Adını Sen Koy 332. Bölüm Analizi (”ASLI”) 24 Nisan 2018 Salı

Burak 29 Nis 2018 Adını Sen Koy  0

Ayşe annesinden aldığı güç ile abisine Nihat dan boşanmak istediğini söylemek için çalışma odasına gitti, söze başladı. Tam olarak söyleyemedi dolaylı yoldan söze girince, Ömer anlamıştı Nihat Ayşe yi aldatıyor, Ayşe de bu yüzden eşinden boşanmak istiyordu.

 Ömer çok öfkelenmişti Nihat nasıl olurdu da Ayşe yi aldatabilirdi? Ömer Nihat’a güvenmekle hata ettiğini düşündü. Arabasının anahtarlarını alıp Nihat’ı bulmaya dışarı çıkacakken Ayşe abisini durdurdu. Olaylar daha da büyüsün istemiyordu.

İşte bu esnada Ayşe’nin telefonu çaldı arayan Nihat dı. Ömer açtı öfkeli kızgındı. Nihat’a söyleyeceği bir çift lafı vardı ama karşısında Nihat değil bir trafik polisi vardı. Ömer’e Nihat’ın bir trafik kazasında öldüğü haberini verdi.

Ömer duyduklarına inanamadı. Ayşe ye bunu nasıl söyleyecekti? Zehra da Ayşe de Ömer’e bakıyor bir açıklama bekliyorlardı. Ömer Ayşe yi koltuğa oturtarak zorda olsa ona Nihat’ın bir kaza geçirdiğini söyledi. Ayşe de anladı abisinin bakışından ses tonundan maalesef demesinden Nihat’ın öldüğünü. İnanmak istemedi. Hastaneye giderek kendi gözleri ile görmek istedi. Ömer peşinden koşarak durdurmak istedi.

Hediye abla da odaya geldiği için o da istemeden bu konuşmayı duymuş Nihat’ın öldüğünü öğrenmiş, Zehra ya da doğrumu diye onaylatmıştı. Herkes üzgündü.

Ayşe Asya yı düşünüyor ve Asya dönmeden babasını eve getirmek istiyor. Bunun içinde acele ediyor ama Ömer izin vermiyor tek başına hastaneye gitmesine. Biliyor Nihat ölü onu eve getiremeyecek Ayşe.

Ayşe, Zehra ve Ömer yola çıkıyorlar. Hediye abla Can’a Nihat’ın ölüm haberini verirken Bahşende de dışarı çıkınca onların konuşmasını duyarak öğrendi olayı. Hediye abla Jülide hanımın yanına gidince o da öğrendi. Kızı için Asya için çok üzüldü. Bu yaşta babasız kalmıştı Asya ve bu zor zamanlarında kızının yanında olamıyor olmak onu çok üzüyor affet beni kızım diyerek ağlıyordu Jülide.

Asya da aynı annesi gibi babasız kalmıştı. Bir zamanlar bir analizimin de annenin kaderi kızına demiştim oldu işte. Tabi onu Zehra için demiştim Asya da gördük umarım Zehra da görmeyiz. Zehra da annesinin kaderini yaşamaz.

Ayşeler hastanedeler ve Ömer elinde Nihat’ın eşyalarının olduğu poşet ile gelince Ayşe anladı Nihat kesin ölmüştü. Tam eve gideceklerken polis memuru Ömer’i durdurdu konuşmak istedi. Ömer de Ayşe ile Zehra yı arabaya gönderdi. Ömer memur ile öyle görüştü. Nihat’ın arabada yalnız olmadığını Beliz adında biri daha olduğunu öğrendi.

Ömer bunu Ayşe ye söylemedi ama Ayşe memurun elinde olan çantadan Nihat’ın kaza anında yalnız olmadığını anladı. Çünkü, abisi ile konuşan memurun elinde bir bayan çantası vardı onu da Ayşe gördü. Konağa döndüler.

   Jülide odasında kızı için üzülürken, eli ayağı tutmaz oldu bardağı düşürüp kırdı. O esnada o tarafta olan Bahşende sesi duydu. Hediye diye seslendi. Hediye abla başka yönden yanına gelince sen buradaysan içerdeki kim diye sordu ve odaya yöneldi. Kapıyı açtı Hediye abla ve içeri girdi Bahşende. Hediye abla camın açık olmasını fırsata çevirip rüzgar düşürmüştür dedi.

Jülide ise banyoya saklanmış oraya yönelen Bahşende yi de yerler cam kırıkları tehlikeli olur diyerek göndermedi. Sonra da salona geçtiler. Cevriye hala da öğrenmiş cenazeyi Kayseri gömülmek üzere istediğini söylemiş Hediye ablaya.

Elçiye zeval olmazmış. Hediye abla salonda oturan Ayşelere bunu söyleyince Ayşe itiraz etti. Kızım babasız kaldı, Nihat kızımın olduğu şehre gömülecek diyerek son noktayı koydu. Ömer de Ayşe nasıl istiyorsa öyle olacak dedi.

Kader Ömer ve Ayşe ye nazik davranmıyordu. Bu hayatta görebilecekleri daha ne kadar kötü gün vardı acaba? Hayat bu dünyada herkesin yüzünü güldürmüyor eşit davranmıyordu.

Bahşende hala kendini soyadını düşünüyor, o sebeple Nihat’ın son zamanlarda yaptığı hatalardan kimseye bahsetme kendisi ile gömülsün dedi, Bahşende için varsa yoksa soyadı itibarı. Ömer Ayşe odasına geçince Bahşendeye kızdı. Kızmakta da çok haklı Ömer.

Zehra da babasını arayarak durumu bildirdi. Artık herkes Nihat’ın öldüğünü biliyor bir tek Asya bilmiyor bakalım ona nasıl açıklayacaklar durumu?

Herkes salonda toplanmış Defne de gelmiş. Ayşe ye baş sağlığında bulundu. Asya geldi yanlarına Ayşe ağlıyordu. Neden ağladığını sordu Asya sonra da cevabı kendisi verdi. Sende benim gibi babam gelmiyor diye üzülüyorsun dedi. Artık hiç gelmeyecek baban, çok uzun dönüşü olmayan bir yolculuğa çıktı baban Asya. 

Zehra Asya ya en güzel masalı okumak üzere içeri geçtiler. Pamuk prenses masalını istemiş onu dinleyerek uyumuş. Babam da bu masalı çok güzel okurdu demiş. Bunları Ömer’in yanına gidince anlattı Zehra ve biz bu haberi Asya ya nasıl vereceğiz? Diyerek Ayşe ye ne kadar çok üzüldüğünü söyledi ağladı Zehra.

Ömer’e bir şey olursa, bir an kendini Ayşe’nin yerine koyarak düşündü Zehra. Ömer ölmüş olsaydı Allah korusun, dayanamazmış Zehra. Kim dayanır ki sevdiğinin ölümüne? Sadece yokluğuna zorda olsa alışmaya çalışır o kadar.

Ömer de benim başıma ne gelirse senin aşkından gelir diyerek sıkıca sarıldı Zehra ya seni hiç bırakmayacağım diye de söz verdi.

Koray ile Kerem evlerinde konuşup sohbet ederlerken, Koray’ın aklına Kerem’in de şirkette çalışması geldi. Ömer ile konuşup Kerem’i şirkete aldırmayı düşündü. Bakalım bunu hayata geçirecek mi Koray? Selin Koray’ı aradı. Nihat’ın ölüm haberini verdi. Cenazeye geleceklerini söyledi Koray ama ne oldu ise İpek ile bir yerde mahsur kaldılar kimse nerede olduklarını bilmiyor. törene de bu yüzden katılamadılar. onlar neden kilitli kaldılar?

Ömer ile Zehra çalışma odasında konuşuyorlar. Konu, Ömer’in Ayşe ye Nihat’ın kaza anında yalnız olmadığını nasıl söyleyeceği. Zehra Ayşe biliyor boşanmak istiyordu bunu bilmeli, eğer bilmeseydi aldatıldığını, hastalığını sakladığımız gibi saklayabilirdik dedi. Ömer de söylemeye karar verdi.

Zehra Ömer’e ben Ayşe nin yerinde olsaydım bilmek isterdim deyince, Ömer de sen Ayşe nin yerinde olmayacaksın. Çünkü, ben Nihat’ın yaptığı hatayı asla yapmam dedi. Hadi inşallah Ömer. Bahşende gibi bir babaannen var, seni Defne ile yapmaya çalışıyor bu tuzağa düşmez isen sorun yok Ömer.

 Zehra Ömer’e bugüne gelene kadar çok uzun bir yoldan geldiklerini, aşkı bir vurguna benzeterek Ömer’e nasıl vurulduğunu, saman alevi gibi nasıl yanıp tutuştuğunu ama saman alevi gibi kısa sürmediğini, sevgimizi ilmek ilmek örerek çok emek verdik, hatalarda yaptık deyince Ömer, Zehra da geri dönüp düzelttik dedi.

Bugünlere gelmek onlar için hiç de kolay olmadı.

Ömer Zehra dan aldığı güç ile Ayşe ye ölürken yalnız olmadığını söylemek için kendi odalarına gittiler. Jülide ile Ayşe dertleşiyordu. Ömer söze başlayınca Ayşe tamamladı gerisini her şeyi bildiğini neye üzüleceğini bilemediğini söyledi.

Ayşe, kocamın ölmesine mi üzüleyim, aldatmasına mı? o kadın ile birlikte ölmesine mi? Asya nın babasız kalmasına mı hangisine üzüleyim diye sordu. Zor soruydu kimse cevap veremedi.

Annesini Ayşe ye sıkıca sarıldı. O esna da Ömer de onlara sarılmak istedi elini uzattı ama başaramadı sarılamadı annesi ile kardeşine Ömer. Zehra da fark etti Ömer’in elini sıkıca tuttu. Asya için güçlü olmalısın dedi herkes.

Salim amca kuran okudu Nihat için, sonra da Canan ile konuştular. Ölümden öteki dünyaya esas vatanımıza yüzümüzün akı ile gitmekten bahsetti Salim amca. İnançlı insan Salim amca. Boşa konuşmuyor.

Canan öteki taraftaki büyük sınavdan bahsedince de, Salim amca insan denize düşünce boğulmaz sudan çıkamadığı için boğulur dedi. Yani bu örnek ile gerçekten yürekten tövbe edersen her şeye yeniden başlarsın dedi. Canan da içinden kendisi için Allah dan af diledi.

Gece bitti yeni bir gün başladı. Canan Ömerlere gelmiş. Herkes siyahlar giyerken Defne beyazlar kırmızılar içerisinde enterasan bir kız Defne. Ayşe Asya ya babasının öldüğünü nasıl söyleyeceğim deyince, Ömer de bir pedagog dan yardım ederiz deyince, Defne bir arkadaşının eşinin pedagog olduğunu ondan yardım alabiliriz dedi. Ömer de sen konuş ne gerekiyorsa yapalım deyince, Defne olur Ömercim dedi.

Bu Canan’ın gözünden kaçmadı. İçinden Ömercim Ömercim diyerek sanki içine düşecek diyerek sinirini belli etti.

Sonra da Zehra ile mutfağa geçti. Zehra ya bu kız kim diye sordu. Zehra da onlar çocukluk arkadaşı iki iyi dost dedi. saf Zehra göremiyor ama Canan gördü hemen uyardı Zehra yı o Ömer’e koala gibi sarılmış ondan dost olmaz dedi.

Çok safsın, safın önde gidenisin benim gözüm bu kızı tutmadı diyerek uyardı ama anlayan kim illa canı yanınca anlayacak Zehra.

Ayşe terasta derin derin düşünürken abisi geldi yanına uzunca konuştular. Ayşe Nihat’ı Asya için affettiğini söyledi.

Zehra odasına giderken Bahşende gördü takip etti Zehra yı. kapıyı çalmadan daldı odaya. Huy işte. İnsan kaç yaşında olursa olsun huyundan vazgeçmiyor. Zehra da neden kapıyı kilitlemez ise al başına belayı. Bahşende gördü Jülide yi, ölmediğini biliyor artık.

HANÇER

Terk edip gittiğinden beri 
Kalbime lokma aşk girmedi
Sahipsiz kaldım
Yalan gibi
Bozgunum senden bile deli
Yandı mı canın benim gibi
Yaşarken öldün mü mahkum gibi
Hasretin büyür yüreğimde
Paslı kırık hançer gibi 

Kader kader 
Sen bize nazik davranmadın
Kader kader
Herkese eşit yazılmadın
Hayat hayat
Sen bize nazik davranmadın
Hayat hayat
Herkese eşit yaklaşmadın 

Vazgeçip gittiğinden beri 
Kalbime tatlı söz değmedi
Sessizim sönmüş mum gibi
Kalır paslı hançer izi
Tenim unutur mu ellerini
Gönlüm bırakmıyor sevmişleri
Yavaş yavaş yaktın beni
Zehirledin hançer gibi

Kader kader 
Sen bize nazik davranmadın
Kader kader
Herkese eşit yazılmadın
Hayat hayat
Sen bize nazik davranmadın
Hayat hayat
Herkes eşit yaklaşmadın 

İçin için büyüyor fırtınam 
Çığ gibi
Daha çok kanatıyor aşk sancıları
Bizim için çalıyor yalnızlık çanları
Daha bir ağlatıyor aşk şarkıları
Böyle hüzne can mı dayanır
Öyle bakma kalp çok kırılır
Böyle hüzne can mı dayanır
Öyle gitme kalp çok yıpranır 

Kader kader 
Sen bize nazik davranmadın
Kader kader
Herkese eşit yazılmadın
Hayat hayat
Sen bize nazik davranmadın
Hayat hayat
Herkes eşit yaklaşmadın…

Sibel CAN

 

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 332. Bölüm Analizi (”ASLI”) 24 Nisan 2018 Salı” üzerine 226 yorum

 1. zmozeroteriloren dedi ki:

  Way cool, some valid points! I appreciate you making this article available, the rest of the site is also high quality. Have a fun.

 2. An intriguing discussion is definitely worth comment. I think that you ought to write more about this issue, it might not be a taboo matter but usually people don’t talk about such topics. To the next! Many thanks!!

 3. Thanks designed for sharing such a pleasant opinion, post is good,thats why i have read it completely

 4. see this website dedi ki:

  I really enjoyed this article. Thank you for creating it. I’ll return to read some more.

 5. I read this paragraph completely on the topic of the resemblanceof latest and preceding technologies, it’s amazing article.

 6. b?t hdpe dedi ki:

  It’s rewarding and even if it wasn’t I do not believe I could escape this offer if I needed to. It appears like we are residing in really wondrous times – at minimum poker -sensible.

 7. chloroquine phosphate tablet hydroxychloroquine reviews

 8. plaquenil immunosuppressive chloroquine brand name

 9. I’m curious to find out what blog platform you have been utilizing?I’m having some minor security problems with my latest blog and I would like to find somethingmore safeguarded. Do you have any recommendations?

 10. trade shares app dedi ki:

  Hi my friend! I want to say that this post is amazing,nice written and include almost all vital infos. I’d like to look more posts like this .

 11. You actually stated this exceptionally well! valtrex generic

 12. stromectol for humans for sale – stromectol generic name ivermectin 2ml

 13. The data mentioned inside the post are some of the most effective available

 14. buy stocks today dedi ki:

  Hi! I know this is somewhat off topic but I was wondering if you knew where I could get a captcha plugin for my comment form? I’m using the same blog platform as yours and I’m having difficulty finding one? Thanks a lot!

 15. Thank you for another excellent post. The place else could anybody get that kind of info in such a perfect approach of writing?I’ve a presentation subsequent week, and I am on the searchfor such info.

 16. indices trading dedi ki:

  Hi, I do believe this is an excellent blog. I stumbledupon it I may return once again since i have book-marked it. Money and freedom is the greatest way to change, may you be rich and continue to guide other people.

 17. Its fantastic as your other content :D, appreciate it for posting.Also visit my blog post :: stone massage shoes

 18. Well I really liked reading it. This tip provided by you is very useful for good planning.

 19. buy stocks dedi ki:

  Whoa! This blog looks exactly like my old one! It’s on a entirely different subject but it has prettymuch the same layout and design. Wonderful choice off colors!

 20. buy shares dedi ki:

  Your means of telling all in this piece of writing is genuinely fastidious, every one be able to easily know it,Thanks a lot.Also visit my blog post – dupd.cayetano.edu.pe

 21. Really enjoyed this blog.Much thanks again. Really Great.

 22. Melville Robson dedi ki:

  An interesting discussion is worth comment. I think that you should publish more about this issue, it might not be a taboo matter but usually folks don’t talk about such subjects. To the next! Many thanks!!

 23. Hanım abla dedi ki:

  Inşallah, kızım.

 24. K.Azeri. dedi ki:

  Te$ekkûr ederim Hanim abla iyiyiz.in$allah bir aksilik olmaz.

 25. Hanim abla dedi ki:

  Hər kəsə mərhaba.Teşekkürler, K.Azeri, siz nasılsınız? Aslıdan benim de haberim yok.Belki Göker bey biliyordur? Ama bilse söylerdi. İyi düşünelim iyi olsun, inşallah. Hepiniz Allaha emanet olun.

 26. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi günler arkada$lar.nasilsiniz?Aslidan haberi olan varmi?ben çok merak ediyorum,endi$eleniyorum.

 27. xanim dedi ki:

  ayselim nasilsin aslimi bende merak ediyorum nerdesin ya gel artik

 28. Aysel dedi ki:

  Hayırlı günler arkadaşlar. Aslım canım nerelerdesin? Nasılsın? Seni çok merak ediyorum

 29. Hanim abla dedi ki:

  Hoş buldum Lalecim,hoş gününe gelirim, sağlık olsun. Sen de oğlun da iyisinizdir inşallah.Sizden uzakda olsam da hepniz kalbimdesiniz. Kendinize iyi bakın. Allaha emanet olun.

 30. xanim dedi ki:

  lalecim hos geldin canim nasilsin ozlemisim seni hayatim oglusun nasil hayat nasil geciyor duan icin sag ol evet babamda iyi cok sukur seni gordum ya cok mutlu oldum dizi hakkinda konusmagimiz bi baska oluyordu arada gel ozluyorum seni cuman mubarek olsun tum dualarin ibadetlerin kabul olsun

 31. Lale turkmen dedi ki:

  Hanim abla hos geldin. Ozletdiniz. Bir daha bizden uzak kalmayin. Hanimcim gecmis olsun. Babanin iyilesmesine sevindim.

 32. xanim dedi ki:

  hanim ablam hepinizin iyi olmasina sevindim bende yeni haberler yok ben seni unutmam sen her zaman benim kalbimdesin seni cokkkkkk seviyorum bende iyim babamda amaliyyat oldu azcik agrilari oluyor ama iyi cok sukur evinde ve ben cokkk mutluyum iyiki varsin evdekilere selamlar sayqilar seni cokkkkkk seviyorum arada gel konusalim ozlerim seni allaha emanet ol

 33. Hanım abla dedi ki:

  İyi akşamlar arkadaşlar, her kes iyi çok şükür, teşekkürler.Siz isterseniz ben gelmezmiyim. Yazmamak unutmaktan degil,hiç kuşkunuz olmasın. Bizi bir-birimize bağlayan bağ çok güçlüdür, istesek bile unutamayız. Gözelcim nasılsın canım, çocuklar nasıllar. Haziran ayı yaklaşıyor, Allah yardımcınız olsun. Her zaman yanındayız. Xanım kızım, sen nasılsın. yeni haberler bekliyoruz. baban nasıl, iyidir inşallah. Hepinizi Allaha ismarladım.

 34. xanim azeri fan dedi ki:

  merhaba hanim ablam gelmis hos geldin canim nasilsin biz iyiz sen nerdesin cokkkkkkkk ozledim seni gozel ablam hakli bende seninle konusmayi cok ozledim siirlerini bile burnumdan tutuyordun cocuklar torunlar polat amcam nasil seni cokkkkkkkkk seviyorum

 35. Gozel dedi ki:

  Ay cok sevindim Hanym ablam gelmiş ozledim ablacim unutdyn sandym neolur boyle ara acma gel konuşalym cok ozledim şirlerini yorumlaryny cocuklaryn,torunlaryn,amcam iylermi

 36. Hanım abla dedi ki:

  Merhaba güzel kızlarım, her vaktiniz aydın ve hayırlı olsun. Hepiniz iyisinizdir inşallah. Aslım, canım kızım kendini çok özletdin. Bir ses versen, iyiyim desen. Her kes seni şok seviyor biliyorsun. Belki de bize bir sürpriz hazırlıyorsundur.haydi hayırlısı. Hepiniz Allaha emanet olun. Sizi çok seven H.A.

 37. xanim dedi ki:

  hayirli aksamlar arkadaslar nasilsiniz gozel ablam radam nasilsin ve bu bolumde defne cok haddini asiyor baykusu gordukce sinirlerim tavan yapiyor ama neyse ki canan zeki uyanik her seyi pilanladi defne baykusu omernen romantik yemek yiyecekti zehra geldi suratlar mos mor oh oldum gulmekten oh olsun o baykusa ben alevi gercekten ozledim cok tuhaf

 38. Gozel dedi ki:

  Aslim iymisin kac gundur senden haber alamyyorus yogunmysyn inşalla iysindir allah yardamcyn olsun

 39. Gozel dedi ki:

  Hayyrly akşamlar anlaşylan yine dizimiz iy olmamyş inşalla omerimiz defnenin oynunyn kurbany olmaz

 40. Rada dedi ki:

  Iyi aksamlar. Biz canani akildan kit saniyorduk kiz akil kupu cikti bi de kendine sirkette ajan tutdu. Ama var ya baykusun suratini gormege degerdi. Afferin sana canan. Nasilda zehrayi omerle defnenin “romantik” yemegine gonderdi. Oh surata bak surata nasilda mosmor olmus

 41. xanim dedi ki:

  radam betulden sonra sen guldurdun beni belki nazmis insafa gelir omer ve zehranin bebekleri olur ama nerde alev ancak hayaller kurdu sonunda ne oldu omernen evlenmek hayali suya dustu defne baykusu bunu basaramaz oldururum onu ay bunlar delirtecekler hazalin dogum gunuydu fan sayfalarinda fotograflara baktim ay cok guzel cikmislar insallah mutlu olsunlar baska guzel projelerde goruruz basarisi daimi olsun orda defne baykusu vardi gorunce sinirim bozuldu ay bu nazmisi neynen kovaliyim silah falan ola bilir ay ben neler soyluyorum of of

 42. Rada dedi ki:

  Kiz betul bebek konusu bizimlere uzay kadar uzak bir mevzu. Oralara gidene kadar defnenin bebegi olucak omerden bahsosun yardimiyla. Gerci baykus ruyasinda gorucek omerin onun kocasi olacagini. Alevin yapamadigi seyi yapa bilir alev yalnizdi baykusun arkasinda bahsos var. Xanimcim iyi olmana sevindim. Kiz terlik ne? Agir bir seyle kovala. Anca kendine gelir nazmiye. Hazalin dogum gunu kutlu olsun. Insallah kaderi zehraya benzemez. Daha erken coluk cocuga karisir erkanla. Onlarin zehrayla omerden once kari koca olub bebek haberi verecekleri kesin.

 43. xanim dedi ki:

  radam ben iyim sen nasilsin hayatim nazmise gorsem terlikle kovalarim onu bu defne her sey yapar ay cok sinirlenicez qaliba bahsende cadisina defne gibi gelin yakisir her gun sozleriye dovsun onu Baykus defneyi bahsende cadisinin elinden cok cok sinirliyim sete gidip dovesim varda bu gun olmaz hazal in dogum gunu var zaten suprizi bozmayalim yarin gideriz artik ah nazmis ah nazmis yaktin bizi bu ne sacma sapan senaryo biran once duzelsin dizimizin sonu beni aff et gibi olmasin of of

 44. Zehmer dedi ki:

  Zamanın da alev zehra nin olmayan bebeğini öldürmeye kalkmıştı defne de bunların çocuğu olmasın diye zehra yi pert etmeye kalkarsa hiç şaşmam anladınız siz 🙂 ömer e dokunmaz ne de olsa defne için ömer nin gelecekte ki kocası onu sağlam bırakır bence

 45. Rada dedi ki:

  Pericim valla haklisin odun lafa iyi basladi bu sari ciyan artik duydu el cekir inanir artik dedim ne bileyim odun son lafda cuvallayacak. Bizim salak baykus ciyanla kanki oldugu icin anlamaz ne dolaplar cevirdigini. Valla cananin konaga yerlesmesi sart. Haklisin ya bu defne var ya ilk bahsende teyzecinin icabina bakicak. Tam olmasi gibi. Boyle birine boyle gelin yakisir. julide ve zehra gibi saftirikler diyil. Alev yani ezgi baran simdi kina yakacak. Kadina gecen sezon alev yuzunden ailesine kadar onca hakaret edildi fanlar tarafindan.

 46. Rada dedi ki:

  Selam. Gozelim betul xanim aytac ve diger arkadaslar nasilsiniz? Masallah hepiniz ates topu gibisiniz. Keske karsiniza nazmiye ciksa da yaksaniz.Arkadasi baykus defneden akilli cikti. Baykus artik duyduklarindan sonra her gece bir behaneyle omeri zehradan uzak tutar ya da her gece aralarinda uyur. Gozelim bizim kiz salak da sizin oglan salagin bayrak tutani be. Gerizekali odun gece karisi birakip defnenin parcaladigi ercan dosyasini bulmaya gecenin bir vakti sirkete gidiyor. Biran zehra arar defne alev gibi omer banyoda der diye korktum. Kiz betul o vampir disli defnenin kapida kriz gecirdigi iyi oldu. Zaten bahsosdan baska kimse ilgilenmedi onunla. Arabada zehra o haldeyken birde bu son sansim diyor manyak. Birde doktora soktaydim ambulansi ben aradim diyor seni bir soka salarim o cok sevdigin bahsende teyzecin bile yardim edemez sana. ambulans cagirmak icin arayib zehra bir az daha boyle kalib olsun diye konusmayan sanki bu diyilmiydi? Hatirladikca sinir oluyorum.

 47. xanim dedi ki:

  betulum guldurdun beni alemsin vallahi bu bebek haberi de yalan olucak defnede kulak asti zaten baslasin baykusun oyunlari baya sinirleneceyiz bu nazmisden her sey beklenir yahu vusalti ertelemek icin zehrayi az kala olduruyorudu defnede insanlik yok olumunu seyr ediyordu resmen ama alinmadi iyiki amca geldi yardim etdi bu gidisle zehra oldurulur bu nazmisin sagi solu belli olmuyor zaten

 48. Zehmer dedi ki:

  Ömer bu bölüm de hala karı koca değiliz dedi ya demekki bebek haberi de yalan galiba bu senarist le hiç umutlanmayalim artık bunlar kardeş çıkarsa hiç şaşmam bir buçuk yıldır hala ortalıkta elle tutulur bir şey yok bunlar birbirine iyi eş olmadılar ama nazmiye sayesinde iyi kardeş oldular kardeş çıkarlarsa şok olmayız artik neden normal çift olmadıkları konusunda aydınlanmış olur böylece

 49. xanim dedi ki:

  gozel ablam bende hic bu defneye geldiyinden beri hic sevmedim bu kizda bi sey var nazmiye su cadiyida kotu yapti hey allahim sen bize sabr ver

 50. Gozel dedi ki:

  Zatan dizi arap corbasyna dondi kan veren omer bayylan Zehra
  Ay Betuuuul ben bu defneye hic alyşmyjam galyba konuşdukca sinir olyom

 51. xanim dedi ki:

  gozel ablam iyi olmana cok sevindim bende iyim betulum hos geldin nasilsin canim ne desen haklisin omer soylemesdi keski sariciyan baykus defne esitdi firsati eline verdi ben bahsende cadisinin gitmesini cok isterimde ama omer onunla evlenmesin belki canan foyasini ortaya cikartir ben alevi bile ozledim

 52. Zehmer dedi ki:

  Peri defne bahsende yi konaktan gonderebilecekse eğer ömer in defne ile evlenmesine razıyım yeterki bastonlu murebbiyye gitsin nasıl olsa ömer defneye fazla dayanamaz önünde sonunda ya bosar yada alev gibi bir deliğe tıkar ömer zaten zehra yi sevdikten sonra bir alev vakasina ikinci kez sabır gösteremez o kadar da dirayetli değildir herhalde ömer annesi ne baya alışmış jülide hediye abla zehrayla ilgilenince defne ayakta sinir krizi geçirdi resmen

 53. Gozel dedi ki:

  Hanymcim hoş bulduk canym nasylsyn evet defneyi hic sevmedim hele o saclaryny soylemiyorum bile Betul haklysyn resmen baykuş saclaryny yukary topladygynda .ay 3 sezona kalyjak olursa saclaryny boyujam on renkini sevmedim şimdide oyunca yazyk etdigim olujak ama bu kyz hic gozume gelmedi “z ş” harplaryny basyp soylemesi desene

 54. Zehmer dedi ki:

  Selam arkadaşlar Eline sağlık asli haklısın rada kazayı yapıp kafasına darbe alan zehra mi yoksa ömer mi anlamadım sırası mıydı sanki karı koca değiliz demenin bir buçuk yıldır sesi çıkmamış şimdi etrafı ciyanlarla doluyken yapılacak iş mi yani balık hafızalı sazan zehra da hiçbir şey hatırlamıyor defne de tavus kuşu değil resmen baykuş çıktı iyi mi kadın bize alevi aratacak anlaşılan peri haklı ömer en azından alev manyaklik derecesinden haberdardı defne daha tehlikeli zehra nin salak olduğunu da göz önünde bulundursak defne nin üçüncü sezon da kalma ihtimali yüksek şimdi den kendinizi alistirin

 55. xanim dedi ki:

  gozel ablam hos geldin nasilsin hayatim benim ve defne cadisina bakiyorumda alevden beter cikdi bahsende cadisini da hic sevmiyor iki yuzlu seytanlar ya saclarini yolasim var canandan benimde hosum geldi defnenin foyasini o cikarticak

 56. Gozel dedi ki:

  Iy gunler ask ayilesi
  Radam haklysyn dizi baya saçmalady koça sezon bitmek uzere ama omer hala her şey ozel olsun isteyor Canana bak ya ilk başlarda cok nefret ederdim bu kizdan ama şimdi in sevimlisi ol oldy diydimya sana başdan kaşlardan başlayalym diye bak şimdi iy oldy sizin salak hala uyanyk defnenin gercek yuzuni gormeyo dost kylykly duşmandan alla korusun

 57. xanim dedi ki:

  gunaydin k azeri ablacim nasilsin dualarin icin sag ol seni cokkkkk seviyorum cokda optum allaha emanet ol

 58. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi günler her kese.Allah babana $ifa versin Xanim kizim.Rabbim tûm hastalara $ifa versin in$allah.

 59. xanim dedi ki:

  gunaydin canim arkadaslarim nasilsiniz aytacim kiz ben daha iyim dualarin icinde sag ol birtanem iyiki varsin radam nasilsin hayatim hepinizin gunu mutlu neseli gecsin

 60. Aytac azəri fan dedi ki:

  Sana da günaydın prensesim hayirli mutlu gunler bu gün nasilsin bitanem evet benim amcam da ayağının ezmisdi emlyat oldu tekrar çok çok gecmis olsun canım arkdasim RABBIm siflar versin inşallah Amin seni çok sevyorum ALLAH emanet ol

 61. Aytac azəri fan dedi ki:

  Günaydın hayirli mutlu sabhlar arkadaslar rada hos geldin nasilsin yazdik ların da sana katlyorum benc de zehra hatrlyor ama omer soylmedi son sahne de ben de sinir oldum kapi dinlmek adet oldu konak da her gelen giden kapi dinlyor zaten baimiza ne gelyorsa su kapi dinlmeler yuzun den gelyor neyse hepinize hayirli mutlu huzurlu bi gün kecrmenizi dilyorum gorusuruz ALLAH emanet olun

 62. xanim dedi ki:

  radam iyim sen nasilsin hayatim dualarin icin sag ol aytacim benim babamda amcan gibide onu ayag barmagi ezilmis hem seker hastalik olunca oyle oldu dualarin icin sag ol rabbimin izni ile iyi olucak radam kiz guldurdun beni dediylerinde haklisin zehra yine soylemedi gerceyi bu kiz saf ya soylesene hemde bu defne tavuz kusunun zehranin yardim etmemesi bu nasil insanlik alevden farki yok zaten ben bu canani cok sevdim defnenin foyasini o cikartir kapi dinlemekde hepsinde var omerde simdiye kalmisti o laflari soylemek defne cadisida duydu of

 63. Rada dedi ki:

  Selam iyi aksamlar. Nasilsiniz arkadaslar? Bakiyorum hepiniz benim gibi sinirlisiniz. Aslim eline saglik yorgun ve hasta halinle bile analiz yaziyorsun. Allah razi olsun. Xanimcim babana gecmis olsun rabbim sifa versin. Pericim fragmana aldanma nazmiye cadisi illada bulacak kotu bir sey cumaya kadar. Biz 2sezondur hep omer hastalik numarasi yapti zehra ona bakti bir kere zehra hasta olsun omerin eli ayagina dolassin istedik. Nazmiye cadisi zehra hepten mezara sokuyordu. Kiz da kirilmayan kaburga kesilmeyen ana damar birakmadi. Bizim salak bal gibi hatirliyor kazadan once olanlari. Bence omere soylemek istemedi defnenin hiz yaptigini. Omer baska zaman hic diline getirmez biz gercek kari koca diyiliz diye. Sanki son sahnede seytan durtu oduna soyle su kelimeyi de sinsi tavuzkusu duysun diye. Su canana 2gun verseler defneyle bahsosun tum foyasini ortaya cikarir valla. Yoksa bizim salak odun kocasini kendi elleriyle vericek tavuzkusuna. Kalan bir kaburgasinida ben kirarim o olucak.

  1. peri dedi ki:

   Merhaba radacım,nasılsın,yazdıgım gibi cuma gunu kötü şeylar olacağını biliyorum,ama artık bunlar nazmiyenin son çırpınışları sezon bitmak uzere,ömerin konuşmasında haklısın aynen zehranın dugun gecasi babam için demak yerine para için yapdım deması gibi gereksızdı,defne zatan kandi planlarını yapacaktı,bunu örenması demak oluyor ki ömerin yapacağı her hangı bi surprizi engellicek,alevin akşam yemağınde yapdıgı gibi.bu sarı şeytanın yanında alev melek kalır o en azından zehraya duşmannığını belli ediyordu,ama defne elinde olsa ilk o sozde sevdıgı bahşendayı kapı önune koyar.

 64. Aytac azəri fan dedi ki:

  Ha oyle mi canım çok gecmis olsun çok uzldum bitanem nede emlyat olcak ki baş parmgi babanin benim amcamin da başı parmgin emlyat etmisler di o seker hastasydi oyun den RABBIM yardmcinz olsun inşallah canım arkdasim seni çok iyi anyorum

  1. ali dedi ki:

   AYTAC SANA BEZEN KIZMIŞDİM

   AMA BABA OLMAMASİ ÇETİNDİR

   NOLAR BENİ BAĞİŞLA ALLAH

   ATANA REHMET ELESİN . NURLAR İÇİNDE YATSİN

   MEN YENİ BİLDİM UZULDUM . BÜRA DAHA YAZMİRAM

   MENİM VEZİFEM HELALLİK ALMAKDİ HER KES MENİM

   DİLİMDEN BİR SOZ EŞİDİBSE OZ SUÇUDÜ .ƏSLƏN SUÇ

   HAMİSİ MENİMDİ SİZDEN HELALLİK İSTİREM. ALLAHA

   EMANET OLUN ..

   1. Aytac azəri fan dedi ki:

    Ali bey size yazmycak dim ama neyse son kez yazyorum çox sagol un ALLAH razı olsun hakim var sada helal hos olsun yazdigniz yorumlar yuzunde çok sey oldu burda lutfen bi daha yapmyin babama rahmet dediyniz için cevap yazdım umarim pisaman olmam ALLAH bağışlasın son kez yazyorum kusura bak mayin olnrdan sonra siz cevap yazmam iyi gunler

    1. əli dedi ki:

     Allah razi olsun
     vallah çox üzüldüm
     çox peşmanam ALLAH
     HAMİZİN İŞLERİNİ
     RAST GETİRSİN ÜLÜ
     TANRİ SİZİ KORUSUN
     GARDAŞİN OP BAĞİŞLA
     MENİ ALLAHA EMANET OLÜN..

 65. xanim dedi ki:

  aytacim babam yarin ayak barmagini kesicek amaliyyat olunucak uzgunum dizimize gelirsek bahsende cadisi defne cadisi icin uzulmuyorum elbet cezalarini cekecek omer ve zehrani kimseye ayiramaz alev bile hirsindan hic bi sey basaramadi defnemi yapicak guleceyim yok zaten fragmanda guzel defneyi cikarsak

 66. Aytac dedi ki:

  Xanım azerim ne oldu babana bitanem çok gecmis olsun agrilari mi var RABBIm bol siflar versin inşallah uzlme canım inşallah iyi olcak ALLAHIN iznyle dizi yi boş ver bahsos da sarı ciyan da bi gün belasini bulcak elbet zehomu kim se ayrmaz

 67. Aytac azəri fan dedi ki:

  Hayirli aksamlar pəri nasilsin canım evet frgram gercek den bi harika çok guldum izler ken dizinin son sahnesin de ben de sinir oldum ama boyle sahnelere sinrlenip uzulceymize guzel sahnelerin tadini cikartalim bence define əlin de gelin yap sin alev onca kotuluk yapdi ne kazandi hiç bi sey onun da sonu var elbet biraz sabır bu gün omeri hastne de defnye olan mesfesini gördüm çok mutlu oldum omer sarilmak istynce omer izin vermedi hiç defnyele ilglmedi bile oh canım deysin hiç murmda bile deyil bahsos ve sarı ciyan onarin da sonu alev gibi olucak çok şükür korkdugum olmadı ben zehra hafzasini filan kayip edcek diye korkmsdum ama oyle olmadı neyse hayirli geceler gorusuruz

 68. xanim dedi ki:

  aytacim babam icin de uzgunum dizide son sahne cildirdim pericim canim sana katiliyorum fragman guzel defne sari ciyan cadisinin foyasini ancak canan cikartir bu cananda gozume girdi cok seviyorum sunu

 69. peri dedi ki:

  Arkadaşlar fragman bi harika,gerçe cuma gunu yine nazmiye kötü bi şey bulucak,ama bu sahneleri izlamak çok keifli,zehom hayal kuruyor zehra roman kızı ömer zengin biri,sonra ömer adanalı bi garson oluyor,cananda ambulansı arayan kişiyi konağa gatirmiş.bu gun son sahne ne kadar sinirimi bozduysa fragman iyi galdi.

 70. Aytac azəri fan dedi ki:

  Çok tesekkur ederim Xanım azerim sen de hep iyi ve çok mutlu ol bitanem ne olur zulme ne oldu diziye mi uzldun yok sa baska bi se mi oldu ben de seni çok çok çok ama çok sevyorum canım arkdasim

 71. Aytac azəri fan dedi ki:

  Merhaba aslicim canım benim çok gecmis olsun RABBIM bol siflar versin inşallah duvlarmiz hep senile canım arkdasim sen hep çok iyi ol bizler de seni çok sevyoruz analiz boş ver iyi olun ça yazar sin inşallah onemli olan senin iyi olama bunun dişin da baska bi sey istmyoruz bitanem ALLAH emanet ol RABBIM hep yar ver yardmcin olsun inşallah

 72. xanim dedi ki:

  aytacim iyi olmana cok sevindim bende iyim ve uzgunum ne guzel gun gecirmissin hep mutlu mesut ol canim benim seni cok cok seviyorum

 73. Aytac azəri fan dedi ki:

  Hayirli aksamlar canım guzel ablacim çok tesekkur ederim ben de seni çok sevyorum gercek dən merak etme iyiym çok şükür ben de senin gibi kalbi guzel ve beni bu kadar çok sevip ozlyen bi ablaya sahip olduğum ıçi çok ama çok mutluyum iyiki hyatm dasiniz RABBIM o guzel yuzunun hep guldursun hep kalbine gorer versin inşallah amin çok opdum ablacim gorusuruz

 74. Aytac azəri fan dedi ki:

  Hayirli aksamlar arkdaslar nasilsiniz xanım azerim seni de iyi olmana çok sevndim bitanem iyiki sizin gibi pamuk kalpli arkdaslarim var merak etme canım burdayim artik gerci bu gün de yazmadım ama dayımın küçük oğluna bakclik yapdim yine anesi bana brakip doğum gunune gitmisdi oyuz de vakit bulmadim kayin valdem de misafir gelmsdin biraz onu la otur dük filan neyse simdi burya yazmyorum aksam da diger siteye elcem biraz ışim var gorusuruz askim seni çok sevyorum ALLAH emanet ol

 75. anonim dedi ki:

  Ay ban şok,bu gun o son sahne neydı,nazmiye allah balanı versin,bunu da mı defne duyacaktı,zatan ilk hamlede zahrayı tahtalı koye gonderiyordu,şimdi artık vuslat imkansız.

 76. xanim dedi ki:

  gunaydin gozel ablam nasilsin canim gunun mutlu mesut gecsin bu gun 1mayis esinin isciler gununu kutluyorum aslim sanada 1 mayis isciler gununu kutluyorum basarilarin daimi olsun cokda optum allaha emanet olun

 77. Gozel dedi ki:

  Gunaydyn ask ayilesi mutly sabahlar hayyrly gunler nasylsynyz
  Aslim hoş geldin ozletdin kendini sana kolay gelsin allam yardamcyn olsun agyrlaryn gecdimi allam şifa versin ben senin duacynym .analizleri ne zaman musait oldugunda yazarsyn icin rahat olsun senin analizlerin bizim icin kiymetlidigini bilyosun her zaman tekrar tekrar okamana hazyrys
  Goruşme uzere arkadaşlar

 78. xanim dedi ki:

  gunaydin canim arkadaslarim nasilsiniz aslim hayatim sen nasilsin anladim ben seni asil sen hep iyi mutlu ol pamuk kalpli arkadasim seninde berat kandilin mubarek olsun tum ibadetlerin dualarin kabul olsun amin dualarim her zaman seninle seni cok cok cok seviyorum cokda optum allaha emanet ol

 79. aslı dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar,
  uzun bir süre sizlerden ayrı kaldım analizlerde gecikti farkındayım elimde olmayan sağlık sorunları nedeniyle oldu.

  Bu gece berat kandili hepimizin kandili mübarek olsun dualarınız kabul olsun inşallah hepinizi çok seviyorum. Beratını sağ elinden alanlardan olmak dileği ile hoşçakalın. beni de dualarınızda unutmayın inşallah.

  1. Edebiyat ve şiir sever dedi ki:

   Çok geçmiş olsun arkadaşım dualarımız seninle Allah ne muradın varsa tez zamanda versin inşallah analizlerini özledik tabi de senin sağlığın daha önemli bizim için kendine iyi bak iyi akşamlar

 80. xanim dedi ki:

  pericim sag ol evet bende defneye sinir oldumda bu kizdan evvelden gozum tutmadi zaten ah bu bahsende cadisi ruhsuz ama bu defne tavuz kusu cikmali alevi timarhaneye gonderiirim fotograf yolladi kahvaltida goturdu oh olsun cadiya kazada yaptilar aceba yarin nasil olucak

 81. peri dedi ki:

  Arkadaşlar sizinde kandiliz mubarek olsun.man artık alıştım hiç bir şey baklamiyorum bu gun araya giranın defne oldugunu gorunce biraz sinir oldum ama sonra zehranın performansı hoşuma gitti,boş durmadı fotoraf yolladı sonra kahvaltı guzeldı,yarin ola hayr ola.

 82. Gozel dedi ki:

  Aytaccim gelmişsin cok ozledim ablacym gecmiş olsun bitanem sen hep iy ol senin gibi kalby guzel kardeş buldugum icin cok şanslyyam seni cok sevyorum ablacim taby merak edijem ozleyorumda kandilin mubarek olsun bitanem

 83. xanim dedi ki:

  hayirli aksamlar radam k azeri ablam pericim nasilsiniz berat kandiliniz mubarek olsun rabbim tum dualarinizi ibadetleriniz kabul olsun

 84. xanim dedi ki:

  aytacim kiz evet merak etmekten delirmek uzeriydim ama sen geldin cok mutlu oldum bende cok iyim aynin ev isleri bulasik namazlarimi kurani kerim okudum sarkilara kulak asti dizimize baktim sinirliyim gunum boyle gecti senin gunun nasil geciyor askitom hayatim benim

 85. Aytac dedi ki:

  Ay ben su sarı ciyanin sacini başın yolasrim ya uf uffffff bu ne arkdas bikdim artik sanki omer zehrayi öp se duya tersine donucek nazmiye hanim kendi kendini batryorsun haberin yok define mi seni o düşmüş rentgini geri kazdrcak ha ha hiç gulceyim yok du ama suc sen de deyil biz de ki her seferin de frgramana inanip umut lenyoruz hazer için deyip izlyoruz sen de kedini faryle oynadığı gibi bizimle oynyorsun ama bakalim nerye kadar hele su bahsosa bakın siz torunumu yanına seni gibi bir yaksir diyor yol o sarı ciyanin sesi yaksyor omer zehra ne olmuş guzeler gibi masum temiz kalpli kiz ama doğru ya seytan la melynki hiç tutmyor bahsende seytan olduğu için kendisine seytan bi gelin aryor ama avcunu yal o bahsnde çadı şı aslin da hiç sinrlmedim ben alevin yapmdigini bu tavuz küsü mu yapcak siz de sonunuz cehenemi dibi bütün iblis ve seytanar gibi ;>

 86. Aytac azəri fan dedi ki:

  Xanım azerim askitom benim sen de mi merak etin beni kiyma ben size merak etmeyi maşallah çok iyiym hanı sen diyorsun ya bazne turup gibyim diye iste tam da oyleyim turup gibi yani 😀 sen nasilsin canım ne yapyorsun uzgunum haber vermeden cik dim yazammadim iki gün diger site de yatmsdim zaten sen de gormsun gozlerim acmyordum qrp den acyordu ama bu gün iyiym burdayim bol ça konsuruz inşallah hoca kol berat kandilin mubarek olsun RABBIM bütün duva ve ibadet lerin de Kabul etsin inşallah amin səni sevyorum

 87. Aytac azəri fan dedi ki:

  Ay benim guzeler guzeli canım guzel ablam beni mi merak etmis canım ablam benim merak etme bu gün çok iyiym çok şükür bili yorsunuz hastaydim oyuz den yazmadım simdi iyiym burdayim konsuruz benim ablam beni mi ozlemis canım ablacim ben seni çok ozedim sen nasilsin cocuk ların nasil benim için çok op onari ben de seni çok opyorum kendine iyi bak ALLAH emanet ol berat kandilin mubarek duvlarin da kabul olsun inşallah seni çok ama cokkkkkkkkk sevyorum gorusuruz 🙂

 88. Aytac azəri fan dedi ki:

  Selam merhaba canım arkdaslarim nasilsiniz rada betul k azəri abla ayselim xanım azerim tatici ulkerim peri siyir sever saka kusum ve site de olan ama yazmyan arkdaslar hepinizin berat kandil mubarek duvlari kabul olsun inşallah amin

 89. Aytac azəri fan dedi ki:

  Merhaba aslicim nasilsin canım arkdasim merak etim seni iyisndir inşallah analiz çok ama çok guzel olmuş eline saglik bitanem çok tesekkur ederim seni çok ama cokkkkkkkkk sevyorum RABBIM yardmcin olsun inşallah berat kandilin mubarek duvlarin da kabul olsun amin kendine iyi bak gorusuruz çok opdum

 90. xanim dedi ki:

  gozel ablacim amin aytacimi bende merak ediyordum gordum yorumunu diger siteye bak iyidir

 91. Gozel dedi ki:

  Amin hanymcim cok ozledim sizi.seninde dualaryn kabul olsun canym ablacim buarada Aytacy goremiyorum iydir inşalla

 92. xanim azeri fan dedi ki:

  gozel ablam ayselim nasilsiniz berat kandiliniz mubarek olsun tum dualariniz ibadetleriniz kabul olsun amin

 93. Gozel dedi ki:

  Iy gunler arkadaşlar berat kandili geceniz mubarek olsuntum dualarynyz kabul olsun
  Aslim kandilin mubarek olsun canym analizin cok guzel eline saglyk teşekkurler bi yogunlyk icinde bide analiz yazyosun canyn sag olsun allah razy olsun senden canym

 94. Aysel dedi ki:

  Hayırlı günler hayırlı kandiller arkadaşlar. Aslım nasılsın canım? Biraz daha iyi misin? Analiz için çok teşekkür ederim eline sağlık canım çok güzel yazmışsın.

 95. xanim azeri fan dedi ki:

  gunaydin arkadaslarim nasilsiniz berat kandili geceniz mubarek olsun rabbim tum dualarimizi ibadetlerimizi kabul olsun amin

 96. Saka kuşu dedi ki:

  Günaydın:)

  1. Anonim dedi ki:

   Günaydın hayırlı kandiller

 97. peri dedi ki:

  Aslıcım çok teşekkurler,allah hep yardımcın olsun.

 98. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi günler.nasilsin Asli?$ekkürler her zamanki gibi.ellerine saglik canim benim.

 99. Edebiyat ve şiir sever dedi ki:

  Teşekkürler arkadaşım çok güzel yazmışsın eline yüreğine sağlık

 100. xanim azeri fan dedi ki:

  merhaba aslim pamuk kalpli arkadasim nasilsin seni cok ozledim agrilarin varmi hayat nasil gidiyor analiz cok cok guzel olmus eline saglik bu bolumde dediylerinde haklisin olum cok uzucu sey nihatin olumune uzulmedim asil asya icin uzuldum bu yasinda babasiz kaldi omernen zehranin konusmasi anlamliydi umarim bu hatayi o da yapmaz defne cadisida niyyetini acikca belli etdi canan soyledi uyanik kiz ama zehra desen saf ya fark etsin artik bahsende cadisida soy adini dusunuyor burda adam olmus omerde agzinin payini verdi her seye burnunu sokuyor bu nazmis adami delirtir neyse canim kendine cok cok iyi bak ailenen hayirli mutlu pazarlar dilerim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.