Adını Sen Koy 33. bölüm Özeti ve Analizi (180 Bölümde Devri Alem)

Adını Sen Koy da 180. Bölüme Kadar Ömer ve Zehra Neler Yaşadılar?

33.Bölüm

Ömer ile Zehra İlk Kez Aynı Yatak Odasında Kaldılar. Ve Bu günden Sonra da Ömer Kendi Yatağında Uyumaya Başladı. Zehra da Koltuk da.

Sevim Paralarını Bahçeye Gömdü. Yener de O Paraların Yerini Öğrendi.

Ömer Ayşe’nin kendisini çalışma odasında uyuduğunu görmesinden sonra daha fazla dikkatleri üzerlerine çekmemek için, kendi odasında kalmaya karar verdi. Bunu da Zehra ya söylemişti gitmiyorum diye.

Zehra üzerini değişmiş tam uyumaya hazırlanırken, dışardan gelen sesleri duyunca kapıya gitti Zehra. Ömer’in geleceğini unutmuşa benziyor. Masanın üzerinden bir biblo aldı onunla kendini korumayı düşünüyordu. Koskoca konakta kim gelecekse onun odasına tabi ki gelen Ömer di.

Zehra korku ile imdat diye bağırınca Ömer eli ile Zehra’nın ağzını kapattı konaktakiler duymasınlar diye.

Ömer sakin ol benim deyince, Zehra Ömer olduğunu anladı. Ve Zehra’nın elindekini görünce, bununla mı durduracaktın beni? dedi.

Ömer beycim ne o? durdurulamayacağını mı düşünüyorsun sen? Zehra’nın elindeki küçük gibi görünse de var gücü ile vurursa sana görürsün anyayı konyayı, çok zekiceyi. 

Boynuna o küçük nesneyi ağır bir şekilde yersen yerle yeksan olursun sen, şakası yok ciddiyim. Çünkü boyunda bir sinir nokta yeri vardır oraya denk gelirse anında yerde olursun güle güle.

Zehra uyumak için lambayı kapattı, Ömer de kitap okumak için lambayı yaktı. Ne güzel eskiden kitap okuyan bir Ömer’imiz vardı sonra dan o da unutuldu.

Bu dizi de ne çok unutulan şey var. Allah dan adlarını unutmuyor bunlar o da olsun tam olsun. Zehra benim adım neydi? Ömer di kocacığım senin adın zorba Ömer 🙂

Zehra da dönüp dönüp Ömer’e bakıyor. Ömer de dayanamadı bir şey mi söyleyecektin? Diye sordu. Zehra dan cevap yok o söylemiyor bari ben söyleyeyim, lambayı kapat uyuyamıyorum Ömer.

Zehra sana bunu diyecekti. Ben anladım sen anlamadın. Anladın da işine gelmedi. Zehra yı sinirlendirmek hoşuna gidiyor Ömer.

Sevimde mışıl mışıl uyuyan paralara bir dirlik vermedi gitti. Sen dirlik vermezsen o paralara onlarda senden kaçar, haberin olsun Sevim hanım. Bütün parasını bir poşetin içine koyarak bahçeye gömdü. Bunu da biri gördü. O gören kişi de parayı oradan alacak oh olsun Sevim’e evinde güvende duran parayı bahçeye sokağa atarsan öyle kurda kuşa yem edersin.

Ömer de Zehra da uyuyamıyorlar. Aynı oda da ilk geceleri, birbirlerinden habersiz, birbirlerine bakıyorlar. Yaramaz küçük çocuk bunlar ya. Siz ne zaman büyüyeceksiniz acaba çok merak ediyorum?

Zehra susamış, su içmek istiyor. Parmak uçlarında sessizce yürüyerek Ömer’i uyandırmadan su içmek istiyor. Ama Ömer uyumuyor ki, uyuyor numarası yapıyor. Zehra ilk bardağa koyduğu suyu Ömer içer diye masaya bıraktı, Ömer’i düşünen Zehra.

Ömer de gördü bunu. Kendi bardağı diğer masadaydı oraya gidip suyunu içti Ömer de Zehra’nın her anından haberdar uyumuyor çünkü.

Sabahta Ömer’in çalan telefonunun alarm sesine ikisi aynı anda uyandı. O nasıl bir alarm sesi iş yerlerinin yangın alarmı gibi.

Aynı anda kalkmalar, aynı anda saça dokunmalar, aynı anda yataktan kalkmalar, aynı anda kapı koluna el uzatmalar. Bunlar çoktan eş olmuşlar birbirlerinin aynıları olmuşlar.

Ömer zorba olmasına zorba da centilmen erkek önceliği Zehra ya verdi centilmen zorba 🙂 kızıyorum falan ama her nedense kıyamıyorum Ömer’e. Kahvaltıya birlikte indiler. Ayşe de bugün çok mutlu.

Sevim’in de keyfi yerinde şarkı söyleye söyleye evi süpürüyor. Betonu kapıda görünce keyfi kaçtı. Kahvaltı sofrasında aklı hep dışardaki paracıklarındaydı. Yener öğrendi mi diye bunu düşünürken daldı gitti Sevim.

Hem de öyle daldı ki, Yasemin’in anne senin mutfak dolabındaki kavanozundan 50 tl alayım mı? sorusunu duymayacak kadar derinlere daldı Sevim. Aman dikkat et Sevim o daldığın derinlerde boğulma.

Sabah kahvaltısında Ayşe’nin bir şey yemediğini fark eden Zehra ona börek servisi yaptı. Asya da annesinin ona yaptığı keçeden çantası ile geldi. Zehra o çantayı çok beğendi. Ayşe Zehra ya keçeden çanta yapmayı öğretecek.

Asya da annesi gibi çöpçatan, büyüğünce çok kişiyi annesi gibi evlendirir bu Asya. Dayısı ve Zehra ablası için güzel bir sürpriz hazırlamış papatyadan taç yapmış Zehra ablasına, dayısına da yüzük yapmış parmaklarına taktı ve Ömer ile Zehra’nın ellerini birleştirdi.  Sanki konakta küçük bir nişan merasimi yapıldı Ömer ve Zehra nişanlandılar 🙂

Sonrada Alev’i oturduğu yerden kaldırdı. Hadi bakayım Alev sana güle güle Ömer’in yanı Zehra ya ait. Asya bile biliyor, bilmiyorsan öğren. Kay bakayım kenara ha şöyle.

Asya’nın dayısından uzak dur Alev. Yoksa Asya seni böyle postalar. Aferim Asya.

Papatya güzeli Zehra çok güzel gülümsedi burada Ömer de öyle. Asya ilk kez Zehra ablası ve dayısını böyle içten samimi bir şekilde gülümsetmeyi başardı aferim sana Asyacım cimcime, sen hep böyle sürprizler yap dayına Zehra ablana bak senin sayende sirke kalmadı yüzlerinde.

Ömer kahvaltıdan sonra odalarına çıktıklarında Zehra ya dün nereye gittiğini sordu. Zehra da Ayşe ye söz verdiği için söylemek istemedi nereye gittiğini ve yine Ömer sözleşme dedi. al o sözleşmeyi ezberle dedi gitti.

Zehra da sen ne bilirsin ki, sözleşme de sözleşme dedi. Dergilerin oda da olmadığını fark etti. Sözleşmenin olduğu dergiler Nazan’nın odasında. Haberi yok Zehra’nın Hediye ablaya, fark ettirmeden odayı kimin temizlediğini, aradığı bir şeyi bulamadığını söyleyince, odayı Nazan’nın temizlediğini, topladıklarını da ardiyeye kaldırdığını öğrendi.

Zehra ardiyeye gidip oraya baktı ama bulamadı. Nazan da Zehra yı takip de. Ne aradığını merak ediyor, öğrenmeye çalışıyor.

Sevim hanımda bahçede toprağı keserliyor. Toprağa gömdüğü paralar filiz verecek, yeşerecek, ağaç olacakta dallarında para olarak meyve verecek. Sevimde o para meyvelerini dalından koparıp koparıp gümüş gümüş afiyetle yiyecek.

Sen anca rüyanda görürsün Sevim o para tohumlarını alacaklar oradan haberin yok senin.

Ahan da Yener dersin işte öyle. Sevim toprağa gömdüğü paralara bakarken Yener geldi. Sevim abla deyince, Sevim ahan da Yener dedi. Yener ya paraların esas sahibi, paralarını merak etmiş de şöyle bir ziyarete gelmiş onları ve senin haberin yokken de alıp gidecek oh ya.

Biliyormuş gibi gömümü arıyorsun diyor, Sevim de pişkin pişkin gülüyor karşısında, Salim amcan yapamıyor ya kime kalır? Sevim’e kalır diyor.

Bu bölüm gülmelere doyulmayacak bir bölüm 😀

Şimdi de Ökkeş amcam Nazan’a takılıyor. Hediye ablan seni arıyor nerelerdesin sen? diye sorunca. Nazan benim işim olamaz mı deyince, Ökkeş amcam,    iç işi, dış işi, özel iş, tüzel iş, pişştt ne biçim iş bakıyım, diyor.

Sen harikasın Ökkeş amcam 😀

Ömer de Zehra yı şirkete götürdü gözünün önünde olsun diye. Zehra ben şirkette ne yapacağım diye sorunca da Ömer hiç dedi. hiç yapacakmış Zehra. Allah’ım ya 😀

Yener Salim amca ile bahçede konuşuyor. Aslında bahsettiği kişi bir adam değil, Sevim’in ta kendisi. Kızım sana söylüyorum gelinim sen anla hesabından Sevime mesaj gönderiyor Yener. Anlarsa tabi Sevim hanım.

Yener; adam gözümün içine baka baka bana kelek attı, paramın üstüne yattı. Bulduğum eve de iyice çöktü. Güven müven kalmamış insanlara dedi. Sevim mesajı aldı mı acaba? Yener’in gözüne gözüne bakıyor.

Salim amca da, olanlardan habersiz, sen üzülme, kimsenin hakkını kimse yiyemez, mevlam adili mutlaktır, bugün cezasını vermez ise, yarın mutlaka verir deyince Sevim bir bakıyor ki Salim amca ya ama Sevimden bu paraların acısı kötü çıktı.

Yener gitti de Sevim konuşmadan bir şey anlamamış. Kafana paramı düştü Sevim? Yener de o toprağın altında ne var merak ediyor. Peşini bırakmayacak bu işin.

Bırakmadı da zaten ve Sevim’i takibe aldı.

Sonunda da paraları toprağa gömdüğünü anladı. Sen çok film seyretmişsin 40 yıl düşünsem aklıma gelmez diyerek.

Koray işten kovuldu. Yasemin ile Funda da işten çıktığını öğrendi.

Zehra şirkette, Mehtap’ı görünce Ömer’e fark ettirmeden onun arkasına saklandı. Demir hoş geldin dediğinde Zehra cevap verecekken Ömer izin vermedi. Çok kötüsün Ömer bir selam dan bir şey olmaz merak etme Demir alıp kaçmaz Zehra yı.

Alev de Ömer’in odasına gelince Zehra ya senin ne işin var burada diye soruyor. Tövbe yarabbim kocasının şirketi sana ne Alev sana ne. Üstüne bir de Nazan aradı. Zehra’nın bir şey kaybettiğini bulamadığını söyleyince de Alev demek aradığımızı buldun dedi.

Aklı sıra Zehra ya oyun oynadı. Saf Zehra da Nazan’ın sözleşmeyi bulduğunu sandı. Hiç alakası yok Nazan bir şey bulamadı Alev’in oyunu düşme tuzağa Zehra.

Yener de Sevim’in sakladığı o paraları alacak almasına da, alanın kendisi olduğu anlaşılmasın diye de, Koray’ın motor kaskının aynısından Betona aldırdı. onu bahçeye koyacak sanki paraları Koray almış gibi gösterecek. kafan ne pis işlere çalışıyor Yener.

Azıcık iyiliğe güzelliğe çalışsın kafan yok. Nato kafa, nato mermer, iyilikten ne anlar Yener.

 

Bazen dayanmaktır sevmek. Hayat nereden vurursa vursun ayakta durabilmek. Bazen yaşamaktır sevmek, soluksuz ciğer gibi, sevgisiz kalbin duracağını bilmek. Bazen ağırdır sevmek, sevdiğine layık olabilmek. Ve bazen hayattır sevmek. Birini çok uzaktayken bile yüreğinde taşıyabilmek.

Özdemir Asaf

dizibilgi google play

Adını Sen Koy 33. bölüm Özeti ve Analizi (180 Bölümde Devri Alem) (25 Yorum)

 1. Teşekkür ederim.Salamat kal mutfak kuşu.Kendine iyi bak.Eger 37.bölüm analizi bu gece çıkacaksa bur gün izin alıb yarın gederim.Pünhan.

 2. Merhaba Aslı hanım.İyisinizdir çok şükür.Yarın eve dönüyorum.Giderken sizinle görüşüm dedim.Oradakı insanlardan yalniz sizi tanıyorum ve bu tanışlıkdan çok memnunum.Cevab yazmadıgınızı görünce bu onun kararı dedim,cevab yazsa da sag olsun,yazmasa da.Saygı duyarım.Ama sizinle uzun uzun sohbet etmek isterim.Yene Baküye gelirsem ilk işim sizi aramak olacak.O zaman benimle konuşsanız da sag olun,konuşmasanız da.Mutfak meselesine gelince elbette her bir kadın sevdiklerine nese hazırlamak ister.Sadece ben kadının mutfak makinesine çevrilmesine karşıyım.Mesela sizin gibi ilimli,kültürlü bir kız her şeyden elini çekib yalnız yemek pişirmekle meşgul olsa ne olur biliyormusunuz Amanın bir günüdür o fikre tüşmeyin.Hoşca kalın,saglıkla kalın.Size kadın hoşbahtlıgı dileyorum.İyi geceler Aslı.Pünhan.

 3. Merhaba Aslı hanım.Hoş bulduk.Hasta imişsiniz,geçmiş olsun.Ben diziyi izlememişim.Ama analizler yardım ediyor,görmuş gibi oluyorum.Çok sag olun.Hele ki Baküdeyim.Bir kaç gün sonra geri dönüyorum,dönmem gerek.Yazılarınızı okumanın bir yolunu buluruz inşeallah.Çok bilgili bir kızsınız, takdir ediyorum.Kadının yeri mutfak deyenlere karşıyım.Yene görüşüriz.İyi günler.Pünhan.

  • Merhaba iyi akşamlar Pünhan,
   Evet siz bu mesajı yazdığınız gün, ben çok kötüydüm, hastanedeydim, artık ben buraya bir şey yazmasam da anlaşılan hissediyoruz birbirimizi. Şuan iyiyim çok şükür.
   Teşekkür ederim, hayat okulunda okuyorum herkes gibi bende. Kimi zaman sınıfta kalıyor, kimi zamanda geçiyorum. Mutfak demişsiniz ya, ben mutfaktan da çıkamıyorum. Bazen kendime mutfak kuşu diyorum bazı günler neredeyse tüm günüm orada geçiyor.
   Yeniden görüşebilmek dileğiyle kendinize iyi bakın.
   Yazılarımı beğenmenize de sevindim 🙂

 4. Bu bölümde ne kadarda içten gelerek gülmüş, Ömer ve papatya güzeli Zehra.

  Birde Sevim var o nasıl içten gülmektir.
  Gülmek gülümsemek bulaşıcıdır derler doğru, gülen Ömer ve Zehra, bir de Sevim insan baktıkça gülesi geliyor 😀

 5. Merhaba.Aslicim cok cok tesekkurler cok guzel olmus yine yuzumuzu guldurdun.Birde arkadaslar ben nu site dayesinde Turkceyi nasil bildigimi ogrendim ya meyerse biliyomusum bir yetenegimi daha ogrendim bu sayede sizce arkadaslar nasil Turkcem?

  • Merhaba Zehracım, Türkçen gayet güzel, zamanla daha da iyi olacaktır. Bazı harf hataların var o kadar. O hataları bende yapıyorum 🙂

   • Cok sagol bitanem.evet harf hatalarim oluyor bende gonderdikten sonra fark ediyorum.iyki varsiniz hepnizi cok seviyorum

    • İyi ki sende varsın. Bizde seni seviyoruz Zehracım.

     Benimde kafam bir yerlerde olunca, yazarken fark etmiyorum bende ve gönderdikten sonra fark ediyorum o da dalgınlığımdan, kafamın başka bir şeyle meşgul olmasından kaynaklı. Elimde olmadan oluyor.

 6. Bu tatile çıktığım cennet gibi yerde ,sevgili arkadasim aslinin anlalizlerini okumanın başka başka zevki var . Su an tam yeşil bir ormandayim ve analizi okudum yukaridada ,Omerin pişman olmus yüzünü desem yoksa , kümede acidigi yüz ifadeli fotografi var . Vallahi hep Omere kızıyoruz ,ama bu sefer Zehraya kızmak lazım ,kızım sen sözleşme gibi önemli bir evrakı nasıl derginin arasına koyursun . Sonrada Omer zorba oluyor. Nazana ve Aleve resmen magazin mazemesi veriyor .

  • Cennet gibi o tatilde olan bir prensesin benim analizleri okuması ve bundan mutluluk duyması güzel bir duygu.
   Ne güzel ki tatilde bile Ömersiz, Erkansız kalmayacaksın senin adına sevindim canım:)
   İyi tatiller.

 7. Aslicim ellerine saglik. Lütfen analizlerine devam et. Yanliz diylsin yorum yazmasakda biz variz

 8. Ben programi deyisdirmisim , gon erzinde bir kere gire biliyurom , ama bordayim sakin saygisizlik gibi saymayin , yurumlamasamda okuyurum , analize devam , hanim abla ve aylin gezinitiye cikmislar sakin asliyi tek koymayalim

  • Günaydın arkadaşlar . Evet tatile ciktim ama burdayım yine . Allahdan internet çekiyor burda . Ben hiç aslimi yalnız birakirmiyim.

   • Günaydın canım:)
    iyi tatiller sana, bolca dinlen, keyfine bak, tatilin tadını çıkar, internetin çekmesine de sevindim.

  • Teşekkür ederim abi:)
   Hep oralarda olduğunuzu bilmek güzel, desteğin için sağ olasın.

 9. Gunaydin!!! Aslim ne guzel her analiz okudugumuzda yuzumizde hep gulucuk eksik olmuyor. Her şey icin saol canim, iyiki varsin.
  Şimdi ben bu bolumde en cok omerin alarim sesini merak etdim:)
  Teknedeki bolumden beri Omerin kalbin zehra icin atmaya başlamiş gibi. Zehraya nihatla konuşmaya izin vermiyor onu anladikda yalniş anlaşilma yuzunden ama neden demire selam verdirmiyor ki. Yenerden zehrayi kiskanmalari yenerle buluştun diye zehraya kizmalari şimdi başlayacak omerin kiskancligida cok feci benim icinde o sahneleri izlemek cok guzel:) zorba omerden aşik omere geciş koprusi cunki.

  • Günaydın canım, sende iyi ki varsın bir tanem, ne güzel yüzünü gülümsetebiliyorsam 🙂
   Ben Ömer’in o telefon alarm sesini duyduğumda biran iş yerinde çalıştığım günler aklıma geldi. Sen izleyince ne düşüneceksin bakalım, senin aklına ne gelecek. Fabrika sesi gibi.

   Ömer Zehra yı herkeslerden kıskanıyor. Demirden bile. Kıskanç Ömer ne olacak.