Adını Sen Koy 3. Sezon 390. Bölüm Özeti (“ASLI”) 19 Ekim 2018 Cuma Star tv de Son Bölüm

Burak 04 Kas 2018 Adını Sen Koy  0

Yıldız, Azize’nin mahallesine gitmişti. Çok kişiye sordu tanımadıklarını söylediler. Arabası da bozulunca umudu kesen Yıldız taksi ile evine gitmeye karar vermişti ki, Kılıç’ın yanında çalışan adamı onu dükkana götürdü. Orada Kılıç Azize’nin resmine bakıyor ah Azize diye söyleniyordu. Yıldız da Azize adını duyunca dikkatini çekti. Varoş Azizenin varoş sevgilisi dedi. Kılıç’a görünmedi.

Yıldız, Azize yi beğenmiyor, ona varoş diyor da acaba kendisi nereli? Yıldız da belki bir varoş gülü olamaz mı? Oğuz sahip çıkmış istemeyerek beş yılı Yıldız ile nişanlı olarak geçirmiş. Vardır elbet bunun altında yatan bir sebep.

Yıldız, çıraktan Kılıç hakkında bilgi aldı. Aşık olduğunu, mecnuna döndüğünü öğrendi. işine geldi bu bilgiler. Çay ikram etmek üzere mekana buyur etti Yıldız da geçti tamirhaneye. Kılıç’ın geldiğini görünce de sanki telefonda konuşuyormuş gibi yaparak, arabam bozuldu kaldım buralarda Azize ye elbise dikmesi için gelmiştim dedi. tabi bunu kasıtlı yaptı. Kılıç da duydu. Yıldız ile konuşmaya başladı.

Yıldız, Kılıç ile kedinin fare ile oynadığı gibi oynadı. Azize sizden bahsetmişti, sevdiğini söylemişti ama hemen he dersem millet ne der demiş. Naz yapıyor dedi. Kılıç da o terslemelerin hep nazmış dedi. Hiiiiiiiççççç alakası yok. Azize bir kere bile Yıldız ile konuşmuşluğu yok. Kılıç dan nefret eder. Yıldız öyle bir konuştu ki, Kılıç ile adamın yüzü, gözünün içi güldü. Gerçek zannetti. Kılıç Azize yi gerçekten seviyor ama Azize ye göre biri değil Kılıç. Samet nasıl Zeliha ya uygun değil ise, Kılıç da Azize ye uygun değil.

Yıldız, Kılıç’ın duyguları ile oynadı bu her ne kadar Azize ye uygun biri olmasa da bir erkeğe yapılacak bir davranış değildi. Yıldız hata yaptı kendini korumak, Oğuz’u Azize ye kaptırmamak için yaptı ama Oğuz koskoca adam Yıldız’a mecburiyetten katlanıyor sevmiyor Yıldız’ı ama Azize Oğuz için başka, Oğuz Azize yi seviyor.  

Kılıç, Yıldız’a seni Allah gönderdi. Sen bunları söyledin ya vazgeçmem dedi. Yıldız da vazgeçme üstüne git, git ki kabuğunu kırsın dedi. Ne kabuğundan bahsediyorsun sen Yıldız? Azize Kılıç’ın kafasını kırar sende öyle baka kalırsın. Sonra da Kılıç senin kafanı kırar kendisine oyun oynadığını anladığı an, işte o zaman anlarsın anyayı konyayı.

Aliş annesinden çikolata istemiş, iş dönüşü Azize oğluna çikolata alıp gelmiş Aliş de çok teşekkür ederim dedi. Babası teşekkür etmeyi bilmezdi oğlu maşallah teşekkür etmeyi biliyor. Ömer yaşasaydı da oğluşunu görseydi.

Jülide hanım Asya ile birlikte olduğundan evde değil. Hediye abla da ortalarda yok, akşam olmuş, Oğuz acıkmış Azize’nin ona hazırladığı ekmek arasından yapmak istedi ama başarılı olamadı. Tost ekmeğine koydu büyük büyük salatalık, domates, peynir ve kendi de pek beğenmedi niye böyle oldu dedi. Yıldız mesaj attı kapıdayım diye. Evinde otursana gece vakti ne için var Oğuz’un yanında.

Oğuz da istemiyor, hemen Tarık’ı aradı can kurtaran Tarık elinde dosyalarla konağa geldi iş var diye alakası yok. Yıldız dan kurtulmak için oynanan küçük bir oyun sadece.

Ve Tarık, Yıldız’ı çok güzel postaladı. Bu ay vergi ayı Oğuz ile dosyalara bakmamız gerek dedi. Yıldız da el mahkum gitti. Sonra da iki erkek kahve içtiler. İş yapmadılar. Sohbet ettiler. Yıldız ile neden nişanlandığı konusunda konuştular detaya girmeden vicdan yaparak nişanlanmış Oğuz. Bu Yıldız ın hayat hikayesini merak ediyorum.

Kılıç elinde kırmızı güller, gecenin bir vakti, Azize’nin kapısına dayandı. Hepsi Yıldız yüzünden. Azize kovsa da naz yaptığını düşündü çiçekleri kapının önüne bıraktı ay dolana şarkısını söyleyerek beklemeye başladı. Bir erkeğin duyguları ile fena oynadı Yıldız. Acısını sonra çeker ama.

Kılıç’ın eve gelmesinden korkan Ali, uyuyamadı. Annesi onun hep yanındaydı. Ali bir ara babam yanımızda olsaydı bizi korurdu deyince, ben seni korurum dedi Azize. Oğuz, Tarık gittikten sonra salonda otururken doktor arkadaşı aradı Azize’nin sonucu için. Yeni ilaçlar yazmış, midesinin durumu düşündüğünden de kötüymüş, ilaçları konağa göndereceğini söyledi. Oğuzda Azize yi düşündü nasıl oldu acaba diye.

Sabah olduğunda Tarık erkenden kalkıp sabah koşusu yapıyor parkın içinde kulağında kulaklık birlikte koşsaydık Tarık ne güzel olurdu. Tarık da yavaş yavaş strese giriyor. Zeliha’yı düşünüyor ne yaparım diye ama düşünürken de geriliyor. Huzursuz Tarık. Çünkü ayaklarını hızlı bir şekilde hareket ettiriyor. Şirkette de hep Zeliha yı düşündü ayakları yine tedirgin hızlı şekilde hareket ediyor.

Kılıç Azize yi gezdirmek için araç ayarlamış Azize’nin evinin o tarafa doğru gidince, Oğuz ile Azize yi konuşurken arabasına binip gittiklerini gördü. Takibe başladı. Oğuz Azize yi konağa götürmek için gelmiş. Ama önce kahvaltu yapmak için bir mekana girdiler. Azize ben size konakta hazırlardım dediğinde, Oğuz kan şekerim düştü gibi dedi. Kılıç onları görünce çok öfkelendi Yıldız’ı aradı benim mekana gel dedi. Öfke ile gitti.

Yıldız gelince de boğazına yapıştı benimle alay etme Azize hani beni seviyordu sen kimsin diye sordu. Yıldız da Oğuz benim nişanlım, erkek dediğin elde eder senin gibi böyle köskös oturmaz diyerek iyice kışkırttı. Kılıç da belindeki silah ile Yıldız’ı kovdu.

Oğuz ve Azize kahvaltı yaparken, Oğuz patates ikram etti. Anne patatesi gibi değil mi? diye sorunca, bilmem dedi Azize annesi olmadığı için. Oğuz da bende bilmiyorum. Annem ben 2 yaşımdayken ölmüş, bana Jülide teyzem baktı bana. Teyze dediğime bakma aslında yengem olur dedi.  annesi öldükten sonra 5 yaşına kadar Jülide bakmış Oğuz’a.. babası ikinci kez evlenince Jülide hanımın yanından ayrılmış Oğuz. Bu kahvaltı ve konuşma sayesinde Oğuz’un nasıl Jülide hanım ile kaldığını öğrenmiş olduk.

Zaten Jülide de bir zaman sonra kendi çocuklarından da ayrı kaldı Ercan Keser yüzünden.

Babası yatılı okula vermiş. Babasını çok az görmüş. Sonra da konağa döndüler. Azize akşama yemek yapayım dedi Oğuz izin vermedi dışardan kebap söylemiş canı çekmiş de.

Akşam oldu hava karardı. Kılıç içki içti. İlk defa bu dizide içki içildi hiç hoş olmadı bu yakışmadı dizimize. Kılıç aklını kaybetti. İçki aklı başından alır, Kılıç’ında aklını başından aldı. Eline silahı aldığı gibi arabaya bindi konağa geldi bekledi.

Zeliha’nın evine de Tarık gitti. konuşmak istedi. Nişanlında ben konuşayım derken o dedi koducu kadınlar gördü konuştular abuksubuk, Samet de duydu öfke ile eve gitti. Tarık’a kızdı. ona yumruk atmak istedi. Tarık kendini çekince iki seksen yere düştü Tarık. Zeliha da gitmesini söyledi Tarık’a.

Samet de bu iş burada bitti diyerek yüzüğü parmağından çıkarıp attı. Zeliha da zırıl zırıl hala ağlıyor. Seni dinlemeyen, anlamayan, sana güvenmeyen, eşin olacak olan adam için neden ağlarsın ki? Samet demedi mi, ben artık sana inanacağım diye? Dedi ama nerde yok. Hani üzücü söz söylemeyecekti? Ne oldu? yok aynı tas aynı hamam bu Samet den koca olmaz. Kurtuldum diye sevineceğine zırıl zırıl ne diye ağlarsın be Zeliha?.

Azize işi bitince konaktan evine gitmek üzere ayrıldı. Oğuz da arkasından ilaçlarını getirdi. Azize ilaçlarını alıp konaktan çıkmıştı ki, Kılıç eline silahı alıp Azize’nin yanına gitti. Azize telefonunu konakta unutmuş, çalınca Oğuz fark etti. Ve hemen Azize’nin arkasından gitti.

Kılıç gözü dönmüş bir şekilde sen benim olacaksın, istesen de, istemesen de ben alırım diyerek kolundan tuttu, yürü benimle geleceksin bin arabaya deyince, Azize bırak dese de anlamadı.  Oğuz da geldi Kılıç’ı tuttuğu gibi yere fırlattı. Kılıç silah çekti. Oğuz biran lık dalgınlığa silahı yakaladı. Azize de Oğuz’a yardım etmek istedi. Kılıç, Oğuz ve Azize silah çin boğuşurken silah ateş aldı ve Azize vuruldu.

Aliş evinde uyuyordu uykusundan anne diyerek uyandı. Kılıç korkusundan kaçtı. Azize vurulmanın etkisi ile bayıldı yere düştü. Oğuz ambulansı aradı bilgi verdi ve kan dursun diye ceketini çıkarıp tampon yaptı. Gitme sakın gitme derken Azize gözlerini açtı ve zorda olsa oğlum size emanet diyerek yeniden bayıldı.

 

 

 

 

 

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Adını Sen Koy 3. Sezon 390. Bölüm Özeti (“ASLI”) 19 Ekim 2018 Cuma Star tv de Son Bölüm” üzerine 11 yorum

 1. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli ak$amlar ablacim.Ben zaten anlami$dim sizin fikrinizi.Siz de mûcadilecisiniz öyle olmasa hayati kazana bilirmiyiz?Ben insanlar taniyorum 60 ya$ta, yatmaktan ba$ka i$i yok bir sebeb de yok yatmasi için. Haklisiniz ablacim Asli aslinda çok gûçlû bir kiz,zarifdir ama zayif diyil ki,biz onu çok seviyoruz.Ba$arilar dileriz.

 2. Hanım abla dedi ki:

  Merhaba ASK ailesi.nasılsınız kızlar.biliyorum göz yolda can intizarda.az kaldı. Aslıcım yine döktürmüşsün.her şey yerli-yerinde güzel.çok sağ ol.Bir önceki sayfada bir cümle yazmıştım.Onu okuduğumda sen aklıma gelmiştin.o yüzden yazdım.Kızlar yanlış anladılar.aydınlık getirmeyi unutmuşum.Asıl mücüdeleci sensin maşallah.Helelik sonuncu olan bu bölüm helelik sonuncu uykusuz gecenin eseridir.
  Aslıcım Kılıçın alkollu olması hiç doğru olmadı.bu dizide olmaması gerekirdi.olan kalan aklı gitmişti Kılıçın.Arapta bir deyim var:içmerem o şeyi ki o benim aklımı içir.Gerçekten öyleydi.Merak ettiyim bir şey var.Tarıkın bulduğu toka.Tarık ne yapacak onu.her halde sahibini aramayacak.belki sahibi kendisi gelir.neyse.Aslıcım yarın diziden sonra görüşekmi.ne dersin.Allah amanında.

 3. xanim dedi ki:

  merhaba k azeri ablam nasilsin ailenen keyfli mutlu pazarlar dilerim seni cokkkk seviyorum

 4. xanim dedi ki:

  aslim canim arkadasim benim yorumunu okudum tesekkur ederim birtanem ananenin iyi olmasina cok sevindim hep iyi mutlu olsun kardesinde ALLAHIN iznilen dahada iyi olucak INSALLAH guzel gunler yakinda sende dahada iyi cok mutlu olursun amin guzel yurekli arkadasim benim kediciyin pamuk cok tatli ya op benim icin ailene selamlar birtanem kendine cok iyi bak ALLAHA emanet ol

 5. K.A dedi ki:

  Haklisin canim aynen öyle.

 6. aslı dedi ki:

  bir önceki 389. bölüm analiz sayfasında bütün mesajlara cevap yazdım bilginiz olsun.

 7. K.Azeri. dedi ki:

  Gûnaydin arkada$lar.Aslim evde durumlr nasiAslicim te$ekkürler canim.Ellerine saglik,çok gûzel,her zamanki gibi.Yildiz bûyùk hata yapti. Bir insanin duygulari ile böyle oynamak,hem de seven birinin,bu Kilic bele olsa.Kilici yeniden Azizenin ba$ina sardi Yildiz Kilicla evlense daha iyi olmazmi?Zaten ikisi de ayni.

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın canım, fena değil.. Kılıç’ın duyguları ile kendi çıkarı için oynadı ama sonucu kötü oldu. Yıldız ve Kılıç onlar hayatta geçinemezler. ne kıyafetleri uygun birbirine Kılıç onu lüks mağazalarda dolaştıramaz. Yıldız da marka olmayan bir kıyafet giyemez, mahallede yaşauyamaz, hizmetçisi özel arabası olmadan yapamaz Yıldız baştan ordan kaybettiler. ha kafaları kötülük anlamında bir çalışıyor o ayrı. Ama evlenseler hemen ayrılırlar geçinemezler.

   Ancak geçmişte belki de Yıldız öyle bir mahalle de büyüdü yaşadı sonra Oğuz onu o mahalleden çekip çıkardı zengin hayata alıştırdı. olur mu olur.

 8. xanim dedi ki:

  gunaydin arkadaslarim nasilsiniz ve hepinizi cokkkk seviyorum ailenizlen bol keyfli mutlu pazarlar dilerim :))

 9. xanim dedi ki:

  gunaydin aslim canim arkadasim benim nasilsin kardesin nasil oldu ananen nasil dun misafirlerinde olmus cok yorulmussun vakit bulunca dinlen analiz cok cok guzel muhtesem eline yureyine saglik ellerin dert gormesin ALLAH yardimcin olsun birtanem seni cokkkk seviyorum ailenen mutlu huzurlu pazarlar dilerim

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın canım, anarnem yeni bir ilaca başladı iyiyim diyor inşallah daha iyi olacak. Kardeşim fena değil. o da iyi olsa çok daha mutlu olacağım. evet dün komşularımız vardı. akşama kadar oturduk. iyiydi. kediciğim izin verse uyuyacağımda kerata beni uyandırıyor gidiyor kendi yatıyor haksızlık bu.
   bende seni seviyorum sana da mutlu pazarlar canım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.