Adını Sen Koy 308. Bölüm Analizi (“ASLI”) 21 Mart 2018 Çarşamba

Burak 24 Mar 2018 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 308. Bölüm 21 Mart 2018 Çarşamba

Merhaba arkadaşlar, Regaip kandili olduğu için analizi yazmak istememiştim ve şimdi o yazmadığım analizden kaldığımız yerden devam edelim. Söz vermiştim sözümü tutuyorum 🙂 Bakalım neler olmuş bitmiş dizimizde izleyemeyenler ve yeniden o bölümü okuyup o anları yeniden hatırlamak isteyenler için buyrun 308. Bölüm analizi.

Hatırlayacağınız üzere en son Zehra, Ayşe ile konuşarak Nihat’ı da yanlarına alarak Ömer’e bir oyun oynamışlardı. Bu oyunda Ayşe, Nihat ve Asya yurt dışına yerleşme kararı almışlardı. Nedeni de Ömer’in Ayşeye olan tavrı, tutumu, yıllar sonra hayatlarına damdan düşer gibi giren Jülide hanım yani anneleri ile görüşmesini istememesi Zehra yı böyle bir oyuna plan yapma, iki kardeşi barıştırma ve Ömer’i de annesi ile görüşüp konuşması konusunda ikna edebilmek adına yüreğini yumuşatmak için oynanan masum bir oyundu.

Oyun kaldığı yerden devam ediyor sonuca ulaşmaya az kaldı.

Ayşe, Nihat ve Asya konağa gelerek abisinde duran pasaportlarını alarak gitmekte ne kadar kararlı olduklarını gösteriyorlardı. Ömer de biricik kardeşi, canından çok sevdiği kardeşi Ayşe’nin konaktan gitmesini istemiyordu.

İki kardeş karşı karşıya ve Ömer Ayşe ye, böyle olmaz gitme ben senden, Asya dan, sizden ayrı yaşamak istemiyorum, biz hep birlikte yaşamalıyız diyerek kardeşinin kalmasını istedi.

Nede olsa Ömer ve Ayşe çocukluklarından beri birlikte yaşamışlar her zorluğa birlikte göğüs germişler çok zor günlerden geçmişler bugünlere gelmişlerdi.

Haklıydı Ömer gitmelerini istemiyordu. Ayşe de çok mutluydu abisi ona kal demiş ve annesi ile olan görüşmesine, konuşmasına da izin vermiş sen nasıl istersen öyle olsun diyerek önceden karşı çıktığı duruma şimdi onay vermiş olur demişti.

GİTME SANA MUHTACIM
Gözümde nursun başımda tacın muhtacım
Beni öldür öyle git
Yaşamak için senin sevgine muhtacım 

Muhtacım gözlerine
Muhtacım sözlerine
Uzattım ellerimi
Muhtacım ellerine gitme 

Şimdi bomboş ellerim
Seni çağırır yaşlı gözlerim Muhtacım 

Beni öldür öyle git
Yaşamak için senin sevgine muhtacım

Sensiz bir dünyadayım
Gerçekten uzak bir rüyadayım muhtacım
Beni sensiz dünyadan
Sonsuz rüyadan uyandır da git muhtacım 

Muhtacım gözlerine
Muhtacım sözlerine
Ruhumu ısıtacak
Sımsıcak nefesine gitme

Gitme sana muhtacım
Gözümde nursun başımda tacım muhtacım
Beni öldür öyle git
Yaşamak için senin sevgine muhtacım

Zeki MÜREN

Ayşe Zehra ya da sarıldı ve o an ona usulca sana minnettarım dedi. Nede olsa bu oyunu Zehra düşünmüş ve işe de yaramıştı. Artık Ayşe konaktan gitmeyecek, annesi ile de rahatça görüşüp konuşacaktı. Cevriye hala da bu mutlu aile tablosu karşısında  gözyaşlarını tutamadı ağladı. Mutluluk gözyaşlarıydı bunlar Asya dan, Ayşe den Nihat dan ayrılmayacaktı.

Zehra Ayşe’nin valizini odasında yerleştirmesine yardım ederken Bahşende geldi. Gitmediğine çok sevindiğini söyledi. Ayşe de Zehra sayesinde dedi. Hiç teşekkür etmedi Bahşende Zehra ya. Ne garip bir insan şahsına münhasır biri bu Bahşende hanım.

Ben bu kadını yabancı sinemada oynayan birine benzetiyorum. Adını hatırlamıyorum filmin ve sanatçının ama ne zaman görsem o geliyor aklıma.

Bahşende gitti. Hediye abla geldi. Zehra’nın misafiri gelmiş onu haber verdi. Gelen Zehra’nın büyük halası. Zehra öyle biliyor.

Aslında Zehra’nın anneannesi Hatice Hanım. Salim amcada gerçek babası değil, dayısı. Hamiyet hala diye bildiği kişi de aslında teyzesi. Bu konu çok daha önceden dizi de işlenmişti. Zehra ve Ömer köye büyük halanın yanına gittiğinde Ömer öğrenmiş konuşmuştu bir gece vakti Hatice hanım ile bu açıklamayı yaptım çünkü arkadaşlarımdan peri bir soru sormuştu sorduğu sorunun cevabı bu ama Canan gerçeği bildiği için mi teyze dedi? yoksa senarist mi karıştırdı orasını bilemem.

Zehra ev halkına halasını tanıştırdı. Halası da köyden gelirken eli boş gelmemiş köy tarhanası getirmiş ve daha birkaç erzak bunu duyunca Bahşende hiç zahmet etmeseydiniz dedi. sosyete ne olacak incilerin mi dökülür bir teşekkür etsen. Ömer sana mı çekmiş nedir. Teşekkür etmeyi bilmiyordu. Ona zar zor öğrettik. Şimdi sana da mı öğretelim? Bilmemenin ayıbı yok, öğrenmemenin ayıbı var Bahşende hanım. Kapı çalmayı, teşekkür etmeyi sosyete hayatında öğretmediler mi size?

Ayşe’nin de desteği ile Bahşende ye inat akşama tarhana çorbası var oh canıma değsin. Sen yeme nede olsa sevmezsin köy mahsulünü Bahşende aç kaldın. 🙂

Koray, İpek den özür dilemek için mahalleye gelmiş. Önce evine uğramış orada bulamayınca komşuları dükkanda olduğunu söyleyince pastaneye gelmiş Koray. İpek de Koray ‘ı teyzesi ile tanıştırdı. Teyzesi de onları yalnız bıraktı komşuya geçmiş olsuna gitti.

Koray ağır ithamlarda bulunduğu için İpek den özür dileyip af diledi. İpek de geç de olsa gerçeği anlamasına sevindiğini söyledi. Koray şirket kartını İpek’e geri vererek şirkete dönmesini istedi. Ama İpek bunu kabul etmedi.

Aysel hanım dükkana gelince de İpek yaşadıklarını anlattı. işe gitmeyeceğini söyleyince, teyzesi de İpek’e göğsünü gere gere işine gitmelisin, sen yanlış bir şey yapmadın ki dedi. Haklı Aysel hanım.

Akşam olmuş sofra kurulmuş köy tarhanası afiyet ile yenirken, her zaman ki gibi Bahşende itiraz ederek bir kaşık aldığı tarhanayı yemeyeceğini ağız tadına uymadığını söyledi. Hatice hala da bu ekşi tarhanayı öyle herkes yiyemez yiyenlerinde insanın hasını seçtiğini söylerler diyerek ağzının payını verdi. işimiz iş bu iki büyük hanım arasında baya atışma olacağa benziyor.

Bahşendenin yemediği çorbayı da Hatice hala ziyan olmasın diyerek ver ben yiyeyim diyerek aldı yedi. Yerken de çok güzel bir hayat dersi verdi. nimete saygıdan ve o nimetin sofraya gelinceye kadar kimlerin emeği olduğundan bahsetti. Ömer de emeğe saygı hayata saygı diyerek destek verdi masasında misafir olan halaya.

Cevriye halada, Zehra o kadar çok seviyormuş ki tarhanayı gitmiş Ömerciğimi bulmuş dedi. Ayşe de, Ömer de birer tabak daha istediler ve afiyet ile tarhanayı yediler. Bahşende ye de afakanlar bastı. Nefes alamadı resmen oh olsun.

Yemekten sonra da salonda tüm aile bir arada oturup konuştular. Ayşelerin yurt dışına gitmemesi tüm aileyi mutlu etmişti. Ömer de, Ayşe de Zehra ya teşekkür ettiler. Bahşendenin bakışlarından rahatsız oldu hala ve içinden Cananın dediği kadar varmış. Zehra ya içinden inşallah yazgın annen gibi olmaz dedi.

Zehra halasına birkaç gün kalsan özlem gidersek deyince, Ömer de kalmasını istedi. Bahşende hemen atladı. İşi vardır, görmesi gereken kişiler ısrar etmeyin deyince, Hatice hala bahşen deye inat kalmayı kabul etti.

Uyuma zamanı gelince de Zehra yı bir heyecan bastı. Hayırdır Zehra ne oluyor? Nedir bu heyecan? Bu hazırlık kime? Ne için? Özledin mi Ömer’i hayırdır parfüm sıkmalar ellerini kremlemeler? Heyecanlanmalar aşıksın hemde çok fena aşıksın Zehra.

Ömer geldi odaya, neymiş hala misafir odasında kalacağı için mecburiyetten gelmiş. Sanki konakta başka misafir odası yok git orada kal. Ama sende haklısın Ömer şimdi hala gelse Zehra’nın odasına baksa ki sen yoksun ayrı oda da yatıyorsun nasıl açıklayacaksınız durumu değil mi ama?

Zehra Ömer’e Ayşelere kalmasını söylediği için kocaman bir yüreği olduğunu ve bu yüreği çok sevdiğini, harika bir abi olduğunu, harika bir insan ve harika bir eş olduğunu söyledi. Ömer de gözlerime böyle bakmaya devam edersen inanacağım dedi. Zehra da hiç düşünmeden sarıldı Ömer beklemiyordu ama hoşuna da gitmişti o da sarıldı eşine sımsıkı.

Zehra da inan bana ben seni çok seviyorum dedi. nerden nereye geldiler. Taaa en baştaki Ömer nerde? Zehra nerde? Ömer de bende seni deliler gibi seviyorum diyerek fırsattan istifade ederek sordu. Bu beni tamamı ile affettiğin anlamına mı geliyor?

Zehra Ömer’in kollarında öyle huzurlu, öyle mutlu, öyle rahattı. Maşallah o huzuru yansıttıkları için. Zehra hiç ayrılmak istemiyordu sıkıca sarılmıştı Ömer’e ve sorduğu sorulara kısaca hıhı hıhı diyerek cevap verdi anın tadını çıkardı Zehra. çok şanslısın Zehra.

Ömer tam Zehra yı öpmek isterken, Hediye abla kapıyı çalarak girdi odaya. Halası istiyormuş Zehrayı onu haber vermek için gelmiş. Utandı Hediye abla ama ne yaparsın elçiye zeval olmazmış.

İlk başta Ömer göndermek istemese de, çabuk gidip gelmesi şartı ile gönderdi Zehrayı.

Sonrada bıyık altından gülümsedi. Aklından neler geçiyor Ömer çok fenasın sen çok.

Halası Zehra yı çok özlemiş, sarıldı öptü. Sonrada konuştular. Ömer’in onu çok sevdiğini, gözünün içine baktığını, Ayşe’nin iyi birisi olduğunu, babaannenin de kaynanalık yaptığını söyledi. her ne kadar Zehra yok dese de Bahşende nin kaynanalık yaptığı doğru.

Öğütler nasihatler verdi. Yuvana sahip çık, mahremiyetinize kimseyi karıştırma, kendini ezdirme, iyilikten de ayrılma kötülüğün hakkından ancak iyilik gelir dedi.

Ömer de odasında üzerini değişmiş. O da hazırlık yapıyor Zehra ya süsleniyor Ömer. vay paşama bak hele parfümler sıkmalar falan karizma yerinde sağlam maşallah.

Ancak bütün hazırlık boşa gitti çünkü Zehra halasının yanında uyuya kalmış ancak sabah gelebildi odaya.

Ömer ile biraz sohbet ettiler. Ömer nazlandı. Gece sen olmadığın için uyuyamadım dedi ve kahvaltıya gelmek istemediğini söyleyerek Zehra dan bir öpücüğü kaptı. Oldu mu deyince Zehra, Ömer eh işte diyerek belki bir tane daha diyerek dudağından öpmesini istedi tabi bunu sözle değil işaret ile belirtti. Yok artık Ömer. Sen en iyisi biraz daha uyu. Sen ancak rüyanda görürsün o öpücüğü 🙂

Hem sen kız mısın oğlum bu ne naz böyle? Toparlan da kendine gel hadi kalk elini yüzünü yıka anca kendine gelirsin.

 

İpek şirkete işinin başına dönmüş iyi de yapmış başkasının işlediği suçun cezasını neden İpek çeksin ki şirkete dönmekle suçlu olmadığını, kaçmasını gerektirecek bir durum olmadığını gösterdi.

Koray da özür diledi. Tuzak kurulduğunu biri bu suçu senin üstüne atmayı düşünmüş dedi. bul o zaman sende ve suçsuzluğunu ispatla Koray.

Bahşendenin etekleri tutuşmuş, Ayşe’nin annesi ile konuşmasını istemiyor. Paldır küldür çalışma odasına girerek neden Ayşe’nin annesi ile görüşmesine izin verdin? Görüşmemeliler dedi.

Ömer de sizin de geçmişiniz parlak değil, sizde geçmişte bizim yanımızda değildiniz. Geçmişte Ayşe için nasıl en iyisini istiyorsam şimdi de aynen o şekilde en iyisini istiyorum dedi ve odadan çıktı Ömer.

Ömer haklı. Hayatlarının bir döneminde olmadığı halde şimdi gelmiş söz sahibi olmak istediklerini yaptırmak istiyor yok öyle yağma. Herkes kendi işine baksın Bahşende hanım. Öyle istediğin gibi at koşturamazsın konakta.

Bahşende Zehra yı suçladı ve ona karşı kin ve nefret besliyor. Onu salonda bekliyormuş. Hediye ablaya söyledi Zehra yı salona çağırttı. Zehra da gelince ona çok kızdı. Ayşe ye yaptığını Ömer’e yapmana izin vermeyeceğim. Ailemi korumak için elimden ne geliyorsa yapacağım sen o kadınla iş birliği yapıyorsun dedi.

Bu sözleri sadece Zehra değil, büyük hala da duydu. Üzüldü.

 

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 308. Bölüm Analizi (“ASLI”) 21 Mart 2018 Çarşamba” üzerine 45 yorum

 1. Aysel dedi ki:

  İyi akşamlar kuşum nasılsın canım benim beni özlediğini söylemişsin bende seni çok özledim bitanem bugün burdayım istersen gel konuşalım canım seni çok seviyorum

 2. xanim azeri fan dedi ki:

  merhaba aslicim pamuk kalbli arkadasim anannen hep iyi olsun derslerinde iyi olsun ve sana kariyerinde coklu basarilar dilerim iyiki varsin seni cok seviyorum hayirli mutlu pazarlar dilerim allaha emanet ol

 3. Zehmer dedi ki:

  Bence cananda bilmiyor zehra nin gerçekte salim in yeğeni olduğunu çünkü canan muzevir müzeyyen nin teki bilseydi zehraya söylemeden durmazdi çünkü ilk geldiği zamanlarda zehra yi çok kiskaniyordu büyüklerin canana güvenip de zehra nin durumunu söyleyeceklerini hiç sanmıyorum

 4. xanim azeri fan dedi ki:

  merhaba betulum kiz tamda seni soracaktim nasilsin canim sanada hayirli mutlu pazarlar dilerim ve bende ercanin zehranin babasi olmasini istemezdim sana hakk veriyorum oyle olursa nazmisi sana birakiyorum

 5. Anonim dedi ki:

  ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 6. Zehmer dedi ki:

  Hepinize iyi pazarlar Ağzını hayira aç kız rada zehra nin öz babası aynı zaman da ömer in cici babası çıkmasın eğer öyle bir şey olursa bu sefer kesin nazmiye yi tek başıma doverim kimse ye bırakmam

 7. aslı dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar, mutlu pazarlar herkese, dün yazdığım mesajların çoğu çıkmamış. neyse sağlık olsun. malüm pazar ve benim fazla vaktim yok. bir selam verip gideyim istedim. hepinize çok teşekkür ederim desteğiniz için.
  anarnemi sormuşsunuz şuan onun yanından geldim geri gideceğim, biraz iyi biraz kötü idare ediyor kendini.
  derslerim iyi yoğun bir tempoda gidiyor. bilmediklerimi öğreniyorum. kamera, ışık, kullanılan perdeler vs. güzel gidiyor 🙂

 8. xanim azeri fan dedi ki:

  gozel abliskom iyi olmana sevindim hay agzina saglik bahsende cadisinin oyle hala salardik ki bastonsuz kalardi zaten zehranin halasi dersini verdi ama nafile kadin asla akillanmiycak

 9. Gozel dedi ki:

  Aytaccim Hanymcim sag olun duşunmeniz yeter canlarim bende iym iy diyelim iy olalym neyapalym elimizden bişey gelseydi konaga baryp bahşendeni bastony ile dolaşmaz ederdik dimi ama

 10. xanim azeri fan dedi ki:

  gunaydin gozel abliskom nasilsin sana cevab yazmisdim cikmadi ozledim seni sanada hayirli mutlu pazarlar dilerim aytacim kiz nasilsin sanada hayirli mutlu pazarlar dilerim

 11. xanim azeri fan dedi ki:

  gunaydin canim arkadaslarim nasilsiniz gozel abliskom gelmis hos geldin nasilsin canim ve cok ozlemisim seni cocuklar nasil senin ve diger arkadaslarim hepinize hayirli mutlu pazarlar dilerim

 12. xanim azeri fan dedi ki:

  gunaydin aslim canim nasilsin ne demek bende senin sayende filmin adini ve gercek ismini hatirladim

  1. Aytac azəri fan dedi ki:

   Günaydın ask aylesi hayirli mutlu pazarlar dilyorum hepinize xanım sana da günaydın bitanem hayirli pazarlar nasilsin

 13. Gozel dedi ki:

  Gunaydyn hayyrly pazarlar kizlar nasylsynyz iy dinlenmeler canlarym

  1. Aytac azəri fan dedi ki:

   Günaydın canım ablacim hos geldin çok şükür biz iyiz sen nasilsin sana da hayirli mutlu pazarlar dilyorum ALLHA emanet ol

 14. Gozel dedi ki:

  Gunaydynlar Aslim teşekkur edyorum guzel analizin icin Hatije halaya Canan teyze diyebilir cunki annesinin halasy onunda teyzesi olurda
  Şu Bahşendenin yapdyklaryda ortaya cykmasa yuh diyijem senariste
  Aslim minnetdarym canym bu yogunlukda analiz yazdygyn icin dersler nasyl gidyor canym

 15. xanim azeri fan dedi ki:

  aslim ben cok iyim seninde iyi olmana sevindim zehra bunlari oyrenince ne yapacak konular cok uzatiliyor nazmis varken allah bilir kac sezon surecek ve pamuk kalbli arkadasim ha bu arada ananen nasil tedavisi nasil gidiyor canim neyse kendine cok iyi bak allaha emanet ol tatli ruyalar sana

 16. xanim azeri fan dedi ki:

  radam ben cok iyim seninde iyi olmana sevindim defne konusunda haklisin nedense bende oyle dusundum ercan zehranin gercek babasi ola bilir sana allah rahatlik versin tatli ruyalar sana

 17. MERSİNLİ ELA ❤️❤️❤️ dedi ki:

  HAYIRLI AKŞAMLAR ARKADAŞLAR NASILSIN İYİMİSİN İNŞALLAH İYİSİNİZDİR

  GÖKER BEY NASILSIN İYİMİSİN İNŞALLAH İYİSİNİZDİR

  ASLICIM CANIM ANALİZİN ÇOK GÜZEL EMEGİNE SAĞLIK

 18. Saka kusu dedi ki:

  Hosgeldin aysel nasılsn ozledim senı

 19. Aysel dedi ki:

  İyi akşamlar Aslım nasılsın canım dersler nasıl gidiyor? Analiz çok güzel olmuş eline yüreyine sağlık canım okurken büyük zevk alıyorum hiç bitmesin istiyorum

 20. Rada dedi ki:

  Ben ne zaman ismi gereksiz ask dusmani kadinin ismini yazsam yorumum cikmiyor. GOKER bey benim yorumumu neden onaylamiyorsunuz?

 21. Saka kuşu dedi ki:

  Aytacım selam hic sohbet edemiyoruz. Umarim bu gun olur. Cnım arkadaşim

  1. Aytac azəri fan dedi ki:

   Günaydın aleykum selam kusum nasilsin evet ya konsmyoruz sen oldun ça ben olmyorum ben olun ça da sen olmyorsun çok ozledim seni ne olur bugun konsalim saat kacda siteye gire bilir sin soyle saat de ben de burda olayim hayirli pazarlar canım gorsuruz

  2. Aytac azəri fan dedi ki:

   Günaydın hayirli pazarlar ask aylesi nasilsiniz xanım sana da günaydın hayirli pazarlar canım sən nasilsin

 22. Aytac azəri fan dedi ki:

  Hayirli aksmlar rada betul hos gəldiniz nasilsiniz nerdydniz uzun zamandir yok sunuz çok ozledik siz de yorum larniz da

 23. Aytac azəri fan dedi ki:

  Hayirli aksmlar aslicim nasilsin canım analiz çok çok ama çok guzel her zamana ki gibi eline emyne saglik çok tesekkur ederim bitanem ben de dizimiz yok diye siklyordum alsdik ger gün her gün izlmye iki gün ar verin ce ozlyoruz ben de siteye girdim analiz gördüm ve okdum çok iyi büyük halani gelmesi çok iyi oldu makme duvarin hadini bildir di bence büyük hala kecmse dayir bir seyler bilyor makme duvri muyuk halayla konsduk da sonra bi deysdi korkdu sanki ne anlatdı acaba büyük vallah merak edim omer le zehraya da çok gülüm bu bölüm de canım parfum ler de boşa gidi karli kocali iki sise parfum siksalar ne dayda nazmiye hanim varken onar ruylarin da bile kavsmaz bi de define belasi cikdi basmiza makme duvarini omer layik gordyu kiz bak ALLHA askina omeri zehra gibi bi karsi var ken gidip o sari kafya mi bakca o kiz görün ce çok güldü neyse uzun bi yorum oldu bu tekrar çok tesekkur ederim ALLHA emanet ol gorsuruz

 24. Rada dedi ki:

  Xanimcim hosbulduk ben iyim sen nasilsin? Kiz alevi 1sezona zar zor gonderdik sen bu sari kafayi idile benzet ki cabuk gitsin. Betul bu bizim sazan niye kendini kacirtmayi basarmis takim elbiseli superodun yine kurtarma operasiyonu yapiyor. Nazmos bir kursunla iki tavsan vurucak. Bu cici baba hemde zehranin gercek babasi cikacak

 25. Zehmer dedi ki:

  Ne bile yim merak ettim rada zaten fragman a bakılırsa aksiyon geri geliyor ömer in annesini kurtarmaya uğraşmaktan Defne ye vakit kalmayacak galiba Defne yapsa yapsa ancak kuru gürültü yapmaya vakti olur ömer cici babasını kovalarken konaktaki defnenin varlığını bile unutur bence

 26. Edebiyat ve şiir sever dedi ki:

  Teşekkürler arkadaşım gözlerimiz yollarda kaldı özledik analizini çok güzel kaleme almışsın eline yüreğine sağlık

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim iyi geceler. ben bazen yazdıklarımı beğenmiyorum daha iyisi olabilir diyorum o da o anki ruh halim diyorum yapacak bir şey yok.

 27. xanim azeri fan dedi ki:

  aslim unutdum sen bahsendeyi kime benzetiyorsun demisdin ya bu yabanci filme ben bakmistim ismini hatirlamiyorum ama cocuklarin babasi oluyor babasi daye kiligina giriyor tamda bahsende cadisina benzetiyorum oluyorum gulmekten

  1. aslı dedi ki:

   Evet aynı filmden ve aynı kişiden bahsediyoruz. Erkek ama kadın kılığına giriyor, kardeşi sayesinde yüzüne maske takıyordu, aynı Bahşende ay bir türlü ne film aklıma geliyor, nede adamın adı? bilen var mı yada hatırlayan bu kişiyi?
   derken hatırladım çok teşekkür ederim sayende hatırladım.

   sanatçının adı Robin Williams / oynadığı filmin adı: Müthiş Dadı.
   sonunda hatırladım. oh be çok şükür.

 28. xanim azeri fan dedi ki:

  radam kiz hos geldin nasilsin canim arkadasim ozledim seni halada gelince bahsende cadisini susturmasinda buyuk zevk aldim resmen bide sarisin defne geliyor sinirlerim tavan yapti kiz alevi nasil gonderdikse bunuda gondeririz omeri dovduyun sopayla doveriz sete gidib kizin sacini basini yolarim ayol bide hazal babalik da geliyormus bence ozge yilanin yerine gelir ve aceba kotu birisimi bakalim bu sefer kimin icin getirecek

 29. xanim azeri fan dedi ki:

  merhaba aslim pamuk kalbli arkadasim nasilsin ve bu bolumun analizini bekliyordum diziye bakmisim tam 2 defa bu 3 olucak senin analizini okuyunca tadi bi baska oluyor huzur buluyorum resmen diziye gelirsek betulun soyledikleri sorulari bende cevab bulamiyorum sirrda cozulsun ve omer ve zehra sahneleri cok hosuma gitdi komik idiler guldum onlarin haline nazmis hep mutluluk sahnesi olanda kesiyor bu kadin varken mutluluk haram bize

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba xanim,
   nasılsın? senin bana her pamuk kalpli demenden sonra ben yüzümde tatlı bir tebessümle yazıyorum sana 🙂
   teşekkür ederim canım.
   Betüle cevap yazdım bakalım bu konu dizi de nasıl işlenecek?
   Zehra bunca zaman babası olarak bildiği Salim amcanın dayısı olduğunu öğrendiğinde neler olacak?
   Ömer ne zaman Zehra’nın babasını araştırıp bulmaya çalışacak? diğer sezona mı kalacak? izleyip göreceğiz.

 30. Rada dedi ki:

  Iyi aksamlar Aslim o guzel yuregine kalemine saglik guzel olmus. Hatice hala omerden sonra bahsosu susturan 2 kisi. Hic gitmese konakta kalsa. Bahsos temelli susar. Betulum kiz ne yapicaksin hatice halanin zehranin halasi mi anneannesi mi. Onemli olan bahsosun hakkindan gelecek olmasi. Turuncu kafadan yakinda kurtuluyoruz sirada sari kafa var sen ona odaklanan. Bu kizi nasil gonderecez konaktan.

  1. aslı dedi ki:

   iyi geceler Radacım nasılsın? Hala konakta kalırsa kadıncağızı Bahşende öldürür baksana üzüntüye gelemiyor. Hassas kadın Bahşende gibi vurdum duymaz değil. Ama iyi susturduğu kesin. herkesin anladığı bir dil vardır. onun dilinden de Ömer ile hala anladı ezdirmediler Zehrayı.

 31. peri dedi ki:

  Aslıcım eline saglık yine çok guzel olmuş,hatice hanim salim,seher(zehranin annesi)ve sonradan çikma hamiyetin halası,onlara annelikde yapmış cevriye hanımın nihata yapdıgı gibi,köyde ömerle konuşdugunda seher için guzel yeğenım demiştı.cananın teyze demasi tamaman senaristin karışdırması.bide zehranin baba annesı varmış hani zehra söylamişdi keçi yun yorgan yapdiğını ve bitgiler haggında çok şeyı ondan örendığini.

 32. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi günler her kese.nasilsiniz Asli hanim?analizçin de te$ekkûr her zamanki gibi. Halanin gelmesi iyi oldu.dinsizin üsdesinden imansiz gelir hesabi.

  1. aslı dedi ki:

   iyi geceler K.Azeri,
   teşekkür ederim iyi olmaya çalışıyorum siz nasılsınız?
   evet Zehra’nın halasının gelmesi iyi oldu. Bahşende Zehrayı sahipsiz sanmaz en azından ve dediğiniz gibi dinsizin hakkından imansız gelir.

 33. Anonim dedi ki:

  dizi starda asaletini kaybeti.

  1. Anonim dedi ki:

   arkadaş paran yokmu?
   zaman yokmü ?
   derdin nedir?eeehhh
   xoş geldin.

 34. Zehmer dedi ki:

  Eline sağlık aslı büyük hala konusunda kafam cok karisikti analiz sayesinde aydinlanmis oldum hatice halanin ben zehra nın annesinin halasi olduğunu düşünmüştüm cunku seher hatice halaninda kizi ise eğer salim neyi peki salim ve seher oz kardes degillermi acaba ne karsik bir durum çözülsün artik su
  Kördüğüm

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba iyi geceler Betül,
   Teşekkür ederim canım, bir konuda haklısın bu dizide bazı konular kördüğüm açıklığa kavuşturulmadan konu kapanıyor.

   Gelelim Zehra ile Hatice halanın durumuna.
   Salim amca kesin olarak Zehra’nın dayısı ama babası olarak biliyor Zehra. Zehra’nın gerçek annesi Seher ölmüş. O da Salimin kız kardeşi Hamiyet halanın da kız kardeşi. Bu durumda Hamiyet hala Zehra’nın teyzesi.

   Gelelim Hatice halaya bu konu dizide 204. bölümde Ömer ile gece yapmış olduğu konuşmada işlendi. Orada Hatice hala yeğenim diyordu Zehra için. Annesi Seher Hatice halanın yeğeni. Zehra da Seher’in kızı.
   Hatice hala anneannesi değil, neden öyle yazdın dersen dizi de çok şey unutulup karıştırılıyor, isimler gibi mesela Tahirler, Tahsin olduğu gibi.
   bu da karıştırılacak kimin dikkatini çekecek diye yazdım senin dikkatini çekti. teşekkür ederim.
   Dizide ilerde bu konu nerede ne şekilde bağlanır bilemem.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.