Adını Sen Koy 316. Bölüm Analizi (“ASLI”) 02 Nisan 2018 Pazartesi

Burak 03 Nis 2018 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 316. Bölüm 02 Nisan 2018 Pazartesi

Önce Jülide sonra Zehra kaçırıldı derken Ömer önce eşini, sonrada Zehra’nın ısrarı ile Jülide yi kurtardı. Şimdi ise ifade verme ve kendilerini kaçıranlardan şikayetçi olma zamanı idi. Zehra Ömer ile giderken karakola, Jülide çoktan gelmişti tek başına Komiser Murat ile konuşuyordu. Ömer’i merak ediyor onu soruyordu o gelecek miydi? Görmek istiyordu evladını yıllar önce terk edip gitmiş olmak annelik duygusunu kaybetmesine neden olmamıştı.

Ömer Zehra ile geldi. Zehra ifadesini verdi ve sonunda da kendisini kaçıranlardan şikayetçi oldu. Sıra da Jülide vardı komiser Murat sordu şikayetçi misiniz? Jülide düşündü, tehdit ediliyor söyleyemiyordu o sebeple de beni kaçıran kocamdan şikayetçi değilim dedi. Ömer büyük bir şok yaşadı beklemiyordu. Hayal kırıklığına uğradı.

Zehra ile eve doğru ilerlerken yolda kendine çok kızıyor, o kadının tuzağına nasıl düştüm diyordu. Ömer’in bilmedikleri vardı. Kendi bildikleri onu oyuna getiren bir kadın olmasıydı. Konağa gelince Ayşe yi görür görmez kaçtı Ömer. Öfkeliydi ve bu öfkeli hali ile kardeşini incitmek istemiyor kaçıyordu ondan.

Güvendiği dağa bir kere daha kar yağmış yolda kalmıştı Ömer. Hem kardeşi, hem eşi bir şans daha vermesini istemişti, ısrarlara dayanamamış o ikinci şansı Jülide ye vermişti Ömer ama yine yarı yolda bırakılmıştı onun tarafından.

Zehra da olanları Ayşe ye anlatınca Ayşe duyduklarına inanamadı. Annem bize bunu yapmamalıydı, hele ki abime asla yapmamalıydı. Bize bir açıklama yapmalı yoksa ben annem ile bu şartlar altında görüşmem diyerek o da tepki gösteriyordu annesine.

Ama Zehra ben Ömer’e sarılışını, bakışını gördüm sahte değildi bu işte bir iş var son bir kere daha onu dinlememiz lazım ben gerçeği öğreneceğim diyor, yine kendi başına kararlar alıyordu Zehra ve Zehra ne zaman böyle tek başına kararlar alsa başı hep belaya giriyor.

Söylesen dinlemez, anlatsan anlamaz, sonra da çıkıp cesareti ile kafa tutar dünyaya, sonun da da başını sokar belaya gel beni kurtar Ömer der Zehra.

Defne yine konakta ve bu kez sarsılmış, üzgün Ömer’i teselli etmek, dinlemek için kahve içelim deyip onu verandaya getirme derdinde. Zehra da geldi yanlarına kahve üç oldu sonra kahveden vazgeçip salep içmeye karar verdiler ve Defne bir kolu ile Ömer’in koluna diğer kolu ile de Zehra’nın koluna girdi.

Veranda da oturup sohbet ettiler. Defne Ömer’e o kadar yakın bir arkadaş ki, neden üzgün olduğunu o söylemeden anlayacak kadar yakın. Nokta atışı yapıp anneni mi gördün? dedi. onlar yıllardır görüşmeyen iki arkadaş, nasıl oluyor da bir bakışta annesinin geldiğini anlayabiliyor Defne? Çok enterasan, Bahşende bilgi vermedi ise bu iki arkadaş gerçekten sırdaş gibi iyi arkadaşmış eskiden bu sonuç çıkıyor ortaya.

Ömer’in bugüne kadar isteyip de sahip olamadığı tek şey bir anne bunu dile getirdi Ömer. Kalbinde çok büyük bir kara delik ile yaşamış acısı ne yaptı ise geçmemiş. Baya dertleştiler Defne ile Ömer. Sonra da Zehra içecekleri getirdi. Defne sen bir tanesin deyince, Ömer de onayladı benim eşim bir tanedir dedi.

Arkadaş iyidir güzeldir. Herkesin hayatında da arkadaş olmalıdır da ama bu Defne çok başka arkadaş gibi bakmıyor Ömer’e. Ömer evli oysa. Ne olur Ömer’e ihanet senaryosu yazmayın. Ömer’i bambaşka bir insan yapmayın. Senaristlere duyurulur. Nihat’ı bozdunuz bari Ömer’e dokunmayın.

Aysel dükkanına yeniden kavuştu. Sabah, Kerem ve Canan sayesinde. Şükran teyze de bu dükkanda Aysel’e yardım edecek yeni elemanlar bulana kadar. Şükran teyzede iş kadını oldu artık yakışır. Evde yapana kadar dükkanda yapar satar para kazanır en azından.

Hamiyet hala da bugün köyüne evine döndü. Canan onu yolcu etti. Annesiz kalmak onun evde yokluğunu hissetmek biraz dokundu Canana. Ve bir sapık sürekli Cananı telefonla arayıp rahatsız ediyor. Konuşmuyor Cananın sesini dinliyor psikopatın teki işte. Konuşsana deli.

Kerem den bunu engellemenin bir yolu yok mu diye yardım istedi. Kerem de numarayı engelledi. İyi de iş telefonla bitse iyi. Ne gezer telefonla ulaşamayınca sapık peşine düştü Cananın bilin bakalım bu sapık kim? Tabi ki de Çetin. Çetin geri dönmüş peşine düşmüş Cananın. Ne istiyorsun manyak herif?

Ne kadar peşimde biri var beni takip ediyor dese de kimseyi inandıramadı Canan. Çetin Cananı kaçırmasın yapar mı yapar psikopat herif. Hem neden geldi ki bu Çetin?

Ayşe ile Zehra çalışma odasındalar. Kendi aralarında konuşup Jülide ye bir şans daha vermek istediler. Ömer ile konuşmak istediler. O da geldi ve fikrini söyledi. biz onun için elimizden geleni yaptık, seni ve kendisini kaçıranlardan şikayetçi olmadı. Onu buna iten sebep ne bilmek istemiyorum. Dünya ya gök taşı bile çarpacak olsa benden bu kadar ben yokum dedi. bugünlerde gündemde olan bir konuya güzel bir göndermeydi 🙂

Nihat şirkette toplantı da ve bilgi işlemden aradılar iki kere ama açmadı sonra da toplantıya ara verdi. Nihat’ın senaryo gereği hiç yokken sonradan ortaya çıkan sevgilisi şirketin bilgi işleminde çalışan biri anlaşılan.

Ne utanç verici bir durum. Madem Aykut iğdeli diziden ayrılacaktı. Adam gibi doğru düzgün bir senaryo ile diziden ayrılamaz mıydı? Neden illa ihanet etme gereği duyuldu? Severek onca zorluğu aşarak evlenmedi mi bu iki kişi? Ve dünyalar tatlısı bir kızı var. Ayşe’nin hastalığını atlattığında yanındaydı. İlerde kızına gidişini nasıl açıklayacak Nihat? Hele ki kızı büyüyüp evlendiğinde onu da aldatsa eşi baba yüreği buna nasıl dayanacak? Asya’nın ruhunda açılan dayısı gibi büyük bir yara nasıl kapanacak? Ömer’in annesiydi evi terk edip giden, Asya’nın da babası.

Nasıl bir senaryodur bu? Bu dünyada ki bütün erkekler eşlerini her şart da, her koşulda, her ne kadar çok severek evlenmiş olsalarda, çocukları bile olsa, zengin yada fakir fark etmez her şekilde aldatır erkeklere güvenmeyin mi diyorsunuz bu senaryoyu yazan arkadaşlar size soruyorum?  Ömer de bir gün Zehra yı aldatacak mı? bu mudur? Çarşambanın gelişi perşembeden belli mi şimdiden hazırlıklı olalım mı?

Ömer her ne kadar beni ilgilendirmez dese de içinde hep var olan sorulara da cevap bulma isteği hakim. Bunun içinde Komiser Murat ı aradı. Karısını kaçıran kişi hakkında bilgi istedi Jülide dedi, ne hanım, nede anne onun hakkında ve eşini kaçıranın kim olduğu hakkında bilgi istedi. Murat beyde emin olmamakla birlikte, eğer oysa oldukça karanlık arkasında iz bırakmayan biri dedi. Ömer de hakkında her şeyi bilmek istiyorum dedi. Ayşe ve Zehra ya beni ilgilendirmez diyen adam onlardan habersiz araştırma yapıyor.

Ömer çalışma odasında akşam olmuş, Defne ile konuşuyor. Ömer Defneye eskiden bir anahtarlık hediye etmiş ve Defnede onu saklamış, anahtarlık olarak kullanmış. Ömer hatırlayacak mı diye gösterdi hatırladı Ömer.

Zehra da geldi yanlarına. Ömer de Defnenin ona aldığı kalemi saklamış. Onu gösterdi. Zehra ise öylece baktı nerdeyse Defne ile can ciğer kuzu sarması dost oldular Zehra.

Zehra yemeğe çağırdı Ömer gelmek istemedi. Demet istedi diye yemeğe katıldı. Hayırdır Ömer Zehra’nın papucu damamı atılıyor nedir?

Yemek yerken Bahşendenin keyfine diyecek yoktu. Ömer de havuç sevmediği halde, tabağına Defne tarafından konulan havuçları el mahkum yedi. Yıllarca da yemiş. Başının eti yenmesin diye bu gece yemekte Zehra Ömer havuç sevmez ki yer miydi? Deyince itiraf Ömer den geldi.   

Bir insan nasıl olurda sevmediği bir şeyi arkadaşının gül hatrı için yer. Burada arkadaşlıktan öte bazı şeyler söz konusu gibi. Ben yemem mesela. İlerde birini çok seversem belki ama şimdi asla.

Ve Ömer’in yemek esnasında başı ağrıdı.. Zehra fark etti ilaç getireyim deyince gerek yok geçer dedi Ömer. Zehra’nın elini tutarak ondan güç aldı. Bahşende de bunu gördü suratı düştü.

Hamiyet hala köyüne dönünce her iş Canana kaldı. Peki büyük halaya ne oldu? O da mı döndü köyüne? Salim amcanın karnı acıkmış yemek için mutfağa girince elini yaktı. Böyle böyle evlenmeye ikna olacak anlaşılan.

Ömer çalışma odasındaydı Defne geldi sonrada Zehra elinde su ve ağrı kesici ile geldi. Ömer ilaç içmedi ama Defne vücut susuz kalınca da baş ağrısı olur deyince bir yudum su içti Ömer.

Bir yerde Defne haklı bir insanın günlük alması gereken su miktarını almadığı zaman vücut susuz kalınca, baş da ağrır, kaslarda ağrır. Ama bu bir yudumla olacak geçecek durum değildir. Günlük düzenli su içme alışkanlığı mutlaka olmalı hele ki böbreklerin iyi çalışması için şart susuz bir hayat olamaz.

Defne gidecekti. Ömer kal dedi. Zehra da kal dediği için Defne evine gitmedi. Konakta misafir odasında kaldı. Ömer de çalışma odasında çalıştı. Zehra da Ömer gelecek diye hazırlık yaptı Ömer’in sevdiği kokulu mumları yaktı bekledi ama Ömer gelmedi. Zehra da kitabını okurken uykuya yenik düştü.

Ömer bir süre sonra geç olduğunu fark edince odasına geçti. Zehra’nın kitabını aldı üzerini örttü alnından öptü sonrada üzerini değişip geldi. Yanan mumları söndürdü usulca yatağa uzandı Zehra yı izledi. Zehra da istem dışı Ömer’e yaklaştı onun koluna başını yasladı Ömer Zehra uyanmasın diye elinden geleni yaptı. O da uyuya kaldı.

Sabah olunca ilk uyanan Zehra idi. Sonra da Ömer uyandı iş güzar Ömer dün gece kaçırdıklarını telafi için Zehra dan avans istedi. Zehra da onun istediği avansları verdi. ve Ömer sen avans istemezmisin diyerek Ömer de Zehra ya avans verdi. bari maaşa bağlasaydın Ömer avans nereye kadar idare edecek sizi tövbe yarabbim.

Şimdi avans ne diyeceksiniz? Yanaktan öpücük efendim hemde 2 yanaktan.

Nihat erkenden Konaktan çıkıp bir yere gitti biri ile buluştu. Başından beri biliyorsun bir karım var, anlaşalım, uygunsuz zamanlarda aramanı, mesaj atmanı istemiyorum karım şüphelenmemeli dedi. Yazıklar olsun diyor başka da bir şey demiyorum.

Ömer çalışma odasındayken, Can bir dosya getirdi. Komiser Murat göndermiş. Ömer dosyaya bakınca Ercan Keser ve resmini görünce bu adam babamın ortağı dedi. Annesi babasının ortağı ile evlenmiş. Ömer buna çok şaşırdı. Beklemiyordu böyle bir şeyi. Ömer’in yüreğinde çok büyük bir fırtına koptu. Savruldu gitti koskoca yıllar gözlerinin önünden.

İÇİMDEKİ FIRTINA

Gün ağarırken tek başıma oturmuşsam 
Henüz daha gözlerimi bir an bile yummamışsam
Sen yoksan yine bense yorgun ve yalnızsam
Hele bir de birde canım hasretine kapılmışsam
Ve gözümde tütüyorsan buram buram 

İşte o an bir fırtına kopar 
Sanki o an yer yerinden oynar
Hoyrat bir rüzgar eserken
Sallanan gemi misali
Sallanır durur içimde dünya

Son ışıkları sönüyorsa sokakların
Yeni bir gün giriyorsa penceremden yavaş yavaş
Sen yoksan yine bense suskun ve bitkinsem

Hele bir de bir kadehin gölgesine sığınmışsam 
Ve yılların hesabını saşırmışsam 

İşte o an bir fırtına kopar 
Sanki o an yer yerinden oynar
Kül rengi bir akşam vakti
Kaybolan renkler misali
Kaybolur gider gözümde dünya

İşte o an bir fırtına kopar
Sanki o an yer yerinden oynar
Bir koca çınar dalından
Savrulan yaprak misali
Savrulur gider güzelim dünya

Erol EVGİN

 

 

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 316. Bölüm Analizi (“ASLI”) 02 Nisan 2018 Pazartesi” üzerine 21 yorum

 1. xanim azeri fan dedi ki:

  ayselim evet ya sinirim gecmedi inanki ben dizinin tekrarini heyecanla beklerdim ama inanki o heyecan yok bende nazmisin yuzunden guzel dizimiz buyusunu itiriyor neyse sinirlerimizi bos yere heder ediyoruz ne konussak havaya suya konusuyoruz neyse sen nasilsin gunun nasil geciyor

 2. Aysel dedi ki:

  Her kese günaydın arkadaşlar nasılsınız? Gözel ablam Xanım azerim size de günaydın nasılsınız? Xanım azerim benimde sinirim geçmiyor canım

 3. xanim azeri fan dedi ki:

  gunaydin canim arkadaslarim nasilsiniz keyfler nasil hepinize mutlu sabahlar dilerim gozel ablam nasilsin benim sinirim hala gecmedi senin gecdimi sanada mutlu sabahlar

 4. Gozel dedi ki:

  Gunaydynlar mutly sabahlar arkadaşlar

 5. xanim azeri fan dedi ki:

  hayirli geceler arkadaslar gozel ablam pericim bendende o kadar cok sinirliyim benim demek istediylerimi zaten soylemissiniz su nazmis gibi senaristimiz varken mutluluk haram bize yahu allah bize sabr versin offf

 6. peri dedi ki:

  Nihat ayrilacaği için boyle asık surat ,robot gibi boş boş bakior,bu kötu sahnelari çekmak yerine adam kazada öldu deselar çok iyi olurdu,ömer defne ile gitmadi ercanin peşinde,bide zehranın rahatlılığına sinir oldum ne demak ban aradan çıkım siz baş başa kalın,defnede zorla iş yapdırıo yok kulağindan çekerim falan,zehranin ona ömerin liseli çocuk olmadıgını hatırlatması gerek ama nerdddddde.şu akıllammaz senarist çetini aklayıp paklayıb canana koca yaparsa şaşırmam vallah…

 7. Gozel dedi ki:

  Ne yagny şimdiden zehranyn sozi dilde defneyin sozumi gecerli omer icin o ic diye icip o ye diydi diye yeemek ne demek ay ben bu omere şimdiden kusujem valla ben omerin her halynda yanynda oldum eger zehrany gozden salsa hiiic af etmem buni bir omerci olarak soyliyorum

 8. KAzeri. dedi ki:

  Asli hanim belki de bunu sormam dogru diyil.ancak bu olgun fikirlere göre sormak istiyorum.kaç ya$indasininiz?

 9. Gozel dedi ki:

  Iyi akşamlar Aslim cok guzel eline emegine saglyk canym teşekkur ederim.ay bende korkmaya başladym şu senaristlerden bary omere yapmasynlar eger oyle olsa dizini hepden birakarym oyle bir omere kuserimki ooof neyse nihata yakyşmyjak şeyler muge zamanynda nasyldy nihat şimdi nasyl buyuk sacmalyk
  Aslim tekrar teşekkurler canym benim

 10. K.Azeri dedi ki:

  Te$ekkürler Asli hanim ellerine saglik canim benim.

  1. aslı dedi ki:

   Bende size teşekkür ederim K.Azeri.
   Pericim sana yazdım ama çıkmadı umarım çıkar. seni atlamadım.

 11. Zeliş dedi ki:

  Merhaba aslı hanım analiziniz gerçekten çok güzel hergün merakla bekliyorum. Biz bu diziye çoluk çocuk seyrede biliriz diye başladık ama gittikçe kaliteyi düşürdüler. Tek seyrettiğim dizi bu yakında bunu da bırakmak zorunda kalıcam gibi geliyor. Ne böyle herkes birbirini aldatıyor. Türk balkının yaşantısına uymuyor diğer diziler zaten öyle hiç olmazsa bizim dizimize dokunmasınlar

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Zeliş,
   teşekkür ederim. senaryo farklı bir boyuta taşınınca kalitede ne yazık ki kayboldu. bende sevmiyorum bu senaryoyu. ve hala 1. sezonun finalinde kaldım ben o son sahneden nasıl kurtuldular hala bir geçmiş zaman hatırlaması yapmadılar. hep söylüyorum senaryo böyle yazılmaz diye. bakın hangi filmin sonu bir sonuca bağlanmadan seyirciye sunulmuş? bir tek bu dizi sezon sonu sonuca bağlanmadı.
   oradan nasıl kurtuldukları herkes merak ediyorken göstermediler.
   yazdıklarına katılıyorum.

 12. peri dedi ki:

  Aslıcım çok guzel yazmışsın eline sağlık,tum yazdıklarına katılıorum,nihatın sonu boyle olmamalıdı,bu kadar derdin içinde bir tek çetinimiz eksikdi,bu defa kerem paketlasin şunu,ömer yetarince meşgul.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Peri,
   kimse Nihat için yazılan senaryoyu beğenmedi. Nihat ihanet etmeden de gidebilirdi. bu çok zor olan bir şey değildi. herkes kalitesini gösteriyor. dizi de giderek kalitesini bu şekilde senaryo ile kaybediyor farkında değiller.
   Haklısın Ömer çok yoğun birde Cananı kurtarmak için çabalamasın kahraman Ömer.

 13. Edebiyat ve şiir sever dedi ki:

  Teşekkürler arkadaşım çok güzel yazmışsın eline yüreğine sağlık

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkürler.

 14. xanim azeri fan dedi ki:

  gunaydin aslim kiz nasilsin pamuk kalbli arkadasim analiz cok guzel olmus dizide bazi sahneleri gordum cok sinirlendim ama senin analizin bana ilac gibi geldi okuyunca resmen huzur buluyorum dizide dediylerine katiliyorum omer ve zehra sahnesi guzeldi cetinen en cok defnenin elinden sinirliyim neymis efendim omeri ben ikna etdim yemediyi yemeyi omer ona gore yemis bahsende cadisinin iltifatlari beni sinir ediyor ne yani zehra omeri ikna etmiyor cok guzelde ikna ediyor omerin karisi defneyi hic de gozum tutmadi umarim nihat gibi omer karisini ihanet etmesin boyle senaryo yazmasin zehra hep kendi basina islerini hall ediyor bide fan sayfalarin da gordum omer ve zehra ercanin evinin onunde adamlariyla fotograf paylasmisti anlasilan yine aksionlu sahneler bizi bekliyor nihatda gozumden dustu hepsi bu nazmisin sucu bu ne senaryo omer icin asla bunu yapma ben zaten zehra omer icin izliyor um onlarda olmasa ben izlemem neyse kendine cok iyi bak allaha emanet ol

  1. aslı dedi ki:

   Senden günaydın benden iyi akşamlar canım. teşekkür ederim.
   Bahşende Zehra yı sevmediği için elinden ne gelirse yapıyor. bakışları bile değişiyor. ömer’e ihaneti yazmazlar umarım. yazarlarsa bayanlardan çekinen Ömer’e ne oldu derim ben?
   Aksiyonu severim aldatma olmasında dizide aksiyon olsun razıyım. sağ olasın sende Allah’a emanet ol görüşürüz.

 15. AYSEL dedi ki:

  Günaydın Aslım nasılsın canım? Analiz çok güzel olmuş eline sağlık canım çok teşekkür ederim. Nihata gerçekten yazıklar olsun ve karısı olduğunu bile bile onunla görüşen kadına yazıklar olsun. Bir kadın başka bir kadına bunu nasıl yapar anlamıyorum. gerçekten çok çirkin bir dünyada yaşıyoruz her kes bir birini sırtından vuruyor artık. İnsanlar kötülükten zevk alır olmuş artık. Diyecek söz bulamıyorum artık

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Ayselcim,
   iyi diyelim iyi olsun inşallah. sen nasılsın? Teşekkür ederim canım. Nihat’a yazıklar olsun diyemiyorum ben şöyle ki Aykut beye ne senaryo veriliyorsa onu oynuyor adam. Asıl bu senaryoyu bu şekilde yazanlara, izin verenlere, çekenlere yazıklar olsun. bunları yapanlar da bir bayan ve bir erkek nasıl gönlünüz el verdi anlamıyorum?

   Yurt dışında bunlar normal karşılanabilir. Ama biz Türk’üz. Türkler arasında da var elbette eşini aldatan erkek ama neden? ne gerek var? gül gibi eşin varken helalinken bir başkası neden? anlamıyorum? Yuva yıkanın yuvası olmaz ben bunu bilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir