Adını Sen Koy 304. Bölüm Analizi (”ASLI”) 15 Mart 2018 Perşembe

Burak 17 Mar 2018 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 304. Bölüm 15 Mart 2018 Perşembe

Bir insanın hayatı kaç kere dağılır? Dağıtılır? Darma duman edilir? Bir insan tarafından? Sayısı bilinmez? Ömer’in çocukluğu annesi tarafından darma duman edildi. Dağıtıldı. Annesiz, babasız geçen bir çocukluk geçirdi Ömer. Yetmezmiş gibi birde kardeşi Ayşe’nin hastalığı baş gösterdi. Ömer kardeşi Ayşe için güçlü olmak zorundaydı. Kendisini kalın duvarların arkasına sakladı acısını içine gömdü. Kardeşi için Ömer hem anne, hem baba, hemde abi oldu.

Ayşe abisi sayesinde annesinin gidişinden fazla yara almamış olsa da annesiz büyümek Ayşe içinde zordu. Bu zorluğu, hastalığını abisi ile onun desteği, sonsuz sevgisi ile atlattı. Hastalığını yendi sağlığına kavuştu. Bunda Ayşe’nin iyileşmesinde Zehra’nın da payı, katkısı vardı.

Ayşe için hayatından vazgeçen Ömer, şimdi o çok sevdiği kardeşi Ayşe tarafından terk ediliyordu. Tıpkı çocukluğunda Annesi tarafından terk edildiği gibi. Ayşe, abisini annesini görmek istediği için terk ediyordu.

Oysa ki, Ayşe’nin en zor günlerinde annesi değil abisi vardı yanında. İyi gününde de, kötü gününde de, hastalıkta, sağlıkta, annesi değil, abisi yanındaydı. Ve Ayşe abisini değil, yıllardır görmediği, annesini tercih etmiş onu seçmiş abisini yalnız bırakmış, birkaç günlüğüne evden ayrılmış bir otele yerleşmişti.

Şimdi ise konaktan temelli ayrılmak istediğini telefonda Zehra ya söylüyordu. Zehra ise o an günlerdir kardeşinin gidişine üzülen Ömer için süt hazırlıyor, yemek yemesi için hazırlık yapıyordu. Çünkü, Ömer kardeşi evden gittiğinden beri doğru düzgün bir şey yemiyor, Zehra da Ömer hastalanacak diye endişe ediyordu.

Acaba Ömer bu durumdan çok etkilenip hastalansa kardeşi Ayşe yine duyarsız kalır gidermiydi? Ayşe abisinin onca fedakarlığına, kendisine yaptıklarına bu kadar vefasız mı? Ayşe yi anlayamıyorum? Abisinin yanında olması gerekirken, evden ayrıldı, şimdi de konaktan taşınmayı düşünüyor. Zehra bu duyduklarına inanamadı Ömer için hazırladığı süt elindeydi ve mutfağa gelen Ömer Zehra da üzgün hali fark edince Zehra elindeki sütü düşürdü.

Ömer neyin var iyi misin? diye sorunca da, yaşlı gözlerle Zehra, Ayşe’nin konaktan temelli olarak taşınacağını söyledi. Ömer hiç beklemiyordu. Üzüldü cevap veremedi. Kendini odasına attı Ömer. Ben bu ayrı odada yatmalarına da bir anlam veremiyorum.

Zehra boşanmaktan vazgeçti, şart koydu ayrı odalarda yatmak, Ömer de kabul etti. Zehra şimdi Ömer’i anladığına göre, neden hala ayrı oda. Gerçi Ömer’in kaldığı misafir odası Zehra’nın kaldığı odadan daha aydınlık, ferah, daha iyi ama ayrı kalmaları saçma olmaya başladı artık.

Bir aile ikinci kez dağılıyordu. İlkinde annesi gitmiş, annesi giderken babasının ölümüne sebep olmuş, çocuklarını hem annesiz, hemde babasız bırakmıştı Jülide. Ve yıllar sonra ortaya çıkması ile Ömer’in hayatına girerek yine Ömer’in hayatını darmaduman etmiş. İki kardeşin arasına girerek onları ayırmıştı. Ömer şimdi de kardeşsiz kalmıştı. Ne zordu Ömer için terk edilmek.

Önce annesi, şimdi de kardeşi tarafından terk ediliyordu Ömer. Yalnızdı, Kimsesiz, Çaresizdi Ömer. Tutar dalı bir tek Zehra kalmıştı. O da giderse Ömer bir daha toparlanamaz.

Ömer de Ayşe yi anlayamıyordu. Kendisini terk edip giden o kadın için beni ezip geçtin diyor, annesine çok kızıyordu Ömer. Haklıydı kızmakta. Yıllar sonra çıkıp geldi iki kardeşi birbirinden ayırdı. Ne yatak, ne yorgan, ne yastık, nede bardak kaldı yerinde, hepsi nasibini almıştı kızgın Ömer den. Oda dağılmıştı tıpkı Ömer’in hayatı gibi, kalbi kırılmıştı bir kere daha. Elinden bir şey gelmiyordu. 

Ayşe de şirkette abisini düşünüyordu. O da bu ayrılıktan hoşlanmıyordu. Ama konaktan da ayrılmakta da kararlıydı. Konakta kaldığı sürece abisinin daha çok üzüleceğini düşünüyor Ayşe ama yanlış düşünüyor. Abisinin şuan ne kadar çok üzüldüğünün farkında değil.

Ayşe doğru yaptığını düşünüyor. Oysa yanlış yapıyor. Tıpkı geçmişte annesinin yaptığı yanlışı Ayşe de yapıyor. Boşuna dememişler “KENARINA BAK BEZİNİ AL, ANASINA BAK KIZINI AL” diye. Ayşe de annesi gibi davranıyor. Doğru yaptığını düşünürken yanlış yapıyor farkında değil.

Zehra, Ayşe yi aradı abisi ile bu halde oldukları için kendini suçladı ve olanları Ömer’e anlatmak istediğini söyledi ama Ayşe söz ver abime bir şey söyleme seninle de arası bozulmasın dedi. Zehra da söz verdi.

Ömer misafir odasında camdan dışarı bakarken, düşünüyordu. Neler neler yaşamıştı bu yaşına kadar. Ne zor günler görmüş, kimler girmiş, kimler çıkmıştı hayatına. En çok sevdiği, değer verdiği, canını bile seve seve vereceği kardeşi Ayşe bile şimdi onu terk ediyordu. Ne zordu Ömer için bunu yaşamak. Hep terk edilen olmak. Yalnız kalmak. Nasıl güvensin Ömer bayanlara? En sevdiği insanlar onu terk edip giderken.

Zehra girdi odaya ve ona arkadan sessizce usulca sarıldı. Destek oldu. ben hep senin yanındayım der gibi. Ömer Ayşenin gidişi ile kırılmıştı. Zehra da Ayşe’nin bir anneye ne çok ihtiyacı varmış onu anlamaya çalışsak deyince,

Ömer, hangi anneye? Terk edip anneye mi? o kadından anne olur mu? diye sordu Ömer. evet Ömer bu soruyu sormakla haklı? Evlatlarını terk edip giden insandan anne olur mu? Ölse anlardım kader der susardım ama gitmek, ne olursa gitmek olmamalıydı.

Benim için bu bölümü yazmakta çok zordu.

*****

Çocukluğumu geri istiyorum

Hayatı sil baştan yeniden yaşamak istiyorum.

Aldıklarını geri ver hayat, vermeyecek misin?

Neden aldın öyleyse, ben istemedim bu hayatı

Herkes uyurken geceleri sessizce ağlamaktan yoruldum

Güldürmeyecek misin kader? Öyleyse al şu canımı sessizce

Aslı

*****

Zehra Ömer’e arkasından sarılmış destek olurken zamana ihtiyacınız var dedi. Zehracım zaman bazı şeylerin ilacı olmuyor. Hani bir söz var, “zaman her şeyin ilacı” diye. Yalan fasa fiso bu söz ben inanmıyorum bu söze. Zaman hiçbir şeyin ilacı değil. Sadece unutmana, aslında unutmakta değil bu, acıya alışmaya yarıyor zaman. Unutmuyorsun, zamanla acı ile yaşamaya alışıyorsun o kadar.

Zehra bizi düşün, birlikte neler atlattık, nerelerden bugünlere geldik, Ayşe’nin de senin de zamana ihtiyacınız var dedi Zehra. Ömer ve Ayşe’nin zamana birbirlerinden ayrı yaşayacakları için, buna alışmaları için mi ihtiyaçları var Zehra?

Ömer de, ben bunları hayal bile edemezdim. Biz Ayşe ile hiç ayrılmadık bir gün bile dedi. Benimde aklıma bir şarkı geldi.

HİÇ AYRILMADIK SENİNLE

Gitme aklım sende kalır uyuyamam geceleri 
Hiç ayrılmadık seninle, hiç ayrılmadık seninle
Değil bir sene bir gün bile gitme.
Belki bir şey olmaz ama korkuyorum elde değil,
Hiç ayrılmadık seninle, hiç ayrılmadık seninle
Değil bir sene bir gün bile gitme.

Yavuz BİNGÖL

Salim amca ile Aysel hanım bütün gün dayısını aradı bulamadı. İpek arayınca evde olduğunu öğrendi içi rahat etti. Pastaneye geldiler dayısını orada görünce daha da rahatladı Aysel.

Sabah ile Kerem birlikte site yemeğine katıldılar. Dönüşte de el ele tutuştular. Onları uzaktan gizlice izleyen biri var. Kim acaba? İdil onları izliyor olabilir mi gecenin bir yarısı?

Zehra Ömer için yiyecek bir şeyler hazırladı odasına götürdü ama Ömer de iştah yok. Sadece bir iki yudum meyve suyu içti o kadar. Zehra tam gidecekken kalmasını gitmemesini istedi Ömer.

Zehra da kaldı. Sen bana ne kadar iyi geliyorsun bir bilsen dedi. Zehra da başını omzuna yasladı elini tuttu destek oldu. Ömer de teşekkür etti, sen olmasan ben ne yapardım, benim hayatım masallardaki gibi kolay değil dedi. Ne yapacaksın? karalar bağlar otururdun, hayata bir kere daha küser bir daha da o kapattığın kapılar ardından dışarı çıkmazdın Ömer.

 Gece bitmiş sabah olmuştu ve bu sabah diğer sabahlardan biraz farklıydı. Zehra eşofman giymiş Ömer’in de eşofmanlarını almış bir planı var uyuyan Ömer’i uyandırdı. Ömer daha önce seni hiç böyle görmedim dedi. Oysa Zehra bir kere daha saçını böyle toplamış rahat kıyafet giymiş bahçeye Ökkeş amca ile çiçek dikmişti Zehra.

Sahi bahçede ki çiçeklerle kim ilgileniyor? Bahar geldi Ömer ile Zehra bahçeye yeni çiçekler dikseler ne güzel olur.

 Zehra Ömer’e bizim hep söylediklerimizi söyledi. Biraz rahat kıyafet giysen, takım sana yakışıyor, iyi de taşıyorsun ama biraz da rahat kıyafet giysen dedi. Hele şükür sesimize ses oldun Zehra. Hep diyoruz. Takım elbise yakışıyor ama insan evde de takım giymez diye. Buna bir el at eşini evde rahat giydir şu takımlardan kurtar hele şu kol düğmesi eksik olan mavi takımdan sonsuza kadar kurtar Zehra.

Ayşe de annesi ile dışarda buluşmuş, ağlayarak konuşuyorlar. Jülide konağa dön abin ile aranı düzelt. Ömer bunu hak etmiyor, Ben yokken o vardı, o sana hem anne, hem baba hemde abi oldu dedi. Birbirinize kol kanat gerin dedi. Çok da doğru söyledi. Evine dön Ayşe.

Ömer ve Zehra sahile yürüyüşe çıktılar üzerlerinde onlara çok yakışan spor kıyafetler ile. Sonunda işini layıkı ile yapan bir kıyafet sorumlusu gelmiş dizi ekibine hele şükür. Ömer Zehra ya demir leydi diyor bugün hep onun dedikleri olacağı için.

Ömer acıkmış ve hani kahvaltı yapacaktık deyince, Zehra hemen ilk gördüğü simitçiden 2 tane simit aldı. Ömer şaşırdı kahvaltıda her şeyi yiyeceksin dediğin bu muydu diye sorunca. Zehra da bu sadece bir simit değil, susamlı döner dedi.

Sebebi her zam geldiğinde kendi yağında kavrulan sıradan ölümlüler, simite döner muamelesi yaptıkları için diye bir açıklama yaptı. O simitin yanında bir de üçgen peynir ile limonlu çay olacaktı değmeyin benim keyfime 🙂

Zehra kuşlara simit atarken Ömer de atmak istedi ama Zehra engel oldu. Nede olsa Ömer cezalıydı evde bir şey yemiyordu en azından bu simiti yemesi gerekiyordu.

Derken Ayşe Zehra ya mesaj atıp şirkete gelmesini isteyince, Zehra da Ömer’e beni şirkete bırakırmısın dedi. Ömer ilk başta istemese de demir leydi Zehra ikna etti Ömer bıraktı Zehra yı şirkete.

Fatma ablada Aysel’in dükkanına gidince yurt dışından gelen kardeşini gördü. Cevriye halanın sevgilisi sandığı adam aslında Aysel’in erkek kardeşiymiş. Ama ben demiştim. Fatma hanım da bunu Aysel’e söyleyince, Aysel çok üzüldü, ağladı.

Zehra ve Ömer şirkete geçtiler. Ömer kardeşini gördüğü halde konuşmadı. Zehra da Ayşe ile odaya geçti. Orada biraz konuştular. İpek geldi Zehra onunla da tanıştı. İpek de kendince çizimler yapıyormuş. Kim bilir belki de Zehra ile çizmeye başlar işi o olur.

Zehra ile Ayşe bir sorunla karşılaştı ve çözemediler. Zehra Ömer’i çağırdı. Ömer geldi. Dosyaya bakarken Zehra abi kardeş başbaşa kalsın diye kahve almaya gitti.

Ayşe ile yalnız kalan Ömer biraz tedirgin. Ayşe kalemi düşürüp almaya çalışırken kafasını masaya çarptı canı yandı tabi Ömer’inde canı yandı. İyi misin buz isteyelim mi diye sordu. İçinden de canı yandı söylemiyor derken,

Ayşe de içinden çok canım yanıyor abi, bana böyle uzak durdukça çok canım yanıyor diyordu. İkisi de birbirini seviyor, kıyamıyorlar ama inatlaşıyorlar da işte. Ömer Ayşenin bir şey söylemeyecekmisin diye sorduğu soruya,

Ben söyleyeceklerimi söyledim. Sen istediğin kişi ile görüşmekte konuşmakta özgürsün dedi. sonra da sorun neydi diye sordu dosyaya baktı ithalat kalemini doldurmayı unutmuşsunuz doldurun düzelir dedi.

Peki sizin sorununuzu hangi şey doldurulunca düzelecek Ömer?

Cevriye hala, Hediye abladan Ayşelerin konaktan temelli ayrılacağını duyunca kendisinin konakta kalmasının bir anlamı olmadığını düşündü ve valizlerini hazırlayıp Bahşende hanım ile vedalaşacaktı ki, Bahşende hanım gitmeyin kalın diyerek konakta kalmasını, bu sayede çocukların konağa dönmesinin bir ihtimal olarak da olsa var olmasını istedi. Cevriye hala ilk başta çok şaşırsa da kalmayı kabul etti kaldı en azından o gitmiyor.

Ömer ve Zehra araba ile yoldalar. Ömer Zehra ya canım diye hitap ediyor. Ne güzel. Ve Ayşe ile konuşup konuşmadığını soruyor Zehra. Ömer de, konuşamadığını, çocukluklarının katili olan annesi ile konuşmasını, ona merhamet göstermesini anlayamadığını söyledi.

Onlar konağa doğru araba ile yol alırken, onlardan önce konağa varan davetsiz bir misafir var. Jülide konağa gelmiş. Hediye abla açtı kapıyı arkasından da kim geldi diyerek kapıya Bahşende hanım geldi.

 

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 304. Bölüm Analizi (”ASLI”) 15 Mart 2018 Perşembe” üzerine 37 yorum

 1. xanim azeri fan dedi ki:

  radam ben cok iyim kiz yorulmussun kiyamam sana keski yaninda olsaydim sana yardim ederdim aysenin yurt disina gitmesine inanmiyorum hemde onu durdurucak kisi julide ola bilir hemde gercekleri ona soyleye bilir ve ama benim yine nazmise guvenmiyorum yinede izleyip gorucez bakalim

 2. Rada dedi ki:

  Selam. Aslim gecmis olsun dinlen biraz gecicek. Zaten bu is temposuna bir sen dayanirsin bir ben. Kiz ne olmus kim kirib dokmus? Neyi kacirmissin yine? Xanimcim hosbulduk ben yorgunluktan geberiyorum sen nasilsin? Temizliyi de pisirmeyi de bitirmissin bir bana da el yetirsen fena olmaz. Keski izleseydim o sahneyi. Kiz sinsirela sevdiginden soylemedi gitme kal diye. Aysenin konaga donus bileti olarak sakladi cevrosu konakta. Galiba duydular mavi takim sitemini. Uzun zamandir giydirmiyorlar o takimi.

 3. xanim azeri fan dedi ki:

  radam kiz hos geldin nasilsin canim evet kiz evet kac sahneyi kacirmissin bahsosun gitme diyisinde bende sok oldum ya bu kadin basini bi yerleremi carpti oyle konustu cevriyenin cocuksual haline bayildim ve cadi valizleri burda birakma dedi yine yapti yapacagini anam bu kadin duzelmez yine gelsin sinsi planlari aslim bende bu takimdan biktim ya elbiseler gercekten guzeldi umarim bu durum hep oyle giyinsin neyse sana hayirli mutlu pazarlar dilerim

 4. xanim azeri fan dedi ki:

  merhaba aslim nasilsin basinmi agriyor cok gecmis olsun pamuk kalbli canim arkadasim dualarin icinde sag ol

 5. K.Azeri. dedi ki:

  Gün aydin her kese.Geçmi$ olsun Asli hanim.acil $ifalar dilerim size.

 6. aslı dedi ki:

  kır dök parçala sonrada özür dile oh ne ala.
  şimdi evinde bir bardağı al kır ve sonrada o bardağı eski haline geri getir yapabilirsen özrün kabulümüzdür.

 7. Rada dedi ki:

  Gunaydin hayirli pazarlar. Nasilsiniz arkadaslar? Aslim bazen diyorum ya senin analizini okumak diziyi bilmekten daha keyifli iste analizde oyle. Ben kac sahneyi kacirmisim sayende izlemis gibi oldum. Emegine eline saglik. Kiz gercekten bahsos cevrosa gitme kal mi dedi? Inanamiyorum ben sok. Bahsosa bak sen beni sasirti valla. Yine takmissin mavi takima. Kiyafet konusunda tamamen sana katiliyorum insallah boyle devam eder.

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın Radacım, hayırlı pazarlar canım. benim bir anım bir anımı tutmuyor çok kötü baş ağrım var. öyle işte.

   Teşekkür ederim canım, ayrıntılı yazmam işe yarıyor demek ki.
   evet bahşende hanım, cevriye valizleri ile salona gelip, sizinle vedalaşmaya geldim ben gidiyorum dediğinde gitme kal dedi. Cevriye de çok şaşırdı. sonrada çok sevindi çocuklar gibi. gitti yanına oturdu. Bahşende yine yaptı yapacağını valizleri kaldır dedi. Cevriye de içinden ne bekliyordun ki dedi. bende boynuna sarılacak değildi ya cevriye hala dedim o an 🙂

   Mavi takıma takarım giyemesin yeni bir mavi takım alsınlar çok mu zor. mavi yakışıyor paşama ama o takım miadını doldurdu yeter.
   kıyafetler güzelleşmiş devamı gelir umarım. neyse ben gidiyorum pazar pazar çalışayım görüşürüz canım.

 8. te dedi ki:

  test

 9. Gozel dedi ki:

  Ulkerim gelmiş hoş gelmiş kaşka hepsi gelseler ben sizden bişey sorjam kusurma bakmayyn gulmeginiz mumkin ama napayym sormasam icim rahat etmijekdi ben bu uye ne anlamadym yagny bizde olmasa ben siteye gire bilmejekmiyim buni anlamadym ve uzuldum sizden ayrylyp baryarmyş gibi oldum ben bu siteden ayry kalmak istemiyorum oyuzden sordum

  1. aslı dedi ki:

   gözelcim, üyelik sistemi geleceğini söylüyor Ülker, onun için de mail adresi lazım a siteye üye olacak ve öyle mesaj yazılacak ama olmayanlara da yardımcı olacakmış Göker abi, o sebeple zamanı gelince halledilecek bir durum sen merak etme ayrı kalmayız inşallah.

 10. Gozel dedi ki:

  Iy akşamlar Aslim cok guzel haryka bi analiz olmuş cok teşekkur ederim ben bu gun dizini izledim ve bişeye cok begendim hatyrlasan ben bizimkileri.spor kiyafetli gormek isteyorum diymişdim işde bu gun gordum cok sevindim ekip sesimi duymuş gibi oldum
  Ellerin gozlerin dert gormesin birtanem

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın Gözelcim,
   amin inşallah bir tanem, sende hep sağlıklı yaşarsın inşallah.
   Evet canım spor kıyafet giymelerini herkes istiyordu. sürekli takım elbise olmuyordu, sesimizi duymaları güzel.
   inşallah bundan sonra daha da güzel giyinirler.

 11. xanim azeri fan dedi ki:

  aslim iyi olmana sevindim canim hep iyi mutlu ol pamuk kalbli canim arkadasim allah butun islerinizde yar ve yardimcin olsun optum seni

  1. aslı dedi ki:

   sağol birtanem, amin inşallah, baban rahatsızmış çok geçmiş olsun. Allah acil şifalar versin. Rabbim sana da babana da yardım etsin canım.

  2. Anonim dedi ki:

   canimazergaz.goruxcu.getirdin.hele.çox.işimiz.var
   ulker.evel.ökuzden.boşansin.sonra.bize.imsale.etsin

 12. Aysel dedi ki:

  Tatlıcım gelmiş hoş gelmiş nasılsın canım ismini görünce çok mutlu oldum kız nerelerdesin çok özledim seni 🙂

 13. xanim azeri fan dedi ki:

  ulkerim nese kaynagim iyi olmana sevindim bende cok iyim benim babamda tedavi aliyor novruz bayraminda bacak damarlarindan amaliyyat olucak rabbimin izni ile iyi olur ve ha bu arada diger sitede seni cok ozlemisler gelsen iyi olur merak etmisler olurmu kendine cok iyi bak allaha emanet ol

 14. xanim azeri fan dedi ki:

  ulkerim calisicakmisin senin adina sevindim babanda tedavi aliyor gecmis olsun rabbimden acil sifalar dilerim optum seni

 15. Tatlıcı Ülker dedi ki:

  Bu arada hayır şimdilik çalşmıyorum, mayıs ayında tekrar çalşmaya başlicam inşallah. Babamında tedavisi hayla devam ediyor ama çok şükür eskisine nazaran şimdi daha 😀 Ayline selamını mutlaka ileticem. Bi görsen yazdıklarından o eski neşe dolu Aylinin geri döndüğü anlaşılıyor 😀 🙂
  Haticeyi bende merak ediyorum ama yazmyor işte. Her halde burdakı huzursuz ortam onu çok gerdi.
  Hadi ben kaçar, çok öptüm seni 😀 🙂 😉

  1. aslı dedi ki:

   hayırlısı bakalım ülkercim, babanın daha iyi olmasına sevindim. Aylin buraya gelmiyor ama seninle konuşuyor ne güzel onunda iyiye gitmesine sevindim. o iyi bir seyirci vede yorumcuydu burada.
   sana güle güle görüşürüz arayı açma.

 16. Tatlıcı Ülker dedi ki:

  İyi akşamlar Aslım. Canım sen merak etme o üye olur, Göker abide siler. Yani 100 tane yorumu sileceğini bir tek hesabı silicek. Bu gün onun bana görsen yüzün kızarırdı.

  1. aslı dedi ki:

   hop ağır ol yavaş nereye böyle almış başını gidiyorsun? ağır ol, efendi terbiyeli ol.

  2. Anonim dedi ki:

   sen okuzle bir yildi nikahin var onu kensil et
   sonra gell üyelerini yaz. senin üyelerini
   okuz hermserasinda sahab durub durmadan gel
   öyeler gapida siralaniblar seni beklirler.
   sen ozun 6 ay nerdesin şimdi gelmisen
   akilli adam senin ipinle kuyuya duşmez.

 17. peri dedi ki:

  Aslıcım yine guzel olmuş,eline saglık,ayşeye bende kızdım ve ömer içinde çok uzuldum.

 18. Edebiyat ve şiir sever dedi ki:

  Teşekkürler arkadaşım çok güzel yazmışsın eline yüreğine sağlık yalnız sayfadaki atışmalar birbirlerine hakaret içerikli şeyler yazanlar bu analizin güzelliğine gölge düşürüyor uygun bir dille uyarsan iyi olacak

  1. aslı dedi ki:

   iyi akşamlar arkadaşım ben gündüz evde değildim. ben yokken neler yazıldı bir bilgim yok. ben geldiğimde mesajlar temizdi. ancak öyle uygunsuz yazılar yazan insanlar varsa ki var bu onların terbiyesini gösteriyor.

 19. K.Azeri. dedi ki:

  Nasilsiniz Asli hanim.te$ekkür anliz çok güzel her zamanki gibi.$ir de onun gibi.

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar K.Azeri, iyiyim çok şükür sizlerde iyisinizdir umarım. teşekkür ederim beğenmenize sevindim.

 20. xanim azeri fan dedi ki:

  tatlici ulkerim hos geldin kiz neredeydin cok ozledim seni diger sitede o kadar sordum kim merak etdim seni aylinimin iyi olmasina sevindim selamlarimi iletirsin rzalimede selamlar ara sira gelsinler bari ozledim sudamlami iyice merak etdim umarim iyidir bi supriz yapardi ne guzel olurdu

  1. Tatlıcı Ülker dedi ki:

   Axşamın xeyir Xanımım. Çox şükür yaxşıyam. Sən necəsən canım mənim. Səni çox sevirəmee 😀 🙂
   Salamını qızlara mütləq çatdıraram.

 21. xanim azeri fan dedi ki:

  merhaba aslim canim arkadasim nasilsin analiz cok guzel olmus eline saglik siir ve sarki cok guzel olmus bayildim kalbi pamuk arkadasim optum seni

  1. aslı dedi ki:

   merhaba xanim,
   sizleri gördükçe çok daha iyiyim. şarkı benim için özel bir şarkı. şiiri onu dinlerken yazdım öyle işte.bende seni öptüm iyi akşamlar.görüşürüz canım.

 22. Tatlıcı Ülker dedi ki:

  Ben geldim 🙂 Merhaba Aslım naslsın? Duydumki beni özlemişsin bende koşa koşa geldim. 😀 Özlemişim seni ya, rahatsızmışsın galiba şimdi nasılsın? Aslında ara sıra geliyorum ama yorum yazmadan gidiyorum. Yorum yazmasam bile burayı brakamyorum, çünkü dizibilgi vazgeçilmezim, ilk göz ağrım. Gerçi bazıları buranın huzurunu kaçırdı ama
  çok yakında o huzurumuz geri dönücek çünkü üyelik sistemi gelicek, çok az kaldı. Üye olmayan hiç kimse çok şükür yorum yazamicak, bizde bu sayede sinir bozucu insanlardan kurtulucaz 😀 Ama melek kalpli arkadaşlarım üzülmesin onlarıda tabiki düsündük, mail adresi olmayan arkadaşlarıma ben sitede hesap açıcam. Yarsınıda Göker abi hall edicek 🙂 Çok özledim o huzur dolu günaydınları, tatlı tatlı atşdığımız ortamı, gece birlere, ikilere kadar konuşmaları 😐
  Bu arada diğer arkadaşları sormuşsun. Su damlası olan Hatice yani ikizim baya zamandır banada yazmyor 🙁 Rzali olan Hatice çok iyi, işte bayram temizliğiyle, misafirlerle uğraşıyor 🙂 Aylinde çok iyi. Rabbime bin şükür artık toparlyor, ilaclarıın, sakinleştiricilerin tamamını olmasada büyük bir kısmını braktı artık, hatta işine bile geri döndü. O böyle mutlu, tekrar hayat dolu görünce o kadar sevindm ki, anlatamam 😀 İnşallah zamanla daha iyi olucak benim Ponçiğim 😉
  Bak az kalsın unutuyordum, analizin çok güzel olmuş yinede, eline sağlık şans meleğim…
  Bu arada yorumlarından birinde “mutlu olmak zorundayım” gibi bir cümle gördüm…
  Zamanında bana söylediğin bir şeyi şimdi ben sana söylüyorum “Sen ilk önce kendin mutlu ol, sen mutlu olmazsan kimseyi mutlu edemezsin.” Ne demek istediğimi anladın bence 😉
  Seni çok seviyorum canım benim 😀 😀 😛 🙂 😉

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ülkercim hoşgeldin canım.
   seni gördüm daha iyi oldum. iyiyim canım. Benimde ilk gözağrım burası ve burdan başka yere de yazmıyorum zaten.

   ülkercim o kadar saf olma ne olur. sorun çıkaracak onunda yolunu bulur üye olur.

   su damlasını gerçekten merak ediyorum haber vermemezlik yapmazdı umarım iyidir?

   aylinin kendini toparlamasına sevindim. selam söyle benden görüştüklerine.
   senin ne demek istediğini anladım canım sağolasın görüşürüz dikkat et kendine.
   sen hala çalışıyormusun? baban nasıl?

 23. Aysel dedi ki:

  İlk yorum benden olsun analiz çok güzel olmuş Aslım eline sağlık sonunda kıyafet konusunda duydular bizi.bence sabahla keremi izleyen kişi sabahın babası. Gelecek demişlerdi yavaş yavaş ortaya çıkıyor sanırım. Her şey için teşekkürler canım

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Ayselcim,
   kıyafet konusunda duymasalar kendileri kaybederdi. çok şükür ki sonunda düzelttiler. Ömer’e spor kıyafetler daha çok yakışıyor. hem bir iş adamı evinde rahat olmalı onun evi orası. işi yada şirketi değil.

   Ömer’in annesi de öyle uzaktan izlemişti olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.