Adını Sen Koy 31. bölüm Özeti ve Analizi (180 Bölümde Devri Alem)

Burak 15 Tem 2017 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy da 180. Bölüme Kadar Ömer ve Zehra Neler Yaşadılar
31. Bölüm
Ömer Zehra’nın Ayşe den Para Aldığını Nihat dan Öğrenir ve Zehra ya  Çok Kızar. 

Ayşe Abisi ile Zehra’nın Kavgasını Duyar ve Çok Üzülür. Ayşe Zehra ile Konuşurken Fenalaşır Hastaneye Giderler. 
Koray Garsonluk Yapmaya Başlar.  Yener Hastane Parasını Zehra’nın Ödediğini Leyla dan Öğrenir Hastaneye Gidip Doğrumu Diye Kontrol Eder.

Ömer Nihat ile çalışma odasında konuşuyorlarken Zehra da kapının önünde onları dinliyor. Konu Nihat’ın Ayşe den para aldığı. Nihat bunu kabul etmiyor. Para Zehra da diyor.
İşte o anda da Zehra kapının önündeydi ve Zehra duydukları karşısında hemen odasına kaçtı. Çünkü; Nihat Ömer’e Zehra’nın Ayşe den para aldığını söyledi.

Oysa böyle bir şey olmamıştı. Zehra Ayşe’nin vermek istediği parayı almamıştı. Nihat bunu görmediği için bilmediğinden sadece gördüğü kadarını yani Ayşe’nin Zehra ya para verdiğini gördüğü kadarıyla Zehra parayı aldı zannetti. 
Nihat yüzünden şimdi de Ömer Zehra’nın Ayşe den para aldığını düşünüyor. Zehra’nın ne dolmaz çilesi varmış. Çekiyor çekiyor bitmiyor. Allah çektirmesin.

Önce Zehra yı, sonrada abisini gördü Ayşe ve ardından da Nihat’ı abisini Zehra ile kavga etti sanıyor. Nihat da benimle dedi. Ayşe anlamadı. Aklı hala abisi ve Zehra da. Nihat da onlar evli karı kocalar bir sorunları varsa bırak halletsinler dedi.

Nede olsa Nihat karı koca arasına girilmemesi gerektiğini biliyor. Ömer de büyük bir öfke ile odaya çıktı Zehra ya para için nasıl Ayşe yi kullanırsın diye sorunca, Zehra ben Ayşe den bir şey istemedim, o vermek istedi ben kabul etmedim diyecekti diyemedi.
Ömer de her zaman olduğu gibi inanmadı Zehra ya. Seni safça seven Ayşe ye bunu yaptığına göre dedi söyleyecek kelime bulamadı. Ama sonra saydı sayıştırdı.

Sen yalancısın, iki yüzlüsün, para için dediğin de Zehra dayanamadı sus yeter diye Ömer’i susturdu.
Ömer kendine gel çok ağır konuşuyorsun hem Zehra ya silah gibi doğrulttuğun o elini indir. O elin Zehra ya doğru tutulmuş tek parmağın onu gösterirken 3 parmağın seni gösteriyor bilmem farkında mısın? Hep Zehra yı suçluyorsun. Peki neden elindeki 3 parmağın seni gösterdiğini fark etmiyor biraz da hatayı kendinde aramıyorsun?

Zehra benimle böyle konuşamazsın buna hakkın yok dediğin de, kapı kulak Nazan kapı da onları dinliyordu elindeki deterjanları koyarken düşürdü. Ömer de sesi duydu ve Zehra yı susturdu dışarı çıkıp baktı, kim diye ama kimseyi göremedi Nazan çoktan kaçmıştı oradan.
Geri döndüğünde Zehra ya kızmaya, bu evde yüksek sesle konuşmayacaksın demeye ve parayı ne yaptın sevgiline mi verdin demeye devam etti.

Sevgilisi de sevgili olsa bari de içim yanmasa. Gün gelecek bu söylediklerine yaptıklarına çok pişman olacaksın Ömer. O zaman da Zehra sana çektirsin de sen gör gününü bu günlere bakınca bunu hak ediyorsun, hiç kusura bakma, yok öyle 3 kuruşa 5 köfte. Acıysa acı çekeceksin Ömer bey, Zehra nasıl çekti senden?

Sende Zehra dan çekeceksin hiç kusura bakma görünen köy bu. Bu durumda da klavuza gerek yok. Şimdiden sana geçmiş olsun 2. Sezonda görüşürüz Ömer bey.   

 

Yener Salim amcanın hastane parasını Zehra’nın ödediğini Leyla dan öğrendi. Kendi verdiği paralarında Sevimde olduğunu ve Sevime çok kızgın Yener.

Leyla da Salim amcanın yanına eve gitti. Dava için itiraz süresini kaçırmışız dedi. Evi geri alamıyorlar ev tamamiyle gitti. Salim amca da bunda da bir hayır vardır. Sevim’e ben alıştıra alıştıra söylerim dedi.

Bizim cimcime Asyamız annesine bahçeden çiçek toplamış annesine verdi. Babası da benden çiçek olmayınca bunun hesabını sormaz mı bana dedi ve Ayşe de sorarım deyince. Prenses Asyamız o zaman sende annemi öp dedi.

Zehra ablası ile dayısını da böyle birbirlerinin yanaklarından öptürecek cimcime, sen yok musun sen, büyümüşte küçülmüş evin neşe kaynağı seni 🙂

Koray, Yasemin para konusunda kendisini ona borçlu hissetmesin, sıkıntı çektiğini düşünmesin, parayı nereden buldun sorusuna mahalledeki kafede çalışıyorum diyerek açıklık getirdi de Koray çalışmıyor. Yasemin’e yalan söyledi.

Koray Yasemini eve bırakınca Yasemin ile yemeğe çıkmak istedi. Yaseminde yarın çalıştığın yere, iş yerine gelirim dedi.

Yasemin onu kontrol etmeye oraya gelecek, bu sebeple oranın patronu ile konuştu ve para almadan orada çalışmaya başladı sırf Yasemin ona inansın diye yaptı bunu Koray.

Sevim de Yasemin’i çok güzel görüyor ve çok zengin talipleri olacakmış, onlardan biri ile evlendirecekmiş kızını ve üniversitelerde okutacakmış.

Sevim kızı Yasemin için güzel hayaller kuruyor. Zengin yakışıklı biri ile evlendirecek. Yasemin Koray ile evlenecek, gönlüne göre yakışıklı, zengin de babasının parasını istemese de, Sevim’in bu istedikleri oldu da bir üniversite sınavına girmedi Yasemin nasıl kazanacak çok merak ediyorum?

Birde kimliğini kaybetti bulamadı geçici belge çıkarttı. O kadar sınava hazırlandı etti eyledi bir sezon başımızın etini yediniz üniversite sınavına hazırlanıyor diye, şimdi giremesin de ben göreyim o Yasemin’i. 

Yener Leyla dan duyduklarından sonra Sevim’in kendisinden aldığı o paraları ne yaptığını öğrenmek için ağzını aramaya Sevim’in evine gitti. giderken de eli dolu gitti bir sürü mutfak için erzak aldı dolaba yerleştirdi ve dolabın da tam takır kuru bakır olduğunu bomboş olduğunu gördü.

Zehra size hiç mi para göndermiyor? dedi.

Kız nereye para gönderecek? aldığı parayı hastaneye borçlara yatırdı şimdi onun için gece gündüz zorba Ömer’e katlana katlana orada çalışıyor. Buna çalışmak denirse. Zehra çalışmıyor, resmen Ömer’in evinde esir hayatı yaşıyor köleden beter bir halde. Kül kedisi gibi.

Kül kedisi Zehra, 

 

Bir geceliğine prenses olacak sonra yine kül kedisi Zehra ayakkabısını düşürünce de yakışıklı prens o ayakkabının sahibini aramaya koyulacak sonunda da bulacak kül kedisini alacak oradan kendi sarayına götürecek ve orada prensesler gibi yaşatacak da.

Nerde o yakışıklı prens bizim kül kedisini fark edene kadar bir sezon geçecek.  Oysa yanı başında duruyor Zehra, görmüyor ki kül kedisini yakışıklı prens Ömer.

Ayşe bahçede abisini ve Zehra yı düşünürken insan sarrafı Ökkeş amcam yanına geldi ve Ayşe ile konuşmaya başladı. Ve onu söyledikleri ile rahatlattı.

Onlar daha taze yeni evliler, birbirlerinin huylarını yeni yeni öğreniyorlar, didişecekler sonra barışacaklar, sevgileri pekişecek, unutma didişme sevdanın yoldaşıdır dedi.

Beni de benden aldı sen çok yaşa emi Ökkeş amcam, sen hep var ol bu dizi de ve seni hep görelim, bu güzel sohbetlerini, huzur veren sesini, sözlerini teşekkürler Ökkeş amcam.

Tüm aile akşam yemeğinde ve Zehra çok dalgın nasıl dalgın olmasın ki, Ömer’in söylediklerinden sonra geçer mi bu 6 ay bu zorbayla.

Ayşe yemeğini yemeyecek misin? diye seslenince, cevap gelmedi Zehra dan ve Ömer seslendi Zehra diye, öyle cevap verdi Ayşe ye Zehra. yorgunum dedi Ömer de bende dedi ve ikisi yemekten kalktı.

 

Alev de yangına körükle gidiyor. Ayşe ye nesi var bunların? Kavgamı ettiler acaba diye soruyor. Ayşe zaten hassas bu konu da. Sana ne Alev sana ne. Saçını başını yolacağım şimdi kavga nasıl oluyormuş göreceksin.

Ömer odaya gidince yine Zehra ya kızıyor. 

Bu konak size yaramıyor. Oysa teknede nede güzeldiniz siz. Tekne saatiniz mi geldi? Hadi gidin bi açık hava da tekne turu yapında gelin rahatlarsınız. Yeter artık yoruldum sizin kavgalarınızdan.

Zehra gidiyordu ki, Ömer kolundan tutup kendine çekti ve bir daha benimle konuşurken arkanı dönmeyeceksin dedi. çok zor bir insansın Ömer çok zor.

Ayşe de kendisini suçluyor abisi Zehra ile kendisi yüzünden mi konuşmuyor diye ve eşi ile konuşuyor bu konuda. Abisinin Zehra yı kırmasından çok korkuyormuş. Ayşecim abin Zehra yı kıra kıra kırılmaz hale getirdi.

Abim hiç sevgisini göstermeyi bilmiyor, bir günde karıcım hayatım dediğini duydun mu? diye Nihat’a sordu.

Karıcım demeyi, hayatım demeyi bırak, kızın kolunu çekip durmasın, ağır sözler söylemesin yeter.

Git çek abinin kulağını Ayşe, sen nasıl Zehra’nın kolunu çekersin diye.

Zehra üzerini değişiyor ve birkaç ay daha dayanacaksın diyor kendine, zorbaya dayanmak için ya sabır çekmek lazım Zehra, yoksa geçmez bu 6 ay böyle.

 

Ömer de çekmeceden sözleşmeyi alıp geldi oku diye.

Şimdi başlayacağım senin sözleşmene, ne zaman Zehra ya kızsan sözleşmeyi çıkartıyorsun ortaya, anladık ezberledik, zenginsin, paralısın, kurallarına uymadığı takdirde sana yüklü miktarda tazminat ödeyecek Zehra anladık, ikide bir gözüne sokup durma şu sözleşmeyi.

Geleceğim oraya, alacağım o sözleşmeyi, yırtacağım gözünün önünde, ne sözleşme kalacak ne bir şey zorba Ömer. Git sen bir tekne ile açıl da gel rahatla ne bu gerginlik canım aaa.    

Ömer çalışma odasında uyuduğu için, Ayşe önce Zehra yı su almaya giderken, sonra da abisini bahçeden çalışma odasında uyuduğunu gördü.

Sabah kahvaltı sofrasında da gerginlik devam etti. Ömer Zehra dan tuzu uzatmasını istedi. Zehra tuzu masanın üzerine koydu. Ömer’in eli açıkta boş kaldı. Alev aldı tuzu Ömer’in boş eline verdi.

Ayşe alışverişe gitmek istedi Zehra ile Zehra da bugün gitmesek dedi ve Ömer’in sert bakışlarına maruz kaldı.

Odada değişiklik yapacağımda dedi Zehra. Ömer de o değişikliği hafta sonu beraber yaparız sıcağı sıcağına gidin dedi. Ayşe abisine yarın gideriz dedi. Zehra da gardrobu düzenleyecekmiş.

Sevim de çantasında mışıl mışıl uyuyan paraları yerinden kaldırıp uyandırdı yerini değiştirdi. Sen uyuyanı uyandırırsan o da kaçar gider yakında Sevim hanım hiç dokunmayacaktın o paracıklarına.

Ömer yine Zehra ya kızıyor yok arkadaş Ömer’in bugün Zehra ya kızma günü, her dakika da bir insana bu kadar kızılmaz ki, Zehra sabırlı kız yine iyi dayanıyor sana. Hasta edersin sen insanı Ömer.

Ayşe’nin parasını alıyorsun, bir de üstüne, bu ne cüret diyor.

Zehra da artık dayanamadı açtı ağzını yumdu gözünü, Ömer’e hiçbir şey yaptığım yok benim, hiçbir şeye cüret ettiğim yok. Böyle mutlu mu oluyorsun? Kendince zevk mi alıyorsun? Acımasız, duygusuz, zorbanın tekisin dedi. banyoya gitti Ömer de arkasından böyle kaçarak kurtulacağını mı sanıyorsun? Derken Ayşe istemeden konuşmayı duydu ve çok üzüldü fena oldu odasına gücün gitti.

Nihat onu tam düşecekken tuttu.

 

Ayşe abisi ile Zehra için çok korktuğunu duyduklarını ağlayarak anlatınca,

Nihat daha fazla dayanamadı ve Ömer’e ben Zehra’nın parayı aldığını söyledim dedi.

Ayşe bu yüzden kavga ettiklerini öğrendi ve eşine Zehra o parayı benden almadı ki dedi ve koşarak abisinin odasına gitti Ayşe abisi ile konuşmak için. Ama abisi yoktu işe gitmiş.

Zehra da Ayşe gelmeden önce sözleşmeyi okuyordu, sesi duyunca derginin arasına koydu sözleşmeyi. Ayşe geldi olanların kendi suçu olduğunu, abisi ile konuşmak istediğini söylerken bayılacak gibi oldu Ayşe ve Zehra Ayşe yi doktora gitme konusunda ikna etti. Hastaneye gittiler. Ama kimse bilmesin istedi Ayşe herkeslerden habersiz hastaneye gittiler.

Yener de o an onlarla birlikte hastaneye Salim amcanın hastane masrafını kim ödedi diye kontrole geldi. Ödemeyi yapanın Zehra Kaya olduğunu öğrendi.

Zehra da Ayşe ile birlikte doktor odasında beklerken, doktor geldi Ayşe, doktorla Zehra yı tanıştırdı abimin eşi diye ve kan vermek için gidince, doktor Zehra ya çay ikram etti.

Ayşe’nin üzülmemesi gerekli, hastalığının ne kadar ciddi olduğunu biliyorsunuz dediğinde doktor,

Zehra nesi var? Hastalığı çok mu kötü? dedi.

Gerçi Zehra ya, Ayşe’nin hastalığından Demir bahsetmişti, az çok biliyordu Zehra Ayşe’nin hastalığını şimdi doktordan da duymuş oldu.

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 31. bölüm Özeti ve Analizi (180 Bölümde Devri Alem)” üzerine 22 yorum

 1. ayse .c dedi ki:

  aslicim ellerine saglik .,.omere yolladigim sarkiyi begendin sanirim baska bir sayfada gordum gercekten sarki sanki omer icin yazilmis ben surekli dinliyorum omer hayrani olarak opuyorum aslicim

  1. aslı dedi ki:

   ayşecim, çok teşekkür ederim canım evet Ömer’e gönderdiğin şarkıyı çok sevdim 🙂
   Şu anda da dinleyerek yazıyorum.
   Resul abim pembe tişörtüyle gülen Erkan’ı ekledi buraya.

   Ayşecim sende o şarkıyı yazdın süper bir uyum oldu.
   Benim ne zaman enerjim düşse, o resim yakışıklı paşam Ömer, bir de bu müzik tamamdır ben gülümsüyorum çok teşekkür ederim ikinize de.

   ilaç gibi, hatta ondan daha iyi geldiniz bana, harikasınız siz, iyi ki bu site var yoksa ben ne yapardım ya 🙂

   1. Zehra dedi ki:

    Selam aslicim o sarkinin ismi ne soyleye bilirmisin canim

    1. aslı dedi ki:

     Zehracım 30. bölümde yazmıştım görmedin mi Bengü Yalelli

     1. Zehra dedi ki:

      Iyi aksamlar arkadaslar.Aslicim unutmusum kusura bakma siyledigin icinde tesekkurler

 2. Aslınur dedi ki:

  Aslıcım çok güzel yazmışsın , kalemine sağlık 🙂
  Canım şuan dışarıdayım , şarjım çok az , yine de bi siteye bakayım dedim sayfayı görünce çok mutlu oldum , sağol canım
  Neyse uzatamıyorum , Allah’a emanet olun, hayırlı geceler 🙂

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın canım Teşekkürler:)

 3. Zehra dedi ki:

  cok guzel yeni ozet gelmis aslicim hepsi bir birinde guzel oku oku doyamiyo insan okuyorum diyorum ki nolur bitmesin ama sona yaklastikca yavas yavas okuyorum ki bitmesin ellerine salik canim benim cok tesekkur ederim yazdigin icin bizi ozetsiz birakmadigin icin.birde o para kimde zehra almadiysa o para kimdedir ki ben bu bolume kadar izledim o bolumleri izlemedimde o yuzden bilmiyorum.sadece internetden videolarini yukleyip bakkoyorum omer zehra sahnelerine cok guzel sahnleri var ya omerin zehrayi uyandirma cabalari zehranin bocek gordugunde omerin ustune atlamasin falan cok tatlilar ya.ama omere cok kiziyorum baslarda zehraya neler cekdirmis ya yaoilmaz ki oyle.o videolari izledikce dyiroum ki kendi kendimi bu o zorba omermi

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim Zehracım, o para Ayşe de. Ayşe odasında Zehra ya parayı verdi. Zehra aldı Nihat bunu gördü gitti.

   Sonra Zehra kapının orada bir gölge fark etti kim olduğunu bilemedi ve Ayşeye parayı ger verdi. Biz ise verdiğini görmedik. Çok sonra Ayşe Nihat dan öğrendiğinde abine söyledim Zehra’nın senden para aldığını deyince Ayşe Nihat a dedi ki Zehra benden para falan almadı.

   Evet ilerleyen zamanlarda zorba olmayan Ömer’i göreceksin canım.

   1. Zehra dedi ki:

    Tesekkur ederim canim benim sorumu cevapladginin icin

 4. Lale turkmen dedi ki:

  Aslim eline yuregine saglik canim. Bizi kirmayip yazdigin icinde teşekkur ederim.
  Seviiiim gel sen yaseminin guzelligini benden sor. Ben senin guzel, zenginlere eş olucak yasemin kizindan 1 sezon boyunca cekmedigim kalmadi. Onun konuşmasina yaptiklarina, her bolum ayni spor kiyafetleri giymesine kiza kiza kendi etimi kendim yedim. Lutfen 2.sezonda rolunu biraz azaltin. Yasemin iyi karakter olmasina ragmen ben sevemedim şu kizi, kanim kaynamadi. Ocsfordu kazansin korayla evlenip taşinsin Amerikaya. Demiri getirip yerine Yasemini gondersenize senaristler.
  Ya şimdi ben bu bolumdeki esas konuya para konusuna konsantre olamiyorum yasemin yuzunden:( para kimdeysede gule gule harcasinlar

  1. IR dedi ki:

   Allah senin yuzuno hep goldursun , ne goldum ama , hic yazmak hevesim tykdu ama cok goldum dedim yaziyim bari , nerden kaynaklandi nesen bilemedim , don asli bo gonde sen , bo komik yazilar gercekden inasnin icini aciyur , tesekkur ederim

   1. Lale turkmen dedi ki:

    Teşekkur ederim abicim. Allah sizinde yuzunizi hep guldursin

   2. aslı dedi ki:

    Sen hep gül inşallah abi:)

  2. aslı dedi ki:

   Bende sana teşekkür ederim canım hiç yalnız bırakmadığın için:)

   Yasemin ilk başlarda güzel giyiniyor değişik değişik giyiniyordu.
   Sonra onu da bozdular. hele bir tayt pantolonu var ki yapıştı üstüne çıkarmadılar hiç bide yakışsa bari çok kötü görünüyordu hiç göz zevkleri yok bu kıyafetleri seçenlerin.

 5. Hayat dedi ki:

  Bu gün yanlış hatırlamıyorsam site yoneticimiz resul beyin de dogum günü. Resul bey dogum günümüz kutlu olsun. Nice mutlu yıllara hep ailenizle sağlıkla huzurla kalın . Bu sitemi yonettiginiz ve bizim bu çok arkadaş kazanmamız yardımcı olduğunuz için çok Tesekkurler.

  1. Lale turkmen dedi ki:

   Hayatcim gercekden bu gun dogum guni partimizmi var? Teknede yapalim mi?!
   Resul bey dogum gununiz kutlu olsun. Tum sevdiklerinizle mutlu huzurlu saglikli uzun omur diliyorum. Bu gun sizin icin en icden yapilmiş olan tum guzel dilekler gercek olsun. Allah yuzunizi hep guldursin başarilarinizin devamini diliyorum.

   1. aslı dedi ki:

    Hayatcım, Lalecim siz Resul abimizin doğum günü sayfasını görmediniz mi? koşun gidin bakın ne göreceksiniz orada kendisini 🙂

    Neyse ben çok yoruldum bir önceki sayfadaki yazılarınızı okuyup hepsine cevap verdim ben şimdilik kaçar sabah kaldığım yerden devam ederim inşallah.

    Doğum günün bir kere daha kutlu olsun Resul abicim iyi geceler 🙂

    1. Lale turkmen dedi ki:

     Ben gormedim Aslim bende oyle sayfa yok. Linkini atabilirmisin zahmet olmazsa

     1. aslı dedi ki:

      Canım linki attım ama çıkmadı.
      Sen site içi arama yazan yere doğum günü yaz çıkıyor en başta

      Doğum Günüm Kutlayan Tüm Arkadaşlarımı Teşekkür Ederim sayfanın adı:)

 6. Hayat dedi ki:

  Bu gün türk halkı için çok önemli gün 15 temmuz hiç unutulmaz. Tüm sehitlerin jayi cennet olsun.

  1. aslı dedi ki:

   Evet canım hiç bir zaman unutmayacağız bugünü. Mekanları cennet olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir