Adını Sen Koy 322. Bölüm Analizi (“ASLI”) 10 Nisan 2018 Salı

Burak 11 Nis 2018 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 322. Bölüm 10 Nisan 2018 Salı

Ömer ve Zehra, Jülideyi güvenli bir yere şirketin lojmanlarından birine götürerek orada saklarken, Ömer’e Ercan dan gelen tehdit mesajını önce Zehra öğrendi korktu Ömer’e bir şey olacak diye ve Ömer alış verişe gidince Jülide ile konuşurlarken istemeden de olsa mesajdan bahsetti Zehra ve Jülide Ercan’ın yapabileceklerini bildiği için biran önce gitmek istedi. İlk denemesinde Ömer engel oldu.

Ömer ve Zehra uyurken onlara not bırakıp evden sessizce ayrıldı Ercan’ın yanına gitti Jülide. Polise gidip yardım istemedi. İsteseydi belki işler farklı olabilirdi?

Ercan evinin bahçesinde güller ile uğraşıyor onları buduyor konuşuyordu. Toprakla bu şekilde ilgili biri nasıl bu kadar psikopat ruh haline sahip olur? İlginç doğrusu.

Jülide tüm cesaretini toplamış bir halde senden korkmuyorum beni öldür diyordu ama Ercan öldürmeyeceğini, öldürmenin onu ödüllendirmek olduğunu söylüyor, her an acı çekmesini beni öldür diye kendisine yalvarmasını istiyor.

Jülideyi yanına aldığı günden beri tam 20 yıldır jülideye elini bile sürmemiş Ercan ve evinin bodrumuna kapattı jülideyi.

Ömer ve Zehra konakta kendi odalarındalar ve Ömer çok öfkeli kızgın jülidenin bu şekilde terk edip gitmiş olması onu bir kere daha yıkmış durumda. Zehra ne kadar ikna etmeye çalışsa da olmadı ikna olmadı, o kadının yalanlarına karnım tok benim diyor Ömer.

Zehra ya herkesi kendin gibi görme, o senin gibi olamaz derken Zehra yı ne kadar sevdiğini, takdir ettiğini söylüyor annesinin bu kadar olduğunu söyleyerek de o hep kaçar gider terk eder diyordu. Terk edilmek çok ağır gelmişti Ömer’e.

Zehra Ömer’e biraz ağır konuştu. ben bu Ömer’i sevmiyorum, kendinden başkasını dinlemeyen biri bu Ömer diyerek bir nevi ayna tutuyor Ömer’e kendisini göstermeye çalışıyordu. Ömer de bir şok yaşadı ve Zehra ya demek öyle der gibi bir bakışla bakarak odadan konuşmadan çıkıp gitti.

Zehra üzgündü.

Biraz zaman geçince Ömer den özür dilemek istedi. Ömer yatağa uzanmış dinleniyordu. Uyumuyordu. Zehra özür diledi beni affetmeyecekmisin dedi. Ömer hiç ses etmedi dinledi. Zehra Ömer’e onu çok sevdiğini söyledi bunu duymak Ömer’in hoşuna gitti. Yine de tepki vermedi. Zehra da baktı uyuduğunu düşündü ve her seferinde yaralarını kanattığım için özür dilerim diyerek yarlarının iyileşmesi için yüzleşmelisin diyerek odadan çıktı Zehra.   

Nihat karakterine ihanet hiç yakışmadı. Sadece Nihata değil, hiçbir erkeğe eşine yuvasına yaptığı ihanet yakışmaz. Nihat bir kazada ağır yaralansaydı, belki de ölseydi de bu ihanet konusu bu dizide işlenmeseydi.

Asya ile Ayşe birlikte uyumuş, Nihat da Asya’nın odasında uyumuş. Ayşe boşanmakta kararlı. Nihat ise boşanmak istemiyor. İzin ver telafi edeyim diyor.

Güldürme adamı Nihat, neyi telafi edeceksin? Eşine, çocuğuna, yuvana ihanet etmiş birisin sen. Helalin dururken, harama el uzatmışsın sen, nesini telafi edeceksin? Bu hayatta bazı şeylerin telafisi olmaz. Zaman gibi, giden sağlık gibi, ihanet gibi, zamansız ölüm gibi telafisi yok bunların.  Bir de demez mi bizim bir kızımız var onu düşünmemiz lazım. Sen ihanet ederken neden düşünmedin kızını Nihat?

Bir de çiçek göndermiş Ayşe ye. Bu kadar kolay değil. Asya benim bir tanem babam var diye sarılıyor. Bu kadar tatlı, akıllı kızına bunu nasıl yaparsın Nihat? Babasından nefret edecek, sadece babasından değil, bütün erkeklerden. Değdi mi Nihat?

Aysel’in pastanesinden kasadan parayı alan başka birisi ama Canan dükkandan Çetin’i çıkarken gördüğü için parayı çalanların Çetin olduğunu düşündü. Ona tokat attı polise haber verdi.

Salim amca da dükkana geldi. Canan olanları anlattı. Salim amca gözünle görmeden suçlama vebali büyük, ben kötülüğünü görmedim dedi. o yaptı ise Allah onu affetsin, eğer yapamadı ise seni affetsin dedi.

Canan, Çetin’in önceki yaptıklarına istinaden yine bu işi onun yaptığını düşündü. Oysa Çetin suçsuz.

Sabah’ın gerçek babası Ayhan bey sayesinde bulundu ve Sabah ile karşılaştı. Olup biten her şeyi anlattı. Sabah bir hasta bakıcı aracılığı ile bir aileye satılmış, gerçek ailesine de öldü cenazesini gömdük demişler. Sonra da para olmayınca ortada bir kapıya bırakmışlar küçücük bebeği. Kardeşlerinin resmini gösterdi Hakan bey ve Sabah kötü oldu dışarı çıktı hava almak için.

Ömer mutfakta çay hazırlayan Zehra’nın yanına geldi ve arkasından beline sarıldı. Özür diledi. Hala kızgınmısın bana? diye sordu. Zehra da kızgın olmadığını Ömer’e sakinleşmesi için çay hazırladığını iyi geleceğini söyledi. Zehra Ömer den özür diledi Ömer de özür dilemesine gerek olmadığını söylediği her şeyi duyduğunu söyledi.

Çayın acı olduğunu şeker koysak nasıl olur dediğinde Zehra çikolata ister misin? dedi. Ömer çikolata aldı ama aramızda kalsın benim çikolatam sensin, sen benim mutluluk kaynağımsın, sen benim her şeyimsin, doğru bildiğini söylemekten vazgeçmeyen inatçı keçimsin dedi. Çok fenasın Ömer, gönül almayı da nasıl biliyorsun sen.

 Şirketi denetlemeye geleceklermiş. Ömer şirketi şikayet edenin Ercan olduğunu adı gibi biliyor. Bu işin başına şirketten birini ve Koray’ı getirdi. Son 10 yılın dosyalarını gözden geçirecekler.

Jülide Ercan’ın evinin bodrumunda esir haldeyken orada çocuklarının resmini saklamış ona bakarken Ercan’a yakalandı ve bunun cezası ağır oldu kendi adını Jülidenin göğsüne dağlayarak yazdı. Ağrısı dinsin diye de ağrı kesici iğne yapacakmış adamları. Ne psikopat çıktı bu adam. Çocuklarına zarar gelmesin diye acı çekiyor Jülide ama polisden de yardım almıyor. Şikayetçi olmuyor.

Zehra da Ömer’e kendisine gelen mesajdan jülideninde haberi olduğunu onun için gittiğini söyledi gidip kurtaralım onu deyince, Ömer Zehra’nın göz yaşlarına dayanamadı seni onun evine götüreceğim diyerek birlikte Ercan’ın evine gittiler.

Tabi Ercan’ın adamı onları takipte olduğu için hemen Ercan’a haber verdi. Ercan da hazırlığını yapıp bekledi. Ömer de biliyordu takip edildiğini, Ercanın onların geleceğinden haberdar olduğunu.

Zehra ve Ömer Ercanın evindeler. Ömer Can’a haber vermiş yarım saat içinde aramazsam polise haber ver diye. Ve Ömer’in tahmin ettiği gibi Ercan onları bekliyordu.

İçeri girince odayı dolaştılar Ercan ile Jülidenin resimlerini gördüler. Ömer mutlular derken Zehra hiç de mutlu görünmüyor zorla poz vermiş gibi dedi.

Ercan takım elbise giyip maske takmış ama Ömer yemez bu numaraları. Takım elbise giyerek adam olunmuyor ne yazık ki, örnek Ercan Keser. Elini uzattı Ömer tokalaşmadı eli havada kaldı. Babana çok benziyorsun diyerek damarına damarına bastı. Erken göçüp gitti kader dedi. Hilmi Yılmaz dan sonra bir de Ercan belası çıktı ortaya.

Ömer ve Zehra jülideyi sordular. Ercan da dnleniyor dedi. Ömer bir kere daha sordu. Ercan Ömer’in sesinde tehdit hissettiğini söyleyerek o da Ömer’i tehdit etti. Ben sinirlenirsem kötü şeyler olur, siz misafirimsiniz size misafir gibi davranacağım dedi.

Ercan Jülideden oğlunun yanında rol yapıp benim yanımda çok mutluymuşsun gibi davranacaksın. Yoksa bahçede üç tane mezar yeri açarım diyerek tehdit ile istediklerini jülideye zorla yaptırdı.

Nihat’ın sevgilisi bir kere daha aradı para bankaya yatmamış diye. Bir de bu kıza paramı veriyorsun Nihat yazıklar olsun. Ayşe de bu telefon konuşmasını duydu.

Jülide salona geldi mutlu davranmaya çalıştı. Zehra bu gördüklerine inanamadı Ömer giderken julideye baktı yarası kanıyordu. Bunu fark etti ama bir şey yapmadı. Dışarı çıktıklarında Zehra sen haklıymışsın Ömer ama nasıl olur derken, Ömer sen haklıydın Zehra onun başı dertte dedi. Ömer artık jülidenin oyun oynamadığının farkında.

ÇİKOLATA

Senin için canım feda
Esmer tenin canda sefa
Sen benim tek sevgilimsin

Bence adamın tamda dibisin
Hadi male çikolata çikita çiki çiki çikita
Haydi gel gel çikolata çikita çiki çiki çikita
Hadi sev sev çikolata çikita çiki çiki çikita
Hadi öp öp çikolata çikita çiki çiki çikita
Yalan değil çok şahid
i
Açık sözlü harbi deli
Sen benim tek sevgilimsin
Bence adamın tamda dibisin
Hadi male çikolata çikita çiki çiki çikita
Haydi gel gel çikolata çikita çiki çiki çikita
Hadi sev sev çikolata çikita çiki çiki çikita
Hadi öp öp çikolata çikita çiki çiki çikita

Demet AKBAĞ

 

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 322. Bölüm Analizi (“ASLI”) 10 Nisan 2018 Salı” üzerine 4 yorum

 1. Zehmer dedi ki:

  Sanırım duyduğuma göre sezon finalinde nihat karakterini oldureceklermis tabi senaryo değişmezse senarist ihanet senaryosu yazdı çünkü hem oyuncuyu gözden dusurebilmek için hem de ayşe nin hayatına daha cabuk ve daha rahat başka bir erkek girebilsin diye kasten yaptılar bence bu benim şahsi fikrim tabi senarist ne düşündü bilemem senarist ayşe karakterini bana ihanet eden adamın yasını neden tutayim psikolojisine sokmak istedi galiba

 2. Lale turkmen dedi ki:

  Bu bolumde en kizdigim beni sinir eden Aysel oldu. Nasil bir kadin ya telefon geldi arkaya gidip konusuyor. Niye gidiyorsun zaten orasi senin degilmi. Musderide cikmak uzereydi. Niye kasanin basinda durmuyorsun. Niye insanlarin basina dert aciyorsun. Sonrada canan cetinin arkasindan kosarkende Ayselde pastaneni kimsesiz kaldirip o da kosuyor cananin arkasindan. Bu ayselin var ya pastanesinin tamamini bosatsalar yinede ilk suclu aysel olur benim icin. Bu kadini hec sevmedim. Keske cevriye hala diziden cikmasa salim beyle evlense.
  Nihata gelince Aslim sana tamamen hak veriyorum. En az Omerin fani kadar fani olan Nihata ihanet sahnesini yazan senaristin kafasina beton dussun. Dugune giderken sacini kuslar … . Kendini begenmis sinir senarist. Kervanciogullarinin bir suru dusmani yokmu ya Omerin arabasinin frenini bozduklari gibi Nihatinda arabasinin frenini bozsalardi. Nihat trafik kazsinda olseydide bu ihaneti izlemeseydik. Bize bu sahneyi izleten nihatdan nefret etdiren senaristlerin var ya su anda kafasina binlerce yumurta atmak geliyor icimden..offff ya Nihata uzuluyorum. Kendisi istemeden niye bu kadar sevilen fani olan onemli rolu olan oyuncuyu diziden cikartiyorsunuz. paradan yapdiginin tasarrufunuz var ya yazdiginiz senaryonun sonunu getirsin issiz kalinda benim gibi nihati seven izleycilerin ahi tutsun sizi. Ucuz oyuncularinizlar dizinin reytingi duser sonra kendiniz oturup izlersiniz.
  Sabahinda babasi esini cocuklarini 15 yildir gormemis gibi eski annem zamanindan kalmis fografi goteriyor sabaha bu kardeslerin diye. Yeni bir resim cekdirmekde pahli geldimi size cimriler.
  Kisacasi bu bolum beni sinirlendirmekden bas agrisi etdi

 3. Ayan dedi ki:

  Motivasyon REHBERIM.
  Nerelerdeydin?
  Sen olmayinca bu sitenin tadi tuzu kalmiyor. Lütfen bize sensizligin acisini yasatma.
  ÖPTÜM.

 4. xanim azeri fan dedi ki:

  merhaba pamuk kalbli arkadasim kiz sen nerdeydin oldum meraktan umarim kotu bi sey yokdur hemde seni cok ozlemisim analizini bile ozledim ha bu arada analizin her ikisi cok guzel olmus eline yuregine saglik her iki sarkiyada bayildim dizi hakkinda dediylerinde haklisin tamda demek istediyim sozleri soylemissin afferin sana kendine cok iyi bak ailenen mutlu neseli gun dilerim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir