Adını Sen Koy 307. Bölüm Analizi (‘ASLI’) 20 Mart 2018 Salı

Burak 21 Mar 2018 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 307. Bölüm 20 Mart 2018 Salı

Zehra Ömer’e tüm gerçekleri olduğu gibi anlattı. Ömer duydukları karşısında kısa süreli şok yaşadı Zehra ya içten içe kızdı ama kardeşi Ayşe’nin abisi ile konuştuğunda söylediği gibi Zehra hep Ömer’i sevmiş, onun iyiliğini istemiş, kendisini unutmuştu. Ayşe de bunu dile getirmiş Zehra ya kötü davranma o bunu hak etmiyor demişti.

Ömer düşündü, hem de çok ve Zehra yı kaybetmek istemediğini, onunla birlikteyken neler kazandığını, hayatının nasıl değiştiğini bir kere daha gördü Ömer. Sabaha kadar uyumadan başında bekledi onu izledi. Ve bir karar verdi Ömer. Zehra bu olayda en masum kişiydi. Onu üzmek, kırmak, hele hele kaybetmek hiç istemiyordu Ömer.

Zehra uyandı özür diledi, af etmesini, işlerin bu noktaya gelebileceğini düşünmediğini söyledi. Ömer düşündü ve Zehra’nın ellerini tutarak affetmiyorum dedi.

Kulağa nede kötü geliyor öyle değil mi? başı kötü gibi görünse de, cümlenin devamını duyunca insanın içi rahatlıyor. Neden mi çünkü Ömer, Zehra ya seni affetmiyorum çünkü, affedilecek bir durum yok, bu hikayede ki en masum kişi sensin dedi.

Şoku yaşama sırası Zehra daydı. Duydukları karşısında kısa süreliğine de olsa şaşırıp kaldı. Beni affetmeyeceğini düşünmüştüm dedi. Ömer de sana kızdım kızmadım değil ama sana haksızlık ettiğimi düşündüm. Hem sen benim hala zorba olduğumu mu düşünüyorsun? Diye sordu.

Zehra bu duyduklarına kayıtsız kalmadı. Ömer’e hayır anlamında Ömer diyerek sıkıca sarıldı. Ömer de Zehra ya sarıldı. Her ikisi de mutlu ama en çok da Zehra. Nasıl mutlu olmasın ki, sevdiği erkek tarafından sevilen bir bayan Zehra.

Şu hayatta bir bayanın isteyebileceği en güzel anı Zehra yaşıyor. Sevdiği hayat arkadaşı, eşine sıkıca sarılıyor. Sevmek, sevilmek, değer görmek, bunu hissetmek güzel olsa gerek.

Zehra o kadar mutlu ki Ömer’e sen benim için dünyanın en merhametli insanısın şuan dedi. sanki önceden merhametli değilmiş gibi bir anlam çıkıyordu bu cümleden şuan kelimesini kullandığı için. Ömer de fark etti bunu ve sordu sadece şuan öyle mi deyince,

Zehra da hayır, önceden de merhametliydin ama ben sonradan öğrendim dedi.

Zehracım, Ömer çok merhametli, sağduyulu, güvenilir, iş bitirici, sadık, iyi bir abi, iyi bir eş, iyi bir patron. İlerde de iyi bir baba olacak. Hem de çok yakışıklı. Çok şanslısın Zehra çok az insan senin gibi şanslı bu dünyada. Kıymetini bil yakışıklı kocanın. Ömer de senin kıymetini bilsin senin gibi bir eş bulmuş, kaybetmemek için elinden gelenin en iyisini yapsın Ömer.

Ömer eşine, sevdiceğine sıkıca sarıldığı yerde, ondan kendi hakkında neler düşündüğünü de öğrenmek, ondan güzel sözler duymak istiyor. İş sadece merhametli olmakla bitmiyordu. Zehra da halinden çok memnun, güçlü kasları, kocaman bir yüreği olan eşinin o yumuşacık göğsüne başını yaslamış olmak, kendini güvende, huzurlu hissetmek çok iyi geliyordu Zehra ya seviyordu, seviliyordu.. hissediyor, hissettiriyordu. Ömer’e çok anlayışlı, çok Cesur, çok adaletli olduğunu söyledi. bunları duymak Ömer’i çok mutlu etti. Öyle güzellerdi ki. her evli çiftin bu anı eşine sıkıca sarılıp sevgisini iliklerine kadar hissetmesini nasip etsin Allah.

Zehra ve dedi devamını getirmedi. Ömer de söylemezsen seni bırakmam, bir saat, bir gün, bir ömür diyerek sıkıca sarıldı. Senin o sarılmana can kurban Ömer. Sen sarıl bırakma boş ver. Bir ömür mutlu olun. Siz ikinizde birbiriniz için yaratılmış iki güzel meleksiniz. Sizi seviyorum çocuklar 🙂

Zehra da halinden çok memnun, onun yerinde kim olsa çok mutlu vede memnun olurdu. Ömer maşallah sana.

Zehra da içinden şikayet edermiyim sanıyorsun? sonsuza kadar böyle kalabilirim dedi. Ömer de söyleyecek misin? yoksa beni bırakmamı diyorsun diye sorunca, Zehra usulca yakışıklı dedi. Ömer duyduğu halde duymamış gibi davranarak bir daha söylemesini istedi. Bir kere daha yakışıklı dedi Zehra. Ömer de çok mutlu oldu. eşi kendisini seviyor ve yakışıklı buluyordu. Erkek için eşinden bunları duymak onure eder insanı Ömer de çok mutlu oldu.

Ömer de Zehra ya ben seni çok seviyorum dedi. Ne güzel, birbirini seven iki aşık eş Ömer ve Zehra.

Kapı çaldı ve ilk kez kapıda içeri paldır küldür giren olmadı. Ömer de Zehra da aldırış etmediler özgürce sarıldılar birbirlerine. İkinci defa çalmaya ve Hediye abla benim diyene kadar kaldılar öylece. Çok özlemişler birbirlerini.

Sonra Ömer açtı kapıyı gelen Hediye abla kahvaltı tepsisi getirmiş Zehra ya. Ömer içinde getirmek istedi ancak Zehra bu bize yeter dedi.

Sonra da Ömer’e ne istersen hazırlarım patates kızartayım mı? yumurtasız menemen ister misin? yada tost? Yoksa dışarı çıkıp dışarda senin sevdiğin bir mekanda mı kahvaltımızı yapsak deyince, Ömer ben hiçbir şey istemiyorum. Gel buraya ben sadece seni istiyorum diyerek sıkıca sarıldı Zehra ya.

Zehra mutluluktan ağlarken eşine sıkıca sarılıyordu.

Sabah ve Kerem cephesinde de işler yolundaydı. Sabah yeni yeni uykusundan uyanıyor, saatin kaç olduğuna aldırış etmiyordu.  Yatak keyfi yaparken saatin on olduğunu söyledi Canan ve aşk çarpması sendromu yaşadığını söyledi.

İşte bu an da da içeri Kerem giriyor, aşkım nerdesin diyordu. Bunlar Zehra  ve Ömerden çok daha çabuk ilerliyorlar.

Ve Canan bugün baya performansı, keyfi yerinde, odaya giren Kerem’e 3 maymun oynadı. Senin odaya pat diye girdiğini kesinlikle görmedim, sevgilim diye bağırdığını asla duymadım, Sabah’ın da bütün gece uyumayıp seni düşündüğünü kesinlikle bilmiyorum dedi. Böylelikle 3 maymun oyunu, görmedim, duymadım, bilmiyorum tamamlanmış oldu.

Zehra çalışma odasında çalışan Ömer için bir kahve molası verdirdi birlikte kahve içtiler. Zehra Asya okula gidince Ayşe ile kahve içerlermiş bu konuda konuştular. Ömer de kardeşinin çocukluktan beri kahveyi çok sevdiğini Hediye ablayı misafirler geldi kahve istiyorlar diyerek kandırdığını, Ayşe’nin kahveyi ne kadar çok sevdiğini, telvesini yerken eline yüzüne bulaştırdığını anlattı.

Zehra esas konuya girdi. Beni affettin Ayşe yi de affetmelisin. Onlar gittiğinden beri ev çok sessiz, Asya yok, onun kahkahaları, koşturmacaları yok, sende onlar gittiğinden beri bedenen buradasın ama aklın onlarda, onları konağa geri getir Ömer dedi Zehra.

Ömer de Zehra dan sonra evde olmayan Ayşelerin odasına girdi eşyalarına baktı. Çok özlemişti kardeşini. Duvardaki aile fotoğrafını gördü ve Ayşenin abisine seni görmeden işe gitmek istemiyorum seni çok özlüyorum dediği anı, Asyanın dayıcım ben seninle oynarım annem seni çok özledi sende onu özledin mi? dediği anı birbir hatırladı. Ayşe yi, kardeşini, Asya yı çok seviyor Ömer ve bir hiç uğruna şimdi ayrılar.

Aysel’in dükkanından sabah kahvaltısı için bir şeyler alan Kerem, dükkana gelen ve Aysel ile konuşan densiz, haddini bilmeyen bir adamla karşılaştı. Adamın derdi dükkan sahibinin aylar öncesinden ondan aldığı borç parayı geri vermemesiymiş.

Git derdini onunla hallet Aysel den ne istiyorsun şehir eşkıyası. Hem nerden belli doğruyu söylediğin. Aysel de bu beni ilgilendirmez bu mesele ikinizin arasında dese de adam kararlı gitmemekte. Dükkan kirasını bana ver alacağıma karşılık dedi. ne münasebetle? Sen mal sahibi değilsin, ev sahibi ile sözleşmesi, anlaşması var Aysel’in onun dışında ev sahibinin haberi olmadan başka birine ödeme yapamaz. Yapsa bile kiraya sayılmaz.

Kerem de devreye girdi bu iş böyle olmaz diye benim düşündüklerimi o da ona söyledi. Ev sahibini ara söyle parayı bana ver bende kağıt imzalayıp vereyim parayı aldığıma dair dedi. Aysel de ben bunu yapmam dedi. la havla çattık belaya.

Sen git borcunu alacağından al. Aysel den onun vereceği dükkan kirasından sana ne? Borcu Aysel’e mi verdin ki ondan istiyorsun parayı hadsiz?.

Zehra ve Ömer birlikte şirkete gittiler. Zehra Ayşe ile konuşurken Ömer geldi yanlarına ve Ayşe ile müsaitse konuşmak istediğini söyledi, iki yabancı insanmış gibi mesafeli bir şekilde oysa onlar kardeş, bu ne resmiyet Ömer?

Ayşe de tamam dedi ve Ömer oturdu. Konağa geri dönmelerini istedi. O ev senin de, Asya’nın da, Nihat’ın da evi dedi. Ayşe biran mutlu oldu. ya annem dedi. onunla görüşmek istediğimi biliyorsun, eve dön ama onunla görüşme diyorsun bu olmaz abi dedi.

Ömer de konuşmadan ayrıldı oradan.

Zehra da Ayşe ye bir planından bahsetti. Ömer’e oyun oynayacaklar ve bu oynadıkları oyun sayesinde Ayşe ye gitme kal, evine dön annen ile görüş diyecekmiş Ömer. hadi bakalım ne kadar başarılı olacaklar. Zehra da az değil hani. Ya ters teperse ve bu oyun açığa çıkarsa ne olacak Zehra?  boş ver battı balık yan gider diyor herhalde Zehra.

Cananı teyzesi aradı. Hani şu Zehra ile Ömer’in birlikte köye gittikleri yanında birkaç gün kaldıkları, evlenmek için izin istedikleri, Zehra’nın bayıldığı, Ömer’in çok endişelenip korktuğu, sonunda da ikna edip elini öperek döndükleri köyde ki teyzesi.

Canana herkesi sordu. Zehra yı da ve Canan, Bahşende den bahsetti onu üzdüğünü ama söylemediğini söyledi. çok özledik gelsene diye davet etti. Yakında köyden misafir geliyor. Gelsin bakalım Bahşende ile karşılaşsın kim bilir belki de tanışıyorlardır. Olamaz mı olur mu olur. Sırlar dökülsün bakalım ortaya.

Koray da şirket ihalesini kaybetmekte suçlu gibi görünen aslında suçsuz olan İpek’in bugün şirkete gelmediğini öğrendi. Konuyu araştırıyor Koray bakalım Özge’ ye ulaşabilecek mi? Koray İpek’in şirketten 21.30 da çıktığını, mailin de 21. 45 de gönderildiğini öğrenince ve bunu birde kamera kayıtları ile doğrulatınca İpek maili gönderen kişi değildi. İpek suçsuzdu. Peki kim göndermişti maili? Şimdi Koray bunu bulmaya çalışıyor. Bakalım bulabilecek mi?

Aslında Koray sonuca çok yaklaştı. 21.30 dan sonra şirkette kimlerin kaldığını, kimlerin kaçta çıktığını, mailin gönderiliş saati ile karşılaştırsa sonuca direkt gider. Bakalım neler olacak? 

Zehra oyununa başladı. Çalışma odasında olan Ömer’in yanına gidip Ayşelerin tüm aile bireylerinin pasaportlarını istediğini yurt dışına yerleşip orada yaşamak istediklerini söyledi.

Ömer’in başından aşağıya kaynar su dökülmüş gibi oldu. Ne demek gitmek? Ne demek yurt dışına yerleşmek diye tepkisini dile getirdi ve konuştuklarını en başından anlatmasını istedi. Zehra da oyununa devam etti. Ömer’i çok güzel kandırdı. Aslında hiç kimse yurt dışına gitmiyor. Nihat’ı da bu oyuna dahil ettiler. Biliyorlardı ki Ömer Nihat ile konuşacaktı. Öyle de oldu Ömer Nihat’ı aradı.

Ömer’in etekleri alev aldı yandı tutuştu. Ayşe’nin gidecek olması, Asya dan uzak kalmak, hiç onun düşündüğü vede istediği bir şey değildi.  Nerden çıktı bu diye Nihat’a sordu. Nihat da oyunun bir parçası olduğu için hiç istifini bozmadan Ayşe istedi bende destek oldum dedi.

Ömer de zorda olsa durumu kabullendi. Bu tepki karşısında Zehra korktu ama belli etmedi. Oyun gerçeğe dönüşmesin istiyordu. Ömer ise onlar yetişkin birer insanlar karar vermişler gitmeye benim yapabileceğim bir şey yok dedi.

Zehra da oyununa Asya üzerinden devam etti. Damardan girdi Zehra. Ömer Asya nın yokluğuna dayanamazdı. Bunu biliyordu. Yılda bir belki iki kere göreceğiz, büyüdüğünü göremeyeceğiz dedi. bu sözler Ömer’e dokundu. Asya yı çok seviyor gözünden sakınıyordu Ömer. Onun yokluğuna dayanamazdı. 

 Pasaportu da istedi damarına basarcasına, Ömer de veririm bir ara diyerek vermedi. Pasaportu vermek demek gitmelerine göz yummak demekti. Ömer bunu istemiyordu.   

Aysel’in dayısı, Salim amca dükkanda bir süre oturdular. Salim amca bakmış dayısına işlerin yoğunluğundan dolayı Salim amca gidince dükkana yine o alacaklı sakalı geldi. Dayısı da o adamı bağ işlerini yaptırdığı ırgat zannetti. Kafa gitmiş dedi adam bir de üstüne İpek geldi, ardından da Sabah ile Kerem geldi. Kerem adama laf anlatamayınca, laf anlamayan adama kafa attı adam iki seksen yere yattı. Bunun acısını çıkartır o adam.

 Zehra Ömer ile konuşarak ikna etmeye çalıştı. Ayşe seni çok seviyor, saygı duyuyor, sırtını dayadığı dağ olarak görüyor ve senden ona gitme kal demeni bekledi sen demedin o da gidiyor dedi.

Ayşe, Nihat ve Asya konağa gelmiş pasaportlarını almaya ve gitmeye. Hediye abla kek yapmış. Onu yerlerken Ömer elinde pasaportla geldi. Asya dayısına koştu seni çok özledim, biz otelde kalıyoruz dedi. Ömer de çok özlediğini söyledi. Ayşelere hoş geldiniz dedi. ve pasaportu verecekken böyle olmaz dedi.

Evet Ömer böyle olmaz. Canından çok sevdiğin, canını seve seve vereceğin kardeşin ile arana bu dağ gibi büyük soğuk mesafeyi koymayacaksın, sıkıca sarılıp gitme kal ben ve bu ev sensiz olmaz diyeceksin Ömer.

SEN BİR MELEKSİN

Bir gülüşün ömre bedel, ağlayışın kalbi deler, her gün seni koklasam yeter. 
Her şey senin o küçücük gözlerinde anlamlıdır.
Canım sana candan bağlıdır…

Sen bir meleksin, her şey demeksin. 
Tut hep elimi, vazgeçilmezim, sen bir meleksin, her şey demeksin,
Kalpte sevgisi söndürülmezim… 

Senden asla bir gün bile ayrı kalmam, ayrı kalmam, 
Dünyaları verseler de olmadığın yerde durmam, bu duygum anlatılmaz ki… 

Sen bir meleksin, her şey demeksin, tut hep elimi vazgeçilmezim… 
İyi ki sana sahip oldum, melek nedir şahit oldum, acılara armağan oldun.
Yalnız sana ait oldum, gece seni izleyince yaş olup hep gözlere doldun…

Sen bir meleksin, her şey demeksin. 
Tut hep elimi, vazgeçilmezim, sen bir meleksin, her şey demeksin,
Kalpte sevgisi söndürülmezim.

Sinan AKÇIL & Demet AKALIN

 

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 307. Bölüm Analizi (‘ASLI’) 20 Mart 2018 Salı” üzerine 61 yorum

 1. Zehmer dedi ki:

  Selam hepinize günaydın nasılsınız arkadaşlar ir abi gördüm mesaji gördüm ben kime trip atiyorum anlamadım atmam icin bir sebep mi var asli eline sağlık bu bölümü izleyememiştim analizle birazda olsa tatmin oldum evet haklısın trp atmam icin sebep varmis yorumlarim onaylanmiyor

 2. Zehmer dedi ki:

  Selam hepinize günaydın nasılsınız arkadaşlar ir abi gördüm mesaji gördüm ben kime trip atiyorum anlamadım atmam icin bir sebep mi var asli eline sağlık bu bölümü izleyememiştim analizle birazda olsa tatmin oldum

 3. Aytac azəri fan dedi ki:

  Günaydın aslicim uzlmeyiz merak etme sen canım biz seni bilyormyuz sanki ayrca yazdigin yorum ların cikmis hiç seni unturmyuz tabi ki de seni için de duva edcez canım arkdasim benim evet zehomu ev konsu da haklsin büyük halani gelmsine ben de çok sevindim en çok da omer yaradi kendi odasina döndü neyse canım seni de adilin mubarek olsun RABBIM bütün duvalarin kabul etsi inşallah amin

 4. peri dedi ki:

  Gun aydın,dizimizde bu gun ragayıp kandılı için dua var hemde konakda,sagol hatice hala anca san bu bahşendanin hagından gelirsin,tum arkadaşlarin bu mubarek kandilini kutluyorum.(ön izleme vermişlar)

  1. Aytac azəri fan dedi ki:

   Sana da günaydın peri evet bende gördüm on izlmeyi çok guzel oldu bu gercek de büyük hala bitane iyiki tekrar diziye döndü bahsende nin ohtesin de gelse gelse büyük hala gelcek seni de kadilin mubarek olsun duvlarin kabul olsun inşallah amin

 5. Anonim dedi ki:

  Hayırlı kandiller

  1. Aytac azəri fan dedi ki:

   Sana da hayirli kandler anonim kardes

 6. xanim azeri fan dedi ki:

  gunaydin canim arkadaslarim nasilsiniz aslim sen nasilsin vallahi cok yoruluyorsun keski ben yaninda olsam yardim ederdim anannen nasil oldu ve senin ve diger arkadaslarimin regaip kandiliniz mubarek olsun okudugumuz kurani kerimi kildigimiz namazlarimiz kabul olur insallah amin kendinize cok iyi bakin allaha emanet olun

  1. Aytac azəri fan dedi ki:

   Sana da günaydın canım nasilsin canım seni de kadilin mubarek duvlarin kabul olsun ben de iyimsin çok şükür her yerde seni aryorum sabah sabah diger siteye de bakdim yok du seni burda buldum

 7. Anonim dedi ki:

  Ya kapa çeneni sen onu külahıma anlat bizlere hakaret ederken düşünseydin sana af yok hiçbir zaman burda bizlerin ismini bir daha pis azına alma

  1. fanat dedi ki:

   ELİMİZE BAYRAM GELDİ
   YURDUMUZA BAHAR GELDİ
   güller açdi bü olkede
   barişmanin gunu geldi

 8. xanim azeri fan dedi ki:

  aslim gecmis olsun sana hep iyi mutlu ol pamuk kalbli arkadasim ve sana regaip kandilin mubarek olsun tum dualarin ibadetlerin kabul olsun allah butun islerinde yar ve yardimcin olsun optum seni allaha emanet ol tatli ruyalar

 9. Anonim dedi ki:

  dizi trtde yayina devam etseyde boyle rezaletler yasanmazde son bolum utanc vericiyde galiba korktumuz basaimiza gelecek ve dizideki masum ask bozulacak ne yapmak istiyorsun yapin da bu iskence bitsin sanki milet siz … diye but diziyi izliyor

 10. Gozel dedi ki:

  Iy akşamlar Aslim muhteşem bi analiz olmuş cok guzel ellerine saglyk tekrar tekrar okuyorum doyamyyorum cok guzel anlatyyorsun sag ol minnetdarym birtanem

  1. aslı dedi ki:

   teşekkür ederim Gözelcim iyi geceler görüşürüz.

   arkadaşlar bu gecelik benden bu kadar bazı arkadaşlara cevap yazdım çıkmadı. çıkar inşallah hepinizi seviyorum görüşmek üzere Allah’a emanet olun. dualarınızda beni de unutmaz iseniz sevinirim şimdiden herkesin Regaip Kandili Mübarek olsun. dualarınız kabul, ibadetleriniz makbul olsun. hayırlı geceler herkese.

   22 mart 2018 perşembe gecesi Regaip kandili.

 11. IR dedi ki:

  Betul senin tiripin bizemi yoksa nazmiyeyemi?

 12. K.Azeri. dedi ki:

  Sizin de hepinizin bayraminiz mübarek.

 13. peri dedi ki:

  Iyi geceler arkadaşlar,bu gunku bölüm guzeldi ama ban bahşendedan korkdum,zamaninda julideye yapdıgını zehrayada yaparsa,açık açık tehdit etdi,allah korusun.

  1. aslı dedi ki:

   yapar mı? yapar.

 14. anonim dedi ki:

  Ömer ile zehra öpuşunce 3.dunya savaşı çıkacak herhaldr yoksa bunun başka açıklaması yok,öpuşme meraklısı degiliz ama bukadar direkdan dönunce insan baklantiye girior,ayer aileler izlior diye çekmak istamiorlarsa bu ozaman bu israr niye, ölmuş gibi yapabilirler yeni hepsini biz görmesekde ölur.

 15. MERSİNLİ ELA ❤️❤️❤️ dedi ki:

  HAYIRLI AKŞAMLAR ARKADAŞLAR NASILSINIZ İYİMİSİNİZ İNŞALLAH İYİSİNDİR KENDİNİZE İYİ BAKIN ALLAH’A EMANET OLUN GÖRÜŞÜRÜZ

  AYANIM TOPRAGIM HOŞ GELDİN NASILSIN İYİMİSİN İNŞALLAH İYİSİNDİR BENDE SENİ ÇOK ÖZLEDİM BEN GELDİM SEN YOKSUN SENİ ÇOK SEVİYORUM İYİKİ GELDİN BİRTANEM

  ASLICIM EMEGİNE SAĞLIK BİRTANEM

  GÖKER BEY NASILSIN İYİMİSİN İNŞALLAH İYİSİNDİR
  .

  1. aslı dedi ki:

   hoş geldin elacım. hayırlı geceler görüşürüz.

 16. Aytac azəri fan dedi ki:

  Ya kiz lar ben bu büyük halanin gelmesine çok sevindim bahsendeye günün gosderice ansilan

  1. aslı dedi ki:

   aynen, sana katılıyorum. Bahşndenin hakkından gelsin. sana yazdım ama çıkmadı. artık böyle diyorum cevap yazmadığımı düşünüp üzülmeyin diye.

 17. Aytac azəri fan dedi ki:

  Xanım saka kusum siz de hos geldiniz nasilsiniz ben iyim evdeyim misfrlerimz vardı onar gidi ben de oturdum analiz okyordum simdi bitrdim

 18. Aytac azəri fan dedi ki:

  Hayirli aksmlar aslim nasilsin canım iylesdin mi daha iyisndir inşallah analiz tək kelem yle çok guzel olmus ben de çok sevyorum onari dizi ni ilik sahnesi çok guzel di hele sarlma sekileri zehra ni yakskli demesi omer kadar benim de çok hosuma gidi ama hedye abla yine yapdi yapcagini bu gün de aynsi oldu yok bu zehome ayri bi eve gerkyor iki de bi bir girip cikyor odlarina neyse canım kendine iyi bak seni çok sevyorum gorsuruz

  1. aslı dedi ki:

   hayırlı geceler Aytaccım,
   teşekkür ederim canım. onlar ayrı eve çıksalar bu kadar olmaz izlenmez bence sadece iki kişi tek bi evde sıkıcı olur bence. arada dağ evi ve büyük halanın yanına köye gitsinler. Büyük hala iadeyi ziyaret yaptı iyi oldu.
   sonra bir ara bizimkilerde ona gitsinler.

 19. Hanım abla dedi ki:

  A yrılıgın dadı acı,
  Y okmudur onun ilacı.
  A yancım,bir-bir gedir ana, bacı
  N asibimizdir ayrılık.

 20. xanim azeri fan dedi ki:

  aytacim kiz hos geldin nasilsin canim arkadasim ee neler yapiyon saka kusum hos geldin nasilsin canim gizemim iyim ve ve yorgunum belki gelerim

 21. Aytac azəri fan dedi ki:

  Merhaba könül azəri hos geldin canım iyiz çok şükür siz nasilsiniz iyisnzdir inşallah çok tesekkur ederiz seni de novruz bayramin mubarek olsun nice guzel bayrmlara inşallah aylen sevdik lerin bilik de amin

 22. Aytac azəri fan dedi ki:

  Hayirli aksamlar hanim ablacim amin sen de de ALLAH razı olsun iyiki var sin ablacim kendine iyi bak polat amcamiz çok səlam soyle ALLHA emanet olsun seni çok sevyoruz

 23. Saka kuşu dedi ki:

  İyi aksamlar

 24. Aytac azəri fan dedi ki:

  Iyi aksmlar arkdaslar ayan cim canım benim nasilsin evet biz çok sansliyiz demsdim kunki gercek de oyleyiz seni kalbimiz de çok ozel bir yerin var çok iyi sadik bir dosut sun arkdasim olduğun üçün çok mutluyum bi kaç gün burda olmaya bilirim dmsin diger sayfa da tamam canım geldyin de gorsuruz biz burdayiz kendine iyi bak ALLHA emanet ol benim de kusruma bakmayin biraz gec yazdım bayram bilyorrsunuz misafir bir gidyor digeri gelyor anca vakit buldum da siteye girdim dizi miz de doğru düzgün izlymedim cocuk ların sesin de neyse sabah izlerim çok opdum hoca kal

 25. Gizem dedi ki:

  Xanim azeri fan ah kalbim neden yazmiyorsun seni merak ediyorum kız NASILSIN?

 26. xanim azeri fan dedi ki:

  ayanim geldin ya cok mutlu oldum evet ben bu gun nisana gitdim ya kiz cok guzeldi okul arkadaslarimi gordum bolca sohbet etdik selfi cektik sirniyyat sufresi olmusdur ve en cokda balli tortu yedim ve cok guzel olmustu oynadik kurtlarimi doktum ya ve boyle iste eve geldim dizimize baktim sen baktinmi zehranin halasi iyiki geldi ya bahsendenin ohdesinden o gelir zaten

 27. Edebiyat ve şiir sever dedi ki:

  Teşekkürler arkadaşım eline yüreğine sağlık çok güzel yazmışsın

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim hayırlı geceler hayırlı kandiller. görüşürüz.

 28. xanim azeri fan dedi ki:

  ayanim kiz anladim canim sende hep iyi mutlu ol seni cok ozliycem iyiki varsin seni cok seviyorum k azeri sende hos geldin seninde bayramin mubarek olsun nice mutlu yillara

  1. Ayan dedi ki:

   Inanamazsiniz bir internet buldum hemen yazayim dedim.
   Xanimim canimin içi sende hep mutlu ol, mesut yasa. Nisan nasil geçdi?

   H anim ablam beni unutdun.
   A ma ben senin siirlerini görmek isterdim.
   N e oldu bizim sohbetlerimize?
   I rakmi kaldim sizden?
   M erak ediyorum aramiza mesaferer girdi degil mi?

   Ablamsin benim canimsin. Seni çok seviyorum, özlüyorum, siirlerini görmek isdiyordum inan.
   BAYRAMIN KUTLU OLSUN!

 29. xanim azeri fan dedi ki:

  merhaba hanim ablacim nasilsin canim benim novruz bayramin mubarek ailenen nice mutlu yillara hemde seni cok ozledim iyiki varsin polad amcam nasil kendine cok iyi bak allaha emanet ol

 30. Könül Azeri dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar nasılsız?Hepinizin Novruz bayramını tebrik edirem hep mutlu gözel ömür arzulayram.Ömrünüz bahar kimi təravətli olsun.

  1. aslı dedi ki:

   Könülcüm hoş geldin canım. teşekkürler. bilmukabele canım.

 31. xanim azeri fan dedi ki:

  merhaba aslim nasilsin iyilesdinmi analiz gercekten guzel olmus eline yuregine saglik sarkiyida bayildim kendine cok iyi bak allaha emanet ol

  1. aslı dedi ki:

   merhaba xanim, çok teşekkür ederim iyi diyelim iyi olsun. bir iyi bir kötü idare edip gidiyorum. sende Allah a emanet ol görüşürüz canım.

 32. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba.her kese çok teşekkür ederim. Yaşlı bir adam için hoş bir söz milyon deyerindədir.Allah hepinizden razı olsun,azizlerim.
  Aslıcım,sana kurban olurum.çok sag ol bir tanem.Ne kadar agladım,yüregden gelen yürege dokunurmuş gerçekden.Unutkanlık beni bir az incidir dogrusu.Beynim,zehnim dolmuş,yorulmuş gibi hiss ediyorum.Şimdi ben buna yaşlılık demeyim peki ne deyim.Yeni analiz de kalbin gibi çok güzel. O şarkı,o yazılar dözmege yürek ister.Saglıkla kal,Allaha emanet ol yavrum.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba iyi geceler ablacım,
   karşılıklı ağlayalım mı? yok yok ağlamayalım gülelim inşallah. Ablacım doktora gidip test tahlil yaptır unutkanlığın bazı vitamin eksikliğinden kaynaklanıyor olabilir onları takviye edersen sıkıntın kalmaz inşallah. ihmal etme. bu yaşlılık değil, hayatın sana getirmiş olduğu bir hediye. olaylara bakış açın önemli ablacım. sende sağlıcakla kal Allah’a emanet ol ablacım. hayırlı kandiller şimdiden.

 33. Ayan dedi ki:

  Hos buldum Aslicim.
  Dogru Türkiyede bu bayram kutlanmiyor. Bende zaten onun için geldim Azerbaycana.
  Ben kaç zamandir siteye geç geç giriyorum. Yani yorum yaziyorum sonra diger yorumu yazarken eski sayfaya bakiyorum. Her kes benle konusurken sen konusmuyorsun.
  Bu yüzden ben geç geldigim için siteye benden küsdügünü sandim.
  Rahatsizlanmissin ALLAH ACIL SIFALAR VERSIN.

  Bu arada ben gidiyorum. Bakü sâatiyle saat 16.20 ben kaçdim pazar görüsürüz MOTIVASYON REHBERIM.

  1. aslı dedi ki:

   Ayancım canım benim, ben bu aralar o kadar yoğunum doluyum ki, kendime bile zaman ayıramaz haldeyim geçen yıl ki gibi değilim. Bu yıl hastane de daha çok zaman geçiriyorum. senin olduğun zamanlarda ben olmuyorum. yazdığım mesajlar çıkmadığı zamanlar oluyor. sende benim seninle konuşmadığımı bu yüzden düşünüyorsun.

   Bak bugünde aynısı oldu. sen varken ben yoktum. sen gitmişsin ben geldim yine görüşemedik. tek bir mesaj yazıp gidecektim ama şimdi herkese tek tek yazma gereği duydum diğer arkadaşlarda senim gibi onlarla ilgilenmediğimi düşünmesin diye.
   inan zamanım yok. toplantıdan gelir gelmez anarnemin yanına geçtim onun karnını doyurup ilaçlarını verip uyutup eve geçtim ben bilgisayarı açtım bir iki lokma atıştırdım uyuya kalmışım gece uyandım bilgisayar açık anlayacağın uykumu bile yatağımda uyuyamıyorum canım neyse sen geldiğinde buralarda olursam konuşuruz. olmazsa da hakkını helal et. adım hıdır elimden gelen budur Ayancım.
   ayrıca teşekkür ederim.

 34. K.Azeri. dedi ki:

  Te$ekkürler Asli hanim.analiz çok güzel her zamanki gibi.in$allah sizinde ûrekden sarila bileceyiniz,tam güveneceyiniz biri olur hayatinizda.tûm kalbimle Allahimdan isterim ve inaniyorum.canim Aslim.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba iyi geceler, hayırlı kandiller. Regaip kandiliniz mübarek olsun. Pericim sana cevap yazdım ama çıkmadı. Geç çıkacak anlaşılan.

   K.Azeri benim için çok güzel bir dua da istekte bulunmuşsunuz. Allah razı olsun bu mübarek gecenin hürmetine amin inşallah diyorum beni duygulandırdınız, ağlattınız teşekkür ederim.
   gönlünüzden geçenleri hakkınızda hayırlısı olacak şekilde rabbim size versin inşallah.

 35. peri dedi ki:

  Aslıcım eline saglık,yine harika olmuş,ban bi şeyi anlamadım şu koydakı buyuk hala salim ve seherin halası demişlardı,ozaman hamiyetinde halası ölur,canan niye teyze dedi ki?

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba iyi geceler peri,
   köyden gelen hanım aslında Zehra’nın anneannesi, Salim amca Zehra’nın dayısı, Hamiyet hala teyzesi. Seher ise Zehra’nın gerçek annesi ölmüş. işin gerçeği bu iken.

   Zehra, Salim amcayı babası, Köyden gelen bayanı da büyük halası olarak biliyor. Seherden gerçek annesinden haberi yok Zehra’nın. Cananın neden teyze dediğine gelirsek.

   Seher,Zehra’nın annesi. Seher Salim amcanın kız kardeşi, bu durumda Hamiyet hanımında kız kardeşi Seher. ve bu durumda Cananın teyzesi olmuş oluyor Seher. bazı yerlerde halaya teyze derler belki ondan öyle söylemiştir. Yada senarist karıştırdı akraba ilişkilerini.
   işin gerçek yüzünü Canan da bilmiyor o sebeple bir karışıklık olmuş olabilir.
   bende karıştırmadıysam durum bu canım.

 36. aslı dedi ki:

  Merhaba Ayancım hoş geldin canım benim. Hayırlı bayramlarınız olsun. biz Türkiyede kutlamıyoruz yani ben bilmiyorum bu bayramı ama olsun. sizlerin sayesinde bilmediklerimi öğreniyorum.
  Ayrıca ben sana küsmedim neden böyle düşündün bilemem. dün gece geç bir saatte tek mesaj yazmıştım çıkmadı sonra çıktı belki ondan seni atladım sanmış olabilirsin.
  benim şimdi bir toplantım var ona katılmaya gidiyorum gelince görüşürüz canım.
  ve beni bir öğretmenin, motivasyon rehberin olarak gördüğün içinde teşekkür ederim. bu sözleri duymak güzel 🙂

 37. Ayan dedi ki:

  Canim arkadaslarima HAYIRLI SEVINÇ DOLU BIR GÜN DILEGI ILE…
  Her kese Selam.
  Nasilsiniz bakalim?
  Dün isinma turuydu. Kisa kisa yorumlar yazdim ki çiksin hepsi çikti.
  Simdi uzun yorum zamani.

  Arkadaslarim ablalarim, abilerim kardeslerim hepinizin Novruz bayramini kutluyorum.
  Yeni yili kutlu olsun tüm müslümanlarin.
  Üçaylarda basladi. Oruçlu olan her kesin orucu kabul olsun. AMIN!

  IR ABIM NASILSIN? Burada yoksun galiba. Geç gelirsin her halde. Sen geldiyin zamanda ben burada olamiycam. Bayramin kutlu olsun!

  Hanim ablam canim ablam. Nasilsin?
  Seni, siirlerini, nasihatlerini, en esas o güzel kalbini o kadar çok özledim ki anlatamam.
  Seninde bayramin kutlu olsun!

  Sirada ismide, kalbi gibi güzel olan GÖZEL ablada. Nasilsin canim ablam.
  Kusura bakma dün çok yorgundum cevaplayamadim yorumunu. AFF EDERSIN.
  BAYRAMIN Kutlu olsun.

  Canim arkadasim, yazilariyla ruhumu oksayan, binevi ögretmenim sayilan ablam canim, zor zamanlarda motivasyonum olan ASLI.
  Bana küsdün mü?
  Sen haklisin her zaman bana küse bilirsinde ama ben sana küsmem. Canim benim. Hatam neyse söyle bileyim sonra kes cezami.
  BAYRAMIN KUTLU OLSUN!

  Rada, A.S.K HASTASI eli sopali kardesin geldi. Canimsin sen benim. Birilerini dövmek gerekirse haberim olsun.
  Öptüm pamuk yanaklarindan.
  BAYRAMIN KUTLU OLSUN!

  Aytacim canimin içi aff edersin aksam yazamadim diger siteye.
  Çok yorgundum.
  Bana biz sansliyiz demissin. Ama asil ben sansliyim böyle iyi kalpli arkadaslarim oldugu için. Tüm Hökmeli kendine Selam.
  BAYRAMIN KUTLU OLSUN!

  TATLICILAR KIRALI GELIYOR. Tatli kiz, pamuk prensesim ÜLKERIM nasilsin? Umarim iyisindir.
  BAYRAMIN KUTLU OLSUN!

  Xanimcim canim arkadasim sen nasilsin.
  Merak etme alinmadim.
  Ama ben hepinizi özledim. Çünkü siz benim canlarimsiniz.
  BAYRAMIN KUTLU OLSUN!

  Topragim MERSINLI Ela.
  Mersin güzeli.
  Nasilsin? Kiz ne kadar özledim sizi bir bilseniz.
  BAYRAMIN KUTLU OLSUN!

  Ayselcim hos buldum.
  Seninle dogru dürüs tanisamadik bile.
  Neyse, sen beni taniyorsun zaten. Bende seni tanirim.
  BAYRAMIN KUTLU OLSUN!

  Rzali kiz nasilsin?
  Seninle pek iltibata geçemedik ama ben seni çok seviyorum.
  Öptüm.
  BAYRAMIN KUTLU OLSUN!

  Aslinur, Su damlasi, Cesur abi, Aylin, Hayat, Lale, ve diger arkadaslar da keske burada olsaydi.

  Fanat biz senin iyi kalpli oldugunu anladik. Tamam artik. Gel de arkadas olalim. Arkadaslariminda seni aff edeceyine inaniyorum.
  BAYRAMIN KUTLU OLSUN!

  Tüm A.S.K ailesinin Bayrami kutlu olsun!
  Göker abi seninde.

  1. Göker dedi ki:

   Teşekkürler sizinde bayramınız kutlu olsun.

   1. Ayan dedi ki:

    Tesekküre gerek yok.
    Siz, siz varya. Sizi muhtesemlik eserisiniz.
    Sizi tek kelime ile anlatmam dogru olmaz.
    Tesekkür ederim yorumum nasil geldi buraya bilmiyorum ama tesekkür ederim. Geçen konusmada size söyledigim lâflar için özür dilerim.
    Bir anlik sinirle ne yazdigimi bilemedim.

    1. Göker dedi ki:

     Önemli değil herkezin kızgın anı olabilir 🙂

     1. Ayan dedi ki:

      Anlayisiniz için tesekkür ederim.
      Dogru söylüyorsunuz her kes kizgin ola bilir insanlik hali iste.
      Yinede tesekkür ederim.
      Beni bu bayram gününde böyle mutlu etdiginiz için.
      IYI BAYRAMLAR…

 38. Ayan dedi ki:

  Offf yaaa…
  O kadar uzun yorum diger analiz sayfasinda kaldi çok üzüldüm keske acele etmeseydim.
  Kimse göremeyecek o yorumumu.
  Ama analiz güzel asli.

  1. Göker dedi ki:

   Ben taşıdım yorumunuzu bu sayfaya

   1. Ayan dedi ki:

    Tesekkür ederim.
    Su an beni nasil mutlu etdiniz anlatamam.
    Simdi utandim söyledigim sözlerden dolayi.
    Beni aff edin. Lütfen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.