Adını Sen Koy 3. Sezon 389. Bölüm Özeti (“ASLI”) 18 Ekim 2018 Perşembe Star tv

Burak 03 Kas 2018 Adını Sen Koy  0

Oğuz ve Azize, Tarık’ın daveti ile gittikleri kokoreççi de, Oğuz bir yarım, Azize de bir çeyrek daha kokoreç yediler. Manzarayı seyrederek sohbet ettiler. Yıldız Azize yi araştırmaya mahalleye gitmişti. Mahalle bakkalına Azize’nin evini sormuş. Aysel de bakkaldaymış o esnada ve Azize den için o taşındı demiş. Bakkalı da tembihledi ki, soran olursa evini söyleme Yıldız dan için de onu hiç gözüm tutmadı dedi.

Şirkette ise, Selin’e gelen zarfı düşürmesi ve Koray’ın yerden alması ile Selin’e haciz geldiğini öğrenmiş oldular. Selin’in kocası Peker, eşinin imzasını taklit ederek kredi çekmiş, o da ödenmeyince borç Seline geldi. Onun da olanlardan haberi olmayınca haciz geldi.

Selin bu adamla neden evlendi acaba? Sevdi desem? Çok yakışıklı değil, parası var desem? İşsiz. Varlıklı desem? Yok. Hiç bir tutar dalı yok. Peki Selin kendi ayaklarının üzerinde durabilen çalışan aklı selim aklı başında bir bayanken Peker gibi biri ile neden evlendi? Peker önceleri canım cicim diye çok seven aşık birimiydi? İşi gücü olan Selin de sevdi ve evlendiler sonra da işsiz kaldı Peker, kumar oynadı borca girdi, battıkça battı bu mudur olay?

Diye ben düşünürken Selin Koray’a,  Peker iş yapmak istedi para buldum iş yapamadı parayı da işi de batırdı dedi. Para yok, haciz nasıl kalkacak? Koray ben halledeyim dedi. Selin izin vermedi.

Bir deli aşık da Zeliha, Samet’in peşinden derdini anlatmaya gördüklerinde yanıldığını söylemeye gittiği nişanlım dediği adamdan işitmediği laf kalmadı. Sonra da yolda giderken fenalaşıp bayıldı. Hastaneye kaldırmışlar. Doktor korkulacak bir şey olmadığını söyledi. doktor bunu söyledi de Zeliha aklını başına toplamaz ve Samet’in peşi sıra koşmaya devem ederse daha çok ağlar, daha çok canı yanar böyle.

Canan, Samet ile konuşmak için hastaneden ayrıldı. Samet’in iş yerinin yakınlarında bekledi. Oradan nasılsa geçecek diye. Samet geldi. Canan açtı ağzını yumdu gözünü olanları anlattı. yine inanmadı. Hastanede olduğunu söyledi. Beni dinleyeceksin dedi. Samet benim için bu iş bugün bitti deyince, Canan da ben bitti demeden bitmez beni dinleyeceksin, ne hale getirdiğin kızı göreceksin öyle dedi.

Samet’i hastaneye götürmüş, kapıdan uzaktan görmesini sağladı. Bu kız mı seni aldattı? Şu halde bile seni sayıklıyor dedi. Samet ağzını açıp da tek kelime edemedi. Senin yüzünden yemek yemedi günlerdir aç bu kız dedi Canan. Sonra da içeri geçti birini getirdim diyerek. Zeliha’nın annesi Samet’i görünce çok kızdı. sonra da Samet ile Zeliha tek kaldılar. Samet özür diledi. Bir şans daha ver bundan sonra başkalarına değil, sana inanacağım, bir daha da sana kötü söz söylemeyeceğim dedi.

Söylemişsin söyleyeceğini, daha söylenecek söz mü kaldı? Ben olsam seni affetmez, kapı dışarı ederdim. Ben güvenmiyorum bu Samet’e gözü tekin değil. Çıkış işlemlerini Canan yapmış Zeliha hastaneden çıkıyor.

Oğuz ve Azize yemekten sonra birer çay içecekken manzaraya baktılar. Azize insanın böyle bir manzarayı gören evi olsa hiç mutsuz olmaz herhalde dedi. Oğuzda sadece manzara insanı mutlu etmeye yeter mi? deyince, Azize de çorbasını kaynayan sıcak bir yuvanın penceresinden görünüyorsa yeter dedi.

Bana göre beton yığınları bir manzara olamaz. Yeşillik olacak, mavi gökyüzü, sonsuz ufkun çizgisini görebileceğin bir doğa, dağ, deniz manzarasını ben kendi adıma tercih ederim.

Oradan birlikte önce şirkete geçtiler, Oğuz’un şirkette işleri varmış, sonra konağa geçeceklerdi. Azizenin midesi ağrımaya başladı. Kokoreç dokundu. Alışkın değil ki Azize. Canım Alişim de evde resim yapıyor. Ev çizmiş, kendisi, annesi ve babası ama babasını hiç görmemiş resmi yokmuş. Çizdiği resimdeki de hayalindeki babasıymış.

Bir erkek çocuğu için baba çok önemli, gelişim sürecinde sağlıklı, ruhsal, bedensel, fiziksel gelişimi için babanın varlığı hayalide olsa çok önemli. Resmi yokmuş Alişin babasına ait. O da hayalinde düşlediği babasını çizmiş.

Oğuz küçük bir toplantıya gidince, Azize’nin midesi gitgide daha çok ağrımaya başladı. Son bir imza işi kalmıştı onu da halletti Oğuz. Azize’nin ağrısı artınca eve gitmek istedi. Ayağa kalkınca ağrıdan iki büklüm olmuştu. Oğuz eve göndermedi Hastaneye gittiler. Arkadaşını aradı geliyoruz dedi.

Oğuz zehirlenmiş olabilir midesi kötü dedi. Doktorda muayene etti ve zehirlenme olduğunu düşünmüyorum diyerek serum takacaktı ki, Azize iğneyi görünce korktu. Oğuz da gözlerini kapa iğneyi görmeyince acıyı daha az hissedersin dedi. Azize de söz dinledi gözlerini kapattı ve doktorda serumu taktı.

Aliş, annesini aradı Halit dedenin köye gittiğini söyledi telefonda ve onun için dua ettiğini de. Sübhaneke ve Elham suresini biliyor onları okumuştu Halit dedesi için Aliş.

Canan şirkete geçti ve Selin ile Zeliha hakkında konuştu. Onlar konuşurken de Tarık duydu Samet’in Zeliha yı otelde gördüğünü yapmadığını bırakmadığını. Odasında olanları düşündü Tarık, elinde de metal 2 stres topları ile huzur bulmaya çalışıyor. Sen yapma bari Tarık, sen strese girme. Of anam of bu stres neymiş, geldi mi gitmiyor. Tarık strese girerse yandık ki ne yandık.

Canan Selin ile Zeliha’nın işten ayrılışını konuştu. Zeliha şirkete girerken kullandığı kartı işi bıraktığı için geri vermesi gerekiyor. Bunu mesajla iletti Canan. Zeliha’nın yanında evde Samet vardı. Mesajdan ona da bahsetti Zeliha, Samet de gitmeyeceksin bitti gitti dedi.

Bu Samet denen adam iyi bir dayağı hak ediyor. Bundan eş meş olmaz. Zeliha ile yada başka kim ile evlenirse evlensin kıza dünyayı dar eder eve hapseder, camdan bile baktırmaz öyle tutucu biri. Bu Samet ile bir ömür evli kalmak tövbeler tövbesi yok anam yok, ben istemem böyle bir eş, böyle bir erkek arkadaş benden uzak olsun. Bana göre değil, illallah. İnsanı canından bezdirir iki güne bu Samet, ben öyle sık boğaz edilmeye gelemem. Zeliha da takılmış buna bırakamıyor.

Elmas, haklı Samet den Zeliha ya koca olmaz ama kimse anlamıyor ki. ha Elmas parası olmadığı için istemiyor ama olsun istemiyor kızına layık görmüyor Samet’i.

Şükran teyze de arada akşam yemeğine gelsin dedi. Zeliha aradı yemeğe gelecek Samet. Evde eksikler varmış onları almaya markete Zeliha gitti ve yolda bir bayanla karşılaştı selamlaştı. Sonra da Tarık ile karşılaştı o kadın Zeliha yı Tarık ile konuşurken gördü. Ne olmuş konuşmuşsa, bir bayanın hiç erkek arkadaşı, okuldan, işten, mahalleden tanıdığı bir erkek olmayacak mı hangi zamanda yaşıyoruz Allah aşkına.

O gören kadın bir de esnaf olacak, yan dükkandan da bir bayan çıktı ve Zeliha ya baktılar. Aralarında konuştular. Hem nişanlı hemde zengin çocukla konuşuyor dedi biri, diğeri de nişanı atmış dedi konuştular bilip bilmeden. Zeliha da tedirgin bakıp durdu etrafa Samet duyarsa diye korkuyor.

O kadınlar hem cinsim olmasına rağmen ağızlarının ortasına vurmak istedim biran şiddeti sevmem ama bir bayan bir bayana bunu yaparsa, erkekleri düşünemiyorum bile ki Samet ortada, gaza hemen gelen biri. Zeliha yandı ki ne yanmak.  

Dememe kalmadı, Samet elinde çikolata kutusu ile eve doğru geliyordu ki, o bayanlara bir de erkek eklenmiş, Zeliha hakkında konuşuyorlar. Zengin adam onun için gelmiş mahalleye, hem nişanlı hemde zengin adamla fingirdeşiyor diye konuşulanları duydu Samet. Çok öfkelendi.

Azize eve taksi ile gitti. parasını da Oğuz ödedi. Taksiyi de takip etti. İndiğini görünce de takibi bıraktı Oğuz. Yıldız da mahallede Azize’nin izini sürerken  arabası bozuldu. Tamir için Kılıç’ın yamağı yardım etti. Dükkana kadar götürdü. Yıldız da dükkan önüne gelince, Kılıç’ın Azize’nin resmine bakarak konuştuğunu gördü. Azizenin yerini bulduğunu düşündü Yıldız.

 

 

 

 

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Adını Sen Koy 3. Sezon 389. Bölüm Özeti (“ASLI”) 18 Ekim 2018 Perşembe Star tv” üzerine 18 yorum

 1. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi gûnler.Amin canim,darisi “Sen anlat Karadeniz”in ba$ina.O da olur in$allah, zamanin oldukca yazacaksin canim benim.

 2. aslı dedi ki:

  Hayırlı olsun xanım, işe başlıyormuşsun senin adına sevindim hayırlı olsun.

 3. xanim dedi ki:

  k azeri ablam cok tesekkur ederim birtanem bende arkadaslari cok ozledim merak etdim INSALLAH gelirler sizler toplanirsiniz ben teli alirsam gelicem

 4. xanim dedi ki:

  hayirli aksamlar hanim ablam canimin ici cok tesekkur ederim ve ben sizi cok ozluycem vakit bulunca yazicam yalniz pazar gunu evde olucam kalan gunleri calisicam ablacim pazartesi toplanalimda ben abimden teli alirsam gelicem kusuruma bakmayin aslimizinda misafirleri vardir gelir INSALLAH

 5. K.Azeri. dedi ki:

  Toplanalim ablacim,neden olmasin?Çoktan kizlar da yok. In$allah gelirler.Xanimcim hayirli,ugurlu olsun.In$allah her $ey iyi olacak, heyecanlanma.

 6. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar.Aslım misafir ağırlıyordur.bir azdan gelir.K.Azeri çok dikkatlisin sağ ol.Xanımcım hadi hayırlısı.Ama sayfalarda bizi ağırlayan uğurlayan olmayacak.olsun.sen işini kur.Ama kızlar pazartesi diziden hemen sonra toplanalımmı? nasıl olur? hoşca kalın.

  1. aslı dedi ki:

   Misafirler gidince koltuğa uzanmıştım dinlenmek için uyuya kalmışım gelemedim 🙂 uyanınca da geç olmuştu mutfağı yerleştirip son analizi yazıp uydum yeniden

 7. xanim dedi ki:

  k azeri ablam canim benim tesekkur ederim birtanem sali gunu ise basliyorum ablacim baya heyecanliyim :))

 8. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba arkada$lar.Hanim abla mücadileci olmaniz çok iyi bence.Ke$ke her kes öyle olsa.”Buyur hadi”hazira kon denldiyinde hayat çok sikici, manasiz olar,deyilmi ablacim Rabbim saglikli,uzun ömürler versin canim ablam.Polad amcaya da selamlar. Xanimcim te$ekkür ederim. ben de seni seviyorum,sana da hayirli hafta sonlari canim.

 9. xanim dedi ki:

  hanim ablacim hos geldin biz iyiz sen nasilsin ablacim polat amcam nasil yazdiklarina hepsine katiliyorum haklisin asla inatci diyilsin benim guzel yurekli ablam benim cok dogru soyluyorsun ellerinizden opuyorum ailenen mutlu huzurlu hafta sonlari dilerim

 10. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba kızlar.nasılsınız. Aslıcım,dediyini yaptın. 1 tanesi kaldı.çok sağ ol.Yüreginin sıcaklığı, gözlerinin nuru vardır yazılarında.yüregine gözlerine sağlık.”Çok inatcısın diyorlar.Aslında inatcı degilim.Hlrslıyım ve mücadileciyim.Hayat bana “Buyur hadi” hazıra kon demedigindendir belki.
  Samet Zelihayı çok üzdü, ahını aldı.Samet için gözyaşı dökmeye degmez Zeliha.İlla ki ağlayacaksan onun için kaybettigin zamanına ağla.Üzenlerin üzüldügü vakit de gelir. hoşca kalın.Allah amanında.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, evet ablacım çok şükür son analizi de yazdım yeni kanalda başlamaya yetiştim çok şükür, darısı sen anlat karadenize. Bu hayatta çoğu insan hazıra konmadı. istisnalar hariç. onlar doğuştan torpilliler. biz torpilli olamadık. kendimiz çalışıp kazandık. yenilsek de pes etmedik.
   Zeliha dediğin gibi Samet için harcadığı zamana ağlasın. Samet bir kere bile dinlemedi Zelihayı seni dinlemeyen anlamayan yanında olmayan insan için gözyaşı dökmeye gerek yok ama Zeliha bunu anlamıyor.

 11. xanim dedi ki:

  k azeri ablam hos geldin nasilsin ablacim aslimin hakkinda en hayirlisi olsun amin INSALLAH seni cokkkk seviyorum ailenen mutlu huzurlu hafta sonlari dilerim :))

 12. K.Azeri. dedi ki:

  Günaydin arka$lar.Aslim te$ekkûrler canim.Ellerine saglik.Bu Zeliha neden dü$ûnmúyor geleceyini, Sametten ona e$ olmayacak, $imdiden böyleyse evlenince neler olur.Canim elbette Samet gibisi sana göre diyil, sana Rabbimin izniyle seni seven,kararlarina saygi gösteren,seni duyan biri,bir ömûr yaninda ola bilecek, kendine layik biri nasib olur in$allah canim benim.

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın canım, Zeliha küçük yerden geldiği için sadece gözünü Samet ile açmış anlaşılan başka erkek yok hayatında ve Zeliha sadece Samet var sanıyor ama yanılıyor. Samet gibi biri ile ben asla yapamam açık net bana göre değil. baskıya, sıkıştırılmaya, yasaklar koyulmasına, emirler verilmesine, sık boğaz edilmeye, evden dışarı çıkarılmamaya, çalışmamaya, arkadaşların ile erkek yada bayan görüşmeyeksin denmesine ben gelemem. ben kölemiyim gel deyince gelecek, git deyince gideceğim. Yok Zeliha bunu anlamıyor Samet ne derse o doğru yok öyle bir dünya.

   Güzel duan için teşekkür ederim hayırlısı amin inşallah.

 13. xanim dedi ki:

  gunaydin canlarim benim nasilsiniz hepinizi cokkkk seviyorum ailenizlen mutlu neseli hafta sonlari dilerim :))

 14. xanim dedi ki:

  gunaydin aslim canim kardesim nasilsin analiz cok cok guzel olmus eline yureyine saglik bayildim ALLAH razi olsun senden yazdiklarinda haklisin boyle qiybet eden insanlardan hic hoslanmiyorum bilip bilmeden konusuyorlar gunah ya gunah zelihada aglamakdan helak yeter artik samet gibi bir caniycin hic deymez boyle insanlardan ALLAH uzak eylesin elmas annesi ilk dogru soyledi aslim canimin icin sanada hayirlisiynan seni seven deyerini anlayan guvenen biri insannan evlenirsin ALLAHIN iznile amin iNSALLAH seni cokkkk seviyorum bu gun cok yorulucan sana islerinde kolay gelsin ALLAH yardimcin olsun ailenen mutlu saglikli hafta sonlari dilerim

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın teşekkür ederim iyi diyelim iyi olsun inşallah. Amin inşallah. Gıybet edenlerden bende hoşlanmıyorum. Güzel duan için teşekkür ederim bilmukabele canım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.