Adını Sen Koy 325. Bölüm Analizi (”ASLI”) 13 Nisan 2018 Cuma

Burak 15 Nis 2018 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 325. Bölüm 13 Nisan 2018 Cuma

Julide’nin hayatı büyük tehlike altındaydı. Ercan’ın elinde esirken Ömer ve Zehra kendi çabaları ile jülide’yi Ercan’ın elinden evinden alıp, önce hastaneye götürdüler, sonrada oradan kendi evlerine odalarına getirdiler. Bu Ömer için oldukça zordu. Zor olanı başardı Ömer, bunda Zehra’nın çok payı var.

Ama Ömer bu kadar zorluk yetmezmiş gibi birde konakta Bahşende’nin psikolojik baskısı altında. Jülide yi istemiyor Bahşende ve onu göndermesini söylüyor Ömer’e. Ömer annesini konaktan gönderecek ama bunu Bahşende istediği için değil, kendisi ondan önce bunu düşündüğü için, Ercan dan korumak istediği için gönderecek bunun içinde Amerika’ya uçak bileti aldırmış Ömer.

Kurye bileti getirdi. Jülide Zehra ve Ömer’in odasında kalıyordu. Ayşe, Zehra ve Jülide sohbet ederlerken Ömer elinde zarf ile odaya geldi. Uçak biletini verdi. Muhsin beyde pasaportunu vermiş o da yardım ediyor Jülide ye. Zaten Jülide’nin en büyük destekçisi yardımcısı Muhsin beydi.

Ayşe de Zehra da Ömer’e itiraz ettiler. Şuan hasta dinlenmesi lazım en az birkaç hafta toparlanana kadar kalsın dediler ama Ömer olmaz olması gereken bu herkesin iyiliği için dedi ve odadan çıktı. Kararlı Ömer, Jülide yi bu şekilde koruyacağına inanıyor.

Sabah’ın babası Ayhan bey sayesinde bulundu. Yurt dışında yaşayan Hakan bey, orada bir otomobil fabrikasında bir işçi imiş zamansız izin alıp gelmiş, Sabah’ı görmek ve isterse onunla birlikte yurt dışına gidecek, izin günü de bitiyor, Sabah henüz gidip gitmeme konusunda tam kararını verebilmiş değil.

Sabah gitmez ise, annesi gelecekmiş onu görmeye ve annesi biraz rahatsızmış ama yinede kızını görmek için gelecekmiş. Sabah iyice kararsız kaldı. Hakan bey baskı yapmıyor Sabah’a kızım nasıl isterse diyor. Kerem dışarı çıkıp dolaşalım deyince Sabah yalnız kalmak istediği söylüyor. Sabah içinde zor bir durum bu.

Yıllarca gerçek ailesi olarak bildiği insanların gerçekte ailesi olmadıklarını öğreniyor. Nasıl o aileye geldiğini, annesine ve babasına neler olduğunu yıllar sonra öğreniyor Sabah.

Ömer çalışma odasında en sevdiği dolma kaleminin kapağını kaybetmiş onu ararken Zehra girdi odaya. Ömer de anlattı kapağı olmaz ise mürekkebi kurur ucu körelir bir işe yaramaz kapağını bulmalıyım deyince, Zehra da kapak kalem için önemli öyle mi? bir parçası, diye sordu.

Bu soru sıradan bir günde sorulsaydı pek bir anlam ifade etmezdi ancak, annesi giderken Ayşe ve Ömer için anne ne kadar önemliydi?. Bir yuvanın dağılmasına göz yumamazdı Zehra küçük bir soru ile gönderme yaptı Ömer’e. Ömer de mesajı aldı. Açıkça sordu kalem üzerinden başka bir konuya atıfta bulunmuyorsun değil mi? diye

Zehra da benzerlik kurdum diyerek, bunca yıl sonra anneni bulmuşsun neden gönderiyorsun? diye sordu. Ömer de Ercan’ın ne kadar tehlikeli olduğunu anlatarak ailemi riske atamam dedi ve ekledi onu gönderiyorsam onun orada nerede yemek yiyeceğini, spor yapacağını, nerede kalacağını her şeyi düşündüm ve de ayarladım dedi.

Ömer sadece bilet almakla kalmamış orada bir düzen bile kurmuş annesi için Onu Ercan dan korumak için. Her ne kadar anne diyemese de Jülide Ömer’in annesiydi. Ömer bu şekilde evlat olma vazifesini yerine getiriyordu. Duyguları ile değil, mantığı ile hareket ediyordu Ömer.

Zehra da iyi yapmışsın dedi ve dosya arasında kalan kalem kapağını gördü aldı ve bir ada olabilmenin gerçek bir aile olabilmenin mutlaka bir yolu vardır diyerek kalem üzerinden bir mesaj daha verdi Zehra.

 

Burada kapak Jülide, kalem ise Ömer ve Ayşe idi. Ömer kapağı aldı baktı ve kapağını kapattı. Kalem kurumaktan kurtulmuştu. Ömer ve Ayşe de yıllar sonra annelerine kavuşmuş anne kokusunu, özlemini, hasretini giderecekler bir aile olacaklardı. Kalem gibi bir bütün olacaklardı. İyi bir örnekleme beğendim bunu Ömer mantıklı düşünmenin yanında birde artık duygusal anlamda düşünmeye başladı bu sayede Zehra sağ olsun.

Ercan Muhsin’i çok kötü dövmüş ve onu Jülide yi öldürmek için kullanacak bu işi yapmaz ise karısı ve çocuklarına zarar vermek ile tehdit etti. Muhsin Jülide’nin sağ kolu idi. Ona hep yardım ederdi. Şimdi ise kendi ailesini korumak için Jülide ye zarar verecek onu öldürecekti. Öldürmese de en azından yaralayacaktı ki, Ercan ailesine zarar vermesin diye. Çünkü Ercan psikopatın önde gideniydi. Yaparım diyor ise yapardı şakası yoktu. Astığım astık, kestiğim kestik biri Ercan.

Öyle ki, Bahşende yi arayarak Ömer Jülide yi orada saklıyor ve sen bunu benden saklıyorsan hepinizi öldürürüm diyecek kadar gözü kararmış birisi Ercan. Ve Bahşende yalan söyledi burada değil dedi Ercan’a. Sonra da Zehra’nın yanına giderek sonunda istediğini başardın jülideyi buraya getirdin diyerek ona kızdı.

  Jülide Zehra ya, Ömer’in çocukken de ailesine kola kanat gerdiğini, yedisinde neyse şimdi de öyle ailesine kol kanat geriyor benim oğlum diyerek daha çocukken anneleri evi terk etmeden önce yaşadıkları bir olayı anlattı.

Bahçede yemek yedikleri bir zamanda kirli tabakla içeri bir arı girmiş ve Ayşe’nin göz kapağını sokmuş. Ömer çok korkmuş kardeşine bir şey olacak diye ve onu doktora götürmeleri için elinden geleni yapmış. Sonra da Ökkeş amcadan yardım alarak Ayşe’nin odasındaki pencereye file germiş kardeşini korumak için yapmış bunu Ömer. o gün bugün hep korumacı Ömer.

Peki Ömer herkesi koruyorken, onu kim koruyordu? İç dünyasında ne fırtınalar kopuyor kim fark ediyordu? Hiç kimse. Ömer onca kalabalığın içinde yalnızdı ondan kendisine kalın duvarlar ördü kendi kendini bu şekilde koruma altına aldı Ömer.

Ayşe abisi ile konuşmaya çalışma odasına geçti. Abisine ben senin hakkını asla ödeyemem dedi ve konuya girdi. Bende bir anneyim, anneler evlatları için hiç kimsenin bilemeyeceği fedakarlıkları yaparlar. Biz onu dinlemedik, neler yaşadı bilmiyoruz, sadece o adamın elinde esir olduğunu biliyoruz dedi.

Ömer de o buradayken hepimiz tehlike altındayız. Yaşanabilecek kötü olayların önüne geçmek için yapıyorum bunu bana güven dedi.

Ayşe de abisinden sonra Zehra ile konuştu. Ben bir yer ayarlasam annemizi oraya götürsem deyince, Zehra; ben o adamın neler yapabileceğini bizzat gördüm Jülide hanımı ve bu aileyi en iyi Ömer koruyabilir ne olur kendi başına bir iş yapma dedi.

Ayşe de çok yalnız olduğunu söyledi. Nihat’ın yaptıklarını kimse bilmiyor bu da Ayşe ye çok ağır geliyor. Eşini, annesini kaybedecek olması Ayşe yi çok üzüyor.

Zehra sen yalnız değilsin, ben varım, abin var, Asya var en önemlisi de seni çok seven bir eşin Nihat var yalnız değilsin deyince, Ayşe ağladı göz yaşlarına boğuldu. Zehra anladı başka bir sıkıntısı vardı Ayşe’nin sordu ama Ayşe söylemedi.

Ayşe önce annesiz, sonra da babasız kalmıştı şimdi benim kızımda aynısını yaşayacak benim gibi babasız kalacak dedi. Ayşe böyle söyleyince aklıma şu söz geldi. ”Annenin kaderi kızına dedikleri bu olsa gerek” sözü. Ben seni babasız bırakamam bunu sana yapamam dedi yanında uyuyan Asya ya Ayşe.

Jülide Ömer ve Zehra’nın odasında onların yatağında uyuyor kabuslar görüyor. Zehra geldi gördü onu uyandırdı. Bu sahne de Ömer olsaydı Zehra’nın yerinde annesini kabus görürken görseydi Ömer ama o zaman da aynada kendisi ile yüzleşemezdi Ömer.

Banyoya giden Ömer aynada kendisine doğru bir karar verdim bu hepimiz için en iyisi. O gidince hayatı kurtulacak. Ayşe, Asya, Hediye abla hepsi çok üzülecek, peki ya sen üzülmeyecek misin? diye kendi iç dünyasında kendi ile yüzleşti Ömer cevap belliydi üzülecekti ama belli etmiyordu söyleyemiyor kendine bile itiraf edemiyordu Ömer.

Bu sahne şu şekilde de çekile bilirdi.

Ömer Zehra’nın yerine odaya girer, annesini kabus görürken görür ondan etkilenir, acı çekmesi Ömer’i üzer ve uyandırır, annesi Ömer’e sarılır. Sonra Zehra gelir Ömer odadan çıkar. Bir süre sonra Ömer tekrar girer ve diş fırçamı alacaktım diyerek banyoya geçer ve aynada o sahne aynen çekilir. Ömer kendi ile yüzleşir. Ben olsam böyle çekerdim o sahneyi Ömer’in iç dünyasında kendi ile hesaplaşmasında daha etkili olurdu. Eh bende bunun eğitimini alan birisi olarak fikrimi söylemek istedim 🙂

Ömer misafir odasına gidecekken Zehra Ömer’i bekletti. Pijamalarını verdi. Ömer sarıldı Zehra ya gidecek gidemiyor Zehra ya sarılarak uyumak istiyor Ömer ve Zehra öyle içten Ömer diyor ki, Ömer de efendim karıcım diyor. Sen böyle yaparsan ben gidemem diyor.

Ama gitmek zorunda iyi geceler dedi Ömer. Zehra da iyi geceler sevgilim deyip gönderecekken Ömer’i, Ömer şaşkın bakışlarla ne dedin sen? diye sordu. Canım ya ne tatlı bunlar 🙂

Zehra da söylemedi. Ömer de duymadan şurdan şuraya gitmem dedi. Zehra söylemedi. Ömer de yoksa sen beni sevmiyormusun? Deyince, Zehra ben seni dünyalar kadar çok seviyorum diyerek yanağından öptü. Ömer’in keyfine diyecek yok oh maşallah benim paşama nede güzel gülümsermiş benim yakışıklım 🙂 çok tatlı bu Ömer ah o gözler ah.

Gece bitmiş sabah olmuştu. Zehra Jülide ile valiz hazırladı gidiyor Jülide. Evdekilerle vedalaştı. Hediye abla ile vedalaşırken bu gece Miraç Kandili size çok dua edeceğim diyerek gecenin önemini dile getirdiler. Dizi ekibine bu anlamda teşekkür ederim özel günleri unutmadıkları günü gününe hatırladıkları için.

Önceden hiç hatırlamazlardı ama şimdi artık seyircisinin isteklerini önemseyen değer veren bir ekip var ve ben çok istemiş yazmıştım kandilleri özel günleri görmek istiyorum diye çok şükür sesime ses verdiler teşekkür ederim. Bu onlara artı puan kazandırıyor. Tek eksileri Nihat karakterini bozmaları.

Jülide Hediye ablaya çocuklarımdan hep senin sayende haber aldım, sen olmasaydın yaşadığım o hayata katlanamazdım dedi. Bahşende geldi. Git gittiğin yerden de gelme dedi. Bir de sen gitseydin Ömer’in hayatını sen karartmışsın.

Jülide Bahşende ye siz çok zalimsiniz, eskiden yaptığım hatayı bir daha yapmayacağım bir anneyi evlatlarından ayıracak kadar, Ercan kadar zalimsiniz dedi.

 Bu gecenin önemini unutmayan biri daha vardı O da Zehra. Babasını arayarak kandilini kutladı. Peki Ömer neden hiç bu kandil olaylarına girmiyor? Ayşe de öyle. Neyse hiç olmamasından iyidir. Zehra onu da yoluna koyar zamanla. Koyarsın demi Zehra?. Ömer’i iyi bir adam etsen az biraz yontulmamış odundur da kendisi, yontulmaya şekil verilmeye ihtiyacı var. Bu söz Rada ya 🙂 gönlün oldu mu canım arkadaşım benim 🙂

Salim amcanın mutfayı darmadağın isyan bayrağını çoktan kaldırmış mutfak. Bakalım Salim amca ne zaman Aysel ile evlenmeyi kabul edecek? Onu sevdiği için mi? yoksa eve bir hizmetçi olsun diye mi?

Canan da bu güzel gece için kandil simidi dağıttı mahallede ne güzel beğendim bu davranışını. Küçük bir sahne ama verdiği mesaj çok büyük.

Jülide gidiyor, ev halkı ile bahçede de vedalaştı. En son Ömer’e yaklaştı Ömer hiç konuşmadı. Sarılmak istediğini söyledi sarıldı, kokladı oğlunu, Ömer tepkisizdi. Sarılmadı annesine. Jülide oğluna sarıldığı için mutluydu kokun ölünceye kadar burnumdan gitmeyecek diyerek ayrıldı araca bindi yola çıktılar.

Bir diğer giden ise Sabah o da babası ile birlikte gitme kararı almış herkesle vedalaşıyor.

Ömer annesi gidince kendini çalışma odasına attı. Ben yanlış bir karar almadım. Onu gitmeye zorlamadım diyerek mantıklı düşünmeyi bir kenara bırakarak duygusal anlamda bir erkek evladın annesine ne kadar ihtiyacı var ise, Ömer’in de öyle annesine ihtiyacı vardı bunu anlamaya başlamıştı Ömer.

Hele bir de Zehra gelip de bu aldığın karar kimseye iyi gelmeyecek deyince, ağlayacak gibi oldu Ömer ama gözyaşları dışa değil içe akıyor, sesi titriyordu. Anlık aldığı karar ile hemen koşarak aracına bindi. Zehra da peşinden koştu. Ne olduğunu anlamaya çalıştı.

Araca Zehra da bindi. Ömer hemen yola koyuldu. Çok hızlı araba kullanıyor Zehra korkuyordu. Soru sorsa da Ömer cevap vermiyor aklında sadece annesinin son söylediği seni kokladım ya ölünceye kadar kokun burnumdan gitmeyecek sözü vardı.

Hızını biraz daha artırdı. Annesine yetişmek onu durdurmak istiyordu Ömer.

Durduracak ve yıllarca kendisine sorduğu soruyu annesine soracak içi az biraz da olsa rahatlayacaktı. Yetişti durdurdu aracı. Herkes indi Ömer ile Jülide karşı karşıya geldi. Ömer kırgın, Ömer kızgın, Ömer öfkeli sordu aklındaki soruyu.

O GECE BİZİ BIRAKIP NİYE GİTTİN? Bizi hiç mi düşünmedin? Yaptığın şeyin canımızı acıtacağını hiç mi düşünmedin? Bizi bile bile o cehenneme niye attın? diye yıllardır içinde biriktirdiği bütün cevapsız soruları sordu Ömer.

Jülide, mecburdum diyebildi.

Ömer, bir anne evlatlarını ölse de bırakıp gitmez, gittiğin gece babama söylediklerini kendi kulaklarımla duydum, sen bize anne olmadın, hiçbir zaman da olmak istemedin dedi. Zehra ile gitmek isterken Zehra Ömer’i durdurmaya çalıştı annesini dinlesin istedi Zehra.

Jülide de Ercan beni sizin canınızla tehdit etti eğer ona gitmez isem kardeşinle seni öldürecekti. Her şeyi planlamıştı, celladınızı bile, sizi korumak için istediğini yapmak zorundaydım dedi. ve araca doğru giderken Ömer gitme dedi annesine hemde iki kere gitme.

Jülide döndü Ömer de döndü. Tam kavuşacak sarılacaklardı belki de, işte o an Muhsin Ercan’ın emrini yerine getirmek için elinde keskin nişancıların kullandığı silah ile hedef aldı. Ömer fark ettiği an Jülide vuruldu.

BENİ  BİR TEK SEN ANLARSIN ANNE

Beni bir tek sen anlarsın Anne.
Düşsem, düşlerimi kaybetsem sen ağlarsın.
Çocukken oynadığım oyunlara benzemiyor hayat.
Hiç benzemiyor Anne.

Bazen diyorum ki büyümek bana göre değilmiş.
Hep oyunlara geliyorum, hep de yeniliyorum Anne.
Kimseye de güvenemiyorum derdimi açamıyorum.
Ağladığımda acım da dinmiyor Anne.
Saçlarımı okşayıp,
Sus artık, sus ağlama diyen çıkmıyor…

Büyüdükçe güçsüzleşiyorum.

Her kavgada yenik düşüyorum Anne.
İnsanlara bakınıyorum, sonra hayata.
Bazen kafam esiyor atıyorum kendimi sokaklara
.
Güneşe uzanmaya çalışıyorum, akşam kızıllığına batıyorum.
Çok uzaklarda nokta nokta ışıkları seyrediyorum.
Gözlerim Dalıp gidiyor derin boşluklara..
İçimi çekiyorum, içime acıyı çekiyorum.
Sonra Boynu bükük ulu orta orada ölüyorum.

Beni sen anlarsın Anne.
Düşsem, düşlerimi kaybetsem sen ağlarsın.
Yüreğim kanıyor,
İsyanım artıyor.
Ceplerimde bir sürü keşkelerim var Anne.
Aşk desen onu hiç çözemiyorum.
Sevgi desen zaten bulamıyorum.
Sen gibi karşılıksız, çıkarsız Seven olmuyor Anne.
Olmuyor ki Anne..

Öyle çok sustuklarım var ki Anne.
Nedir sendeki bu yorgunluk anlat desen.
Volkan olur patlarım.
Dokunsan kabuk bağlamış yaralarıma,
Acı olur tekrar kanarım.
Otursam dizlerinin dibinde, Sarsan kollarına
Ağlarım anne
 kaderime ağlarım.
Yaşadıklarıma, haksızlıklara, çaresizliğime ağlarım…

Beni sen anlarsın Anne.
Diri diri toprağa gömdüm hayallerimi.
Kayıp şehirlerde kaybettim geleceğimi.
Gördüğüm her durakta belki diye umut bekledim.
Almadılar Anne, kalabalıktılar almadılar.
Sürüne sürüne geldim.
Ezile ezile geçtim.
Ne çok ben kaybettim, kendimi bulmak adına.
Ne çok aşk
tan vazgeçtim, kendimi kaybetmemek adına.

Öyle çok yoruldum ki Anne.
Çocukluğumda koşarken nefes nefese kaldığım gibi değil.
Çocukluğumda ki yorgunluğa benzemiyor hayat.
Benzemiyor ki Anne.
Kendime kendi yaşadıklarımı anlatınca.
Benim kanım donuyor Anne.
Şimdi sana yazıyorum, evvela Anneciğim diye başlıyorum..
BENİ EN İYİ SEN ANLARSIN ANNE.
SENİ KİMSELERDE BULAMIYORUM.
BULAMIYORUM ANNE..
Bayar ÖZER

 

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 325. Bölüm Analizi (”ASLI”) 13 Nisan 2018 Cuma” üzerine 18 yorum

 1. Aytac azəri fan dedi ki:

  Hayirli geceler k azəri çok tesekkur ederim canım sen de hep iyi mutlu ol inşallah xanım azerim canım benim ben de diger arkdaslarimz ozlyorum ama yapcak bi sey yok malesef inşallah zaman lar onar da doner ayselim sana da iyi aksmlar bitanem guzel abalcim çok haklsin kimse kalmadi artik site de ben de çok uzlyorum çok da ozlyorum arkdaslarimiz çok şükür ki sən burdasin sana da hayirli geceler ablacim ALLHA əmanət olun gorsuruz

 2. Aytac azəri fan dedi ki:

  Hayirli gecler saka kusum nasilsin canım bak ben de geldim ne oldu yine niyə uzgun su bu kadar kiyma sana bitanem sabahın gitmesine mi uzldun yok sa merak etme bence gelicek dir bitanem ben artik seni uzgun görmək isdmyorum

 3. xanim azeri fan dedi ki:

  saka kusum hos geldin canim kiz uzulme ben burdayim diger sitede gel konusalim canim oldumu ozlemisim seni

 4. Saka kuşu dedi ki:

  LÜTFEN YORUMU GÖREN CEVAP YAZSİN
  arkadaslar nerdesiniz 🙁 kendimi kötu hsediyorum ve sizi de kac gundur gormuyorum:(:x

 5. Anonim dedi ki:

  LÜTFEN YORUMU GÖREN CEVAP YAZSİN
  arkadaslar nerdesiniz 🙁 kendimi kötu hsediyorum ve sizi de kac gundur gormuyorum:(:x

 6. xanim azeri fan dedi ki:

  k azeri hos geldin tatlim canim nasilsin senin gununde mutlu mesut gecsin optum aytacim bende ir abimi betulu ozledim insallah gelirler rada hadi sende gel canim

 7. K.Azeri. dedi ki:

  Gûn aydin her kese.te$ekkür ederim Aytac iyiyim siz de hep iyi,mutlu olun.

 8. xanim azeri fan dedi ki:

  gunaydin canim aslim hayatim nasilsin birtanem bana cok yogun oldunu soylemisdin evet bende merak ediyorum hatta cok ozluyorum seni gel ya omrum ve analiz gercekten cok guzel olmus eline saglik o pamuk kalbine saglik canim arkadasim evet bu bolum icin benim icin cok duyqulayici bolumdu hatda oyunculari ayakta alkisliyorum bu bolumden sonra ben pek duyqusual bi insan oldum deyisdim bana neler oluyor anlamadim iyiki dizimiz var basarilari daimi olsun ne dediysen oldu bu ozel gunleri unutmadilar bu da beni mutlu etdi ve senin adina da cok sevindim insallah senaryoyu sen yazarsin basarilarin daimi olsun seni cok seviyorum kendine cok iyi bak ailenle yeni haftan hayirli ugurlu mutlu gecer insallah

 9. Gozel dedi ki:

  Onceden cok kalabalykdy bu site neden kimse yok cok uzulyorum buna

 10. Gozel dedi ki:

  Ayselcim iymisin canym bu gun goremedim cok ozledim seni

 11. Gozel dedi ki:

  Ellerine saglyk bu guzel gonlune saglyk canym arkadaşym ne guzel anlatmyşsyn sana cany gonulden teşekkur edyorum Aslim minnetdarym sana yazylaryn guzelbahtyn açyk olsun birtanem bu bolum cok duygulydy cok aglamyşdym oyuncylarda cok iy oynadylar haklaryny helal etsinler

 12. Aysel dedi ki:

  Hayırlı geceler Aslım ve arkadaşlarım. Nasılsınız? Aslım analiz her zamanki gibi harika olmuş çok güzül eline ve o güzel yüreyine sağlık canım. Adını sen koyu bilmem ama ilerde senin yazdığın bi senaryoyla güzel bir dizi izleriz İNŞALLAH sen çok başarılısın ve herşeyin en güzelini hakediyorsun canım. Aslım seni merak edenler arasında bende varım analiz var ama sen yoksun iyimisin?

 13. Aytac azəri fan dedi ki:

  Peri k azeri ve siyir sever arkdasim size de hayirli aksmlar nailsiniz iyisnzdir inşallah rada betul ir abi siz nerdesniz neden yazmyorsunuz ya siz de mi kayip lar karsdiniz

 14. Aytac azəri fan dedi ki:

  Hayirli geceler aslicim nasilsin canım arkdasim çok ozledik seni nezmandir azmyorsun merak edyoruz seni bi ses versen iyi olduğunu bilsek yeter bize inşallah iyi sindir bir sorun yok dur RABBIM hep yar ve yardmcin olsun bütün islerin rasit gitsin inşallah analiz de çok çok guzel olmuş eline saglik çok tesekkur ederim bitanem seni çok sevyorum ALLHA emanet ol gorsuruz inşallah

 15. Anonim dedi ki:

  Kdk

 16. peri dedi ki:

  Aslıcım çok guzel olmuş,eline sağlık,şiirde guzel,beyendim.bu bolumde bi hata vardı julidenin pasaportunu ne ara muhsin getire bilirdi ki,ercandan dayak yerkan.bu piskopat ercandan nasıl kurtulucaklar merak ediyorum,ancak ölurse her kes rahatlar ada çok zor.

 17. K.Azeri. dedi ki:

  Te$ekkürler Asli hanim.her zamanki gibi.sesiniz gelsin.

 18. Edebiyat ve şiir sever dedi ki:

  Çok güzel yazmışsın arkadaşım sağol eline yüreğine sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.