Adını Sen Koy 306. Bölüm Analizi (“ASLI”) 19 Mart 2018 Pazartesi

Burak 20 Mar 2018 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 306. Bölüm 19 Mart 2018 Pazartesi

Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar. Bu gün analize geçmeden önce ufak bir hatırlatma yapmak istiyorum. 19 Mart itibari ile üç aylara girmiş bulunmaktayız. Recep ayı hayırlara vesile olur inşallah ve Allah’ım bizlere Recep ve Şaban ayını mübarek kıl. Bizi hayırlısı ile Ramazana ulaşanlardan eyle amin. Diyerek analize geçiyorum.

Zehra, Ayşe’nin abisi ile arasının açılmış olarak konaktan gitmesine gönlü el vermediği için Jülide ile konuşanın kendisi olduğunu, Ayşe yi de annesi ile konuşmaya kendisinin ikna ettiğini Ömer’e çalışma odasında söyledi. Ömer duydukları karşısında büyük bir şok yaşadı.

Zehra olanları daha ayrıntılı olarak Ömer’e anlattı. ilk kez mahkeme günü karşıma çıktı. Böyle olacağı aklımın ucundan geçmezdi dedi ekledi. Boşanacağımızı öğrenmiş, resmen bana yalvardı mahkemeden sonra konuşmak istedi konuştuk, bana anlattıklarına, göz yaşlarına, size olan hasretine kayıtsız kalamadım. Ayşe yi annesi ile görüşmeye ben ikna ettim. Ayşe’nin hiçbir suçu yok dedi Zehra.

Ömer sessizce dinliyor, duyduklarına sadece beden dili ile tepki veriyor ötesine geçemiyordu. Annesine çok kızgındı, kırgındı Ömer. Şimdi Zehra da onunla görüştüğünü söylüyor yarasına bir tuzu da o basıyor canını yakıyordu, canı yanıyordu Ömer’in.

Kolay değildi annesiz vede babasız geçen bir çocuklukta, hasta bir kız kardeşe sahip olup onu hayatta tutmaya ona hem anne, hem baba, hem de abi olmak kendi acısını unutup kardeşine kol kanat germek ve onun bu zor süreci en az yara ile atlatmasına yardım etmek öyle kolay değildi. Çocuktu Ömer ama çocukluğunu yaşayamadan aniden annesinin gittiği o gece büyümek zorunda kalmış, dünyanın bütün yükünü omuzlarına istemeden de olsa almak zorunda bırakılmıştı Ömer. 

Ve şimdi yıllar sonra yeniden hayatlarına giren Jülide geçmişte olduğu gibi aileyi dağıtmıştı. Ömer’in bu hayatta babasından yadigar geride kardeşi Ayşe vardı ve şimdi o da gidiyordu. Kim için? ne için? Yıllar önce kendilerini bırakıp giden kadın için. Ömer için ağırdı bu hem de çok ağır. Hep sevdiklerinden darbe yiyor canı yanıyordu Ömer’in. Annesi, kardeşi, şimdi de eşi. Ne yapacağını bilmiyordu Ömer.

Zehra içinden ne olur bana kızma, sizin için yaptım mutlu olmanız için dedi. peki Zehra Ömer mutlu mu sence?

Ömer susuyor konuşmuyordu. Omuzlarında çok ağır bir yük vardı taşıyamıyor altında eziliyordu Ömer. Zehra konuş susma dese de konuşmadı Ömer. Zehra da odadan çıkıp gitti. Ömer ise artık ayakta duracak takati kalmamış bir halde koltuğa oturdu. Yıllar öncesine çocukluğuna gitmiş yeniden aynı acıları yaşamıştı. Kolay değildi. Dile kolaydı belki ama beden ve yüreğe çok ağır geliyordu çocuk yaşta annesiz ve babasız kalmak. Şimdi de kardeşsiz kalıyordu. Tıpkı dalı budağı olmayan ağaç gibiydi Ömer.

Zehra hemen Ayşe’nin yanına giderek ona gitme dedi. Ayşe de anladı Zehra abisi ile konuşmuştu. Zehra içinden Ömer bana güvenmez ise, sırtını dönerse derken Ayşe gel beraber konuşalım abimle diyerek Ömer’in yanına gittiler ama Ömer çoktan kendini konaktan dışarı atmıştı bile.

Zehra ağlamaya başladı. Ayşe de onu sakinleştirmeye çalıştı. Abim zamanla affedecek, annemi de senide dedi ve birlikte salona geçtiler. Asya babaannesi ile vedalaşıyor sende bizimle gel diyor. Ayşe de gitmekte kararlı arkamızdan kim su dökecek biz arada gelir gideriz sizde kafa dinlersiniz dedi.

Zehra Ömer’i telefonla aradı ama Ömer açmadı araba da gidiyordu. Ayşe vedalaşıyor herkes ile kardeşi gidiyor Ömer’in. Asya da vedalaşıyor Zehra ablası ile ve Ayşe Zehra ile vedalaşırken abim sana emanet onu bir tek sen iyileştirebilirsin dedi ve arabaya binerek konaktan ayrıldılar. Bahşende de Zehra ya bu tablo senin eserin, sebep olduğun sonuçtan memnun musun? deyip içeri geçti. Hediye abla da arkalarından su döktü.

 Bir haksızlığa uğrayan, iftiraya uğrayan da şirkette yeni çalışmaya başlayan İpek. Özgenin verdiği mail adresinin şifresini neden değiştirmedin be güzel kızım. En azından şifreni değiştirseydin de mailini açamasaydı Özge. Ama niyeti kötü olunca onunda bir yolunu bulur kendini aklardı şimdi olduğu gibi.

Koray karşısında gözyaşlarına engel olamadı ağladı ben yapmadım dedi İpek. Koray da daha fazla üzerine gitmek istemedi git elini yüzünü yıka dedi. El yüz yıkama ile geçer mi üzerine atılan iftira Koray?

 

İpek ağlayarak gitti. Koray da doğru söylüyor gibiydi ama mail? Neler dönüyor burada diye kendi kendine sordu. Neler dönmüyor ki Koray. Pisliğin teki çamur attı İpek’e o da onun üzerinde kaldı. Sen çöz biran önce şu işi de temize çıkar İpek’i.

*****

Neden hep iyi insanlar iftiraya maruz kalırlar? Reva mı bu?

Kötülere neden bir şey olmaz bu dünya da? ve neden hep iyi insanların canı yanar?

Bu dünya kötülerin cenneti, iyilerin cehennemi mi?

Bana öyle geliyor ki, bu dünya da iyilere gün yüzü görmek yok.

Hep acı, hep keder, hep üzüntü.

Ya sabır de geç ey kul, bu da geçer ya Hu. 

Geçer elbette, gel de sen onu bir de yaşayana sor nasıl geçer?

 Geçmiyor işte geçmiyor.

Geçer deme bana geçmiyor zaman ilaç olmuyor bazı şeylere

Her aklına geldiğinde hıçkırıklara boğularak ağlıyor

Ve neden ben diyorsun neden ben? Neden? Neden? Neden?

Ve bu sorunun cevabını bir türlü bulamıyorsun.

Aslı

*****

İpek ağlayarak, nasıl anlatacağım derdimi bunlara? nasıl ikna edeceğim benim yapmadığıma? Diye diye hıçkırıklara boğula boğula ağladı. Allah kimseyi iftiraya uğratmasın çok zor bir durum.

Şükran teyze ile Hamiyet hanım mutfakta buzdolabını temizliyorlar, bir yandan da Aysel hanıma yaptıkları büyük haksızlıktan bahsedip biran önce helallik almak istediklerini söylüyorlar. En azından onların Allah korkusu var ve yaptıkları hatanın farkındalar. Ya Özge İpek’e iftira atarken, yapmadığı bir şey ile onu itham ederken ve herkese onu suçlu gösterirken vicdanı sızlamadı mı?

Salim amca da geldi mutfağa ve evlilik konusunun açılmamasını, evlenmek istemediğini söyledi. size laf anlatmak suya yazı yazmak gibi diyerek de söylediklerinin ciddiye alınmamasından yakındı Salim amca.

Haklı adamcağız, bir ömrü bir yastık da o geçirecek, istemiyorsa zorla da güzellik olmaz ki. sorun bakalım Cevriye hanım ile evlenmek istermiymiş. 🙂

Sabah ile Kerem birbirlerini deli gibi seven iki aşık ve Sabah Kerem’e seni seviyorum dedi. bunu da herkesin bilmesini istiyor Kerem. Mesaj yazdı Sabah’a Canana söyleyelim diye ve benim dikkatimi bir şey çekti. Mesaj 20 şubat 2018 de gönderilmiş telefonda göründü tarih. Bu da demek oluyor ki bizden bir ay önde gidiyorlar.

Ömer yine sahile gitti. Denize ve kuşlara sığındı dert ortağı onlar ama konuşmuyor içinden konuşuyor. Ruhunu okuyor mu deniz ve kuşlar bilmem ama azda olsa rahatladığı kesin. Zehra yı onun söylediklerini düşündü ve bu hayatta bir tek sana güveniyorken neden böyle bir şey yaptın diye sordu.

Zehra da konakta odasında Ömer’i düşünüyor. Ömer ile küs kalmaya dayanamayacağını söylüyor Zehra. Ömer’i çok seviyor Zehra.

Ve Ömer sahildeyken Nihat aradı açmadı. Nihat da mesaj gönderdi ihaleyi kaybettik hemen gelmelisin diye. Bu mesaj da 5 mart pazartesi gününe ait. Bir bölüm kaç günde çekilmiş oluyor o zaman? Gerçekten çok büyük emek ve zaman harcıyorlar.

Ömer şirkette pimi çekilmiş patlamaya hazır bir bomba gibi öfkeli ilk karşısına kim çıkarsa ona patlayacak.

Nihat da şirkette ki hain kim bulunmasını istiyor en ağır şekilde cezalandırılacak, bunun içinde Koray görevlendirildi. Özge de Koray’ın ağzını aradı. Haini bulamayacaksınız bu imkansız dedi kendi kendine. Allah biliyor o isterse seni öyle bir ele verdirir ki şaşar kalırsın Özge. Tabi senarist de isterse tabi. Nede olsa dizinin kaderini o yazıyor.

Ömer’in yanına Nihat geldi ve Ömer ona kızdı bu ihaleyi nasıl kaybederiz diye. Sonra da yaptığının farkına vararak gerginim biliyorsun dedi. Nihat da anlayış ile karşıladı. Konuşmak istersen odamdayım deyip yalnız bıraktı.

Nihat dan sonra Ayşe abisi ile konuşmak için yanına gitti konuştu. Ömer sadece dinledi hiç konuşmadı tepki vermedi. Ayşe, abisine kendisi için bugüne kadar yaptığı bütün fedakarlıklar için teşekkür edip benim için yaptıklarının farkındayım. Kimse senin kadar fedakar olamaz ben senin hakkını ödeyemem se bu dünyada ki en iyi abisin dedi ekledi.

Sevdiklerini bir bir kaybetmek üzeresin, unutma herkesin bir düşüncesi, bir duygusu, doğrusu var dedi. Zehra senin hayatına girdiği gün bir milattı. O gün senin hayatına bir melek girdi dedi.

Zehra seni çok seviyor, senin ona çektirdiklerine rağmen gitmedi, senin yanında kalmayı tercih etti. Zehra yı üzme, yaralı bir aslan gibi hem kendine, hem de sevdiklerine zarar veriyorsun yapma dedi.

Kerem’in içi içine sığmıyor. Sabah ile sevgili olmaları, birlikte Aysel’in pastanesine gidip pasta çay içmeleri çok hoşuna gidiyor. Herkese söylemek istiyor, biz sevgiliyiz demek istiyor Kerem Sabah engelliyor.

Kerem de Sabah dan gizli Koray ve Cananı dükkana çağırdı onların yanında biz Sabah ile sevgiliyiz dedi. Onlarda tebrik ettiler.

Ömer hiçbir yere sığamıyor. Zehra ya kızmak istiyor, biraz kızıyor ama kaybetmekte istemiyor. Ayşe’nin söyledikleri de etkili oldu tabi, nede olsa kardeş. Zehra’nın odasına gitti Zehra uyuyordu. Onu sabaha kadar bekledi izledi.

Zehra uyandı karşısında Ömer, ben nasıl oldu işler bu noktaya geldi anlamadım lütfen affet beni. Seni üzmek istemedim. Seni anlamak istedim ama yaralarının bu kadar derin olduğunu bilmiyordum dedi Zehra.

Ömer de yataktan kalkan Zehra’nın ellerini tuttu affetmiyorum çünkü, affedilecek bir şey yok, bu hikayede ki en masum kişi sensin dedi Ömer.

Bu cümleyi aynen daha önce bir kere daha kullanmıştı Ömer.

GEÇER

Hep aynı hikaye gönlüm düşünce aşka 
Her ayrılık aynı yalnız kişiler başka
Hep aynı yalnızlık aynı tanıdık telaş
Hep aynı her şey aynı sanki birbirine eş 

Geçer geçer daha öncekiler gibi 

Buda geçer neler neler geçmedi ki 
Yine düşer deli divane gönlüm aşka… aşka…
Aşka vurgunum ben 

Hep aynı heyecan aynı çocuksu hayal 
Ben böyle biraz deli sende biran öyle kal
Nasıl olsa geçer…

Sezen AKSU

 

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

“Adını Sen Koy 306. Bölüm Analizi (“ASLI”) 19 Mart 2018 Pazartesi” üzerine 126 yorum

 1. Ayan dedi ki:

  Arkadaslar yeni sayfa açildi bu sayfa doldu tasdi. Orda görüsürüz.

 2. Ayan dedi ki:

  Canim arkadaslarima HAYIRLI SEVINÇ DOLU BIR GÜN DILEGI ILE…
  Her kese Selam.
  Nasilsiniz bakalim?
  Dün isinma turuydu. Kisa kisa yorumlar yazdim ki çiksin hepsi çikti.
  Simdi uzun yorum zamani.

  Arkadaslarim ablalarim, abilerim kardeslerim hepinizin Novruz bayramini kutluyorum.
  Yeni yili kutlu olsun tüm müslümanlarin.
  Üçaylarda basladi. Oruçlu olan her kesin orucu kabul olsun. AMIN!

  IR ABIM NASILSIN? Burada yoksun galiba. Geç gelirsin her halde. Sen geldiyin zamanda ben burada olamiycam. Bayramin kutlu olsun!

  Hanim ablam canim ablam. Nasilsin?
  Seni, siirlerini, nasihatlerini, en esas o güzel kalbini o kadar çok özledim ki anlatamam.
  Seninde bayramin kutlu olsun!

  Sirada ismide, kalbi gibi güzel olan GÖZEL ablada. Nasilsin canim ablam.
  Kusura bakma dün çok yorgundum cevaplayamadim yorumunu. AFF EDERSIN.
  BAYRAMIN Kutlu olsun.

  Canim arkadasim, yazilariyla ruhumu oksayan, binevi ögretmenim sayilan ablam canim, zor zamanlarda motivasyonum olan ASLI.
  Bana küsdün mü?
  Sen haklisin her zaman bana küse bilirsinde ama ben sana küsmem. Canim benim. Hatam neyse söyle bileyim sonra kes cezami.
  BAYRAMIN KUTLU OLSUN!

  Rada, A.S.K HASTASI eli sopali kardesin geldi. Canimsin sen benim. Birilerini dövmek gerekirse haberim olsun.
  Öptüm pamuk yanaklarindan.
  BAYRAMIN KUTLU OLSUN!

  Aytacim canimin içi aff edersin aksam yazamadim diger siteye.
  Çok yorgundum.
  Bana biz sansliyiz demissin. Ama asil ben sansliyim böyle iyi kalpli arkadaslarim oldugu için. Tüm Hökmeli kendine Selam.
  BAYRAMIN KUTLU OLSUN!

  TATLICILAR KIRALI GELIYOR. Tatli kiz, pamuk prensesim ÜLKERIM nasilsin? Umarim iyisindir.
  BAYRAMIN KUTLU OLSUN!

  Xanimcim canim arkadasim sen nasilsin.
  Merak etme alinmadim.
  Ama ben hepinizi özledim. Çünkü siz benim canlarimsiniz.
  BAYRAMIN KUTLU OLSUN!

  Topragim MERSINLI Ela.
  Mersin güzeli.
  Nasilsin? Kiz ne kadar özledim sizi bir bilseniz.
  BAYRAMIN KUTLU OLSUN!

  Ayselcim hos buldum.
  Seninle dogru dürüs tanisamadik bile.
  Neyse, sen beni taniyorsun zaten. Bende seni tanirim.
  BAYRAMIN KUTLU OLSUN!

  Rzali kiz nasilsin?
  Seninle pek iltibata geçemedik ama ben seni çok seviyorum.
  Öptüm.
  BAYRAMIN KUTLU OLSUN!

  Aslinur, Su damlasi, Cesur abi, Aylin, Hayat, Lale, ve diger arkadaslar da keske burada olsaydi.

  Fanat biz senin iyi kalpli oldugunu anladik. Tamam artik. Gel de arkadas olalim. Arkadaslariminda seni aff edeceyine inaniyorum.
  BAYRAMIN KUTLU OLSUN!

  Tüm A.S.K ailesinin Bayrami kutlu olsun!
  Göker abi seninde.

  1. Anonim dedi ki:

   Ayan yaptıkların için teşekkür seni anlıyoruz iyi kalplisin ama şu fanat yani ali mıdır nedir onla bizi muhatap etme anla bizi kusura bakma

   1. Ayan dedi ki:

    Tamam anladim seni.
    Bu fanat ali mi?
    Su Iranli ali degil mi?
    Ne oldu ona ki?
    O iyi biriydi hep iyi sözler yazardi. Anlamadim ya.

 3. Gozel dedi ki:

  Ayselcim sanada iy bayramlar canym ya bende.sizi ozluyorum net acylmasy zor burda elimden geldikce gelyorum birtanem inşalla tez zamanda diger arkadaşlarymyzda gelerler sizi sevyorum canym

  1. Aytac azəri fan dedi ki:

   Merhaba gözəl ablacim iyi olmana sevindim çok şükür ablacim ben de iyiym tesekkur ederim evet turkyede kutlanlmyormus novruz bayramin ben de keçə sen oyrenmsdim evet biz bir miletiz ama turkiye de olana bazi ozel güner de azər bacan da yok babaların gün aneler gün baska varmı bilyorum oruc biz de tutyoruz ben de tutyorum her yıl kimi tutyor kimi tutmyor herkez tutyor demyorum ama ama azər bayan da da 3 ayın ramazan ayni da oruc turyolar sen tyrkmensta lisi orda novruz kutlyormusnuz siz RABBIM tutgunuz orclarin imade lerin hepsin kabul etsi amin tutmyan lara da nasip etsin ben de ozlyorum seni guzel ablacim vakit bulunca yaz ALLHA emanet ol çok opdum

 4. Aysel dedi ki:

  Gözel ablam sende hoş geldin canım seninde bayramın mübarek olsun aylenle sevdiklerinle nice güzel bayramlara ablacım 🙂 bu arada seni çok özledim bilesin çok yalnız kaldık biz burda kimse gelmiyor artık sende gelmiyorsun Terk edildik 🙁

  1. Aytac azəri fan dedi ki:

   Aysel canım ne nasilsin ya bu soryu həm burda həm diger site de soryoruz burda baska orda baska ymisiz gibi ne yapyorun canı dun yorgndunuz bugun dinmsdir inşallah diger site de yazdım sana neyse ben cikyim gorsuruz hoca kal

 5. Aysel dedi ki:

  Hoş geldin Rada nasılsın seninde bayramın mübarek olsun aylenle sevdiklerinle bir ömür mutlu bayramlar geçirin İnşallah yüzünüzden gülüş evinizden bereket huzur mutluluk eksik olmasın canım 🙂

 6. Gozel dedi ki:

  Salim Aysel ile uymly ikiside sessiz Cevriye ile pek uymly dil bence.zavally Cevriyemin sevgisi kursagynda kaljak diye korkyorum
  Radam birak aysel salyma evlensin Zehramyn cici annesi olur fenamy olur yakynda omerinde cici babasy cykajak zatan

 7. Gozel dedi ki:

  Hanymcim,Aytaccym nasylsynyz Aytaccim bende sizinle sohbet etmeyi cok ozledim canym gercekdenmi turkiyeliler novruz bayramy yokmy azeriler kutlyyorlarmy ben bilmiyodum turklerde kutlyyorlar sandym turk,azeri,turkmen hepimiz bir milletis oyuzden turklerde kutlyyorlardyr sandym peki rejep orucuny tutyomusunuz biz oruc tutyorus hepimizin oruclarymyz,dua dileklerimiz kabul olsun canym ablacym

 8. xanim azeri fan dedi ki:

  radam kiz su nazmis ask dusmani resmen zehrani her turlu aksionun icine sokuyor ben buna sasirmadim su kadindan her sey bekliyorum aysele gelince zehranin halasi koyden gelicekmis ve hatda onlari evlendirecekmis neyse aytacim kiz hos geldin nasilsin canim arkadasim ve senin dediylerine katiliyorum zehra oyle diyince guldum ya omerin zorbalasdigini gormemis sanki ve bende omerin annesini kurtarmaya gide bilir bende senin gibi tahmin ediyorum bakalim izleyib gorucez

  1. Aytac azəri fan dedi ki:

   Hos buldum xanım azerim iyi çok şükür sen nasilsin evet baklaim ne olucak zehra omeri zorba ken gormese neyse diycem ama merhmetli anysli gercek demek çok komyime gidi neyse sen nişana gidcek di henuz gitmemsin ansilan sana bol eylnce dilyorum canım akşam gorsuruz ozmanlar hoca kal opdum

 9. Aytac azəri fan dedi ki:

  Selam hos geldin gözəl ablacim nasilsin ya nede biz senile hiç konsmyoruz uzun zaman oldu hatrmyorum ben artik en son nezman ne konsduk diye gercek de çok ozledim seni iyisnzdir inşallah bayram tebriki için de çok tesekkur ederim turkiye de yok novruz bayrami ama olsun seni de bayramin mubarek olsun nice guzel bayrmlar ablacim

 10. Aytac azəri fan dedi ki:

  Merhaba arkdaslar nasilsiniz ya siz hangi ara bukdar çok sohbet etdiniz ben kacrdim yine rada hos geldin nasilsin guzel dilklerin için çok tesekkur ederim seni de bayramin mubarek olsun nice mutlu guzel saglik bayrmlar aylen sevdik lerin la bilk de inşallah amin ayan cim sen ne ara geldin ben dun kaç defa girdim siteye yok dun sonra da uymsum ha ben diger sayflar girmsdim çok uzldum simdi neyse umarim hala burdasindi bugun konsuruz hoca kal

 11. Rada dedi ki:

  Xanimcim az once izledim aksam izlememistim. Omer konusmaya baslamis. Suskun hali boyle bombom bakmayi beni cildirtiyor. Ask dusmani kadin aysel hanimla benim sabrimi siniyor. Fragmanda bizim sazan zehra yine olaylarin ortasinda kalmis. Bir kere de sasirtsa beni bu kiz. yine dusmus belanin ortasina

  1. Aytac azəri fan dedi ki:

   Merhaba rada hos geldin nasilsin guzel dilklerin için tesekkur ederim seni de novruz bayramin mubarek olsun nice mutlu guzel saglik bayrmlar inşallah aylen sevdik lerinle bilik de amin ya bugun benim günüm deyil sanrim yazdığım yorum lar cikmyor tekrar yazyorum zaten zar zor bakit bulup siteye giryorum onda da yorum cikmyor neyse rada seni ask kusmani dedyin bizim nazmis mi gercek de oyle ya sabrimiz zorlyor zehra da yine aksyonu için de bu kez omer ana sini kutarcak bu saye de de sirla ortaya kicak diye dusnyorum ben omer herseyi oyrenin ce af eder her halde juldeyi tabi bi de cici baba var omer onu duynca ne yapcak merak edyorum dun ki bölüm de zehra omer çok merhmetli çok anysli deynce acayip gulesim geldin pamuk kalpli omer hiç zorba olmamış sanki zehra sen ne cabuk untun zorba anysiz merhmetsiz omeri tabi kiz di ya suan diye

 12. xanim azeri fan dedi ki:

  gozel abliskom hos geldin canim nasilsin cocuklar nasil novruz bayramin mubarek olsun sevdiylerinen nice mutlu yillara optum seni allaha emanet ol

 13. xanim azeri fan dedi ki:

  radam ben cok iyim seni gordum dahada mutlu oldum sende hep iyi mutlu ol canim diziye baktinmi

 14. xanim azeri fan dedi ki:

  radam kiz ben cok iyim seninde iyi olmana sevindim canim sende hep iyi mutlu ol canim benim optum seni diziye baktinmi

 15. dedi ki:

  HER KESE GUN AYDİN
  NEVRUZ BAYRAMİNİZ KUTLU OLSUN.

 16. fanat♡ dedi ki:

  RZALİ gun aydin yeni yiliniz
  nevruz bayraminiz kutlu olsun.
  evizde elizde obanizda şenlik
  şadlig xuramanlig birde olsun.
  burda telesdiren var goruş üçun
  teşekkur edirem sizden . goruşuruz . ALLAHA emanet olun.

 17. Rada dedi ki:

  Xanimcim ben iyim sen nasilsin? Tesekkur ederim.Seninde bayramin mubarek. Nice seneler kutluyasin sevdiklerinle. Valla cocuklarda birakip gitdiler memlekete dedelerin yanina. Tek basinayim tv izliyorum benim bayramim da boyle geciyor iste

 18. Gozel dedi ki:

  Iy gunler ask ayilesi mutly bayramlar iy eglenjeler her kese

 19. xanim azeri fan dedi ki:

  gunaydin radam kiz nasilsin canim evet kacak arkadaslarimiz gelmis bende mutlu oldum kiz seninde bayramin mubarek olsun ailenen nice mutlu senelere canim arkadasim ozlemisim seni ee senin bayramin nasil geciyor kendine cok iyi bak allaha emanet ol

 20. Rada dedi ki:

  Vay vay butun kacaklar geri donmus. Ben yine kacirdim olanlari. Hanim abla, Ir abi, Sevda hetta eli sopali ayan bile gelmis hosgeldiniz.
  Hanim abla, Ir abi, Aslim, Betul, Gozelim,Aytac, Aysel, Xanim, Sevda, Ayan, Ulker, Aylin, Lale, Ela,benim yikim uzmanim deli kiz ve ismini unuttuklarim hepinizin Novruz bayrami kutlu olsun. Bu bayram evinize ruzi bereket sevinc mutluluk getirsin. Her daim sevdiklerinizle beraber nice bayramlara. Goker bey senin bayramin kutlu olsun. Arada benim yorumlara el atsan kizdirmasan beni. Cok dusunuyorsun onaylamak icin yorumlarimi.

  1. dedi ki:

   gun aydin yeni yil kutlu olsun.
   çok sozun üstun açma novruz bayrami kusen barişar.
   oğuzu soven reytingi azaldi

 21. Rada dedi ki:

  Gunaydin. Aslim eline saglik guzel olmus ama konusmayan susan omer olmamis. Odunun bu halini hic sevmiyorum. Ipek de zehra gibi hemen goz yaslarini dokmege baslamis kiz aglamak yerine bunu sana kim yapmis ogrensene. Dunki bolumu izleyemedim analizini sabirsizlikla bekliyorum

 22. aslı dedi ki:

  Merhaba Hanım ablacım, iyi geceler tatlı rüyalar sana, sen şimdi uykunun en güzel en tatlı yerindesindir inşallah. biraz önce diğer arkadaşlara tek bir mesaj yazdım ama çıkmadı umarım çıkar ve bu da çıkar.
  yazdıklarınıza kayıtsız kalamazdım tek bir mesajla bile olsa teşekkür etmek istedim.

  güzel bahar dileklerine amin diyorum ablacım. seninle sohbet etmeyi özledim. Biraz rahatsızmışsın geçmiş olsun. Polat amcam da iyidir inşallah?
  yaşlılık deme ruhun genç senin, bırak kimlik kaç gösterirse göstersin sen kendine iyi bak ruhunu yaşlandırma.

  Keder inşallah uzak olur. herkeslerden senden, benden ve diğer bütün arkadaşlarımdan.
  evet şiirler biraz kederli yaşadıklarım gibi benden bir parça onlar.

  senin yazdığın şiir de çok güzel anlamlı ve benden bir şey var orda o da şu, söylüyorum da kimse duymuyor. evet bazen sesimi kimselere duyuramıyorum.

  teşekkür ederim ablacım, seni çok seviyorum iyi ki varsın. üç ayların da, bayramında mübarek olsun. ibadetlerin kabul olsun. Allah’a emanet ol görüşürüz polat amcama da selamlar. iyi geceler.

 23. aslı dedi ki:

  Merhaba iyi geceler arkadaşlar. şuan hepiniz uykunuzun en tatlı evresindesiniz sizlere iyi uykular tatlı rüyalar.

  Hepinize tek tek cevap yazmak isterdim ama bu biraz imkansız beni anlayışla karşılayacağınızı umuyorum.

  öncelikle hepinize teşekkür ederim. tek tek isim yazamıyorum unuttuklarım olmasın kalpleri kırılmasın diye. Ben sizleri çok seviyorum iyi ki varsınız, iyi ki tanıdım sizleri, yazdıklarımı okuduğunuz, zaman ayırıp düşüncelerinizi paylaştığınız bana destek olduğunuz için hepinize tek tek teşekkür ederim.
  Göker abi ye de, bundan öncesinde Resul abime de onu da asla unutmayacağım beni sizlerle buluşturdukları için onlara da ayrıca teşekkür ederim.

  ve üç aylarınız, Recep ayınız mübarek olsun, ettiğiniz dualarınız kabul olsun.
  ayrıca bayramınız da kutlu olsun daha nice bayramlara tüm sevdiklerinizle ulaşmanız dileği ile iyi geceler arkadaşlar.
  Kaç zamadır görmediğim isimleri gördüm Ayancım, Hanım ablam, Ir abim, sevda, rzali, onlarda hoş gelmişler sefa getirmişler.
  isim yazdım bari diğerlerini de yazayım Lalecim Aylincim sizleri de unutmadım.
  ve burada yazan arkadaşlarım. dostum dediğim edebiyat ve şiir sever arkadaşım, peri, K.Azeri, Radam, Gözelim, xanim azeri fanım, Aytacım, Ülkerim, Ayselim, hepinize selam olsun. unuttuklarım varsa kusuruma bakmayın görüşürüz hoşçakalın.

 24. Gozel dedi ki:

  Iy akşamlar Aslim cok sag ol cok teşekkur ederim analizin cok guzel syyah yazyn icin ayry teşekkur ederim minnetdarym canym
  Hanym ablam gelmiş cok sevindim ozledik seni canym ablacim bayramyn mubarek
  Ayanym guzel kalply kizim hoş geldin hic.unutmadym seni cok ozlemişim hoş geldin canym

 25. xanim azeri fan dedi ki:

  ayanim kiz sana saka yaptim alinma seni anladim ve taniyorum bende iyim bayramamimda iyi geciyor canim sende hep iyi mutlu ol uyudunmu sana allah rahatlik versin tatli ruyalar canim

 26. Ayan dedi ki:

  Arkadaslar Hepinizin bayrami kutlu olsun.
  Tek tek isim yazamiyorum aff edersiniz. Uykum var iyi geceler

 27. Ayan dedi ki:

  Xanim kiz hiç öyle sey olur mu?
  Kalbimi kirma sadece ben alistim siteye asagidan yukari bakmaya gördüm ki IR abi yorumu daha önce yazmis o yüzden ilk sana yazmis olsaydim ayip olurdu. Yoksa ben seni özlemez olur muyum? Ask olsun.
  Nasilsin bakalim. Ne var ne yok?
  Iyi misin? Hep yaziyodun canimin içi,bitanecim ama ben vakit bulamiyordum yazmaga hepinize birlikte yorum yaziyordum ama o da çikmiyordu. Simdi vakit bende bol.
  Bayramin Kutlu Olsun!
  Canimin içi.

 28. Ayan dedi ki:

  Iyi aksamlar…
  Fanat, Anonim ve dörtbucak çizmis arkadas. Bence bu üç isim Fanat isminde birlesiyor.
  Fanat sen anlasilan benim fanatimsin tamam.
  Ilk sunu bil ben yeni degilim.
  Bir soru sorucam insanca ama erkekce cevap ver -sen mi benim arkadaslarimla oyun oynadin?
  Sen benimle arkadas olmak istiyorsun ama arkadaslarimda beni koruyor. Onlari yanlis anlama onlar beni çok seviyorlar baslarina gelen olay benimde basima gelsin istemiyorlar. Onlar asla seni benim gözümden düsürmezler haksiz yere.
  Eger dogru dürüst arkadas olacaksan ben kimseye hayir demedim sanada demem fanat
  Iyi geceler.

 29. xanim azeri fan dedi ki:

  ayanim kiz ben seni coook ozledim beni ozlemedinmi

 30. Ayan dedi ki:

  IR ABIME…
  HOOOOOOOOOOOOOOOOS
  BULDUM CANIM ABIM.
  Iyi aksamlar dünyanin en iyi abisi. Tesekkür ederim abim. Sen de benim abimsin öz abim gibisin yani Muratdan hiç bir farkin yok benim için. Eskiden benim bir tek abim vardi Murat. Sonra ben seni tanidigimdan sonra sen de benim abim oldun. Canim IR abim.
  Bu sitede senin yerin sitedeki her kesin yeri ayri benim için. Ama sen farklisin beni bu siteni terk etmekden sen çekindirdin. Sen beni sevdiysen ne mutlu bana. Hem beni güzel gördüysen o senin kendi kalbinin güzelliyi. Hani söylerler ya her kes kendi kalbi gibi bilir her kesi. Sende öylesin.
  NEVRUZ BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN!

 31. xanim azeri fan dedi ki:

  aytacim kiz oldum gulmekten allahda seni guldursun sana diger sitede anlaticam seyler var malum burda olmaz kiz eminim ne demek istediyimi anladin

 32. Aytac azəri fan dedi ki:

  Rica ederim ayselim tesekkur gerk yok ben de seni çok sevyorum arkdaslar ben diger siteye kecyorum beni arara siniz ordayim ayan seni beklyorum burya da gelcem

 33. Aytac azəri fan dedi ki:

  Axsamin xeyir rzali çox şükür mən də yaxşıyam canım çox sagol teki sen de hemise yaxşı ol nə guzel ocak kalmsiniz yilin mutu ağlığıni atmsi usdun de hepimize duserli olsun bu bayram inşallah amin

 34. Aytac azəri fan dedi ki:

  Ben de geldim burdmsiniz

 35. xanim azeri fan dedi ki:

  ulkerim nese kaynagim canim hos geldin nasilsin canim arkadasim novruz bayramin mubarek olsun sevdiylerinen nice mutlu yillara ee anlat bayram nasil geciyor

 36. Aysel dedi ki:

  İyi akşamlar Aslım. Nasılsın canım? Analiz her zaman ki gibi çok güzel olmuş eline sağlık canım öyle güzel yazıyorsunki okurken hiç bitmesin istiyorum iyiki varsın canım seni seviyorum

 37. xanim azeri fan dedi ki:

  rzalim hos geldin nasilsin canim arkadasim sana yazmisdim bayramin mubarek ailenen nice mutlu senelere ha bu arada ablan cocugu nasil inanki bizde tongal qalamisdiq vallahi bende atladim kendine cok iyi bak allaha emanet ol

 38. xanim azeri fan dedi ki:

  aytacim canim benim bayramamim cok guzel geciyor sabahdan beri oraya kos buraya kos bu gun cok yoruldum ama tatli yorgunluk yarinda nisana gidicem mutluyum

  1. Aytac azəri fan dedi ki:

   Ne guzel bayrami guzel kecyormus çok sevindim bilyorum xanım çok yorğun sun ama seni de dedyin gibi guzel tatli yorgunluk bu ben de biraz yorgum ama idare edyorum kiz ben işi gormek de deyil çok yorum yazmak da yorldu parmklarim haraket etmek de zorlanyor okdar çok mesaj yazdım ki bu site de diger rin de hele bir de vhatsp var bayram mesaj ların ama halim de çok mumunum

 39. Aysel dedi ki:

  Tatlıcı Ülker Sevda abla Ayan Rzali Peri Ir abi Mersinli Elam Rada Hanım abla K Azeri sizlerinde bayramınız kutlu olsun aylenizle sevdiklerinizle bir ömür mutlu olun İNŞALLAH

 40. Aysel dedi ki:

  Yine ben geldim arkadaşlar Aytacım Xanım azerim çok teşekkür ederim ikinizede burda beni hatırlayan bir tek siz varsınız sizi çok seviyorum canlarım iyi ki varsınız 🙂 ♥ ♥ ♥

 41. Aytac azəri fan dedi ki:

  Bilyormsun sevda abla ben seni hiç gormedim ama sanki gormsum gibi his edyorrum kalbim de çok ozel gerin var her ozledim gün olduğun da gelcek sin diye çok mutlu olyorum keski benim de emayil adersim olsa seni le ulker le daha çok konsma sansim olurdun

 42. Aytac azəri fan dedi ki:

  Sana da hayirli aksmlar xanım neypyorun canım bayram nasil kecyor

 43. xanim azeri fan dedi ki:

  ayselim biz iyiz sen nasilsin canim arkadasim seninde bayramin mubarek ailenen nice mutlu yillara

 44. Aytac azəri fan dedi ki:

  Hayirli aksamlar ayselim amin canım hep berber inşallah seni de novruz bayramin mubarek olsun guzel kalpli arkdasim benim 🙂

 45. Aytac azəri fan dedi ki:

  Ulker soyledi sevda abalcim xedice yazmyor biz de ne oldu acaba telfonu felan mi bozldun neyse ablacim siz uzlmeyin gelir se kendisne sorariz nede yazmyor diye siz o tatli caniniz silkmayin ben siz çok sevyorum bak seni gorunca yuzun de bukdar çok gulcuk ler cikdi 😀 😀 :):):D

 46. xanim azeri fan dedi ki:

  sevda abliskom hos geldin canim ben cok iyim seni gordum cok mutlu oldum mehin ve naun nasil ozledim onlari nasillar dersleri nasil gidiyor ya iyiki geldin canim seni gormesemde sen her zaman kalbimdesin novruz bayraminda mubarek ailenen nice mutlu yillara ve xedice getdimi cok uzuldum ya umarim iyidir bence gelir buna eminim ama of neyse kendine cok iyi bak allaha emanet ol

 47. peri dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar,evet fragman çok guzel,bence julideyı kaçıranlar kocasının adamları daha dögrusu zorla alıkoydular.daha öncede peşendelardı ama atlatmışdı.

 48. Aysel dedi ki:

  İyi akşamlar arkadaşlar nasılsınız bakalım hepinizin bayramınız kutlu olsun yüzünüzden sevinç evinizden huzur bereket eksik olmasın Rabbim her dayim yar ve yardımcınız olsun hepinizi çok seviyorum çanlarım 🙂

 49. Sevda dedi ki:

  Iyi akwamlar hepinize wu guzel akwamda nasilsiniz.Oncelikle hepinizi cok seviyorum ve cok ozledim.Aytacim guzelim Ulkerim soyledi hemende olmasa akwama yazacam soyledim.Ben memleketdeyim o uzden uzlu sayin gec yazdim.Bayraminiz kutlu olsun.Guzel dileyleriniz gercek olsun.Gununuz how omrunuz mutlu olsun daim.Guzellerim Once Hanim ablam ellerinizden opuyorum.
  Xanimim Canim
  Mersinli Elam kralicam
  Aslim.Radam.Kimise unutdumsa kusuruma bakmasin.Hepiniz hep guzel gunler gecirin.Ya bide Aytacim Xedice bizi atip gitti.Gozunu kirpmadan.gitti.Howca kalin .kendinize iyi bakin.Allaha emanet olun opdum hepinizi.

  1. Aytac azəri fan dedi ki:

   Ya gercek de gelsin sevda ablacim yine kirmadin beni inana okdar çok sevindim ki keski suan yanım da olsan da yuzun deki gulcuk leri gorsen ulker soylmsdi gelceyni ben de beklyordum bilyordum gelcek sin çok tesekkur ederim abalcim guzel dilklerin için dugularmiz karslikli ben de seni çok sevyorum seni de bayramin mubarek olsun her günün bayram kadar guzel kecsin hep çok mutlu ol inşalar çok şükür biz iyiz seni gördüm çok daha iyi oldum çünki gercek de çok ozledim seni siz nasilsiniz cocuk ların nasili aylece iyisnzdir inşallah çok opdum seni kendine iyi bak ALLHA emanet ol

 50. xanim azeri fan dedi ki:

  ir abicim hos geldin nasilsin canim abim ozlemisim seni esin ve cocuklar nasil novruz bayramini tebrik ediyorum ailenen nice mutlu yillara kendine cok iyi bak allaha emanet ol

 51. xanim azeri fan dedi ki:

  aytacim kiz bende yoruldum sabahdan beri is goruyorum ve bitirdim yemekde yedim oh mis fragmana bende baktim bayildim ve julide kaciriliyor qaliba

 52. xanim azeri fan dedi ki:

  elam guzel gozlum iyi olmana sevindim bende iyim arkadasinda sinavi ugurla verir insallah optum seni

 53. Aytac azəri fan dedi ki:

  Ben de Senin iyi olmana sevindim elacim hep iyi ol canım benim sana da hayirli aksmlar k azəri senin de bayramin mubarek olsun sana da hayirli aksmlar kusura bakmayin bir mesaj yazdım ama acelm var hoca kalin

 54. Aytac azəri fan dedi ki:

  Iyi aksmlar xanım azəri çok tesekkur ederim canım hiç dizmizi izledim frgram bakdim ve çok ackdim bir seyler yiyeyim dedim biraz da konsuruz frgram çok guzel di frgram da bukdar guzel sahneler varsa kim bilir bölüm de neler olcak dir

  1. Rzali dedi ki:

   ay Aytacim xoş gorduk necesen?Bayramin mubarek.men hele indi gelirem eve.heyetde boyuk ocaq qalamişdiq ustunden i ki var atladim.butun ilin agirligin ustumden atdim 🙂
   insallah hamimiza duşerli olsun helelik.

   Konul canim bayramin mubarek.
   Mersin guzelim nasilsin?neler yapiyorsun.seni cok seviyorum.
   Fanat xoş gorduk.necesen.xos dileklerin ucun sag ol.
   Can dostum seni de ÖPDÜM

 55. Aytac azəri fan dedi ki:

  Iyi aksmlar arkdaslar ya fragram çok guzel ben frgram diye buna ederim omer sonu da odaya döndü zehra da af edi opcuk ler de hava da ucusuyor e bukdari yla eynelim artik buna da şükür demek ki juldeyi kacrcak larmis nazmiye hanimin bu defe ki kurbani da julide oldu

 56. MERSİNLİ ELA ❤️❤️❤️ÜLKERİM NADİDE GÜLÜM NURTANEM ❤️❤️❤️ dedi ki:

  AYTAÇCIM CANIM HOŞ BULDUK HAMD OLSUN İYİYİM SENİNDE İYİ OLMANA SEVİNDİM HEP İYİ OL GÖNLÜ GÜZEL AYTAÇCIM
  ..
  AZERİM GÜZEL GÖZLÜM HOŞ BULDUK HAMD OLSUN İYİYİM SENİNDE İYİ OLMANA SEVİNDİM HEP İYİ OL KALBİMİN NADİDE GÜLLÜ CANIM ARKADAŞIMIN SINAVI 2 HAFTA ERTELENDİ DÜŞÜNDÜĞÜN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM GÜZEL GÖZLÜM
  ❤️❤️
  K AZERİM HOŞ GELDİN NASILSIN İYİMİSİN İNŞALLAH İYİSİNDİR CANIM

  1. Tatlıcı Ülker dedi ki:

   İyi akşamlar ELOŞUM, nasılsın?
   Özlemişim seni ya canım NURTANEM.
   Bu arada seni çok seviyorum:)

 57. xanim azeri fan dedi ki:

  k azeri hos geldin seninde bayramin mubarek sevdiylerinen nice mutlu yillara

 58. xanim azeri fan dedi ki:

  aytacim kiz bende seni ozledim canim arkadasim seninde bayramin mubarek sevdiylerinen nice mutlu yillara ee neler yapiyon optum allaha emanet ol

 59. dedi ki:

  selam saygilar. ASLİ HANİM Yeni il
  mubarek. atalarin sozü : ilan her yere
  eyri getse oz yuvasina duz geder
  men gozlərin onu birisin duz yalniş
  bir kelme yazdim bunu bu sayfada gabardib
  buyudub atişma haline getirmeden amaci
  nedir? yazbsan ezibsen dalga geçibsen
  mende yazmişam. sitede çoxlari var adini
  tanimam.
  bir sayfa bana yazan hetmen bir soz
  eşitmelidir

 60. K.Azeri. dedi ki:

  Asli hanim dualariniza da amin diyorum.

 61. xanim azeri fan dedi ki:

  pericim cok sag ol seninde bayramin mubarek olsun optum seni

 62. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi ak$amlar her kese.Novruz bayraminiz kutlu olsun.her kese saglikli,mutlu bir ömür diliyorum.ruziniz bol olsun in$allah.Aslim te$ekkürler analiz üçün.

 63. Aytac azəri fan dedi ki:

  Hanim ablacim sen de hos geldin ben de çok ozledim seni nasilsin seni de novruz bayramin mubarek olsun nice guzel saglik mutlu bayrmlar inşallah ALLHA emanet ol

 64. Aytac azəri fan dedi ki:

  Hos geldin xanım azerim çok tesekkur ederim seni de bayramin mubarek olsun bitanem nice guzel byrmlara kiz çok ozledim bugun seni sen olmynca bir seyler eksik gibi his edik demet de oyle iyiki geldin

 65. xanim azeri fan dedi ki:

  mersinli elosum kiz hos geldin nasilsin canim benim ozlemisim seni kiz arkadasinin sinavlari nasil oldu canim guzel gozlum optum seni allaha emanet ol

 66. xanim azeri fan dedi ki:

  hanim ablacim canim hos geldin nasilsin ozlemisim seni seninde bayramin mubarek sevdiklerinen nice mutlu yillara rzalim sen nasilsin seninde bayramin mubarek cok ozlemisim seni ulkerim sevda ablama benden selamlarimi iletirsin bayramini yurekten tebrik edirem neyse ben kacdim

 67. xanim azeri fan dedi ki:

  merhaba canim arkadaslarim nasilsiniz hepinizin novruz bayraminizi tebrik ederim ailenizle nice mutlu yillara ayancim hos geldin nasilsin canim arkadasim ozledim seni kiz neler yapiyorsun aytacim ve ulkerim hakli ben seni taniyorum zaten dediklerinde anladim canim

 68. xanim azeri fan dedi ki:

  merhaba aslicim canim arkadasim nasilsin analiz guzel olmus eline yuregine saglik siir sarkiya bayildim optum seni allah butun islerinde yar ve yardimcin olsun allaha emanet ol yorumum cikacakmi

 69. xanim azeri fan dedi ki:

  merhaba aslim nasilsin canim arkadasim analiz gercekten muhtesem olmus eline saglik ramazan bayramida gelir dualarin kabul olur allah butun islerinde yar ve yardimcin olsun ha bu arada siir sarki guzel olmus eline saglik optum seni allaha emanet ol

 70. MERSİNLİ ELA ❤️❤️❤️ dedi ki:

  MERHABA KIZLAR NASILSINIZ İYİMİSİNİZ İNŞALLAH İYİSİNDİR KENDİNİZE İYİ BAKIN ALLAH’A EMANET OLUN GÖRÜŞÜRÜZ

  ❤️

  1. Aytac azəri fan dedi ki:

   Merhaba elacim gos geldin canım biz iyiz çok şükür sən nasilsin iyisndir inşallah sen de ALLHA emanet ol gorusuruz ulker cim anadim canım çok tesekkur ederim haber verdigin için

 71. Tatlıcı Ülker dedi ki:

  Aytaccım Sevdam yol üstündədi. Dediki axşam mütləq ona yazacam.

 72. Tatlıcı Ülker AYANIM dedi ki:

  Ayanım Aytac haklı burda ismini sürekli deyişip terebiyesiz yorumlar yazan birisi var, bana nasıl terbiyesiz yorumlar yazdı bi bilsen, o yüzden sen anca tanıdıklarına yorum yaz olur mu…
  Bu arada bende senin nereli olduğunu, annenin, babanın nereli olduğunu biliyorum, tabi gerçek adınıda 😀
  Bu arada kız 10 parmakta 11 marifet nasıl oluyor? Valla güldürdün beni. Tatlı işini annem hall etdi. Bende diğer işleri hall etdim.
  Sen nasılsın bakalım..?

  1. Ayan dedi ki:

   Ülkerim sanada, Aytacima da tesekkür ederim uyarilariniz için.
   Eger öyleyse yalniz tanidiklarima yorum yazarim.
   10 parmakta 11 marifet belki kimsede olmaz ama sende olur.
   Öptüm sizi simdi gidiyorum. Telefonumun pili düsük sarja koyuyorum telefonu tabletde Yusufumla Zeynebim çizgi filmi izliyorlar yani tableti alirsam basima bela alirim. Bilgisayarda Istanbulda kaldi .
   Ülkerim beni yakindan tanidigina sevindim.
   Simdi ben kaçar telefona 3-cü uyari geldi.
   Öptüm.

   1. Anonim dedi ki:

    bağişla meni goyde her
    uçan guşu durna saandim
    bilmedim.
    galdi tulku kiz yok selite bu dili uzunlugunu
    koteyini yemelidir.

 73. Tatlıcı Ülker AYANIM dedi ki:

  Ayanım Aytac haklı burda ismini sürekli deyişip terebiyesiz yorumlar yazan birisi var, bana nasıl terbiyesiz yorumlar yazdı bi bilsen, o yüzden sen anca tanıdıklarına yorum yaz olur mu…
  Bu arada bende senin nereli olduğunu, annenin, babanın nereli olduğunu biliyorum, tabi gerçek adınıda 😀
  Bu arada kız 10 parmakta 11 marifet nasıl oluyor? Valla güldürdün beni. Tatlı işini annem hall etdi. Bende diğer işleri hall etdim.
  Sen nasılsın bakalım?

 74. IR dedi ki:

  Gokerbey merheba ,uzur dilerim hep sana zahmet beriyorum ,yorum yine takildi

 75. IR dedi ki:

  Ben dogrumu goruyorum yoksa yalnis mi goruyoerum ,dunyanin en isti kanli kizi burada ,balla ben bile ozledigime gore her kes seni cok seviyor , yani bunun baska aciklamasi yok ,varsada ben bilmiyorum ,cunku ben karakterimden dolayi kolay kimseyi ozlemem ozlesem bile dile getiremem ,yani yapamam ama vallahi ben bu kizi cok ozlemisim ,icimde bu kiza karsi bi sicaklik ,yakinlik ,sirinlik hiss ediyorum ,hatta dun ve ya ileri ki gun neden bu kiz buraya yazmadi diye dusundum , benim burada iki kisiyle yakin oldugum dogrudur birisi rada birisi betul ama bu kiz bi baska ,sanki kendimden bi parca ,kizim gibi ,hooooooosssssssss geldin ayan

  1. dedi ki:

   İR abi men her ötene fanat olmam
   şimdi gorurem benden savayi fanat varimiş
   oda hocam meclislerin krali.
   siz konuşan yerde isterem dinliyem. her kes
   isan ruhunu ele alabilmez.
   meni burada vuran dişariya atan çox oldu

   ama biris AyAn adile bana yurek verdi

   sandim bacim bana konuşur.

   bu arada cahiller ozlerini en buyuk
   en bilici ve..ve..bilerler
   biz her ne olumsuzlari bunlardan çekiyoruz.

   yeni yiliniz kutlu olsun. ALLAHA Aemanet
   olun. hoşcakalin.hicran

   1. Anonim dedi ki:

    Ayan senin ne sapık olduğunu bilmiyorda onda sana yazdı yoksa senle kimse muhatap olmaz biz uyarırız hiç merak etme

 76. Aytac azəri fan dedi ki:

  Ayan cim canım benim dikkat et fanatin başina bela olmasi tabi sen uzun zamandir yok sun haberin yok siteye bazil isdmye kisler ışim desdrerek tatsizlik cikartyor daha bi kaç hafta bunda once ben siteyi terke etmek zorunda kalmsdim nerdeyse ben de bir hata yapdim ışim deydirip yazyorlar ben de cevap yazdım başıma bela oldu hata radyla armiz da küçük bi yanis anasilma ysadim ben ama çok şükür haledik ben yanis anladim ama rada beni uyardi sagolsun sen de dikat et derim ben

  1. Ayan dedi ki:

   Tesekkür ederim canimin içi.
   Ben resmen sok!
   Simdi nasilsin?
   Siteden gitmek yok tamam mi?
   Böyle sey olmaz. Sen gidemezsin.
   Siz benim yazimi taniyorsunuz digil mi?
   Benim gerçek ismimide biliyorsunuz. Benim basima öyle bir olay gelirse ben gerçek ismimle yazarim tamam mi?
   Ben burada olmadigim zaman böyle olay olursa sen sitenin en aktiv yorumcususun sen diger arkadaslara da haber ver olur mu? Hem benim diger hangi sehirde yasamisligim var biliyorsun sehir ismide yaza bilirim. O yüzden dikkatli ol ben ailemin “biricigiyim”. Umarim göndermeyi anladin. Açik ver me öptüm.

   1. Aytac azəri fan dedi ki:

    Ayan cim canım benim təşəkkürə gerk yok ben sadece uyardim seni ki benim düşdüm hataya sen de düşmə ben seni tanyorum ismin de bilyorum untmadim merak etme biz sik sik burda oldugumuz için dikat edyoruz tanıdığımız arkdaslar yazyoruz sen de oyle yap ulker hakli mərkəzi etme ben burdayim bir yer gitmyorum zaten iki gün zor dayandim çok alsdim artik buraya neyse gorusurz akşam

    1. Anonim dedi ki:

     duzu öğüz abisinin sitesinden dişari çikmaz
     allah var hamisindan merifetli aytacdi

   2. Anonim dedi ki:

    bu adamin derdi ayri ozu bacarmir istir
    yeni geleni menimle duşmen etsin.
    çocukluğuna bakma çerçelin elini bağlar
    buda pis deyil ama men iranliya yox

 77. Tatlıcı Ülker dedi ki:

  Ayanım hoş geldin. Özletdin kendini tatlım.
  Ben akşama yorgunluktan düşüp bayılmazsam burda olucam. Sende mutlaka gel. Hadi öptüm baaay 😀

  1. Ayan dedi ki:

   HOS BULDUM TATLICILAR KIRALI.
   Nasilsin kiz?
   Baklava, sekerbura, badambura yaptinmi tatlici?
   Sen yaparsin senin 10 parmaginda 11 marifet var. MASALLAH.
   Ben ilk kez sekerpuranin üzerine ismimi yazdim bu ilkdi. Daha önce hiç yapmamistim. Çok sevinçliyim.

   Allah sana kuvvet versin. Versin ki aksama bayilmayasin.
   Kendine iyi bak.

 78. Tatlıcı Ülker dedi ki:

  AYTACIM sənində bayramın mübarək.
  Canım Xədicə səbəbsiz olarağ Sevdayada, mənədə daha yazmır. Hər gün yazdım cavab vermədi 🙁 Bəlkə yazdığlarımı oxuyur, bəlkə oxumur, yəni bilmirəm 😐
  Ama Sevdama yazıram. Sənin yazdığını olduğu kimi kopyalıyıb göndərdim. Əminəmki yazacağ. Çünku sənin yorumlarını heç vaxt cavabsız qoymur. Nəysə canım mən qaçtım, axşam üçün mamaya köməy eliyəcəm 😀 Öptüm səni, maç, maç, maç 🙂 canım uğur böceyim 😀

  1. Aytac azəri fan dedi ki:

   Canım ulkerim çok tesekkur ederim bitanem size kolay gelsin ben de çok çok opyorum seni xedice nede yazmyor acaba burya da yazmyor ama neyse yazra berki bir sorun vardir filan evet sevda ablam hiç bir zaman beni cevap siz birkmadi bilyorum canım ablam o benim kisa sure bir birimiz le sohbet edik ama ben onu çok sevdim simdi oda akşam için hazlik yapyordur yoğun dur yazmas da olur benim yazdığım on ulasdi ya yete bana hoca kal canım gorsuruz

 79. Tatlıcı Ülker dedi ki:

  AYTACIM sənində bayramın mübarək.
  Canım Xədicə səbəbsiz olarağ Sevdayada, mənədə daha yazmır. Hər gün yazdım cavab vermədi 🙁 Bəlkə yazdığlarımı oxuyur, bəlkə oxumur, yəni bilmirəm 😐
  Ama Sevdama yazıram. Sənin yazdığını olduğu kimi kopyalıyıb göndərdim. Əminəmki yazacağ. Çünku sənin yorumlarını heç vaxt cavabsız qoymur. Nəysə canım mən qaçtım, axşam üçün mamaya köməy eliyəcəm 😀 Öptüm səni, maç, maç, maç 🙂

 80. Ayan dedi ki:

  Merheba fanat hos buldum. Tesekkür ederim. Yalnis anlasilmazsa bir sey sorucam. Biz tanisiyor muyuz? Yoksa sen buradaki arkadaslarimdan biri misin? Böyle fanat ismiyle yaziyorsun.
  Yoksa sen benim mi fanatimsin?
  Aman bos ver sorulari.
  Yolumu bekliyormussun. Geldim ben.

  1. Anonim dedi ki:

   Ayan cim canım benim dikkat et fanatin başina bela olmasi tabi sen uzun zamandir yok sun haberin yok siteye bazil isdmye kisler ışim desdrerek tatsizlik cikartyor daha bi kaç hafta bunda once ben siteyi terke etmek zorunda kalmsdim nerdeyse ben de bir hata yapdim ışim deydirip yazyorlar ben de cevap yazdım başıma bela oldu hata radyla armiz da küçük bi yanis anasilma ysadim ben ama çok şükür haledik ben yanis anladim ama rada beni uyardi sagolsun sen de dikat et derim ben

   1. Anonim dedi ki:

    Tolga arkadaş ne kadar haklıymış bu konuda öyle değilmi şimdi anladım şimdi o kadar savaş verdiki bu lanet adama karsi haksızlık ettik

    1. dedi ki:

     ALLAH yaradanim gozliyenim
     hakkimi danan gorsun ve
     mene kufur eden oz eliyle oz kuyusun
     kazar. ne yazisan ne edisen ALLAH gorur
     siz işizde olun meni saxxlayani
     ötebilmezsiniz. gulmeli bezileri oz yerinde
     bir kopek bağlayir. yàzanlar çox yazdiz ama
     allahin kolgesi başim uste..akil veren
     saxlayan ALLAHDİ. ÖZUVU ÇOX YORMA BACİM
     NENEM yorularsan. tel bağladan dalga geçen
     özunu yorma. teze YİLİNİZ KUTLU OLSUN
     DUN DOST OLAN BU GUN SAVAŞAN
     MENİM DUŞMENİM ERMENİDİR. SENDEN MENE DUŞMEN
     OLMAZ. 13 PAYİZ TOPRAK ONLARİN ELİNDE
     İZİN VER BİR AZ BOYUK DErdimize yetişax

    2. dedi ki:

     SELAM SAYGİLAR İYİ AKŞAMLAR SAYİN YONETİCİ
     LÜTFÜ MERHEMETLERİZDEN YETERİNCE TEŞEKKÜR
     EDİYOROM. ALLAHA EMANET OLUN.

     1. Anonim dedi ki:

      Bak teşekkür ederim sana düşmanımız ermeni ilkdefa doğru dürüst laf konuştun bravo ama yaptıkların ermeniyi mumla aratır oldu

      1. dedi ki:

       teşekkur edirem sağol.diziye gelem çal ama 13 fayiza surgun duşenlere kelbecere ğoyçeye laçina’da bir az fikirleşmag lazimdir. xocali faciyasin yazdim hemen tel bağlandi bizim
       içimizde biri var .yadimizdan
       çikmasin biz bu topraklari koruyanlara borcumuz var.

 81. Aytac azəri fan dedi ki:

  Merhaba aslicim bugun nasilsin canım iyisndir inşallah analiz yine çok guzel olmus yuregine saglik bitanem çok tesekkur ederim kordgumuz olmadı çok şükür omer zehrayi hemen af edi biz yine çok kizcak sanmsdik çok haklisin canım arkdasim hep iyle uzlyor kirlyor bu heyat da siyah yazlarin var ya çok daha guzel ben en çok onarin sevrek okyorum ALLHA emanet ol gorsuruz

 82. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba sevgili arkadaşlar,nədənli,nədənsiz siteye gelemeyenler-Böyük ASK ailesi,nasılsınız.Yeni iliniz,yeni gününüz kutlu olsun.Baharın gelişi ile hepinizi tebrik ederim.Dilerim bahar güneşi sıcaklıgı ile hepimizin kalbimizi ısındırsın,yüreklerde olan kin-küdureti,kırgınlıgı eritsin,yerini ter-temiz hisslerle,şefkatla,yüce niyetlerle doldursun.
  ASLIcım,canım kızım,geçmiş olsun,hastaymışsın,şimdi iyisindir inşallah.Oralara gelemiyorum,bir az rahatsızım,yaşlılık işte.Son zamanlar tekce diziyi izliyorum vede senin analizlerini okuyorum.güzel yaziyorsun.Son 2 bölümdeki şiirlerin çok güzel,ama çok da kederli.Yapma “iyi düşühelim,iyi olalım.” Keder senden uzak olsun.Mutluluklar senin olsun. Kendine iyi bak.Allah amanında.Evet üçaylık girdi artık.Allah bu üç ay hütmetine tüm ibadetlerimizi kabul etsin.Amin.
  A h gönül,aşıksın kimse bilmiyor,
  S en söylüyorsun da kimse duymuyor.
  L ütfen sevdiyini ara,bul onu,
  I ztırap olmasın bu aşkın sonu.

  1. Tatlıcı Ülker dedi ki:

   Canım Hanım ablam çok özledim seni ya, bu arada hoş geldin, bayramın mübarek olsun, dilerim her günün bayram kadar güzel ve özel olur inşallah. Seni çok seviyorum canım ablam…
   Kalbimde yerin benim için bir başka…

   1. Anonim dedi ki:

    offffffffffff ofkelenirem her soz
    gelir tapir meni. ama sene yazmiyacam
    doslarin durur gözumun gabaginda
    bedenim ofkeden titirir
    asli hanimdan doğrusu utaniram ofkelenirm
    dilimden bir yalniş bir suç gaçir sonra
    oz gara bextime yas duturam.
    yazma meni pisleme etdixlerizden bir
    az utanin dinmirem yazmiram hormeti saxla
    hormet saxlamirsan bardag sinir imdi
    men siteni ağsakkalina yoneticisine
    esli hanima ne cevab erz edim
    axi senin adini dutmuram neden bu sayfada
    atişma yaratdin? öğüza hizmet edisenyalniş
    p

 83. Ayan dedi ki:

  Nasilsiniz arkadaslar?
  Aslim analiz süperrr.
  Bu arada her kesi tebrik ederim. Bayraminiz kutlu olsun.
  Aksama dogru yine burada olacagim.
  Öptüm.

  1. Aytac azəri fan dedi ki:

   Merhaba ayan hos geldin canım biz iyiz çok şükür seni sormali sen nasilsin canım seni de bayramin mubarek tüm kalbimle kutluyorum seni nice guzel byrmlara inşallah akşam burda olcak misin ne guzel biz 8 de sonra toplanyoruz ozman gelir sen hepiniz burda oluruz çok opdum gorsuruz

   1. Ayan dedi ki:

    Aytacim canim artik 1 ay boyunca buradayim sen nasilsin? Umarim iyisindir.
    Canim bende kaç saatdir siteye girip çikiyorum. Yalnizim diye içim daraldi. Saat 8 de toplaniyorsunuz da hangi saatle Bakü saatiyle mi yoksa Istanbul saatiyle mi?
    Çünkü ben Baküdeyim. Aksam saât 7 de disari çikacagiz, kapilari dinleyeceyiz, kapilara sapka atacagiz ama gece yarisina kadar döneriz umarim burada olursunuz.

    1. Aytac azəri fan dedi ki:

     Ay oylemi ne guzel ayan cim demek bir ay burdasin çok sevdim çok şükür canım ben de iyim baku satyle 8 de demsdim dizimiz bidik de sonra yanı ama sen kacda gelir sen yaz kunki biz gecə yarilarina kadar konsyoruz ben du akşam 3 yatdim oyle dalmsiz ki söhbətə bi de baksim saat 3 olmus bu site de saat ona 11 kadar olyoruz yazyoruz herkez daglldik da sonra diger siteye kecyoruz sen de bilyorus zaten biz burda bulmaz sa akşam orya gele orda saat 2 3 kadar sohbet olyor her akşam ben simdilik burdayim biraz konsalim demek baku desin yeni mi geldi konsmyali deysen bir şey oldumu ya çok ozlmsim ben seni ne guzel eski de senryolara yazyordun çok guzel di eski guner ama simdi nerseyse mum lar aryorum o guneri

     1. Ayan dedi ki:

      Canimin içi sevindirdin beni. Demek gece yarisina kadar buradasiniz bana uyar. Ne zaman gelirsem konusuruz.
      Buraya aslinda mart ayinin 12 si geldik. Bir haftadir Baküdeyiz. Baklava, sekerbura yapmaya yardim etdim halalarima. Sonra geçen Sali günü büyük tokkal yaktik Yusufu ben, Zeynebi ise yengem kucagina alip tokkal üzerinden atladik. Benim sekerlerimin ilk Nevruzu nede olsa.
      Sonra sekarbura üzerine isimlerini yazdim. Yiyemicekler ama olsun ben yazdim. Canim onlar benim halalarinin bir taneleri ikiside.
      Böyle zaman geçti iste.

      1. Aytac azəri fan dedi ki:

       Anadim canım hos geldiniz bayram için geldin bakuye her halde seni adına çok sevindim guzel güner kecrmsin ne guzel yiyen neri de boymsdu simdye kadar biraz kaç aylik oldular evet bu onarin ilik novruz olcak inşallah ALLHA bagslasin bahtlari guzel olsun inşallah seni yiyen nerin çok sanslilar bilyormsun seni gibi kalbi guzel bir halalari olduğu için tabi biz de sansliyiz bizim de arkdasimiz sin kunki ben de anem yardim edim yengeme sekbura qoğal bayram tatlilari pisrdik boyle isde ha akşam gelirse buraya burda olmaz sa diger siteye bak tamam mi canım hoca kal

 84. peri dedi ki:

  Analiz çok guzel,siyah yazılar ve şarkıyıda çok sevdim,aslıcım eline saglık yolun hep açık olsun,bu arada tum ask ailesinin nevruz bayramını kutluyorum.

  1. Aytac azəri an dedi ki:

   Merhaba peri çok tesekkur ederiz canım seni de bayramin kutlu olsun RABBIM nice guzel byrmlara nasip etsin inşallah amin

 85. Tatlıcı Ülker dedi ki:

  Güzel arkadaşlarım Bayramınız kutlu olsun, sofranız bol ve bereketli olsun. Her gününüz bayram kadar güzel, ve anlamlı olur inşallah p 😀 🙂
  SİZLERİ ÇOK SEVİYORUM 😀

  1. Aytac azəri fan dedi ki:

   Merhaba tatlicim hos geldin canım benim biz de seni çok ama çok sevyoruz seni de bayramin mubarek olsun guzel duvlarin dilklerin için çok tesekkur ederim hepsi karslkli birtanem çok opdum seni kendine iyi bak bi de küçük bir sey isdycem sende sevda ablam la xedice ni de bayramin kutlu benim adım da onarin çok sevyorum inşallah sevda abla bugun gelir beklyorum onu hep ozel güner de yazyor ya berki bu gün de yazar hoca kal gorsuruz

 86. Rzali dedi ki:

  Selamlar arkadawlar nasilsiniz?bugun ozel bir gun ve her kesi hatirlamak hatrini sormak gerek.bende arkadaşlarimi merak etdim.soruyum nasilsinin neler yapiyorsinuz.
  Azerbaycanli dostlarimida bayram munasibetile tebrik edirem
  Kizlar hepinizi cok seviyorum.

  1. Aytac azəri fan dedi ki:

   Ve aleykum selam rzali hos geldin canım çok şükür iyiz sen nasilsin evet çok haklsin bugun ozel ve çok guzel bir gün yazmana çok sevindim çok tesekkur ederiz seni de bayramin mubarek olsun ben de bütün ask aylesinin adın da seni yurek de tebrik edyorum biz de seni çok sevyoruz 🙂

 87. Edebiyat ve şiir sever dedi ki:

  Günaydın arkadaşım teşekkür ederiz analizimiz gelmiş eline yüreğine sağlık çok güzel kaleme almışsın

 88. Tatlıcı Ülker dedi ki:

  Oh, oh mis gibi bir analiz daha, kalamine sağlık ŞANS MELEĞİM.
  Sabah, sabah yorgunken bu analiz ilac gibi geldi valla 😀
  Akşam dizini izlicektim ama, işte bayram temizliğidir, misafirdir odur, şudur derken yogunluktan uyuya kalmışım, analizi okudum izlemiş kadar oldum, ellerin dert görmesin.
  Allah seni sitemizden eksik etmesin ya, AMİN 😀 AMİN 😀 AMİN 😀 AMİN 😀 AMİN 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.