Adını Sen Koy 318. Bölüm Analizi (“ASLI”) 04 Nisan 2018 Çarşamba

Burak 05 Nis 2018 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 318. Bölüm 04 Nisan 2018 Çarşamba

Ömer’in ne bitmez çilesi varmış, doğduğu günden beri doğru düzgün kaç kere yüzü güldü acaba? Bir-iki-üç daha fazlası yoktur. Derdin biri bitiyor biri başlıyor. Dert babası oldu çıktı Ömer. Şimdi de Ercan denen adam çıktı ortaya onunla uğraşıyor Ömer.

Bu Ercan denen adam Ömer’in babasının iş ortağı imiş, hem de annesinin çocuklarını bırakıp gittiği kişi Ömer bu adam yüzünden hem annesinden hem de babasından olmuş. Aile yuva denen o kutsal mabet Ercan denen adam yüzünden yok olmuş.

Ömer yıllardır bilmediği bazı gerçekleri yavaş yavaş öğrenmeye başlıyordu. Ve öğrendikleri onu mutsuz ediyor başı ağrıyor, uyuyamıyordu. Zehra birlikte yemeğe gitmek sonrada sinemaya gitmek istediğini söyledi. Ömer şuan olmaz başka zaman diyerek Zehra yı geri çevirdi.

Defne, Ömer’in çocukluk arkadaşı Bahşende sayesinde konakta ve Zehra dan sonra o da Ömer için arkadaş arasında bir eğlence organize etti ve bizimkileri davet etti. Zehra aradan çekildi Ömer gelsin seninle dedi. Görünürde Ömer dışarı çıktı sanki Defnenin davetine gider gibi görünse de Zehra öyle inansa da ve kendi davetini reddettiği için Ömer’e kızsa da erken geleceğim deyip gitmesi biraz olsun sakinleştirmişti Zehra yı.

Ve Ömer erken geleceğim dediği halde saat kaç olmasına rağmen eve gelmemişti. Ömer’i aradı Zehra. Açmadı Ömer mesaj yazdı. Zehra da bu mesaja çok kızdı. Beni bekleme, sen uyu, geç geleceğim, işim bitmedi merak etme.

Ömer eğlencede değil bu mesaja göre. Ama Zehra onu Defne ile gitti sanıyor çok kızıyordu. Bensiz gittiği yetmezmiş gibi bir de uyu diyor kolaysa gel sen uyu diyerek Ömer’e içinden serzenişte bulunuyor, bir yandan da çok kızıyordu. Zehra Ömer’i çok seviyor ve artık Ömer’in gerçekten eşi olmak istiyor, kaç gecedir bunun için hazırlanıyordu ama Ömer bir türlü odaya gelmiyordu.

Zehra Ömer’i düşünüyor, onunla ilgili geçmişte yaşadığı küçük anları yeniden hatırlıyordu. Ömer orada biz sen ve ben daha fazla beklemesek diyordu. Evet artık Zehra da beklemek istemiyordu ama Ömer yoktu ortalıkta. Bu durum Zehra’nın hiç de hoşuna gitmiyordu. O arkadaşları gezsin eğlensin sen burda deyip iyice öfkeleniyordu. Öyle ki bütün öfkesini mumlardan çıkardı. Söndürdü tek bir nefeste hepsini. Kendine de aptal diyordu.

Ah Zehra ah sen aptal değil düpedüz Ömer’e sırılsıklam aşıksın, onu özlüyorsun, kıskanıyorsun ve biran önce eşi olmak istiyorsun olay bu ve bu senin en doğal hakkın çünkü siz evlisiniz zaten.

Bir zamanların kötüsü Çetin hapse girip çıkınca biraz olsun akıllanmış gibi duruyor. Tabi huylu huyundan vazgeçmez der büyükler de, kötülerde pişman olup iyi olabilir. İyinin kötü olduğu gibi. Örnek Nihat gibi. Tersine dönmüş gibi dünya. Salim amcanın dükkanının önüne giden Çetin, bir şekilde Salim amca ile karşılaşır ve cebinden hapisteyken yaptığı anahtarlığı verdi. Ben bıçak var sanmıştım oysa. Neyse, Salim amca Çetin ile tanıştı. Onu dükkanına çay içmeye davet etti. Aldı içeri birlikte çay içtiler sohbet ettiler. Çetin pişmanlıklarını dile getirdi. Çaresiz olduğunu söyledi. Salim amca da Ölümden başka her şeyin çaresi vardır diyerek moral verdi. kalacak yerin var mı diye sordu. Çetin’e kucak açtı. Bilse ki yeğenine Çetin neler neler yaptı. Çetinde akıllıca davranıp kaleyi içten feth edip Canana öyle yaklaşmayı düşünüyor. Bakalım ilerleyen zamanlarda Salim amca olanları öğrenecek mi?

Zehra çoktan uyumuştu. Ömer geldi geç olmuştu. Zehra yı bir süre izledi. Yanmış mumları ve yatağın üzerindeki geceliği gördü beni beklemiş dedi. Yanı başına oturdu Zehra ya sevgi ile bakarak bir süre uyuyan güzelini izledi. Yanağını okşadı ve öptü. Takım elbisesini değişip eşofmanlarını giyip geldi. Bir süre daha sevdiği eşini izledi. Alnından öpüp üzerini örterek yanından çıktı. Zehra ile uyumadı çünkü kafası çok karışıktı, cevap bulmak istediği soruları vardı. Uykusu yoktu.

Çalışma odasına gitti, bugün jülidenin Bahşende ile buluştuğunu belgeleyen bir resmi Jülide nin şoföründen gecenin bir vakti kuytu bir yerde buluşarak almıştı. Julide özellikle bunu Ömer’in öğrenmesini istemişti. Bahşende’nin Ercan ile iş birliği içerisinde olduğunu Jülide sayesinde öğrendi Ömer.     

 Gece bitmiş sabah olmuştu. Zehra Ömer’i görmeden onun gözlerine bakmadan bir güne başlamıştı. Kolay değildi bu Zehra için. Eğer gelmedi ise kendi kaybeder diyordu. Sonra da o nasıl olacaksa diyordu. Ömer’i kendisi baştan kaybetmek istemiyor şaşkın aşık Zehra.

Ömer’i aradı koca konakta ve misafir odasında uyurken buldu içi rahatladı. İçinden hep Ömer’e söylendi durdu. Sen evli bir erkeksin nasıl olurda dışarda geç saatlere kadar kalırsın? Hem sen anla gitme, ben sana nasıl söylerim sana gitme diye sen anla dedi yüksek sesle.

Sonra da sana o kadar dışarda yemek yiyelim dedim bana gelince hayır demeyi biliyorsun derken uyuyan yakışıklı Ömer uyandı. Zehra’nın onu izlediğinin farkındaydı ve açıkça sordu ne zaman geldin? Beni mi izliyordun diye? Zehra da yeni dedi. Ömer de başımda tatlı tatlı konuşan, huysuz biri vardı diyerek sen daha önceden geldin haberim var demeye getirdi.

Ömer açıkça dürüstçe ben dün gece odaya geldim seni seyrettim dedi. belki sende beni izlemişsindir diye soruyorum izledin mi beni dedi. Zehra da inkar etti. Sen dün gece çok güzel uyuyordun uyuyan güzel mi desem, yoksa uyuyan şirin mi deyince Zehra hiç biri ben öfkeli dedi.

Zehra bugünlerde öfkeli olduğunu söyledi. haklı da Ömer’i bekle bekle nereye kadar? Demi Zehra. kaçta geldin? Gecen nasıl geçti diye Ömer’i sorguya aldı Zehra. Ömer de 3 de geldiğini, öyle sıradan bir geceydi işte dedi. Zehra ayrıntı vermediği için içinden kızdı yine. Tam gidecekken, Ömer ceketini uzattı şunu da alır mısın diyerek ve onun sayesinde Zehra yı kolundan tuttuğu gibi kendine çekti. Zehra’nın kolu bu çekmelerden acımıyor mu?

Zehra biran da kendini Ömer’in kollarında buldu. Ömer Zehra ya sarıldı. Boynundan öptü, kulağına da seni seviyorum dedi. Bu arada sessizde olan telefonu çaldı Ömer’in arayan komiser Murat dı yanlış görmediysem.

 Ömer Bahşende ile yüzleşti resmini gösterdi. Sizin iyiliğiniz için görüştüm dedi. Ercan ile neden görüştün? Jülide başka türlü ulaşamazdım dedi. her şekilde sıyrılmayı başardı Bahşende.

Zehra da kahve yapıp çalışma odasına getirince, açık olan dosyadan Ercan’ın kim olduğu öğrendi. Ömer kahveyi içmeden çıktı gitti şirkete.

Aysel’in pastanesine de bir blogger gelecekmiş ama adamı tanımıyorlar. Daha önce hiç görmemişler. Kıyafetinden bakıp tanıyacaklar ona göre iyi davranacaklar adama ne de olsa yazısında pastaneden bahsedecek.

Ye kürküm ye olayını bir kere daha burada yaşayarak gördük. Dış görünüşüne göre birini gözlerine kestirdiler. Ona çok iyi muamele yaptılar. Onlara göre bu kişi bir boggerdi. Ama yanılmışlardı. Asıl blogger ilerde oturuyor, ama kimse onunla ilgilenmedi. İlgilense de geç ilgilendiler.

Ömer şirkette, Defne de işe başlamış şirkette. Oh ne ala. Özgeyi şirkete çağırtan Ömer, Özge gelince onunla yalnız konuştu. neden böyle bir ihaneti yaptın? diye sordu. Bir süre sessiz kalan Özge, Ömer’e bu ihaneti hasta olan kardeşi için yaptığını, yoksa kardeşinin gözlerinin önünde öleceğini buna izin veremeyeceğini, çok pahalı olan ilaçlarını alabilmek için bunu yaptığını söyledi.    

Bu esnada da Zehra Ömer’i aradı. Ömer de meşgule attı. Zehra da buna kızdı. iyi de adamın işi gücü var. Sorun çözmeye çalışıyor. Sende hiç olmadık zamanlarda arıyorsun Zehra. hem senin işin yok muydu çizim falan yapsana.

Özge Ömer’e kardeşinizin gözlerinizin önünde ölmesi ne demek siz bilemezsiniz dedi. tamda adamına söyledin. Ömer’in kardeşi de hastaydı ama şanslıydı abisi vardı ve varlıklıydı Ayşe. maddi açıdan sıkıntı yaşamamıştı ama kaybetme korkusunu hep yaşamıştı Ömer.

Evet hastane kapısı önünde beklemek hele ki, çaresizce beklemek, paran olmadığı için tedavi olamamak çok kötü. Allah kimseye yaşatmasın bu durumu.

Özge bilmese de Ömer çok iyi anlıyordu Özgeyi yaşadığı o duyguyu. Ama bir patron olarak sen neden çalışanlarının neye ihtiyacı var bilmiyorsun Ömer? sen nasıl bir patronsun bu sana ders olsun çeki düzen ver ve araştır sıkıntısı olan çalışanlarınla tek tek yakından ilgilen Ömer.

Dışardan sana hançer saplayamasınlar sen sahip çık çalışanlarına Ömer. bakalım Özgeye ne yapacak Ömer?

 Jülide yi araba ile bir yere götürüyordu Ercan’ın adamı ve arabada Muhsin de vardı. O julide nin araçtan kaçmasını sağladı bir miktar para da verdi. bakalım julide kime? Nereye sığınacak?

Ömer şirketten eve gelmiş. Zehra Ömer’e hesap sormaya başlayınca, Ömer de sen aradığında toplantıdaydım açamadım dedi. Karım bana istediği zaman hesap sorabilir, hiçbir itirazım yok, benim boynum karıma karşı kıldan ince dedi.

AŞK ACISI BU

Beni koyamazsın eller yerine 
Kalbimi kıramazsın suçum ne ki söyle?
Sen beni koyamazsın eller yerine
Kalbimi kıramazsın suçum ne ki söyle?

Gülmüyor sensiz yüzüm 
Hayat zalim bir hüzün
Bense çektiğim kadar, derdin tesellisini bilirim,
Şimdi sen de gidersen böyle
Kim çeker nazımı söyle?
Sen üzülme bi tanem aşk acısı bu
Ben çekerim kime ne?

Amman, amman bırakırsan düşerim en derine 
Amman, amman kaybolursan adım çıkar serseriye

 

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 318. Bölüm Analizi (“ASLI”) 04 Nisan 2018 Çarşamba” üzerine 19 yorum

 1. Anonim dedi ki:

  Kimse yokmu.nerdesiniz?

 2. Anonim dedi ki:

  Iyi ak$amlar arkada$lar.nasilsiniz?319 bölüm analizi yokmu?

 3. Ayan dedi ki:

  HAYIRLI CUMALAR.
  Nasilsiniz melekler?
  Aytacım begenmene sevindim. Demek dogru zamanda yazmisim.
  Daha “Beni çok sev” var onu da güzel bir gelisme olursa dizide yazarim.

  Xanimcim hos buldum.
  Sen nasilsin canim?
  INSALLAH IYISINDIR.

  Radacim Hos geldin.
  Uzun zamandir konusamiyoruz. Sizi merak etmisdim.

 4. Aytac azəri fan dedi ki:

  Vay be benim ayanima bak ne guzel yazmsin ayancim tam omere uyğun olmus eline saglik hos geldin canım arkdasim nasilsin çok ozledim seni iyisndir inşallah siteye bakyorum da eski güner gözümü onu de canlanyor ıçim den nerde o eski güner diyorum nezman site ye giryoum herkez dizi hakin da fikrini yazmış cikmis baska hiç bi sey guzel söhbət dostluk yok malesef tam bi dizi site si olmuş burasi zaten oylydi ama arkdaslik olun ça çok daha guzel olyordu neyse kendine iyi bak canım içi bitanecik arkdasim səni çok sevyorum opdum

 5. Aysel dedi ki:

  Hayırlı cumalar Aslım canım nasılsın? Kaç gündür yoksun çok merak ettim seni. Analiz çok güzel olmuş canım eline sağlık çok teşekkür ederim

 6. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi günler.Asli hanim iyimisiniz.

 7. Lale turkmen dedi ki:

  Aslicim tesekkur ederim analiz icin. Cok guzel olmus her zamanki gibi. Ellerine saglik

 8. Zehmer dedi ki:

  Evet bugünkü bölüm de ben de anladım normal ayara gelebildiler sonunda yakında zehra nin bebek olayı patlar ama büyük ihtimalle bu haberi öğrenmemiz başka bir aksiyonlu sahneye kaldı senarist her şeyde olduğu gibi bu haberi de uzattikca uzatacak ercan ortaya çıkacak bence zehra hamile kaldıysa bile kacirilinca bebek doğmadan düşebilir de

 9. Anonim dedi ki:

  sonunda vuslat oldu ama kimse farkina degil

 10. Gozel dedi ki:

  Iyi akşamlar Aslim cok guzel teşekkur ederim canym ellerine saglyk
  Radacim hoş geldin iymisin canym hastalandynmy sen neden yoksun gecmiş olsun bitanem

 11. xanim azeri fan dedi ki:

  radam kiz hos geldin nasilsin canim ne oldu sana insallah iyisindir merak etdim ve ozledim seni cok gecmis olsun rabbimden acil sifalar dilerim ayanim sende hos geldin canim nasilsin kiz ozlemisim seni allaha emanet ol

 12. Ayan dedi ki:

  ASLIM. Canim ögretmenim. Analiz tek kelime ile Süperrr.
  Nasilsin MOTIVASYON REHBERIM?
  INSALLAH iyisindir.
  Ayrica su Ömer için yazdigin Dertlerin babasi lafi çok hosuma gitdi.
  Su sarkiyi yazmadan geçmeyecegim.
  (ömer kaderine söylüyor):
  Bi de baktim ki o da ne?
  Sürü, sürü bi sürü çile.
  Toplanmis geliyorlar
  Güle oynaya gönlüme.

  Hani sözdü bundan böyle
  Gülecektin yüzüme,
  Yaziklar olsun sana
  Çelmeni taktin ya yine.

  OOOOOOOOOOOOF!
  Içime içime ata ata
  Zehra kovdu odadan.
  OOOOOOOOOOOOF!
  Bu gidisle sonunda
  Salicam akli çayira.
  *****
  Yolla, yolla kaderim yolla
  Acilari bana yolla
  Nede olsa dert
  Babasiyim ya ben.
  Vur ya, lafi mi olur vur ya
  Ne de olsa
  Sabir tasiyim ya ben.
  ~~~~~
  Bendeki de can
  Insanim en nihayetinde
  Tut çek elimden
  Umudum uçurumun esiginde

  OOOOOOOOOOOOOF!
  Içime içime ata ata
  Pat diye patliycam vallah.
  OOOOOOOOOOOOOF!
  Bu gidisle sonunda
  Salicam akli çayira.
  *****
  Yolla, yolla kaderim yolla
  Acilari bana yolla
  Ne de olsa
  DER BABASIYIM ya ben.
  Vur ya, lafi mi olur vur ya
  Düsene bi de sen vur ya
  Ne de olsa
  Sabir tasiyim ya ben.

  Ah benim su bagri yanik kalbim
  Bi türlü gün yüzü göremedi.
  Felegin elinde oyuncak garibim
  Bi türlü sadet ne bilemedi.

  TARKAN.

  Bence uygun zamanda yazdim. Nasil oldu?

 13. xanim azeri fan dedi ki:

  hayirli aksamlar aslim pamuk kalbli arkadasim nasilsin analiz cok guzel olmus eline saglik bende su defne civ civiyi gorunce kalbime agrilar giriyor cocuklukta bilmem oyle yaptik boyle yaptik diyince cildirdim resmen siz artik buyudunuz omerin artik guzeller guzeli karisi zehrasi var zaten anlasana of bahsende cadisi nihati gercekten gozumden dustu bu da nazmisin yuzunden adam sovuk oynuyor aykut igdelinin gercekten kakbi kirilmis gul gibi oyuncumuz elden gidiyor of senaristlerin yuzunden cetinde geldi huyundan vaz gecmez ve akillanmaz allah bilir salim amcaya zarara ugraticak neyse analizin bana ilac gibi geldi kendine cok iyi bak allaha emanet ol

 14. Edebiyat ve şiir sever dedi ki:

  Çok güzel yazmışsın arkadaşım eline yüreğine sağlık teşekkürler

 15. Aytac azəri fan dedi ki:

  Aleykum selam rada hos geldin ben iyim çok şükür sən nasilsin dizi hakin da yazdik larına katlyorum sacma sapan bi hale sokdular diziyi resmen kukla gibi oyntyor nazmiye bizi hiç dizi hakin da yorum yazasim yok çətin de döndü bahsnde defne derken bi de ercan kecer cikdi basimiza yakin da su ercan kecer zəhranın öz babasi cikar sa hiç sasrmam bence kesin zehra ni baba si cikcak büyük halla ömər soylemsdi zaten kotu bir diye

 16. Rada dedi ki:

  Selam. Nasilsiniz arkadaslar? Aslim her uc analizin gozel olmus. Saglik sorunlarimdan dolayi yazmadim kusura bakma. Sen nasilsin? Derslerin nasil gidiyor? Diziye gelince dusundukce sinirleniyorum. O ask huzur dusmani nazmiye ve kafa kafaya verdigi gerizekali senaristler kaliteli oyuncularin diziyi birakmasina neden oluyor. Gerci isine geliyordur onlar yarisma programdan buldugunu daha ucuza diziye getiriyor. Bir kaliteli oyuncu parasina 5 tane gereksiz kisi aliyor.Merak ediyorum sirada kim olucak nihatla cevrosdan sonra. Aykuta uzuldum uzgun halleri demirin son sahnelerindeki gibi. Demirde oyleydi. Boyle ayrilmak oyuncunun ruh haline bile etkisini gosterir. Bu da izleyiciye yanisiyor.Omere gelince odun oldugunu ispat etmekten yorulmayacak. Her gece mumlar yanip yanip duruyor israf. Get karinin yaninda uyu ne isin var calisma odasinda ya da disarida. Birde defne var tabi. Bahsosun defnenin kolundan tutub zehranin odasina gelib zehra sen omerin yaninda uyuma defne uyusun onlar eskiden de boylelerdi hic ayrilmazlardi diyib zehrayi musafir odasina gondermedigi kaldi. Betul beklenen bebek zehradan diyil defneden olacak diyor ya bahsos sayesinde yakin zamanda gercek olur. Cetin manyagi eksikti geri donub gelisi ile serefler verdi. Bu manyagin akillandigi falan yok numara yapiyor pislik herif.

 17. Aytac azəri fan dedi ki:

  Selam akadslar sizler nasilsiniz iyisnzdir inşallah bi kaç gündür yazmyorum diye sizi unutum sanmayin ALLHA in izini iyle burdayim bi yere kayip olmam bende bukdar kolay kurtula bilceyniz dusnmediniz inşallah saka yapyorum arkdaslar hepinize iyisnzdir inşallah ben simdilik cikyorum yine yazarim

 18. Aytac azəri fan dedi ki:

  Selam aslicim nasilsin canım arkdasim iyisndir inşallah beni sorcak olur san çok şükür ben de iyim canım kaç gündür yok dum ozledim senin bu guzel okur ken huzur buldugum anlizlerin tabi seni ve diger arkdaslarim da çok ozledim o baska çok tesekkur ederim bitanem her zaman ki gibi benim yoklugum da yazdığın analiz ler de bi bir den guzel olmus gonlune saglik kendine iyi bak ALLHA emanet ol seni çok sevyorum gorsurum:)

 19. K.Azeri. dedi ki:

  Ilk te$ekkür benden olsun Asli hanim.ellerinize saglik.ben 316 bölümde bir soru sormu$tum.cevab verme gereyi duymadinizmi yoksa ba$ka bir $ey mi?nasil olsa da anlarim canim benim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.