Adını Sen Koy 313. Bölüm Analiz (“ASLI”) 28 Mart 2018 Çarşamba

Burak 29 Mar 2018 Adını Sen Koy  0
Adını Sen Koy 313. Bölüm 28 Mart 2018 Çarşamba
Zehra Ömer’i çok uyardı. Jülide nin başı belada ona yardım edelim polise gidelim diye ama Ömer Jülide ye olan kırgınlığı, kızgınlığı, öfkesi yüzünden, bu yaşanan olayların bir oyun olduğunu düşündü. İnanmadı Zehra ya. Ve Zehra da en son telefon konuşmasında Jülide nin zor anlar yaşadığına tanık olunca daha fazla zaman kaybetmek istemedi. Polise gitmek üzere konaktan ayrıldı.
Ömer de onun peşine düştü. Yolda Zehra yı kaçırdılar. Ömer Zehra yı kurtarmak için adamların peşine düştü. Bir eve girdiler Zehra yı bir odaya kapattılar. Derken Ömer bir yolunu bulup Zehra ya ulaştı. İçeri girmeyi başardı. İndi cindi derken 3 kişilik bu ekibin iki adamını etkisiz hale getirdi Ömer.
Biri kalmıştı o da elinde silah namluyu Ömer’e doğrultmuş tam tetiği çekecekken Zehra içerde kilitli kaldığı odanın kilidini kırmayı başarmış dışarı çıkıp Ömer’in yanına gelmiş, Ömer’e silah doğrultmuş adama arkadan yaklaşarak ensesine demir sopa ile vurarak adamı bayıltmayı başardı. Süper kahraman Zehra eşi Ömer’i kurtarmıştı. Hep Ömer Zehra yı kurtaracak değil ya bu kez de Zehra eşini kötü adamların elinden kurtarmış oldu.
Ömer Zehra yı iyilik meleği ilan etti. Evet Zehra bir iyilik meleği. O olmasaydı Ömer belki de o adam tarafından yaralanacak belki de öldürülecekti. Şakası yoktu o kötü adamların ve Ömer bunun farkındaydı. Geç de olsa anlamıştı. Ömer önceden Zehra yı dinlemiş olsaydı belki de bu olaylar yaşanmayacaktı.
  Bu olay esnasında Zehra kolundan yaralanmış incinmiş kolu, ağrıyor ama belli etmiyor Zehra. arabaları ile evlerine dönüyorlar. Yolda komiser Murat’ı Ömer aradı ve Jülide Keser’in başı dertte olabilir dedi ve yolda konuşurlarken Ömer arabayı durdurup kenara çekti ve Zehra’nın ellerini tutarak, varlığın bana yetmiyorken yokluğuna dayanabilirmiyim? Sen benim diğer yarım değilsin, ben senden önce yoktum, ben seni tahmin edemeyeceğinden çok seviyorum dedi.
*****
Neydim, kimdim, sen öğrettin bana
Hayatı sevdirdin. Yeniden umut ışığı oldun karanlık yanıma
Sevmeyi yeniden öğrendim seninle,
Düşe kalka yürümeyi öğrenen çocuk gibiyim. Yaralarım var benim
Canımı yakan, kanayan, acıtan.
Varlığın yetmezken yokluğuna nasıl dayanırım?
Sen olmazsan ben bu acılara nasıl katlanırım?
Aslı
*****
 Zehra ve Ömer adamların elinden kurtulsalar da Jülide hala adamların elinde ve Ercan da onu tehdit etmeye devam etmekte. Şu Ercanı bir görseydik iyiydi.
Zehra’nın kolu ağrıyor ve Ömer Zehra’nın koluna krem sürüp bandaj yapmak istiyor. Ancak önce ön bir tedavi uyguladı bu ön tedavi sevgi tedavisi. Sevginin iyileştiremeyeceği hiçbir hastalık yoktur ki, Ömer de bunu biliyor kremi sürmeden önce Zehra’nın ağrıyan kolunu sevgi ile öpüyor sonra krem sürüyor Ömer. bu durum Zehra’nın da hoşuna gidiyor.
Ve Ömer artık günü Zehra ile bitirmek, yeni güne birlikte başlamak istiyor. Zehra yı bu kadar çok severken ona dokunamamak Ömer’e zor geliyor ve Zehra ya bütün benliğin ile artık benim ol diyor.  Vuslatı istiyor Ömer. Hakkı eşi en nihayetinde.
Hediye abla yemeğe çağırdı onlarda içeri geçtiler. Yemek faslını görmedik. Kahveler içiliyordu. Cevriye hala da Asya yı zar zor uyutup onlara katıldı. Bahşende de Defne seninle kahve içmek istiyordu ayıp oldu dedi.
Ömer de Defne anlayışlı kızdır daha buralarda içeriz bir ara dedi. Zehra ya sen gördün mü? diye sordu. Zehra da kapı da ayak üstü konuştuk dedi. Bahşende de Defnenin iş aradığını şirkette ona uygun bir iş ayarlamasını söyledi Ömer’e. Ömer de Nihat ile konuşmam gerek dedi.
Herkes bir yerlere gitti Cevriye hala ile Bahşende birde Ömer kaldı. Cevriye halanın höpürtererek içtiği kahveleri meşhurdur. Öyle içti yine ve Bahşendenin suratı görülmeye değerdi oh olsun sana Bahşende.
Zehra hiçbir yere sığamıyor Jülide yi düşünüyor. Ömer çalışma odasındaydı ve onun yanına giderek, komiseri aramasını bir haber olup olmadığını öğrenmesini istedi. Ömer de aradı. Sonra Zehra verandaya hava almaya gidince Ömer komiser Muradı bir kere daha aradı ve bir haber alırsanız gece gündüz fark etmez beni arayın dedi.
Ayşe de Nihat’ı aradı onu çok özlediğini onsuz uyumadığını söyledi.
Ömer elinde müzik kutusu Zehra’nın yanına terasa gitti.  Ah Ömer ah yaptın yine yapacağını. Zehra müzik kutusunun müziği için kanlı, canlı eski bir dost gibi dedi. Çocukken babasının yaptığı müzik kutusundaki melodiyi dinleyerek uyumaya bayılırmış Zehra. nedenini bilmiyormuş ama huzur veriyormuş bu melodi.
 Benimde vardı dinlendiriyor insanı.
Zehra ilk kez içini döktü Ömer’e çalan müzik kutusu eşliğinde. Annesi ona kızdığında korkusunu bu müzikle yendiğini, annesinin ona sarılmasını istediğinde yada kendisi sarılmak istediğinde bu melodiye sığınırdım dedi.
Ne kötü bir anne idi şu Sevim. Zehra ya hayatı dar etmişti. Dövmüş, şiddet uygulamış, taksi parasını bile elinden almıştı. Kapı dışarı attığı gece bile var. Ya Yener’e kızı vermeler, Yener’in Zehra yı kaçırmaları say say bitmez Sevim cadısının yaptıkları. Yine de anne derdi her ne kadar annesi olmadığını bilmese bile.
Zehra ya bu müzik anne kucağı gibi gelirmiş. Mezara gidip bir kara toprağa sarılmaktan iyidir be Zehra bir müzik kutusuna sığınman.
Kimi zaman da uykuya dalmadan önce dinleyip hayaller kurarmış bir masalın içindeymiş gibi mutlu bir yuvada anne kucağındaymış gibi. Anne sevgisini doyasıya yaşayamamış Zehra. Annem Yasemine sarılırdı ama bana hiç ona sarıldığı gibi sarılmadı. Yada Ayşe’nin Asyaya sarıldığı gibi sarılmadı dedi.
Yapacak bir şey yok Zehra, senin yaşadıklarını Ömer de yaşadı o da annesiz büyüdü. Anne kucağı görmedi. Sevgisini yaşamadı. Yalnız değilsin merak etme.
Hem sen Ömer gibi bir eşe sahipsin onu sev ona sarıl bir annenin yerini doldurmaz ama en azından kendini güvende, mutlu, huzurlu, sevildiğini hissedersin.
Ömer de öyle yaptı Zehra yı kollarına alarak sıkıca sarıldı. Konuşmak isteyen Zehra yı durdurup konuşmasak dedi. Daha fazla acı çekmesini istemiyordu Ömer. eşin seviyor sarıyor sarmalıyordu.
İki yüreği yaralı insandı onlar Ömer ve Zehra. ikisi de annesinden çok dertliydi. Ve yaralarını birlikte sarıp iyileştireceklerdi.
Geceyi kendi odalarında, uyuyarak geçirdiler ama üstleri açık bir halde. Temmuz ayının sıcağı yok ve uyuyanın üzerine kar yağar derler hasta olacaksınız gençler.
Birde şu güneşin doğuşu, sanki batıyor gibi. Oysa Güneş doğudan doğar. Ben mi yanlış anlıyorum anlamadım gitti.
İlk Zehra uyandı. Sonra da Ömer ve müzik kutusunu yeniden açtı. Zehra üşüdüğünü söyledi. Ömer’in de elleri soğuktu. Üstünüz açık yatarsanız olacağı bu işte. Hastalanmayın da ikiniz birden kim bakar size sonra?
Bıcırık Asya pijamasının üzerine elbise giymiş okula gitmeye hazırım diyor. Sen çok tatlısın Asya 🙂
Zehra da Ayşe’nin kendisine sürekli annesini sormasından rahatsız olup biteni anlatamadığı için. O yüzden de bir kere daha Ömer ile bu konuyu konuşmak isterken, jülidenin şoförü konağa geldi. Dayak yemiş, Ömer ile konuşmak istedi. İçeri girmedi bahçede konuştular.
Ömer’e çaresiz kaldığım için geldim konu çok önemli, anneniz Jülide hanımı iyi tanırım eşinizde bilir. Şuan anneniz ölüm tehlikesi altında dedi. polise gitsene Ömer ne yapsın?
 Şirkette Selin de Koray dan hoşlanıyor. Koray’ın bundan haberi yok.
KALP GÖZÜM BAŞKASINA KÖR
Ey sevgili koy elini kalbime, sen diye atıyor
Gözlerin gözlerime değince içimde güneş açıyor

Ey sevgili koy elini kalbime, sen diye atıyor

Gözlerin gözlerime değince içimde güneş açıyor
Sen ömrümün sahibi, sen canımın ta içi
Aşkım sana sahici ben gönlünün talibi

Beni sen can gibi beni canan gibi beni kendin gibi gör

Bana dünyaları verseler nafile kalp gözüm başkasına gör

Beni sen can gibi beni canan gibi beni kendin gibi gör

Bana dünyaları verseler nafile
Kalp gözüm başkasına kör
Kalp gözüm başkasına kör
ALTAY
https://www.youtube.com/watch?v=VKqr5VoLfZo
Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 313. Bölüm Analiz (“ASLI”) 28 Mart 2018 Çarşamba” üzerine 48 yorum

 1. xanim azeri fan dedi ki:

  gunaydin canim arkadaslarim nasilsiniz keyfler nasil hanim ablacim iyi olmana cok sevindim polad amcamnan hep iyi mutlu olun aslim pamuk kalbli arkadasim radam pericim nihatda dun tuhafiydi aceba kim kumpas kurdu yada ihanet etdi bilmem bu cok kotu olur ayrica neden ayriliyorsa cok iyi ayseyi seven birisiydi boyle bi sey nasil olur ya aklim almiyor nazmis bizi delirtecek keski asli olsaydi senaristmiz neyse kendinize cok iyi bakin allaha emanet olun

 2. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba kızlar.Hoş günün olsun Radacım,çocuklar nasıl? Xanım,Aytac teşekkür ederim, toy-dügün ne zaman?Ayancım çok sag ol Polad amcaya ilk şiir yazan kız sensin.Sabah söylerem ona inşallah. Tansiyonu çok idi,igneden sonra bir az aşagı düşdü.Şimdi uyuyor.İltimase dua.

 3. aslı dedi ki:

  Merhaba iyi akşamlar arkadaşlar, Nihat yani Aykut İğdeli diziden ayrılıyormuş, öyle söylemler dolaşıyor ortalıkta. İnstagram hesabından da dizi ile ilgili resimleri silmiş. Cevriye hala da gidecek diyorlar. ne kadar doğru bilemem ama Nihat dizinin baş rolü gibiydi Ayşe ile evlilikleri kızları Asya mutlu bir aile tablosuydu.
  senaryoyu yazan kişi umarım ihanetle sonlandırma bu ilişkiyi. yakışık almaz çünkü.

  1. peri dedi ki:

   Aslıcım umarım bunlar dogru degıldır,dögruysa çok kotu olur,dizi oldugu halde yinede insan inandıgı şeylar ters çıkınca ihanete uramış gibi his edior.

   1. aslı dedi ki:

    Sana katılıyorum, umarım doğru değildir.

 4. Rada dedi ki:

  Iyi aksamlar. Hanim ablam hosgeldin nasilsin Polat amcam nasil? Ara sira ugra yuzunu gorelim. Peri hakli gunun bombasi nihatdi. Nihat konusunda kotu dusunmek istemiyorum ama ayseyle konusmasi da bi garipdi. Soguktu sanki. Suc islemis gibi. Kesin bir is var. Bu gunun en sevdigim sahnesi cevrosu bahsosa attigini kapak oldu.

 5. Ayan dedi ki:

  Xanimcim benim baktigim dizi yeni baslamis.
  Çok taninmiyor ismi SARI GELIN.
  Ben sari gelin sarkisina bayilirim da diziyi de adi bu güzel sarkinin adindan oldugu için izliyorum.
  Leyla su an mesgulmus. HAY DAY diye bir oyun bulmus beni bile unutdu. Lafi agzima tikti ya. Ama firsat bulunca selamlarini iletirim.
  Öptüm.

 6. xanim azeri fan dedi ki:

  hanim ablam hos geldin canim biz iyiz sen nasilsin cok ozlemisim seni polad amcam nasil selamlarimi iletirsin canim benim anliyoruz seni allah sana uzun omurler versin iyiki varsin seni cok seviyorum kendine cok iyi bak allaha emanet ol

 7. Ayan dedi ki:

  Nihat Ayseye ihanet mi ediyor?
  Yuhhh.
  Nazmiye sen ne yapiyon?
  Sormasi ayip.
  Kafayi mi yemege basladin artik? Aklini yitirecek böyle yalniz senaryolar yazarak. Ama ne yapsin tüm yük onun omuzlarinda o ise kukuman kusu gibi yalniz kaldi ve yaziyor. Akilsiz!!!
  Önce asla ayrilamaz dedigimiz kardesleri ayirdin. Simdide kariyla kocanin arasina 3.kisiyi mi sokuyorsun?
  Allah askina su Nazmiyeyi setden ayirin.
  IR abim hakliymis bir dizinin geleceyini bir tane yalniz kiza itibar etmisler. Hiç degilse bir grub olsaydi. Senaryo grubu. O iyi olurdu.

 8. Hanim abla dedi ki:

  İyi akşamlar ASK ailesi.Güzel kızlarım adlarınızı tek-tek yazamıyorum,hepiniz benim için çok kıymetlisiniz.Aslıdan başlamış ta yeni kızlaratan hepinize kurban olurum.Beni siteden kaçıran o filtr oldu.Bilirsiniz ben yaşlı bir adamam.Türkce yazmak o kadar da kolay deyil benim için.Zar-zor yaziyorum o da geri qayıdır.Tekrar yazmaktan yoruldum.Öten ay 7 gün yazmadım,8.gün analizə yorum yazdım,yazıldı hızlı yazıyormuşum.Bir sözle filtrin benimle
  arası pek iyi degil.
  Ben sevdiyim insanları asla unutmam,sadakatlıyımdır.Siz benim ailemsiniz. Ayancım bak ben senin dogum gününün 10 mayıs oldugunu biliyorum,bir revayete görə 11 mayıs.25 mayısda İR abi, haziranda Hayat(12),Aslı(18),SU damlası(24) görürsenmi sizleri unutmak mümkün deyil.Ayancım 307.analiz sayfasında sana bir şey yazmışdım,Azerbeycana gittin,görmedin. Şimdi yazı uzun oldugu için geri dönecek.Hepiniz Allah amanında olasınız.

  1. aslı dedi ki:

   ablacım sen çok ilerleme kaydettin bu yazma konusunda ve ben seni örnek gösterebilirim yapamam diyen herkese şuan yazın o kadar net anlaşılır duru ki, Türkçeyi çok iyi öğrendin sen bu işin hakkını verdin teşekkür ederim. pes etmediğin vazgeçmediğin için.

   evet bazen yazılar takılıyor. senin başına gelen benimde başıma geliyor yalnız değilsin. Allah’a emanet ol ablacım.

 9. peri dedi ki:

  Ben nihatı kafaya takdım başka dizilarde gorduklarimiz bizim diziye yakışmior oyuzdan kotu duşunmak istemiyorum,belkı okadın sadece iş konuşmak için odaya gelmiş ama asıl amacı nihatın başina iş açmak,zengin diye şantajla para koparmak istiye bilir, yada mugenin yakınıdır ve onun olumundan dolayı intikam almak istiyor,banim senaryolar bu kadar.

  1. aslı dedi ki:

   İhanet olmasın da nasıl bir senaryo olursa olsun.

 10. AYSEL dedi ki:

  İyi akşamlar Aslım. Nasılsın canım? Eline sağlık canım analiz yine çok güzel olmuş çok teşekkür ederim. Bugün nihat ayşeyi aldattı galiba çok sinirlendim Yuh diyorum başkada birşey demiyorum artık. Birde ömer zehraya ben sana müptelayın dedi ya benimde aklıma Erkan kızılaslanın müptelayım şarkısı geldi bence güzel şarkı

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Ayselcim, teşekkür ederim sen nasılsın? şarkı için teşekkürler kullanacağım bu şarkıyı.

 11. FATMA USTA dedi ki:

  ASLIM ELİNE KOLUNA SAĞLIK ÇOK GÜZEL OLMUŞ ANALİZLERİNE BAYILIYORUM HELE ŞİİRLERİN MÜKEMMEL

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim Fatma sağolasın.

 12. xanim azeri fan dedi ki:

  ayancim iyi olmana cok sevindim bu dizinin ismi imtahan yaziyon youtube geliyor guzel ve komik dizi sen hangi diziye bakiyon leyla kuzenine selamlar optum seni canim arkadasim

  1. Ayan dedi ki:

   Ablacim dogru hatirliyorsun. Benim dogum günüm mayis ayinda 10 aksam saat 00.50 dünyaya göz açmisim diye beni her kes iki gün tebrik ediyor.
   O sebeple ben 2 gün yazdim. Bana yazidigin yorumu gördüm simdi tesekkür ederim. Gözlerim doldu. Ben orda iken bir gece bir seyler düsündüm. Sana yazdim ablam lâkin POLAT AMCA kaldi. Simdi onun için yazdigimi siteye yazacagim INSALLAH begenirsiniz.
   ***
   P olat Elemdar gibidir abimiz.
   O hos bakisa tutuldu ablamiz,
   L afi seker gibi yiyip yutuldu
   A blamizda laflara vuruldu.
   T eksin, ilksin ablamizin ömründe
   Iyi ki varsin ablamizin gönlünde.

   Ben sizin gibi yazar degilim ama iyidir umarim.

 13. peri dedi ki:

  Bu gunun bombası nihat,şimdi her kes nihatın ayşeyı aldatdıgını duşunior,ama ters koşede ola bilir,yinede nazmişin kafasında ne tilkilar var bilmiyorum,kandisi surprizlarin kadını her zaman.

  1. aslı dedi ki:

   inşallah senin dediğin gibi olur da herkesin ilk aklına gelen başına gelmez. ters köşe olur.

 14. xanim azeri fan dedi ki:

  aslicim kiz iyi olmana cok sevindim guldurdun beni sen dinlen yoruluyon anliyom seni evet insallah siir kitablarin cikar eminim amin ayrica sokdayim bu gun ku bolumde nihat resmen ayseyi aldatiyor bu yeni gelen oyuncu hazal babalik gelecekdi kesin o kadin olur dizimizde tam o eksikiydi ihanet o da oldu dizimiz beni aff ete benziyor nazmis bunu da yapti

  1. aslı dedi ki:

   senii güldürebildiysem ne mutlu bana evet çok yoruluyorum. dizi bitince anarneme gidip geldim. hemen bir saat daha uyudum yarın erkenden iş başı, ders, olunca enerji toplamam lazım. uyuduklarımı toplasam 4-5 saati geçemez oysa sağlıklı iyi bir uyku için en az 8 saat lazım.

   inşallah bakalım kitap çıkacak inşallah da nasıl ve ne zaman onu bilmiyorum.
   dizi de ihanet olmasın yazık olur. senaryoyu ben yazsaydım Nihata böyle ihanet senaryosu yazmazdım

 15. Ayan dedi ki:

  Tesekkür ederim Xanimcim.
  Iyilesdim artik.
  Çok iyiyim. Canim benim bu imtahan ne demek ya? Dizi galiba öyle mi?
  Çünkü kuzenimde bakiyor o da imtahan diyince bir sey anlamadim. Sözlükde arasam bula bilirmiyim?
  Ama bakmiyorum o diziye. 100 bölümü çoktan asmis ben onu yetisdiremem.

 16. xanim azeri fan dedi ki:

  ayanim ben cok iyim sen nasilsin canim arkadasim imtahana bakiyorsunmu sen sudamlami cok ozlemisim ve onu anliyorum isler ozel hayat var sen nasil oldun

 17. Ayan dedi ki:

  Canım arkadaslarim nasilsiniz?
  Dün çok kötü olmustum. Ama bu gün Aslimin, Aytacin, Xanimin, Radanin yorumunu görünce içim ferahladi. Dogru söylüyorsunuz canlarim benim. Kapimiz açik her kese. Gidenle keske geri dönseler ama her kesin kendine özel hayati var ve her kesin bir sürü sebebi var.
  Aslim analiz çok GÜZELLL.
  Canimsin benim. Bu diziye galiba yeniden baglaniyorum ben. Kimin sayesinde? Tabi ki de Aslinin. ASLIMIN.

  Canim Radacim dogru biz bize yeteriz. Belki bir gün o eski günler geri dönecek. Ama biz kendimizi simdiden salmamaligiz. Canim benim öptüm CANIM.

  Aytacim haklisin.
  Su damlasindan ben bile beklemezdim habersiz kayb olmayi. Ama Aslinin yorumundan sonra sunu anladim. Onun da üzerine bu kadar gitmemeliyiz. Belki onunda kendince hakli sebepleri vardir.

  Xanimcim nasilsin canim?
  Diziniz ismini dogru yazmissin. Ama o dizi baska. Yeni bir dizide buldum azeri dizisi o da.
  Youtube de gördüm ve izledim.

  Canim arkadaslarim dizi basliyor. IYI SEYIRLER.

  1. aslı dedi ki:

   iyi akşamlar Ayancım,
   iyi olmana sevindim. dizimiz diğer dizilerden farklıydı. ve biz bu diziyi farklı olduğu için sevdik. umarım diğer dizilere benzetmezler. yoksa dizi çok seyirci kaybeder. hele Ömer ihanet ederse Zehra ya başta beni kaybeder.

 18. K.Azeri dedi ki:

  Çok te$ekkûr ederim Asli,canim benim.$iir için de ayrica te$ekkür.Allah üzünü hep güldürsün in$allah.

  1. aslı dedi ki:

   Amin inşallah K. Azeri teşekkür ederim iyi akşamlar.

 19. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Aslıcım,nasılsın.Ne güzel bir şiir yazmışsın böyle.Gönlüne saglık.Çok duygulandırdı beni.ama tek bir cümlen ise çok aglattı:mezara gidip bir kara topraga sarılmaktan iyidir…Allah yardımcın olsun güzel kızım,ne edim,nice edim dedirtmesin inşallah.Allahdan isterim yaralarını öyle bir iyileşdirsin ki bir daha kanamasın,bir daha acımasın,canın yanmasın.Hiç yokluk görmeyesen canım kızım.Allaha emanet olasan.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım hoş geldin özlemiştim seni. ben yoğunum bu tempoya daha ne kadar dayanabilirim bilmiyorum.

   sen nasılsın polad amcam nasıl?
   şiir biran da gece yazdım bazen bende anlamıyorum nasıl oluyor. seni ağlatmak istemezdim ama hayatın gerçeği ölüm vazgeçilmez.
   benimde sığındığım yer orası.

   öyle güzel içten samimi dua etmişsin ki amin inşallah diyorum. hatta daha da çok amin amin amin diyorum. çünkü etmiş olduğun o duaların gerçekleşmesine çok ihtiyacım var.

   sende Allah’a emanet ol, sağlıklı mutlu bir ömür yaşa inşallah seni seviyorum ablacım iyi ki varsın. iyi geceler. polad amcama da sevgiler.

 20. peri dedi ki:

  Çok teşekkurler aslı hanim,iyi ki varsın,bande zehranın konuşmasında agladım,bizim görduklarımız bi genc kıza yapilanlardı,daha çocukkan neler yaşamış kim bilir,allah hiç bi çocuğu annesiz bırakmasın.

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim, sende iyi ki varsın. haklısın çocukluğunda neler yaşadı kim bilir.
   Amin inşallah çocuklar annesiz ve babasız kalmazlar. Ama hayat bu insanın istedikleri bezen olmuyor ne yazık ki.

 21. Rada dedi ki:

  Selam. Aslim kiz sen eminmisin zehraci olmadigina. Zehrani ovmussun odunu diyil. Eline saglik siirin guzel sarki harika bir sozle analiz muhtesem. Kiz ben kacirmissin bahsosun sahnesini. O suratinin aldigi ifadeyi tahmin ediyorum. Seviyorum ben bu cevrosu. Kadini delirtmeyi iyi biliyor. Ben o julidenin soforunun konaga ercanin emri ile geldigini dusunuyorum. Omeri tuzaga cekmek istiyordur belki.

  1. aslı dedi ki:

   Selam iyi akşamlar Radacım,
   elbette eminim ben Ömerciyim Zehracı değilim.
   hem senin bilmen gerekirdi. diğer analizlerden, Zehra yı övdüğüm zamanlar da vardı yani bu ilk değil.

   sen ne yaparsan yap beni Zehracı yapamazsın.
   beğenmene sevindim teşekkür ederim canım.
   Cevriye hala bilinçli yapıyor bence.

   Jülidenin şoförü dayak yemiş, bence kendi isteği ile geldi. jülidenin hayatının gerçekten tehlikede olduğunu bildiği için. Ercanla bağlantısı yok.

 22. Anonim dedi ki:

  Konu hakkında yorumunuzu buraya yazabilirsiniz.aslim eline saglk

  1. aslı dedi ki:

   teşekkür ederim.

 23. nesrin dedi ki:

  Selam Aslı , önce fragmanları izledim sonra analizini okudum ilk önce bir şey paylaşmak istiyorum .Aysel ablanın pastanesini basan mafya Ercan olabilir ileride adamı göreceğiz ,benim düşüncem .Selin Koraya anlayışlı davranışları yüzünden ,ben de Koraydan hoşlanır olabileceğini düşünmüştüm .Hatta birlikte mahalede buluşacağız ipek derken Selin üzüldü ,bozuldu .Kıyamam çok tatlılar .Ömer de az değil ,Zehrayı çözme sanatını öğrenmiş .Aslı analiz çok hoş olmuş tabiği ki senin yorumunla .ASLI senin yazdıklarını takip etiklerine ben de katılıyorum .Zehra sürekli üstünü değiştiriyor da Ömer eve gelince daha rahat bir şeyler giyinse iyi olmaz mı .

 24. xanim azeri fan dedi ki:

  merhaba aslim nasilsin analiz cok guzel olmus eline yuregine saglik ve bu bolumde zehramizin sobayla adamin nasil ensesine vurdu ya helal olsun super kahramanimiz en etkilendiyim sahne zehranin uvey annesi sevim cadisinan hakkinda oyle konusduya resmen zehraya icim parcalandi agladim ya bunu senin analizinde yasadim cok tesekkur ederim ve bahsende cadisi tavuz civ civi kusu hakkinda konusdukca sinirlendim ya neyse ki cevriye hala cayi kupurterek icende oldum gulmekten oh olsun o cadiya ve sarikiyida cok beyendim ben hep dinlerim siirde guzel olmus bayildim pamuk kalbli arkadasim unutmadan ben diger sayfada yorum yazdim cikmamisdi ben sana saka yapmisdim kendine cok iyi bak allaha emanet ol

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim canım, iyiyim bir saat uyudum geldim. ne çok uyuyorum değil mi? 🙂
   Zehra ilk kez annesi konusunda Ömer’e içini açtı. bende etkilendim o sahnede.
   Cevriye halanın kahveyi kasıtlı olarak öyle içtiğini düşünüyorum Bahşendeyi sinir etmek için.

   inşallah bir gün bütün şiirlerimi tek bir kitap da toplayacağım. ben bunu çok istiyorum.
   diğer sayfada yazdığın mesaj sonradan çıkmış okudum canım.
   tamam anladım şakaymış, Zehra yı severim ama Ömer benim yakışıklı paşamdır ondan vazgeçmem. görüşürüz canım sende kendine iyi bak.

 25. Aslim sen gercekten meleksin bu siyah yazilarin bir gun beni öldurecek dedi ki:

  Konu hakkında yorumunuzu buraya yazabilirsiniz.

  1. aslı dedi ki:

   teşekkür ederim bunu bana genelde su damlası söylerdi.

 26. ask fan dedi ki:

  Adini sen koy dusmanlari igrenc elestirelerle dizini gozden dusurduler lutfen gozunuzu acin artik
  birtane dogru dizi var onuda yari yolda birakmayalim.

  1. aslı dedi ki:

   ben bırakmıyorum dizimi
   ve edebiyat ve şiir sever arkadaşım sana yazdım ama çıkmadı. bazen mesajlar geç çıkıyor atladığımdan değil.

   1. Edebiyat ve şiir sever dedi ki:

    Teşekkür ederim arkadaşım çok naziksin bana cevap yazmasanda olur sorun değil herkese ayrı ayrı cevap yazmakta çok zamanını alıyordur zamanın senin için nekadar kıymetli olduğunun farkındayım

    1. aslı dedi ki:

     anlayışın için teşekkür ederim arkadaşım. iyi geceler.

 27. Edebiyat ve şiir sever dedi ki:

  Teşekkürler arkadaşım birsürü işinin arasında bizleride ihmal etmeyip analizleri gönderiyorsun sağolasın eline yüreğine sağlık çok güzel yazmışsın

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ben de size teşekkür ederim. Elimden geleni yapıyorum. bir söz verdim sözümü tutuyorum. sizleri ihmal edemem seviyorum hem diziyi, hem yazmayı, hemde bu siteyi, sizleri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.