Adını Sen Koy 333. Bölüm Analizi (“ASLI”) 25 Nisan 2018 Çarşamba

Burak 05 Haz 2018 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 333. Bölüm 25 Nisan 2018 Çarşamba

Yeniden herkese merhaba arkadaşlar. Uzun bir ayrılığın ardından yeniden analizlerle sizlerle birlikteyim. En son 24 Nisan analizinde kalmışım. Baya geriden geliyorum farkındayım. Hadi canımız sağ olsun deyip kaldığımız yerden devam edelim 🙂

Şuan Ramazan o sebeple de herkese hayırlı ramazanlar diliyorum.

 KISA BİR ÖZET GEÇELİM HATIRLAMAK İÇİN.

Ayşe eşi Nihat tarafından aldatıldığını öğrenmiş, boşanmak istiyor. Bunu abisine nasıl söylerim diye düşünüp, çalışma odasına gidince Ömer kardeşinin halinden, dolaylı yoldan konuşmasından anladı Nihat’a çok kızdı. Nasıl olurdu da Ayşe yi aldatırdı. Nihat’a çok öfkeliydi ona söyleyeceği bir çift lafı vardı.

Ayşe yi Nihat aradı Ömer açtı telefonu karşı tarafta Nihat yerine bir polis memuru Nihat’ın ölüm haberini verdi. Ömer çok şaşkındı bu üzücü haberi Ayşe’ye nasıl söyleyecekti?

Ömer’in ses tonundan bakışlarından Ayşe yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunu anladı. Sonra da Ömer açıkladı. İnanmadı Ayşe hastaneye gitmek istedi. Evdeki herkes de bu üzücü haberi öğrendi. Asya babasız kalmıştı.

 

Ayşe, Ömer, Zehra hastaneye gittiler. Ayşe orada Nihat’ın yalnız ölmediğini öğrendi. Yıkıldı. Eve geçince de Defne de baş sağlığında bulundu. Canan Defnenin hal ve hareketlerinden hoşlanmıyor bunu da Zehra ya söyledi, uyardı Zehra yı ama Zehra Canan’a inanmadı.

Jülide’yide Bahşende den saklıyorlar. O öldü biliyor ama Jülide ölmedi. Ömer onu kendi odasında saklıyor. Bahşende odadan ses gelmesi üzerine içerde birinin olduğunu düşündü içeri baktı. Jülide erken davranıp banyoya saklanmayı başarmıştı. İlkinden kurtulan Jülide ikinci hamlesinde Bahşende ye yakalandı.

Bahşende Zehra yı takip etti ve odaya girince de kapı kilitlemeyi bilmeyen Zehra yüzünden içeri paldır küldür girdi ve Jülide yi gördü. Artık Bahşende de öğrendi Jülide ölmemiş yaşıyordu.

KISA BİR HATIRLAMA YAZISINDAN SONRA GEÇELİM 333. BÖLÜME 🙂

Jülide yi yaşıyor olarak gören Bahşende çok büyük bir şok yaşadı. Nede olsa Jülide için cenaze töreni düzenlenmiş, toprağa gömülmüştü. Şimdi ise o olanlar hiç olmamış gibi Jülide karşısında sapa sağlam duruyordu.

Bahşende Zehra ya kızdı, siz ne dolaplar çeviriyorsunuz? Ömer’in bundan haberi var mı diye sorduğu an Ömer girdi odaya haberi olduğunu, bunun kendi planı olduğunu söyledi. Babaannesini odadan çıkardı içerde konuşmak için ayrıldılar.

Jülide Zehra ya, Bahşende’nin kendisini hiçbir zaman istemediğini, bundan sonra da istemeyeceğini söyledi. Zehra da Ömer’in annesinin konakta kalmasını istediğini Bahşende’nin bunu kabulleneceğini söyledi.

Ömer annesine anne diyemiyor, sarılamıyor. Jülide bundan yana dert yansa da, zamanla her şeyin yoluna gireceğine inanıyor, umut ediyor. Öyle olmasa Bahşende’nin olduğu yerde kalması çok zor olurdu Jülide için.

Ömer Babaannesi ile çalışma odasında konuşarak, annesini Ercan Keser’in elinden kurtarmanın tek yolunun bu olduğunu anlattı. Ömer bilmiyor ki babaannesi Ercan Keser ile iş birliği yapıyor. Bilse babaannesine bir şey anlatmaz.

Zehra geldi Ömer’in yanına Bahşende gitti. Zehra ya sarılan sevgisini dile getiren Ömer’in yanına Asya geldi. Zehra ablasından babasını aramasını istedi.

Asya hala babasının öldüğünü bilmiyor. Baba özlemi çekiyor Asya. Zehra sessiz kaldı sadece o telefon annene ait ben şifresini bilmiyorum arayamam diyebildi.

Ayşe geldi. Kızı Asya ya babasının telefonunun kapalı olduğunu söyledi. Zehra Asya’nın dikkatini dağıtmak için bahçede daha önce gördükleri çiçekten bahsetti onu görmeye dışarı çıktılar.

Her ne kadar oyalasalar da Asya hep babasını soracak.

**********************

BİR BABA GİTTİĞİNDE

Arkanı yasladığın duvar. Sabahları sıcak ekmek
Okul harçlığı, otobüs bileti, Ciğerinden bir parça gider
Gider de gider…

En sinirli anında bile, Dudağının kenarında bir gülümseme
Bayramda öpülecek el, Çocuklarımızı sırtında taşıyan
O sevimli dede gider.
Gider de gider…

Bir içten “oğlum, kızım” sözünün sahibi
İnatçı bir siyasetçi, Koca bir beden
Çocuk bir yürek,  Anneyle yapılan lüzumsuz tartışmalar
Heyecanlı bir taraftar,  Çalışkan bir “Adam” gider
Gider de gider…

Bir sarılmaya, bir çift söze bile Fırsat vermez Azrail
Vakit geldiği zaman,  Sadece baban değil
Atan gider. Canın gider. Kanın gider.
Gider de gider…

Dolmaz boşluğu kısa zamanda
Hep bir ses ararsın, bir nefes
Bir anahtar tıkırtısı, Yanlış bir iş yapınca
Gözünün içine bakılmasını
Ama sadece beklersin
Çünkü;
Bir baba gittiğinde,
Sadece baban değil;
Bir dostun, Bir arkadaşın, Bir sırdaşın,
Bir öğretmenin, Bir ustan, Bir yanın gider…
Gider de gider !

Safa KURT

*********************

Alzheimer hastası Halit amca torunu İpek ile Koray’ı düşman askeri zannederek onları bir depoya kapattı. İpek ve Koray bunu hiç beklemiyorlardı. İpek çok korktu kapıyı yumrukladı bağırdı ama sesini kimselere duyuramadı.

Zehra yeni bir elbise giymiş ama fermuarı arkada olunca çekemedi. Bende sevmem arkada olan fermuarları.  Ömer den yardım istedi. Ömer de iyi olmuş dedi. fırsatçı Ömer, fermuar sayesinde Zehra ya bir adım daha yakın olacak.

Bu sahne oldukça komikti şöyle ki; Ömer fermuarı çekemedi. Çekemediği gibi de fermuarı kırdı 😀 sonra da oldu dedi. evet fermuar bir şekilde çekildi ama sonunda kırıldı ilk başta bunu Ömer sakladı.  Zehra dan da öpücüğü kaptı.

Ömer sonunda dayanamadı söyledi fermuarın başını gösterdi. Zehra ne yapacağını düşünürken, Ömer elbiseyi çıkarma diye öneri de bulundu. Zehra kabul etmedi. Ömer de elbiseyi kesmenin bir çözüm olabileceğini böyle çıkacağını söyledi.

Yok artık Ömer sende. Güzelim elbiseye yazık kesilir mi hiç. Hediye abladan yardım istemeye gitti Zehra.

Uzun bir aradan sonra Jülide aile masasında, akşam yemeği için masaya oturdu. Asya da çok mutlu oldu anneannesinin yanına oturdu. Herkes masaya oturdu. Defne de vardı. O da Jülide yi görünce çok şaşırdı. Ömer ona da durumu açıkladı.

Bir tek Bahşende masaya oturmadı nedeni de masada Jülide’nin oturuyor olmasıydı. Jülide kalkmak istedi ama Ömer izin vermedi. Bahşende de Jülide var diye masaya oturmadı.

 Asya, yemekte yemek yemedi. Yemekte köfte vardı ve babası çok seviyor diye köfteleri ona saklamak istedi. Babasız boğazından geçmedi. Zehra yine araya girdi ve Asya ile mutfağa gittiler bir pasta süsleme işini yapmak için.

Ayşe de Asya gidince sessizce masada ağladı. Annenin kaderi kızına dedikleri olayı Asya yaşıyor. Annesi gibi babasız kalmıştı Asya.

Yemekten sonra Ayşe, Zehra ve Ömer çalışma odasında kahve içip sohbet ettiler. Asya için bir pedagog dan yardım almanın uygun olacağını konuştular. Ömer de Asya ile birlikte Zehra yı da alarak tatil yapmaktan bahsetti.  Üçü birlikte kısa bir tatile çıkacak.

Koray ile İpek mahsur kaldıkları yerde ısınmak için birkaç mum buldular onları yaktılar. Koray kabanını İpek’e verdi. sohbet ettiler. Acıkınca da İpek’in çantasında olan muzu ve 1 elmayı yarı yarıya paylaşıp yediler.

İpek’in bir elmayı tek bir hamlede bıçak kullanmadan ikiye bölmesi etkileyici bir sahneydi. Koray da etkilendi bundan.

Zehra Ömer’e terasta sütlü kahve ısmarladı. Birlikte kahvelerini içtiler. Ömer bugüne kadar hiç sütlü kahve içememiş, ilk kez içiyormuş. Zehra ya da küçükken büyükleri sen kahve içersen kararırsın diye kahve içmesine izin vermiyorlarmış o da Canan ile sütlü kahve içermiş kararmamak için.

Ölümden, pişmanlıktan bahsetti Zehra. Ömer de senin pişman olacağın hiçbir şey yok deyince Zehra her insan hata yapar ve pişmanlık duyabilir dedi.

Sonra da aklına bir tekerleme geldi. Canan öğretmiş kahve içerken. Onu söyledi. Ömer Zehra yı dinlerken güldü, çok gülmemek içinde kendini tuttu.

İşte o tekerleme

3 Kere A A A

3 Kere B B B

3 Kere A 3 Kere B

 

Alfabe

Sütlü kahve miki fare 

Eteğimin pilesi saçlarımın lülesi

Tırnağımın öjesi, Ay çok mersi çok mersi

Ben seni saat 10 da

Köşe başı Çin lokantasında bekliyorum

Gelmezsen küsüyorum

Mektubunu yırtıyorum, çiçeğini eziyorum

Yüzüğünü atıyorum ama  eğer gelirsen seni çok ama çok seviyorum

Erkan ve Hazal bu sahnede çok eğlenmiş görünüyorlardı. Bir anda ciddiyetlerine bürünmeleri de oldukça profesyonel olduklarını gösteriyor. Duygudan duyguya çok rahat geçebiliyor Erkan.

Bu tekerlemede geçen kişi ben miyim diye soruyor. Ve sonunda birbirlerine sevdiklerini söylüyorlar. Ne güzel sevmek ve sevilmek. Zehra da beni hep sev diyor.

Gün bitip Sabah olunca, İpek’in dedesi yine her şeyi birbirine karıştırdı. Salim amcanın dükkanına gitti. Salim amca dışarı çıkmak üzere olunca Çetin ilgilendi o dinledi Halit amcayı ve Halit amca da çocukları kilitlediği depodan bahsetti böylelikle çetin sayesinde İpek ve Koray mahsur kaldıkları yerden kurtulmuş oldular.

Ayşe solanda Annesi Jülide ile dertleşiyordu. Bahşende de kapıdan onları dinliyordu. Jülide artık gerçeklerin ortaya çıkmasını istediğini, her ne kadar saklamaya çalışılırsa çalışılsın elbet bir gün gerçeklerin ortaya çıkacağını söyledi Bahşende de duydu bu sözleri. 

Ömer, Zehra ve Asya araba ile tatil için yola çıkmışlar yolda gidiyorlar. Ömer gelecekten bir gün hayal etti ve bunu Zehra ya söyledi. yine böyle yola çıkmışlar Asya yerine bu kez kendi çocukları varmış. Ömer artık baba olmak istediğini iyiden iyiye Zehra ya söylüyor.

2 kızları olmuş. Birinin adı Duru, birinin adı Burcu. Bu isimler üzerinde eski bölümlerden 165. Bölümde baya tartışmışlardı. Duru Ömer’in sevdiği isimken, Burcu Zehra’nın sevdiği isimdi ve Ömer illa Duru olsun diye tutturmuştu.

Ömer 5-6 hatta hiç sınırlama koymadan bir sürü çocuğu olsun istiyor. Yavaş paşam yavaş. Zehra ya yazık günah. Tabi sen zenginsin ekmek elden su gölden çocuklar konak bahçesinde büyüsün istiyorsun da bu dünyaya bebek getirmek öyle kolay değil.

Bahşende Jülide’nin eski defterleri açmasından çok korkuyor. Ömer’in ve Ayşe’nin Bahşende’nin yüzüne bir daha bakmayacağını düşünüyor. O yüzden de Jülide yi konaktan sonsuza kadar göndermek istiyor Bahşende ve Ercan Keser’i arayarak ona Jülide’nin ölmediğini yaşadığını haber vermek için aradı.

Şu Ercan’ın telefonu neden fabrikalarda acil olaylarda çalan siren sesi gibi? çok sinir bozucu bir ses. Çok mu aradılar acaba bu sesi?.

Ömer’e Ayşe ye dokunmaması şartı ile jülide’nin yaşadığını konakta olduğunu Ercan’a telefonda haber verdi Bahşende.

(Sitemize destek olmak için reklamlara tıklamayı unutmayalım 🙂 )

ÇOK SEVME BENİ HEP SEV

Dağları delme Ferhat gibi,
Mecnun olup çölleri de geçme.
Yusuf da olma, Kamber de..
Çok sevme; o çok sevenler ve çekip gidenler gibi..
Hep sev beni, baş tacı et gönlünün baş köşesinde.

Mesela az olsun ama bitmez olsun.
Yıldızları serme ayağımın dibine.
Ya da mum gibi aşkımla falan eriyip bitme.
Ne gül olup batır dikenini,
Ne de bülbül olup ellere ötme.

Mesela başını koyacak bir omuz gibi..
Her selamına yenik düşeyim,
Her merhabana güneş gibi doğayım.
Papatyalardan fal falan bakma.
Gözünde yaş olmayayım,
Kaybetmemek için akıtmaya kıyamadığın.
Ya da ne bileyim her baktığın yerde,
Beni görme-bana bakma.
Çok sevme.. ama hep sev.

Mesela özgürlük gibi..
Hiç ölmeyecekmiş gibi ama her an ecele yenik düşecekmiş gibi.
Benim için ölmeyip benimle ölecekmiş gibi.
Beni yaşamak için, benimle yaşlanmak için
Aşka olan hürmetin için,
Çok sevme beni ama hep sev.
İki ayrı bedende tek bir CAN olmak için.

Can ÇALIŞKAN

 

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 333. Bölüm Analizi (“ASLI”) 25 Nisan 2018 Çarşamba” üzerine 165 yorum

 1. Rada dedi ki:

  Gunaydin. Aslim guzel olmus analizin eline saglik. Omer bir bebege zehrayi kiskaniyordu birde bir suru cocuk istiyor.Kendisi zaten koca bebek. Haklisin zehraya yazik.

 2. Hanim abla dedi ki:

  Ad günün mübarek olsu HAYAT.Her bir işinde başarılar dilerim. Mutlu ol kızım.Seni çok seviyoruz.Görüşürüz.

  1. aslı dedi ki:

   canım ablam unutmazmış,
   bu işlerle ülker ilgileniyordu ortalıklarda yok ne yazık ki.
   Hayat cım doğum günün kutlu olsun canım.

 3. ASLI HANİMA dedi ki:

  Aslı hanım size çox teşekkür edirem. Daha öncede bir teşekkür mesajı yazmışdım malesef gönderemedim.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba,
   sanırım bu teşekkür günlük su içim hesaplaması için?
   rica ederim bir faydam olduysa ne mutlu bana görüşürüz.

 4. xanim dedi ki:

  guzelcim canim ben cok iyim sen nasilsin bende seni cok ozledim hayatim sanada hayirli mutlu ramazanlar dilerim rabbim orucunu kabul etsin ben vallahi gunumde qayet iyi geciyor diyisen bi sey yok sinavlarinda var insallah sonuclari iyi olur bu arada sayfa dolu yeni sayfa acilmis oraya gel

 5. guzelll dedi ki:

  Selam arkadaslarim♥nasilsiniz? Hepinize hayirli ramazanlar. Her kesin orucu ibadeti kabul olsun insallah canlarim♡Ben cok yazamiyorum uzurlu sayin sinavlarim var. Bitiyor. Dizimizide 2sezonunu bitirdik hadi hayirlisi. Napyonuz? Ozledim birer birer hepinizi

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba güzelll,
   hoş geldin teşekkür ederim sen nasılsın? sana da hayırlı ramazanlar. evet dizimizin 2. sezonunu da bitirdik. hangi gün bitmiyor ki zaten.
   görüşmek üzere

 6. xanim dedi ki:

  gozel ablam gulay ablam sana selam soyle di en kisa zamanda aramizda gormek istiyoruz dedi ablacim seni cokkk seviyorum

 7. xanim dedi ki:

  gozel ablam canim beni selamini iletdim bende seni cokkkkk seviyorum hazirliklarin iyi gitmesine cok sevindim mutlulugun daimi olsun tum guzellikler seninle olsun allaha emanet ol

 8. Gozel dedi ki:

  Teşekkur ederim canym ablacym nedenini bilmiyorum denedim giremedim oyuzden senden rija etdim hepsini cok ozledim Hanymcim cok cok teşekkur ederim hazyrlyklar cok iy cok şukur seni cok sevyorum canym ablacym

 9. xanim dedi ki:

  gozel ablam hos geldin canim ben cok iyim sen nasilsin kadir gecen mubarek olsun tum dualarina amin diyorum rabbim senin ve diger arkadaslariminda kadir gecesi mubarek olsun rabbim dualarimizi ibadetlerimizi kabul etsin ablacim ben seni cok ozlemisim hazirliklar nasil gidiyor diger siteye ben giriyorum sen neden giremiyorsun anlamadim ve selamlarini ileterim ablacim seni cokkkkk seviyorum ailenen mutlu pazarlar dilerim

 10. Gozel dedi ki:

  Hanymcim nasylsyn bitanem orucun dualaryn bu mubarek gecede kabul olsun canym ben Oguz beyin sitesine ulaşamyyorum her kese selamlarymy iletermisin lutfen
  Aslim,Aytacym,Hanym ablam,Radam,Peri,KAzeri,Betul,Ayselim,Konul Azeri ismini unutduklarym hepinizin gader geceniz mubarek olsun rabbim sevdiklerimiz ile nije gader geceleri nasyp etsin sevgilerimle canlarym sizi cok cok cok sevyorum❤

 11. Gozel dedi ki:

  Merabalar mutly pazarlar hayyrly ramazanlar bu gece mubarek gader gecesi tum muslumanlaryn dua dilekleri kabul olsun guce allam gunahlerimizi afv etsin saglyk huzur versin amin

 12. xanim dedi ki:

  gunaydin canim arkadaslarim nasilsiniz aslim kiymetli arkadasim hos geldin iyi olmana cok sevindim burda olmana cok sevindim cokda mutlu oldum rabbim senin ve arkadaslarimin orucunu kabul etsin rabbim tum islerinizde yar ve yardimciniz olsun ailenizle hayirli mutlu neseli pazarlar dilerim

 13. xanim dedi ki:

  hayirli aksamlar arkadaslar nasilsiniz rabbim her kesin orucunu kabul etsin aslim kiymetli arkadasim hos geldin merak etdim seni nasilsin hayatim cokda ozledim rabbim orucunu kabul etsin seni cokkkkk seviyorum

  1. aslı dedi ki:

   hayırlı akşamlar Xanim,
   teşekkür ederim canım. bilmukabele Rabbim seninde orucunu kabul etsin.
   ben hafta sonu gelirim diye yazmıştım o yazım çıkmamış bir aksilik yaşanmadığı sürece buralardayım. bende özledim sizleri görüşürüz.

 14. xanim dedi ki:

  hayirli sahurlar betulum hos geldin birtanem nasilsin sezon final bolumu hakkinda dediylerinde haklisin bebey haberi ile kapatacaklardi ama ben dogrusu sasirmadim nazmis yine yapti yapacakini zehrayi yakti yeni sezonda allah bilir bu kadin ne yapar umarim guzel seyler izleriz pericim bende cana uzuldum ercan pisliyi onu vurdu umarim olmez

 15. xanim dedi ki:

  her kese hayirli sahurlar arkadaslarim nasilsiniz rabbim orucunuzu kabul etsin aytacim cok gecmis olsun rabbimden acil sifalar dilerim diger sitede yorumuna cevap yazdim doktora git bi baksin ilac yazip iftarda icersin ben sana kiyamam gonlu guzel arkadasim ben hep iyi olmani isterim seni cokkkk seviyorum dizi hakda ne dusunuyorum pericim sende hos geldin nasilsin canim sezon finali bolumu fena diyildi ercan pisliyinin bi seyler yapacakindan emindim tahminlerimiz dogru cikti bebek haberini duymak bende isterdim yeni sezonda insallah duyariz 3 ay burdayiz konusuruz yeni sezonu sabirsizlikla bekliyorum neyse canlar hepinize tatli uykular

 16. peri dedi ki:

  Yalnız canı unutmayalım goğusundan vuruldu ban çok uzuldum boyle vefakar birine işallah bi şey olmaz.

 17. Zehmer dedi ki:

  Iyi akşamlar herkese bence çok sıkıcı bir sezon finali oldu şahsen beğenmedim güya bebek haberiyle kapatacaklardi sezonu onun yerine zehra yi yakmayı seçti her zaman ki gibi nazmiye hanim gelecek sezona merak uyandıracak pek de bir sey yok aslında nasıl olsa önünde sonunda ömer zehra yi o kulübeden çıkarır ercan yurtdışına kaçar ömer zaten alıştı düşmanlarını yurtdışına kadar kovalamaya nazmiye hanım ercan nin eline de bir pasaport verir mayami ye tatile gönderir

 18. Aytac dedi ki:

  Iyi aksmlar hayirli iftarlar boncum nasilsin canım çok tesekkur ederim ALLAH seni de orcun duvlarni bütün ibadet lerin kabul şin inşallah amin evet bitanem ya disim agryor du hala agryor çok kotu sisdi oruc oldugum üçün de ilac almyorum bi sekil de daynyorum iste orcum da yarı da kalsin istmyorum çok az kaldi biraz daha sabır dizimiz de bitdi ne dusnyorusun ben heycan da nerdysen baylcak dim ya elerrim esyordu çok uzldum zehom yine kotu bitdi malesef

 19. Aytac dedi ki:

  Merhaba peri iyi aksmlar hayirli iftarlar nasilsin evet haklsin yazdik larnini sonuna kadar katlyorum sana elden 3 ay beklmk de bask bi şey gelmyor ya hala inmyorum ya koca sezon bidi sanki dun baslamisdi acı siyla tatlı siyla 2 sonun da boyle kapat dik bakalim 3 sezon da neler olcak dizi yine deyscek yeni oyun cular neyse hayirli sin ALLHA emanet olun ask aylesi yeni sezon da kaldgmiz yerden devam bizler burdayiz nasil olsa

 20. peri dedi ki:

  Merhaba ask ailesi,dizimiz şimdilik bitti,birlikte koca bi sezonu geride bıraktık,malesef bu gun için ne duşundisem hepsi oldu,sadece bebek haberini hepimiz bekliyorduk ama boyle bi heyecanlı konuyu nazmiye illa ki 3.sezona saklar,sezon finali için biraz sakin bi bolum oldu,uç ay beklamak dışında yapacak bi şey yok,aslının analizlarinde goruşuruz,şimdilik allaha emanet.

  1. aslı dedi ki:

   Görüşürüz canım,
   final sahnesi daha iyi olabilirdi. Ben yazsaydım bebek yazmazdım yazmamışlarda zaten. sırada Zehra’nın kolyesi işlenecek bir sezonda o kolye üzerine yoğunlaşılır bence, ben olsam öyle yapardım. bebek daha erken.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir