Adını Sen Koy 3. Sezon 387. Bölüm Özeti (“ASLI”) 16 Ekim 2018 Salı

Burak 21 Eki 2018 Adını Sen Koy  0

Jülide hanım, Azize’nin kimliğinden doğum gününü öğrenmiş ve onun için bir hediye almak istedi. Hediye abla ile konuştu bir dikiş makinasına ihtiyacı olduğunu öğrenince hediye kendiliğinden belirlenmiş oldu. Oğuz ile konuşan Jülide hanım bir dikiş makinası almasını istedi ve bunu Azize den habersiz yaparak ona sürpriz yapmak istedi. Oğuz dikiş makinasını Selin’e sipariş verirken Azize duydu ama farklı algıladı. Oğuz’un arkasından iş yaptığını düşündü. Oğuz’a kendisine neden böyle davrandığını sordu. Oğuz’un olanlardan haberi yoktu. Azize konakta daha fazla kalamayacağını düşünerek tam kapıdan çıkıp gidiyordu ki, Oğuz geldi ve Azize yi durdu. Açıklama yapmasını istedi.

Ejder de elinde hediye paketi ile geldi. Jülide hanım, Hediye abla da geldi ve Jülide hanım, Azize ye yarın senin doğum günün ama hediyen geldi şimdi verelim dedi. Azize Oğuz’un hediyeyi aldığını bunu kendisinden gizli yaptığını Jülide hanımdan öğrenince mahcup oldu. Oğuz gitti. Azize de Jülide hanımla salona geçti.

Ejder dayanamadı hediye paketini bir tazmanya canavarı gibi açtı. Hediye abla da hediyenin sahibi dururken sen neden açıyorsun? dedi. Haklı Hediye abla. Azize hediye dikiş makinasını görünce çok mutlu oldu ama kabul etmedi. Jülide hanımda eve götürmezsen  burada kalsın bize bir şeyler dikersin, kendine de dikersin dedi. Azize buna hayır demedi. Dinlendiği odaya götürdüler. Ve Jülide hanım Azize den bahçe deki masalar için örtü dikmesini istedi. Azize de dikerim dedi. Evdeki var olan kumaşları Hediye abla getirdi. İşe yarar değil dese de Azize ben değerlendiririm dedi.,

Zeliha, Tarık’ın takım elbisesini kuru temizlemeden almış şirkete götürürken Selin aradı otele götürmesini söyledi. Zeliha da otele gitti Tarık’a takım elbisesini verdi. Samet de şirkete Zeliha yı görmeye elinde çiçeklerle gelmişti. O çiçeklerle otele gitti. Zeliha’nın otele gittiğini Selin söyledi. Samet otele vardığında Tarık duştan çıkmış bir halde telefonda konuşuyor Zeliha da kapıda bekliyor ve Tarık dan bir zarf alıyordu. Tarık o zarfı resepsiyona bırakmasını istedi.

Samet, Zeliha’nın karşısına çıkıp burada ne işin var senin diye sordu. Zeliha da iş için deyince, Samet de böyle iş mi olur? otel odasında elin adamları ile diyerek kızdı. uğruna ölüp bittiğin iş buymuş demek diyerek çok kötü konuştu.

Bu Samet’in kafası hep kötüye çalışıyor. Zeliha da hemen ağlamaya başladı. Giden Samet’in arkasından ağlayarak koştu. Tarık da telefonda konuşurken Zeliha yı ağlarken gördü ve nesi var bunun? dedi.

Zeliha sana olmadık laflar söyleyen bu adamın peşinden koşup ağlayacağına yüzüne okkalı bir tokat atsana. Sana olmadık imalarda bulunuyor böyle nişanlı erkek mi olur? Kafası hep kötüye çalışıyor. Her otele giden tövbe yarabbim.

 

Azize’nin kaldığı odaya makine kondu. Bir önceki sahnenin devamı ama Azize’nin ne saçı, nede kıyafeti bir önceki sahnenin devamı değil. Bunu nasıl izah edelim, Ejder makinayı odaya kurana kadar Azize üzerini değişmiş ve saçını toplamış olsun diyelim yoksa başka bir açıklama olmuyor.

Azize Oğuz’a haksızlık yaptığını anladı ve özür dilemeliyim diyerek Oğuz’un yanına gitti. Oğuz da çalışma odasında Azize’nin söylediklerini düşünüyordu. Azize duyduklarından sonra kendisini istemediklerini düşünmüştü. Oğuz buna anlam veremedi. Azize Oğuzdan özür dilemek için çaba gösterdi ama Oğuz hiç onu dinlemedi trip attı. Küstü. Sevsinler sizin bu hallerinizi küçük çocuklar gibi Oğuz Azize den kaçıyor.

Konakta sadece Oğuz ve Azize kaldı. Asya okulda Ejder, Hediye abla ile Jülide hanımı dışarı çıkardı önce doktora ordanda kumaş bakmaya gidecekler. Azize Oğuz’un yanına çalışma odasına gitti ve konuşmaya başladı ama önce Selin, sonra da Tarık arayınca Azize konuşamadı. Tarık da Oğuz’a Azize ye teşekkür ettin mi diye soruyor telefonda yarasının iyileşmesinde Azize’nin payı büyük. Oğuz gerek kalmadı dedi. Nede olsa küstü Oğuz.

Canan, Zeliha’nın yanına geldi. Konuştular, onlar konuşurken annesi kapı dinliyor damattan kurtulduğuna seviniyordu. Zeliha hala ağlıyor. Tövbe yarabbim topla kendini ne diye ağlıyorsun senin hakkında kötü düşüncelere sahip bir adam için. Samet den sana yar olmaz Zeliha.

Yıldız, Azize’nin oturduğu evin adresini öğrenmek için eski patronu ile görüştü oturduğu mahalleyi öğrendi oraya gidecek Yıldız. Asya okuldan geldi. Evin sessizliği dikkatini çekti. Azize de olanları anlattı. Oğuz’un odasında olduğunu dinlendiğini söyleyince, Asya da; Oğuz abim dinlenmez ki, birine kızdığı zaman odasına çekilip sakinleşir dedi.

Jülide hanım geldi kumaşları da almışlar. Oğuz içinde takım elbise dikinsin diye özel bir kumaş almış. Babasından hatıra olan gömleği de içine giyersin dedi ama o gömlek kavga anında kolundan aldığı bıçak darbesi ile yırtılmıştı. Gömlek yırtıldığı gibi ceket de yırtıldı. Azize de Oğuz’un o gömleğe bakarken gördü anladı babasından kalan gömlek zarar görmüştü.

Azize takım elbise dikilecek kumaşları Oğuz’un odasına koyarken gömlek den bahsederek konuşmaya başladılar. Gömlek belki tamir olur deyince Azize, öyle kalacak dedi Oğuz. Azize de söyledikleri vede düşündükleri için özür diledi. Oğuz da daha önce yaptıklarımı düşününce yanlış anlaman çok normal, daha dikkatli olacağım bundan sonra dedi aralarındaki buzlar eridi. Oğuz odadan çıktı. Azize de gömleği aldı dikiş makinası ile yırtılan yeri dikti. Ütüledi. Dikiş izi olsa da ceketin içinden giydiği zaman görünmez o sebeple tamir olmuş oldu gömlek. Oğuz’un odasına yatağın üzerine bıraktı. Oğuz gömleğin tamir olduğunu görünce mutlu oldu.

Yıldız mahallede Azize’nin evini ararken üç gencin saldırısına uğradı. Elinde cep telefonu ve araba anahtarı vardı onları almadı gençler boş çantasını alıp kaçtılar. Yıldız da yere düştü sonra da arabasına binerek gitti.

Samet, arkadaşının arabasını aldı. Tarık’ın peşine düştü. Zeliha da kendisini odaya kilitlemiş. Evdekiler ilk başta uyuyor diye ses etmediler. Annesi bayıldıysa ağlamaktan deyince herkes kapıya koştu.

Aliş, annesinin doğum gününde hediye veremeyeceği için üzgün, Aysel teyzesi pasta yapma önerisinde bulundu Ali de mutlu oldu. Birlikte kekin kremasını sürdüler. Ali kalan parası ile mum alacak öyle kabul etti yoksa onu da kabul etmiyordu.

Samet, Tarık’ın şirketten çıkmasını bekledi. Sonra da araba ile sıkıştırdı kaza yapmasını istiyordu. Önünü kesti. İki erkek arabadan indi. Tarık ikimizi de öldüreceksin deyince, Samet ölmesi gereken biri varsa o da sensin dedi. Çok kindar biri Samet.

Hediye abla, Azize ye maaşını zarfın içinde verdi. Azize den çok memnun olduklarını, her şeyin zamanla çok daha iyi olacağını söyledi. Azize de onların çok iyi olduğunu söyleyerek aldığı maaşı için Allah’a şükretti.  Azize eve gitmek için konaktan çıkıyordu ki Oğuz ile karşılaştı. Oğuz, Azize’nin diktiği gömleği giymiş. Dikiş izi var ama olsun yırtık olmasından daha iyidir, ceketin altında görünmez.

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 3. Sezon 387. Bölüm Özeti (“ASLI”) 16 Ekim 2018 Salı” üzerine 32 yorum

 1. Betül dedi ki:

  Eline sağlık asli nazmiye dikiş makinasini bosa almamis samet oguzdan daha itici çıktı bu sene umarım fazla kalmaz yıldız bir samet iki oğuz bile benim gözüme daha komik görünüyor

 2. xanim dedi ki:

  gunaydin aslim canim arkadasim benim baska eve bu gun tasiniyorsun sana tekrar hayirli olsun gule gule oturursun seni cokkkk seviyorum yeni haftan hayirli ugurlu olsun ailenen islerinde kolay gelsin rabbim yardimcin olsun ailenen mutlu saglikli gunler dilerim kendine cok iyi bak ALLAHA emanet ol :))

 3. xanim dedi ki:

  ozgur teyzosum meleyim benim dogum gunu guzel gecmesine cok sevindim yuzun hep gulsun kendine cok iyi bak ALLAHA emanet ol guzel yurekli teyzosum benim tum guzellikler seninlen olsun

 4. özgurAslı‘cım dedi ki:

  sabahın günün aydın,ferah ,gönlünce olsun….bende seni seviyorum[KELEBEĞİM KİM HATIRLIYORMUSUN?]sevgimle musmutlu zamanlar teyzesiiii muckk

 5. özgurGünay‘cım dedi ki:

  Hayırlı sabahlar….teşekkürler teyzesi….Gozel kardeşimin ablası yok onunla abla kardeş olmak çok güzel duygu….seninlede teyze yeğen olarak o duyguyu yakalarız….hep sevip sayanlarla karşılaş ki teyze sevgisi aklına gelmesin……çok sevdiğim kelebeğim dediğim narın kızım teyzesi var onu çok üzmüş…bana teyze sevgisini verdin derdi….benim ikinci yazıştığim kişi idi….Ve görmeden sevmeyi ilk Gülay‘cımda….sonra KELEBEĞİM DE TATTIM….SENİ UNUTMUYCAM HEP SEVİCEM GÖZLERİMDEN YAŞLARI SİLMELİYİM sevgimle teyzesiiii

 6. aslı dedi ki:

  herkese günaydın arkadaşlar. Yeni bir hafta herkese hayırlı uğurlu olsun inşallah.
  herkese kolay gelsin bana da görüşürüz seviliyorsunuz.

 7. özgurK azeri dedi ki:

  Hayırlı sa…..teşekkürler kardeşim her şey gönlünce olsun sevgimle musmutlu zamanlarrrrr

 8. şirinkızım dedi ki:

  H…..S…..doğum günü çok güzeldi…bende seni çokkkk seviyorum hatırnaz kızım…cıkınca okursun sana cevap yazdım sevgimle….

 9. xanim dedi ki:

  gunaydin ozgur teyzosum canim benim nasilsin gunun nasil geciyor seni cokkkk seviyorum ellerinden operim ailenen mutlu huzurlu haftalar gunler dilerim

 10. özgur dedi ki:

  hayırlı geceler yorumları okudum teşekkürler tv yazmak bıraz zaman….cevap yazıcam Allah‘a emanet olun sevgimle kalbigüzellerim…

 11. güzelkızZehra dedi ki:

  Belki uyumamışsındır heyecandan diğer sitede xanım yazmış yeni okudum hayat sana daima güzellikler sunsun…..Her şey gönlünce olsun adı gibiEmin bu isimde tanıdıklarım çok sagılı,candırlar sevdiklerine shıp çıkarlar onlar için her fedakarlık önceliklerıdır…..hayırlısı…ve doktor olup o guzel kalbinle gülümsüyerek,insanlara çokkkkk faydalı olacaksın ….eminim güzelkızZehra tatlı uykular rüyalar kocaman sarldım muck sevgimle….teyzesiii

 12. Anonim dedi ki:

  Hayırlı Akşamlar

 13. Ayan dedi ki:

  Ayni soruna cvp yazdim XANIMCIM fazla vaktim yokta o cevabi buraya kopyalamaya sen oradan bak söyledigim gi anlatsana.

 14. xanim dedi ki:

  ayanim anladim canim bende onu soracaktim sana aklimi okudun evet ben oraya hep yaziyorum neden sordun bu guzel haberi onlara ne zaman soyluycen cok mutlu olurlar

 15. Ayan dedi ki:

  Ben içimde tutamiyorum artik. Galiba bu Samet de benim sopadan tatmak için sabirsizlaniyor.

 16. Ayan. ZEHRA dedi ki:

  7 gibi gelecekler XANIMCIM.
  Evet kimse yok.
  Asli malum mesgul. Ola bildigi kadar geliyor.
  Ama digerleri anlamadim gitdi vallahi.
  Belki de pazar diye. Çarsiya çikmislardir.
  Sen Oguz abinin sitesine yorum yaza biliyor musun canim benim?

 17. xanim dedi ki:

  ayanim hazirliklarin guzel getmesine cok sevindim kacda gelicekler ve bu gun sitede kimse yok ben onlari cok ozledim hanim ablamda yok merak etdim ya zehra yaz fark etmez

 18. Ayan dedi ki:

  Ayan yazacaktim da Zehra yazmisim. Ay olsun dimi?

 19. Zehra dedi ki:

  Merheba Xanimcim.
  Hazirliklar tam iyi gidiyor XANIMCIM.
  Bugün bu site baya bosaldi ha. Kimse yazmiyor.

 20. xanim dedi ki:

  ayanim hos geldin nasilsin ve senin icin hayirli olsun hep mutlu ol arkadasim ee hazirliklar nasil gidiyor seni cokkkk seviyorum ailenen mutlu huzurlu pazarlar dilerim

 21. xanim dedi ki:

  aslim canim arkadasim benim iyi olmana cok sevindim hep iyi mutlu ol baska eve tasiniyorsun hayirli olsun senin icin mucizem meleyim benim sen anlat karadenizi ben cok severim senin analizlerinden okuycam bazi bolumlerini kacirmistim canim sen en guzelini yaparsin sana guveniyoruz Allah yardimcin olsun dualarimiz hep seninle bende cok iyim ve tesekkur ederim kiymetlim benim

 22. Ayan dedi ki:

  Canim benim sen nereye gidersen git orasi güllük gülüstanlik olur melegim.
  O yüzden senin için HAYIRLI OLSUN ASLI.

  Ben…
  Bu aksam beni istemege gelecekler ASLI.
  Babam da büyük ihtimâl evet diyecek.

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim sağ olasın Ayancım,
   Hakkında hayırlısı olsun. Sen tanıyor musun? Okuyordun okulunu sakın bırakma. baştan konuşun babanla okula devam etmen de bir sorun çıkmayacaksa sende istiyorsan hakkında hayırlısı olsun.
   şunu sakın unutma bir bayanın kolunda mutlaka bir altın bileziği olmalı. nedir bu altın bilezik? senin için şuan okuduğun okulun bittiğinde alacağın diploman onunla yapacağın işin kazanacağın paran.
   evet evlenince eşin sana bakar, bakacaktır da ama dünyanın bin türlü hali var ne oldum değil ne olacağım diyerek hareket etmeli insan.
   neyse, ben yine çok konuştum hakkında hayırlısı olsun canım.
   konuşmak istersen ben buralardayım.
   bu arada kimseler yok.

   1. Ayan dedi ki:

    ASLICIM hatirliyor musun?
    Emin.
    O. Evet tabiki okul önemli.
    Ben de önceden konusma yapmistim. Okulum bitsin sonra dügün.
    Sadece su Mehman konusundan sonra ki tedbir bu nisan.
    Seviyorum onu evet.
    O da beni seviyor.

 23. Ayan dedi ki:

  Evet nefis kahvalti yaptim ASLIM. Sizinle bir seyi paylasmak istiyorum da.
  Açikçasi biraz çekiniyorum. Nerden baslayacagimi bilmiyorum ASLI.
  Söylesem mi?
  Söylemeliyim ama.

  Canim arkadasim tasiniyor musun?
  Sana kolay gelsin CANIM BENIM.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Ayancım evet canım Allah nasip eder yağmur yağmazsa yarın abbas yolcu 🙂
   hayırdır ne paylaşacaksın? paylaş bakalım. neden çekiniyorsun? sen başla devamı gelir.

 24. Ayan dedi ki:

  SABAH KAHVALTISI OLARAK YENI ANALIZ GELDI.
  Ben sana güveniyorum ASLIM.
  Sen yaparsin. Hem de en âlasindan yaparsin Melegim benim.
  ELINE EMEGINE SAGLIK.

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın canım, güzel bir kahvaltı yapmışsındır inşallah. bende kahvaltıdan kalktım ev yerleştiriyorum bu gece bulunduğum yerde son günüm. bir yandan eşyaları yerleştirirken bir yandan da buraya bakıyorum. sağolasın görüşürüz canım.

 25. aslı dedi ki:

  herkese günaydın mutlu pazarlar arkadaşlar. son 3 bölüm kaldı. sonra tv 8 de yayın hayatına devam edecek dizi.
  bu arada sen anlat karadeniz sayfasına da beklerim hepinizi. 1. bölümden başladım bakalım dua edin de yetiştireyim yeni bölüme 🙂

 26. xanim dedi ki:

  gunaydin canim arkadaslarim nasilsiniz hepinizi cokkkk seviyorum ailenizlen mutlu huzurlu pazarlar dilerim

 27. xanim dedi ki:

  hayirli geceler aslim ve analiz muhtesem olmus eline yureyine saglik ellerin dert gormesin birtanem ALLAH razi olsun senden kendine cok iyi bak Allaha emanet ol iyi geceler tatli ruyalar

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın canım, teşekkür ederim. nasılsın? duydum ki seni üzenler olmuş. orada yazamadım ama şunu söyleyeyim ki sen üzülecek insan değilsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.