Adını Sen Koy 32. bölüm Özeti ve Analizi (180 Bölümde Devri Alem)

Burak 16 Tem 2017 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy da 180. Bölüme Kadar Ömer ve Zehra Neler Yaşadılar?
32. Bölüm
Ömer’in Pişmanlığı 6

Ömer Ayşe den Zehra’nın Para Almadığını Öğrenir ve Zehra ya Kolye Alır. Zehra O Kolyeyi Takmaz.
Zehra, Ayşe’nin Doktorundan Ayşe’nin Ağır Bir Hastalık Atlattığını, Tek İlacının Mutluluk Olduğunu Öğrenir.  Zehra Ömer’in Kendisi ile Kardeşinin Mutlu Olması için Evlendiğini Anlar.
Sevim Hastane Parasını Zehra’nın Ödediğini Öğrenir.

Ayşe’nin Zehra ile konuşurken fenalaşması üzerine kimseye haber vermeden Zehra ile birlikte hastaneye gitti ve rutin bir kontrolden geçti Ayşe. Zehra da doktor ile konuştu ve Ayşe’nin üzülmemesi gerektiğini, tek ilacının mutluluk olduğunu, çok ağır bir hastalığı atlattığını öğrendi.

Zehra bunu zaten daha öncesinde Demirden duymuş biliyordu. 4. Bölümde anlatmıştı Demir ve ne yapıyorsa kardeşi için yapıyor demiş. Siz yanlış zamanda tanıştınız demişti.
Bildiklerini tekrardan doktordan duydu Zehra ve kardeşi için, onu mutlu etmek için evlenmiş dedi kendi kendine.  Her şeyin Ayşe için olduğunu anladı Zehra.

Birde bu Ayşe’nin doktoru neden sürekli değişiyor? Sabit biri bu doktoru canlandırmıyor? Dizi başladığından beri kaç doktor yüzü değişti Ayşe’nin.
Ömer de şirkette Zehra yı onun ona söylediklerini düşünüyor ve Zehra’nın bir şeytan mı yoksa ( Ömer, şu cümlelerini yarım bırakman yok mu, neden hep ben tamamlıyorum? Ben senin cümlelerini tamamlama memuru muyum? 😀 )

Melek mi? elbette ki Zehra bir melek Ömer. Zehra bir melek olmasa, senin o hakaret dolu cümlelerine katlanmaz, dayanmazdı. Kimse senin o zorba haline dayanamaz sen çok zor bir insansın Ömer. Hem de çok zor bir insan.
Yener de hastanede Salim amcanın hastane parasını ödeyenin Zehra olduğunu öğrendi. Sevim’e kızıp masaya öfkeyle vurdu. Hemşire kız çok korktu o sese irkildi. Yavaş Yener yavaş. Kızı ne diye korkutuyorsun? sordun söyledi. Onun ne suçu varda korkutuyorsun? yürü git hadi.

Arkam dan fırıldak çevirirsin ha diye gidiyor Yener. Hem de çiğ çiğ yiyecekmiş Sevim’i. Pişirsemiydin? Yoksa haşlasamıydın? Yoksa kızartsamıydın şöyle nar gibi. Çiğ çiğ midene oturmasın şimdi Yener aman dikkat et. Tövbe Yarabbim ya beni çok güldürüyor bu Yener. 😀
Zehra evde sözleşmeyi derginin arasına koyup orada unuttuğunu hatırladı ya biri görürse? Dedi. Dergilerle birlikte sözleşme Nazan’ın odasına gitti haberi yok, geçmiş olsun Zehra. Ömer seni çıra niyetine çıra gibi yakacak hazır ol.

Nihat da Ayşe’yi arıyor ama Ayşe hastanede olduğu için telefonunu sessize aldığı için duymadı açmadı. Nihat da Ayşe’nin kendisine çok kızdığı için telefonu açmadığını düşünüyor ve kendine kızıyor.

Şu hayatta sana güvenen bir karın var, onu da hayal kırıklığına uğratıyorsun dedi kendine. Sonra da Ömer’i suçladı ve odasını darma duman etti Nihat. Ve Ömer’in odasına gitti.

Ömer’e çok kızgın Nihat ve Ayşe’nin telefonlarına cevap vermemesini Ömer’in suçu olarak görüyor. Oysa Ayşe hastanede. Herkes birbirinden üzülmesin diye bir şeyler saklarken daha çok üzülecekleri olaylar yaşanıyor.

Nihat Ayşe’yi gerçekten çok seviyor ama Ömer Nihat’ın Ayşe ile parası için evlendiğini düşünüyor. Nihat çok paraladı kendini ama Ömer’e inandıramadı kendini.

Ömer kardeşi ile Nihat evlenirlerken, Ayşe den habersiz Ömer, Nihat’a sözleşme imzalatmış ve Ayşe bu sözleşmeyi bilmiyor yıllar geçmiş üzerinden ve hala Ömer Nihat’ın aşkına sevgisine inanmıyor güvenmiyor.

Nihat’ın geçmişte hataları olmuş Ömer yediğin haltlar diyor. Nihat kabul etmiyor ben halt falan yemedim diyor. Hepsi Ömer’in yanlış anlamalarıymış. Bu beni delirtiyor diye isyan ediyor Nihat.

Bir hata yaptıysam sebebi sensin diyor Nihat. Onlarda Ömer’e olan öfkesinden anlık sinirle yapılmış şeyler sanırım, Ömer onların üzerini örtmüş. Ama dizi başladığından beri ben hiç Nihat’ın Ayşe’yi aldatacak bir davranışını görmedim. Mehtap ile çıktıkları öğle yemeği diyenler olabilir, iş arkadaşı olarak çıkılmış bir yemekti ve devamı gelmedi onun.

Ömer en sonunda Nihat’a çıkmasını söyledi Nihat da çıktı odadan.

Ayşe ile Zehra da hastaneden ayrılıyorlar. Ayşe; bu gidişle ömrüm hastanelerde geçecek dediğinde, Zehra da Ayşe ye iyi olduğunu söyleyerek moral vermeye çalışıyor.

Bazen hepimiz kendimizi kötü hissediyoruz, hayat da böyle bir şey değil mi? diyor Zehra, bir iyi-bir kötü, biraz acı-biraz tatlı.  Sen iyileştin, bırak üzüntünde, acında geçmişte kalsın dedi ve hastaneden ayrıldılar.

“Hayatın Anlamı Senin Bakış Açında Gizlidir”

Eski zamanların birinde, bir adam hayatın anlamının ne olduğunu çok merak ediyormuş. Bulduğu hiç bir cevap ona yeterli gelmemiş ve başkalarına sormaya karar vermiş.
Ama aldığı cevaplar da ona yetmemiş. Fakat mutlaka bir cevabı olmalı diyormuş. Herkese bunu sormaya karar vermiş.

Köy, kasaba, ülke dolaşmış bu arada zamanda durmuyor tabi ki. Tam umudunu yitirmişken bir köyde konuştuğu insanlar ona:
”Şu karşı ki dağları görüyor musun, orada yaşlı bir bilge yaşar, istersen ona git belki o sana aradığın cevabı verebilir” demişler.

 

Çok zorlu bir yolculuk sonunda bilgenin yaşadığı eve ulaşmış adam. Kapıdan içeri girmiş ve bilgeye hayatın anlamının ne olduğunu sormuş.

 Bilge sana bunun cevabını söylerim ama önce bir sınavdan geçmen gerekiyor demiş. Bilge bir çay kaşığı vermiş adamın eline ve içine de silme bir şekilde zeytinyağı doldurmuş.

“Şimdi çık ve bahçede bir tur at tekrar buraya gel. Yalnız dikkat et kaşıktaki zeytinyağı eksilmesin, eğer bir damla eksilirse kaybedersin”.


Adam gözü çay kaşığında bahçeyi turlayıp gelmiş. Bilge bakmış:

” Evet, demiş kaşıkta yağ eksilmemiş, peki bahçe nasıldı? Adam şaşkın…

Ama demiş, ben kaşıktan başka bir yere bakamadım ki.
Şimdi tekrar bahçeyi dolaşıyorsun kaşık yine elinde olacak ama bahçeyi inceleyip gel, demiş bilge.

Adam tekrar bahçeye çıkmış gördüğü güzelliklerden büyülenmiş muhteşem bir bahçedeymiş çünkü. Geri geldiğinde bilge, adama bahçenin nasıl olduğunu sorunca, gördüğü güzelliklerden büyülendiğini anlatmış adam.

Bilge gülümsemiş , “ama kaşıkta hiç yağ kalmamış” demiş ve eklemiş:

“Hayat senin bakışınla anlam kazanır. Sadece bir noktayı görürsen hayatın akıp gider sen farkına varmazsın. Ya da görebileceğin tüm güzelliklerin tam ortasında hayatı yaşarsın; akıp giden zamanın anlam kazanır.”

Hastalıkla yaşarken bile her anın tadını doyasıya çıkarmak gerek diye düşünüyorum. Gündüzleri gülerken, geceleri hep…..

Şirkette Ömer, Demir ve Alev toplantı halindeler ama Ömer toplantıda bedenen bulunsa da aklı başka yerde. Alev bunun farkında ve sordu neyin var diye?

Ömer de işle, özel ve ev hayatımı karıştırmadığımı biliyorsun diyerek anlatmadı.

Gerginliğim evle ilgili değil. İşle ilgili, Hilmi Yılmaz ile yeniden karşı karşıya geliyoruz, ihalenin başında da sen varsın bu yeterli mi? dedi. hem de çok yeterli Ömer. Bilsen ki Alev senin başına yine bela açacak onu bir dakika yanında tutmazsın da işte iştesi var Müzeyyen hanım.

Alev de bana güvenmiyorsan dosyayı başkasına ver dedi çıktı. Çıkınca da her şey benim başıma patlıyor diye hayıflanıyor. Patlar tabi Alev, kendin kendine edip, kendin buluyorsun da ondan oh olsun sana.

Ömer Zehra için hediye almış onun paketini de gördü. Bir şeyden de haberin olmasın ayaklı gazete Alev ne olacak.

Sevim Leyla yı evinde ziyaret etti. Ev meselesi hakkında konuşurlarken, konu Zehra’nın eve tek kuruş para göndermediğine geldi. Sevim Zehra dan yana Leyla ya dert yanarken, Leyla nasıl olur da Zehra onca hastane masrafını ödediği halde para göndermiyor dersin deyince

Sevim hastane parasını Zehra’nın ödediğini öğrendi.

Sevim Zehra o kadar parayı nerden buldu? Kötü yola mı düştü? Diye aklına olmadık şeyler geliyor. Leyla da Zehra öyle bir şey yapmaz. Zengin bir ailenin yanında yatılı çalışıyor dedi.

Alev şirket odasında kendi kendini yiyor. Neymiş Ömer Zehra yı hayatına alıp ona hediye almış, ne o Alev Zehra yı mı kıskandın? Hırsını kendisine gönderilen çiçekten çıkardı yetmedi. Zehra yı Ömer’in hayatından çıkarmak için devreye Hilmi Yılmaz’ı soktu Alev. Savaş açtı resmen ve savaşta her yol mubahtır diyerek haddini de fazlasıyla aştı Alev.

Demir’in ihale için istediği bir şirketi, Alev Hilmi Yılmaz’ın şirketini önerecek ve alacaklar, Demir’in de, Ömer’in de bundan haberi yok. Sonra kızılca kıyamet kopacak.

Alev, ormanda avda olan Hilmi ile telefonda konuşup Hilmi Yılmaz’ı şirkette olan olaylardan haberdar etti. Hilmi de ona göre bir soğuk hava deposu daha almaya karar verdi.

Ömer’in başına Hilmi yi saran Alev. Senin o başını neyle saralım biz?

Nazan da Zehra’nın dergilerini odasından aldı tarihleri geçmiş diye ve o dergilerden birinin içinde o meşhur sözleşme var.

Mutfakta dergilere bakarken bir elbiseyi çok beğendi ve hayaller kuruyor Nazan. Hediye ablada boş hayallere kapılma deyince, Nazan; düne kadar Zehra da yetimhanelerdeydi şimdi konakta hanım oldu diyor.

Nazan da Zehra yı kıskanıyor. Nedir anam bunların Zehra ile alıp veremedikleri herkes Zehra’nın yerinde olmak istiyor. Acaba onlar zorba Ömer’e Zehra gibi dayanabilirler mi acaba çok merak ediyorum?

Ayşe’nin doktoru Ömer’i aradı ve bugün Ayşe’nin hastaneye geldiğini, Ayşe’nin durumunu bilmediği için Ömer’in onu takibinin önemli olduğunu, en ufak bir değişiklikte, yorgun veya bitkin olduğunda beni haberdar edin dedi.

Funda Koray la çalıştığı kafede tanışmışlar. Yasemin çok kıskandı Koray’ı.

Zehra ile Ayşe, Ayşe’nin odasında konuşurlarken, Ömer geldi ve kapıda onların konuşmasını duydu. Ayşe Zehra ya abim benden para aldığını düşünüyor, benim hatam almadığını söyleseydim eğer deyince, Ömer de bunları Ayşe den duyunca Zehra’nın gerçekten de Ayşe den para almadığını öğrendi.

Zehra Ömer dedi bir kere daha kaç bölüm sonra. 

Ömer’in bana para yüzünden kızacağına inanıyor musun gerçekten? Ah ah kan kusar da, kızılcık şerbeti içtim dermiş, gönlü güzel yüzü güzel Zehra.

Yani senden para almış olsam bile bana kızar mı sanıyorsun? 

( ama çok kızdı Zehra hem de çok, demediğini bırakmadı sana sende biliyorsun)

Kuralları var, disiplinli, sert görünüyor biraz ama öyle biri değil, en iyi sen tanıyorsun dedi ve bütün bunları Ömer duydu.

Bu kaçıncı oldu Ömer? Zehra yı üzüp kırıp, sonrasında gerçekleri öğrendiğinde pişman olman kaç oldu? bu 6. Artık akıllanacak mısın? yoksa hala zorba Ömer olmaya devam edecek misin? 

Kararını ver ona göre, akıllanmaz isen kafanda saksı kıracağım belki akıllanırsın diye. Nedir canım bu kızın senden çektiği.

En sonunda Ayşe iyileşecek, bu seferde Zehra ince ağır hastalığa yakalanacak tövbe yarabbim ya. Hepsi de senin bu zorbalıkların yüzünden olacak.

Zehra Ayşe için ılık süt getirmek için aşağıya iniyim dediğinde Ömer girdi odaya pişman bakan gözlerle.

Ve Ayşe abisine Zehra’nın kendisinden para almadığını, Nihat’ın da her şeyi yanlış anladığını söylediğinde, Ömer biliyorum Zehra bana her şeyi anlattı, sen üzme kendini dedi alnından öptü ve Zehra süt getirdi onunla çıktılar odadan.

Yener Sevim’i yolda gördü ve konuşmalıyız deyip arabaya bindirdi. Dükkanda hesap sordu. Zehra ödemiş hastane parasını deyince, Sevim taramalı tüfek gibi bir şeyler sayıştırdı evdi şuydu falan fıstık.

Yener de Zehra ne iş yapıyor da bu kadar para alıyor? Dedi. Sevimle Yener çok iyi ikili çok komikler, komik oldukları kadarda kötü. Hey yarabbim ya.

Süt dökmüş kedi gibi pişman Ömer. 

Zehra ya aldığı kolyeyi vermek için kıvranıyor resmen ve akşam bunu tak diye uzatıyor. Olur şehzadem başka bir arzunuz? Sen o kadar lafı söyle, kır dök, parçala, ondan sonra da özür dileme, 

eee sonra bir kolye al ve bunu tak de yok öyle yağma Ömer bey Zehra o kolyeyi takmaz.

Ayşe ye iyi gelir, her şeyin yolunda olduğunu düşünür diyor bide utanmadan. Peki Zehra ya iyi gelir mi? gerçekten her şey yolun da mı Ömer bey? masal anlatma boşuna.

Yüzümü güldüren prenses Asya geldi. Babası annesi için çiçek almış, niye para verip aldın ki? Ökkeş amcanın çiçeklerinden toplasaydın ya dedi. sen ne bilmişsin sen ama o çiçekler izinsiz alınmaz babası da öyle söyledi yasak dedi.

Bunları da Ömer gördü ve hala Nihat’a öfkeli Ömer. Nihat da Ömer’e öfkeli.

Ömer bahçede tek başına yürüyüşte. Kendi iç dünyasında kendi vicdanı ile hesaplaşmakta ve Zehra ya yaptıkları söylediği sözler için pişmanlık duymakta. Kendi kendine de kızmakta. 

Dönüp dönüp odaya Zehra ya bakması da ondan Zehra’nın bir melek olduğuna karar vermek istiyor, bir yanı hala Zehra şeytan diyor ikilemde Ömer. Emin olmak istiyor olamıyor. Emin olamadığı içinde kendine kızıyor. 

Korkuyor Ömer Zehra ya bağlanmaktan. Bağlandıktan sonra onu kaybetmekten. Onu kaybettiğinde de Ayşe yi kaybetmekten. Ve her geçen gün farkında olmadan daha çok seviyor ve bağlanıyor Ömer Zehra ya. Korktuğu başına geliyor.

Ömer aslında çok yalnız birisi, onca yükü omuzlarında taşımak, güçlü gibi görünmeye çalışırken, kardeşini kaybetmemek için elinden geleni yaparken kendini o saf çocuğu temiz çocuğu Ömer’i babası ile hasta yatağında ki o son konuşmalarında orada bırakmış, bir daha da bulamamış, annesinin gitmesi ile de tamamiyle kaybetmiş Ömer. 

Oysa o Ömer temiz saf çocuk Ömer hala onun yüreğinin en derininde bir yerlerde saklı duruyor. Onu birilerinin bulup gün yüzüne çıkarması için. Saklanıyor o Ömer.

Nihat Ayşe için aldığı çiçekleri ona uykusundan öperek uyandırarak verdi. Abisinin her şeyi öğrendiğini söylediğin de Ayşe o çocukken de böyleydi. Annem gittiğinde de, babamı kaybettiğimizde de, bütün sorumluluğu üzerine alırdı. Ben üzülmeyeyim diye dedi.

Akşam yemekte, Zehra kolyesini takmadı. Ayşe ye Nihat kolye almış. Alev de Zehra ya neden kolyesini takmadığını sordu. Zehra da özel bir gece de takacağını söyledi.

Şu Sevim beni gülmekten öldürecek. Çantasında uyuyan parayı önce çantadan çıkardı yatağının arkasına sakladı, olmadı şimdi de bahçeye gömüyor. Bir dirlik vermedin şu paraya ha Sevim hanım, bıraksaydın da uyusaydı mışıl mışıl ama yok sen kendi elinle ettin, gidiyor paracıkların evden dışarı bahçeye çıktılar. Bahçeden de pııırrrr diye kuş olup uçup gidecekler.

    

Yemekten sonra Ömer Zehra ya inadın yüzünden takmadın değil mi? yarın takacaksın kolyeyi dedi.

Zehra da senin aldığın hiçbir şeyi takmayacağım ölürüm daha iyi dedi.

Yine büyük konuşuyorsun Zehra bu kolyeyi takmasan bile sonra ki su damlası kolyeyi takacaksın.

Hem bu kolyeye ilerleyen bölümlerde ne oldu? bu da arabalar gibi elbiseler gibi kayboldu.

Zehra uyuyacağım çıkar mısın deyince, Ömer tam gidiyordu ki, geri döndü ve çıkmıyorum bu gece burada kalacağım dedi. Zehra da biran da çözüldü korkudan.

Ömer den Zehra ya gelsin bu şiir

Uzaktan seviyorum seni, kokunu alamadan, boynuna sarılamadan, yüzüne dokunamadan sadece seviyorum. 

Öyle uzaktan seviyorum seni elini tutmadan yüreğine dokunmadangözlerinde dalıp dalıp gitmeden, şu üç günlük sevdalara inat, serserice değil adam gibi seviyorum. 

Öyle uzaktan seviyorum seni, yanaklarına sızan iki damla yaşını silmeden, en çılgın kahkahalarına ortak olmadanen sevdiğin şarkıyı beraber mırıldanmadan, 

Öyle uzaktan seviyorum seni. kırmadan, dökmeden, parçalamadanüzmeden, ağlatmadan uzaktan seviyorum. 

Öyle uzaktan seviyorum seni; sana söylemek istediğim her kelimeyi, dilimde parçalayarak seviyorum. Damla damla dökülürken kelimelerim masum beyaz bir kağıtta seviyorum.

 

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 32. bölüm Özeti ve Analizi (180 Bölümde Devri Alem)” üzerine 32 yorum

 1. As a Newbie, I am constantly searching online for articles that can aid me. Thank you

 2. I really like your writing style, good info , regards for putting up : D.

 3. Very interesting information!Perfect just what I was searching for! “It’s the Brady Act taking manpower and crime-fighting capability off the streets.” by Dennis Martin.

 4. An impressive share, I just given this onto a colleague who was doing a little analysis on this. And he in fact bought me breakfast because I found it for him.. smile. So let me reword that: Thnx for the treat! But yeah Thnkx for spending the time to discuss this, I feel strongly about it and love reading more on this topic. If possible, as you become expertise, would you mind updating your blog with more details? It is highly helpful for me. Big thumb up for this blog post!

 5. Some truly wonderful info , Sword lily I found this. “The true republic men, their rights and nothing more women, their rights and nothing less.” by Franklin P. Adams.

 6. It’s perfect time to make some plans for the future and it’s time to be happy. I’ve read this post and if I could I desire to suggest you few interesting things or advice. Perhaps you could write next articles referring to this article. I want to read more things about it!

 7. I think this is one of the most vital info for me. And i’m glad reading your article. But wanna remark on few general things, The site style is perfect, the articles is really excellent : D. Good job, cheers

 8. hey there and thank you on your info – I’ve definitely picked up anything new from right here. I did alternatively expertise several technical points the use of this site, since I experienced to reload the website many instances previous to I may just get it to load correctly. I have been puzzling over if your web hosting is OK? No longer that I’m complaining, but slow loading instances instances will sometimes impact your placement in google and can damage your high quality rating if ads and ***********|advertising|advertising|advertising and *********** with Adwords. Well I’m including this RSS to my e-mail and can look out for a lot extra of your respective intriguing content. Make sure you replace this again very soon..

 9. Azeri anonim dedi ki:

  Bence Ömer haklı çünki Zehrayi bile tanimiyor neden güvensin ! Bende öyleyim tanimadiğim birine nasil güvenim . Zehrayi tanidiqca hem güvenecek hem sevecek . Aslı hanım Zehra ile Asyayi kaçıncı bölüm olucaq şimdiden teşşekkür ederim

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Azeri anonim.
   Siz bana soru sormuşsunuz

   “Zehra ile Asyayi kaçıncı bölüm olucaq”

   diye ancak ne sorduğunuzu tam olarak anlamadım. Sadece Ömer’in yarım kalan cümlelerini tamamlamamdan edindiğim tecrübeyle siz bana Zehra ile Asya’nın kaçıncı bölüm kaçırılacağını mı sordunuz?
   Eğer öyleyse bu sorunuzun cevabı 53. bölüm.
   Ama yok, bana başka bir soru sordu iseniz, cümlenizden ben bunu anlamadım kusura bakmayın olur mu.

 10. Zehra dedi ki:

  Iyi aksamlar arkadaslar nasilsiniz.bu gun ben pikniye gitmisdim hep ozeti okumak istedim ama telefon cekmiyodu ya cok uzgun olmusdum.eve geldigimde ilk.isim siteye girib ozeti okumakdi cok sukur okudum tesekkurler aslim eline yureginse saglik.bu gun benim icin cok guzel gectdi basda com guzel gidiyordu ama sonra bir anda cok ama koc kotu oldu ne kadar mutlu olmustumsa o kadarda kotu oldim allah kotu insanlara bildigi gibi yapsin hep onlar yuzunden oluyor bunlar neyse arkadaslar sizinde kafanizi sisirmeyim iyi geceler ben uyuyim cok yoruldum cunki artik ozetide okduguma gore rahatca uyua bilirim ozet cimmasa ama eksik uyuyacaktim ya tesekkuler hepinize

  1. aslı dedi ki:

   İyi geceler tatlı rüyalar Zehracım.
   Güzel başlayan günün neden kötü bitti bilmiyorum ama en azından analizi okuyunca rahatlamışsın buna sevindim 🙂

 11. Aylin dedi ki:

  Ellerine sağlık Aslicim . Ben yoruma en sondan başlayacağım .seni sevim oldurmus gulmekden benide Omerin cocuk tavri . Bu gece burda kalacagim demesi. ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤Omerin pismanligina gelince bu oglanin pismanligi ve cumlelerinin yarim kalması 178 bolum bitmedi gitdi .179 bölümde gece konustugunda cümlesini yarım koymadan konuştu. Ve 180 bölümde konuşmasını sonuna kadar yaptı. Korkardimki 180 bolumdede seni der seviyorum demez ,ama iyiki cümlesini tamamladı. Aslında Yener ve Sevim kotlukle birlikte cokta komik karaktarlerdir. Ve muhteşem ikili olmuşlardı. Sevim nedense hep Zehra hakinda kötü düşünüyor . Kadın elbiseyi görüyor kötü yola düştü diyor ,paranın kokusunu alıyor kötü yola dusdu diyor . Bu kadının ruhu kararmış para para diyerek. Sevim hanim hiç kendi kızına bakmıyor . Vallahi Lale gibi bende o kızdan hiç hoşlanmadım. Ilk Zehranin adından yalan konuşarak elbise aldı. sonrada kiz ders okuyacağım diye diye kendini ask meşk işleriyle yordu. Yasemen konusuncada ,sanki şöyle bir guzel bahar sabahindayim ,guzel gulu ,cicekli bir bahcedeyim ,birden gökyüzü tutuluyor fırtına kopuyor yagmur yaguyor ve o güzül çiçekli bahceni harab ediyor ,gibi his ediyorum,kiz konuşunca . Ve sondaki Cemal Süreyya si’ri muhteşem . Yukarıda Omerin ruh halini anlatmissin ,bir o cümleler ve arkasindanda bu si’ri çok duygulandırdı ,çok dokundu . Yüreğine sağlık. ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

  1. aslı dedi ki:

   Bazen Ömer’in ruh halini çok iyi anladığımı düşünüyorum. Bunu bana çok iyi hissettiriyor kendisi, bazen bir şarkı, bazen de bir şiir o anı tamamlıyor, onun ruh halini.

   Bunu bana Erkan’ın çok iyi olan oyunculuğu yansıttığı gibi, bende sizlere yazı ile aktarabiliyorsam ne mutlu bana canım 🙂

  2. Aslınur dedi ki:

   Ya nedense ben de bütün sezon ısınamamıştım şu Yasemine
   Yani bana çok yapmacık geliyor
   Oyunculuğunu beğenmiyorum , rolün hakkını vermiyor , seyirciye daha doğrusu bana o sahnenin duygusunu yaşatamıyor , veremiyor
   Gerçekten çok yapmacık ve de mıy mıy

   1. Lale turkmen dedi ki:

    Yalniz degilsin;) Ben onu ocsforda gondericem. Kiz butun sezon boyunca ders calişdi ocsfordu hak ediyor hakkini yemiyelim gonderelim hep birlikde, arkasindan su dokerek

    1. aslı dedi ki:

     Önce kimlik ve pasaport işlemlerini halletmemiz lazım Lalecim.

     Kızın kimliği kayıp nereye
     gönderiyorsun kızı? ben sınava giremeyecek diye korkuyorum, geçici belge almış olsa bile bu sınava giremez ise var ya bir sezon daha onun ders çalışmasını çekeceğiz demektir.

     Sen kimliksiz kızı yurt dışına gönderiyorsun hiç güleceğim yoktu ilahi Lalecim 😀

     1. Lale turkmen dedi ki:

      O zaman bana yardam kardeşine soyle onun eli kolu uzundur. Cikartalim bir kimlik. 1 sezon daha ders calişmasina dayanamam sinir krizleri gecirmeye başlarim, Allah korusun. Ne olur Omer kardeş, canim kuzenim benim baldizini gonderelim sende kurtulursun sanada iyi gelmez yaseminin miy miyi. Bir oturup konuşsan sohbet etsen yaseminle bana hak verirsin:(

     2. aslı dedi ki:

      Ömer paşam bak senden rica ediyoruz şu baldızına bir kimlik çıkar sonra da sınava girsin yurt dışı olmasa da olur şehir dışı olsun yeter bir üniversiteye yerleşsin okusun lütfen bir el abisi bu işe 🙂
      Lalecim bak isteğini ilettim bundan sonrası onlara kalmış inşallah sevineceğimiz haberler alırız 2. sezon.

      Birde ne olur dar tayt giydirmeyin şu kıza, hiç yakışmıyor ilk bölümler ne güzel giyiniyordu, yaşına uygun kotlar giysin.

 12. Aslınur dedi ki:

  Aslıcım sağol yazdığın, her şeye rağmen yazdığın için
  Ya bu Ömer hiç uslanmıyor ya
  Bilmem kaaaç bin kere pişman oldu
  Ama her defasında , her pişmanlığının ardından yine Zehra’yı suçladı ve yine pişman oldu
  Pişman olduğunda da çok tatlı oluyor demeden geçemeyeceğim ama 🙂
  Ama zaten sonunda Zehra’nın kıymetini bildi , değerini anladı
  Şimdi bağlasan durmaz Zehrasız 🙂

  1. aslı dedi ki:

   Ömer’in her hali güzel zorbayken de, pişmankende. Pişman olunca çok masum masum bakıyor sanki onca sözü o söylemedi.

   Zehra’nın kıymetini zorbayken de biliyordu da üzmeden de duramıyordu. Nede olsa Ayşe Zehra sayesinde mutluydu gerisi teferruattı Ömer için.

   2. sezonda bir Zehrasız kalsında bak bakalım Ömer ne oluyor.

 13. Könül Azeri dedi ki:

  Merhaba nasılsız dizini bu gün vermediler neden?♡

  1. Aslınur dedi ki:

   Merhaba Könül
   Evet ya bugün de vermediler diziyi
   Yine baktım yayın akışına , 16.25’te Adını Sen Koy gözüküyor ama yok işte
   Yarın inşallah verirler.

 14. Pünhan dedi ki:

  Analiz çok mühteşem.Yunruk boyda yüreyiniz dünya boyda.Kalbinize maşallah.İyi günler.Pünhan.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba, Hoş geldin Pünhan Çok Teşekkür ederim 🙂

 15. aslı dedi ki:

  Resimde Ömer Nihat’ı azarlarken çok tatlı çıkmış. Kibar Ömer 😀

  1. Lale turkmen dedi ki:

   Aslicim itiraf ediyorum ben asla ve asla omerin pişman oldugunu gormek istemiyorum ama malesef ki 1.sezon omerin pişmanliklari ile dolu şunuda soylemeden gecemem zehrada pişman olmadi degil yani omerin dediklerini yapmadan mahalleye gitdiklerinde başina gelenleri izledik. Her mahalleye gidişinde yenerle karşilaşip yenerin zehra ile evlenme istedigi dahada artdirdi.başina bela oldu hatda omerinde. Yeneri gormeye omere soylemeden hastaneye gidip onlarin oynuna geldi. Omere karşi mehtapi savundu sonra mehtap neler neler yapdi..
   Sadece omer hata yapmadi biraz zehrada yapdi ama ben omerin yapdiklarini hep savunmak istiyorum niyedir onu caresizlik icinde gormek istemiyorum heleki kendini suclamasini hec gormek istemiyorum. Benim gibi bir tane omeri hep savunmak isteyen varmidir, suclu olsa bile. Omer karakteri benim gozumde mukemmel insan gibi. Belki sevdiklerini sahiplenmesinden de olabilir

   1. Aslınur dedi ki:

    Ben Ben Ben , Ben de
    Lale ben de öyleyim, Ömere kimi zaman kızsam da çoğu zaman da savunurum
    Kıyamıyorum yaaa , pişman olduğunda da böyle masum masum boncuk gözleriyle bakıyor ya , süt dökmüş kedi misali dedikleri bu olsa gerek
    Onun bu halde olması yaşadıkları yüzünden
    Yaşadıkları onu, bu şekilde davranmak zorunda bırakmış
    Güvensiz kalplerimiz , karaktersiz insanlar yüzünden değil midir zaten…

    1. aslı dedi ki:

     Aslınurcum söylediklerinde çok haklısın katılıyorum sana. Güvenmemeyi en çok güvendiklerinden öğrendi Ömer.

   2. aslı dedi ki:

    Lalecim, arada benim Ömer’e kızmalarım oluyor doğru, kimi zaman da onu yerden yere vurduğum anlarda ama sonra bir bakışı oluyor ki, bir gülüşü, bir davranışı hemen affediyorum onu çünkü kıyamıyorum ona.
    Yani demem o ki, yalnız değilsin bende Ömer’i savunuyorum ama bazende kızıyorum sonrada kıyamıyorum yakışıklıma:)

 16. Lale turkmen dedi ki:

  Aslicim yenere onerilerinin cok guzel.bence sevimi kizartarak yesin gorselligide guzel olur kizartsan. Ayrica o hikayeyi cok begendim. Ellerine saglik canim

  1. aslı dedi ki:

   Nar gibi kızarmış bir Sevim 🙂
   nede güzel gider ayranla Yener servis hazır afiyet olsun. 😀

   Hikayeyi beğenmene sevindim canım o an içimden geldi yazdım. Aklıma ne eserse o an takılıyorum öyle:)
   Hikaye de ki gibi bakmaz isek bu hayata çok şey kaçırırız bence. Anın tadını çıkarmak en güzeli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.