Adını Sen Koy 329. Bölüm Analizi (“ASLI”) 19 Nisan 2018 Perşembe

Burak 22 Nis 2018 Adını Sen Koy  0

Jülide’nin peşinde olan ve bana yar olmadı ise kimseye yar olmaz diyen Ercan ve onun adamına oyun oynadı Ömer. Jülide ölmedi ölmüş gibi gösterildi. Cenaze tören düzenlendi Ercan inansın diye. Törenden sonra konağa döndüklerinde anladık biz bunu. Gerçi az çok tahminde etmiştik, tahminlerimiz doğru çıktı. Muhsin Jülide ye ihanet etmemiş onu zehirlememişti.

Jülide oğlu Ömer’e teşekkür etmek için yataktan kalktı ve sarıldı. Ama Ömer tepkisizdi sarılmadı sadece ben görevimi yaptım diyebildi ve aklında bu noktaya nasıl geldiği vardı. Bir nevi flashback yaşandı öyle gördük.

Ömer, Jülide ikinci ameliyata alınırken çok ağlayan Zehra ya fenalaşmış gibi yap, birlikte şu karşı ki odaya geçelim ben sana her şeyi orada anlatacağım dedi. İnandırıcı ol dese de bana göre hiç inandırıcı değildi Zehra’nın fenalaşması. Neyse girdiler odaya.

Ömer, Zehra’ya jülide’nin iyi olduğunu, Ercan’ı inandırmak için oynadığımız bir oyun bu diyerek bütün her şeyi anlattı ve Ercan’ın adamalarına Jülide’nin öldüğünü inandırmalıyız demiş. Zehra da biliyor Jülide’nin yaşadığını. Konakta Ömerlerin odasında kalıyor Jülide. Ayşe de biliyor annesinin yaşadığını o da geldi odaya sarıldı annesine.

Ömer odadan çıkmayın babaannem öğrenmesin burada olduğunuzu, yemeğinizi de burada yiyin dedi çıktı odadan.

Ercan deli idi. Acıcık daha dellendi. Jülide’nin resmine bakarak seni oğlun kandırdı beni senden kopardı acıların en büyüğünü o da yaşayacak diye kendi kendine jülide’nin resmi elinde konuştu. Ömer’in canını yakacak belli. Ömer’inde ne gülmez kaderi varmış, bir gün yüzü göstermediler. Her gün bir olay.

Ömer konakta çalışma odasında Zehra ile beraberken, bir telefon konuşması yaparak konağın güvenlik önlemlerini artırmak, eleman sayısını artırmak için talimat verdi. ve ilerisi için hayal kurmaya başladılar. Zehra inatçı bir keçi olarak Ömer’in su dolu bardağını gün ağarmadan bir saat önce masasının üzerine koyarken, Zehra da huysuz aksi Ömer’i her zaman seveceğini söylüyordu. Yaşlandıklarında bile aksiyon yaşar bunlar kesin o potansiyel var çünkü.

Ömer aşkı bilmediğini ama Zehra sayesinde aşkı öğrendiğini, onun gözlerine baktıkça yeniden aşık olduğunu söyledi. Bir zamanlar biri Ömer’e sende aşık olacaksın deseymiş inanmazmış buna ama aşık şuan Ömer, bunu itiraf etti Zehra ya. 

Bahşende neredeyse Jülideyi görecekti. Ömer’in odasına kapı çalarak girdi. Ömer de dışardan bana mı seslendiniz dedi son anda kurtardı Jülide yi. Bundan sonrada kilitli tutalım kapıyı, Ayşe ve Zehra dışında kimseye kapıyı açmayın dedi. Hediye ablayı da unutma Ömer.

 Zehra Cevriye halanın yokluğunu fark etti. Hediye ablaya sordu ama ondan cevap alamadı. Ayşe ile konuşmak için onun odasına gitti. Nihat’ın Ayşe yi yıllarca aldattığını, boşanacaklarını öğrendi. Şimdilik Ömer bilmiyor. Öğrenince neler olacak Allah bilir.

Zehra’nın aklına Mehtap geldi Ayşe yi Mehtap ile aldattığını düşündü. Mehtap geçmişte daha ilk 2 bölümde Nihat ile yemeğe çıkmış ona güvenerek şirkette Zehra ya iş ayarlamıştı. Zaten her şey Mehtap’ın Nihat ile tanışıyor olması onun ricası ile başlamıştı. Yoksa Zehra nerde o şirkete gidecekte, Nihat ile konuşacak Ömer de Zehra yı görecek Ayşe de onları birlikte görüp sevgili zannedecek, her şey bir yanlış anlama ile başladı bu günlere kadar iyi kötü geldiler.

Zehra Ayşe den duyduklarına üzüldü. Elinden de bir şey gelmiyordu. Ömer’in yanına gitti. Ömer anladı yolunda gitmeyen bir şeyler vardı Zehra konuşmadı. Ömer de verandaya çıkalım dedi. Zehra da sen işlerini bitir. Bende Asya ya verdiğim sözü tutayım sonra veranda da buluşuruz dedi. Sanki çok uzak bir yerde buluşacaklarmış gibi sözleştiler.

Aysel hanımın da binalarındaki işler bitmiş evlerine dönecekler dönmeden önce Salim amcalarda bir akşam için hazırlık yaptı Aysel hanım. Canan da evi sildi süpürdü tam dayısının istediği gibi olmuştu evin düzeni.

Ayşe de kızı Asya yı sinemaya götürmüştü. Babası yoktu yanlarında Asya babasını da istiyordu yanında ama hep işlerim var diyerek oyalıyordu kızını Nihat. Ayşe görüşmek istemediği içindi bu yalan. İki büyüğün acısının faturası masum küçük çocuğa kesiliyor anne ve babasının bir arada olmadığı bir hayat bekliyordu Asya yı, değdi mi Nihat?.

Ömer ve Zehra sözleştikleri gibi terasta buluştular. Mumlarda vardı. Romantik bir ortam oluşturulmuş iki aşık birbirine sarılmış gecenin tadını çıkarıyorlardı. Zehra hatırlıyormusun diye başladı. Aylar sonra uçurumda kaldıkları an gelmişti aklına.

Aslında sadece Zehra’nın değil bütün seyircinin aklında o son sahne kalmış nasıl kurtuldukları merak konusu olmuştu. Ancak bugüne kadar 329. Bölüme kadar 180. Bölümün o son sahnesinin adı dahi geçmiyor. Hatırlanmıyordu.

Tam 149 bölüm sonra akıllarına düştü uçurum sahnesi o son anda birbirlerine ettikleri itiraf Zehra ilk kez Ömer demiş. Ömer de ilk kez Zehra seni seviyorum, seni koruyamadım özür dilerim Zehra demişti gözyaşları içerisinde. Nasıl kurtuldukları yine gösterilmedi. Seyircinin hayal dünyasına bırakıldı. Sadece birkaç ip ucu verildi.

Canın babası görmüş onları. Sanırım ondan Can işe başladı Ömer’in yanında Canın babasına minnet duygusunu göstermek için. Açık uçlu bir son sahne açıklamasıydı. Sahne bir şekilde çekilseydi çok daha inandırıcı olurdu. şimdi konu açıklığa kavuşturuldu. Ömer ve Zehra o uçurumdan Canın babası sayesinde kurtulmuşlardı. Peki Canın babası kim? Oradan neden geçiyormuş? Bir sürü cevapsız soru daha.

Canın babası diziye dahil olacak belli. En azından o son sahnede onlara nasıl yardım etti o son sahne kurtarma sahnesi çekilsin bir iş başlanıldı ise sonlandırılmalı. Asya’nın unutulan doğum günü gibi yapmayın dizi ekibi duyuyor musunuz beni? Sesim geliyor mu oraya. Konuları sağlam bağlayın sonuca lütfen.

Ayrıca o son sahneyi görünce sanki 1. Sezon daha iyiymiş gibi geldi bana nedense. Orada da eleştirdiklerimiz vardı ama nedense 1. Sezon 2. Sezona göre daha iyiydi bana göre öyle. Kim bilir belki 3. Sezon çekilince de 2. Sezon iyiydi deriz. Yani demem o ki dizi iyiye değil kötüye gidiyor sonuç bu.

 O son anda Ömer sevdiğini söylemeden ölseymiş ruhu huzura ermezmiş. Öyle söyledi Zehra ya. Cemal amcayı ihmal ettik ziyaretine gidelim bir gün dedi Zehra. hadi gidinde görelim bakalım kimmiş bu kahraman Cemal amca? Birde onun ağzından dinleyelim sizi nasıl kurtarmış.

Zehra biz birbirimizin alın yazısıyız. Her gece Allah’a dua ediyorum seni benim karşıma çıkardı diye deyince Ömer Zehra ya sarıldı o da gökyüzüne baktı içinden Ömer de dua etti ben öyle hayal ettim olması gereken oydu çünkü. Ömer de Zehra hayatında olduğu için dua etti bence.

Canan ile İpek kız kıza dedi kodu yaptılar. Canan Koray’ın Yasemin ile nişanlandığını sonra onun kariyeri için ayrıldığından bahsetti. İpek bilmiyordu öğrenmiş oldu. Halit amca kızları asker zannedip koğuş yat diye odaya daldı. İyi komik de gerçekten de zor bir hastalık bu izlerken komik gelse de aslında çok önemli bir konuya temas ediliyor.

Alzheimer hastasının ilerde nasıl bir sonuç beklediği, ailesi ve çevresindeki insanların nasıl zor günlerden geçtiği anlatılıyor. Tedbir almak ilerde bu hastalığa yakalanmamak için ne gerekli ise yapılması şart. Bu anlamda herkesin hayatında iyi bir doktor ile karşılaşmasını dilemekten başka elimden bir şey gelmiyor. İş işten geçmeden yol yakınken çaresine bakılmalı bu hastalığın sonra gerçekten dönüşü olmayan bir yola girilmiş oluyor.

Ömer ile Zehra üzerlerine battaniye almışlar ama Zehra’nın battaniyeden daha iyi vede sıcak tutan bir ısıtıcısı var o da Ömer. ah Ömer ah sen sadece bir hayal ürünüsün. Erkan ise gerçek. Ama bende Ömer gibi bir doğal ısıtıcım olsun isterdim 🙂

Zehra gökyüzüne baktı küçükken gökyüzünün onu kaybedeceğini, orada kaybolacağını düşünürmüş. Korkarmış ama şimdi yanında Ömer olduğu için korkmuyor Zehra. Ömer ve Zehra bir kayan yıldız gördüler. Ömer hiç kayan bir yıldız görmemiş o da kayan bir yıldız görürse gördüğü o korkunç manzaranın gerçek olacağını düşünür korkarmış. Her ikisi de gökyüzünden yaşadıkları yüzünden korkuyormuş çocukken.

Zehra Ömer’e sen çok şanslısın gökyüzünde kayan bütün yıldızlar senin dileğini gerçekleştirmek için seferber olmuşlar. Annen ile aynı çatı altındasın o çok iyi bir anne fedakar dedi. Ömer de evet çok şanslıyım senin gibi bir yıldızım var diyerek Zehra ya çok güzel sözler söyledi.

Ölünceye kadarda bu yıldızımın yanımda olmasını istiyorum dedi. Zehra da o yıldızın gerçekten ben miyim diye sordu. Zehra Ömer Nihat gibi değil. Eğer günün birinde Ömer de Nihat gibi seni aldatırsa bugünkü söylediği bütün sözleri ona hatırlatır. Hatırlatmakla kalmaz kafasını uçururum paşam dediğim ÖMER’İN İPİNİ BEN ÇEKERİM GÖZLERİNİ OYARIM HELE BİR İHANET ETSİN SANA.

Gece bitmiş sabah olmuştu. Ercan Muhsin’i çocukları ile tehdit etmeye devam etti. Muhsin de 1 saat içinde Ömer’i size getireceğim çocuklarıma dokunmayın diyerek, Tamirci kılığına girerek konağa girdi. Yanında ki sakallıya sen bekle 2 kişi gitmeyelim dedi. Ömer’i getirecek ama oyun ile ona zarar vermeyecek Muhsin.

Öyle de oldu. Muhsin’e Hediye abla kapıyı açtı ona Ömer beyi görmeye geldiğini söyledi. arkada bir tamir işi vardı diyerek beklemeye başladı. Ömer geldi silahı doğrulttu konuşmadan sakallıyı gösterdi sonra da birlikte Ömer’in arabasına bindiler 34 TS 4960 plakalı araçla konaktan çıkmak üzere yola koyuldular. Ömer kullanıyor aracı.

KUTUP YILDIZIM     

Bir adım atsan fena olmaz 
Ama olsun zarar yok
İçini döksen ziyan olmaz
Bu resmiyete lüzum yok 

Tarifi kolay hazırım ben 
Hiçte zor değil
Bi tutam ben biraz da senden
Aşk sürpriz değil 

Denizleri aşıp yüzünü görmeden 
Bana rahat yok duygu hırsızım
Bi kere de dönüp adımı sormadın
Yönüm belli değil kutup yıldızım 
   

HAZAL

 

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 329. Bölüm Analizi (“ASLI”) 19 Nisan 2018 Perşembe” üzerine 36 yorum

 1. K.Azeri. dedi ki:

  Hiç bir kusuru yok Aytacim.özür dilemene gerek yok canim,söylemesem nerden bilecekdin ki?

 2. K.Azeri. dedi ki:

  Gün aydin her kese.Allah sizi de korusun canim.ben de sizi sevdim hepinizi xanim.

 3. xanim azeri fan dedi ki:

  k azeri abla cocuklarini allah saklasin abimden buyukler ben seni cok sevdim canim ablam benim cokda optum aytacim sende hep iyi mutlu ol bayrami hep beraber kutlayalim seni cok seviyorum ayselim sende benim icin oylesin kendinize cok iyi bakin tatli ruyalar

 4. xanim azeri fan dedi ki:

  aslicim pamuk kalbli arkadasim seni cok seviyorum hayatimin anlami evet cemal amca sayesinde oyrenmis olucaz bakalim nazmis nasil cekicek aklimizda sorulara cevab bulsak dahada iyi olucam sen de kendine cok iyi bak allaha emanet ol tatli ruyalar

 5. Aytac azəri fan dedi ki:

  Sana da iyi geceler ayselim tatli ruylar yarın gorusuruz inşallah diger site ye yazyordum ne oldu anlmadim ama siteye bi seyler oldu cikdim tekrar girmye calsdim girmedim

 6. Aytac azəri fan dedi ki:

  Hayirli geceler aslicim çok şükür bitanem ben iyiym tesekkur ederim sen de hep iyi ol inşallah canım arkdasim evet zehra omerin de arsina ihanet sokar sa senarsitler kendi ayak ların sikmis olurlar çok haklsin ama nazmiye kendi ayağına cikcak kadar da aklsiz deyildir her halde sen de ALLAH emanet ol canım gorusuruz seni çok sevyoruz çok opdum

 7. Aytac azəri fan dedi ki:

  Hayirli aksmlar xanım azerim hep çok iyi ol bitanem ben de iyiym tesekkur ederim ben de seni kutlyorum canım arkdasim sen de kendine iyi bak tatli ruylar çok opdum

 8. Aytac azəri fan dedi ki:

  Hayirli gencler k azəri abla nasilsin seni gercek de 45 yaşımi var ben çok çok sasirdim çok uzur dilerim ablacim sen biz de büyük sun ama biz isminle itab etmsiz sana hata oglanarin bile ben de büyük abim yaslarin dalar gercek de çok sasrdim ben ne diycemi bilmyorum ben senin 20 25 yaşı fila var sanmisdim iyi ki soylmsi yasin iyi geceler k azəri abla

 9. K.Azeri. dedi ki:

  Olur Aslim.elbette olur,canim benim.

 10. K.Azeri. dedi ki:

  Evet olur canim, neden olmasin.

 11. Aysel dedi ki:

  İyi akşamlar K.Azeri nasılsınız? Gerçekten çok şaşırdım ben sizin 30 35 yaş arası olduğunuzu düşünmüştüm annemle aynı yaştaymışsınız sakıncası yoksa bende size abla diye bilirmiyim?

 12. K.Azeri. dedi ki:

  Xanim, heç bir kusur yok canim benim.benim oglanlar 24 ya$indalar ikizler.hepiniz mutlu olun in$allah.

 13. xanim azeri fan dedi ki:

  merhaba k azeri abla diyicem ben gercekten yasinizi bilmiyordum kusuruma bakmayin ozur dilerim hakkinizda fazla bilgim olmadigi icin kac tane cocugunuz var tabi sorun diyilse ve seninde 23 Nisan ulusal egemenlik cocuklar bayramini tebrik ederim allaha emanet olun

 14. K.Azeri. dedi ki:

  Tüm yer yüzündeki çocuklar mutlu olsun in$allah.ömru boyu hayatlari bayram gibi geç$in.

  1. aslı dedi ki:

   inşallah

 15. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi günler her kese.Asli hanim canim benim.tüm hayatinin ba$arilarla dolu mutlu geçmesini dilerim tüm kalbimle.öyle mutlu bir hayat ki,tûm aksilikler unutulsun.ben 45 ya$inda bir anneyim,canim benim. cevab için de te$ekkûr.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba K.Azeri.
   öyle güzel dileklerde bulunmuşsun ki benim için çok duygulandım amin inşallah diyorum bu güzel dualarınız için.
   Maşallah sana 24 yaşında ikiz çocukların varmış. ben yaşça sizden küçüğüm bana hep hanım diye hitap ediyorsunuz bu resmiyeti kaldırsak olur mu? bana hanım demeden aslı dersen sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

 16. xanim azeri fan dedi ki:

  gunaydin aytacim kiz ben cok iyim sen nasilsin ? askim 23 Nisan cocuklar bayramini senin ve radami betulumu ayselimi k azeri ve diger gelmeyen arkadaslarimizin kutlu olsun kendinize cok iyi bakin allaha emanet olun

 17. Aytac azəri fan dedi ki:

  Günaydın hayirli sabhlar mutlu huzurlu haftalar aslicim nasilsin canım arkdasim inşallah daha iyisndir analiz için çok tesekkur ederim her zaman ki gibi çok guzel harika olmuş eline emyne saglik bitanem gercek de ben de sizin gibi 1 sezonun çok ozledim ozman her sey baskaydi dizinin her bölümunu heycan la izlyorduk hata ben 3 4 ay dayım gile gidip orda izlmsdim biz de trt kapndigi için soylmsdi sana ama bu sezon ilik sezon ki gibi heycan vermyor izlerken bu bölüm de azcik eski bölümleri hatirladilar küçük bi sahne de heycan basdı beni hiç mehtapi gorduyum de sevnceyimi dusnmezdim ama sevndim eski bölümleri görün ce hata eski kotu leri bile ozler olduk artik hala izlyorsak zehom için izlyoruz onari da arsina ihanet sokar lars dizi benim için de bütün izlyci için de biter heleki aynın yolda yurmye devam edyorus sonumuz hayirli olsun inşallah iyi gunler canım çok opdum ALLAH emanet ol kendine iyi bak gorusuruz

  1. Aytac azəri fan dedi ki:

   günaydın hayirli mutlu sabhlar arkdaslar nasilsiniz rada betul xanım azerim ayselim k azerim peri siyir sever ve diger kayplar karsan arkdaslarim hepinize hayirli huzurlu mutlu bi hafta kecrmenizi dilyorum 23 nisan cocuk lar gününüz de kutlu olsun RABBIM hep gozlunuze gore versin inşallah amin iyi gülər ALLAH emanet olun gorusuruz

  2. aslı dedi ki:

   Merhaba iyi akşamlar aytaccım,
   nasılsın inşallah iyisindir? idare ediyorum hastane ev arası mekik dokuyorum. Evet hatırlıyorum dizinin bölümlerini kaçırmamak için dayınlara gitmiş orada izlemiştin. diziyi izleyemeyen çoğu arkadaş merak ediyordu. şimdi o merak pek kalmadı inşallah Ömer ile Zehra arasına ihanet sokmazlar bunu kimse istemiyor çünkü. bile bile ayaklarına sıkmış olurlar.
   görüşürüz canım sende kendine dikkat et Allah’a emanet ol.

 18. xanim azeri fan dedi ki:

  gunaydin aslim iyi olmana sevindim 23 Nisan bayramin kutlu olsun hayatim sordugum soruyu cevab verdiyin icin sag ol birtanem sen birtanesin cansin can ve yazdiklarin benim icin cok onemli senin sayende her seyi oyrenmis oldum askim benim ve ucurum sahnesini cemal amca sayesinde oyreniriz artik bende merak etdim nazmis bu sahneyi anlamli ceker sen kendine cok iyi bak allaha emanet ol

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Xanim,
   teşekkür ederim seninde 23 nisan bayramın kutlu olsun canım. elimden geldiğince iyi olduğum sürece sorulara cevap verip sizlerle birlikte olmaya çalışıyorum. kimi zamanlarda olamıyorum.
   inşallah Cemal amca diziye adı dışında kendisi de dahil olurda anlatır. yoksa bu konu burada noktalanmış gibi oysa daha cevaplanması gereken çok soru var.

 19. aslı dedi ki:

  hepinize teşekkür ederim arkadaşlar, hepinize cevap yazdım yeniden görüşebilmek üzere. ben bugünü Pazar zannediyordum meğerse Pazartesiymiş. benim zaman kavramım da karışmış anlaşılan. neyse ben gider.
  bugün 23 nisan herkesin 23 nisanı kutlu olsun. Radacım, Gözelcim ve çocuğu olan, yeğeni olan hayatında çocuk olan herkes çocukları ile güzel bir gün geçirmesi dileğiyle iyi bakın kendinize görüşürüz.

 20. Aysel dedi ki:

  Hayırlı akşamlar Aslım. Nasılsın canım daha iyimisin? Eline sağlık Aslım analiz çok güzel olmuş çok teşekkür ederim. Sezon finali sahnesini görünce bende eski bölümleri özledim seninde dediğin gibi o zaman daha güzelmiş dizimiz. Belki Canın babası gelince nasıl kurtulduklarınıda gösterirler.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Ayselcim Günaydın canım.
   biraz daha ağrılarım var ama öncesine bakarak daha iyiyim çok şükür. yorgunum şu mevsim geçiş dönemini sevmiyorum bütün dengemi bozuyor.

   sen nasılsın? iyisindir inşallah?
   Canın babası bu sezon mu gelir? yoksa diğer sezon mu? bilemem ama o son sahne için seti tekrardan kurmaları, kıyafet, makyaj her şeyi aynı yapmaları lazım yoksa sonradan çekildiği belli olur ki, biz biliyoruz o son sahne devamı çekilmedi. bakalım O amca gelince neler anlatacak? yeni bir merak konusu oluştu.

 21. xanim azeri fan dedi ki:

  iyi aksamlar aslim pamuk kalpli arkadasim nasilsin yorum yaziyorum cikmiyordu bakalim bu sefer cikicakmi hemde analiz cok guzel olmus bayildim bu bolumde zehranan omerin ucurum sahnesi tam cekilmedi canin babasi anlatirda cekilse bari bu dizide her sey unutuluyor halit amcanin hastalagini komik etdi bu ne ya senaristler almizehir radam gozel ablam nasilsiniz evet haklisiniz mehtapi bende ozlemisdim tuhaf yani neyse kendinize cok iyi bakin allaha emanet olun

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Xanim,
   Teşekkür ederim. Halit amcanın durumu ile ilgili düşüncelerimi Gözel’e yazdığım cevapta bulabilirsin.

 22. Gozel dedi ki:

  Iyi akşamlar Aslim cok guzel haryka mukemmel olmuş ellerine saglyk canym sana kolay gelsin altyn kalply arkadaşym
  Radam haklysyn hasta olan senarist ve yonetmenler halit amcany dizi biraz komik hala getirmek icin cekilmegi mumkin ama hicde komik dil gorunce uzulyorsun halyna
  Neyse kizlar goruşme uzere

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Gözelcim,
   teşekkür ederim canım, Gözelcim, bence Halit amcanın o durumu dizide komiklik olsun diye çekilmiyor. Türkiye’nin vede Dünyanın büyük bir sorunu olan bu Alzhemer hastalığının farkına varılması için dikkat çekilmeye çalışıyor. komik sahne gibi dursa da aslında traji komik bir sahne bu sahneler. bir farkındalık yapılmaya çalışılıyor ama kimse farkında değil, gülüp geçiliyor. aslında orada çok büyük mesajlar var verilmek istenen bir alzhemer hastasının ve ailesinin yaşadığı sıkıntılar bu şekilde dile getiriliyor. bunlar daha azı dışarda neler neler oluyor.

   insanların doktorların bu hastalığa biraz daha önem vermesi için bir uyarı niteliğinde tabi ders alabilen bir toplum isek bundan önemli bir konu aslında hemde çok önemli. ben bir analizimde bileğine bileklik takılmalı kaybolduğunda birileri tarafından bulunduğunda Aysel hanıma ulaşmaları için demiştim. soruna çözüm üretmek lazım. ortada bir sorun var ise çözümü de vardır mutlaka tek çaresi olmayan ölüm bu dünyada.

 23. peri dedi ki:

  Merhaba aslıcım,çok guzel bir analiz olmuş,eline kalemine sağlık,sanırım o uçurum sahnesinin devamını çekmemişlar ama cemal amca anlatır belki,daha öncede adı geçmişti,duğunden bi kaç bölüm sonra ömer cana baban nasıl?ara bi sesini duyim cemal amcanın demişti,ban o zaman ne alaka dedim şimdi annaşıldı.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Peri, Günaydın hayırlı sabahlar.
   evet 1. sezon son sahnesi orada bitti devamı çekilmedi. Açık uçlu bir son çekmişler. ancak bu dizinin en çok merak edilen sahnesiydi. o zaman çekilmese bile sonradan çekilmeli o kurtarılma sahnesi gösterilmeliydi. hiç bir dizi de son sahne bir sonra ki sezonda açıklama getirilmeden bırakılmaz. Flashback ile yani geçmişe giderek o an hatırlanır ve sonuca bağlanır seyircinin aklında ki soru giderilir. bu yapılmaz ise dizi kaybeder. aynı bizim dizide olduğu gibi.

   Cemal amcanın adı geçti, doğru. Can işe nasıl başladı az çok tahmin yürütebiliyor insan o isim orada zikredildi ilerde bu konu açıklığa kavuşturulacağı için. bazen çok profesyonelce davranırken ekip, bazende çok acemice davranıyorlar. örnek unuttukları diğer konular gibi ama seyirci unutmuyor.

 24. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi ak$amlar her kese.Asli hanim nasilsiniz?te$ekkür ederim canim.çok güzel her zamanki gibi.316 bölümde size bir soru sormu$tum.cevab vermek gereyi duymadiniz yoksa?

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba K.Azeri, Günaydın hayırlı sabahlar.
   sizin sorduğunuz o soruyu görmedim malüm siteye fazla giremediğim için. şimdi baktım sizin için sorunuz şu;

   Asli hanim belki de bunu sormam dogru diyil.ancak bu olgun fikirlere göre sormak istiyorum.kaç ya$indasininiz?

   Öncelikle teşekkür ederim beni olgun fikirlere sahip birisi olarak gördüğünüz için. ancak bugüne kadar ben sitede hiç yaşımı söylemedim söylemeyi de düşünmüyorum. beni anlayışla karşılayacağınızı umuyorum.

   beni olgunlaştıran şeylere gelince, bu dizideki gibi Ömer gibi benim yaşadıklarım, hayatta gördüklerim ve hala da görmekte olduklarım, ben çok insanla muhatap oldum Ömer gibi. o sebeple Ömer’i kendime yakın bulduğum için seviyorum. ve ilk kez bir diziyi izliyor yorum yapıyorum. böyle olmasa izlemezdim de onca tersliğe rağmen hala buradayım.

 25. Rada dedi ki:

  Selam iyi aksamlar. Aslim eline saglik harika ve uzun olmus. Okumaya doyamadim. Kiz bu dizide normal adam birakmadilar hepsi deli hepsi manyak. Haklisin 1sezon iyiydi heyecanvericiydi oyuncu kadrosu mukemeldi. Hic sevmedigimiz mehtap bile ne kadar iyiydi simdilere bakilinca. Omerle zehranin evlenmesinde mehtapinda rolu olmus. Kiz omer zehraya bi ihanet etsin bak gor ben odunu sana birakirmiyim oldururum onu. Sonra sen gozlerini cikartirsin eger istersen. Aslinda alzheimer hastasi halit amca diyil. Nazmiye ve ekipi alzheimer hastasi. Burdan yazdiklarini ordan unutuyorlar da o yuzden.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Günaydın Radacım,
   Sen de benim gibi 1. sezonu iyi bulmuşsun aklın yolu bir. Daha heyecanlı, aksiyonlu, aktif, akıcıydı dizi.
   eksikleri vardı işte o eksikler olmasaydı 10 numara 5 yıldızlık dizi idi. şimdi eksiklikler gitti ama heyecan yok, aksiyon var tat yok, yine bir şeyler eksik. başta iyi oyuncuların olmaması kötü senaryo yazılması onların diziden gitmesi işi bozuyor. bütün bu olumsuzluklara rağmen dizi hala izleniyor çünkü Erkan’ın da, Hazal’ında ve diğer oyuncuların emeği var. 5 dakikalık çekimin nasıl yapıldığını gören birisi olarak çok fazla emek var ah birde hatalar olmasa ve nihat ihanet etmemiş olsaydı hep diyorum diyeceğim de Nihat ölseydi de bu ihanet konusu işlenmeseydi.
   dizimize yakışmadı bu konu.

   Her şeyi başlatan Mehtapmış aslında o iş görüşmesini ayarlamasa Yener’in arabasına çarpmasının bir manası kalmayacaktı. Yener de her zaman ki gittiği yoldan farklı gitti. ve olanlar oldu. Yener ile başladı Mehtap ile işlendi Ayşe ile son nokta kondu. Nihat suçsuzdu o sadece iş için gelen birisi ile konuşuyordu. adı çıkmıştı bir kere. şimdilerde o çıkan adının boşa çıkmadığını gördük. Ömer ile Zehra evlendi. yalandan evcilik oyunu başladı. ah o ilk bölümler nede güzeldi.

   Ömer’e ihanet yazılırsa başta diziyi bitiririm, sonra da o çok sevdiğim paşamın o gözlerini istemeye istemeye oyarım. yapacak bir şey yok o da ihanet etmesin sevdiceğine eşine Zehra ya. şimdi söylediği sevgi , aşk sözleri yalan derim o zaman hatırlatırım Ömer’e bugünlerde Zehra ya söylediklerini.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.