Adını Sen Koy 3. Sezon 392. Bölüm Özeti (“ASLI”) 06 Kasım 2018 Salı Tv 8

Burak 07 Kas 2018 Adını Sen Koy  0

Azize hastanede kalbi durdu ve doktorlar zamanında müdahale yaparak yeniden kalbini çalıştırdılar. O esnada Azize başka bir aleme geçti, Geçmişi Yiğit’i ilk bulduğu ana gitti. ormanlık alanda sisler arasında küçük bir bebek ağlıyordu. Kimse yoktu etrafta Azize de ağlıyordu o da kimsesizdi. Birbirlerine yoldaş oldular Azize Yiğit’i böyle bulmuş bunu bu sayede öğrenmiş olduk.

Azize’nin kalbi yeniden çalışınca, doktorlar rahat bir nefes aldılar ve hastayı dinlenmesi için yalnız bıraktılar. Doktor Barış, önce Aysel ile sonra da telefonda Oğuz ile konuştu. Oğuz hastaneye gidecekti, Aliş beni de götürür müsün? Annemi görmek istiyorum dedi.

Zeliha, Samet ve annesi yüzünden bunalıma girmiş kendisini öldürmek için bir inşaatin tepesine çıkmış. Yaşadıklarını, ona söylenen ağır sözleri tekrardan hatırladı. Bir de Salim amca, gazete de genç birinin intihar etmesine üzülmüş ve yazık demişti. Zeliha da o zaman kimbilir ne derdi vardı deyince, Salim amca, dertsiz insan mı var? İnsan hem bu dünya için, hemde ahiret hayatını kazanmak için çalışıyor. İntihar ederse, hem bu hayatını, hemde ahiret hayatını kaybeder dediğini hatırladı. Tarık yetişti Zeliha bayılırken tuttu.

Yıldız Ali ye elma vermek istedi ama her şeyi istemediği gibi elmayı da istemedi. Oğuz geldi ve Yıldız’a kibarca sende yoruldun git dinlen dedi. Bunu demesi suç oldu. Yıldız bu nedemek oluyor diye sinirlendi. Bir ben mi fazlayım burda? Benden kurtulmaya mı çalışıyorsun sen diye kızdı. Oğuz da; sadece git dinlen dedim diye sakince karşılık verdi ama Yıldız’ın anlamaya pek niyeti yok. Oğuz içeri geçti. Yıldız da kendi kendine beni senden alan ne varsa gözünün yaşına bakmam bu çocukta olsa dedi. elinde bıçak vardı masaya fırlattı.

Yıldız’ın ruh hali hiç iyi değil. Kullandığı ilacı varmış onu da kullanmıyor, sinirleri baya yıpranmış durumda eli titriyor robot gibi duygusuz, ruhsuz birine dönüşüyor Yıldız. Asya ile kalan Ali çikolatalı süt içmeyi kabul etmiş onu hazırlamak için mutfağa giderken, evden gitmek üzere olan Yıldız’ı gören Asya bir süre Ali ye bakar mısın? dedi. Yıldız da tamam dedi. Ali odadan çıkınca onu durdurup annen öldü, seni bırakıp gitti dedi. Ali de yalan söylüyorsun annem bırakıp gitmez deyince, annen geberdi dedi.

Oğuz dışarı çıkmıştı bir şey unuttuğunu fark etti geri döndü. Ve Ali ile Yıldız’ın konuşmalarına bizzat tanık oldu. Bıktım artık sizin gibi şımarık veletlerden, bir sen, birde Emir, kurtulamadım sizden dediğini Oğuz hep duydu. Bu kadar da vicdansızlık duygusuzluk olmaz ki. Yıldız evlense çocuğu olsa sevgisizlikten öldürür resmen. Yıldız dan anne olmaz.

Oğuz, Ali ye annen gayet iyi sadece biraz hastalanmış onun için hastanede ama iyi bir şeyi yok dedi. Ali de annesine gitmek istedi. Oğuz Ali yi de hastaneye götürecek. Ali odasına geçip hazırlanırken, Oğuz da Yıldıza seni bir daha uyarmayacağım, bu çocuğu üzecek, incitecek bir şey yaparsan bunun hesabını verirsin dedi. Yıldız da evden çıktı. Yolda taksi beklerken biri için duran taksiyi kendisi binerek müşteriyi iterek dışarda kalmasını sağladı.

Samet de şirkette beklemekten sıkıldı Tarık’ın ev adresini istedi. Selin vermedi. Koray geldi onunla da tartıştı. Muhallebi çocuğu diyerek Koray’ı kışkırtmaya çalıştı ama Koray tuzağa düşmedi.

Kılıç da Çakı dan muhtarlığa giderek Azize’nin ve oğlunun kimlik bilgilerini alıp gelmesini istedi.

Zeliha Tarık’ın evinde ve Tarık’ın evi Elimi Bırakma dizisindeki Tarık’ın evi. Bu evi iki dizi ortak kullanıyorlar eşyalar hep aynı. Zeliha hayatım mahvoldu her şey bitti deyince, Tarık da yaşadıkların zor seni anlıyorum ama her şey öyle hemen bitmez dedi. her şey bitti derken bakmışsın hayatına yeni bir şey çıkmış dedi. Ve sordu, sen suçlu olduğunu düşünüyormusun? Zeliha da başını salladı hayır diye. Tarık da, o seni suçlayan insanlar gün gelecek hata yaptıklarını anlayacaklar, sen onlara inat karşılarına çıkıp gözlerinin içine bakmalısın, gün gelecek onlar senin gözlerinin içine bakamayacak.

Zeliha da siz karşıma çıkmasaydınız diyerek ağladı. Zeliha burada hala Tarık’ı suçluyor, Samet’i savunuyorsa çok hata eder. Tarık Zeliha yı ömrünün en büyük hatasından kurtardı. Belki de ilerde Samet den yiyeceği dayaklardan kurtulmuş oldu. Koray Tarık’ı aradı Samet’in şirkete geldiğini adresini istediğini söyledi.

Zeliha biraz dinlendikten sonra duvardaki saati gördü ve geç oldu diyerek eve gitmek için ayağa kalktı ceketine baktı bulamadı. Tarık onu kuru temizlemeye vermiş birazdan gelir, bu halde gitme hiç iyi görünmüyorsun dedi. Zeliha gitmek istedi ve bayıldı Tarık onu bir kere daha tuttu.

Asya ile Ali çok iyi anlaştılar. Hediye abla dolma yapmış, börek yapmış, Ali istemiş annesi dolmayı sever diye. Yemedi anneme götürelim deyince, herkes duygulandı. Sen ye içerde var ben annen için çorba yaptım dedi. Asya Ali ye börek yemesini hediye ablanın börekleri insana parmaklarını yedirecek kadar güzel olur ye ve sen karar ver deyince Ali börekten yedi.

Oğuz çalışma odasındaydı. Yıldız’ın arkadaşı Sinem aradı barışın dedi Oğuz da yaptıklarının bedelini ödüyor diyerek olmaz dedi. Ali geldi. Çorba hazır deyince Oğuz da ben de çorbayı götüreyim soğumadan dedi. annesini düşünen seven Aliş. Allah herkese böyle hayırlı evlat nasip etsin amin.

Zeliha kendine geldi. Açlıktan bayıldığını düşündüğü için Tarık ona yiyecek bir şeyler hazırlamış. Zeliha gitmekte inat edince, Tarık inat etme benimde sicilim pek parlak değil dedi. Bende inatçıyım dedi. yemek yemeden göndermedi.

Yıldız Azize yi öldürmeyi kafasına koymuş hastaneye gitti. Odada yoktu Azize çıktığını düşündü ama testler için götürmüşler. Geleceğini bir hemşireden öğrendi. dışarı çıkıp bekledi Azize geldi hemşire sakinleştirici verdi Azize uyurken Yıldız odaya girdi eli ile boğarak öldürmek istedi. Ama bunu yapamayacak çünkü, Oğuz da çorba getirdi hastaneye.

Kılıç, Azize hakkında araştırma yaptırdı Nüfus müdürlüğünde çalışan bir tanıdığı varmış. Azize hiç evlenmemiş. bunu biliyorduk zaten. Daha doğrusu tahmin ediyorduk yanılmadık.

 

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Adını Sen Koy 3. Sezon 392. Bölüm Özeti (“ASLI”) 06 Kasım 2018 Salı Tv 8” üzerine 34 yorum

 1. xanim dedi ki:

  hayirli aksamlar aslim canim arkadasim benim babannen icin cok uzuldum ALLAH rahmet eylesin mekani cennet olsun benim ananemi gordum hayatda cok acilar cekmis gun yuzu goremedi kan sizdi beynine oldu babaannem de ben 7 yasimda iken oldu ben az gordum dedemlerin hic biri yok onlarda olduler sen yoktun bu gun merak etdim ozledim evdekiler nasil kardesinin durumu nasil iyilestimi birtanem ALLAH yardimcin olsun

 2. xanim dedi ki:

  hayirli aksamlar radam hos geldin hep iyi mutlu ol bizde cok iyiz ben ise basladim seni gordum cok mutlu oldum tatlim seni ve senin neseli yorumlarini baya cok ozledim senin gunun nasil geciyor iyiki geldin evdekiler nasil :))

 3. Rada dedi ki:

  Gunaydinnn hayirli cumalar. Nasilsiniz? Arkadaslar hosbuldum bende sizi gordugume sevindim oyle ozlemisim ki. O kadar iyi geldiniz ki bana. Kiz Aslim sen galiba alis gibi yigite de o kadar alismissin surekli ali yerine yigit yaziyorsun. SAK seni buyulemis. Bu arada SAK da durumlar nasil? Bitire bildin mi analizleri?

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar Radacım hoş geldin, seninle sohbet etmeyi çok özledim. Sen hep böyle gel benim yanlışlarımı, söyle seni seviyorum. sen söylemesen farkında bile değilim. Cidden Ali ye Yiğit demişim 🙂
   Her gün o diziyi seyredip analizi yazınca Ali oldu sana Yiğit. O da çocuk o da her ikisi de çocuk ve her ikisi de sevdim ben. SAK beni fena büyüledi. İzlerken ağlıyorum yazarken de öyle Vedat’a üzülüyorum Nefes e de SAK da durumlar şuan 19. bölüme geldim kaldım bakalım yetişecek inşallah. işin garip tarafı nereye baksam Nefes’in reklam afişi var dışarılarda. ya ben yazı ile çok ilgilendiğimden öyle yada Nefes çok sevildi artık bilmiyorum. bugün dışardayddım ve büyük büyük afişlerini gördüm her yerde 🙂
   normalde şimdi 29. bölüm yayınlandı ben 19 dayım 10 bölüm var. yazmam gereken.

 4. Hanım abla dedi ki:

  İyi akşamlar.Hoş geldiniz köhne dostlar sefa getirdiniz.nasılsıniz.Rada,Betul,Peri ne iyi etdiniz de geldiniz.Son aylarda üçünüzün birlikte geldiyinizi hatırlamıyorum.sevindim.özletdiniz kendinizi.Hatta sayfalar da özlüyor.Arada görünün kısa bir müddet için olsa bile. hoşca kalın.

 5. xanim dedi ki:

  pericim gunaycim sizler nasilsiniz

 6. xanim dedi ki:

  hayirli aksamlar arkadaslarim ben geldim nasilsiniz aslim birtanem ananenin iyi olmasina cok sevindim hep iyi mutlu olsun ellerinden opuyorum sende hep mutlu ol guzel yurekli arkadasim benim benim ananem yok cok sanslisin ellerinden opuyorum ALLAH islerinde yardimcin olsun hanim ablam birtanem benim nasilsin polat amcam nasil k azeri ablam nasilsin betulum radam hos geldiniz nasilsiniz cok ozledim ve merak etdim seher ablam nasilsin bende nurbanu ve zehranin dogum gunleri kutlu olsun :)))

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar canım, teşekkür ederim canım. Anneannem var çok şükür. Benimde babaannem yok hiç tanımadım canım.

 7. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi ak$amlar arkada$lar.Rada ho$ geldin.Nereye kayb oldun kiz,nasilsin?Çocuklar nasil? Betül sen nasilsin?iyimisin?

 8. Rada dedi ki:

  Iyi aksamlar nasilsiniz arkadaslar? Ben geldim ama diger sayfalara bakamadim sitedeki son durumdan haberim yok o yuzden ben olmayali neler olmus bilmiyorum. Aslim eline saglik. Siz yildizin alevin yattigi timarhaneden kactigini bilmiyormusunuz? Alev kervansurenlerden bol bol anlatmis deli arkadaslarina yildizda ordan takmis kafayi bu yeni kervansurene.

  1. aslı dedi ki:

   iyi akşamlar hoş geldin canım nasılsın? çocuklarla okul okuyorsun yeniden 🙂
   Alev, intikamını alsın diye Yıldızı gönderdi diyorsun. Daha Alev den kurtulamadık desene.

 9. Betül dedi ki:

  Eline sağlık oğuz iflas etmeyeceğine göre desene yıldızdan kurtuluş yok asli

  1. aslı dedi ki:

   Oğuz iflas etmez de, Yıldız dan ayrılacak Oğuz, nişan yüzüğünü çıkarıp vermişti fragmanda bakalım neler yapacak Yıldız? Sen nasılsın Betül, kaç zamandır yoktun.

 10. aslı dedi ki:

  Arkadaşlar benim dışarda biraz işim var çıkıp dolaşıp hava alayım anarneme uğrayayım sonra da dizinin yeni bölümünü yazarım artık görüşürüz.

 11. aslı dedi ki:

  Günaycım aramıza hoş geldin en aşağıda ki yazan yorumunu okudum ona cevap olarak yazıyorum. Analizi beğenmene sevindim. dizinin trt 1 den beri ilk bölümünden bu zamana kadar ki bütün bölümlerin analizlerini yazdım sitede var okuyabilirsin.

  Daha da iyi öğreneceksin sitemizi. Dizi biter bitmez arkadaşlar burada toplanıyorlar doğru ama ben analizi hemen dizi biter bitmez burada yayınlayamam. o kadar süpermen değilim 🙂
  Yazmak için zamana, internete ihtiyacım var. yazdıktan sonra siteye ekliyorum. bazen gecikmeler olabiliyor, internetimin tam çekmemesi, anarnemin yanında olduğumda orada internetin olmayışı bazen yazıyı geciktirse de yazar yazmaz siteye ekliyorum canım.

  şimdi görebiliyorsun ne güzel yeniden aramıza hoşgeldin ❤❤❤❤❤❤❤❤

 12. peri dedi ki:

  Merhaba arkafaşlar,aslıcım çok guzel olmuş,eline sağlık,emek verib yazdığın için çok teşakkurlar.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Pericim, teşekkür ederim.

 13. K.Azeri. dedi ki:

  Gûnaydin arkada$lar.Hanim abla haklisiniz,bu konagin havasindan ola bilir:-)Yildiza hiç biri çatmayacak.Nurbanu ile Zehrani ben de tebrik ediyorum,hep mutlu olsunlar. Seher hanim haklisiniz bu kizin bu kadar aglamasi çan sikici oldu artik.

 14. aslı dedi ki:

  Herkese iyi geceler arkadaşlar sabah görüşürüz mesajlara sabah bakacağım. Herkese iyi uykular bana da 🙂

 15. Seher dedi ki:

  Ellerine emeğine yüreğine gönlüne sağlık aslicigim gene çok güzel yazmışsın hakikaten çok güzel olmuş

 16. Seher dedi ki:

  Hayırli geceler arkadaşlarım.asli aslı uğramışsin yorulmuşum emek vermişsin vede güzel olmuş ellerine emeğine yüreğine bileğine sağlık.evet konak deli dolu ama hiç biri yıldız kadar değildi ve itici değillerdi değmeden sevimsizdi ama hani derler ya cenneti görmeyen cehennemi yurt sayar diye yıldızı görünce onlar sevimli gelmeye başladı bana birde hangi akil adam öldürecek elini kolunu sallayarak çıkacak hastaneden Oğuzlar evlenecek delildir ne yapsa yeridir imajı mıdır acaba bu Zeliha baydi gene çok uzatmasalar bari çünkü sıkılmaya başladık artık zır zır aglamasindan.birde genç bir kız hiç kimsesi yokmuş gibi yabancı bir erkeğin evinde kalmasi normalmi haftalık dizilerde bu çok oluyorda bu dizide yakışık almadı bence hadi kaldı cananda kalabilirdi salimin evinde kalabilirdi.aman Nazmiye hanım dikkat biraz mantık ama konuların uzamamasi güzel inşlh klicıda çok uzatmasalar bari belli şantaj yapacak azizeye.oda bir ayrı konu aranan katil zanlısı çok kolay giriyor çıkıyor her yere neyse kızlar hayırlı geceler aslım tekrar ellerine saglik

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Sehercim,
   Teşekkür ederim canım. Yıldız rolünün hakkını fazlasıyla veriyor. taam oturmuş her hali ile. Alev başkaydı o ilkti belki de ondan onu hiç unutmayacağız. Güzeldi de Yıldız dan Alev daha güzeldi. Zeliha bir daha Samet der ağlarsa o kızın kafasından aşağıya soğuk suyu ben dökerim kendine gel diye. o kadar hakareti ye daha Samet de. Yok kalmadı bitti Samet tükendi yok finiş. Tövbe ya sinir ediyor Zeliha’nın Samet de Samet demesi. Deyse de içim yanmasa bari.

   Tarık’ın yanında kalması bana göre normal. Şöyle ki, Canan ve Salim amcalarda yada kendi evinde kalsa dirlik vermeyecekler kıza. Annesi baştan başının etini yiyecek. en sakin kafasını toplayacağı yer orası hem Zeliha’nın intihar ettiğini kimse bilmiyor. Tarık biliyor o kurtardı o bir sır olarak kalacak aralarında. O yüzden Zeliha’nın aklını başına toplaması için Tarık gibi aklı selim düşünen birinin yanında kalması en iyisi.

 17. Hanim abla dedi ki:

  Adımı yazmayı unutdum.Bir de dün Nurbanunun ve Zehranın doğum günleriydi.Onlara sağlıklı uzun ömürve başarılar diliyorum.

 18. Anonim dedi ki:

  Merhaba gönlü güzel insanlar.Aslıcım analiz için sağ ol güzeldir. Peki neden bu dizide konağın erkeklerine aşık olan kızların hepsinin psiholojisi pozuk.Alev,Defne,Müge, bu da Yıldız.Deli yığıncağı sanki.Bir de qonakta her kes yetim öksüz. yaşlı bir Jülide hanımdır,onun da evlatları yok.bir az garip.Bunlar ötüşer.canım kızım esas senin işler nasıl gidiyor.anannen kardeşin nasıllar,daha iyilermi.Allah ömrün boyu yardımcın olsun güzel kızım.Allah amanında.

  1. aslı dedi ki:

   merhaba ablacım, zor bir soru sordun 🙂 cevabını bilmiyorum, bilen varsa bende öğrenmek isterim.
   konak gerçekten garip.

   Belki de para, zenginlik, lüks hayat, bazı bayanların psikolojisini bozuyor kendi kazanmadıkları onların olmayan bir maddiyatı kaybetme korkusu onların ruh halini bozuyordur. Paylaşmayı bilmemekte olabilir. her şeyin en iyisine, en lüksüne sahip olmak hoşlarına gidiyordur. Alev, Defne, Yıldız maddiyatı, lüksü kaybetmekten korkuyorlar. o maddiyat da onların sahibi Ömer ile Oğuz da var. bayanlar Ömer ve Oğuz’u değil, erkeklerin cebindeki parasını, oturduğu evi konağı, iş yerindeki holdingi, altındaki arabasını, makamını, mevkisini, rütbesini sevdiler. hele bir erkekler Ömer ve Oğuz fakir bir delikanlı olsalardı bu bayanlar olur muydu olmazdı.
   Bende cevabını bilmediğimi söylediğim soruya böyle cevap vermiş oldum doğrumu yanlış mı cevap bilmem ama benim düşüncen bu yönde.

   iyi olacaklar inşaallah. Amin ablacım amin dualarını eksik etme seviyorum seni görüşürüz öptüm ablacım. ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

 19. K.A dedi ki:

  Te$ekkûr ederim Xanim kizim.Sana da iyi geceler,tatli rûyalar.Allah rahatlik versin.

 20. xanim dedi ki:

  k azeri ablam nasilsin seni cokkk seviyorum ALLAH rahatlik versin iyi geceler tatli ruyalar

 21. xanim dedi ki:

  aslim canim arkadasim benim hep iyi mutlu ol birtanem gununde hep guzel gecsin dahada hep mutlu olucaksin INSALLAH seni cokkkk seviyorum ananene nasil cok selam soyle islerimde cok sukur iyi cok yogun gecti yeni isime ilk gunden alistim bile sag olasin ALLAH rahatlik versin iyi geceler tatli ruyalar

  1. aslı dedi ki:

   Sağol bir tanem, çok şükür iyi beni sürekli görmek istiyor 🙂
   onu anlıyorum, işlerimi yoluna koyup onu da mutlu etmek için elimden geleni yapıyorum.. işine alışmana sevindim kolay gelsin sana.

 22. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi ak$amlar arkada$lar.Aslim nasilsin,evde durum nasil? Te$ekkûrler,ellerine saglik canim benim.Yildiz mutlaka psikoloji problemi olan biri,kime ne istese yapa bilir allah korusun.Bu Ali$ çok sevimli.

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar canım, fena değil, dün dışardaydım o yüzden de akşam anarneme gidemedim. Teyzem gelmiş anarneme öylelikle gittim dün beklemiş beni niye gelmedin dedi. bu akşam da bekledi eminim ama ben yine gidemedim. Yarın öğlen giderim artık.

   Yıldız’ın bir sağlık sorunu var doğru arkadaşı Sinem biliyor, ilacını da ama Oğuz bu ilaçlardan haberdar mı değil mi bilmiyorum. Alev gibi. Ama Alev böyle ilaç kullanmazdı. Aliş çok tatlı.

 23. xanim dedi ki:

  hayirli aksamlar aslim canim arkadasim benim nasilsin gunun nasil gecti analiz tek kelime ile muhtesem olmus eline yureyine saglik ellerin dert gormesin birtanem 🙂

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar canım, fena değil iyi geçti. Asıl senin günün nasıl geçti? alışabildin mi işine?

   1. Günay dedi ki:

    Hayırlı akşamlar. Arkadaşlar. Aslıcım bir sözlə muheteşem. Analiz çok güzel olmuş. Ben yeni-yeni öyreniyorum. Yeni bolum bitdikdən sonra Ben siteye girib. Fikrimi bildirirəm. BUNU ŞİMDİ BULdUM. Ben o biri sitede idim. Sizi yazdıqlarınızı göremiyordum ☺

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.