Adını Sen Koy 327. Bölüm Analizi (“ASLI”) 17 Nisan 2018 Salı

Burak 19 Nis 2018 Adını Sen Koy  0
Adını Sen Koy 327. Bölüm 17 Nisan 2018 Salı
Ercan Julide’yi Muhsin’e vurdurmuştu. Jülide’nin kendisine yar olmamasını çekemiyor, Jülide bana yar olmadı ise kimseye yar olamaz, yıllar sonra bile olsa Ömer anne özlemi hasretini gideremez diyordu bunun içinde Jülide’nin ölmesini çok istiyordu Ercan.
Jülide vurulmuştu vurulmasına ama ölmemişti. Ercan ölmesini istediği içinde Muhsin’e içinde bir atı dahi öldürecek güçte zehrin bulunduğu bir şırınga verdi bununla jülideyi öldürmesini istedi. Muhsin bugüne kadar Jülideye yardım eden kişi idi. Burada da ona yardım edecekti. Ama yardım ettiğini kimse bilmeyecekti.
Hastaneye yanında adam ile gitti. Ercan güvenmiyordu Muhsin’e. Bana göre Muhsin bir yolunu bulmuş zehirli şırıngayı değiştirmişti. Yoğun bakıma da gizlice girdiler. İçinde zehir olduğu düşünülen şırıngayı enjekte etti seruma ve çıktılar.
Tabi Jülide ile konuştu mu? Oyundan haberdar etti mi? yoksa gerçekten de bir şırınga içerisinde öldürücü etkisi olmayan bir ilaç enjekte etti mi? bunu ilerleyen bölümlerde flashback ile görüp öğrenebiliriz. Tabi çektiler ise ki mutlaka çekmeleri lazım ki konu açıklığa kavuşturulsun. Yoksa seyircinin hayal gücüne bıraktılar mı bilemem artık? İzleyip göreceğiz.
Cevriye hala konaktan da diziden de gidiyor. Ayşe ve Asya birlikte uyurken onları izledi sessizce vedalaştı onların bundan haberi olmadı. Nihat’ın yaptıkları yüzünden utanan hala Ayşe ile Asya’nın yüzüne bakacak cesareti kendisinde bulamadığı için bu şekilde sessizce gidiyor.
Elinde valizi ile salona gelince eski güzel günleri, anıları hatırladı ağladı. Hepsi ile tek tek vedalaşmak, helallik almak istiyordu ama yapamıyordu. Senarist utansın senin ne suçun var Cevriye hala, onlar ne yazdıysa sen onu oynadın Neslihan Günaydın Aka. Verdiğin bütün emekler için teşekkürler.
Konağın ruhsuz, renksiz günlerinde geldin. Konağa renk kattın seninle güldük eğlendik neşelendik. Şimdi sende gidiyorsun konak yine ruhsuzlaşacak. Yolun açık olsun Neslihan Günaydın Aka.
Cevriye halayı kahvaltıya çağırmak için odasına giden Hediye abla, bir mektup bulmuş. Onu Ayşe ye verdi, okudu evden gittiğini, neden gittiğini yazıyordu. Ayşe çok üzüldü. Her şeyi mahvettin Nihat derken Bahşende geldi yanına Ayşe yi ağlarken gördü. Hastaneden haber aldığını düşündü. Ayşe de Nihat dan boşanacağını söyleyip içeri gitti. bir aile ancak böyle darmadağın yapılırdı. Öyle oldu bir yuva dağıldı. Sonra da Bahşende ile Ayşe yeniden oturup konuştular. Bu boşanma işi dallanıp budaklanmasın Kervancıoğlu soyadı lekelenmesin, gazetelere haber olmayalım, kendi içimizde halledeceğiz dedi Ayşe.
Böyle olmamalıydı. Ne Nihat Ayşe ye ihanet etmeliydi. Nede Cevriye hala diziden bu şekilde gitmemeliydi. Nihat diziden mi ayrılacak? Tamam ayrılsın dizide böyle büyük bir aşk evliliği diye gösterilen, Ömer’e basbas bağıran ben Ayşe yi seviyorum onunla parası için evlenmedim diyen Nihat’ın bu şekilde ihanet etmesi büyük bir çelişki vede yanlış. Nihat ölseydi de ihanet konusu işlenmeseydi. Bunu Ömer öğrendiğinde bak bir konuda daha haklıymışım boşuna evlilik sözleşmesini imzalatmamışım iyi ki de imzalatmışım diyecek. Tabi haberi olursa olmaz ise bu konu da kapanır gider.
Cevriye hala da Nihat’ın ölümüne üzülse ve memleketine adam akıllı dönseydi insanca vedalaşsaydı. Hem hani Asya’nın doğum günü kutlanacaktı? Ne oldu? bunca yaşanan zor günlerde kimse hatırlamadı Asya’nın doğum gününü?
Ömer ve Zehra hastanede yoğun bakım önünde koltukta bekliyorlar. Zehra Ömer’in o güçlü, kuvvetli, yumuşak omuzunda çok rahat derin bir uyku uyurken, Ömer de Zehra’nın saçlarını okşuyordu.
Zehra uyandı Ömer kahve almaya giderken koridorda Muhsin beyle karşılaştı. Konuştular ve bir noktadan sonra onların konuşması ekrana verilmedi. Çünkü, Muhsin bey olanları yaptıklarını anlattı. Ömer de artık biliyor Ercan’a karşı birlik halindeler bu sahnede ilerde bir flashback olarak izlenilecek sahne.
Ömer elinde kahveler ile geldi. Muhsin beyle karşılaştığını biraz konuştuğunu söyledi. Zehra da Muhsin beyin iyi biri olduğunu, onun Ercan’ın adamı olduğuna inanamadığını söyledi. Ömer de onayladı. Ses tonu bakışları farklıydı Muhsin gerçekten Jülide ye yardım eden biri idi. Ömer de anlamıştı bunu iş birliği içindeler artık tabi bunu kimse bilmiyor.
Yoğun bakımda yatan Jülidenin durumu kötüye gitmiş içerden hemşire nabız alamıyorum diyerek çıkmıştı. Zehra çok korktu. Hemşire de doktor sizi bilgilendirecek dedi gitti. Jülide yi ameliyata almak üzere götürdüler. Zehra çok üzüldü ağladı ona bir şey olacak diye çok korktu. Zehra yı sakinleştirmek Ömer’e kaldı.
Ercan’ın diğer adamı da hastanede onları gözetliyor, Ercan’a haber veriyordu. Ercan’ın telefonu çaldı. Allah’ım o nasıl bir telefon sesidir. Sanki bir fabrikada yangın çıkmışta alarm çalıyor gibi. Hiç sevmedim ruhumu daralttın Ercan, nasıl bir ruh haline sahipsin ki o telefon sesi öyle çalıyor?.
Jülide’nin cesedi hastaneden çıkana kadar orada kalacaksın dedi adamına Ercan. Ömer’e çok öfkeli kinli. Sıra sana da gelecek dedi kendi kendine.
Aysel hanım ve yeğeni ellerinde valizler pastaneye geldiler. Binalarında güçlendirme varmış o yüzden evden çıkarmışlar onlarda birkaç gün otelde kalmayı düşünüyorlar. Canan içinden bize gidelim desem Aysel abla olmaz der diyerek vazgeçti.
Kerem geldi pastaneye. Sabah gittiğinden beri çok dağıldı Kerem.
Sonra da Canan dayısına yemek götürdü. Orda da Halit amcayı gördü onu eve götürdü ama götürene kadarda ne dayısının asker kaçağı olmadığı kaldı. Nede bin dereden su getirmediği. Halit amca senin dayın kim diye sorunca da, kendim ettim kendim buldum şarkısını söylemeye başladı Canan.
Koray, Ayşe’nin isteği üzerine şirket dosyalarında araştırma yaptı ve buldukları hiç de iç açıcı değil. Lüks hediyelik eşyalar almış, yıllarca Beliz Aydın adına otele para ödemiş, hesabına para yatırmış. Bunu da yıllarca yapmış.
Ne garip değil mi? Ömer’in bütün bu olup bitenden haberinin olmaması? Çok çelişkili.
Koray için bunu Ayşe ye söylemesi çok zordu ama zoru başardı Koray. 4 yıldır Beliz Aydın Nihat ile birlikte otelde buluşmuş. Çok yazık. Ayşe de Nihat’ın gittiği birkaç anı hatırladı işte o zamanlar hep o kadının yanına gidiyormuş Nihat.
Ayşe, Koray dan o bilgilerin fotoğrafını çekip kendisine göndermesini istedi.
Jülide için kan gerekti Ömer ben veririm diyerek annesine kan verdi. Zehra da Ömer’in yanındaydı. Ömer kan verirken annesinin vurulma anını ve öncesinde yaptıkları konuşmayı hatırladı kötü oldu canı yandı. Zehra’nın elini sıkıca tuttu.
Zehra da kan verdikten sonra kantine gidip vişne suyu ile pasta partisi yapalım dedi. Ömer de kahve içmek istediğini söyledi. Ömer Zehra ya sen benim meleğimsin derken, Zehra camdan Ercan’ın adamını gördü ona bakmak için aya kalkınca başı döndü ve bayıldı. Ömer tuttu onu ve hemen hemşireyi çağırdı.
Kanı veren Ömer bayılan Zehra, tabi yine açlıktan bayıldı Zehra. Kan veren Ömer bayılsaydı şaşırırdım. Ömer Zehra ya biraz kızdı. Sen bana vişne ve pasta partisi yapacağına kendin bir şeyler yeseydin dedi doğru söze ne denir ki Ömer haklı. Üstüne bir de Zehra ben yatmak sıkılıyorum iyiyim diye kalkmaya çalıştı. Tabi Ömer izin vermedi yanına oturdu.
Ah hastanede yanında Ömer gibi biri olacak insanın ama nerde.
Zehra şuan hastane odasındayız derken Ömer de bulutların üzerinde olduğunu söyledi. Nede olsa yanında sevdiceği vardı. Ömer Zehra deyince, Zehra da efendim kocacım dedi. tabi Ömer bunu bir kere daha duymak istedi. Ama Zehra dan bunu duymak çok zordu.
Ömer de keçiliği bırak dedi. inatçı Zehra keçi olduğunu hemde inatçı bir keçi olduğunu bilmiyor. Ömer söylemeycekmisin karıcım derken Zehra da efendim diyerek bir öpücük kondurdu Ömer’in yanağına sonra da kocacım dedi.
Bunlar çok tatlılar karıcım, kocacım çok sevdim ben sizi.
Ömer Zehra için sandviç ve vişne suyu birde pasta getirdi. Ancak sandviçin içindeki biber çok acıymış Zehra yandı ve ben tek yanmayacağım dedi Ömer’e de verdi. Ömer de ısırdı o da yandı ve Zehra’nın elinden vişne suyu içti. Ah aşk ah yakar adamı böyle işte.
Aysel hanım, Salim amcaların mutfağına çeki düzen verdi. Bulaşıkları yıkadı bir güzelde yemek yaptı Canan istedi. Günlerdir doğru düzgün yemek yemiyorlar.
Salim amca geldi ev tertemiz, mis gibi yemek kokuları şaşırdı. İçeri geçince anladı Aysel hanım yapmıştı. Aysel’in dayısı da Canana dert yandı Aysel evde kaldı, onun yaşındakiler çoluk çocuğa karıştı diye. Canan da bende evde kaldım bu işler nasip işi diyerek konuyu kapattı. Bu konu üzerinde durulduğuna göre yakında düğün var demektir. Bakalım kim kiminle evlenecek?
Zehra ayağa kalkmış ameliyathanenin önünde Ömer ile beklerken o adamı yine gördüler. Doktor çıktı ve maalesef hastayı kaybettik dedi. Jülide aslında ölmedi ama onları takip eden adam Ercan’a haber uçuracağı için böyle bir düzen kurdular.
AMAN DOKTOR
 Aman doktor canım doktor derdime bir çare
Çaresiz dertlere düştüm doktor bana bir çare
Anne dersen ana yokBaba dersen baba yok
Gurbet elde hasta düştümBir yudum su veren yok
Ey gönül sâhbayı gülgûn çünki yaren mi var Pek harapsın, can yakan ahın teranen mi var Hiç talep eyleme kim bulsun edip vade var Yandı baştan başa cismin buna çaren mi var
Düştü Mecnunu aşkı Leylâ’ya olup yâri naz Seni kim bilsin senin öyle hikâyen mi var
Gün gelir yaran dahi eyler feramurşadın Ey zerefşan şu cihanda sanki payen mi var
Aman doktor canım doktor derdime bir çare
Çaresiz dertlere düştüm doktor bana bir çare
Mendilimin yeşiliBen kaybettim eşimi
Al bu mendil sende dursunSil gözünün yaşını
Çaresiz dertlere düştüm doktor bana bir çare
https://www.youtube.com/watch?v=D5UBTdgGjEA
Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 327. Bölüm Analizi (“ASLI”) 17 Nisan 2018 Salı” üzerine 5 yorum

 1. Ayan dedi ki:

  ASLIM.
  MOTIVASYON REHBERIM. Canim. Güzel yazilarin için tesekkürler.
  GÖNLÜNE, KALEMINE Saglik GÜLÜM.
  Ben gidiyorum da…
  Sana bir veda etmek istedim. ISTANBULA geri dönüyorum. Artik burada pek fazla olmayacagim.
  HAKKINI HELAL ET.

 2. K.Azeri. dedi ki:

  Te$ekkürler Asli hanim.sizi gördüyüme duyduguma çok sevindim.ba$arilarin bol olsun canim benim.yorum göndermekte zorluk çekiyorum,ben qaliba ali$amadim.

 3. xanim azeri fan dedi ki:

  gunaydin aslim pamuk kalbli arkadasim hayatim helal olsun sana bu halinle bile bizi analizsiz birakmiyorsun agrin falan kecdimi canim ve analiz cok guzel olmus eline saglik nihata yaziklar olsun asil senaryo yazan nazmis bu boyle olmamaliydi omer ona nasil guveniyordu hemde oyrenince deliye doner ayakta uyuyordu resmen asya ya yazik gercekten bu masum cocuka yapilirmi ah ne diyeyim ben asyanin dogum gunude unutuldu ercan piskopati da var allah bilir intikam almak icin neler yapar neler eh ben konustukca sinirleniyorum hasta halime ilac gibi geldi analazin cok tesekkur ederim gunun mutlu neseli gecsin

 4. peri dedi ki:

  Aslıcım bu yoğun zamanında guzel analiz için çok teşekkurler,bence ömer nihat konusunda hiç haklı çıkmayı istemezdi,çunku zarar goren ayşe,hem ömerde son zamanlarda ona çok guvandi tum şirkat işlarini ve özel hayatını onunla paylaştı,bu ömer içinde buyuk bir darbe ,dört senedir şirkatini yemş bu ayrı bi çelişgi nasıl olduysa artık!

 5. Edebiyat ve şiir sever dedi ki:

  Günaydın arkadaşım sabah keyfimizi göndermişsin çok güzel yazmışsın teşekkürler eline yüreğine sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.