Adını Sen Koy 303. Bölüm Analizi (“ASLI”) 14 Mart 2018 Çarşamba

Burak 15 Mar 2018 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 303. Bölüm 14 Mart 2018 Çarşamba

Yıllar önce annesi tarafından terk edilen Ömer, şimdi de kardeşi Ayşe tarafından terk ediliyor. Zoru görünce kaçıp gitmek en kolayıdır. Jülide gibi kızı Ayşe de kaçıp gidiyor. Oh ne ala zoru gör kaç git sorun çözüldü mü? Hayır. Ömer hem annesi, hem de kardeşi tarafından yalnız bırakılan kişiydi. Ömer bir üçüncü terk edilişi kaldıramaz. Hele Zehra’nın gidişi söz konusu olursa onu hiç kaldıramaz. O sebeple umarım Zehra nın gitmek gibi bir düşüncesi yoktur. Olmasında senarist bunu yazarsa Ömer hasta olur iyileşemez ve ölür.

İnsan en nihayetinde her bedenin vede ruhun kaldırabileceği bir yük miktarı vardır. Haddinden fazla yük yüklenirse kaldıramaz, iflas eder. Tıpkı elektrik sigortasının attığı gibi, devrelerin yandığı gibi. Fazla yük ruha ağır gelir.

Ayşe, abisinin bu çatı altında kimse o kişi ile görüşmeyecek, konuşmayacak dediğinde Ayşe abisine karşı gelmiş görüşeceğini söylemişti. O sebeple de şimdi evden gidiyorlar. Birkaç günlüğüne diye ama bu gidiş temelli gidişe benziyor.

Canım Asyam, dayımı öpmeden gitmek istemiyorum diyerek, dayısına koştu, biz gidiyoruz hadi sende gel, annem babam hiç güzel oyun bilmiyor dedi. dayısı da beni sadece oyun oynayabilmek için mi götürüyorsun diye sorunca, Asya; hayır dayı sen çok sevdiğim için dedi. Dayısının gönlünü bir kere daha fethetti Asya.

 Ömer de gelemem deyince, Asya dayısına yoksa beni sevmiyormusun diye sordu. Böyle dünya tatlısı bir kız sevilmez mi Asyacım. İşlerim çok diyebildi Ömer. Ayşe de kapıda gözü yaşlı onları izliyordu.

Asya ya hadi kızım gidelim diyerek aldı gitti. Asya dayısına el salladı Ömer sessizce baktı kapı kapanınca usulca gözleri dolu dolu güle güle dedi.

Ömer de istemiyor gitmelerini bunca yıl hiç ayrı kalmamış iki kardeş, şimdi ilk kez ayrılıyorlar. Kim için? Ne için? Yıllarca yüzünü görmediği annesi için Ayşe, yıllarca en zor zamanlarında, sağlığında, hastalığında, iyi gününde, kötü gününde, yanında olan, yeri geldiğinde annesi, babası olan abisi, kardeşi için canını seve seve veren, verecek olan abisini terk edip gidiyor. Onca yaşanmış anı, hatıra bir kalemde Ayşe tarafından silinip atılıyor.

Ömer bedenen kilitliyor yine kendini, Zehra çalışma odasına gelerek Ömer’in yanına oturarak biraz konuşuyor ve sakinleşmesini söyleyerek, kilitlediği elini zorda olsa açıyor ve elini sıkıca tutuyor. Rahatlamasını sağlıyor. Biraz daha ruhu sakinleşsin diye de Zehra eşi Ömer’e sıkıca sarılıyor. Ömer de eşi Zehra ya ve Ömer az da olsa yalnız olmadığını hissederek rahatlıyor.

Özge şirkette İpek’i kötü emellerine ulaşmak için kullanıyor. İyi niyetli ipek kötü niyetli Özge’nin kurbanı olacak. iftira atmak, bir insanın hayatını karartmak Özge için çocuk oyuncağı, kendisine bir şey olmasında başka insanlara ne olduğu umurunda değil Özge’nin.

İpek’e şirket içi kullanacağı mail adresi verdi. şifresini de kaydetti. Bu hesap üzerinden aktarma yapacakmış. İpek’e yaptığın bu kötülük umarım senin başına patlar.

Salim amca ile Aysel hanım hala Aysel’in dayısını bulamadılar. Her yerde onu arıyorlar. Bakalım nerede? Ne halde? Nasıl bulacaklar? Birlikte ararlarken bu sayede birbirlerini de tanıma imkanı olmuş oluyor.

Ömer kardeşi Ayşe’nin gitmesinden dolayı kendisini suçluyor. Gidiş anlarını yeniden hatırladı üzüldü Ömer. ve Zehra geldi çalışma odasına Ömer’e az önce yağmur yağdı, sonra da güneş açtı ve gökkuşağı çıktı dedi.

Ömer de yağmur yağdığını biliyorum ama gökkuşağını görmedim dedi.

Ömercim, sen kendini öylesine iş hayatına, kardeşine, eve ve şirkete adamışsın ki, dışarda akıp giden hayattan haberin yok. Biraz hayatı akışına bırak. Hayatın tadını çıkarmaya bak.

Zehra Ömer’i verandaya kahve içmeye davet etti. Elini uzattı. Bu manzara bana her zaman Ömer’in Zehra yı dansa kaldırmak için elini uzattığı an geldi aklıma. Şimdi Zehra Ömer’e elini uzatan taraftı. Ömer de Zehra nın elini tuttu. Sevdim bu sahneyi.

Ömer Zehra ya sen beni kaçırıyor musun? Yoksa bana öyle mi geliyor diye sorunca, Zehra da seni kaçırıyorum dedi. verandaya çıktılar. Hava çok güzel, hafif bir rüzgar var ve kuş sesleri şahane. O an orada bende olmak isterdim ama sadece kuş seslerini gözlerimi kapayıp dinlemek için.

Zehra biran Ömer’e bunu teklif eder diye düşündüm ama yapmadı. Sessizce gözlerini kapayarak bir süre kuş seslerini dinleselerdi 1 dakika da olsa çok güzel olurdu.

Ömer, bu dünyanın en şanslı erkeği benim, çünkü; sevdiği kadın tarafından ilk kez kaçırılan erkek benim, Zehra da, bende sevdiği adamı kaçıran ilk kadın ben oluyorum dedi. pişman mısın? diye sorunca Ömer. Zehra da pişman olmadığını söyledi.

Ömer o zaman dedi ki, son yaşadıklarımı düşününce, bir tek sen benim gerçek ailemmişsin dedi. Zehra da Ayşe ye haksızlık etme gitmeye sen mecbur ettin dedi. ne mecburiyeti? Ayşe sadece bir seçim yaptı annesini seçti gitti o kadar.

Kahvelerini içtiler. Fincanı tepsiye koyarken Zehra yere düşürdü, fincan kırıldı. Ömer de sen dur elin kesilebilir deyip kendisi kırılan fincanın topladı.

Ayşe, Nihat ve Asya otele yerleşmişler. Oradan da şirkete geçmişler. Nihat Ayşe ye oteli nasıl buldun diye sorunca, Asya çok beğendiğini havuzda yüzmek istediğini, hatta havuzun resmini çizeceğini söyledi.

Ayşe o kadar kötü ki, önüne gelen dosyayı okuyamıyor bile, okusa da anlamıyor. Nihat da fark etti durumu, aklın abinde biliyorum diyerek destek olmaya çalıştı.

Asya şirketi dolaşırken İpek ile karşılaştı. Asya İpek’i çok sevdi. Bir çocuk birini seviyorsa bilin ki ondan zarar gelmez. Çocuk sevmezse işte o zaman dikkatli olmak gerek.

Hediye abla tepsiyi almak için verandaya gelince kırılan fincan olsun, kalpler kırılmasın dedi. Ömer ile konuştu. Ayşe’nin gitmesine çok üzüldüğünü, bir Ökkeş öldüğünde böyle olmuştum şimdi de Ayşeler gittiği için kötü oldum. Siz et ile tırnak gibisiniz. Büyüklüğünü göstersen de onları konağa geri çağırsan dedi.

Kötü oldu başı döndü. Ömer de Zehra da korktular. Hastaneye doktora gidelim dese de Ömer Hediye abla kabul etmedi.

Ömer de çağıramayacağını çünkü, kardeşinin bir seçim yaptığını söyledi.

Hediye abla üzgün hemen jülide yi arayarak olanları anlattı. Ayşelerin konaktan gittiğini söyledi. Cevriye halada bu konuşmayı duydu ve duyduklarına inanamadı. Hediye abla da yıllarca konuştuğunu, bunu Bahşende hanım duymasın felaketim olur dedi.

Ömer daha fazla dayanamadı Nihat’ı aradı. İhaleyi bahane ederek konuştu. Nihat da anladı. Biz iyiyiz Asya da burada istersen holdinge gel Ayşe ile konuşursun dese de Ömer gelemem işim var dedi.

Sabah ile Kerem’in arası da çok iyi.

Zehra Ömer için bir şeyler hazırlamak için mutfağa geçince telefonda Ayşe ile konuştu. Ayşe konaktan temelli taşınmak istediğini Zehra ya söyledi. Zehra da Ömer’e söyledi. Bir aile 2. Kez dağılıyordu.

KARDEŞİM

Beni dağlara salma dağlar çare değil
Umudum bitmedi
Beni yollara salma yoldan dönmek olmaz
Umudun bitmesin

Acı günler geçer elbet bunu sende biliyorsun
Bir yangının ortasında kalsan bile aklımdasın
Bir depremin enkazında boğulsam da yanımdasın
Ya gel ya da bir gül ver öleyim

Gidersen derdim olur dağların suskun olur
Ağlarım yine doyma kardeşim
Ya sev ya da bir gül ver öleyim
Dağlarım sensiz olmaz ağlarım sesim çıkmaz
Gidersen derdim olur kardeşim

Beni dağlara salma dağlar çare değil
Umudum bitmedi
Beni yollara salma yoldan dönmek olmaz
Umudun bitmesin

Acı günler geçer elbet bunu sende biliyorsun
Bir yangının ortasında kalsan bile aklımdasın
Bir depremin enkazında boğulsam da yanımdasın
Beni dağlara salma dağlar çare değil
Umudum bitmedi
Beni yollara salma yoldan dönmek olmaz
Umudun bitmesin

Servet KOCAKAYA

 

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 303. Bölüm Analizi (“ASLI”) 14 Mart 2018 Çarşamba” üzerine 52 yorum

 1. xanim azeri fan dedi ki:

  radam kiz ben iyim seninde iyi olmana sevindim tatlilarimi bitirdinizmi bizde bitirdik canim aslimin 304 bolum analiz sayfasina gel

 2. Rada dedi ki:

  Selam. Aslim kiz seni iyi gordugume sevindim. Desene 19martdan sonra seni mumla arariz. Aysel neden oyle dusunuyorsun? Biz betulle bazen kafaya kafaya verince her kesi unutuyoruz dogru. Sen oyle konusunca bizim sazan zehrayi hatirlayb dovmek istiyorum. Xanimcim sen nasilsin? Tesekkur ederim hepinizle mutlu bayramlar. Kiz sorma bayram tatlilarini yapmak bitirdi beni.

  1. aslı dedi ki:

   Selam canım, sabahları erkenden günaydın derim akşamları gelirim. bir yoluna koyarız bakalım elimden geldiğince sizlerle olmaya çalışırım.

 3. xanim azeri fan dedi ki:

  gunaydin k azeri sanada hayirli mutlu hafta sonlari dilerim

 4. xanim azeri fan dedi ki:

  radacim hos geldin nasilsin canim benim kiz bayiliyom sana kiz sobaynan doven ellerine kurban olurum hemin adam benim morelimi bozdu ama simdi iyim ben asla gitmem hep burdayim kiz bayram hazirliklari nasil gidiyor sana ailenen hayirli mutlu hafta sonlari dilerim

 5. xanim azeri fan dedi ki:

  gunaydin aslim simdi nasilsin pamuk kalbli arkadasim canim sen neler yapiyon allah butun islerinde yar ve yardimcin olsun

  1. aslı dedi ki:

   iyi akşamlar canım, daha iyiyim teşekkür ederim. amin inşallah.

 6. Aysel dedi ki:

  Günaydın K.Azeri size de iyi hafta sonları

 7. Aysel dedi ki:

  Günaydın Rada nasılsın? Sen beni dövmekden yorulmadınmı ya şimdi dövme bayramdan sonra döversin 🙂 konağa kadar koşarım ama seninle birlikte bahşendeyi öldürmek için. Biran burada istemediğimi düşündüm biliyormusun en çokda seninle Betülün istemediyini düşünüyordum ama şimdi iyiyim ben o adam gibi deyilim istenmediyim yerde durmak istemedim artık kovsanızda gitmem zaten 🙂

 8. Aysel dedi ki:

  Günaydın iyi hafta sonları Aslım nasılsın bugün daha iyisindir İNŞALLAH? Aslıcım ben asla burdan gitmek istemem burdaki herkesi seviyorum zaten her şey o adamın yüzünden kimsede huzur bırakmadı. Sana işlerinde kolay gelsin canım derslerinde başlıyomuş başarılar dilerim canım 🙂

 9. K.Azeri dedi ki:

  Gün aydin her kese.nasilsiniz Asli hanim?her kese iyh hafta sonlari.iyice dinlenin.

 10. aslı dedi ki:

  Günaydın Radacım,
  Günaydın hayırlı sabahlar arkadaşlar. iyi bir hafta sonu olur inşallah.
  Özledim böyle içten günaydınları Radacım. hoşbuldum canım. iyi diyelim iyi olsun. iyi olmak zorundayım da zaten,
  ben özletmek istemem ama durumlar malüm neyse sözü fazla uzatmayayım ben yine anarnem gidiyorum.
  pazartesi ders başı nasıl olacak inan bilmiyorum? neyse ben şimdilik gidiyorum sonra gelince görüşürüz inşallah.

 11. Rada dedi ki:

  Gunaydin hepinize hayirli haftasonu dilerim. Aslim hosgeldin nasilsin, kiz ozletme kendini bu kadar. Aysel senin kafana bir sey mi dustu kizim? Yolculuk nereye? Konaga kosuyorsun? Kim soyledi istenmedigini? Bahsos mu? Sen illada gel sabah sabah beni terlik manyagi yap diyorsun oylemi? Yapardim da ama bayram oncesi lazimsin is falan yapicaksin evde. Soz bayram gecsin sen bahsosun bastonuyla kovalicem

 12. Aysel dedi ki:

  Sen çok konuşmadın diyorsun Aslıcım ama ben bu yazdıklarımla bile burdakileri rahatsız ettiyimi düşünüyorum artık burda istenmediyimi düşünüyorum onun için fazla yazmıyorum artık kimseyi rahatsız etmek istemiyorum

  1. aslı dedi ki:

   Ayselcim, böyle düşünme lütfen. ben rahatsız değilim senden ve diğer arkadaşlarında rahatsız olduklarını düşünmüyorum. Herkesin ortak rahatsız olduğu tek bir kişi var adını yazmıyorum. erkek üç harfli anladın sen onu o sebeple için rahat olsun.
   hem herkes gitmiş gibi bir kaç kişi kaldı.
   Hanım ablam nerelerde kaç zamandır yok, Hatice desen öylesine, Cesur da yok, tolga da yok, Lale, Aylin, ülker say say bitmez. bu olmayanların arasına sen de mi girmek istiyorsun?
   iyi geceler tatlı rüyalar sana Ayselcim.

 13. aslı dedi ki:

  Merhaba iyi akşamlar nesrincim,
  sana cevap yazmıştım çıkmamış yeniden yazıyorum. cevap yazmadı diye düşünme
  ve diğer arkadaşlar aynı şey sizler içinde geçerli. cevap yazmadığımı sizleri ihmal ettiğimi düşünmeyin.

  Umutlar bitmesin isteriz ancak bazen insanın umudu kalmıyor.
  Jülide dağıtan en başından beri, şimdi nereye nasıl toplayacak ki? en başında direnecekti. yardım isteyecek, eşini çocuklarını terk etmeyecekti. hem giderken ömer’in duydukları ile jülidenin söyledikleri birbirini tutmuyor. sıkıntısı her ne ise çözümü gitmek olmamalıydı.

  jülidenin Ömer ile yüzleşmesi kaybolan en güzel çocukluk yıllarını geri getirecek mi? getirmeyecek.
  nesrincim yalnız değilsin bende senin gibi bu dizide çok şey buluyorum.

  Babana Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun.
  yazdıklarından yanlış mı anladım bilmiyorum? senin annen baban ayrımıydı? ki annen babanın hastalığını bilmiyordu?
  abinde yatılı okumuş senin hayatında bir film gibi.
  annen babaannene cevap vermemekle iyi yapmış.

  Evet nesrincim, yaralar kabuk bağlar. tazeliğini kaybetse bile canın yandığında o kabuklar kanamaya başlar. izi kalır. sen yaz rahatlarsın ben analizlerle rahatlıyorum. yazarken kimi zaman gülerim, kimi zamanda ağlarım o anki ruh halime ve diziye bağlı. ve bu dizi benim için tek. daha öncede demiştim ya Erkan namı diğer Ömer bana yeniden yazmayı sevdiren yazdıran kişi.

  ben sizlerle zaman geçirmeyi sohbet etmeyi çok istiyorum, seviyorum da ama işte elde olmayan nedenlerden dolayı fazla zaman geçiremiyorum. kendine dikkat et umarım okursun. yeniden görüşmek üzere hoşça kal. sana da tatlı rüyalar canım.

  1. nesrin dedi ki:

   selam ASLI .Canım benim annem ve babam boşanmadı hatta annem sonra evlenmeyi bile düşünmedi .aile büyükleri annemin bilmesini istememişler sebebini biz de bilmiyoruz .AYŞE ve Nihatın durumu beni çok derinden yüzdü ala kim haklı bilemiyorum .

 14. Rada dedi ki:

  Gozelim xanimcim sizinde cumaniz mubarek. Gozelim bende ozledim eski gunleri. Keski bizim salak zehranin dedigi gibi sihirli deyenegim olsa hemen eski gunlere isinlanirdim. Xanim kiz bahsos o kadar onemsiz ki benim icin onu izledigimi hatirlamiyorum . Kiz damarimla oynama salim ve aysel hanimi hic hatirlatma bana. Kadinin agzi kulaklarinda salimin dengi derdim ama cevrosa yazik olur. Omere sinir oluyorum ben kiskancliktan geberen kendini yiyib bitiren omer gormek istiyorum.

 15. xanim azeri fan dedi ki:

  radam kiz oncellikle cuman mubarek mubarek olsun benimde yorumlarim cikmiyor ama sinirlenince yorumlarim pat diye cikiyor hemde kiz dunku bolumde hansi sahneye sinirlendin aysel ile salim amcayami yoksa bahsosmu

 16. Aysel dedi ki:

  Günaydın herkese hayırlı cumalar arkadaşlar nasılsınız? Bazen bende yazıyorum bir gün sonra çıkıyor yorumlarım çıkıncada bir önemi kalmıyor artık çıkmayınca yazmak heveside kaçıyor insanın

 17. Gozel dedi ki:

  Gunaydyn hayyrly cumalar Radacim anlaşylan dunki bolum iy olmamyş kiz senin ask hastasy ismini gorup sevindim eski gunleri hatyrlatdy ne guzeldi dimi

 18. Rada dedi ki:

  Gunaydin hepinize hayirli cumalar. Kiz betul zehracilara karsi bir sabotaj var. Baksana hep bizi engeliyor admin efendi. Hangi ismimle yazacagimi sasirdim artik. Kesin o kadinin isi. Xanimcim bende ozledim sizinle konusmayi. Malum engelleniyoruz. Dunku bolum hakkinda sinirli emoji koyardim ama telde yok. Toplamda bir bolumun 10dakikasini zor izliyorum ruhum karariyor. Cok sikici izlemek gelmiyor icimden.

 19. Zehmer dedi ki:

  Aysel enayi kiz olamaz cunku kervancı lara velihat lazım o yüzünden ne kadar cok junior ömer olursa o kadar iyi bence kiz zaten var asya

 20. Zehmer dedi ki:

  Yorumlari tam olarak okuyamiyorum ama anladığım kadarıyla aslı rahatsız galiba gecmis olsun o zaman bugunden beri yorum göndermeye calisiyorum hepsi ziyan zebil oldu neden acaba afedersiniz sürekli habire sapık gibi ben yorum attigim icin engelmi yedim acaba bugün ben gayet usluydum ömer i de dovmedim neden ziyan oldu benim mesajlarim

 21. Zehmer dedi ki:

  Kiz rada enayiyi mi begenmedin enayi zehra yi temsil ediyor ama bir nevi junior zehra sezai de ömer

 22. Aysel dedi ki:

  Niye yazıp kaçıyorsunuz arkadaşlar gelip sohbet etsenize bu arada Allah seni güldürsün Betül bu nasıl senaryo hiç değilse enayi kız olsaydı bari 🙂

 23. K.Azeri. dedi ki:

  Neler oluyor Asli hanim.rahatsizmisiniz? Geçmi$ olsun canim.

 24. xanim azeri fan dedi ki:

  radam hos geldin nasilsin canim benim bu yorumum cikacakmi ozlemisim seni betulden sonra sen guldurdun beni ya allahda seni guldursun kiz bu gun baktinmi diziye ne dusunuyon

 25. xanim azeri fan dedi ki:

  benim yorumum yine cikmadi

 26. Edebiyat ve şiir sever dedi ki:

  Teşekkürler arkadaşım eline yüreğine sağlık çok güzel yazmışsın sayfada rahatsız olduğuna dair yazılar var geçmiş olsun

  1. aslı dedi ki:

   teşekkür ederim iyi akşamlar görüşürüz.

 27. xanim azeri fan dedi ki:

  aslim canim diger analiz sayfasinda okudum hasta olmussun cok gecmis olsun rabbimden coklu acil sifalar dilerim iyiki varsin kalbi pamuk arkadasim yuzun hep gulsun seni cok seviyom

  1. aslı dedi ki:

   amin inşallah. bende seni seviyorum.

 28. Rada dedi ki:

  Selam. Aslim muhtesem olmus insanin ruhunu dinleniyor analizlerini okuyunca. Iyi geldi tesekkurler. Aslinda bir kac gundur dogru duzgun izlemiyorum analizle sanki izler gibi oluyorum. Zaten insanin ici karariyor bu haftaki bolumlerden. Kiskanc omer daha iyidi. Simdi mehmet beyi de unutmus durumda. Suratsiz hali cekilmiyor. Kiz betul allah iyiligini versin guldurdun beni. Kiz enayi ne? Hic olmazsa birinin adini tahir digerinkini salim koyaydin. Bahsos kovulmayi kendi esaletine zerafetine adabina hakaret sayicak. Sen beni kovmadan ben gidiyim der

 29. Aysel dedi ki:

  İyi akşamlar Aslım hastaymışsın canım geçmiş olsun RABBİM acil şifalar versin kendine dikkat et canım. Analizde çok güzel olmuş eline sağlık söylediklerinin her kelimesine katılıyorum ömer ayşe için hayatından vaz geçdi her şeyi yaptı kendi acılarını unutup ayşeye destek oldu ama ayşe ömeri öylece bırakıp gitti biraz bekleseydi her şey güzel ola bilirdi. Neyse çok konuştum sanırım öpdüm canım ALLAHA emanet ol seni seviyorum

  1. aslı dedi ki:

   iyi akşamlar Ayselcim,
   amin inşallah çok teşekkür ederim.
   çok konuşmadın yazdıklarında sende haklısın. senarist ne yapmaya çalışıyor anlamıyorum?. Ayşe bu kadar vefasız mı abisine karşı?

 30. xanim azeri fan dedi ki:

  gozel abliskom sende hos geldin nasilsin canim ozledim seni ara sira gel ya seninle sohbet etmeyi cok ozlemisim cocuklar nasil seni cok seviyom allaha emanet ol

 31. xanim azeri fan dedi ki:

  betulum hos geldin nasilsin canim kiz guzel senaryo yazdin oldum gulmekten siir yazmisdin omer icin bu sefer yokmu dediklerine katiliyorum nazmis bu gune kadar biz ne dedikse yapmadi ama reytingde dusuyor aceba nazmis ne kotu suprizler hazirlamis

 32. xanim azeri fan dedi ki:

  merhaba aslicim canim arkadasim nasilsin analiz cok guzel olmus dediklerine katiliyorum ayse anasina cekmis zoru gorunce kaciyor omer onun icin o kadar sey yaptiki kendi hayatini bile feda etdi ayseye bak sen cok kizdim ona bence zehrayi kayb etmeye goze alamaz kizar ona ama kisa sureliyine aff eder nazmise bagli umarim konuyu daha fazla uzatmaz sarkida cok guzel duyqulandim omer ile asyayi oyle gorunce icim parcalandi bu bolumu o kadar guzel anlatmissin ki yine hayran kaldim sana basarilarin daimi olsun optum seni allaha emanet ol

  1. aslı dedi ki:

   teşekkür ederim canım

 33. Zehmer dedi ki:

  Peri ömer bence de ömer annesi ile konuşmaz ömer zaten konuşmayı değil dinlemeyi daha çok seviyor ama bence bu sefer dinlemeyecek bile direkt kovar ama o zaman da senaristin şimdiye kadar verdiği büyüklere saygı mesajı da hükümsüz olmuş olur eğer böyle bir şeyi ömer annesine yapmaya kalkarsa ömer şimdiye kadar bahsen de ye boş yere katlanmış olur bence

 34. peri dedi ki:

  Aslıcım çok teşekkurler,iyi ki tanıdık sani,daha uzun bi yorum yazmışdım ama çıkmadı.

 35. Zehmer dedi ki:

  Eline sağlık asli fragman a göre sanırım jülide konaga geliyor olayların devamını da ben yazayım bari jülide konakta bahsen de ile karşı karşıya gelir ve aralarında geçmişin hesaplaşması başlar yıllar önce jülide yi konaktan gonderenin bahsende olduğu ortaya çıkmıştır yine kapı arkasından konuşmaları duyan ömer sinirlenip bahsen de yi konaktan kovmustur biricik torunu ömer tarafından kovulmayi hazmedemeyen bahsen de kalp krizi geçirip sonunda ölmüştür ömer annesini affetmis konak sonunda derin bir huzura kavusmusmustur ömer ve zehra nin iki erkek çocuğu olmuştur isimleri de sezai ve enayi dir aradan 18 yil gecmistir sezai tıpkı babası ömer gibi zeki ve başarılı bir is adamı olmuştur enayi de annesi gibi saf olduğundan ötürü elini attığı hiçbir işte dikiş tutturamamis sonunda o da abisinin yönettiği kendi şirketlerin de abisinin kontrolü altında zor da olsa çaycılık vasfını kazanmıştır

  1. peri dedi ki:

   Kiz betul yine bani guldurdun,allah da sani guldursun.bence ömer julide ile konuşmak istemez yada zehra ömer görmadan gönderir,sonrada kandisi konuşur.

 36. nesrin dedi ki:

  Selam Aslı umudum bitmedi ,umutlarımız bitmesin diyorum .İnşallah julide çocuklarını tez toparlar ,Ömer ile yüzleşir her şey tatlıya bağlanır .Aslı yazını okudum biraz ağladım ,bencillik edip kendimi düşündüm .Amma benim de umutlarım vardı ,bu dizide öyle bölümler var ki insan bire bir yaşayınca çok kötü oluyor . Ben 6 yaşındaydım babam vefat etti annem bu yaşıma kadar hep der babanın hastalığını bana söylemediler ,beni istemiş haber vermediler .Aslı hep düşünürüm annem babamın kan kanserinden öldüğünü örense o zaman ne yapardı .Babamın son sözleri ne olurdu anneme ,ki ömür boyu annem merak etti .Babamın vefatından sonra ağbimi yatılı okula verdiler ,6 yıl sonra dedem de vefat etti ,evde kaldık ben annem ve baba annem .Babaannem anneme arada sırada bir de zengin bir aileden olsan diyordu .Çok üzülüyordum babamın ailesi çok varlıklı amma annem hiç cevap vermezdi kayın validesine ,öyle de yaşadılar .ANLAYACAĞIN ASLI ESKİ YARALAR SADECE KABUK BAĞLIYORMUŞ CANIN YANINCA TEKRAR KANIYORMUŞ .Tek isteğim mutlu anların çoğalması .Bu gün de analiz için çok amma çok teşekkür ederim biraz uzun oldu ASLI zamanın kısıtlı biliyorum .Geç te olsa cevap yazıyorsun bana yetiyor ben de 27 yıl çalıştım iş yorgunluğunu iyi bilirim .tatlı rüyalar

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba iyi akşamlar nesrincim,
   dün sana cevap yazarken gönderemedim. uyuyup kalmışım. gündüzde giremedim siteye ancak şimdi yazabiliyorum.

   Umutlar bitmesin isteriz ancak bazen insanın umudu kalmıyor.
   Jülide dağıtan en başından beri, şimdi nereye nasıl toplayacak ki? en başında direnecekti. yardım isteyecek, sıkıntısı her ne ise çözümü gitmek olmamalıydı.

   jülidenin Ömer ile yüzleşmesi kaybolan en güzel çocukluk yıllarını geri getirecek mi? getirmeyecek.
   nesrincim yalnız değilsin bende senin gibi bu dizide çok şey buluyorum.

   Babana Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun.
   yazdıklarından yanlış mı anladım bilmiyorum? senin annen baban ayrımıydı? ki annen babanın hastalığını bilmiyordu?
   abinde yatılı okumuş senin hayatında bir film gibi.
   annen babaannene cevap vermemekle iyi yapmış.

   Evet nesrincim, yaralar kabuk bağlar. tazeliğini kaybetse bile canın yandığında o kabuklar kanamaya başlar. izi kalır. sen yaz rahatlarsın ben analizlerle rahatlıyorum. yazarken kimi zaman gülerim, kimi zamanda ağlarım o anki ruh halime ve diziye bağlı. ve bu dizi benim için tek. daha öncede demiştim ya Erkan namı diğer Ömer bana yeniden yazmayı sevdiren yazdıran kişi.

   ben sizlerle zaman geçirmeyi sohbet etmeyi çok istiyorum, seviyorum da ama işte elde olmayan nedenlerden dolayı fazla zaman geçiremiyorum. kendine dikkat et umarım okursun. yeniden görüşmek üzere hoşça kal. sana da tatlı rüyalar canım.

 37. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi günler Asli hanim.te$ekkürler.elbette kaçmak çare diyil.zorluklar konu$ularak çözülür.

  1. aslı dedi ki:

   iyi akşamlar, haklısınız aynen öyle.

 38. peri dedi ki:

  Aslıcım analiz çok guzel,teşekkurlar,iyi ki varsın,iyi ki tanıdık sani.ayşedan ban biraz sabir bakliordum,o olmazssa olmazım dedigi abisini bi kalemde sildi,hal bu ki biraz çaba gostere bilirdı,annesile goruşmayi ertelerdi zehra ile birlikte ömeri yumuşatmaya çalişa bilirdi,ömer nekadar sert davransada kardeşinin uzulmasine dayanamzdı. senarist nedense bu konuyu uzaltmak istamamiş.özgeyi ban ilk goruşde sevmamişdim,samimi degildi sonundada yuzunu gosterdi.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba pericim, çok haklısın canım. Ayşe abisini Zehra ile yumuşatabilirdi. Anlaşılan Özge Alev’in yerine gelmiş. bakalım Hilmi’nin yerine kim gelecek?

 39. Gozel dedi ki:

  Aslim teşekkur ederim iki analizin icin ikiside şahane ellerine emegine saglyk iyki varsyn bitanem.Ayşeye cok kizdym gitmedende omeri ikna etmeye calyşsaydy annesi ile konuşmaya .gitmek hic bi zaman cozum dilki cok uzuldum.oysa omer ayşenin her zaman yan başyndaydy saglygynda hastalygynda mutlulygynda uzuntisinide den cekişdi .ayşe annesinin kizi olduguny ispatlady .anneside cekip gitdi kizida cok kizdym ayşeye
  Aslim minnetdarym canym allam zin acyklygyny versin
  Ekledigin şarky guzel cok duygulandym

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Gözelcim özledim seni nasılsın? sağol canım sende iyi ki varsın. Ayşenin gitmesine bende kızgınım. Ayşe annesini haklı görüyormuş masum olduğunu düşünüyormuş. abisi olmasaydı yokluğunu fazlası ile hissederdi. Abisi olduğu için fazla canı yanmadı Ayşenin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir