Adını Sen Koy 311. Bölüm Analizi (”ASLI”) 26 Mart 2018 Pazartesi

Burak 27 Mar 2018 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 311. Bölüm 26 Mart 2018 Pazartesi

Ömer konakta çalışma odasında büyük bir sabırsızlıkla eşi Zehra’nın gelmesini beklerken, Zehra da halasını mahalleye bırakmış konağa dönüyordu. Yoldaydı ve bu dönüş yolunda ilk Ayşe aradı annem ile buluşacaktık ama gelmedi endişe ediyorum diye ve aynı anda da Jülide aradı Zehra yı buluşmak konuşmak için Zehra da hemen onunla buluşacağı yere gitti ancak konuşamadan jülideyi birkaç adam Zehra’nın gözü önünde zorla arabaya bindirerek götürdüler.

Zehra korktu hemen eve geldi ve ağlayarak Ömer’e olanları anlatıp jülide’nin kaçırıldığını söyledi.

Ömer Zehra ya sakin olup olanları sakince anlatmasını istedi. Zehra da yaşlı gözlerle olanları birbir anlattı. Ömer de belki tanıdıklarıdır, belki de bir aile meselesine tanık olmuşsundur diyerek jülidenin kaçırıldığına inanmadı.

Ömer annesine karşı hissizleşmişti. Tıpkı geçmişte kendilerini bırakıp giderken hissizleşen duyarsız olan annesi gibi duygusuzdu Ömer. Duyguları ile hareket etmiyor, Jülide ismi, kaçırılması Ömer için bir anlam ifade etmiyordu.

Zehra çırpındıkça çırpınıyor, jülideyi o adamların elinden kurtarmak, polise gitmek istiyordu ama Ömer ben o kadın için hiç bir şey yapmam diyerek şuan kaçırıldığına bile inanmıyorum diyordu. Ömer kendi açısından yaşadıkları, ona yaşatılanlardan dolayı o isme ve onunla ilgili her şeye duyarsız kalmayı tercih ediyor, kendini bu şekilde koruduğunu düşünüyordu. Çocukluktan kalma bir travmanın etkisi çok önemli kaçırılma olayını bile inanmaz hale getirmişti. Ömer’in çocukluğunda aldığı yara öyle hafif sıradan basit bir yara değildi.

Duygularını, hislerini, jülideye karşı öldürmüş, kalbinin kapılarını o insana kapatmış, her adını duyduğunda nefret duygusu, öfkesi gün yüzüne çıkıyordu Ömer’in.

Bu kaçırılma olayını, Kurnazca bir oyun gibi görüyor öyle düşünüyordu Ömer. Kendince olanları Zehra Ömer’e anlatınca onu kurtarmaya gidecekti Ömer ve bu sayede annesi de oğlunu görmüş olacaktı. Bu sebeple inanmıyor bunun bir oyun olduğunu düşünüyordu daha fazla bu konuda konuşmak istemediği için çalışma odasından çıkıp gitti Ömer.

Jülide Ercan’ın adamları tarafından alı konulmuş yolda giderken Ercan aradı adamlarından birini ve Jülide ile telefonda sert bir dil ile konuşarak sen anlaşmayı bozdun. Ölümcül bir hata işledin dedi.

Jülide de çocuklarıma bir şey olsun seni gözümü kırpmadan öldürürüm dedi. adam öldüreceğine polise gidip olanları anlatıp onlardan yardım istesene, bunca yıl ne bekledin? Hem şimdi ne değişti de Ercan’a kafa tutuyorsun Jülide? Madem kendinde bu gücü görüyorsun neden yıllar önce de bu cesareti göstermedin? Ben sana inanmıyorum Ömer gibiyim bende. Pek inandırıcı gelmiyor yaptıkların bana.

Mahallede işler karışık, Aysel hanım kiracı ve mal sahibi dükkandan çıkmasını istiyor. Sebebi birine borç yapmış ödeyememiş, borca karşılık dükkanı istemiş adamlar, o sebeple de dükkanı boşaltmasını istiyor.

Aysel hanım biraz zaman istedi. Dükkan sahibi de ne kadar kısa zamanda  taşınırsanız o kadar iyi siz zor durumda kalmamış olursunuz dedi.

Bu olay olurken de Salim amca dükkanda Aysel’in dayısı ile ilgileniyordu gördü konuşma anını. Aysel hanım sonra Sabah ve Kerem den kendisine uygun dükkan olup olmadığını sordu. Her ikisinin de elinde dükkan yoktu. Araştırdılar bulamadılar.

Sabah’ın üzülmesine dayanamayan Kerem, kendi dükkanını Aysel hanıma vermeyi düşündü bunu da uygulamaya koyacak.

Ömer çalışma odasında iş yapacak ama iş yapamıyor. Annesi yıllar sonra bir gün karşısına çıkmış, konuşmak istemiş, Ömer de hiç sesini çıkarmamış konuşmamıştı. Annesi gitme yalvarırım diye arkasından bağırıyor ama Ömer hiç aldırış etmeden sesi duymazcalıktan gelerek yoluna devam etmişti. O anı hatırladı Ömer.

Şimdi de bu kaçırılma olayı ikisi birbiri ile bağlantılı bir oyun diye düşünürken, Ömer vicdanı ile duyguları yaşadıkları arasında kalmış, ne yapacağını bilemez bir halde elini kolunu kendi kendine bağlıyordu. Yıllar önce iki küçük çocuğa acımadan gitme diye bağırmalarına, ağlamalarına duyarsız kalan anneye, şimdi de Ömer duyarsız kalmak istiyor ama bir yandan da vicdanı acaba doğru olabilir mi? diye kendi kendine soruyor ama Ömer vicdanının sesini susturmayı onu duymamayı tercih ediyordu. Tıpkı annesinin geçmişte yaptığını yapıyordu Ömer. Kaybolan yıllar içerisinde kayboluyordu Ömer.

Zehra geldi ve bir kere daha konuşmaya çalıştı. Seni annen ile yaşadıklarını anlayamam ama bir insan söz konusu hayatı tehlikede olabilir deyince, Ömer de bu onun tarafından kurgulanmış bir oyun, kendisi le görüşmem için yazılmış bir piyes diyerek onun için yapabileceğim hiçbir şey yok dedi.

Ömer’in annesine karşı yıllardır ördüğü kalın duvarları, öylesine hemen yıkması imkansız.

Nihat Ömer’in yerine Ankara ya gidecekti. Ancak planda bir değişiklik olmuş. Kıbrıs’a gidiyor Nihat ve Ayşe yi arayarak eve gelirsem uçağı kaçırabilirim sen valizimi hazırlayıp Can ile şirkete gönder dedi.

Ayşe’nin içi hiç rahat değil. Hayır olsun inşallah. Sakın Nihat’ın uçağı düşüp ölmesin Nihat? Asya babasız, Ayşe de eşsiz kalmasın, yada uçak kaçırılmasın bunu sakın yapmayın. Aksiyon severim adrenalin iyidir ama sonu kötü bitmesin.

Nihat Koray ile konuşarak işleri ona devretti. Ben yokken sen ilgilen bir şey olur bana ulaşamazsan hemen Ömer’i ara dedi.

Kerem ile Sabah cephesinde ise olaylar evlilik yoluna girmiş gibi gözüküyor. Kerem Sabah ile evlenmek istiyorken, Sabah daha kim olduğunu bilmediği için yeni bir hayata yelken açmayı düşünmediğini söylüyor. Kerem de gerçek aileni birlikte bulacağız, sonrasında da hiçbir bahane kabul etmiyorum dedi.

Ay bu ne sanki biri saç saça baş başa kavga etmiş, Defne yi bir güzel dövmüş gibi Defne gelmiş, hiç hoş geldin demeyeceğim ben sana Defne.  Gelir gelmez de bir akşam yemeğine davetliymiş. Telefonda Bahşende ile konuştu. Bahşende de onu yarın konağa davet etti. Defne de Ömer’e geleceğimi söyleme sürpriz olsun dedi.

Hay benin gibi sürprizine tövbe yarabbim boya küpü ne olacak. Bahşende bunu Ömer’e layık görüyor da, bu hiç Ömer’in yanına yakışmaz ki, adamın bir asaleti var, bu kız da hiç asalet yok kusura bakma Defne ben hiç sevmedim seni. Sen uzak dur benim paşamdan. Yoksa ben karışmam.

Nihat Kıbrıs’a gidecek eve gidemediği için Ayşe kızı Asya ile şirkete gelmiş onu yolcu edecekler. Ayşe içim hiç rahat değil, oraya varır varmaz ara dedi. Kesin Nihat’ın başına bir şey gelecek hadi hayırlısı bakalım.

Hatice hala mahallede Salim amcalarda, Canan Halasını seviyor ama bir gün evlenirse ve halası da onun evine gelirse, Zehra gibi yapmazmış şimdiden peşin peşin söyledi. onca yıl sonra kocamı bulmuşum bırakır mıyım dedi. Annesi de deli deli konuşma Canan dedi. Hatice hala da evlendirseydik şu kızı deyince, annesi kim ne yapsın bu deliyi dedi.

İyi de her kör satıcının bir kör alıcısı vardır sen merak etme Hamiyet hala.

Sabah elinde resim ağlayarak dertleşiyor anne ve babası ile ve onlara Keremden bahsetti. Evlenirim seninle diyemedim diyerek aslında Kerem ile evlenmek istediğini ama ortada kim olduğunu, gerçek ailesinin kim olduğunu bilmediği bir sorunu olduğunu resme anlattı ağlayarak.

Biraz da korkuyor Sabah, gerçek ailesinin kim olduğunu bilmediği için. Kerem söz verdi ailemi bulacağız diyerek dertleşti.

Zehra odasında Jülide hanım ile tanıştığı günden beri tüm buluşmalarını düşündü, hep birilerinden kaçar, saklanır haldeydi. Şimdi de kaçırılmıştı. Ömer geldi gelirken de eşine yiyecek meyve suyu ile sandviç hazırlamış onu getirdi. Ye tansiyonun düşmesin dedi. Sahi Zehra’nın açlığa dayanamama gibi bir durumu vardı ama maşallah yemek yemeden de ayakta.

Zehra ile arası bozulsun, mutluklarına gölge düşmesini istemiyor Ömer, güzelce yanağından öperek yemek yemek istemeyen Zehra ya kendisi zorla meyve suyunu içirmeye çalıştı ama başaramadı üzerine döktü Ömer. sonra da üzerini değişmeye giden Zehra nın arkasından annesinin gerçekten zor durumda olup olmadığını düşündü. Ya gerçekten zordaysa?

Selin aradı Ömer’i şirketin emektar çaycısı rahatsızlanmış, kalp krizi geçirmiş. 2 yıl öncede geçirmiş. Ömer severmiş. Onu ziyarete hastaneye gitti, ailesini görürüm, doktorundan bilgi alırım dedi. Düşünceli patron Ömer.

Jülideyi bir odaya kapatan adamlar zorla bir sakinleştirici iğne yaptılar. Nasıl insan bu Ercan çok merak ediyorum? Nasıl tanışmışlar Jülide ile? Bir keresinde genç bir delikanlı da takip etmişti jülideyi ondan da ses yok?

Jülide iğnenin etkisinden çıkınca, sakallı adamında odadan çıkması diğer iki adamın uyumasını fırsat bilip adamlardan birinin ceketinin cebinden telefonu aldı Zehra yı aradı onun numarasını ezbere bildiği için.

Hal hatır soruyor, adres versene e mübarek. Bazen akıl gidiyor nereye gidiyorsa? Sonra sakallı geldi jülideden telefonu aldı Zehra da o an konuşulanları duyunca endişelendi. Hemen Ömer’i aradı. Ömer de konağa gelmişti açmadı telefonu geldiği için.

Zehra olanları anlattı. Ömer yine inanmadı. Zehra da gerçekten başı beladaysa hiç mi vicdanın sızlamayacak dediğinde Ömer sızlamayacak, çünkü hepsi bir oyun senin dediğin gibi olsaydı arayamazdı dedi. Yapma Ömer annen olduğunu unut sadece insan olduğu için yardım et.

Zehra da daha fazla beklemek istemedi. Karakola gidip yardım istemek istedi. Ömer’e de benimle gelecekmisin dedi. Ömer tepkisiz kalınca Zehra tek başına yola koyuldu. O konaktan çıkacakken de Defne geldi. Kapıda tanıştılar. Bahşende Defneye asaletli dedi. asalet görmesek inanacağız da ne asaleti be Bahşende. Kavgadan çıkıp gelmiş gibi.

Neyse Zehra ayak üstü tanıştı acil işim var diyerek çıktı. Arkasından Ömer geldi. Beklemediği Defneyi görünce senin ne işin var dedi. o da geleceğimi söylemiştim dedi. Ömer acil Zehra ya  yetişmem lazım sen buralardasın gelince görüşürüz dedi çıktı.

İnşallah görüşemezsiniz.

Zehra taksi ile çıkmış konaktan, Ömer de Can dan arabanın anahtarını aldı Zehra ya yetişmeye çalıştı.

Zehra yürüyerek giderken Ömer arkasından yetişti. Ayrıca Zehra’nın kıyafeti güzel yakışmış kendsine saçı da öyle. Zehra da gördü Ömer’i sakın beni durdurmaya çalışma derken caddeden karşıya geçerken bir araba durdu içinden adamlar indi ve Zehra yı zorla arabaya bindirdiler.

Zehra da korktu, Ömer diye bağırdı. Ömer de gördü. Gözlerinin önünde Zehra yı kaçırdılar. Arkalarından koştu bırakın karımı Zehra diye bağırdı ama yetişemedi götürdüler Zehra yı.

KAYBOLDUM KAYBOLAN YILLAR İÇİNDE

Kayboldum kaybolan yıllar içinde
Gönlümce bir zaman yaşayamadım

Ağladım mı güldüm mü?
Yaşadım mı öldüm mü?
Bir kısa gün gibi bir ömür geçti de anlayamadım

Her arzum, emelim içimde kaldı
Her çağda gönlümü bir hüzün sardı

Ağladım mı güldüm mü?
Yaşadım mı öldüm mü?
Bir kısa gün gibi bir ömür geçti de anlayamadım

Beste: Metin ERYÜREK

 

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Adını Sen Koy 311. Bölüm Analizi (”ASLI”) 26 Mart 2018 Pazartesi” üzerine 91 yorum

 1. SELİN dedi ki:

  Herkese günaydın uzun zamandır yoktum herkes iyidir inşallah aslı niye her zaman ki gibi döktürmüş ellerine sağlık sizlere bir sorucam zehranın 256 giydiği bordo elbisenin markasını bilen var mı aradım bulanmadım

 2. xanim azeri fan dedi ki:

  aytacim kiz iyi olmana sevindim bende cok iyim evet ya eskiden gunaydin yorumlari cok oluyordu kayip arkadaslarimiz gelsede cok guzel olurdu ozlemisim onlari ben kahvaltimi yapdim caymi geliyorum yaninda ne var bende disariya cikdim gunesli hava cok guzel kuslarin civil civil sesleri huzur veriyor zaten

 3. xanim azeri fan dedi ki:

  yorumlarim cikmiyor

 4. xanim azeri fan dedi ki:

  gunaydin radam kiz sen nasilsin tamam yemek yerim sonra civ civ kafayi izlerim sana bayiliyorum kiz aytacim sende haklisin nazmis mutluluk dusmani once cevriye salim askini goreceyiz diye sevindim ayselde geldi neymis efendim onunla evlenecekmis bu kadin ne yapmaya calisiyor aklinda neler var

 5. xanim azeri fan dedi ki:

  gunaydin canim arkadaslarim nasilsiniz aytacim basinmi agriyordu diger sitede yazmisdim sana ve hep iyi ol diger siteye bende giremiyorum zaten soylemisdi sorun var diye hall olur doneriz siteye ayselim kiz sen nasilsin

  1. Aytac azəri fan dedi ki:

   Ah da cikdi yazdığın xanım sana da günaydın hayirli sabhlar canım arkdasim çok şükür simdi iyim başım agrmyor artik ikinize de çok tesekkur ederim iyiki var siniz sen nasilsin ya ben çok ozlmsim burda sabahlari konsmayi ama kimse yok ki eski deyer sabah bi saat cevap yazyorudum okdar çok kiş var di ki günaydın mesajı uzayip gidyor du ah eski guner ah gerye bize anlar kaldi kiz lar kavalti yapdniz mi ben çay icyorum hadı gelin berber icelim disarda çok guzel gunes cikmis ben de disari cikdim çay icip kuslari sesini dinyorum çok guzel bi sur serce küs lar var komsunun evni usdu de yuvlari da var hep burda olyor lar

 6. xanim azeri fan dedi ki:

  yorumlarim neden cikmiyor of yine sinirlendim

  1. Aytac azəri fan dedi ki:

   Günaydın xanım hayirli sabhllar bitanem sinr lenme sabah sabah biraz da cikar benim de yorum larim cikmyor tekrar yazmak zorun da kalyorum

 7. xanim azeri fan dedi ki:

  gunaydin canim arkadaslarim nasilsiniz aytacim ayselim siz nasilsiniz bende giremiyorum diger siteye aytacim cok gecmis olsun

 8. Aysel dedi ki:

  İyi olmana sevindim Aytacım hep iyi ve mutlu ol İMŞALLAH teşekkür ederim bende iyiyim canım. İnşallah dediğin gibi olur hemen açılır site

  1. Aytac azəri fan dedi ki:

   Rica ederim ayselim ben çok tesekkur ederim canım merak etme acilcak sen bilmyorsu ama bizim basimiz çok geldi oyle eytmliyiz yanı ben uzun zamandir bu iki siteye yazyorum çok oldu orda eski de için ferha tut

 9. Aysel dedi ki:

  Hayırlı sabahlar her kese

  1. Aytac azəri fan dedi ki:

   Goker abi sana da günaydın hayirli sabhlar abi bilyorum sana çok zahmet vryorum iki gündür ama benim yazdığım iki yorum cikmadi yine rica etsem onylaya bilir misin

   1. Göker dedi ki:

    Onaylandı

 10. Aysel dedi ki:

  Günaydın. Hayırlı sabahlar Aytacım. Nasılsın canım benim başının ağrısı geçdimi? Sahada hayırlı mutlu günler bitanem. Sen diğer siteye girebiliyormusun canım?

  1. Aytac azəri fan dedi ki:

   Sana da günaydın hayirli sabhlar ayselim çok şükür bitanem simdi iyim agrmyor başım ama akşam çok agryordu batlycak gibydi ben de yatdim simdi kalkdim sen nasilsin ansilan sen de girmemsin siteye ben deyer girmedim canım biraz da aclir her halde

  2. Aytac azəri fan dedi ki:

   Ay acleyle yazdım tesekkur etmeyi undum ayselim çok tesekkur ederim bitanem iyiki var sin seni çok sevyorum gorsuruz ben biraz evlder de tmzlik yapayim gelirmi yine opdum

 11. Aytac azəri fan dedi ki:

  Günaydın hayirli sabhlar rada nazmis neyi biz mutlu olalim diye yapdi ki zaten bu gune kadar hep biz sinir etmek için yapyor sağ gosterip sol vuryor madem cevriye salim aski olmyca nede oyle gosderyorsun sonra ayseli cikartyorsu ortaya ama henuz salim amca evlmek isdmyor bence evlenmezler ama yie de dedim ya su nazmiye ni sagi solu beli deyil bakalim ilerde ne olcak

  1. Artac azəri fan dedi ki:

   Günaydın aslicim hayirli sabhlar hayirli gunler canım çok şükür ben de iyim seni de iyi olmana sevndim hep iyi ol ya aslim gercek de 3 harfliler yanı ciner var mi ymis ben korkdum simdi ben onar soylenti diye bilyordum gercek de varmis demek ki oyuz de ercan beyin bi admi oyle trsdi bi an korkdu ben ilik once zehra farde baş edyor sandim bi an guldum hata ama sonra fare 3 harfli deyil ki dedim ben askam sana sorcak dim ama aklim da cikmis saka küsü sordu ben de cevabimi aldım hoca kal canım sana kolay gelsin gorusuruz inşallah

 12. Aytac azəri fan dedi ki:

  Günaydın lale ben de iyim çok şükür tesekkur ederim iyi olmana sevndim biz de seni burda gordymuze çok sevndik biz hep burdayiz nezma isder sen vakit bulunca yaz çok mutlu oluruz iyi güner

 13. Aysel dedi ki:

  Ya yorum yazdım kayboldu çıkmadı. Eline sağlık Aslım analiz çok güzel olmuş

 14. Aysel dedi ki:

  İyi akşamlar Aslım. Nasılsın canım? Analiz çok güzel olmuş eline sağlık canım. Diğer analiz içinde çok teşekkür ederim Ferhat göçeri çok severim. Analizlerinde onun şarkılarını görmek beni mutlu ediyor. Şu tavuskuşu nu bende hiç sevmedim şimdilik iyi niyetli birine benziyor ama yakında bahşende yılanı onu da zehirler kendi tarafına çeker

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Ayselcim,
   hayırlı geceler. teşekkür ederim koşturup duruyorum iyiyim ancak fırsat buldum geldim sizlere yazıyorum. sen de seviyorsun Ferhat beyi ne güzel. bahşende kendi tarafında olsun diye çağırdı onu ama planı ters teper umarım.
   sende iyisindir umarım. neyse ben gidiyorum görüşürüz.

 15. Rada dedi ki:

  Xanimcim sen ilk once yemegini ye sonra civciv kafayi izle. Aytac o mutluluk dusmani kadin beni sinir etmek icin yapiyor cevrosu devre disi birakip ayseli salime uygun aday gibi gosteriyor

 16. MERSİNLİ ELA ❤️❤️❤️GÖKER BEY YORUMUN NEDEN ÇIKMIYOR dedi ki:

  LALECİM HOŞ GELDİN NASILSIN İYİMİSİN İNŞALLAH İYİSİNİZDİR CANIM HAYIRLI AKŞAMLAR

 17. Saka kuşu dedi ki:

  Gercekten sizle sohbeti cok ozlemisim butun uzuntum korkum gtti sevncim arttı zaten bu gunku bolum guzeldi bi sey sorucam 3 harfliler gercek mi? Yani gerceke varlar mı?

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Saka,
   üç harfliler yani Cinler var. Ve Kur’an-ı Kerim de Cin süresi var.
   Ayrıca Allah Kur’an da “Ben cinleri ve insanları sırf beni tanıyıp yalnız bana ibadet etsinler diye yarattım.” (Zariyat, 51/56)
   buyuruyor.

   Cinlerin müslüman olanı da var olmayanı da. insanlara musallat olur mu? olur. olmaması için de fatiha ve Ayetel Kürsü yü okumak gerekir.
   bunları yazdım diye korkma tamam mı. iyi geceler. geçmiş olsun ben sana aşağıda yorum yazdım ama çıkmadı umarım çıkar senaristleride ilgilendiriyordu.

 18. xanim azeri fan dedi ki:

  himm kusum cok sag ol kurabiyede cok guzel oldu eline saglik

 19. Rada dedi ki:

  Vay vay kimi goruyorum. Nihayet bir omerci kapimizi caldi. Lale kiz hosgeldin ortalikta gorunmuyorsun uzun zamandir. Hadi basla ovmege odun omeri. Ilki senden olsun. Yarin Asli bol bol ovecek pasasini.

  1. aslı dedi ki:

   🙂

 20. xanim azeri fan dedi ki:

  lalecim iyi olmana sevindim bende cok iyim canim seni gordum mutlu oldum oglusun nasil sende iyiki varsin arada gel siteye ozluyom seni kendine cok iyi bak allaha emanet ol

 21. Saka kusu dedi ki:

  Aaa olmaz olur mu xanimim sana hemen bi tabak yıldız seklndeki kurabiyelerdn göndrynrum tam sana layık:hooop!afiyet olsun:)) (keske gercekten gondreblseydim)

 22. Saka kuşu dedi ki:

  Aaa olmaz olur mu sana yıldiz şeklndeki kurabyelerden hemen gonderyorum bı tabak:hooop! İşte, afiyet olsun:))(keske gerçekten verebilseydim)

 23. Lale turkmen dedi ki:

  Hos buldum Hanimcim, Aytaccim. Iyim. Siz nasilsiniz. Sizi gordugume sevindim. Siz oldugunuz icin site hec yabanci gelmedi. Yeni arkadaslar gelmis hos gelmis. Aslinda onlar yeni degilde ben yeni gordum kusura bakmasinlar. Yorumlarda tanidik isimleri okumak yazma istedigi verdi. Sizde olmazsaniz belki yazmazdim bende kim bilir. Kendinize iyi bakin.

  1. aslı dedi ki:

   Lalecim yazmamazlık yapma merak ediyoruz sonra. iyi geceler canım.

 24. Saka kuşu dedi ki:

  Tesekur ederim aytaccim sen de iyi ki varsin cnm

 25. xanim azeri fan dedi ki:

  kusum gunun iyi gecmesine sevindim kurabiyemi yaptin tuzsuzmu eminim guzel olmus bana yokmu

 26. Aytac azəri fan dedi ki:

  Ben de seni iyim olmana çok sevndim canım arkdasim hep iyi ol kurbye mi yapdi neynirsen guzel afyet olsu xanım rica ederim tesekkur gerek yok canım siz sevyorum iyiki var sinz

 27. Aytac azəri fan dedi ki:

  Hayirli aksmlar lale hos geldin biz iyiz çok şükür tesekkur ederim sen nasilsin evet ya kimse yok herkez bi yerler dağlıdi kimse yazmyor gerye bi biz kaldik bizm de bi bilgimz yok nede yazmyor arkdaslar site de kimse olmynca hiç kimse yazmak isdmyor kaliba neyse sen nasilsin gorsmyeli hersey yoldadir inşallah

 28. xanim azeri fan dedi ki:

  aytacim canim arkadasim fragmani anlatdigin icin sag ol

 29. Saka kuşu dedi ki:

  Aytaccim ben iyiyim az once de ilacımi ictim.iyi oldugunu duyunca da sevndim.
  Xanimim canim yoğun gunun basnda erkendn uyanip kahvaltı yapmak vardi. Dersler… Bu gun de baya ilkokul yillarima dondum. Hani oğretmen bir suru odev verir ya onun gbi dersler… Onca iş… Dizimizi de izledim muzik dinledim Bi de kurabiye yaptım ama oyle yorgundum ki , yaptiğım kurabiyenin adi tuzlu kurabiye idi, ama ben tuz koymayi unuttum yani tuzsuz kurabye oldu

 30. xanim azeri fan dedi ki:

  lalecim hos geldin biz iyiz sen nasilsin canim yorumlarini ozledik vallahi kendine cok iyi bak allaha emanet ol

 31. xanim azeri fan dedi ki:

  aytacim canim cok tesekkur ederim fragmani senin sayende izlemis kadar oldum fragmanda guzelmis

 32. xanim azeri fan dedi ki:

  aytacim burdayim kusum iyi olmana sevindim neler yapti n bu gun

 33. Lale turkmen dedi ki:

  Merhaba arkadaslar. Nasilsiniz? Simdi analizi ve yorumlari okudum. Eline saglik Aslim. Hepsini okup bitirdikden sonra Hanim ablanin yorumunu cok ozledigimi fark etdim. Hanim ablada artik eskisi gibi yorum yazmiyor galiba. Arkadaslarinda cogu yok. Neden sebebini biliyormusunuz. Ben ne zamandir dizi ile ilgilenmiyordum. Burayada girmeye istegim olsa zamanim yok. Zamanim oldugundada istegim yok, oyle karman corman gunler icersindeyim. Kendi ruh halimi kendim anliyamaz oldum bu aralar. Hepinizi cok ozledim. Diziyi kaldigim yerden izlemeye karar verdim. Yakin zamanda size yetisirim umarim. Sonra yorumda yazabilirim. Sizdende uzak kalmamis olurum.

  1. aslı dedi ki:

   hoş geldin Lalecim mevsim geçişindendir o ruh halin düzene girer bir ay sonra. belki de daha az zamanda. seni mutlu eden işlerle meşgul ol. oğlunla ilgilen sakın onu ihmal etme. luna parka gidin açılırsın. resim yap karala öylesine, içinden geldiği gibi. seni rahatlatır. oğlunlada vakit geçirmiş olursun.

   evet arkadaşların çoğu yok. bende bilmiyorum. Hanım abla da yok gelir umarım.

 34. Aytac azəri fan dedi ki:

  Ben ce kiz simdilik iyi ama ilerde ne olur isde onu bilmem kiz tek sorunu saç modeli zehra yi ovup duryor omer zehra arsina girmez se benim bi sikayetim olmaz hele bi kiz iyce tanyalim tabi ki de antrim bu sarı civciv omer zehrayi ovyordu durnayi tam gözün deyer vurmsu çok guzel kiz dedi omer de sadce yüz deyil kalbi de guzel ayşe abi ne olur anemi kutar dedi sonra julde ni soforu konagin onu de omer julde hanim siz kormak için bu evi terk edi olum tediti alyor dedi sonar julde omer sarldi ayşe zehra da ordaydi sanrim omer ansini kutarmis kaliba zehra mekdubu okdu omer sarlip seni çok sevyorum dedi omer zehra ni kolu da opdu ezlmis kaliba zehra da hanı merhem surcek di omer de zehraya on tedavi dedi boyel isde canım frgram da bunları duydum

 35. xanim azeri fan dedi ki:

  aytacim burdayim kusum iyi olmana sevindim gunun nasil gecti

 36. Saka kusu dedi ki:

  Pamukseker aytacım da gelmis iyiyim aytaccim ben burdayim. Sen naslsn? Bu gun bâya yoruldum cok yoğun bir gundu

  1. Aytac azəri fan dedi ki:

   Iyi olmana sevdim kusum çok şükür ben de iyim tesekkur ederim kiyma sana yordun mu gözün agryordu nasil oldu

 37. Aytac azəri fan dedi ki:

  Iyi aksmlar kusum xanım azerim burdmsinz hala hos geldinz nasilsiniz

 38. Saka kuşu dedi ki:

  İlacımı ictim ve geldim canım xanimim;)

 39. Saka kusu dedi ki:

  Xanimimcim meraba canım hala biraz goz kapaklarim ağryor ama umarım gecer smdi, hatirlattığn icin tesekurler gdip ilacmi ıcip gelyorum:)) (ağri kesici) her sey icin cok tesekur ederm seni cok seviyorum pamukşeker arkadasım

 40. Saka kusu dedi ki:

  Xanimimcim meraba canım hala biraz goz kapaklarim ağryor ama umarım gecer smdi, hatirlattığn icin tesekurler gdip ilacmi ıcip gelyorum:)) (ağri kesici)

 41. xanim azeri fan dedi ki:

  kusum hos geldin nasilsin iyilesdinmi canim

 42. peri dedi ki:

  Defne fena kız degıl,bana semimy geldı ama biraz arada kaldım yanı nazmışın sağı solu belli olmaz sonradan kizin içindan başka canavarlar çıkartır hadı hayırlısı,özgenin gidişi pek sessiz oldu bence ömerin daha haberi yok,polise verdilar yoksa kovdular belli degıl.

 43. xanim azeri fan dedi ki:

  aytacim kiz ben bu defneyi hic sevmedim kizi hatda doverim o derecede ben bu kizi hic baska dizilerde gormedim belki baska birine benzetmissin fragmani ben bakmadim fan sayfalarinda resimlere baktim anlasilan zehra mektubu okumus kisaca anlatirmisin

 44. Saka kuşu dedi ki:

  Evet iyi aksamlar. Bu gun,dizimiz hiç bitmesn istedim kilitlendim zehome. Ayrca dun soylemeyi unutmustm zehranin kyafetlerne ve sacına bayildım aslinin dediği gbi. Sabah ve kerem? Dukkan meselesi pek hosuma gtmedi. Sonra aklma bi sey geldi. Bunlar dukkani aysele vericek, sabah keremin evne tasınacak ama kendi odasna. Sonra sacmaladigmi dusundum. Her neyse defne nin omerde gozu yok evet doğru. Aytac senin dediğn gbi de olabilir.
  OZGE DİZİDEN CIKTI Mİ? bana veda etmeden.
  Omer ve zehrayi ben bu bolumde gozumu kırpmadan izledim anladim ne kadar ozldiğimi “onları”

  1. aslı dedi ki:

   iyi geceler evet Özge gitti sanırım, onunda hikayesi yarım kaldı. kime çalışıyordu? dosyaları kime verdi? ilaçlarla eve neden gitti? hasta olan kimdi? offff bir sürü cevapsız soru kafamda kaldı. ben böyle yazılan bir sonuca bağlanmayan senaryoları sevmiyorum. başladın mı bitireceksin neden yarım bırakıyorsun? yarım bırakacaksan neden başlıyorsun. saçma geliyor bana. yan karakter bile olsa bir bütünlük olmalı senaryoyu yazanlara duyurulur.

 45. xanim azeri fan dedi ki:

  aytacim kiz ben bu defneyi ne bileyim hic sevmedim bakalim ilerleyen bolumde neler yapacak bu defnede hic dizide oynayan gormedim belki baska birine benzetmissin

 46. K.Azeri. dedi ki:

  Te$ekkür ederim canim.iyi deyelim iyi olsun.

 47. Aytac azəri fan dedi ki:

  Iyi aksmlar rada biz iyiz çok şükür sən nasilsin evet haklsin yazdik ların da bizim elmiz de olsa biz çok da alip gotrur duk büyük halayi konga ama ne yapali elmzde bi şey gelmyor sarı civciv de guzel bu kiz ne çok ışim takldi boyle cevrye halyi eski si gibi gosdrmyorlar nazmiye bize inad ayseli gozmuz gozmuz sokup duryor kesi bu kadi biz deli etmek için yapyor bunari

 48. Aytac azəri fan dedi ki:

  Ya bi de benim su define denlen kiz da bi şey anadim kiz omer de göz yok ki hata zehrayi ovdu frgram da da omer çok sanslsin dedi acaba omeri gozune girmek için mi oyle yapyor omeri guvenini kazmak için kiz guzel ama saçı iyi deyil ben bu kiz bi diz de gördüm ama hangi dizi de bulmyorum iki gündür dusnup duryorum kiz gozleri çok tandik gelyor bana sesi de sacni bi düzgün tolsa berki tanrım

 49. xanim azeri fan dedi ki:

  radam biz iyiz sen nasilsin canim evet defne tavuz kusuda geldi bu gun onu gorunce sinirlerim tavan yapiyor onun yuzunden yemek bile yeyende bogazimda tikanib kaliyor bence halada gelsin konaka haddini bildirsin bahsende cadisida ayagini deng alsin

 50. Aytac azəri fan dedi ki:

  Vay be sonu da o mesur mekdub ortaya cikdi ve zehra okyordu entrsan ben nazmis o mekdubu çok da cope atmisdir diye dusnyordum ama untmamis omer ansini af edim acaba

  1. peri dedi ki:

   Merhaba aytac bende oyle duşunmuştum,ama nezmiye her zaman surprizlarin kadını,biz istemeyı bırakdıkdan sonra o her şeyı yapiyor.

 51. Izleyici dedi ki:

  Yalnız Defne güzel kız gamzeli falan.. ses tonu da çok hoş ama saçlar facia 🙁

  1. aslı dedi ki:

   Allah’ın yarattığı güzel ama Ömer den uzak dursun saçını kimse beğenmedi zaten.

 52. ZEHMER dedi ki:

  Eline sağlık aslı acaba su ercan neye benziyor merak ettim doğrusu nazmiye cadisi gizem yapacagim diye inşallah bizi sinir yapmaz

  1. aslı dedi ki:

   inşallah görürüz Ercanın şeklini şemalini görürüz Ömer ile Ayşe yi bunca yıl annesiz bırakan vicdansız kimmiş merak ediyorum.

 53. Aytac azəri fan dedi ki:

  Çok dan okdum xanım cevap da yazmsdim gulya abla görün ce onylar canım gorsuruz

 54. nesrin dedi ki:

  Selam Aslı analiz çok güzel ve tadında olmuş.Aslı biz bu Ömerin yanına hiç kimseyi yakıştıramayız su damlasından başka .AY Aslı ben nasıl kaynana olacağım ah ah işler zor ilk önce şu Ömeri baş göz edelim de arkası gelir .Aslı eline o güzel yüreğine sağlık .

  1. aslı dedi ki:

   Selam nesrincim,
   nasılsın canım? evet Ömer’in yanına Zehra dan başkası yakışmaz. hem onlar evli başkaları ile olmaları doğru olmaz.

   sen çok güzel bir kayınvalide olursun gelin senin kızın sende onun annesi olursun çok da güzel olur.

 55. peri dedi ki:

  Aslıcım yine çok guzel yazmışsın,eline sağlık,iyi ki san bizi unutmiyorsun diziden çoktan umudu kesdık ,bu analızlarde olmassa ne yapardık.defneye kim tavuskuşu demişse iyi yapmış tamda oyle.

  1. aslı dedi ki:

   sağolasın peri,
   ben sizleri unutmam sizler benim için özel değerli arkadaşlarımsınız. ben umudumu kesmedim devam daha iyiye güzele doğru.

 56. xanim azeri fan dedi ki:

  aytacim evet ya tabi biz ne yapalim senaryoyu yazanda nazmis bu sana diger sitede cevab yazmisdim sana oku istersen

 57. Rada dedi ki:

  Iyi aksamlar. Nasilsiniz arkadaslar? Aslim her iki analizin guzel eline saglik. Birde ferhat gocer icin tesekkurler. Bu bolumu dogru duzgun izleyememistim sayende tamamlamis oldum bazi sahneleri. Bahsos sari tavuzkusu defneyi kapida esalet zerafet diye diye karsiladi. Adab kultur diye ugurlar konaktan. Bu defne de alev gibi anca suslenib puslenmeyi biliyor. Stilini konusturacak. Tam bahsosalayik gelin adayi. Yoksa bizim sazan zehra gibi . Kacirilacagini ya da basina bir is gelecegini anladiginda pantalon giyiyor. Bu kiz hic akillamayacak sana ne julideden? Oglu bile umursamiyor sana ne oluyor. Bu ercani cok merak ediyorum. Belki ozgenin calistigi adam ercan. Aytac xanim size zahmet o buyuk halayi mahalleden alip konaga goturun. Sari civciv defneni anlatin halaya hemen kossun konaga. Bu hala mahallede bir az daha kalirsa o miy miy ayseli salimle evlendirecek.

  1. aslı dedi ki:

   iyi akşamlar Radacım,
   sende benim gibi Ferhat Göçer’i seviyorsun. Ne güzel.
   Asaleti, masaleti ben hiç o kızda göremedim. Kabadayı gibi ceketi kolsuz üzerinde taşımakta ne oluyor?
   Ercan’ı bende merak ediyorum? yıllarca jülideyi elinde tutmuş şimdi kaçırdı.

 58. K.Azeri dedi ki:

  Nasilsiniz Asli hanim.analiz her zamanki gibi mükemmel.ba$arilar te$ekkürler size.

  1. aslı dedi ki:

   teşekkür ederim K.Azeri iyiyim siz nasılsınız?

 59. Aytac azəri fan dedi ki:

  Merhaba gozell cim hos geldin nasilsin canım ozledik seni

 60. Aytac azəri fan dedi ki:

  Ayen xanım çok haklsin canım sana katlyorum yazdik ların da julde aylsine cocuk larin sahip cikmlydi ama o zoru gorunce kadi simdi nye geldi peki ozman kocasi vardı on solsydi ya simdi de thdit edyor zaten ne dysdi ki ama ne yaplim senaryor boyle yazlyor

 61. xanim azeri fan dedi ki:

  guzelcim hos geldin nasilsin canim arkadasim neler yapiyon kendine cok iyi bak allaha emanet ol

 62. Aytac azəri fan dedi ki:

  Merhaba aslicim nasilsin bitanem eline emyne saglik yine çok guzel bi analiz yazmsin çok tesekkur canım arkdasim o tavuz küsnu ben de hiç sevmedim bahsende hamını omer layik gördüyü kiza bak omer le define ne alka sirf zengi diye omer yaksdir di fakir olun ça ne olur zehra ni gonlu zengin zehrani omer ve aylesi için yapdigin kimse yapmazdi ama makme duvari boyle seyleri nerden bilcek par onu gozunu kor etmis zehra omeri deyil de onun soyadını prsini isdiyor sanyor ama yanlyor omer fakir biri de olsaydi zehra yine omeri severdi neyse canım kendine iyi bak ALLHA emanet ol bi sonraki analiz de gorsuruz opdum 🙂

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Aytaccım sağol iyiyim inşallah sende iyisindir?
   Bahşende Ömer’e onu layık görebilir ama ben onu Ömer’e layık görmüyorum başka kapıya gitsin o saçı başı yolunmuş. Hem Ömer evli, evli erkeklerden uzak durulur Bahşende aklını başına toplasın evli birine kız beğenmek ne demek?
   görüşürüz canım.

 63. xanim azeri fan dedi ki:

  merhaba aslim nasilsin pamuk kalbli arkadasim analiz cok guzel olmus dunku bolumde julide kacirilmasi ercanin telefonnan sertce konusmasi anladim kadari kecmisde anlasma yapmis cocuklariynan tehdit etmisse simdi oyle niye konusuyor ki konussaydi cokdan konussaydi agzinin payini verib cocuklarina sahib ciksaydi o zaman bana da mantikli gelmedi defne hakkinda dediylerin hay agzina saglik onun saci basi neydi ya ayselin dediyi gibi tavuz kusuna benziyor bide bahsende cadisi da onu oyle ovuyor ki asalet guzel zarifmis neymis hayda gulesim gelmedi omer ona bakmaz zaten gul gibi karisi zehra var zaten neyse kendine cok iyi bak allaha emanet ol

 64. guzelll dedi ki:

  Selam arkadaşlar. Ya aslicim sen ne yapiyorsun be arkadaşım. Eline yureyine sagliq dokturmussun yine cok tesekkur ederim sen varken hic diziyi izlemeye de ihtiyac yok canim benim. Hic izledikce bu kadar zevk vermiyor dizi. Nasilsiniz arkadaslar. Kac defa yorum yazdim cikmadi. Neden oldugunu bilmiyorum. Napyonuz canlarim benim.

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim. dizi olmazsa ben ne yazabilirim ki? bana hissettirdiklerini yazıyorum. sağolasın beğendiğin için

 65. peri dedi ki:

  Yine bi guzel analiz gelmiş,aslıcım eline sağlık iyi ki bizi unutmiyorsun,bunlarıda yazmasan ne yaparız bilmiorum,diziden çokdan umudu kesdık,sondaki besteyıde çok sevdim bir çok insanın hayatını anlatiyor sanki,bide bu bolumde cananın lafını çok sevdım haklı,zehra da her kese yetior illa kocası….

 66. Edebiyat ve şiir sever dedi ki:

  Teşekkürler arkadaşım analizimiz gelmiş çok güzel yazmışsın eline yüreğine sağlık

  1. aslı dedi ki:

   sağolasın iyi akşamlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir