerim seni cokkkkk seviyorum ailenen nice mutlu yillara

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Xanim,
   Gördüm canım, diğer sayfada yazdıklarını çok teşekkür ederim. 2 sayfada doğum günüm kutlanıyor ne güzel 🙂
   Bende iyi ki bu siteyi ve sizleri tanımışım sende iyi ki varsın xanım.
   Amin inşallah. hep beraber daha nice senelere inşallah sağlıkla, mutlulukla, huzurla ulaşmak dileği ile

   şimdilik ben gidiyorum bir sürü iş var yapılacak bir kere daha teşekkür ederim bu güzel gün için.

 4. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Aslıcım ad günün bir daha mübarek olsun.Evlatlarınla, torunlarınla nice ad günleri kutlayasın inşallah.O duadan bir parçani nerede okumuşum bilmiyorum.Düşündüm ben ne yazacağım ki bundan güzel olsun. AŞK duası olduğunu bilmiyordum. Hele bir utanmadan benim degil diye yazmışım,sanki kimse anlamayacaktı.Bir azdan bir az fazla ayıp oldu. Sana da eziyyet oldu.Çok teşekkür ederim güzel kızım. SÇ A ÇS

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Ablacım,
   Çok teşekkür ederim. Yüzümü gülümsettin evli değilim şuan ve bu duan gerçekleşir mi bilmiyorum.

   Çok güzeldir, bana verebileceğin en güzel hediye bu dua olmalı ablacım. Hiç ayıp olmadı. Bana da eziyet olmadı aksine çok güzel oldu. iyi ki de oldu. teşekkür ederim. Bende seni çok ama çok seviyorum ablacım.
   ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

 5. K.Azeri. dedi ki:

  Amin.Aslim,cani gönülden amin diyorum.Rabbim sana bir ömür birlikde yürüye bileceyin,her zaman yaninda olacak bir hayat arkada$i,can yolda$i nasib etsin,canim benim.

  1. aslı dedi ki:

   Amin. Çok teşekkür ederim. Amin inşallah.
   Beni duygulandırdınız
   ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

 6. aslı dedi ki:

  AŞK DUASI
  RABBİM…
  Bir insan koy kalbime!
  Ama o insan Senin de sevdiğin olsun.
  Ve beni öyle bir insan sevdir ki;
  O insanın kalbi Seninle yanan bir mabet olsun.
  Beni öyle bir insanla buluştur ki
  Benden önce,
  Onunla buluşmuş olan Sen olasın.
  Onunla el ele tutuştuğumuzda,
  İkimizin elinin üzerinde Sen olasın…
  Bana öyle gözler göster ki;
  Ben o gözlerden Sana bakayım.
  Bana öyle bir sevgili ver ki
  O gözler, Cennete açılan iki pencere olsun.
  Onunla öyle bir yolda yürüyelim ki;
  Kılavuzumuz Sen olasın

  Ey Rabbim…
  Öyle bir sevgili ver ki bana,
  Ona sarıldığımda kainat bize baksın.
  Birbirine sarılsın.
  Sevgimiz kurtla kuzuları barıştırsın
  Bize bakıp şeytan Adem’e secde etsin.
  Günah sevap uğruna kendini feda etsin.
  Ölüler birer birer uyansın sevgimizle…
  Bize öyle bir sevgili ver ki Rabbim! Sevgimizde,Muhammed(S.A.V) sevilsin.
  Öyle sevelim ki birbirimizi.
  Hz. Hatice göklerden bize seslensin,
  Ve desin ki;
  “Bak Ya Muhammed bak şu sevgililere onlar bizde… bizde onlardayız.
  Bak Aşkımız bir kez daha yaşanıyor yer yüzünde..
  Allah Aşkımızı öyle çok seviyor ki binlerce insana yaşatıyor

  Şiir böyle

  Duayı Kabul Eden, İstemeyi Veren, Murat Edince El Açtıran, Ancak Sevdiği Kuluna Dua Ettiren Rabbim!
  Ellerimizi Boş Çevirme Amin.

 7. aslı dedi ki:

  Merhaba Günaydın Hanım ablacım,
  Unutmamışsın çok teşekkür ederim. Dualarına canı gönülden amin diyorum Amin İnşallah.

  Canım ablacım senin yazdığın o yazı aşk duası olarak geçiyor yazarı kim bende bilmiyorum bu mesajdan sonra onun tamamını sana yazıp göndereceğim. Gerçekten çok güzel bir dua nasip olur inşallah bana da diyorum.

  Bende sana, azmine, öğrenme aşkına, sevgine, yaşama aşkına, bana yazdığın şiirlerine hayranım ablacım maşallah sana.
  Seni çok ama çok seviyorum çok teşekkür ederim unutmadığın için.

 8. Hanim abla dedi ki:

  Aslıcım dogum günün kutlu olsun.Allahtan senin için sağlıklı, mutlu, hayırlı bir ömür istiyorum. Sen dünyadakı güzelliklerin en güzeline layıksın.Her zaman olmalı olduğun yerde olasın güzel kızım.Tanrı seni yerin ve gökün belalarından korusun inşallah.
  Rabbim,bir insan koy kalbime
  Ama o insan senin de sevdiyin olsun.
  Ve bana öyle bir insan sevdir ki
  O insanın yüregi seni seven bir mabet olsun.
  Beni öyle bir insanla kavuştur ki
  Benden evvel onunla görüşmüş olan sen olasın…Amin.(bu yazı benim degil.) Mutluluklar dilerim.Sana hayran olan ablan.

 9. aslı dedi ki:

  Merhaba Murad abi hoş geldin sana da hayırlı bayramlar. Bu mesajı umarım alırsın. Ben senin mesajını aldım çok teşekkür ederim.

  Sen vefasız değilsin, aksine vefalısın. İşlerinin iyi olmasına sevindim. İnşallah sağlığında iyi olur. Doğru diyorsun sağlığı para ile satın alamıyorsun bunu en iyi ben bilirim.
  Bu haline de şükür.
  Benim yazı işleri fena değil, bu konu ile ilgili belge alacağım yakında. Bir iş yapıyorsam eğitimini alarak yapmayı tercih ediyorum. Çok şükür Rabbime en azından bu konuda bana yardım ediyor.

  Ben seni hiç unutmayacağım. Allah sana uzun ömürler versin. sıkça yazabilsen ne güzel olur. sana da moral olur.
  Yeniden görüşebilmek umudu ile Allah’a emanet ol.

 10. Anonim dedi ki:

  Merhaba güzel kardeşim nasılsın A-Scim iyiyim de. bana ne söylersen söyle vefasız deme degilim çünki her zaman fikrimdesin. inanırım de gözden uzak olmak gönülden uzak olmak degil. Burda işlerim iyidir.Kendim çalışa bilmesem de dostlarla ortaklığım var ama sağlığı para ile almak olmuyor.Eve yardımcı geliyor geçinip gidiyoruz işte.
  Senin yazı işlerin ne yerde gönlüncemi sana güveniyorum her çey güzel olucak.Ben hele ki burdayım hele ki nefes var. Bu hayat çok fani ben olsam da olmasam da sen Murad abini unutma olurmu? Yazım sana ne zaman ulaşacak bilmiyorum hə bir de Ramazan bayramın mubarek olsun.Kendine iyi bak benim yerime de yaz.Allaha emanet ol kardeşim.Murad abin.

 11. K.Azeri. dedi ki:

  Te$ekkür ederim Aslim,analiziçin.çok güzel her zamanki gibi.bir daha her kesin bayrami kutlu olsun.nice bayramlara sevdiklerinizle birlikte saglikli,mutlu yilara çikasiniz,ezizlerim,canlarim benim.

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim K.Azeri. Senin de bayramın kutlu olsun canım.Amin inşallah. Bilmukabele. görüşürüz.

 12. xanim dedi ki:

  umut abim hos geldin nasilsin tum dualarina amin diyorum bayramin kutlu olsun dualarin ibadetlerin kabul olsun ailenen nice mutlu bayramlara

 13. UMUT ⭐ dedi ki:

  Xanim aysel Aytaç demet ve tüm arkadaşlar bayramınızı kutlar tuttuğunuz oruçların ettiğiniz dualarınızın kabul olması dileğiyle hayırlı cumalar.TEKRAR İYİ BAYRAMLAR

  1. aslı dedi ki:

   iyi bayramlar

 14. xanim dedi ki:

  gunaydin ayselim hayirli cumalar nasilsin canim guzel dualarina amin diyorum tatlim ramazan bayramin kutlu olsun ne dileyin varsa kildigin namazi dualarini ibadetlerini kabul etsin ailenen nice mutlu bayramlara

 15. Aysel dedi ki:

  Günaydın hayırlı mutlu sabahlar değerli ve kıymetli ASK ailem hepinizin Ramazan bayramı mübarek olsun Rabbim tuttuğunuz orucları ibadetlerinizi bütün güzel dualarınızı kabul etsin.
  Ailenizle sevdiklerinizle mutlu bayramlar diliyorum hepinize sizi çok seviyorum iyi ki varsınız ❤❤ Aslım eline sağlık her zamanki gibi yine çok güzel olmuş analizin çok teşekkür ederim canım

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim amin inşallah Ayselcim. sende iyi ki varsın görüşürüz iyi bayramlar

 16. xanim dedi ki:

  gunaydin hayirli cumalar radam iyi kalpli arkadasim nasilsin ve guzel dualarina yurekten amin diyorum ramazan bayramin kutlu olsun rabbim orucunu dualarini ibadetlerini kabul etsin ailenen nice mutlu bayramlara

 17. xanim dedi ki:

  gunaydin hayirli cumalar arkadaslarim nasilsiniz ramazan bayraminiz kutlu olsun rabbim dualarinizi ibadetlerinizi kabul etsin rabbim ne kadar omrumuz varsa her sene oruc tutmayi nasip kismet etsin ailenizle nice mutlu yillara

 18. Rada dedi ki:

  Gunaydin dunyanin en iyi kalpli insanlari. Basta Goker bey olmakla hepinizin ramazan bayrami kutlu olsun. Orucunuz namaziniz dualariniz kabul etsin. Rabbim hepimize gelen ramazana kavusmayi nasib etsin. Aslim eline saglik muhtesem olsun. Iyi ki varsin.

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim. Senin de bayramın kutlu olsun görüşürüz. sende iyi ki varsın

 19. xanim dedi ki:

  hanim ablam hos geldin canim benim nasilsin tum dualarina yurekten amin diyorum seni polat amcaminda ramazan bayramini kutlarim ailenen nice mutlu bayramlara rabbim orucunu dualarini ibadetlerini kabul etsin birtanecik ablam benim seni cokkkk seviyorum sana tatli uykular

 20. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba sevgılı kızlarım, güzel arkadaşlarım.Ramazan bayramınız kutlu olsun. Kalbinizdeki dilekleri ben də Allahtan istiyorum sizin için hayırlısıyla.Bu bayram havası hep etrafınızda dönüp dolaşsın, yüreginizi ferahlatsın. Sağlıklı, huzurlu, mutlu bir ömrünüz olsun. Nice Ramazanlı senelere. Allaha emanet olun. Allah oruc-namazınızı kabul etsin, Amin.
  ASLIcım canım kızım, bizim için çok zahmet çekiyorsun, boynumuzda hakkın büyük. Onları bize helal eyle. İbadetin kabul olunsun inşallah. Allah amanında.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, güzel duaların için canı gönülden amin diyorum bilmukabeke görüşmek üzere polat amcama selamlar ellerinizden öperim nice bayramlara sağlıkla ulaşmak dileği ile

 21. xanim dedi ki:

  pericim hos geldin tatlim nasilsin seninde bayramin kutlu olsun rabbim orucunu dualarini ibadetlerini kabul etsin ailenen nice mutlu bayramlara

 22. xanim dedi ki:

  aslim kiymetli arkadasim evet son iftarimizi yaptik bende zaman nasil gecti anlamadim ne kadar omrumuz varsa her yil oruc tutmayi nasip kismet eylesin amin rabbim tum gunahlarimizi aff etsin benim kiymetli arkadasim seni cokkkkk seviyorum allaha emanet ol tatli uykular sana cokda optum

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim iyi bayramlar canım

 23. peri dedi ki:

  Aslıcım çok guzel olmuş,eline sağlık,bu arada tum ask ailesinin bayrami kutlu olsun allah tuttuğunuz oruç ve etdiğiniz ibadetleri kabul etsin işallah.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Pericim hoş geldin. Teşekkür ederim güzel duana amin inşallah diyorum. bilmukabele görüşürüz iyi bayramlar.

 24. Aytac dedi ki:

  Iyi aksmlar aslim canım kalbi guzel arkdasim benim nasilsin iyisnzdir inşallah ramzan bayramın mubarek olsun bitanem saglikli mutlu huzurlu nice nice guzel bayrmlar bütün sevdik lerinle bilik de inşallah amin RABBIM hep o guzel gonlune görə versin her zaman hay ver yardmcin olsun inşallah amin amin seni çok sevyorum sanis meleyim benim kendine çok çok iyi bak xanımin da dedyi gibi sen bizim için çok kiymetlsin analiz için de çok tesekkur ederim eline gonlune saglik çok guzel olsun her zaman ki gibi çok opdum ALLAH emanet ol gorsuruz

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar Aytaccım,
   çok şükür bir Ramazanı daha bitirdik. Bayrama ulaştık. Sende iyisindir umarım nişan telaşın var Allah yardımcın olsun. bir ömür boyu mutluluklar dilerim sana.
   sizlerde benim için özelsiniz. her birinizin yeri bende ayrı hepinizi çok seviyorum iyi ki varsınız. Görüşürüz canım.

 25. xanim dedi ki:

  aslim kiymetli arkadasim bende son iftarimi ne guzel islerini bitirmene cok sevindim sen sofrani hazir et sana afiyet olsun rabbim orucunu kabul etsin arefen mubarek olsun tatlim seni cokkk seviyorum gorusuruz cokda optum

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba xanim,
   bir ramazanı daha uğurladık bitti. Ben bu bir ay nasıl çabuk geçti anlamadım. Rabbim bir sonraki ramazanı görmeyi bizlere nasip etsin ömrümüzün son ramazanı eylemesin amin.
   Sağ olasın bende seni öpüyorum görüşürüz.

 26. Anonim dedi ki:

  merhaba asli hanim analiz mukemel olmus izininiz olursa bikac soru sormak istyorum sizin ne hastalginiz vaq lutfen yalnis anlamayn bide siz neden yalniz yasyorsunuz neden evlenmorsunuz sizin kimi mukemel insanin etrafnda olan erkekler kor qaliba

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Anonim,
   Teşekkür ederim. Sorularınızı cevaplamadan önce bende şunu söylemek isterim ki anonim yerine size nasıl hitap edilmesini istiyorsanız o şekilde bir isim yazsaydınız. Benim bu konuda hassasiyetimi biliyor olmanız gerekirdi. Canınız sağ olsun. Bir dahakine yazarsınız umarım.

   Ve bu güzel bayram arefesinde hastalıktan bahsetmek istemiyorum anlayış göstereceğinizi umuyorum.

   🙂 yüzümü gülümsettiniz teşekkür ederim. Ben yalnız yaşamıyorum ailem annem babam kardeşimle yaşıyorum. Neden evlenmediğime gelince, kader, kısmet, nasip bu işler. Kim bilir belki benim kaderimde evlilik yoktur Allah bilir ben bilemem.

   son cümleniz yüzümü gülümsetti teşekkür ederim 🙂
   kimse mükemmel değildir, o sizin güzel görüşünüz teşekkür ederim. Hayırlı bayramlar.

 27. Edebiyat ve şiir sever dedi ki:

  Vayyyy dönüş muhteşem olmuş eline yüreģine sağlık arkadaşım bayramın kutlu olsun sağlıklı mutlu ve huzurlu nice güzel bayramlara

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim sağ olasın. Amin inşallah. Seninde Arefen Bayramın kutlu olsun. Daha nice Ramazanlara, Kadir gecelerine, Bayramlara sağlıkla sevdiklerin ile sevdiklerimizle ulaşmayı Rabbim bizlere nasip etsin inşallah amin.

 28. xanim dedi ki:

  merhaba aslim kiymetli arkadasim nasilsin diger sayfada yorumunu okudum cevapda yazdim bayram temizliyin bitdimi ramazan bayramin kutlu olsun rabbim orucunu dualarini ibadetlerini kabul olsun ailenen nice mutlu senelere ve analiz gercekten cokkkk guzel olmus eline saglik zehraci olmadigini anladim kiymetli arkadasim iyiki varsin pamuk kalblim benim bu bolumde zehra sevim hakkinda oyle anlatdiki icim parcalandi cok agladim bu sahnede omerin bi duzun cocuk diyisinde oyle kahkaha atdimki kolay diyil o cocuklari dogurmak omer zehra asya fotogrof cekip ayseye gosterende defnenin sinsi bakislarinda az kala kalp krizi geciriyim iyiki cikti diziden neyse canim sana tum islerinde kolay gelsin cokda optum allaha emanet ol

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba xanim,
   yoğun bir günün sonunda tatlı bir yorgunlukla ramazanın son orucunu uğurluyorum. Evet bayram temizliğim bitti çok şükür. Amin inşallah. Hep beraber.

   Evet ben Ömerciğim. sağ olasın görüşürüz.. ben masa hazırlamaya gidiyorum yemekten sonra görüşürüz. Arefen mübarek olsun canım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.