Adını Sen Koy 3. Sezon 394. Bölüm Özeti (“ASLI”) 08 Kasım 2018 Perşembe Tv8

Burak 10 Kas 2018 Adını Sen Koy  0

Kılıç, Azize’nin defterini bulup okuduğundan beri çok bilgiye ulaştı. Ali Azize’nin oğlu değildi. Azize evlide değildi. Yetiştirme yurdunda büyümüş kimsesiz evsiz biriydi. Azize 18 Yaşına gelince yurttan ayrılmak zorunda kalmış, sonra da bir şekilde yolu Emir ile yani şimdi ki adı Ali olan Emir ile karşılaşmış onu bulmuş ve sahiplenmiş, büyütmüş. Etraftan tepki almamak içinde bir doğum belgesi hazırlatmış. Kılıç o belgeye ulaştı ve sordu babası kim diye o kağıdı gören görevli bu belge sahte, bu kadın bu çocuğun annesi değil dedi. Kılıç da bu sayede Azize’nin herkeslerden sakladığı sırrını öğrenmiş oldu.

Kılıç da Azize ye kafayı takmış durumda. Azize Kılıç’a göre değil. Ama Kılıç Azize yi sevmiş bir kere.

Zeliha ayak bileğini incitmiş. O küçücük banyodan kaçmayı düşünmüş, o sahneyi görmek isterdim nasıl kaçmaya çalıştığını? Nasıl düştüğünü bileğini incittiğini. Samet den kurtardı Tarık, ona teşekkür edeceği yerde kaçmaya çalışıyor. Tarık buz getirdi koymadı. Tarık da eğer buzu koymazsan orası şişecek, ödem oluşacak, canın daha çok acıyacak, buradan da gidemeyeceksin deyince buzu koydu. Ayağı acıdığı için ağlıyor gibi görünse de Zeliha’nın yüreği acıyor onun için ağlıyor, bilek ağrısı bahane.

Selin’in kocası Peker de borç yapmış eve haciz gelmiş. Selin bir süreliğine erteletmeyi başarmış ama para ödenmez ise, nesi var nesi yok, gidecek. O telefonda konuşurken Koray duydu. Yardım edecek kesin.

Oğuz, Azize’nin hastanede güvende olmadığını düşündüğü için arkadaşı Barış ile konuşarak eve çıkıp çıkamayacağını sordu. Bir gece daha kaldıktan sonra doktor kontrolünden geçecek ve eve çıkacak Azize. Aliş ise annesini çok özlediği için uyumuyor. Oğuz eve gelince onunla konuştu ve annesini getireceğine ama kendisinin de uyumasının gerektiğini söyledi. Aliş de kabul etti. Asya ile gidiyorlardı ki Jülide hanım bizi öpmeden mi gideceksin deyince, Ali hepsini tek tek öptü. Kendi kanından, canından Aliş, kan çekiyor. Gökte ararken yerde buldular ama haberleri yok. Haberleri olmadan bile böyle sevip kucak açtılar. Ya birde haberleri olsa neler yaparlar Allah bilir.

Azize hastanede son gecesi ve yanında Aysel kalıyor. Dertleştiler, bu olay sayesinde Ali yi konaktakilerin öğrenmesi Azize’nin içini rahatlattı. Ne zoruna giderse hakkında hayır odur ya Azize’nin ki de tamda ondan oldu. Her ikisi de Oğuz’u, Ali yi sahiplenmesini sevdiler. Kapının önünde de Ejder nöbet tutuyor. Ejder iyi çocukta saf çocuk. Çok iyi niyetli, üç fincan kahve içti uyumamak için ama maşallah horul horul uyuyor kapı önünde güya nöbet tutuyor. Kılıç da temizlik görevlisi olarak kılık değiştirmiş hastane içinde. Ejder uyuduğu için görmedi.

Oğuz ile Jülide birlikte hastaneye geldiler ve Jülide hanım Azize ye konağa gelmesini orada kalmasını söyledi ama Azize kabul etmedi. Bir de Aysel konuştu Ali seni konakta bekliyor deyince önce konağa gider Ali yi alır öyle evimize geçeriz dedi. Öylelikle Azize konağa gitti. Kılıç da onları takip etti gördü Azize’nin konağa girdiğini. Misafir odasını hazırlamışlar Azize için ama Azize kabul etmedi. Müştemilatta kalırız biz dedi oraya geçtiler.

Ali, Asya’nın odasında uyuduğu için Oğuz onu uyandırmaya gitti ama kıyamadı. Saçını okşadı sevdi. Boynundaki benini fark eder sanıyordum ama fark etmedi. Şimdi fark etse de bir anlamı yok Oğuz için ama küçük bir bilgi, bir ip ucuna ulaşmış olsa anlarda şimdilik anlamıyor Emir diye aradıkları çocuk aslında Ali ve evlerinin içinde kucağında. Kader işte önce bir hırsız olarak girdi şimdi bir misafir olarak sonra da torun olarak o evde olacak Aliş.

Zeliha, Tarık’ın telefonu çalması ile uyandı. Gitmek istedi. Tarık da gidebileceğini ama tek bir şartı olduğunu artı ve eksilerini söylemesini istedi. Tabi öncesinde Zeliha ya senin hayatında hiç mi bir şey yok? Sevdiğin biri, bir hayalin, gelecekten bir beklentin, bu kadar mısın? diye sordu. Cevap yoktu Zeliha da. Sonra Tarık başladı artılarını sıralamaya.

Tarık bunu yapınca aklıma siteden Rada arkadaşım geldi. O da bu sahneyi izlediğinde benimle aynı şeyi düşündüğüne eminim. Bir kere daha emin oldum ki bu siteyi dizi ekibindekiler takip ediyorlar. Benim söylediğim bir çok şeyi dizide gördüm bunu da görmüş oldum böylelikle 🙂

Tarık’ın gözünden Zeliha’nın artıları, Zeliha; şahane bir kız, sahici, maskeleri yok, utangaç..

Eksileri; güvensiz, korkak, naif, tabi bunu kabul etmeyen Zeliha ekledi ben mi naifim, siz şuna ölmeyi bile beceremeyen bir sakar, aptal, kafasız, zavallı, Tarık da bu eksilere kendine çok yükleniyorsun, çok fedakarsın dedi.

Zeliha da isyan etti ve silgiyi alarak sildi ve hayatı böyle artılara ve eksilere bölerek bir şeylerin değişeceğine mi inanıyorsunuz? Değişmiyor işte değişmiyor dedi. sen değişmeyeceğine inanır çaba sarf etmezsen Zeliha hayat değişmez. Ağlamayan çocuğa kimse durduk yere meme vermez. Sen çalışıp kazanacak alacaksın. Yemek mi yemek istiyorsun malzemeleri bir araya getirip pişirmen gerek. Hazır mı alacaksın para gerek, para içinde çalışmak gerek. Yok öyle kimseye oturduğu yerden ekmek.

Tarık da silinen temiz tahtaya en başa eksiye hızlı ve öfkeli yazdı ve diğer sildiği eksilerini yeniden yazdı. Bunu yaptı ki kendisinin eksik yanlarını görsün eksik yanlarını artıya çevirsin Zeliha.   

Zeliha, kalemi eline aldı ve Tarık’ın Zeliha ya göre eksilerini yazdı. Tarık’ın Zeliha’nın gözünden eksileri; bencil, kendini düşünen, insanları aşağılayan, kaba bir adam mış Tarık. Hadi be ordan sende bu yazdıklarını Samet için yazsaydın tamam Samet’i çok güzel özetledin derdim ama bunları Tarık için yazman hiçde doğru olmadı. Tarık bu yazdıklarının tam tersi, bencil biri değil, kendini düşündüğü kadar çevresinde ki insanları da düşünen iyi biri Tarık. İnsanlara karşı çok kibar ve nazik, hele bayanlara karşı daha hassas yardım sever biri Tarık.

Tarık Zeliha yı kendisine getirmek için, kendi ayakların üzerinde durmaktan korkuyorsun, terk edilmeyi de dünyanın sonu sanıyorsun dedi. Doğruları söyledi Tarık. Sen tam bir korkaksın diyerek noktayı koydu. Zeliha bu yaptığınız işkence diyerek banyoya gitti kendini oraya kilitledi. Kendi kendine demek ben korkağım öyle mi diyerek birini aradı bakalım Zeliha kimi aradı?

Samet bir arkadaşının yardımı ile Tarık’ın evini bulmuş geldi. Bakalım neler olacak?

Kılıç, Azize yi arayarak sırrını bildiğini söyleyince, Azize benim sırrım yok dedi. Kılıç da madem herkesin bilmesinde bir sakınca yok tamam dedi. Aliş de Oğuz amcası ile salonda resim yaparak eğleniyorlar. Oğuz bir araba resmi çizdi Ali beğendi. Oğuz da isterse oyuncağını da alabileceklerini söylediğinde, Ali benim bir arabam var ikincisine gerek yok dedi. gönlü tok Alişim benim seni seviyorum Ali. Sen çok tatlı, çok akıllı, çok zeki bir çocuksun maşallah sana. Yıldız da var yanlarında. Oğuz’a telefon gelince içeri geçti Ali ve Yıldız baş başa kaldılar.

Yıldız, küçücük çocuktan kıskanıyor Oğuz’u ve Oğuzdan uzak duracaksın diyor Ali ye, Ali de Oğuz amca deyince, Yıldız Ali yi kolundan tutup sarsarak ne amcası be ne amcası, Oğuz senin gibi bir sümüklünün hiçbir şeyi değil dedi. Annenle bir daha bu eve gelemeyeceksiniz, Oğuz’un yüzünü göremeyeceksiniz dedi.

Oğuz gördü ve yanına gelerek Ali yi içeri göndererek, Yıldız’a ne yaptığını sordu. Yıldız da, gelecekteki hayatın benim, bana ilgi göstermen gerek, ben senin nişanlınım dediğinde, Oğuz madem öyle bütün bunları sen benim nişanlım olduğun için yapma hakkı görüyorsun, öyle ise artık nişanlı değiliz diyerek parmağındaki nişan yüzüğünü çıkarıp Yıldız’a verdi Oğuz.

Kılıç, Azize ile konuşarak tüm gerçekleri bildiğini söyledi. sevgilim olmanı istiyorum yoksa Ali yi senden alırlar gerçeği söylerim diyerek tehdit etti.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Adını Sen Koy 3. Sezon 394. Bölüm Özeti (“ASLI”) 08 Kasım 2018 Perşembe Tv8” üzerine 11 yorum

 1. Anonim dedi ki:

  Bir de kilicla ugrassin azize simdi napacak meak ediyorum azizenin yuzude bir gulmedi bu ne ya

 2. peri dedi ki:

  Aslıcım eline sağlık,çok teşakkurlae yazdiğin için,yalnız ban bi sahne gormuştum yıldız azizeye şırıngada ilac vermak istiyordu sonra ne oldu?

  1. aslı dedi ki:

   O sahnenin devamı olmadı canım, eksilti yapmışlar. Yada devamını çekmeyi unutmuşlar.

   o sahneden sonra ne oldu görmedim. Bana göre Polisler hastanede Kılıç’ı ararken Yıldız da sesleri duyunca şırıngayı sakladı, odaya polis bakmıştır, Yıldız da dışarı çıkmıştır şırıngayı seruma katamadı Yıldız. yani seyircinin hayal dünyasına bırakılmış bir sahne.

 3. K.Azeri. dedi ki:

  Gûnaydin arkada$lar.Aslim te$ekkúr ediyorum canim. Hanim abla hakli,kdndine, uyku rejimine dikkat et.Bu Zeliha artik sinir etdi.tam da samet için diyilecek laflari Tarika dedi.Kiz resmen aklini kaçirmi$.

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim canım, dikkat etmeye çalışıyorum. Zeliha o sözleri Tarık’a söyleyerek aslında Samet’e olan düşüncelerini söylemiş oldu. Ön hazırlık olmuş oldu. Tarık bunu Zeliha ya yaparak onun kendine gelmesini sağlamış oldu. Bir daha ki Samet ile olan karşılaşmasında Samet’e buna benzer sözler söyleyecektir. Daha da fazlasını Samet hak ediyor.

 4. xanim dedi ki:

  gunaydin canlarim benim nasilsiniz ben ise gidiyorum hepinizi cokkkk seviyorum islerinizde kolay gelsin ALLAH yardimciniz olsun ailenizlen hayirli mutlu hafta sonlari dilerim :))

  1. aslı dedi ki:

   Sana da kolay gelsin canım. boynun için önlem almayı unutma.

 5. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Aslıcım.teşekkür ederim.analizleri heyecanla beklesek de bir gün geç kalanda özlesekte geceler uykusuz kalmanı, sana zarar gelmesini istemeyiz. kendine dikkat et canım kızım.Ben bir şeyi anlamadım.Müctemilat evden bir kadar aralı olmuyormu?Hedye abla Azize ile müctemilata geçtiler yerleşmek için.Oğuz Aliyi ora kadar kucağındamı apardı? İyi geceler.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, teşekkür ederim canım ablam benim sağ olasın. Zaten istesem de gece uykum olunca uykuya yeniliyorum yazamıyorum. Beden otomatik devreleri kapatıyor yeter artık diye 🙂

   Evet ablacım müştemilat, konağın dışında küçük bir evdi hani dikiş makinasını oraya koymuşlardı. işte orası Oğuz Ali yi kucağında götürdü. konak için den açılan kapısı da olabilir o kadarını bilmiyorum ama teras merdiveninden geçildiğini görmüştüm. Oradan geçmiş olabilir kestirmeden.

 6. xanim dedi ki:

  aslim canim arkadasim benim analiz gercekten cok cok guzel olmus eline yureyine saglik ellerin dert gormesin yazdiklarinda haklisin ALLAH razi olsun senden evet sen ne dediysen dizide cikti senin adina mutluyum basarilarin daimi olsun seni cokkkk seviyorum ALLAH rahatlik versin iyi geceler tatli ruyalar

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim canım, sağolasın sana da kolay gelsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.