Adını Sen Koy 333. Bölüm Analizi (“ASLI”) 25 Nisan 2018 Çarşamba

Burak 05 Haz 2018 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 333. Bölüm 25 Nisan 2018 Çarşamba

Yeniden herkese merhaba arkadaşlar. Uzun bir ayrılığın ardından yeniden analizlerle sizlerle birlikteyim. En son 24 Nisan analizinde kalmışım. Baya geriden geliyorum farkındayım. Hadi canımız sağ olsun deyip kaldığımız yerden devam edelim 🙂

Şuan Ramazan o sebeple de herkese hayırlı ramazanlar diliyorum.

 KISA BİR ÖZET GEÇELİM HATIRLAMAK İÇİN.

Ayşe eşi Nihat tarafından aldatıldığını öğrenmiş, boşanmak istiyor. Bunu abisine nasıl söylerim diye düşünüp, çalışma odasına gidince Ömer kardeşinin halinden, dolaylı yoldan konuşmasından anladı Nihat’a çok kızdı. Nasıl olurdu da Ayşe yi aldatırdı. Nihat’a çok öfkeliydi ona söyleyeceği bir çift lafı vardı.

Ayşe yi Nihat aradı Ömer açtı telefonu karşı tarafta Nihat yerine bir polis memuru Nihat’ın ölüm haberini verdi. Ömer çok şaşkındı bu üzücü haberi Ayşe’ye nasıl söyleyecekti?

Ömer’in ses tonundan bakışlarından Ayşe yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunu anladı. Sonra da Ömer açıkladı. İnanmadı Ayşe hastaneye gitmek istedi. Evdeki herkes de bu üzücü haberi öğrendi. Asya babasız kalmıştı.

 

Ayşe, Ömer, Zehra hastaneye gittiler. Ayşe orada Nihat’ın yalnız ölmediğini öğrendi. Yıkıldı. Eve geçince de Defne de baş sağlığında bulundu. Canan Defnenin hal ve hareketlerinden hoşlanmıyor bunu da Zehra ya söyledi, uyardı Zehra yı ama Zehra Canan’a inanmadı.

Jülide’yide Bahşende den saklıyorlar. O öldü biliyor ama Jülide ölmedi. Ömer onu kendi odasında saklıyor. Bahşende odadan ses gelmesi üzerine içerde birinin olduğunu düşündü içeri baktı. Jülide erken davranıp banyoya saklanmayı başarmıştı. İlkinden kurtulan Jülide ikinci hamlesinde Bahşende ye yakalandı.

Bahşende Zehra yı takip etti ve odaya girince de kapı kilitlemeyi bilmeyen Zehra yüzünden içeri paldır küldür girdi ve Jülide yi gördü. Artık Bahşende de öğrendi Jülide ölmemiş yaşıyordu.

KISA BİR HATIRLAMA YAZISINDAN SONRA GEÇELİM 333. BÖLÜME 🙂

Jülide yi yaşıyor olarak gören Bahşende çok büyük bir şok yaşadı. Nede olsa Jülide için cenaze töreni düzenlenmiş, toprağa gömülmüştü. Şimdi ise o olanlar hiç olmamış gibi Jülide karşısında sapa sağlam duruyordu.

Bahşende Zehra ya kızdı, siz ne dolaplar çeviriyorsunuz? Ömer’in bundan haberi var mı diye sorduğu an Ömer girdi odaya haberi olduğunu, bunun kendi planı olduğunu söyledi. Babaannesini odadan çıkardı içerde konuşmak için ayrıldılar.

Jülide Zehra ya, Bahşende’nin kendisini hiçbir zaman istemediğini, bundan sonra da istemeyeceğini söyledi. Zehra da Ömer’in annesinin konakta kalmasını istediğini Bahşende’nin bunu kabulleneceğini söyledi.

Ömer annesine anne diyemiyor, sarılamıyor. Jülide bundan yana dert yansa da, zamanla her şeyin yoluna gireceğine inanıyor, umut ediyor. Öyle olmasa Bahşende’nin olduğu yerde kalması çok zor olurdu Jülide için.

Ömer Babaannesi ile çalışma odasında konuşarak, annesini Ercan Keser’in elinden kurtarmanın tek yolunun bu olduğunu anlattı. Ömer bilmiyor ki babaannesi Ercan Keser ile iş birliği yapıyor. Bilse babaannesine bir şey anlatmaz.

Zehra geldi Ömer’in yanına Bahşende gitti. Zehra ya sarılan sevgisini dile getiren Ömer’in yanına Asya geldi. Zehra ablasından babasını aramasını istedi.

Asya hala babasının öldüğünü bilmiyor. Baba özlemi çekiyor Asya. Zehra sessiz kaldı sadece o telefon annene ait ben şifresini bilmiyorum arayamam diyebildi.

Ayşe geldi. Kızı Asya ya babasının telefonunun kapalı olduğunu söyledi. Zehra Asya’nın dikkatini dağıtmak için bahçede daha önce gördükleri çiçekten bahsetti onu görmeye dışarı çıktılar.

Her ne kadar oyalasalar da Asya hep babasını soracak.

**********************

BİR BABA GİTTİĞİNDE

Arkanı yasladığın duvar. Sabahları sıcak ekmek
Okul harçlığı, otobüs bileti, Ciğerinden bir parça gider
Gider de gider…

En sinirli anında bile, Dudağının kenarında bir gülümseme
Bayramda öpülecek el, Çocuklarımızı sırtında taşıyan
O sevimli dede gider.
Gider de gider…

Bir içten “oğlum, kızım” sözünün sahibi
İnatçı bir siyasetçi, Koca bir beden
Çocuk bir yürek,  Anneyle yapılan lüzumsuz tartışmalar
Heyecanlı bir taraftar,  Çalışkan bir “Adam” gider
Gider de gider…

Bir sarılmaya, bir çift söze bile Fırsat vermez Azrail
Vakit geldiği zaman,  Sadece baban değil
Atan gider. Canın gider. Kanın gider.
Gider de gider…

Dolmaz boşluğu kısa zamanda
Hep bir ses ararsın, bir nefes
Bir anahtar tıkırtısı, Yanlış bir iş yapınca
Gözünün içine bakılmasını
Ama sadece beklersin
Çünkü;
Bir baba gittiğinde,
Sadece baban değil;
Bir dostun, Bir arkadaşın, Bir sırdaşın,
Bir öğretmenin, Bir ustan, Bir yanın gider…
Gider de gider !

Safa KURT

*********************

Alzheimer hastası Halit amca torunu İpek ile Koray’ı düşman askeri zannederek onları bir depoya kapattı. İpek ve Koray bunu hiç beklemiyorlardı. İpek çok korktu kapıyı yumrukladı bağırdı ama sesini kimselere duyuramadı.

Zehra yeni bir elbise giymiş ama fermuarı arkada olunca çekemedi. Bende sevmem arkada olan fermuarları.  Ömer den yardım istedi. Ömer de iyi olmuş dedi. fırsatçı Ömer, fermuar sayesinde Zehra ya bir adım daha yakın olacak.

Bu sahne oldukça komikti şöyle ki; Ömer fermuarı çekemedi. Çekemediği gibi de fermuarı kırdı 😀 sonra da oldu dedi. evet fermuar bir şekilde çekildi ama sonunda kırıldı ilk başta bunu Ömer sakladı.  Zehra dan da öpücüğü kaptı.

Ömer sonunda dayanamadı söyledi fermuarın başını gösterdi. Zehra ne yapacağını düşünürken, Ömer elbiseyi çıkarma diye öneri de bulundu. Zehra kabul etmedi. Ömer de elbiseyi kesmenin bir çözüm olabileceğini böyle çıkacağını söyledi.

Yok artık Ömer sende. Güzelim elbiseye yazık kesilir mi hiç. Hediye abladan yardım istemeye gitti Zehra.

Uzun bir aradan sonra Jülide aile masasında, akşam yemeği için masaya oturdu. Asya da çok mutlu oldu anneannesinin yanına oturdu. Herkes masaya oturdu. Defne de vardı. O da Jülide yi görünce çok şaşırdı. Ömer ona da durumu açıkladı.

Bir tek Bahşende masaya oturmadı nedeni de masada Jülide’nin oturuyor olmasıydı. Jülide kalkmak istedi ama Ömer izin vermedi. Bahşende de Jülide var diye masaya oturmadı.

 Asya, yemekte yemek yemedi. Yemekte köfte vardı ve babası çok seviyor diye köfteleri ona saklamak istedi. Babasız boğazından geçmedi. Zehra yine araya girdi ve Asya ile mutfağa gittiler bir pasta süsleme işini yapmak için.

Ayşe de Asya gidince sessizce masada ağladı. Annenin kaderi kızına dedikleri olayı Asya yaşıyor. Annesi gibi babasız kalmıştı Asya.

Yemekten sonra Ayşe, Zehra ve Ömer çalışma odasında kahve içip sohbet ettiler. Asya için bir pedagog dan yardım almanın uygun olacağını konuştular. Ömer de Asya ile birlikte Zehra yı da alarak tatil yapmaktan bahsetti.  Üçü birlikte kısa bir tatile çıkacak.

Koray ile İpek mahsur kaldıkları yerde ısınmak için birkaç mum buldular onları yaktılar. Koray kabanını İpek’e verdi. sohbet ettiler. Acıkınca da İpek’in çantasında olan muzu ve 1 elmayı yarı yarıya paylaşıp yediler.

İpek’in bir elmayı tek bir hamlede bıçak kullanmadan ikiye bölmesi etkileyici bir sahneydi. Koray da etkilendi bundan.

Zehra Ömer’e terasta sütlü kahve ısmarladı. Birlikte kahvelerini içtiler. Ömer bugüne kadar hiç sütlü kahve içememiş, ilk kez içiyormuş. Zehra ya da küçükken büyükleri sen kahve içersen kararırsın diye kahve içmesine izin vermiyorlarmış o da Canan ile sütlü kahve içermiş kararmamak için.

Ölümden, pişmanlıktan bahsetti Zehra. Ömer de senin pişman olacağın hiçbir şey yok deyince Zehra her insan hata yapar ve pişmanlık duyabilir dedi.

Sonra da aklına bir tekerleme geldi. Canan öğretmiş kahve içerken. Onu söyledi. Ömer Zehra yı dinlerken güldü, çok gülmemek içinde kendini tuttu.

İşte o tekerleme

3 Kere A A A

3 Kere B B B

3 Kere A 3 Kere B

 

Alfabe

Sütlü kahve miki fare 

Eteğimin pilesi saçlarımın lülesi

Tırnağımın öjesi, Ay çok mersi çok mersi

Ben seni saat 10 da

Köşe başı Çin lokantasında bekliyorum

Gelmezsen küsüyorum

Mektubunu yırtıyorum, çiçeğini eziyorum

Yüzüğünü atıyorum ama  eğer gelirsen seni çok ama çok seviyorum

Erkan ve Hazal bu sahnede çok eğlenmiş görünüyorlardı. Bir anda ciddiyetlerine bürünmeleri de oldukça profesyonel olduklarını gösteriyor. Duygudan duyguya çok rahat geçebiliyor Erkan.

Bu tekerlemede geçen kişi ben miyim diye soruyor. Ve sonunda birbirlerine sevdiklerini söylüyorlar. Ne güzel sevmek ve sevilmek. Zehra da beni hep sev diyor.

Gün bitip Sabah olunca, İpek’in dedesi yine her şeyi birbirine karıştırdı. Salim amcanın dükkanına gitti. Salim amca dışarı çıkmak üzere olunca Çetin ilgilendi o dinledi Halit amcayı ve Halit amca da çocukları kilitlediği depodan bahsetti böylelikle çetin sayesinde İpek ve Koray mahsur kaldıkları yerden kurtulmuş oldular.

Ayşe solanda Annesi Jülide ile dertleşiyordu. Bahşende de kapıdan onları dinliyordu. Jülide artık gerçeklerin ortaya çıkmasını istediğini, her ne kadar saklamaya çalışılırsa çalışılsın elbet bir gün gerçeklerin ortaya çıkacağını söyledi Bahşende de duydu bu sözleri. 

Ömer, Zehra ve Asya araba ile tatil için yola çıkmışlar yolda gidiyorlar. Ömer gelecekten bir gün hayal etti ve bunu Zehra ya söyledi. yine böyle yola çıkmışlar Asya yerine bu kez kendi çocukları varmış. Ömer artık baba olmak istediğini iyiden iyiye Zehra ya söylüyor.

2 kızları olmuş. Birinin adı Duru, birinin adı Burcu. Bu isimler üzerinde eski bölümlerden 165. Bölümde baya tartışmışlardı. Duru Ömer’in sevdiği isimken, Burcu Zehra’nın sevdiği isimdi ve Ömer illa Duru olsun diye tutturmuştu.

Ömer 5-6 hatta hiç sınırlama koymadan bir sürü çocuğu olsun istiyor. Yavaş paşam yavaş. Zehra ya yazık günah. Tabi sen zenginsin ekmek elden su gölden çocuklar konak bahçesinde büyüsün istiyorsun da bu dünyaya bebek getirmek öyle kolay değil.

Bahşende Jülide’nin eski defterleri açmasından çok korkuyor. Ömer’in ve Ayşe’nin Bahşende’nin yüzüne bir daha bakmayacağını düşünüyor. O yüzden de Jülide yi konaktan sonsuza kadar göndermek istiyor Bahşende ve Ercan Keser’i arayarak ona Jülide’nin ölmediğini yaşadığını haber vermek için aradı.

Şu Ercan’ın telefonu neden fabrikalarda acil olaylarda çalan siren sesi gibi? çok sinir bozucu bir ses. Çok mu aradılar acaba bu sesi?.

Ömer’e Ayşe ye dokunmaması şartı ile jülide’nin yaşadığını konakta olduğunu Ercan’a telefonda haber verdi Bahşende.

(Sitemize destek olmak için reklamlara tıklamayı unutmayalım 🙂 )

ÇOK SEVME BENİ HEP SEV

Dağları delme Ferhat gibi,
Mecnun olup çölleri de geçme.
Yusuf da olma, Kamber de..
Çok sevme; o çok sevenler ve çekip gidenler gibi..
Hep sev beni, baş tacı et gönlünün baş köşesinde.

Mesela az olsun ama bitmez olsun.
Yıldızları serme ayağımın dibine.
Ya da mum gibi aşkımla falan eriyip bitme.
Ne gül olup batır dikenini,
Ne de bülbül olup ellere ötme.

Mesela başını koyacak bir omuz gibi..
Her selamına yenik düşeyim,
Her merhabana güneş gibi doğayım.
Papatyalardan fal falan bakma.
Gözünde yaş olmayayım,
Kaybetmemek için akıtmaya kıyamadığın.
Ya da ne bileyim her baktığın yerde,
Beni görme-bana bakma.
Çok sevme.. ama hep sev.

Mesela özgürlük gibi..
Hiç ölmeyecekmiş gibi ama her an ecele yenik düşecekmiş gibi.
Benim için ölmeyip benimle ölecekmiş gibi.
Beni yaşamak için, benimle yaşlanmak için
Aşka olan hürmetin için,
Çok sevme beni ama hep sev.
İki ayrı bedende tek bir CAN olmak için.

Can ÇALIŞKAN

 

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 333. Bölüm Analizi (“ASLI”) 25 Nisan 2018 Çarşamba” üzerine 165 yorum

 1. xanim dedi ki:

  hayirli sahurlar canim arkadaslarim rabbim orucunuzu kabul etsin

 2. xanim dedi ki:

  aytacim sag ol birtanem guzel dualarina amin diyorum disinmi agriyor kiyamam ben sana cokk gecmis olsun rabbimden acil sifalar dilerim rabbim orucunu kabul etsin bende seni cok ozledim cok optum hayatim benim sana allah rahatlik versin tatli uykular

 3. Aytac dedi ki:

  Sana da hayirli berketli sahurlar K azəri ablacim amin RABBIM cumlemiz bütün ibadet lerin kabul etsin ALLAH seni de orcunu duvlarni kabul etsin inşallah amin gorsuruz ablacim ALLHA manat ol

 4. Aytac dedi ki:

  Hayirli berketli sahurlar herkese RABBIM niyetnizi duvlarniz kabul etsin inşallah amin sana da hayirli sahurlar boncum hos buldum canım iyi olmana çok sevndim bitanem çok şükür ben de iyiym tesekkur ederim simdi uyandim disim çok kotu agryor yine onu acsiyla kalkdim bi bakdim sahur bakti gelmis disim de çok kotu suan nasil olcak bilmyorum niyet edip bi seyler yeyip uymya calscam inşallah hemen daynir agrsi neyse canım sabah gorsuruz simdi cikyorum ALLAH emanet ol ben seni çok ozledim kalbi guzelim çok da çok opdum

  1. aslı dedi ki:

   Geçmiş olsun umarım biraz daha iyisindir

 5. xanim dedi ki:

  k azeri ablacim guzel dileyin icin cok sag olasin sana allah rahatlik versin tatli ruyalar

 6. K.Azeri. dedi ki:

  Hep sevin,üzün gülsün in$allah Xanim kizim.

 7. xanim dedi ki:

  aytacim hos geldin sefalar getirdin ben seni cok ozlemisim internet paketin bitdiyini soylemissdin biliyorum bu gun geleceyini hiss etdim hayatim iyiki geldin ben cok iyim sen nasilsin guzel dualarina amin diyorum seni cokkkkk seviyorum

 8. xanim dedi ki:

  k azeri ablacim iyi olmana cok sevindim tum guzellikler seninle olsun ablacim

 9. Aytac dedi ki:

  Iyi aksmlar hayirli ramzanlar Betul cum hos geldin canım nasilsin evet çok ozlemsdik seni kaç gün dur seni konsyoruz nerdesin diye rada nazmis betul kendi yerine tatil cikartmis dedi her halde ben demsdim en az cuma günün ne kadar gelir sin diye bakalim yarı ne olucak ercan zehra ni baba sin mi cikcak inşallah cikmaz ya ercan olmasin zehra ni baba si

 10. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi ak$amlar Aytacim.her kesin orucu,namazi,dualari kabul olsun in$allah.

  1. aslı dedi ki:

   Amin

 11. Aytac dedi ki:

  Iyi aksmlar hayirli iftarlar aslim nasilsin canım arkadasim ALLHA seni de orcunu duvlarni bütün ibadet lerini kabul etsin hep yar ve yardmcin olsun inşallah amin seni çok sevyorum mucizem benim iyiki burdasin bizim lesin her şey gonlu ce olsun ALLHA emanet ol kendine çok iyi bak bitanem gorsuruz

  1. aslı dedi ki:

   iyi akşamlar iyi iftarlar canım.
   Amin inşallah Rabbim seninde orucunu, ibadetlerini kabul etsin.

 12. Aytac dedi ki:

  Iyi aksmlar hayirli iftarlar herkese ALLHA orcunuz duvlarniz kabul etsin inşallah amin nasilsiniz canlarim benim iyisnzdir inşallah benim internet paketim bitmişdi oyuz de yazmadim 2 gün bu gün internet paketi yukledim siteye girdi siz burda görün ce sevndim iyiki dondunuz hanim ablacim rada betul guzel ablacim k azəri ablacim könül azerim ayselim xanım azerim peri saka kusum siyir sever ve diger arkdaslarim hepinize selam hayirli aksmlar hayirli ramzanlar ALLHA oruclarniz duvlarniz kabul etsin hep yar ve yardmciniz olsun inşallah amin sizleri çok sevyorum ALLHA emanet olun gorsuruz

 13. K.Azeri. dedi ki:

  Te$ekkür ederim Xanim iyiyim.ben de seni seviyorum canim.

 14. Anonim dedi ki:

  Ercan keser zehranin kolyesini görüp kızı olduğunu anlayacak zehra salim in dayısı olduğunu öğrenecek .

  1. aslı dedi ki:

   belki 3. sezonda.

 15. xanim dedi ki:

  k azeri ablam nasilsin canim ozlemisim seni gunun nasil gecti seni cokkkkkk seviyorum ablacim allaha emanet ol

 16. aslı dedi ki:

  Ben geldim 🙂

  GI
  Göker Ipek
  Aslıcım başın sağolsun. Çok üzüldüm mesajlarını kontrol ediyorum hemen
  14:49
  AA

  aslı aslı
  7.06.2018 (Per) 04:28
  Kime:
  Göker Ipek ([email protected]);
  Merhaba Göker abi,
  siteye mesaj yazdım ama çıkmadı. Aynısını sana yazıyorum bilgin olsun arkadaşlar merak etmesinler. sende merak etme mesajı 2 kez gönderdim çıkmadı.

  Herkese merhaba arkadaşlar.
  6 haziranda sabah erken saatlerde, ansızın gelen bir ölüm haberi ile çarşamba günümün tamamını cenaze işleri ile ilgilenerek, cenazeyi yıkayıp kefenleyerek ve mezara son yolculuğuna uğurlayarak geçti. ben 2 gün siteye giremez isem beni merak etmeyin olur mu.

  Ve sizden ricam hayatın çok kısa olduğunu üzmeye, üzülmeye hiç gelmediğini, değmediğini, bugün var olan birinin yarın artık hayatınızda olamayacağını bilerek, kimseyi kırmayın üzmeyin.elinizdekilerin, sahip olduklarınızın kıymetini bilin. Mal mülk para kılık kıyafet her şey boş ve anlamsız.
  bugün benim diye sahip olduğunuz, eviniz, arabanız, paranız hepsi anlamsız, geçersiz. Size ait değil bizler sadece bir emanetçiyiz. bu sahip olduğumuz beden bile bize bir emanet. emaneti iyi koruyun sahibine güzel teslim edin.
  sonsuz yolculukta yanınızda iyilikleriniz olsun bu size yeter. bugün bana çok soğuk kanlıydın dediler. öyle olmam gerekiyordu. Hayatın asıl gerçeğini yaşadım, doluyum hiç ağlamadım, bu iyimi kötü mü bilmiyorum ama bana 2 gün müsaade hafta sonu görüşürüz inşallah.

 17. K.Azeri. dedi ki:

  Aslicim $imdi gördüm,kiminse rahmete getmi$.Allah rahmet etsin,mekani cennet olsun.ba$iniz sag olsun,Allah sabir versin.bu dûnyanin i$i böyle,çali$ toparlan canim benim.

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim sizler sağolun.

 18. xanim dedi ki:

  merhaba hanim ablacim birtanecik ablam benim nasilsin gunun nasil geciyor polat amcam nasil selamimi iletirsin rabbim orucunu kabul etsin seni cokkkk seviyorum ailenen gunun mutlu gecsin

 19. xanim dedi ki:

  merhaba gozel ablam canim biz iyiz sen nasilsin yogun oldugunu anliyorum ablacim sen islerini hall et biz burdayiz bolca konusuruz rabbim orucunu kabul etsin seni cokkk seviyorum ailenen gunun mutlu gecsin

 20. xanim dedi ki:

  merhaba aslim kiymetli arkadasim duyunca cok uzuldum yakinindi allah rahmet eylesin mekani cennet olsun nurlar icinde yatsin bu zorgunleri bende yasamisdim ananemi kaybende zoruydu benim icin canim sana akrabalarina rabbim sabrlar versin ben hep senin yanindayim seni cokkkk seviyorum

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim xanim dostlar sağolsun.
   hayat bu verdiği gibi de alıyor.

 21. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Aslıcım.Dünyadan geden her kimnse Allah rahmet eylesin.Mezarı nurla dolsun.mekanı cennet olsun.Allah sabır versin.Senin ve diger yakınların başı sağ olsun.Çok üzülme canım kızım.
  Garip bu dünyanın hali, Vermez kimseye mecali. Hani sevdiklerim hani, Hem verir,hem alır dünya. Tekrar başınız sağ olsun.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba hayırlı iftarlar, hayırlı akşamlar ablacım.
   Teşekkür ederim sağolasın

 22. aslı dedi ki:

  Herkese merhaba arkadaşlar.
  6 haziranda sabah erken saatlerde, ansızın gelen bir ölüm haberi ile çarşamba günümün tamamını cenaze işleri ile ilgilenerek, cenazeyi yıkayıp kefenleyerek ve mezara son yolculuğuna uğurlayarak geçti. ben 2 gün siteye giremez isem beni merak etmeyin olur mu.

  Ve sizden ricam hayatın çok kısa olduğunu üzmeye, üzülmeye hiç gelmediğini, değmediğini, bugün var olan birinin yarın artık hayatınızda olamayacağını bilerek, kimseyi kırmayın üzmeyin.elinizdekilerin, sahip olduklarınızın kıymetini bilin. Mal mülk para kılık kıyafet her şey boş ve anlamsız.
  bugün benim diye sahip olduğunuz, eviniz, arabanız, paranız hepsi anlamsız, geçersiz. Size ait değil bizler sadece bir emanetçiyiz. bu sahip olduğumuz beden bile bize bir emanet. emaneti iyi koruyun sahibine güzel teslim edin.
  sonsuz yolculukta yanınızda iyilikleriniz olsun bu size yeter. bugün bana çok soğuk kanlıydın dediler. öyle olmam gerekiyordu. Hayatın asıl gerçeğini yaşadım, doluyum hiç ağlamadım, bu iyimi kötü mü bilmiyorum ama bana 2 gün müsaade hafta sonu görüşürüz inşallah.

 23. Gozel dedi ki:

  Gunaydynlar canlarym mutly gunler her kese nasylsynyz bu gun pek gelemiyorum biraz yogunum biaralar ama siz hep aklymdasynyz sizi cok sevyorum

 24. xanim dedi ki:

  hayirli aksamlar canim arkadaslarim nasilsiniz rabbim orucunuzu kabul etsin ayselim pericim bende baktim on izlemeye piskopat manyak ercani is basinda zaten zehra aynen hamile oylese umarim bebeye bi sey olmaz cuma gunu sezon finali nasil biticek izleyip gorucez

 25. ASLI HANİMA dedi ki:

  Herkese hayırlı akşamlar. Aslı hanım geçen sene siz bir arkadaşa kilosuna uyğun içilecek suyun formulunu vermişdiniz. Rica etsem kiloya uygun içilecek suyun formulunu banada yazarsinizmi? İnternetde araşdırdım bulamadım. O yüzden size zahmat verirem. Evvelceden teşekkür edirem.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Fati ye yazdığımı diyorsunuz. Herkesin günlük su içme miktarı farklıdır.

   kilo X 0,033 şeklinde.
   örnek: 60 kilo diyelim

   60 X 0,033 = 1,98 litre su içmeli bu kişi

 26. peri dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar,ön izleme biraz korkutucu goruniyor ama bence zehra hamile olduğu için bayılmış,artık son surpriz cuma gunu.

 27. Aysel dedi ki:

  Hayırlı akşamlar hayırlı iftarlar arkadaşlar. Yarınki bölümün ön izlemesi çıkmış izleyip sinirlerinizi boza bilirsiniz piskopat ruh hastası yine iş başında

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın hayırlı sabahlar Ayselcim.
   ben sana yazıyorum ama nedense çıkmıyor. seni atlamıyorum bilgin olsun görüşürüz canım

 28. Könül Azeri dedi ki:

  Çok saqol Xanım bende seni çok seviyorum iyiki tanışdık.♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡

 29. xanim dedi ki:

  goker abicim nasilsin ve yaz aylarinda sohbete katilmana sevindim suprizlerde varmis cok sevindim ailenen gunun mutlu gecsin

  1. Göker dedi ki:

   teşekürler

 30. xanim dedi ki:

  ayselim hos geldin tatlim ben cok iyim sen nasilsin cok konusan kiz yerim seni sen ne kadar cok konussan ben seni hep bikmadan dinleye bilirim biliyorsun dimi seni cokkkkkk seviyorum ailenen gunun mutlu gecsin

 31. Aysel dedi ki:

  Günaydın hayırlı mutlu sabahlar herkese. Nasılsınız arkadaşlar herkes iyidir İnşallah

 32. xanim dedi ki:

  gunaydin konulcum hos geldin canim nasilsin seni tanidigim icin cok mutluyum seni cokkkk seviyorum ailenen gunun mutlu gecsin

 33. Könül Azeri dedi ki:

  Sizede merhaba Aslım çok iyi etdin döndün.Xanım Aytac kaşki Aylinde gelse adını unutduqlarm incimesin çok iyi arkadaşsz.Bir gün dizimiz bitse ne yaparz.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Könül azeri,
   teşekkür ederim.

 34. Könül Azeri dedi ki:

  Merhaba tüm arkadaşlar.Hanım ablam biliyorum unutmamısın.Çocuklarda iyidi selam deyirler.Tutduğunuz orucları allah kabul etsin malesev men tutamıyorum sehhetim üzünden.Yazdığınız yorumu görmemişem hoşça kal tatkı ablam.

 35. xanim dedi ki:

  gunaydin aslim kiymetli arkadasim nasilsin birtanem gunun nasil geciyor rabbim orucunu kabul etsin rabbim butun islerinde yardimcin olsun seni cokkkk seviyorum ailenen gunun mutlu neseli gecsin seni cokkkk seviyorum allaha emanet ol

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba xanim,
   sen bu mesajı yazdığında ben bir yakınımın ölüm haberini aldım bütün günü cenaze işlemleri ile geçirdim benim için oldukça zor bir gündü.
   Herkes bir gün var bir gün yok olacak bunu bizzat yaşadım.

 36. xanim dedi ki:

  gunaydin canim arkadaslarim nasilsiniz yeni gununuz ailenizle mutlu mesut gecsin gozel ablacim nasilsin evet aslimda geldi analizleri geldi cok mutluyum ablacim seni cokkk ozlemisim hazirliklar nasil gidiyor seni cokkkk seviyorum iyiki varsin ablacim cokta optum

 37. Anonim dedi ki:

  Alçak gönllü ne demek

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba,
   Alçak gönüllü anlamı: başkalarını küçük görmeyen, büyüklenmeyen kimse, mütevazı, tevazulu demektir.

   Alçak gönüllü kişinin bazı özellikleri: sınırlarını kabul etmek, her şeyde iyi olamayacağını kabul etmek, kendi hatalarını tanımak, sahip olduklarından memnun olmak, hata yapmaktan korkmamak, hata yaptığını kabul etmek kendini övmekten kaçınmak, her şeyi kendine mal etmemek, başkalarına müteşekkir olmak, kendini başkalarıyla karşılaştırmamak, öğrenmeye açık olmak, başkalarına yardım etmektir.

   1. Edebiyat ve şiir sever dedi ki:

    Günaydın bu kelime ancak bukadar güzel açıklanirdı bravo Aslıya

   2. Anonim dedi ki:

    Mukemel acklama ucun tesekurker

    1. aslı dedi ki:

     Teşekkür ederim arkadaşlar

 38. Gozel dedi ki:

  Gunaydyn ask ayilesi herkese meraba mutly gunler maşallah analizler gelmeye başlamyş hady gozumyz aydyn arkadaşlar.
  Aslim eline guce gonlune saglyk kardeşim teşekkur ederim cok ozlemişim analiz okumayy allah seni hep mutly etsin canym benim

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın Gozelcim,
   teşekkür ederim amin inşallah canım sende hep mutlu olursun inşallah. Görüşürüz.

 39. xanim dedi ki:

  betulcum hos geldin birtanem biz cok iyiz sen nasilsin buraya donmene sevindim hemde cok ozlemisim seni cokda mutlu oldum hayatim rabbim orucunu kabul etsin seni cokkkk seviyorum sana tatli uykular

 40. xanim dedi ki:

  konulcum hos geldin biz iyiz sen nasilsin canim rabbim orucunu kabul etsin

 41. xanim dedi ki:

  aslim hayirli sahurlar nasilsin canim evet bu gunku bolum cok guzeldi komikti oldum gulmekten omrumde bu kadar gulmemistim kiymetli arkadasim benim eski bolumlerin gosterilmesi cok guzeldi depo sahnesi gosterilende icim parcalandi zehra icin omerden neler cekmisti bu sahnede ona cok kizmistim neyse ki ozur diledi ercanin olduyune bende inanmiyorum aklinda planlar yapiyordur bende anladim ki ercanan kapaticaz sezon finalini ben korkmaya basladim nazmis ne supriz hazirlamis bizlere neyse canim allah orucunu kabul etsin seni cokkkk seviyorum tatli uykular sana

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın hayırlı sabahlar arkadaşlar.
   Xanim sana da günaydın. Dediğin gibi Ercan Keser’in Ömer için kurduğu tuzak ile sezonu kapatacağız.

   Kesin Ömer’in başına kendi evinde bir iş gelecek. bakalım neler olacak?

 42. xanim dedi ki:

  hanim ablam guzel dileklerin icin cok tesekkur ederim polat amcamin iyi olmasina cok sevindim ve aleykum selam rabbim den ikinize de uzun omur can sagliki arzu ederim ablacim hep iyi mutlu ol rabbim orucunu kabul etsin seni cokkkk seviyorum iyiki varsin

 43. Zehmer dedi ki:

  Selam arkadaşlar nasılsınız siteye şöyle bir göz attım da sanırım beni özlemiş siniz asılı ile beraber ben de döndüm eline saglik asli senin analizler güzel ama malesef nazmiye nin senaryosu sıkıcı ne yapayım benim de siteye girip yorum yapmak içimden gelmedi haliyle

  1. aslı dedi ki:

   seni anlıyorum, hoş geldin. görüşürüz.

 44. aslı dedi ki:

  Canım Hanım ablacım, çok ince ve naziksin teşekkür ederim 🙂

  Könül Azeri sende hoş geldin. Nasılsın? Hanım ablama küsme cevap yazdığında mesaj geri dönmüş söylemişti.

 45. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Könülcüm,nasılsın.Onlar torunlarımdır,sen kızımsın.Dün gece sana mesaj yazdım.okudunmu,Leyla ile Mehemmedi benim için öpdünmü?Hadi git öp.İbadetlerin kabul olsun inşallah.

 46. aslı dedi ki:

  Göker abi benim 2 mesajım yok yayınlarsan sevinirim. sanırım filtreye takıldı.

  1. Göker dedi ki:

   onaylandı

 47. aslı dedi ki:

  Merhaba iyi akşamlar arkadaşlar,
  bugünkü bölüm çok güzeldi. Ben beğendim. Ömer’in Zehra dan özür dilemesini çok isteyen ben özür dilediğini de gördüm hemde duydum.

  eski bölümler hatırlandı. Benim hiç unutamadığım o depo sahnesinin olduğu 19. bölüm en iyi bölümlerden biriydi bir sürü çekim hatası olmasına rağmen o bölümden kesitler gördük.
  Ömer’in pişmanlığı kayda değerdi.
  Komikti traji komik. Halit amca hasta ama çok sevdiği kişiyi Hediye abla zannetti. iyi ikili oldular. Ömer’i odadan kovması da çok güzeldi.
  Ömer’in Zehra ya yazdıkları da ses tonu da güzeldi.

  Ben Ercan Keser’in öldüğüne inanmıyorum. Tıpkı Ömer’in Ercan’a oynadığı oyunu şimdi Ercan Ömer’e oynuyor.
  Ercan son anda ortaya çıkıp bombayı patlatacaktır. konak yada araba havaya uçmazsa iyi.

 48. Könül Azeri dedi ki:

  Merhaba naslsź?Hanım abla men küsdüm bes men?Meni unutmusuz.

 49. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Aslım, benim alçakgönüllü kızım. sen neden bu kadar akıllısın? Allah nazarlardan korusun.Analiz güzel,şiirler de güzel.Çok sevme beni hep sev.Bu beş kelime şiirdeki tüm sözleri,fikirleri,düşünceleri anlatır zaten.Çok teşekkürler.
  Xanım,Aytac,Aysel,Saka kuşu sizler benim torunlarım yaştasınız.Hızınıza yetişemiyorum,size dönemiyorum, kusura bakmayən.Selamlarınızı amcanıza söylüyorum,teşekkür ediyor ve hepinize selam söylüyor.
  Buyuklere saygı ömür uzatır.Rabbimden her birinize uzun,mutlu ve hayırlı ömür istiyorum.Allah amanında.

  1. Aysel dedi ki:

   Çok teşekkür ederim Hanım ablacım bende Rabbimden sizin için uzun sağlıklı ve mutlu ömürler diliyorum çok tatlı diliniz var Allah sizi korusun nabzınıza iyi bakın Allaha emanet olun ve birdaha gidiyorum deyip bizi güzel yorumlarınızdan mahrum bırakmayın

   1. Aysel dedi ki:

    Hey Allahım ya yine yanlışlık olmuş ben kendinize iyi bakın yazmıştım klavye nabzınıza yazmış kusura bakmayın lütfen şuan kendime gülüyorum

 50. Aysel dedi ki:

  Hayırlı akşamlar arkadaşlar nasılsınız? Bugünkü bölüm çok güzel ve eğlenceliydi izlerken baya güldüm. İlk defa Halit amcanın sahnelerine güldüm Halit ve Firuze aşkı süper uyum bakarsınız evlenirler 😀 Ömerle Zehra sahneleride güzeldi ama bukadar güzel ve komik bölümün ardından korkmaya başladım Ercan pisliğinin ölmesinede inanmıyorum şimdi herkes rahatlayacak güzelce hayatına devam edecek ama beklemedikleri bir anda pislik çıkım büyük darbeyi indirecek ol büyük darbe ne olur bilmiyorum orası Nazo cadısının insafına ve hayal gücüne kalmış artık.

 51. xanim dedi ki:

  pericim hos geldin nasilsin canim bu gunku bolum eylenceliydi fragman yani on izlemede ulya murtaza var sezon finali diyince icime fenalik geldi nazo dan her sey beklenir bakalim nasil olucak izleyip gorucez

 52. xanim dedi ki:

  aytacim bencede cok guzel bolumdu fragmanda murtaza ulya vardi cok guzeller ya yarini iple cekiyorum sezon finalinde suprizler bekliyor bizi kiz hay agzina saglik bebek haberi ile bitirse cok guzel olurdu nazo burnumuzdan getirmesi bari ee hayatim neler yapiyon

 53. peri dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar,dediginiz gibi bu gunku bolum harikaydı,hem eylancali hem duygusal tum oyuncular olduğu içinde temposu yuksakti,özallikle ömerin geçmişi hatırlayib ozur dilamasini hep istamiştim.fragman yerine ön izlama vermişlar,ulya ve murtaza birlite,anliyacagınız nazmiş iki gun daha bizi oyalicak ve cuma gunu ercan surprizi.geçen sezon hilmi hapse girdi diye rahatladılar şimdide ercanın yalandan ölum haberile,ham bu defa butun aileyi hedef almış,artık konağımi ateşe verir ya araba mi patlatır yada silahla evi mi basar nazmiş bilir,kazamız mubarek olsun.

 54. Aytac dedi ki:

  Evet boncum çok guzel bi bölüm du halit amcanin ömər yapdik lari oday pat diye dalip oda da atmasi beni çok guldur du frgram da sadce ulya hanim la mutaza var ansilan sezon finalı suprizle dolu keski nazmis biz wasirtsa bebek mujde siyle kapatsa bu sezonu ozaman yeni sezonun daha çok heycan la bekleriz keski oyle olsa izileyim gorcez son 3 bölüm hadı kazmiz mubarek olsun

 55. xanim dedi ki:

  hayirli aksamlar arkadaslarim rabbim orucunuzu kabul etsin yarin bende oruc tutucam insallah cok mutluyum aytacim bu gunku bolum cok komikti guzeldi halit amcanin omere yaptiklari cok komikti ozellikle halit amcanin hediyye ablayi firuze nisanlisi sandiya oldum gulmekten hala guluyorum omerin zehra icin mektup yazmasi eski bolumlerin hatirlanmasi omerin zehradan ozur dilemesi bende duyqulandim agladim resmen bizim dizimiz bitanedir basarilari daimi olsun bi de son sahnede ercanin olmesi bence yalan ay sezon finalinde kotu sey olacagi kesin

 56. xanim dedi ki:

  hayirli aksamlar arkadaslarim rabbim orucunuzu kabul etsin yarin bende oruc tutucam insallah cok mutluyum aytacim bu gunku bolum cok komikti guzeldi halit amcanin omere yaptiklari cok komikti ozellikle halit amcanin hediyye ablayi firuze nisanlisi sandiya oldum gulmekten hala guluyorum omerin zehra icin mektup yazmasi eski bolumlerin hatirlanmasi omerin zehradan ozur dilemesi bende duyqulandim agladim resmen bizim dizimiz bitanedir basarilari daimi olsun

 57. Aytac dedi ki:

  Iyi aksmlar hayirli berketli iftarlar herkese ALLAH orcunuz duvlarniz kabul etsin inşallah amin evet boncum ta çok komik sahneydi mutvak sahnesi çok gulmsdum ama asıl bu gün cos dum gulmek den oldum ya firuze diyor halit amca ömər ve zehra ni odasina dalyor omeri oda da atyor gulme kirizine girindim karnima agrilar girdi çok guzel bi bölüm du omeri siyir yazması da çok romntik di bayldim ben başda biraz uzldum duyglandim ömər eski gunlerin hatrladi ya üzür diledi zehra da o sahne dokundu bana duygulandim yok arkdas kim ne der se desin boyle bi dizi ve ask yok maşallah ALLAH nazrlardan korsun inşallah amin amin

 58. Aytac dedi ki:

  Arkdaslar ben ce zehomu takib eden ercan keser deyil zehra ni baba si yanı gercek babasi

 59. xanim dedi ki:

  aytacim gelmene sevindim bende dizimize bakiyorum bende mutfak sahnesini izledim cok beyenmistim guzel sahneydi ya cok komikti omer gulmekten koptum ya suan reklam arasi yeni bolumun baslamisini bekliyorum bende duymustum ulya ve murtaza sahneleri izliycez ne guzel cok mutlu oldum hazal erkan boyle bas rol oynasalar hatda cok guzel olurdu ay insallah o da olur hayatim

 60. Aytac dedi ki:

  Merhaba ayselim evet gercek de çok guzel ölü arkdaslarmiz don du çok mutlu oldum o kendi kendilynde yazlyor yaz bazen bana da çok olyor oyle ben bask bi sey yazyorum orda bask bi şey yazlyor

  1. Aytac dedi ki:

   Ay allah tobe yarebbim tobe ölü ne ya bak ayselim ben de çok guzel oldu arkdaslarmiz don du yazmışdim ama yanis olmus ölü ne ya uf çok kotu oldum simdi kusura bakmyin bi yanislik oldu

 61. Aytac dedi ki:

  Sen de hep iyi ol inşallah boncum ben simdi geldim eve tvyi takdim dizimizi tekrari gidyor zehra mutvak da ömer ömər de iki de bi gidip sarlyor zehra kovyor bu sahne de guzel di ha bu gün kaliba mutaz ve ulya sahnesi var yanis haber deyil se mutaza ulya izlcez bu gün zehom de sonra çok sevdyim ikil oldu onar kesi oyle bi dizi cekse zehom berber baş rolde çok guzel olur du ya neyse simdi cikyorum yine yazcam hoca kal

 62. Aytac dedi ki:

  Amin k azəri ablacim çok tesekkur ederim bahem hep berber iyi olalim gunermiz hep neseli mutlu kecsin inşallah amin

 63. K.Azeri. dedi ki:

  Sag ol Xanim kizim seninle bahem.

 64. K.Azeri. dedi ki:

  Ho$ bulduk Aytac.hep iyi ol in$allah.seninde tüm gûnlerin mutlu geçsin canim benim.

 65. xanim dedi ki:

  edebiyyat siir seven arkadasimiz sende hos geldin nasilsin ailenen gunun mutlu gecsin

  1. Anonim dedi ki:

   Günaydın çok teşekkür ederim sizede mutlu günler

 66. xanim dedi ki:

  ayselim nereye gitdin isin yoksa konusalim

 67. xanim dedi ki:

  k azeri ablacim iyi olmana cok sevindim ve sag ol canim ablacim benim seni cokkkkk seviyorum rabbim butun islerinde yar ve yardimcin olsun

 68. xanim dedi ki:

  aytacim iyi olmana cok sevindim bende cok iyim tamam sen dayin gile git gelince konusuruz sende cokkkkk seviliyorsun birtanem hayatim benim

 69. Aysel dedi ki:

  Ne güzel herkes bir arada yine buna çok sevindim hurda heriç konuşmadığım arkadaşlar bile var mesela Edebiyat ve Şiir sever gibi hiç konuşmasakta onu bile özlemişim yeniden herkesi bir arada görünce çok sevindim Aslım herkesi bir araya topladı sağolsun

  1. Aysel dedi ki:

   Of kusura bakmayın klavye benimle oyun oynuyor. Burda hiç konuşmadığım arkadaşlar bile var yazmıştım o kendiliğinden ne yazmış

   1. Edebiyat ve şiir sever dedi ki:

    Hiç önemli değil sıkmayın canınızı önemli olan tekrar toplanmak biraz da güldürdünüz beni hiç konuşmayanlarda özlenebiliyormuş demekki

    1. Aysel dedi ki:

     Ya ben çok merak ediyorum siz niye hiç konuşmuyorsunuz? Özel kinuşmalardan rahatsız olduğunuzu biliyorum ama bugüne kadar diziyede hiç yorum yapmadınız. Bir sakıncası yoksa niye yazmadığınızı söylermisiniz? Mesela bana bakın yazmaya başladım duramıyorum siz niye yazmıyorsunuz? Bide çok merak ediyorum siz kadınmısınız erkekmi?

     1. Edebiyat ve şiir sever dedi ki:

      Günaydın ben malesef erkeğim çünkü iki abimden sonra değişiklik olsun diye ailemin arzusu daha çok kızdan yanaymış ama olmamış annem bazen takılır dört erkekkle başım dertte hiç yardımcım yok diye dizi konusuna gelince fazla izleyemiyorum daha ćok Aslı kardeşimizin analizlerini okumayı seviyorum sayfayada sürekli birşeyler yazmak yerine yazılanları okumayı tercih ediyorum en çokda insanları rahatsız etmekten kırıcı olmaktan ve küstürmekten çekinirim sonuç olarak okumayı çok seven kendi halinde birisiyim

      1. Aysel dedi ki:

       Günaydın Edebiyat ve şiir sever öncelikle cevap yazdığınız için teşekkür ederim. Size bir yorum yazdım gönderemeden uçtu gitti ikinci kez yazıyorum bunu göndere bilirim İnşallah. Diziyi izlemeyip analizden takip ediyormuşsunuz bence en iyisini yapıyorsunuz izleyip sinir olmaktansa analizden takip etmek daha güzel ve keyifli. Malesef erkeğim demişsiniz buna güldüm bende bazen malesef kızım diyebiliyorum 🙂 annenizde hiç yardımcım yok diyerek bir işaret veriyordur sizlere belki. Yazmaktan çok okumayı tercih ediyormuşsunuz birisini kırmaktan korkuyormuşsunuz bende birisini kırmaktan çok korkarım vijdan hiç rahat durmuyor hep niye yaptın diyor sizi anlıyorum. Arada yazmanızı isteriz ama yinede siz bilirsiniz. Ben yine duramıyorum çok yazmışım diğer sitenin yöneticisi bile çok konuştuğumu söylüyor ama yapacak bir şey yok bende böyleyim 🙂 tekrar cevapladığınız için teşekkür ederim artık hiç konuşmayan biri değilsiniz. Neyse Allaha emanet olun okurken yoruldunuz biliyorum hakkınızı helal edin zamanınızı aldım görüşürüz

       1. Edebiyat ve şiir sever dedi ki:

        Ben teşekkür ederim haklısınız yorumlar çıkmadı kötü oluyor insan aynı şeyleri tekrar yazmak sıkıcı oluyor uzun yazmanız sorun değil ben yazmaktan çok okumayı seviyorum kendinize iyi bakın iyi akşamlar

 70. Aytac dedi ki:

  Siyir sever arkdasim sen de hos geldin nasilsin kusura bak ma isimini tamamin yazmadim ama seni burda gorduyme sevndim çok konsmasak da senle sen de ask aylesini bi uzvusun inşallah diger arkdaslarmiz da done yakin da hayirli günlər

  1. Anonim dedi ki:

   Günaydın teşekkür ederim çok iyisiniz arkadaşlaŕımızı tekrar sayfada görmek benide mutlu etti sizede hayırlı günler hayırlı ramazanlar

 71. Aytac dedi ki:

  K azəri ablacim ayselim saka kusum peri size de hayirli mutu günlər canlarim hos geldiniz hepiniz nasilsiniz iyisndir inşallah RABBIM bi daha ayrmasin inşallah sizleri yeni de burda görün ce çok sevndim her şey bizim mucizemiz sayesin de tabi goker abi de var ikiz de çok tesekkur ederim ALLHA razı olsun simdilik cikyorum yine yazcam hepinize tek yorumlar yazdim kusura bak mayin acelem var mazur görün çok sevlyorsunuz ALLAH emanet olun gorsuruz

 72. Aytac dedi ki:

  Merhaba boncum ben iyiym şükür canım sen nasilsin diger sayfa da yazdik larini okdum cevap da yazmsdim sonra girmedim simdi de acelem var yazip cikyorum dayım gile gidyoruz gelin ce yazarim yine çok opdum hoca kal çok sevlyorsun bitanem

 73. Aytac dedi ki:

  Merhaba hanim ablacim hos geldin biz iyiz çok şükür sen nasilsin canım ablacim polat amcamiz nasil iyinzdir inşallah opdum elerin de ablacim ALLHA emanet ol RABBIM hep yar ve yardmcinz olsun inşallah amin gorsuruz hoca kal

 74. Aytac dedi ki:

  Çok şükür aslicim ben iyiym canım tesekkur ederim bak aslim biz sana boşuna bizim mucizemiz sin demyoruz seni sayende site yeni de eski haline don du renklendi çok tesekkur ederim canım site deki herkez seni okdar çok sevyor ki bi gün de uzun zamandır yazmiyan arkdaslarimiz bile geri don du bitanesin sen canım sanis meleyim benim seni çok çok sevyorum iyiki ama iyiki dondu bizi çok sevndir din çok mutlu olduk canımı içi RABBIM bi daha ayirmasin inşallah sana da kolay gelsin RABBIM hep yar ve yardmcin olsun hep o guzel gonlune gorer sersin inşallah amin amin gorsuruz mucizzem ALLHA emanet ol

 75. K.Azeri dedi ki:

  Ho$ bulduk Xanim kizim.senin de günün mutlu güzel geçsin.

 76. xanim dedi ki:

  hanim ablacim hos geldin canim benim nasilsin gunun nasil geciyor yureyi pamuk kalbli birtanecik ablacim benim seni cokkkk seviyorum ailenen gunun mutlu gecsin

 77. xanim dedi ki:

  aslim kiymetli arkadasim musade senin ben kiymetlim kelimeyi bikmadan sonsuza kadar soyleye bilirim sen benim icin gercekten oylesin canimin ici iyiki tanimisim seni cokkkkk seviyorum allaha emanet ol

 78. Hanim abla dedi ki:

  Her kese merhaba.Hoş geldin Aslım, hoş geldin güzelim.Senin yazılarını hasretle beklerim, okumammı?Onlar benim bu yorqun gözlerimden kaçarmı hiç? Ne teşekkürü kızım, benim için bir sevk,beyendiysen iki kat zevk. Laf aramızda hele başkalarına yazdıklarını da okuyorum. Bir sorunum var. Ben her zaman soylediyim sözün sahibi olmuşumdur.Ama ASK beni nasıl deyişdiyse artık.Dün gece Könüle mesaj yazırken “yazdıklarım geri dönmeye başladı,bir de bayramda görüşürüz” dedim.Bir gün bile geçmedi,yazdım. Sözünü tutmamak hiç iyi şey degil,hele bu yaşda.Bunlar geçer.Önemli olan sensin,senin saglığındır.Sen ol ki biz de olalım.Arılar tatlıya meraklı,bizim de tatlımız sen olduğun için daima,her zaman yanındayız.istermisin? Hoşca kal güzel kızım.

  1. aslı dedi ki:

   Canım ablacım benim, ben seni çok seviyorum. Hoş buldum. Sende hoş geldin. Gözlerinin ışığı nuru artsın ablacım benim. beyendim hem de çok.

   Canım hanım ablacım, site bazen böyle yazdıklarımızı kabul etmiyor. aynısı bana da oldu. Bayrama daha çok var ben özlerim seni. iyi ki geldin özletme kendini. işlerin olacak elbet ama arayı çok uzatma bu söz tutmamak değil ki. bu özlem hasrete cevap vermek.

   Çok teşekkür ederim ben hep sizleri, seni burada görmek isterim. hem ben tek başıma bir şey ifade edemem ki, bu siteyi güzel kılan senin ve diğer tüm arkadaşlarımın yazdıkları.

   Sende benim için özel ve önemlisin Allah sana sağlıklı hayırlı uzun ömürler versin görüşürüz ablacım. iyi ki geldin.

 79. Saka kuşu dedi ki:

  Aslıcım analizlerını ve seni cok özlemişim. Ve ben bu duruma bayıldım. Göker abi analizlerin yaz boyu yayınlancağnı söyledi bu demek oluyor ki yaz boyu siteye grebileceğmız sayfalar olacak. Hem eski bölümleri hatırlayacağz. Bu cok güzel bişey. 30’dan fazla analiz olacak sanıyorum.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Saka kuşum,
   bende sizleri çok özledim. Evde bir yandan iş yapıp bir yandan yazı yazıp, bir yandan akşam yemeği yaparken gözüm hep sitede ayrı kalamıyorum çok alıştım sizlere.

   inşallah yeni sezon başlayana kadar yeni analizlerle birlikte olacağım. Öyle yazacağım 30 dan fazla analiz var.

 80. Edebiyat ve şiir sever dedi ki:

  Yaşasıınnnnn Aslı gelmiş hoş gelmiş özletti kendini valla Aslıyla beraber o güzel analizlerinede tekrar kavuşmuş olduk şükür kavuşturana

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba sadık dostum nasılsın? Teşekkür ederim şükür kavuşturana.

   Her nedense sana ve bir kaç arkadaşa yazdığım mesajlar çıkmıyor. bir de böyle deneyeyim dedim umarım çıkar.

   Neyse çıkmazsada sen biliyorsun. Herkes biliyor her mesaja elimden geldiğince cevap yazmaya çalışıyorum. umarım Aysel’e ve Güzel kıza yazdıklarım çıkar okurlar.

   Şükür kavuştuk, şükür kavuşturana görüşürüz.

   1. Edebiyat ve şiir sever dedi ki:

    Teşekkür ederim arkadaşım sağol önemli olan sayfaya dönmendi bana yorum yazmadan da olur

 81. aslı dedi ki:

  Arkadaşlar ben şimdilik gidiyorum.
  Sistem çok hızlı mesaj gönderiyorsun diye uyardı.

  Güzel kıza ve Aysel’e yazdıklarım çıkmadı. Zamanla çıkar umarım. sistem beni kabul edene kadar müsaade. Görüşürüz.

  Xanim, senin bana kıymetlim demene bayılıyorum teşekkür ederim. dualarına amin diyorum görüşüz canım seni seviyorum.

 82. aslı dedi ki:

  Ben diğer sayfada bir mesaj okudum Güzel kız yazmış. Bana ve buradaki herkese elveda demiş.

  Üzüldüm gitmeseydin kalsaydın, bak benim dışımda diğer arkadaşlarda sevdi seni mesaj yazdılar sana. Kalsaydın ne güzel arkadaşlıklar edinecektin. buradaki herkes çok iyi insanlar.

  240. analizle başlamış beni tanıman ne güzel sevdirebilmişim kendimi. Görmeden, Duymadan da insan birini sevebilir.

  Bu hayatta imkansız diye bir şey yoktur. mucizeler hep olur. Buna inanırım ve buradaki çok arkadaşım bana mucize diyor hepsine teşekkür ederim. Sana da tabi..
  Kısa zaman oldu konuşuyoruz. Şimdi gidiyormuşsun canın sağ olsun seni unutmayacağım.

  Ne zaman istersen yazabilirsin. ben ve diğer arkadaşlarım burada olacağız.
  Sende hoşçakal, yeniden görüşebilmek dileği ile Allah’a emanet ol. Gönlünden geçenler hakkında hayırlısı olacak şekilde gerçekleşşin.

  Ve sana şunları söylemek isterim Güzel kız. Bu hayatta üzülme hayatın tadını her hali ile çıkarmaya bak. Hayat tahmin ettiğinden de kısa. Üzülerek zaman kaybetme. Sağlığının elindekilerin kıymetini bil ve şunu hiç unutma bu hayatta senin yerinde olmak isteyen nice insan var o sebeple bulunduğun her haline şükret. Elinde olmayanlar için üzülerek zaman kaybetmek yerine, sahip olduklarına sevinerek zamanını değerlendir. Olmasını istediklerini de Allah dan iste, her şeyin bir vakti saati vardır. Allah dilemez istemez ise sinek bile kanadını kımıldatamaz.

  İstediklerin olmuyor mu? elbet bunda da vardır bir hayır de şükret. istemekten ama hayırlısını istemekten de vazgeçme.
  benden şimdilik bu kadar Güzel kız.

  Yeniden görüşebilmek umudu ile…

 83. xanim dedi ki:

  pericim hos geldin canim nasilsin dualarina amin diyorum rabbim orucunu kabul etsin seni cokkkk seviyorum ailenen gunun mutlu gecsin

 84. xanim dedi ki:

  ayselim hos geldin canim ben cok iyim sen nasilsin tatlim rabbim orucunu kabul etsin seni cokkkkk seviyorum ailenen gunun mutlu gecsin

 85. xanim dedi ki:

  aslim kiymetli canim arkadasim iyi olmana cok sevindim anladim seni aramizdasin ya cok mutluyum seni cokkkk seviyorum yazinda var rabbim butun islerinde yardimcin olsun hayatim balim benim cokda optum eski bolumlerin hatirlanmasi benide cok mutlu etdi hey gidi o bolumler cok guzeldi

 86. aslı dedi ki:

  Nurbanucum,
  bir önceki sayfada Ömer neden Zehra ya sarılmış diye sormuşsun. hemen cevap vereyim.

  Ercan Keser, Ömer’i aradı Zehra’nın elinde olduğunu ona zarar vereceğini söyledi. Ömer de Ercan’nın yanına gitti. Ercan Ömer ile dalga geçer gibi Zehra yı özgür bıraktım kuş gibi ama sen elimdesin dedi. boğuştular Ömer polislerin gelmesi ile kurtuldu. Ercan kaçtı.
  Ömer konağa gidince de Zehra iyi olduğu ona bir şey olmadığı için sevgisinden aşkından sarıldı. Zehra olup bitenleri bilmiyor.
  ondan da şaşırdı.
  böyle canım.

 87. peri dedi ki:

  Aslıcım hoş geldin,özlatdin kandini,seni burda tekrar gormak çok guzel,analiz yine harika olmuş,eline sağlık,yolun hep açık olsun,hepimizin tutduğu oruç ve kıldığı namazların kabul olmasını rabbimdan diliyorum.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Pericim,
   sende hoş geldin. bende sizleri çok özledim. Seni ve diğer arkadaşlarımı görmek benim içinde çok güzel.

   Dualarına da amin diyorum.
   inşallah canım benim inşallah. Rabbim seninde yollarını açık etsin.

 88. aslı dedi ki:

  Merhaba K.Azeri hoş geldin teşekkür ederim.
  ne güzel arkadaşlarımı görmek bende mutluyum 🙂

  Ayselcim sana mesaj yazdım ama çıkmadı yakında çıkar umarım.

 89. aslı dedi ki:

  Ayselcim merhaba seni görmek ne güzel, iyiyim çok şükür. sen bir önceki sayfada başın ağrıdığını yazmışsın. Kilona göre su içiyormusun? bunu fati varken konuşmuş yazmıştım. herkesin vücuduna göre alması gereken su miktarı farklı o yüzden özellikle ramazanda vücudun susuz kaldığında baş ağrısı, kas ağrısı olur. Dikkat et kendine.

  Ve yakında düğünün varmış Temmuzda Allah tamamına erdirsin canım. kolaylıklar diliyorum sana. görüşürüz.

 90. aslı dedi ki:

  Aytaccım sana da merhaba canım şükür kavuşturana. Nasılsın? Sende kendine iyi bak işlerinde sana kolaylıklar diliyorum.

  Xanim sana da merhaba canım. Bugünlerde biraz yoğunum yetiştirmem gereken bir yazı var onun üzerinde çalışıyorum. Dün ondan gelemedim aranıza.

  Bu bölüm acı dolu olduğu kadar Ömer ile Zehra sahnesinde eğlenceli güzeldi. Eski bölümlerden sahnelerde gösterilmeye başlandı. Önceden yasak vardı sanırım aşılmış engeller.

  Beğenmene sevindim. güzel dileklerin içinde teşekkür ederim. Bilmukabele canım görüşürüz.

  Rada kız ben buradayım seviyorum seni, kaybolmadım, görüşürüz senin küçük yaramazları öp benim için.

 91. Aysel dedi ki:

  Hayırlı mutlu günler herkese. Nasılsınız arkadaşlar? Aslım sen nasılsın canım her şey yolundadır inşallah. Analizinide senide çok özlemişim iyiki döndün canım. Her zaman ki gibi analiz yine çok güzel olmuş keyifle okudum eline sağlık çok teşekkür ederim canım

 92. aslı dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar,
  Göker abicim sana da merhaba. Uzun bir aradan sonra yeniden analizlerle sizlerleyim bundan sonra da inşallah bir yaz birlikte olacağız.

  bir önceki sayfa da 361-362. sayfada baya sohbet etmişsiniz maşallah sizlere orada sizlere cevap veremedim dün baya yoğun bir gündü benim için.

  Ama yazdıklarınızı hep okudum.

  Hanım ablacım ben seni çok seviyorum yazdığın o espirili mesajını da çok beğendim sen özür dilemişsin dileme ben seni çok seviyorum. Türkçem iyi değil yazmışsın. İlk başladığınla şimdiki arasında çok fark var sen çok ilerledin böyle devam ablacım. Gayet iyi yazıyorsun örnek alınacak insansın maşallah sana.
  o sayfada sana şiir için teşekkür etmiştim yine teşekkür ediyorum iyi ki varsın. görüşürüz ablacım.

 93. xanim dedi ki:

  aytacim hos geldin nasilsin birtanem diger sayfada yorum yazmissdim sana okursan sevinirim seni cokkkk seviyorum ailenen gunun mutlu gecsin

 94. xanim dedi ki:

  merhaba k azeri ablacim hos geldin nasilsin canim benim seni cokkkkk seviyorum ailenen gunun mutlu gecsin

 95. K.Azeri. dedi ki:

  Göker bey size de te$ekkûr ederim.i$leriniz ugurlu olsun in$allah.orucunuzu da Allah kabul etsin.

  1. Göker dedi ki:

   amin. sizlerinde inşallah

 96. K.Aze dedi ki:

  Merhaba her kese.Aslim te$ekkürler her zamanki gibi.senin dönü$ünle burasi çok canlandi ya canim benim.

 97. xanim dedi ki:

  merhaba aslim nasilsin kiz sen olmayanda cok ozluyorum seni kiymetli arkadasim benim analizde gelmis cok mutlu oldum cokkkkk guzel olmus muhtesem ve bayildim eline saglik ellerin dert gormesin birtanesin cansin ya rabbim orucunu kabul etsin seni cokkkkk seviyorum bu bolumde asyanin babasi olmus olmasina cok uzuldum analizde baba kelimesini oyle anlatmissin ki cok duyqulandim omer ve zehranin sutlu kahve icinde soylediyi tekerleme ay cok guzel komik sahneydi o kadar guldum ki evet erkan ve hazal bu sahnede gulup eylenmislerdi oyunculuklari super emeylerine saglik helal olsun omerin bi duzune cocuk demesi ne guldum ya 165 bolumu hic unuturmuyum iki ekiz kiz cocuku istiyordu duru burcu ay insallah yeni sezonda bebeyleri olur amin

 98. Aytac dedi ki:

  Selam merhaba aslicim nasilsin canım arkdasim kisa bi aradan sonra yeni den sana ve anlizimize kavsduk çok ozlemisim seni de analizlerini de kaldgmiz yerden devam edcez inşallah ALLAHIN izinyle siteye eski haline donmeye basladi arkdaslarmiz da teker teker donyor e bi de sen döndü daha ne olsun siteye girip analiz gorer yazcak çok sevndim canım gercek de çok ozlemisim eline gonlune saglik bitanem çok çok guzel yazmsin yine tesekkur ederim sanis meleyim benim seni çok sevyorum iyiki döndü iyiki bizim lesin ALLHA emanet ol gorsmek uzere kendine iyi bak canım

 99. xanim dedi ki:

  merhaba goker abicim nasilsin evet aslim aramiza dondu rabbim orucunu kabul etsin rabbim butun islerinde yardimcin olsun allaha emanet ol

  1. Göker dedi ki:

   Amin sizler de

 100. Göker dedi ki:

  Herkese Merhaba. Aslı sonunda aramıza döndü son haftaların analizlerini yaz boyunca belirli aralıklarla yayınlayacağız. Hepinize keyifli okumalar 🙂

  1. Aytac dedi ki:

   Merhaba goker abi nasilsin hayirli ramzanlar evet çok şükür aslimiz döndü çok sevndim onun ve analiz lerini sayesin de digər arkdaslarmiz da donucek zamanla inşallah yine kocman bi ask aylesi olcak burda eski si gibi ay inşallah oyle olur simdi deysin çok mutlu oldum ben hele analiz görün ce çok daha sevndim çok tesekkur ederim goker abi ALLHA razı olsun bütün islernize kolaylik versin inşallah amin sayz tatli boyun ça bizler de burda olcaz inşallah

   1. Göker dedi ki:

    teşekkür ederim. Ben de bu yaz siteye yoğunlaşıp sizlerle bolca sohbet edeceğim. Güzel sürprizler hazrlamayı düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.