Adını Sen Koy 317. Bölüm Analizi (‘ASLI’) 03 Nisan 2018 Salı

Burak 04 Nis 2018 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 317. Bölüm 03 Nisan 2018 Salı

Merhaba arkadaşlar 317. Bölüm analizine geçmeden önce okuduğum bir haberi sizlerle paylaşmak istiyorum. Neden bu haberi sizlerle paylaşıyorum? Aslında dizi ekibinden okuyan arkadaşlar varsa ki, var ben inanıyorum kendilerine biran önce ekip olarak, senaristinden, yönetmenine, yapımcısına vede oyuncusuna kadar herkes bir çeki düzen versin diye bu haberi paylaşmak istiyorum. Buyrun haber olduğu gibi aktarıyorum ve sizlerden de yorum bekliyorum.

‘Aile dostu’ dizilere destek geliyor

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı İlhan Yerlikaya, “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığıyla ‘aile dostu’ dizilerin ödüllendirilmesi projemiz var. Bunun mevzuatı oluşturuldu ve 8 milyon lira kadar bütçemize koyduk” dedi.

Yerlikaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “aile dostu” diziler ile televizyonlarda yer alan film ve animasyonlara bu yıldan itibaren verilecek teşvik ödülü çalışmasının detaylarını anlattı.

RTÜK’ün sadece denetleme değil aynı zamanda bir düzenleme kurulu olduğuna dikkati çeken Yerlikaya, ilk olarak Türkçenin doğru ve güzel kullanımıyla ilgili spiker ve sunuculara diksiyon dersi vererek sertifikalandırdıklarını belirtti.

Yerlikaya, Türkiye’nin tüm bölgelerinde bu çalışmayı yürüttüklerini, hatta bazı bölgelerde yoğun talepten dolayı çalışmayı tekrar ettiklerini kaydetti.

 

“SEMBOLİK AMA ONURSAL BİR ÖDÜL OLACAK”

Bu uygulamanın yanında “aile dostu” dizi, TV’deki filmler ve animasyonlara teşvik ödülü verilmesine yönelik çalışmanın da devam ettiğini bildiren Yerlikaya, şunları söyledi:

“Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığıyla ‘aile dostu’ dizilerin ödüllendirilmesi projemiz var. Bunun mevzuatı oluşturuldu ve 8 milyon lira kadar bütçemize koyduk. Aile Bakanlığımızla kriterleri belirledik, bunu onayladık. Daha sonra Sayıştay gibi resmi diğer yerlerden de onaylar geldikten sonra bu ödülleri dağıtmaya başlayacağız. Belki sembolik ama onursal bir ödül olacak. Yani parasından ziyade Radyo ve Televizyon Üst Kurulu ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından ‘aile dostu’ dizi olarak kabul edilmesi dizilerimizin hem iç piyasada daha fazla tutulmasını hem de uluslararası camiada da Türk toplumunun, kültürünün daha iyi tanıtılmasına aracı olur.”

Türk dizilerinin yurt dışında çok satıldığını, satılan dizi sayısının 100’ü aştığını ve son zamanlarda Avrupa, Asya ve Kafkasya’da çok sayıda Türk dizisinin izlenmeye başlandığını anlatan Yerlikaya, bu durumun yüz güldürdüğünü ancak Türk toplumunun daha iyi tanıtılması için sıkıntılı içeriklerin de düzeltilmesi gerektiğini vurguladı.

Yerlikaya, Türkiye’nin ve Türk kültürünün diziler üzerinden tanıtımının önemine işaret ederek, “Siz ne kadar para harcarsanız harcayın bir dizideki Türk kültürünün, tarihi yerlerin gösterilmesini, Türkçenin doğru ve güzel kullanımını sağlamayı başka hiç bir reklamda yapamazsınız ama o dizide küfürün envai çeşidini sergilerseniz o zaman o dizide siz Türk kültürüne de hakaret etmiş, Türk kültürünü de yanlış aksettirmiş olursunuz.” şeklinde konuştu.

 

ÖDÜLLERİN İLKİNİN BU YIL VERİLMESİ PLANLANIYOR

RTÜK Başkanı Yerlikaya, yasal düzenlemesi son aşamaya gelen teşvik ödülü sisteminin nasıl işleyeceğine yönelik şu bilgileri verdi:

“Şu anda ödülleri belirleyecek komisyon oluşturulacak. Bilim adamlarının, sektörden isimlerin de olması planlanıyor. Ondan sonra da ödülün dağıtım aşamasına geçilecek. Biz normalde haziran veya temmuz gibi düşünüyorduk ama süreç elimizde olmayan sebeplerden biraz uzadı. Dolayısıyla belki temmuz, ağustosu bulabilir ama bu yıl inşallah Aile Bakanlığımızla ilk ödülleri dağıtmayı düşünüyoruz.”

Televizyonlardaki “aile dostu” dizi, film ile animasyonlara teşvik ödülünün bu yıldan itibaren her yıl verilmesini hedeflediklerini aktaran Yerlikaya, detaylar üzerinde çalışıldığını ifade etti.

**************************************************************************

 

Haber bu arkadaşlar ve bu ödülü ilk bizim dizimiz alsın isterdim ancak Nihat’ın Ayşe yi aldatması üzerine yazılan senaryo bu şansı kaybetmesine neden oldu bence siz ne düşünüyorsunuz bilmiyorum?

Dizi ilk başladığı 1. Sezondan beri diziyi takip eden birisi olarak burada hep yazdım bilenler bilir ve dizi ekibi de okuduğu için bu sayfaları ona göre geri dönüşler yaptı dizide. Ezan sesi, özel gün kutlamaları, kız kulesi, cami, Kur’an-ı Kerim, Atatürk, Türk bayrağımız, tarihi mekanları gezsinler dedim hep yazdım isteklerimi.

 Ancak Nihat olayı bizim dışımızda gelişti biranda oldu bitti. Benim gönlüm isterdi ki, Nihat dizi de kalsaydı mutlu mesut aile yuvasına eşine kızına bağlı Ömer’e destek iyi biri olarak şirket de çok iyi yerlere gelseydi. Ve bu ödülü de bizim dizimiz alsaydı. Şimdi bu şartlar altında nasıl alır? Alır mı bilemem? Senariste, yönetmene, yapımcıya sormak lazım sizce yaptığınız işe siz ödül verir misiniz? Buyrun açıkça cevap verin öz eleştiri yapın kendinize ve bu ödülü alabilmek adına senaryoyu değiştirin ödülü alın bizi de şaşırtın dizi ekibi, senaristi, yapımcısı, yönetmeni. Ve de bu dizide emeği geçen oyuncular. Sevgiler saygılar efendim.

************************************************************************

 

ŞİMDİ GELELİM ANALİZE 🙂

Ömer, Komiser Murat dan Jülide hakkında ve Zehra yı kaçırma emrini veren kişi hakkında bilgi istemişti. Murat komiser bir dosya göndermiş Can ile ve Ömer dosyaya bakınca Ercan Keser ve resmini görünce bu adam babamın ortağı dedi. Annesi babasının ortağı ile evlenmiş. Ömer buna çok şaşırdı. Beklemiyordu böyle bir şeyi. Ömer’in yüreğinde çok büyük bir fırtına koptu. Savruldu gitti koskoca yıllar gözlerinin önünden.

Ömer çocukluğuna, annesinin o arkasına dahi bakmadan çekip gittiği ana geri döndü, yeniden yaşadı o anı. Ömer öfkeliydi annesinin o adam için evi terk etmiş olması, babasının ölümüne neden olmaları çok dokunmuştu Ömer’e. Annesiz ve de babasız geçen bir çocukluk yaşamışlardı Ömer ve Ayşe neden Ercan Keser ve annesi yüzünden.

 

Biri karısı, diğeri ortağı, katil diye öfkeleniyor ama elinden de bir şey gelmiyordu. Bunu neden daha önce öğrenmedim diye kendine kızdı Ömer. Boşuna kendine kızma, anneni görmek istemeyen sendin, onun hakkında bilgi sahibi olmak istemeyende sendin. Her şeyin bir vakti saati vardır, o saat bu saatmiş şimdi öğrendin Ömer geç değil.

Bahşendeyi de Ercan telefonla arayarak geçmişi yad edip kendini şöyle bir hatırlattı. Şuan sahip olduğu ne var ise hepsi Bahşende sayesindeymiş. Bir anne öz evladına bunu nasıl yapar? Yuvasını nasıl dağıtır?

 

Ayrıca bu senaryo geçen sezon Hilmi Yılmaz üzerinden yazılacaktı ama olmadı sanırım. Çünkü, Hilmi Yılmaz Ömer’in babasının mal varlığını ele geçiren, annesini seven ve onu elde etmek için elinden geleni yapan ve Ömer’in babasının ölümüne neden olan kişi olarak gösterilmişti. Ömer Hilmi Yılmaz ile yağmurlu bir günde sahilde konuşmuştu bu konuyu babamı iflas ettirdin, tüm varlığının üstüne oturdun, ölümüne sebep oldun, başka ne istiyorsun Hilmi Yılmaz demişti Ömer 138. Bölümde.

Şu durumda Ercan nece iş yapmaya ortaya çıktı? Hilmi ile evlenmemiş Jülide. Kimseye yar olmamış gitmiş Ercan’a yar olmuş o da zorla. Hem Hilmi, hem de Ercan nasıl ölümüne sebep oluyor aynı anda iki ortak ikisi de hain sırtından vurmuş ne acı. İnsan bu hayatta kimseye sırtını dönmeyecek anlaşıldı.

 

Ercan geçmişte Bahşende ile iş birliği yapmış ve şimdi de yapmak istiyor. Jülide çocukları ile konuşmasın buna engel ol diyor telefonda. Hediye abla odaya girdi. Bahşende hanım ona kızıyor neden kapıyı çalmadan içeri girersin diye?

Hediye ablada kapıyı çaldım siz duymadınız dedi. iyi de bende duymadım kapı sesini, içinizde kapı sesi duyan var mı? hem sende çoğu zaman kapı çalmadan içeri giriyorsun. Bahşende hanım yapmadığın bir şeyi neden karşındakinden bekliyorsun?

 Ömer Selinden iş yapacakları şirket hakkında araştırma yapmasını istedi. Ulaştığı bilgi şirket sahibinin Ercan Keser olduğuydu. Ömer fark etmeseydi şirket elinden gidecekti. Özge de ona çalışan bir köstebekti.

Ömer kendi kendine, babamın her şeyini çaldın, malını, mülkünü, parasını, aile dedi kaldı aynı şeyleri bana yapamayacaksın dedi. Savaş başlıyor gazamız mübarek olsun. Ercan ile Ömer karşı karşıya elbet bir gün gelecek kızılca kıyamet kopacak o gün.

 

Zehra da salonda tek başına oturmuş dün gecenin sabahında Ömer ile yaşadıklarını avans meselesini hatırladı. Artık vuslatı istiyor Zehra hep Ömer’i düşünüyor. Ama birde annesi yüzünden kızgın halini hatırladı Ömer’in şimdi zamanı değildi.

Defne geldi salona biraz konuştular. Sonra da Bahşende geldi. Kahve söyledi ve Ömer’i de çağırması için Defneye kızım Ömer’i de çağır dedi. Zehra çağırmak için hamle yaptı ama Defne ondan önce hareket etti. Ömer gelmez ise kulağından çeker getiririm dedi.

Hoooppp orda durun bakalım. Eşi dururken elin kızı neden çağırıyor Ömer’i? Kulaktan çekmekte ne demek karşında liseye giden genç bir çocuk yok Defne. Evli ve şirket yöneten bir ağır başlı Ömer var haddini de yerini de bil, uzak dur Ömer den o bacaklarını kırdırma bana.

Zehra da Bahşende ye bakıp oturdu saf gariban Zehra. Bahşende Zehra yı evin hanımı olarak görmüyor. Hediye ablanın getirdiği kahveyi ona ikram etmesine izin vermedi. Sanki evin gelini değilde hizmetçisi Zehra. Bahşende hanım Bahşende hanım sen dua et büyüğümsün yoksa kahveyi alır başından aşağıya dökerdim senin. Zehra Ömer’in eşi evin hanımı bunu bil. Bilmiyorsan öğren tepemin tasını attırma. Nihat a olan öfkemi senden çıkartmayayım.

Ayşe de şirkette Nihat ın odasında Nihat yok. Aradı. Araba kaza yaptı serviste işim bitti geliyorum diye o kadının yanında yalan söyledi Ayşe ye. Nihat çok soğuk, mutsuz kendisi de huzursuz bu rolden belli Aykut İğdeli üzgün böyle olmamalıydı.

Şirkete geçince Ayşe Nihat’a sarıldı. Nihat’ın kalbi onun için hep sığındığı limanıymış. Ah Ayşe ah o liman başka gemilere yer açtı. Ömer de Nihat’a ulaşınca neden telefonlara bakmadığını sordu. Özgeyi anlattı araştırmasını istedi. Ömer şimdi de Nihat dan darbe yiyecek. Revamı bu? Kardeşini aldattığını öğrenince Ömer yaşatır mı Nihat’ı ve bak ben haklıydım iyi ki sana evlilik sözleşmesi yaptırmışım kardeşimi nasıl aldatırsın diye hesap soracak öğrenirse Ömer.

Nihat Koray dan Özge ile konuşmasını istedi. İpek de yanındaydı. Bu sahne başka zaman çekilmiş anlaşılan ipek’in saç modeli içerde farklı burada farklıydı. Biraz daha özen ve dikkat yönetmen hanım. Sahnelerin devamlılığı önemli.

Çetin hapisten çıkmış gelmiş, kendini Canana affettirmek istiyormuş. Canan ben sana inanmam, sevdiğim insanlara senin yüzünden zarar verdim, sen beni kandıramazsın, tuzağa bir daha düşmem dedi. çekti gitti. kimseye de Çetinden bahsetmedi. Ne diyecekti ki, korktu söylemedi ama söyleseydi yardım ederlerdi.

Ömer çalışma odasında babaannesi ile konuşarak, açık ve net olarak, o kadının Ercan için bizi terk edip gittiğini biliyor muydunuz? diye sordu. Bahşende de biliyordum sizi korumak için söylemedim dedi.

Bahşende bu konu da Zehra yı suçladı. Hoppala. Zehra’nın burada suçu ne? Kadın kendi çekip gitmiş yıllar önce.

Zehra Ömer ile birlikte güzel bir akşam hayal edip Ömer’i yemeğe çıkarmak oradan da sinemaya gitmek istedi ve hazırlıklara başladı. Ömer’in sevdiği bir elbiseyi seçti. Bu sayede Ömer’in kafası az da olsa dağılacak iyi olacaktı Ömer.

 Defnede kendince Ömer için planlar yapıyor arkadaş çevresini topluyordu.

Zehra Ömer’in yanına çalışma odasına geçti. Ömer Zehra yı kıyafeti içerisinde çok beğendi. Zehra dan da öpücüğü kaptı. Zehra akşam yemeğine davet etti Ömer’i ama Ömer bunu bu akşam yapmasak ertelesek diyerek, içinden Ercan Keser işini yarım bırakamam dedi. Zehra ya da benim keyfim yok senin de kaçsın istemem dedi.

 Ömer ile Zehra el ele göz göze konuşurken paldır küldür odaya Defne girdi ben geldim diye. Yavaş. Ahıra mı giriyorsun nedir? Kapı çalsana zenginlerin hepsinde bu adet olmuş anlaşılan kapı çalmadan giriyorlar içeri sonrada başkalarına kızıyorlar. Önce sen yap olmadı mı kendi kendine sen kız.

Defne akşam kolejden arkadaşlarla buluşacağız, sende, sizde geleceksiniz dedi. Ömer biz gelmeyelim dedi. Zehra Ömer gitsin ben gelmeyeyim dedi. Zehra ben aradan çıkayım sizi başbaşa bırakayım dedi gitti.

Hoppala nereye Zehra? sen onun eşisin. Gitmesi gereken biri varsa o da Defne sen değil.

Defne emri vaki yaptı. Zorladı Ömer’i.

Bahşende de Jülide ile dışarda buluştu. Torunlarımla görüşmeni istemiyorum deyince, Jülide o istedi bunu diyerek Ercan dan da sizden de korkmuyorum. Yıllar öncede onunla iş birliği yapmıştınız dedi çekti gitti.

Ömer’e bir telefon geldi tamam geliyorum diyerek çıktı. Arayan bence Komiser Murat dı. Ercan hakkında konuşacaklar. Defne ile dışarı çıkıyor gibi görünse de Ömer Defne ile gitmeyecek bence öyle. Eşi ile gitmeyen adam Defne ile neden gitsin ki?

Arabanın anahtarlarını bulamayınca odasına baktı Zehra dan yardım aldı Ömer. Zehra da resmi hatırla dedi. filmi geri sararak eşyayı nereye koyduğunu bulma yöntemi. Zehra eli ile Ömer’in gözlerini kapattı düşünmesini istedi ama Ömer Zehra yı düşünmekten başka bir şey düşünemiyor ki. sonun da Ömer anahtarı paltosuna koymuş hatırladı.

Ömer geç kalmayacağım diyerek giderken, Zehra tek kalınca ama bende yemeğe çağırmıştım arkadaşları ısrar ettiği için kıramamıştır dedi. en azından erken geleceği için mutlu Zehra.

Salim amca dükkanını kapatırken Ati 2 gün yokmuş bir yere gidiyor. Gelecekmiş. Gün deyince dizide Asya’nın doğum günü kutlanacaktı ne oldu söylediklerinde 8 gün sonra demişlerdi. Unuttular mı yoksa Asyanın doğum gününü.

Çetin Salim amcanın dükkanının oraya gelmiş. Cebinde bıçak mı var onun?

Akşam olmuş Zehra yine hazırlanmış. Ömer’i bekliyor. Beklerken de Ömer ile aralarında geçen birkaç anı hatırladı. Çeyizinde aldığı giydiği koyu mavi geceliği, Ömer’in al al olmuş eşinin yanaklarını öpmesini Zehra yavaş yavaş hazır artık ama Ömer yok. Ve o anları hatırlarken fonda yeni bir müzik çaldı ama ben hiç sevmedim bu müziği çok kötü berbat. Hiç yakışmadı dizimize bu nasıl bir müziktir Allah aşkına çalmayın bir daha bu müziği. 

Umarım bu vuslat müziği değildir. Eğer öyleyse çok kötü hiç sevmedim.

Zehra mumları da dizdi. Yaktı beklemeye başladı. Saatler geçti gelen yok, Zehra daha fazla dayanamadı telefon açtı Ömer’e. Ömer açmadı mesaj yolladı. Beni bekleme, sen uyu, geç geleceğim, işim bitmedi merak etme.

Ömer eğlencede değil bu mesaja göre. Ama Zehra onu Defne ile gitti sanıyor.

BENİ ALDATMA

Beni aldatma beni kullanma 
Sana her şeyi bırakıp geldim
Bütün aşkımla 

Bir gün uyanmamak için 
Yıllarca direndi gönlüm
Sevda derdi çekenlerin
Perişan hâlini gördüm 

Hiç yoktu bende korkular 
Sana bir gün rastlayana kadar
Beni böyle âşık ölesiye
Daha kimse görmedi 

Kopmazdı bende fırtınalar 
Sana bir gün rastlayana kadar
Beni böyle tutsak ölesiye
Daha kimse görmedi 

Beni aldatma 
Beni kullanma
Sana her şeyi bırakıp geldim
Bütün aşkımla

Beni aldatma 
Sakın ağlatma
Seni kendimi unutup sevdim
Canımı yakma

Hakan PEKER

 

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 317. Bölüm Analizi (‘ASLI’) 03 Nisan 2018 Salı” üzerine 12 yorum

 1. izleyici dedi ki:

  senaristler birbirinden habersiz kopuk yazıyor gibi tutarsızlıklar fazla.Nihat belkide köstebeklik yapıyor huzursuz tavır bu olabilir bu aşamada aldatmak cok abes oluyor çünkü
  mehmet kayboldu ayşe ve zehra iş hanımlığı ortada kaldı. defne işe ne ara girdi
  asya doğum günü kaynadı hala ortada kaldı herşey havada bağlantı yok senarietlerin yazdıklarını toplayan montaja önem veren yok harcanıyor bu dizi bukadar seveni varken yazık

 2. Aysel dedi ki:

  Ahlaksız terbiyesiz yaratık ne istiyorsun bu kızlardan biraz utanman arlanman olsun terbiyesiz pislik sana söylenecek çok şey varda ben terbiye mi bozamam senin gibi ALLAH belanı versin senin utanmaz yaratık insan değilsin sen ne olduğunu sen anla artık.

 3. Gozel dedi ki:

  Cok istardim adini sen koyun odul almasyny ama imkansyz gibi gelyor

 4. Gozel dedi ki:

  Iyi akşamlar Aslim teşekkurler guzel analizin icin emegine ellerine saglyk canym Aslim okadarmy yogunsun gelemiyorsun cevap yazamyyorsun iymisin.dizimize gelsen 1 sezon ile bu sezon senariyosy hic baglanmyyor gecen sene ne yazdyklaryny unutdylar hilmi ile ercanyn yerini degiştirdiler sanky başga hikaya bam başga dizi gibi gelyo bana lutfen senaristler omere ihanet yazmasynlar oyle olandan final yapsa iy olur hazal erkana yazyk onlary daha iy projede gormek isteyorus lutfen senarist duy sesimizi

 5. Edebiyat ve şiir sever dedi ki:

  Süper olmuş teşekkürler arkadaşım eline yüreğine sağlık iyiki varsın

 6. Zehmer dedi ki:

  Ömer zehra nin verdiği ilacı icmedi defne nin verdiği suyu içti defne öl dese ömer ölecek herhalde dünkü bölüm de şunu hissettim sanki dediğim çıkacak ömer defne ile bence zehra yi aldatacak gidişat onu gösteriyor sanki güya Defne zehra yi kiskirtacak oda ömer le daha çok ilgilenecekti biraz daha zorlasa ömer i allayıp pullayip altın tepsi de defneye hazır servis yapacak zehra ömer i zamanın da alevden kiskanip adama dörtyüz dört gibi yapışan zehra nerde şimdi ki zehra nerde bunlar sıraya dizildi herhalde şimdiye kadar ömer bekledi şimdi de zehra bahsende ye de ayrı ayar oldum zehraya hizmetçi muamelesi yapıyor nazmiye bu kafayla giderse allah muhafaza beklediğimiz bebek zehra dan değil defne den olacak gibi geliyor bana ömer den beklemeyiz konduramayiz ama ummadik taş baş yararmis

 7. xanim azeri fan dedi ki:

  merhaba aslim pamuk kalbli arkadasim nasilsin canim haber verdiyin icin cok tesekkur ederim senaryo deyissin bu odulu bizim dizimiz alir analiz cok guzel olmus sinirliydim ilac gibi geldi bana dunku bolumde cok sinirlendim nihati ne diyeyim rolunu soguk oynuyor aykut igdeli senaristlere fena kirilmis of nazmis sen ne yaptin gul gibi oyuncumuz elden gidiyor cok uzuldum reytinglerde dusmus senaristler bi ceki duzen versin kendilerine guzelim dizimiz eski buyusunu kayb ediyor beni aff ete benzemesin neyse canim iyiki varsin optum seni allaha emanet ol

 8. Gülcan dedi ki:

  Nihatin daha doğrusu aykut beyin diziden bu şekilde ayrılması hiç hoş olmadı .keşke kazada falan ölerek ayrilsaydi yada müge geri gelip vursaydi .hiç olmazsa izleyicinin aklında eşini aldatmış bir koca olarak kalmazdı. Ama nazmiye hanımın bunu özellikle yaptığını düşünüyorum aykut bey yapım ekibine kırıldığı için kendisi ayrılmak istemiş nazmiye hanim da nihat i gözden düşürmek için aldatan koca rolünü yazmış bu benim kendi düşüncem .aykut beyi uzmesinler.

 9. Anonim dedi ki:

  Aslim iylik meleyim teşekkurler cok guzel olmus

 10. K.Azeri. dedi ki:

  Te$ekkür Asli hanim.ellerinize saglik.haber için de te$ekkür.bence bu çok iyi olur.

 11. peri dedi ki:

  Anonim benim,isim yazmayı unuttum.

 12. Anonim dedi ki:

  Aslıcım çok teşekkurler hem analiz hemde haber için,tum yazdıklarinda okadar haklısın ki.yazilan senaryo yine ayni ama zamanlama olarak farklı duşune biliriz,ercan julideye takıntısından tahirin ailesini dagıtmış,o zaman ömer 8yaşında,sonra hilmy yılmaz devreye girmiş,tahirin ölum tarihi2003 de ömer lise çağinda,arada 10yıl var,ama iflasdan sonra nasıl maddi olarak ayakda kaldılar belli degil,ömer yuniversite bittikdan sonra şirkatin başina geçdim demişdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.