Adını Sen Koy 315. Bölüm Analizi (“ASLI”) 30 Mart 2018 Cuma

Burak 01 Nis 2018 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 315. Bölüm 30 Mart 2018 Cuma

Zehra’nın kaçırılması ve Ömer tarafından kurtarılmasından sonra, şimdi de Jülide nin o adamların elinden kurtarılması vardı. Ömer bunun bir oyun olduğunu düşündüğü için inanmıyor kılını dahi kıpırdatmak istemiyordu.

Ama konağa gelen Jülide nin şoförünün söyledikleri, Zehra’nın ikna etmek için elinden geleni yapması, Ömer ile konuşması ikna olmasına neden oldu ve polise haber vererek Zehra ile birlikte o mekana gittiler. Polisler adamları alıp götürürken, Jülide de dışarı çıkıp önce Zehra ya sonra da oğlu Ömer’e sarıldı.

Ömer sarılmadı, itmedi de annesini, kabul de etmedi. Nötr bir şekilde durdu karşısında. Buğuluydu gözleri, kalbi hızla atıyordu. Annesi ona dokunuyor sarılıyor o tepki veremiyordu. Tepki vermemekte bir tepkiydi aslında.

 Jülide yıllar sonra ilk kez oğluna bu denli yakındı. Ona dokunuyor, konuşuyor, sarılıyordu. Ömer ise tepkisizdi. Sarılmıyor, konuşmuyor, dokunmuyordu annesine bu davranışı ile bile bir tepki veriyordu Ömer. Çünkü, tepkisiz kalmak bile bir tepkidir iletişimde.

Jülide mutluydu oğluna sarıldığı için. Yılların özlemini azda olsa giderdiğini düşünüyordu. Murat komiser ile ifade vermeye gitti. Ömer ile Zehra da gideceklerdi ama Ömer şimdi gitmek istemedi onlar daha sonra gidecekler.

Ömer şoktaydı. Anne kokusunu, anne sarılmasını, anne sevgisini unutalı yıllar olmuştu. Ömer annesini giderken öldü olarak kabul etmiş onsuzluğa alışarak hayatına devam etmişti. Şimdi öldüğünü düşündüğü insan ona sarılıyor oğlum diyordu. Hiç de kolay değildi bu Ömer için.

Zehra yanındaydı ona sarıldı. Ömer de Zehra sına ve ondan güç alarak konağa döndüler. Ayşe de onları görünce hemen abisine sarıldı annesini kurtardığı için teşekkür etti abisine Ayşe. Ömer yorgunum diyerek odasına gidince, Ayşe ile Zehra olanlar hakkında konuştular.

Ayşe annesini telefonla aradı onlar konuşurken seni kim neden kaçırır ki derken Bahşende duydu ve Zehra dan onları yalnız bırakmasını istedi. Ayşe de babaannesine olanları anlattı.

Zehra da odasında düğün albümüne bakıyor. Ömer’in resmine bakarak sevgi ile ben seni çok seviyorum dedi ve ekledi. Biz seninle görünmez bir iple bağlandık birbirimize, görünmez bir o kadar da sağlam bir iple derken Ömer’in kendisini gelinlikle almaya geldiği anı hatırladı Zehra.

Düğün gününü yaşadıkları o güzel anları yeniden hayal etti, yaşadı Zehra. Ömer onu kuaförden almış, sahile götürmüştü. Orada güzel fotoğraflar çekinmişler anı ölümsüzleştirmişlerdi.

Oradan düğün gecesine, baba ocağında bahçede gerçekleştirilen düğün anına gitti Zehra. Ömer’e söz vermişti. Sen benim elimi bıraksan bile ben senin elini bırakmayacağım demişti. O zaman verdiği sözü tuttu Zehra Ömer’in elini hiç bırakmadı ve bugüne kadar beraber geldiler. İlk danslarını nede güzel yapmışlardı. Hepsini hatırladı. Hatırlamadığı unuttuğu, unutmak istediği konağa geldiklerinde Ömer’in Zehra’nın boynundan kolyeyi hiç beklemediği anda çekip aldığı o an yoktu hatırlamadı Zehra. yüreğinde açılan derin yara, Ömer’in bunu neden yaptığını öğrendiği an iyileşmiş, kötü bir an olarak hafızasında kalsa bile hatırlamak istemiyor, güzel anlarla mutlu oluyor.

Ömer gibi biri ile evli olduğu için Ömer gibi kendini şanslı görüyordu Zehra.

 Ve evlilikleri daha yeni başlıyordu. Bu saatten sonra artık gerçek evli bir çift olma vakti gelmişti. Çocukları da olabilir mutlu mesut yaşayabilirlerdi. Sorunlar çözülmüş, Ömer’in neyi neden yaptığı ortaya çıkmıştı. Annesini kabul etmesi zaman alsa bile ona da karşı koymamıştı Ömer.

 Ömer de çalışma odasında önünde işle ilgili dosya ama işte değil aklı, annesini kurtardıklarından sonraki zamanda. Annesinin ona sarıldığı an ve söylediklerini düşünüyor, o anı yeniden yaşıyor Ömer.

Zehra da ona bu attığın adım hepimizin hayatını değiştirecek, seni çok seviyorum demişti. Onu da hatırladı Ömer.

Mutfakta da Hediye abla kendisine ve Cevriye halaya Defnenin Birezilya dan getirdiği kahveyi yaptı çok beğendiler kahveyi. Onlar kendi aralarında konuşurken, Bahşende de onlara kulak misafiri oldu. Defneyi övdükleri ana denk gelince de, Defnenin herkesin gönlünü çaldığını düşündü mutlu oldu.

Bu mutluluğa Ömer bir şey yemedi hazırda ne varsa koyda ben götüreğim diye tepki verdi. Cevriye hala çok şaşırdığı için kahve neredeyse boğazında kalacaktı yutamadı. Hiç alışık değillerdi Bahşen de ve servis yapmak. Hiç olacak iş değil ama oldu. Cevriye hala da o gidince hangi dağda kurt öldü dedi. Haklı hiç olmadık şey yapıyor Bahşende. Başımıza taş yağsa şaşırmam dedi.

Bahşende elinde tepsi ile Ömer’in çalışma odasına girdi. Bir şeyler yemelisin sen bu aileden de sorumlusun diyerek sorumluluklarını hatırlatıp sağlığına dikkat etmesi konusunda uyardı. Ömer de teşekkür ederek aç olmadığını söyledi.

Bahşende, konuya girdi. Olanları Ayşe den öğrendiğini söyleyerek o kadın yıllar önce bu evi bir enkaz haline getirerek gitti, bunun bir daha olmasına izin mi vereceksin? O senin merhametini, yardımını hak ediyor mu? Deyince, Ömer de sizinle kararlarımı tartışmayacağım,  o kadını reddetme ve kabullenme noktasında olmadığımı söylüyorum, sizin bu meselede söz söyleme hakkınız yok diyerek noktayı koydu.

 Zehra Ömer’in yanına girecekken, Bahşende çıktı odadan ve Ömer yalnız kalmak istiyor girmesen iyi olur dedi. Zehra da içeri girmeden gitti. Bahşende de Zehra nın arkasından o kadından sonra bu ailenin başına gelen en büyük felaketsin dedi.

Hadi canım. Ömer’i iyileştiren  o kalın duvarlarının arkasından çıkaran Zehra sen neden bahsediyorsun?

 

Aysel hanımın dükkanına o kötü adamlar yine gelince Aysel hanım daha fazla dayanamamış her şeyi bırakıp çıkmış sahile gitmiş sonra da eve geçmiş, telefonunun şarjı da bitince İpek teyzesine ulaşamamış çok korktuğu için Koray, Sabah, Kerem ve Canan dan yardım alarak teyzesini aramış akşam karanlığında bile bulamadılar. Tam karakola gidecekken teyzesi İpek’i aradı evde olduğunu söyledi herkes rahatladı.

Kerem Aysel hanımın dükkanını satın aldığı için ona sürpriz yapacaklar artık işinden olmadan orada eski işine devam edecek Aysel bunu da yarın söyleyecekler ona sürpriz olacak bu.

Ömer kendi yatak odasında yaşadıklarını düşünüp annesinin neden gittiğini merak edip sorguluyor. Neden gittin ne oldu? diye sorularla yaşadıklarına cevap bulmaya çalışıyor. Jülide nin şoförü ölüm tehditi demişti nasıl bir tehdit bu diye onu da sorguluyor Ömer.

Mutlu olmak için evini terk etti ama mutlu değildi. Perişan bir halde ama neden? Mantıksız, hiç biri birbirini tutmuyor diyerek olayı çözmeye çalışsa da çözemiyordu Ömer. Hayatı tehlike de ama ya bu da bir oyunsa ama değildi gerçekten tehlikedeydi. Bir sürü soru vardı Ömer’in kafasında ve işin içinden çıkamıyordu.

Zehra odaya girdi onu bile fark etmedi Ömer ve yaşadığı çıkmazı Zehra ya da söyledi. Zehra da bu yaşadıkların çok normal yıllardır doğru bildiğin yanlışın aslında öyle olmadığını öğreniyorsun. Kolay değil. Ördüğün kalın duvarlarında sen bir delik açtın dedi Zehra ve sarıldılar. En büyük destekçisi yine Zehra ydı Ömer’in.

Zehra Ömer’e yemek getirmek için gidince Ömer de uyuya kaldı. Zehra Ömer’i uyurken seyrederken Ömer rüyasında kabus görüp sayıklamaya başladı. Kolay değildi yaşadıkları ruhu derin yaralar almıştı.

Zehra Ömer diyerek elinden tuttu rahatladı Ömer. Zehra demeye başladı. Zehra da uyuyan Ömer’in yanağından öperek ruhunu iyileştirmeye çalıştı. Gece bitip sabah olmuştu.

Ömer uyuyamamış ve terasa çıkıp oturup düşünüyordu. Zehra da yanına geldi üzerine battaniye verdi üşümüştü Ömer kaç zamandır oradaydı bilinmez.

Ömer karmakarışık duygular içerisinde, kendisi de biliyor söylüyor bunu, o giderken benim için ölmüştü, onsuz bir hayatı kabul etmiştim diyor Ömer, Zehra da hiç beklenmedik bir şey oldu ve hayatına girdi. Onu unutmadığını, yeniden hatırladın dedi.

Komiser Murat Ömer’i aradı Zehra açtı telefonu ifade için bekliyormuş.

Cevriye halanın saçlarını Asya tarıyor. Canım ya babaannesini ne hale getirdi. Cevriye Cevriye olalı böyle saç görmedi diyerek beğendiğini söyledi Asya ya gönlü olsun diye.

Ah ne güzel genç babaanne olmak.

Nihat geldi. Asya babasına koşup sarıldı. Ayşe de öyle sevgilerini gösterdiler. Ayşe aramış ulaşamamış, Nihat çok soğuk bir şekilde telefonum kapalıydı, açınca da toplantım vardı geri dönmedim dedi. Nihat’a söyleyecek çok sözüm varda susuyorum.

Asıl Nihat’ı bu şekilde eşine, çocuğuna, yuvasına uzak tutan senaristlere yazık çok yazık diyorum. Bir erkeği yetiştiren de bir bayan, kız çocuğunu yetiştirende, senaryoyu yazan da yönetende bir bayan, Nazmiye hanımda bir bayan nasıl müsaade ediyorsunuz eşini aldatmasını da bunu senaryoya yazıyorsunuz? Kendiniz için istemediğiniz bir şeyi neden başkasına yapıyorsunuz? Anlamış değilim.

Bu durum Asya nın ruhunda nasıl derin yaralar açacak farkındamısınız?

Zehra ifade vermek için gidecek ama Ömer’i bulamadı evin içinde oysa Ömer çoktan hazırlanmış arabanın yanında bekliyordu. Birlikte karakola ifade vermeye gittiler. Annesi de oradaydı. Zehra ifadesini verirken Jülide de Ömer’i izliyordu. Ömer de gözlerini kaçırıyor annesine bakmamaya çalışıyordu.

Sonunda Zehra kendisini kaçıranlardan şikayetçi olurken, Jülide kocasının yaptığı bu pis işten dolayı ondan şikayetçi olmadı. Jülide kocasından çok korkuyor.

Aysel’e büyük sürpriz yaptılar. Dükkanını ona geri verdiler. Sabah da önlüğünü takıp, ilk müşterileriniz olarak servis bekliyoruz dedi.

 

YÜREĞİM YANAR

Bir sözün ah yeter anlasana 
Gönül hasret bir dokunuşuna

Hasretim ah beni yormasana
Ölürüm sebep olmasana

Bir yemin ah bir dua gibisin
Yüreğim bilir yüreğimsin
Sen benim ah ecelim gibisin
Ne zaman bana güleceksin

Yüreğim yanar ah dokunma
Üzülür bu can ağlatma
Beni ellere mahkum ettin yanarım
Hasret çoğalınca
Yüreğim yanar ah dokunma
Üzülür bu can ah ağlatma
Beni ellere mahkum ettin yanarım
Hasret çoğalınca

Melih GÖRGÜN

 

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 315. Bölüm Analizi (“ASLI”) 30 Mart 2018 Cuma” üzerine 25 yorum

 1. xanim azeri fan dedi ki:

  gunaydin canim arkadaslarim nasilsiniz hemde goker abicim aslinin yorumlari ben yorum yazdim silindi neden aceba gozel ablam iyiz sen nasilsin canim senin ve diger arkadaslarimin gunu mutlu mesut gecsin

 2. Gozel dedi ki:

  Gunaydynlar ask ayilesi hayyrly sabahlar mutly gunler her kese

 3. Gozel dedi ki:

  Aslim canym benim nasylsyn iymisin derslerin nasyl seni cok ozledim hele bu analizlerini soylemiyorum bile bidaha sizlerle konuşmyjak sandym .ellerine saglyk canym benim

 4. Gozel dedi ki:

  Iy akşamlar arkadaşlar kim var kim yok ben geldim sonunda gire bildim cok şukur sitenin son halyna alyşamadym biturli
  Goker bey teşekkurler size

 5. peri dedi ki:

  Merhaba,bu gunku bolum tamaman hayal kırıklığı,zehra defneyı kıskanır dedik ,kanka oldu,nihat desen kaçamak peşinde,julide yine aynı ketum,ömerde julideyı duşunmemek için kafasını işe gommuş,ah nezmiye ah…

 6. ILGIN ☘☘☘ dedi ki:

  Ay berbat bi bölümdü yine ya

 7. K.Azeri. dedi ki:

  Anonim yüreyini sixma.in$allah çocuklar da olacak.Allahdan umut kesilmez.umudunu heç zaman yüzme.

  1. Anonim dedi ki:

   İnsəllah teskurler

 8. Anonim dedi ki:

  Aslim meleyim merhaba kenidime sevdiyim isim bende koymak isdedim ama sahde isimle beni tanimani isdemedim hem sen neden bana isim koymadin sevmedinmi beni saka yapdim hem ihanet olursa izlemem demişsin izlemesen analiz yazmasin ama analizin sayesnde izlyorum lutfen brakma sende burda olmami isdemişsn benim elimde deyilki yazmasamda analizh sabrsizlikla bekliyip okyorum buyuzden brakirsan cok uzulurm zaten cok uzgunum yazmasamda hep burdaym burasi kapana kadar ve seni burda gorunce cok mutlu olyorum kitabin cikacakmir cok sevindim insallah bende okrum umudla beklyorum simidi 259 analizdeki umud isgin hatrladim ama benim icimdeki umud mumu sonmek üzere cunki cocugum olmasini cok isdyorum ama olmyor neyse seninde kafani sisirdim seni cok sevyorum oyuzden cevcab yazdiğin gorunce dayanamyip bende yazyorum

 9. aslı dedi ki:

  tövbe bismillah biraz önce bütün arkadaşlara mesaj yazmıştım 20 küsür mesaj sayısı vardı nereye gitti hepsi? göker abi?

 10. AYSEL dedi ki:

  Hayırlı günler Aslım. Nasılsın canım? Analiz çok güzel olmuş canım eline sağlık Nihata çok sinirliyim bunu Ayşeye nasıl yaptı anlamıyorum. bu erkeklere bir kadın niye yetmiyorda gidip ikincisini de buluyorlar. niye? aşk bu kadar basit bir şeymi yani ? Biz güzellik olsun dedikçe inadına kötülük çekiyorlar sanki. Neyse canım yazdıkça sinirleniyorum görüşürüz.

  1. aslı dedi ki:

   ah Ayselcim ah bende anlamıyorum ah bir anlayabilsem? doğruyu yanlış, yanlışı doğru bilir olduk artık. bu çok acı bir durum.

 11. K.Azeri. dedi ki:

  Te$ekkûr ederim Asli hanim.her zamanki gibi,çok güzel.sizi yalniz koymak da ne demek.siz bizim sevdiyimiz birisiniz canim.ben sizin sayenizde izliyorum.o yüzden de te$ekkûrlerim,sevgim,sayqim sonsuz.

  1. aslı dedi ki:

   🙂 Yüzümü gülümsettin K.Azeri teşekkür ederim ne güzel sevginizi kazanabilmişim.

 12. Edebiyat ve şiir sever dedi ki:

  Teşekkürler arkadaşım çok güzel kaleme almışsın eline yüreğine sağlık

 13. Aytac azəri fan dedi ki:

  Hayirli aksmlar arkdaslar nasilsiniz aslicim sana da hayirli aksmlar canım arkdasim nasilsin hayat nasil gidyor her sey olundadir inşallah analiz için çok tesekkur ederim çok guzel olmus emyne saglik benim de nihat soylycek çok seyim var di ama ben de seni gibi susyorum boyle bi senaryoyu nasil yazar la gercek de cok yazik nihat boyle son yazlmamlydi omer ve zehra dan sonra nihat ayşe ciftini de çok sevmsdik ama bizim yapa bilcymiz bi sey yok malesef neyse canım gorsuruz kendine iyi bak ALLHA emanet ol

 14. Anonim dedi ki:

  Aslim meleyim merhaba analiz cok gozel olmus ismimi sormuşsum malesef soylyemem 2 sebebi var biri ismimi sevmyorum 2belki bigun soylerm kendi telefonum yok ve yalniz dizihakinda okmaya izin veryor bilyormusun ilk defa birine mesaj yazyorum belke bidaha yazamam zaten dayanamadim seninicin yazdim isdyorsan bana bi isim koya bilrsin cok isterm ama gozel isim olsun seniki gibi bunün icin kedimi kucuk tantyim 25 yasndaym 7 yldr evlym azerym koyde yasyorum insalla okur ve cevab yazrsan senicok sevyorum

 15. xanim azeri fan dedi ki:

  radam betulum pericim hos geldiniz nasilsiniz radam kiz haklisin hemde fan sayfalarinda gordum omer ercanin adamiyla fotograf cektirmis kiz anlasilan yine bizi aksionlu sahneler bekliyor betulum kiz guldurdun beni allahda seni guldursun ha bu arada sinavlar nasil gediyor kendinize cok iyi bakin allaha emanet olun

 16. Zehmer dedi ki:

  Selam nasılsınız eline sağlık asli asya cevriye hala nin saciyla oynacagina keşke bahsende nin ki ile oynasaydı da bahaneyle yoluverseydi bir güzel yada defne de olabilirdi neden kurban cevriye hala oldu anlamadım doğrusu gerçi asya bahsende yi görünce korkudan saklanıyor garibim aynı benim gibi nerde kaldı bahsende nin saciyla oynasın

 17. Madhubalafan dedi ki:

  ABİYA BURDAMISIN?SENİ BULAMIYORUM.
  NASILSIN ? İSTEDİĞİN GİBİ GELDİM CANIM.

 18. peri dedi ki:

  Aslıcım eline saglık,çok guzel olmuş,moralim bozukdu iyi geldi,sebebi kaç gundur dizimiz hagginda öyle şeylar duydum ki,nihatın ihaneti,cevriyenin gidişi,sonra set arkasında nisa yani asyanın dogumgunu kutlaması vardı ,hedye ,erkan ve hazalın elinde sigara,hiç yakışdıramadım,genç,guzel,eytimlı,sportman insanlar bu kadar zararlı bi şeyde ne buliyorlar kafam almior,lutfen kandi tercihi demayın ,her kas sağlıği için dikkat etmali özelliklade boyle göz önunde insanlar kötü ornek oluyorlar.

 19. xanim azeri fan dedi ki:

  merhaba aslim pamuk kalbli arkadasim nasilsin analiz cok guzel olmus bayildim dizide dediylerine katiliyorum nihatin ayseye asya sarildiginda oyle sovuk yalan konusdu ki gozumden dusdu buda nazmis senarist yuzunden oldu asya bunu nasil kaldiracak hic dusunmedi aska inancim dahada azaldi ne diyeyim yetenekli oyuncumuz cikiyor simdide getircek yeteneksiz oyunculari cevriye halanin o haline bende guldum cok komikti bahsende cadisida her seyi burnuna sokuyor sana ne ya bunca sene nerdeydin de simdi diyil hemde bu kadin korkuyor annelerini aff etse butun foyasi ortaya cikicak neyse canim kendine cok iyi bak hayirli mutlu pazarlar dilerim

 20. Rada dedi ki:

  Iyi aksamlar. Aslim analizinle beni bu hasta halimle guldurmeyi basardin. Tesekkurler.Cevrosun sac modeli asyanin elinde daha da guzel oldu. Bahsos yemek behanesiyle aslinda omerin agzini ariyordu julideni aff edecek mi diye eline tepsi aldi.  Ayselin pastane operasiyonunda canani sevimli tavsan keremi sabahi ipek ve korayi anladik ama can orada hic olmamis gibiydi. Betul hep soyler nazmiye kendi heyatinda bir seyler bulub yaziyor diye. Al iste. Ilk once omer ve zehra gibi kavusamamis tam kavusmusken kocasi ona ihanet etmis. Nihat gibi

 21. Ayan dedi ki:

  Canim arkadasim, motivasyon Rehberim, ögretmenim Asli yeni analizin ile gönülleri feth ediyorsun.
  Çok güzel analiz Aslim.
  Site degisti diye bir daha analiz yazmayacagini düsünüp endiseleniyordum Canim benim. Ama çok Sükür. Sen buradasin.

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın Ayancım,
   Canımsın, herkes gibi sende bana öğretmenim diyorsun çok teşekkür ederim 🙂
   Site değişmiş olabilir bizlerin güvenliği için değişti site ve zamanla eskiye yakın bir hal alacak inşallah. bu son halinden bende memnun değilim. sizlerde gördüğünüz yaşadığınız sorunları yazarsanız Göker abi elinden geleni yapacaktır.
   Site değişmiş olabilir ben değişmedim sizlerde değişmediniz çok şükür yine buralardayım, buralardayız. beni yalnız bırakmayacaksınız değil mi? sakın bir yerlere kaybolmayın.
   şimdilik sadece sana mesaj yazabiliyorum benim derse yetişmem lazım. dün dinlendiğim için siteye girmedim. şimdi de gitmem gerek gelince diğer arkadaşlarıma da mesaj yazacağım inşallah görüşürüz şimdilik ben kaçar 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir