Adını Sen Koy 3. Sezon 397. Bölüm Özeti (“ASLI”) 13 Kasım 2018 Salı Tv8

Burak 13 Kas 2018 Adını Sen Koy  0

Ali Yıldız’ın adamları tarafından kaçırılırken, Oğuz ve Azize de onların bulunduğu depoya gelmişlerdi. Ali siyah bir dolmuş içerisinde kaçırılırken Azize gördü ve peşinden gitmek istedi ama Oğuz adamlar silahlı olabilir, sen yaralısın diyerek Azize’nin gitmesine izin vermedi. Zaten atı alan üsküdarı da çoktan geçmişti. Ali o dolmuşla gözden kaybolurken, üzülen Azize’nin ameliyat yeri kanamaya başladı ve bayıldı.

Kamera açısından mıdır? Bu sahnenin devamı çekilmediğinden midir? Çekildiği halde montajda kaybolmasından mıdır bilmiyorum sahne devamı eksikti. İzlediğimiz Azize’nin fenalaşıp ağrısının olması, Oğuz’unda kanaman var deyip Tarık’ın spor arabası ile görüntüsünü gördük.

Olması gereken ise, Azize’nin ağrısının olup fenalaşıp bayılırken, Oğuz’un kanaman var dediğinde Azize’nin bayılmasını Oğuz’un onu tutmasını görmemiz ve Oğuz’un hemen telefon ile Tarık’ı araması ile Oğuz’un telefonu açması sonrasında da Tarık’ın spor arabasını ve telefon konuşmasını görmemiz gerekirdi. Böyle olsa daha iyi olmaz mıydı?

Tarık, Oğuz dan aldığı bilgilerle yolda dolmuşu gördü ve takibe başladı. Azize de baygın Oğuz’un dizinde yatarken Kılıç geldi ve onları gördü dokunma Azize me dedi kendi kendine.

Konakta da Jülide hanım, Asya, Yıldız salonda otururken, Asya Ali ile çekilmiş resimlerini gösterdi. Jülide hanım ilaçlarını almaya giderken Yıldız onun bu perişan haline güldü. Asya da gördü neden güldüğünü sordu. Yıldız da Ali ile olan güzel bir anımızı hatırladım dedi. Yalan. Sonra da bahçeye çıkma bahanesi ile önce Çakı yı aradı Kılıç’ın yakalanmadığını öğrendi. İhbarı yapan Yıldız dı ama Kılıç kaçmayı başardığı için yakalanmadı.

Sonra da adamları aradı. Adana ya gidecek araca ulaşıp ulaşmadıklarını sorunca, adam baskın yediklerini söyledi. Yıldız da Adana işi iptal polis peşinizdedir diyerek çocuğu güvendiğiniz birine teslim edin sizde toz olun dedi. Bu konuşmayı yaparken arkasından Jülide gelmiş ama konuşmayı duymamış. Hep öyle oluyor. Yıldız Oğuz dışında kimseye yakalanmıyor. Bakalım Oğuz nasıl yakalayacak Yıldız’ı.

Elmas, elmas, adın elmas ama sen hiç elmas değilsin. Kızını sokak ortasında dövmek ne demek? Bir de şimdi kapıya ilk gelene verecekmiş Zeliha yı. Vermezse ona kimse Elmas demesinmiş, verdi veriştirdi. Vakkas da bütün bunları gördü duydu. Zeliha genç ve güzel göz koydu adam. Birde anasının sokak ortasında ettiği lafları da duyunca bir de komşuların konuşmalarını duyunca Zeliha yı hepten eşi yapmaya karar verdi ona göre bu iş çok kolay olacaktı.

Sokak ortasında dedikodu yapan bu komşulara da ne oluyor? Zeliha hakkında olmadık laflar ettiler. Kızı evde kaldı diye anası kendini yerden yere vuruyor, nişanlı iken başka biri ile görüşmüş kız ondan nişanı attılar, Kızın günahı boynuna biraz iffetsiz dedi biri. Önce sen kendi günahınla uğraş, dedikodu yapma git evine otur ne yapıyorsan yap. Bulaşma insanlara bilip bilmeden. Kadına bak ya bir kalemde sildi Zeliha yı.

Zeliha da ağlayıp duruyor. Yeter ağlama artık Zeliha, Azize bir ağlıyor, sen bir ağlıyorsun hadi bende bizde katılalım oturak ağlayak, yok öyle ağlayarak işler çözülmüyor. Sil gözünün yaşını Zeliha silkelen kendine gel parmağındaki yüzüğü çıkar daha ne diye takıyorsun o yüzüğü parmağında? oturt ananı karşına anlat olanı biteni dinlerse ne ala dinlemez ise, suçlamasına da izin verme ağlayarak nereye varacak bu iş?

Zeliha yı odasına götürüp, seni bu saatten sonra kim alır? Kapımızı kim çalar? Adı çıkmış kızı kim ne yapsın diye kızına demediğini bırakmaz. Vakkas da pencerenin önünde konuşmaları dinleyip kendine pay çıkarır. Bu yavru ceylan senin kısmetindir deyip Zeliha’nın düşürdüğü tokasını cebine koyar.

Canan dan hesap soran Elmas, Zeliha’nın o adamla ne işi olduğunu sorar. Canan da Zeliha’nın kötü bir şey yapmadığını her şeyin bir yanlış anlaşılma olduğunu, Samet gibi sende Zeliha davranıyorsun Samet den aşağı kalır yanın yok o Samet’in hıyarlıydı bu da senin dedi. Elmas, Tarık’ı rezil etmek için ev adresini istedi Canan vermedi. İş yerine gitmek istedi Canan götürmedi ben getiririm dedi.

Ali’yi adamlar bir kadına teslim ettiler. Tarık da peşinde olduğu dolmuşun Ali yi başka araca aktarmış olabileceğini söyledi. Oğuz’a haber verdi. Azize bende gelmek istiyorum dedi. Hani Azize’nin kanaması vardı? Bayılmıştı, şimdi hiçbir şeyi yok gibi adamların peşinden gitmek istiyor. Azize kurşunla vuruldu. Oysa Oğuz sadece koluna aldığı bir çakı darbesi ile bir iki gün yatmış doktor Barış gelmişti. Azize kurşunla vuruldu bana mısın demiyor. Hem de kanaması olan bir hasta ambulansla hastaneye gitmesi gerekirken. Hadi ambulansla olmasın Oğuz’un Azize yi Barış’a teslim etmesi gerekirdi.

Canan Tarık ile konuşmak için şirkete gitti ama şirkete gelmemişti Tarık. Evine gitti ama evinde de yoktu. Son çare telefonla aramaktı aradı açtı ve Tarık şuan müsait değilim, ben seni sonra ararım dedi. Nasıl arasın adamların peşinde Tarık. Canan da mesaj yazdı Tarık bey lütfen beni biran önce arayın konu çok acil, Canan diye.

Sonra da eve gitti. Elmas Tarık’ı göremedi. Aramadı da diyerek, alnımıza kara lekeyi sürdü, çiçeğin balını da aldı neden arasın ki dedi. La havle. Şükran teyze sonunda yeter ama ağzından çıkanı kulağın duysun ben Zeliha ya güveniyorum. Bizim kızımız başımızı öne eğdirecek bir şey yapmaz dedi. İşte örnek anne Şükran teyze gibi konuşur. Elmas gibi değil.

Ali yi bıraktıkları kadın Ali yi aç bırakıp ona yemek vermeden kendisi Ali’nin karşısına geçerek kocaman bir tavuk yedi. Ali de baktı durdu kuzum ya. Kadın Ali öyle bakınca içeri gitti küflenmiş kuru ekmek getirdi sende bunu ye dedi. Ali de bu çok kuru deyince kadın bir bardak su getirip üzerine döktü ye dedi. Ali de yemedi. Çok iyiyse sen ye vicdansız kadın.

Yıldız adamları aradı bilgi aldı. Asya arkadan geldi yine yakalanmadı. Ali den bir haber var mı diye sordu yoktu haber. Yıldız, Ali bulunacak, Oğuz onu getirecek, Emir gibi olmayacak dediğinde Asya ne demek istiyorsun diye sordu. Anneannemin yanında böyle konuşma hastalanmasını istemiyorum, Oğuz abim de böyle söylediğini duymasın dedi ve gitti.

Selin Koray ile dışarı çıktılar. Selin yolda hep arkasına baktı. Korkuyor Selin. Koray da evinin anahtarını verdi ama Selin kabul etmedi. Koray arkadaşında kalacaktı. Salim amcaya götürdü Koray Selin artık onda kalacak.

Tarık adamın evinin önünde beklerken Oğuz geldi. Arkasından da Azize. Azize adresi nerden biliyordu ki? Oğuz’u takip edip geldi diyelim de. Dolmuştan inip taksi bulup Oğuz’un aracına yetişmesi mantığa uygun değil ama uysun bakalım. Geldi de ne oldu Ali diye bağırırken adamı kaçırdı. Tarık peşinden gitti. Adam mavi bir şey düşürdü Tarık ondan adamı bulmayı planlıyor.

Canan da Tarık’ı aradı açmayınca da Elmas demediğini bırakmadı.  Bu saatten sonra seni kimse almaz dedi. Bu koca merakı nedir ya? Evlenip de mutsuz olacağına, boşanacağına, dayak yiyeceğine, evlenmesin kızlar. Evlenmesin Zeliha. Dünyanın sonu değil ya.

Azize de Oğuz’a kızıyor. Bana engel olmasaydınız oğlumu ben kurtaracaktım dedi. şu yaralı halinle hareket halindeki araçtan oğlunu nasıl alacak kurtaracaktın Azize? Sizin yüzünüzden neden engel oldunuz bana diyerek Oğuz’un yakasına yapışarak sarstı Oğuz’u Azize.

 

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Adını Sen Koy 3. Sezon 397. Bölüm Özeti (“ASLI”) 13 Kasım 2018 Salı Tv8” üzerine 8 yorum

 1. ALI iranli dedi ki:

  Her zadin tezesi dostun köhnesi
  selam a köhne doslarim benim
  allah haminizi gorusun…
  allaha emanet olun::
  Eski doslarim : Asli hanim
  xanim peri
  sağlikla kalin…(ali–iran)

 2. peri dedi ki:

  Aslıcım yine guzel olmuş eline,kalemine sağlık,iyi ki izlamiyorum çok sinir bozucu olmuş,elmas gibi birini allah hiç kimsenin başına vermasin,bu kadar dizi izladim birini kaçırıb aç bırakanı da ilk defa göruyorum hele de bi çocuk,bu neyin kafasi senarist.

  1. aslı dedi ki:

   iyi akşamlar pericim,
   teşekkür ederim sağ olasın. Amin. Dizi şuan yayınlanmıyor.

 3. aslı dedi ki:

  Hanım ablamı, K.Azeri arkadaşımı göremedim iyisiniz inşallah.

 4. xanim dedi ki:

  aslim canim arkadasim benim diger sayfada yorumunu okudum ailene sana cok gecmis olsun ALLAH sifalar versin cabuk IYILESIRSINIZ INSALLAH bende iyim ailemde iyi babam ise gidiyorya yarali parmak vardi calisirken ayaki sisir tikisleri acilacak diye korkuyorum hali dokumada guzel gidiyor analizde cok guzel olmus ALLAH razi olsun cok yorma kendini seni cokkkk seviyorum ALLAH rahatlik versin seher ablacim sizede iyi geceler tatli ruyalar

  1. aslı dedi ki:

   Canım benim sağ olasın sorma, tüm aile hasta olduk. Ailenin iyi olmasına sevindim. Baban fazla yormasın kendini mümkünse oturarak iş yapsın dikkat etsin kendine. Sende kendine dikkat et canım görüşürüz kolay gelsin.

 5. Seher dedi ki:

  Ellerine sağlık canım benim fikrim diziyi bitirmek için uğraşıyorlar.yorulmadan pat diye bitsin.bu sezon akıcı diye sevindik.sacmalamaya basladilar.yildizixi nasıl kimse anlamiyor duymuyor biz oğuz Azize dedikçe zelihayı daha çok izliyoruz.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Sehercim, evet dizi bu sezon akıcıydı ama ne yazık ki yayınlanmıyor şuan bugün yayınlanmadı pazar günü yayınlanacakmış, ondan sonrasında neler olur bilmiyorum. Dizi devam ama kanal yok.

   Sen Oğuz Azize diyorsun da 🙂 Bende Tarık’ı görmek istiyorum ne yapacağız 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir