Adını Sen Koy 301. Bölüm Analizi (”ASLI”) 12 Mart 2018 Pazartesi

Burak 13 Mar 2018 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 301. Bölüm 12 Mart 2018 Pazartesi

Ömer yıllar sonra hiç beklemediği bir an da, sokak ortasında, bir köşe başında, kardeşi Ayşe’nin ona oynadığı oyun sayesinde annesi ile karşılaştı. Ömer için çok zor bir andı. Annesi Jülide konuştu, yalvardı, ağladı ama Ömer ağzını bıçak açmadı.

Önce sahile gitti. Denize ve kuşlara sığındı, sonra hiç gitmediği babasına gitti mezarında ziyaret etti, ona sığındı olanları anlattı. En sonunda da eşi Zehra’nın odasında, yatağın kendi tarafına uzandı. Yaşadıklarını düşündü. Acısı yeniden tazelendi. Gönül yarası çocukken annesi tarafından açılan yarası yeniden kanamaya başladı. Bu yarayı Zehra eli ile göğsüne bastırarak durdurmaya, Ömer’e destek olmaya çalıştı. Birlikte yatakta uzandılar.

Ömer bilse ki annesi ile Zehra ilk konuşan insandı. Ayşe’nin de annesi ile buluşmasına Zehra vesile olmuştu. Jülide yi yeniden hayatlarına Zehra sokmuştu. Ömer Zehra dan da uzaklaşırdı. Olup bitenlerden habersiz olan Ömer yaralı, yorgun yüreğini, Zehra ile birlikte yatakta uzanarak dinlendirmeye çalıştı.

Ömer yorgun, Ömer halsiz, Ömer bitkin, yılların yorgunluğu, annesizliği, babasızlığı yeniden baş gösterdi. Unuttum dediği annesi yıllar sonra yeniden karşısına çıkmış kapanan yaralarını yeniden kanatmıştı. Ömer kan kaybediyordu. O yüzden de halsizdi, yorgundu. Zehra eşine Ömer’e destek oluyor göğsüne eli ile dokunarak kanayan yarasına bir nebzede olsa pansuman yapıyor, elini tutuyor destek oluyor ve bu eli hiç bırakmayacağını, iyileşene kadar ve sonrasında da yanında olacağını söylüyordu.

Ömer, şuan büyük bir iş adamı, şirket yöneten bir patron değil. Annesinin yıllar önce terk edip gittiği o gidiş ile önce annesiz, sonrada babasının bu gidişe dayanamayıp ölmesi ile babasız kalmış yüreği yaralı, kolu kanadı kırık, küçük bir çocuk Ömer. Bedeni büyümüş olsa bile ruhunda açılan yara çocukken açıldığı için o yarası kanayan küçük bir çocuk Ömer.

Yarası kanaya kanaya uyudu belki de ruhunda ki acıya dayanamayan Ömer kendini uykuya teslim etti. Zehra da yanı başında onun saçlarını sevgi ile okşayarak, elini tutarak, biraz da dua ederek Allah dan Ömer’in katılaşmış kalbinin yumuşamasını, iyi olmasını istedi.

Ayşe odasında uyuyamıyor. Çok sevdiği abisini yaraladığı için, üzdüğü için, eve gelmediğini düşündüğü için, abisi ile arası bozulduğu için bu duruma çok üzülüyor Ayşe ağlıyor uyuyan eşi Nihat uykusundan uyanıp sessizce sarılarak eşine destek oluyor.

Sabah ile Kerem’i emlak dükkanında ziyaret eden idil’i seven adam ve onun adamları bir güzel dövdüler. Dükkanı dağıttılar. Buna İdil sebep oldu, aklı sıra Sabah dan böyle intikam aldı. Çünkü Kerem’i İdil seviyordu. Ama Kerem İdil’i değil, Sabah’ı seviyordu. Buna sinir olan İdil de onu seven adamı kullanarak onun duyguları ile de oynayarak Kerem ile Sabah’a zarar verdi.

Canan da anladı bu işte bir iş vardı. Bu olaya İdil sebep olmuştu. Hep de diyordu bu kızda bir şey var diye şimdi iyice emin olmuştu. Bunu Kerem ve Sabah ile paylaştı. Sabah inanmasa da Kerem’in aklına yattı bu durum.

Zehra da uykusuzluğa daha fazla dayanamadı ve Ömer’in elini sıkıca tutarak başını onun göğsüne koyarak uyuya kalmış. Ömer de uyuyordu. Bir ara Ömer uyandı. Zehra yı elini sıkıca tutarken, uyurken gördü. Akşam söyledikleri geldi aklına, Zehra Ömer’e seni seviyorum, hem de çok seviyorum demişti.

Ömer de seviyordu Zehra yı, hem de onun tahmin edebileceğinden de çok seviyordu. Bu anın bozulmasını istemediği için o da Zehra gibi kendini uykuya teslim etti. Birlikte uyudular.

Gece bitmiş sabah olmuştu. İlk uyanan Zehra idi. Arkasından da Ömer uyandı. Yeni bir güne sevdiğinin gözlerine bakarak başlamak çok güzel olsa gerek. Ömer de Zehra da bir süre birbirlerinin gözlerine baktılar. Sonra Zehra ilk günaydını söyledi. Sonra da Ömer ve yeni bir gün başlamıştı.

Ömer yavaşça doğruldu. Evet yeni bir gün başlamıştı ancak biten bir günde gönülde derin yaraları kanatarak bitmişti. Ömer’in yüreği hala yaralıydı canı yanıyordu annesi Jülide yıllar sonra çıkıp gelmiş hayatına girmişti.

Ömer usulca Zehra ya ben onu gördüm diyebildi. Zehra da Ömer’in elini tutarak eğer konuşmak istersen deyince Ömer elini çekti. Bu konu da konuşmak istemiyordu Ömer. Biraz yatağın kenarında oturdu kendini iyi hissedince de odadan çıkıp misafir odasına geçti Ömer.

Annesi ile olan karşılaşmasını, annesinin söylediklerini hatırladı. Aklında cevap bekleyen bir sürü soru vardı. Neden gitmişti ve yıllar sonra neden geri gelmişti? Hayatını yeniden karartmak için mi? bunu sordu Ömer ama cevap alamadı. Annesi yoktu yanında o yüzden de soruları cevapsız kalıyordu.

İçinden sessizce git diyordu. Daha önce gittiğin gibi git. Bir kere öldürdüğün yetmedi mi? kaç kere daha öldüreceksin? Yalanlarını da, sahte göz yaşlarını da al git diyordu içinden Ömer.

O eski savunmasız çocuk yok karşında hayatımı mahvedemeyeceksin diyordu içinden. Çünkü Ömer’in en güzel yılları gitmişti. Annesiz babasız geçmişti. Babası ölmüş bir daha geri gelme ihtimali asla yoktu. Annesi ise hiçbir şey olmamış gibi, onca acı, göz yaşı yaşanmamış gibi yıllar sonra karşısına çıkıyordu. Hangi hakla?

Madem karşısına böyle çıkacaktı, bu gücü kuvveti kendisinde şimdi görüyordu. O zaman o gücü kuvveti geçmişte de gösterecek gitmeyecekti. Her ne olursa olsun, gitmeyecekti, eşine, çocuklarına, yuvasına sahip çıkacak dağıtmayacaktı bu yuvayı. Bir insanın ölümüne sebep olmayacaktı. Çocuklarının en güzel yıllarını hayatlarının en kötü yılları yapmayacaktı. Çocuklarını hem annesiz, hem de babasız bırakmayacaktı Julide.

Gitti, giderken 2 yüreği yaralı çocuk, bir insanın ölümüne sebep oldu. Değdi mi? şimdi hangi hakla? yıllar sonra çıkıp Ömer’in karşısına, oğluna oğlum diyebiliyor? Oğlum demen gereken en çok sana annelerine ihtiyaç duydukları o zaman da gitmeyecektin. Hadi zamanı geri çevir, hadi giden yılları geri getir, hadi ölmüş bir insanı dirilt, hadi hadi hadi hadi hadi. Yapamazsın bana o hayatımın en güzel yıllarını çocukluğumu bana geri vermezsin, solan yüzümü güldüremezsin, akan göz yaşlarımı dindiremezsin, uykusuz babasız, annesiz geçen gecelerimi, günlerimi bana geri veremezsin. O zaman şimdi gelme git. Çık git hayatımdan daha önce çekip gittiğin gibi.  

Neden şimdi hayatıma girmeye çalışıyorsun neden? Diye düşündü, bence böyle düşünmekte de haklı Ömer. neden şimdi geri geldin ne değişti Julide?

Zehra da Ömer aç kalmasın bir şeyler yesin diye kahvaltıyı tepsiye hazırlamış misafir odasına götürdü masaya bıraktı. Ömer de yemek yiyecek güç mü var. O hayatın sillesini yemiş yemek yemek aklına gelmez. Aklında ki sorulara cevap bulma derdinde Ömer. Neden şimdi hayatına girmişti yıllar önce terk edip giden kişi?

Yaşadıklarını düşündü. Ayşe geldi aklına yere düşürdüğü kutu ve saklamaya çalıştıkları, sonra çalışma odasında kendisine söylemek istedikleri, biri ile buluştuğunu söylemesi, Asya’nın ben bugün anneannemi gördüm demesi ki, bunu duymadı sanıyorduk oysa ki duymuş Ömer. Asya yı kreşten sen alır mısın? diyerek abisini annesi ile karşılaştıran Ayşe idi.  Hepsini puzzlenin parçalarını birleştirir gibi birleştirdi. Sonuç Ayşe annesi ile görüşen kişi idi. Onu hayatına sokan Ayşe idi. Bu sonuca ulaştı Ömer.

Ömer Ayşe’nin odasına gitti ve sen biliyor muydun? diye sordu. Ayşe de biliyordum dedi. Ömer de biliyordun bana söylemedin diyerek kardeşi Ayşe kızdı. Benim o kadından nefret ettiğimi bildiğin halde, görmek istemediğimi bilmezmiş gibi beni o kadınla neden yüzyüze getirirsin neden neden? diye çok öfkeli bir halde kızdı o çok sevdiği kardeşi Ayşe ye.

Arkasından iş çevrilmiş, kandırılmış, oyun oynanılmış gibi hissetti Ömer. Haklı da Ömer böyle hissetmekte.  Ayşe abisine oyun oynadı niyeti kötü değildi ama sonucu kötü oldu.

Neden böyle bir şey yaptın bize? Sen mutlumusun? Ben mutlumuyum şimdi? Hayır neden Ayşe? diye sorunca, Ayşe de o bizim annemiz dedi.

Ne annesi Ayşe? anne dediğin evladını bırakıp gitmez canını verir ama bırakıp gitmez. Ölür ama evladını kimselere vermez Ayşe.

Ömer de o kadın bizi bırakıp gittiği gün annelik vasfını yitirdi, benim için öldü ve sen ölmüş birini diriltemezsin dedi. Haklı Ömer.

Zehra da geldi odaya sakin olmasını söylese de, Ömer; sen karışma dedi. bilse ki bu işte Zehra da var kıyamet kopar yeniden yalnız kalır Ömer.  ve Ömer Ayşe ye o kadın ile bir daha görüşmeyeceksin dedi odadan öfke ile çıktı.  

Ayşe de abisini durdurmak istedi ama durmadı Ömer. Ağlayan Ayşe yi teselli etti Zehra. abisinin kendisini affetmeyeceğini düşünüyor Ayşe. Zehra da biraz zaman ver abine o seni çok seviyor affedecek diyerek sarıldı.

Uyanık Özge, İpek’in kendi yaptığı açıkları, hataları bulduğunu görünce hemen onu kendi tarafına çekmeyi başardı. İpek dosya da bir hata daha bulmuştu bunu söylerken biliyorum dedi ve bir görev vereceğim sana diyerek bundan sonra bir hata gördüğünde direkt bana gel kimseye söyleme dedi.

Bu sayede Özge’nin yaptıklarını kimse fark edemeyecek. Tabi Koray akıllıca davranıp onun yaptıklarını kontrol ederse o başka, yoksa şirket Alev zamanında olduğu gibi zarara uğrayacak. Alev gitti yerine Özge geldi. Hilmi gitti bakalım yerine kim gelecek?

Şu durum da görünen o ki, Hilmi’nin yerini Ercan yani Julide nin şimdi ki kocası alacak gibi başka bir isim ortaya çıkmaz ise kötü kedi Şerafettin Ercan olacak.

Özge iş çıkışında gizemli kişi ile buluşacak. Size bu kez dolu geliyorum dedi. bakalım öğrenelim kim miş bu kişi?

Ömer çalışma odasını öfke ile sinir ile alt üst ederken, Zehra geldi ve onu kolundan tuttuğu gibi oturtarak sakinleştirdi. Bir gün gelecekti dedi. Ömer de kardeşi Ayşe’nin arkasından iş çevirmesinden rahatsız olduğunu, bana onunla görüştüğünü söylemedi resmen bana oyun oynadı dedi.

Ömer, kardeşine haksızlık etme o sana söyleyecekti ama olmadı söyleyemedi. Zehra da içinden Ayşe yi annene götüren benim dedi, bunu Ömer öğrenirse kızılca kıyamet kopar.

Zehra Ömer’e sen annen ile görüşmek istemiyor olabilirsin ama o onunda annesi ve özlemi acısına galip gelmiş olabilir dedi. Ömer de öfke ile oradan uzaklaştı. Ömer kaçıyor ama nereye kaçarsa kaçsın acı gerçek Jülide onların annesi bu değişmez bir gerçek.

Onca işin gücün arasında Cevriye halanın da işi yok gitmiş Aysel’i uzaktan izliyor. Aysel’in de bir erkek misafiri var vve onunla biraz samimiler hemen durumu yanlış anladı madem sevgilin vardı ne diye Salim amca ile ilgilendin gibi bir şeyler geçirdi aklından.

İyi de belki o erkek kardeşidir. Belki de akrabasından biridir nereden biliyorsun sadece gördüğün ile sonuca gidiyorsun Cevriye hala. Gitti bunu birde Hamiyet’e söyledi. o da Şükrana çığ gibi büyüdü olay.

Zehra veranda da hava alırken, Hediye abla geldi yanına bir  şeyler yemesini yoksa tansiyonunun düşeceğini söyledi. Zehra da iştahının olmadığını söyleyerek yemek yemek istemediğini söyledi. Hediye abla Ömer’in bağırdığını duymuş Zehra olanları  anlattı. ve kendisinin annesi ile görüştüğünü söylerse Ayşe ile aralarının düzeleceğini söyleyince,

Hediye abla sakın böyle bir şey yapma, Ömer sana kötü davranır, işler şimdikinden daha kötü olur. Ömer’in bu hayatta tutunduğu tek dal sensin onu elinden alma dedi. Bahşende de onları izliyordu. Fark edilince içeri geçti.

Hediye ablayı yanına çağırıp Zehra ile ne konuştuklarını sordu. Hediye abla da sır vermedi. Haberim yok bana bir şey söylemediler. Akşam yemeği için konuşuyorduk dedi.

İdil de Kerem’in evine gitti. Sabah da Canan da oradaydı. Kerem İdil’i göndermek istedi. İdil de Canan’a ve Sabah’a yüklendi. Kerem’in hayatında benden başka kimse olamaz deyince, Kerem de benim hayatımda Sabah var dedi. İdil kötü oldu.

Ömer misafir odasında annesi ile olan karşılaşmasını ve onun söylediklerini hatırlayınca kendini kötü hissetti Zehra’nın yanına giderek ona sıkıca sarıldı ondan güç aldı Ömer.

YILLARIM GİTTİ

Kimleri sevdik kimleri sildik 
Kimlerin peşine düştük genç ömrümüzde

Yüz göz olduk yar seninle
Sözümüzü esirgemez olduk
Gençliğimi geri verseler
Bu kez en çok kendimi severim

Veririm o yari ile
Kime sevdirirse sevdirsin
Kimi öldürürse öldürsün
Kimi güldürürse güldürsün
Umurumda değil
Kaşı gözü gül yüzü yıllarım gitti
Yıllarım gitti 

Bir düşün niye geldik bugüne diye 
Kimlerin sözüne gittik genç ömrümüzde,

Yüz göz olduk yar seninle
Sözümüzü esirgemez olduk
Gençliğimi geri verseler
Bu kez en çok kendimi severim

Veririm o yari ile
Kime sevdirirse sevdirsin
Kimi öldürürse öldürsün
Kimi güldürürse güldürsün
Umurumda değil
Kaşı gözü gül yüzü yıllarım gitti
Yıllarım gitti

Ferhat GÖÇER

 

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 301. Bölüm Analizi (”ASLI”) 12 Mart 2018 Pazartesi” üzerine 37 yorum

 1. Zehmer dedi ki:

  Ömer in anne babasiymis bu senarist in erkek egemenliği damarına acayip sinir oluyorum neden öncelik ömer in acaba aslı fikrini alalim 🙂

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Betül,
   Öncelik Ömer’in çünkü, Ömer annesiz ve babasız büyümüş birisi ve dizinin en başından beri Ömer karakterinin içine kapanık bayanlara ön yargılı olmasının işlendiği bir senaryo var.

   Zehra ise, gerçek anne ve babasını tanımasa da Salim amca ve Sevim’in yanında anne ve baba dediği insanlarla büyümüş birisi. Zehra’nın hikayesi boynundaki kolyede saklı. Ayrıca Zehra’nın gerçek annesine ne olduğu Ömer’in annesinden önce açıklığa kavuşturuldu. hatırlarsan köye gittiklerinde öğrendi Ömer Zehra’nın gerçek annesinin nasıl öldüğünü. babası kim onu bulacak ama kendi dertlerinden kurtulursa tabi.

   Yani anlayacağın öncelik Zehra’nın dı şimdi sırada Ömer var sonra Zehra’nın babası ortaya çıkacak. o da ancak diğer sezon bence dizi için malzeme çok sezonlarca işlenebilir. doğru işlenirse konular tabi.

 2. Rada dedi ki:

  Kiz tersten duyduguna tam eminim. Bu kadin sirf bizi qicik etmek icin yapiyor her seyi. Beni aysel hanimla, seni cici babayla, Ir abini de zehraya ozelsin guzelsin diye iltifat eden erkegi getirmekle. Merak etme bu cici baba da belali biri olucak yani omerin cekecegi. Zehranin bir iyikalpli ama ayakta uyuyan babasi var zaten. Gercek baba kesin mayfa bascisi olucak. O yuzden cici baba daha iyi bence. Biliyormusun bazen keski bu sezon final yapib bitirseler diyorum. Yoksa ayni isgenceyi gelen sezonda cekicez. Eger nazmos bizi de alev gibi timarhaneye gondermezse tabi.

 3. Zehmer dedi ki:

  Rada hani siz diyorsunuz ya nazmos seni duyuyor yazdıklarını okuyor diye belki duyuyor beni ama tersten ben zehra ya kayinpeder istemedim ki ömer e istedim 🙂

  1. aslı dedi ki:

   bu sezon Ömer’in anne ve babası gelecek sezon Zehra’nın anne ve babası konu öyle işlenir bence bakalım görelim.

 4. Rada dedi ki:

  Oho eglence aksion var desene. Nazmosun oldugu yerde belalar hep bizim gerizekalinin kafasinda patlar. Baba baba diye soyleniyordun al sana cici baba. Kankin seni kirmamis diziye baba getirmis. Hemde belalisindan. Bombalar kursunlar havada ucusacak. Gerci bomba bir kez baglandi. Bu kez zehraya roket baglarlar artik.

 5. Zehmer dedi ki:

  Rada zaten o aşk düşmanının barış olacak bir tarafı yok ki baksana güya jülide ayşe ile ömer in annesi ama kadın onu bile zehra ya bela etti yakında ömer in cici babası gelecekmiş diziye o da gelir gelmez ilk cici gelini zehrayla tanisirsa hiç şaşmam böyle bir atak bekliyorum nazmiye den 🙂

 6. nesrin dedi ki:

  Selam Aslı analiz mükemmel Ömerin yaralarını Zehra sarmaladı .Bunları kaleme dökmek bize tekrar yaşattığın için teşekkürler .Ferhat Göçer ile bitirmek bölümü başka bir güzellik .Çok duygulandım ,çok mutlu oldum .Biz konuşmaktan ,yüzleşmekten kaçan insanlarız çoğumuz var sayımla karar veriyoruz olaylara .Buna da kader diyoruz ,araştırmıyoruz sadece kabulleniyoruz .

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba nesrincim,
   teşekkür ederim yazdıklarınıza biraz geç cevap yazıyorum arkadaşlar beni mazur görün olur mu.
   elimden geleni yapıyorum Ferhat Göçer’i benim gibi bir çok arkadaş seviyor bu sitede ne güzel sizleri mutlu etmek. iyi akşamlar nesrincim görüşürüz canım.

 7. Rada dedi ki:

  Dunki bolumu tam izleyemedim bugun bir kac sahneyi izleye bildim. Bahsos onu benim gonderdigimi o bile bilmiyor dedi. Kesin kumpas kurmus julideye. Zehra cok kizdim gerizekali kiz. Birde oduna sana buyuk haksizlik yaptim diyor. Salak zehra odunun sana yaptigi haksizliklarin yaninda bu ne ki. Bu kiz beni delirtecek sonunda

 8. Rada dedi ki:

  Selam. Aslim bu analizinde muhtesemin ta otesi. Sen beni analizle ve ferhat gocerle kut diye gotureceksin obur tarafa. Eline saglik bitanem. Kiz zehranin o sarilmasinda kutuplardaki buzlar bile eriyirdi ama odundan tepki bile gelmedi ruhsuzzz. Ir abi nasilsin? Mehmet beyle yildizin barismis. Yine fevri davrandin mert konusunda oldugu kimi. Yorumlar konusunda haklisin Goker bey bizim sabah yazdigimiz yorumlari gorunce aksama kadar dusunuyor Radayla Ir abinin yorumlarini onayliyim mi onaylamiyim mi? En son aksam kerar veriyor ve onayliyorum. Buna kadar kac defa yorum cikmiyor dedirtiyor bize. Betul sakin barismaya kalkma o ismi gereksiz ask dusmani kadinla.

  1. aslı dedi ki:

   Selam Radacım, özledim sizlerle sohbet etmeyi. dur kız gitme bir yere sen burada lazımsın öbür tarafı boş ver eninde sonunda gidilecek Allah gecinden versin.

 9. Zehmer dedi ki:

  Zehra nin ömer e bir şey söylemeye ne zaman fırsatı oldu ki annesini gördüğünü söylemeye fırsatı olsun ömer le tanıştığından beri konusmanin nasıl bir şeye benzediğini unuttu zehra acaba benim konuşma fonksiyonlarim çalışıyor mu diye sorguluyordur kiz kendini allah bilir :):)

 10. K.Asli dedi ki:

  Ellerinize saglik Asli hanim.

  1. aslı dedi ki:

   teşekkürler iyi akşamlar.

 11. Gozel dedi ki:

  Iy akşamlar Aslim canym benim cok cok teşekkur ederim senin analizlerin sayasynda izlemiş gibi olyorum birtanem allam seni muradyna erdirsin cok guzel hepside haryka ellerine emegine saglyk nekadar teşekkur etsem az cok sag ol canym kardeşim

  1. aslı dedi ki:

   Gözelcim canım benim sağolasın. bu hayatta bir sağlık istiyorum. 2 ilim istiyorum bilmediklerimi öğrenmek öğrendiklerim ile insanlara faydalı olmak istiyorum inşallah Allah nasip eder.görüşürüz canım.

 12. Anonim dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar,uzun müddəttir yorumlarınızı izləyirem,ama kendim hiç yazmadım.Şimdi bir meseleye fikrimi bildirmek isteyirem.Hiç kimse Jülidenin çocuqlarını bırakıp gitmesini dogru sanmayır.Ancak diger tarafdan baksak belki gitmemesi daha kötü sonluklar vere bilirmiş.Belki kendini,mutlulugunu ailesine feda ederek paragöz kadın olarak gitmeyi namussuz biri kimi gitmeye tercih etdi ve böyle gitmesi Kervancıoglu ailesinin şaref ve leyakatına zarar vermedi.Ama namussuz bir kadın gibi kovulsaydı o ailenin itibarını ikiparalık ederdi.Ola bilsin ya Bahşende,ya bir başkası ona duzax kurmuşdu.Yoksa Ömer ve Ayşe gibi evlatları olan bir anne kötü biri olamazdı.Teşekkür ederim.Ayten

  1. peri dedi ki:

   Anonim kardeş bande sizin gibi duşuniorum,zatan iki çocugu annesiz birakmanın geçerli nedeni can ve namusdan başka ola bilmaz ki namus daha önemli ve zedelanirse geri dönüşü olmaz.

 13. aslı dedi ki:

  Nuray hanım siz o yazıyı yanlış okumuşsunuz. doğrusu 1964 doğum 2003 ölüm yani 39 yaşında vefat etmiş. bir önceki analizimi okuduysanız orada da yazmıştım bunu.

 14. Aysel dedi ki:

  iyi akşamlar Aslıcım nasılsın canım? Her zaman ki gibi analiz çok güzel olmuş eline sağlık şarkıda en sevdiğim şarkılardan biri çok teşekkür ederim canım

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar Ayselcim, dün senin mesajını görmedim yorgunluktan herhalde yada sonradan çıktı bilmiyorum? koşturuyorum hayat devam ediyor, iyisi ile kötüsü ile. analizleri beğenmene sevindim yetiştirmeye çalışıyorum. elimden geldiğince iyi akşamlar görüşürüz canım. umarım sende iyisindir.

 15. Mehri dedi ki:

  Tahir Kervancıoglu 1964.ildə dogulmuşdur,1984.ildə degil.

 16. Nuray dedi ki:

  Bu nasil bi dizi yaaa.resmen insanlari kandiriyorlar salakmiyiz biz?Omerin babasinin mezari üstündəki yazi cok dikkatimi cekdi.adam 1984de doğulmuş ve 2003de ölmüş.bu nasil oluyor?ne kadar hata olucak şu dizide artik?

  1. aslı dedi ki:

   siz o yazıyı yanlış okumuşsunuz. 1964 yazıyor. siz 1984 okumuşsunuz.
   bir önceki analizimi okumuş olsaydınız yaşı 39 genç ölmüş diye yazdığımı okurdunuz.

 17. Saka kuşu dedi ki:

  Analız de sarkı da muthis bi kusur gormedim sağol aslı tebrıkler

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim bir tanem sağ olasın görüşürüz iyi akşamlar.

 18. Anonim dedi ki:

  Teşekkürler arkadaşım analiz çok güzel olmuş eline yüreğine sağlık

  1. Edebiyat ve şiir sever dedi ki:

   İsim çıkmadı

  2. Edebiyat ve şiir sever dedi ki:

   Sadık dost

   1. aslı dedi ki:

    🙂

 19. peri dedi ki:

  Aslıcım analiz harika olmuş,çok teşekkurler.ir abi size katılıorum zehranin söylama gibi bi luksu yokdu daha kandisi ne oldugunu anlamamişkan.ayer bahşende olmassa ömer sakinlaşdikdan sonra uygun bi dille anlata bilir julidenin mahkeme salynuna galdigini ve onun soyladiklarindan sonra ömeri daha iyi anlayıb boşanmakdan vazgeçdigini,ama bizde bu nazmiş varkan ömer bunu en kötu halile örenecek hatta belki zehra yine rahat durmaz julideyle goruşur.

 20. xanim azeri fan dedi ki:

  ir abicim dediklerine katiliyorum zehra bir azcik mesafeli olsun

 21. xanim azeri fan dedi ki:

  merhaba aslim canim arkadasim nasilsin birtanem analiz cok guzel olmus bayildim dunku bolumde omerin ayseye bagirdigini gorunce allah bilir zehranin gorusduyunu bildiyini oyrenirse kiyamet kopucak vallahi ozgeye gelince alev kilikli resmen ipekin uzerini atar umarim konuyu koray tez zamanda fark etsin ve sirket iflas olur vallahi bende oyle dusunuyorum bu isin arkasinda ercanin oldugunu dusunuyorum ve bu gun ortaya cikar cevriye konusunda ayselin akrabasi ola bilir yanlis anladi sarki guzel olmus bayildim hep dinlerim ferhat gocerin sarkilarini beyeniyorum optum seni

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar canım iyi olmaya çalışıyorum. hastaneye gidip geliyorum o sebeple fazla sizlerle olamıyorum. bakalım neler olacak göreceğiz.

   kıyafetler de büyük değişim var Zehra pantolon giymiş yakışmış da. Özge kötü birisi İpek’e iftira atarsa vay haline.

 22. IR dedi ki:

  Senarist ne yazar bilmem ,omer ne tepki verir onuda bimem ,zehrayi suclayanlar ne olursa olsun suclamaya devam eder bu da bi gercek ama is cevirmek gibi gorunsede bazi seylerin soylenmemesi soylenmesinden daha uygundur ,soylenirse aks etkisi daha fesatli olur ,zehra soyleseydi ki buna hic firsatida olmadi cunku evliligi bu sirri cozmeye bagliydi bir an once ne olub bittiyini ve sevdigi kocasinin neden bu kadar yarali oldugunu ve bu konuda yaralarini sarmayi onemsiyordu omer buna musade etmeyecekdi o nedenle omer her ne kadar yanlis yapmasinida anlasa durumu duzeltemiyor ve yinede yanlis yapmaya meylli ve her an bir daha ayni hatayi yapa bilir ve bunun ornegi mehmet beyin is konusunda zehrayla yakinlasmasi ,yani zehranin passivligi olmasaydi azicik mehmete yakin dursaydi omer yine baska bi olay cikaracakdi o yuzden bazi seylri soylememek soylemesinden daha iyi olur ,omer izin vermeyecekdi ayse annesinden mahrum kalacakdi ,omerin yaralari devam edecekdi ,julidenin masum oldugu ortaya cikmayacakdi ,bahsendenin bu konularda sucunun ustu ortulu kalacakdi , tahir amcanin hayatini kayb etmesi kapali kalacakdi ,en fazla zehraya bagirir sinirini bosaltir ve ya ileri giderse bir sure kus kalir ,zehraninda bundan sikayeti yok ,zaten zehra kendinden baska her seyi dusunen biri ve sevimli olmasininda neden bu ,baskalri mutlu olsun o zehraya yeterli ,o sebepden zehra soylememekde en iyisini yapmis.ama mehmet konisunda son zsmanlar zehraya az kozgin diyilim ,baska erkeklerle mesafeli olursa cok daha iyi olacak .

  1. sesssss dedi ki:

   IR abi selam . Iyi yakşamlar . abi sizi gorunce coook sevindim ALLAH goker abi’den razi olsun

   EVET– GUNEŞ– HER –ZAMAN– PARLAK — KALACAK–
   Guneş .. Ziyali fikirler ve yol gosteren insanlardi..
   Hakikati duzluki korumak her insan işi deyil ‘ ner kişi işi’dir.. sağlik duzluk sizinle olsun ALLAHA
   Emanet olun ir abi…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.