Adını Sen Koy 3. Sezon 385. Bölüm Özeti (“ASLI”) 12 Ekim 2018 Cuma

Burak 15 Eki 2018 Adını Sen Koy  0

Azize ve Oğuz Cezmi yüzünden zor bir gün geçirdikten sonra, Oğuz kolundan yaralanmış ve konakta kimse özellikle de teyzesi bunu öğrenmesin diye konağa gitmemiş, dağ evinde Azize ile gece orada kalmışlar. Sabah olunca da Tarık dağ evine gelip onları alarak konağa getirmişti. Azize konakta kalmadı çünkü Ali geceyi annesi yanında olmadan geçirmişti. Biran önce Alişini görmek isteyen Azize, Oğuz kal demesine rağmen kalmadan gitti.

Tarık da Oğuz’a dönecek endişe etme dediğinde, Oğuz ben olsam bende dönmem diyerek Azize’nin dönmeyeceğini söyledi. Tarık da dönecek Azize yi tanımıyorum ama o vicdanlı birisi, sen onu o adamdan kurtardın canın pahasına o da bunu biliyor. İsteseydi seni o yaralı halinde bırakır giderdi. Gitti mi? hayır. Kaldı ve baktı sana ve yaptığın iyiliğe bir değer biçecek, belki yarın, bilemedin öbür gün dönecektir dedi. Oğuz gülümsedi. Bu da Tarık’ın hoşuna gitti güzel dedi. Arkadaşının Azize den hoşlandığını biliyor Tarık.

Tarık arabasına binip gitti. Oğuz konağa girecekken camdan ona bakan Yıldız’ı gördü cin görmüş gibiydi suratı Oğuz’un. Yıldız dan hiç hoşlanmadığı belli. Mecburiyette ne mecburiyeti bu sevmediği bir bayanı nişanlısı olarak 5 yıl yanında evinde olmasını sağlamak? Kapıyı Yıldız açtı. Seni çok özledim diyerek sarıldı. Olanlardan dolayı özür diledi ama Oğuz hiç istifini bozmadı yüz vermedi Yıldız’a yorgunum deyip kestirip attı.

Azize durakta otobüs bekliyordu ve Tarık onu görünce durdu ve Azize ile izin verirsen seninle konuşmak istiyorum diyerek ayak üstü durakta Azize ile konuşarak, Oğuz’un yaptıklarını bildiğini, Oğuz’un çok büyük hata yaptığının farkında olduğunu, çok pişman olduğunu, kötü biri gibi görünse de aslında öyle biri olmadığını, onun çok kolay bir hayatı olmadığını, son beş yıldır çok zor günler yaşadığını söyleyerek, Oğuz’un çok merhametli, ahlaklı, vicdanlı biri olduğunu söyleyerek, hiç kimse göründüğü gibi değildir Oğuz bile dedi.

Canan, Salim amcanın dükkanında onunla çay içip sohbet ederken Zeliha’nın işinden konuştular. Samet akıllı biri ise Zeliha’nın işe girmesine bir şey demez, olmazsa bende konuşurum dedi. Salim amca dışarı çıkınca Koray aradı Canan’ı ve Selin için yardım istedi. Koray daha bir şey anlatmadan anladı konuyu Canan ve Selin ile konuşacak. Bakalım bu işin sonu nereye varacak? Selin’in kocası Canan’a zarar vermesinde. Peker Canan’a zarar verir mi? verir.

Zeliha odasında annesinin kendisinden gizlice aldığı paralarla altın aldığını gördüğü anı hatırlayıp ağlarken Samet aradı nikah şekeri örneği getirecekmiş öğlen ama o zaman Zeliha şirkette ilk iş gününde olacağı için akşama görüşsek dedi. Bunu derken de annesi kapıdaydı duydu konuşmaları Samet’i öğlen çağıracak ve Zeliha’nın işe başladığını bu sayede Samet de öğrenmiş olacak. Zeliha’nın konuşması bitince odaya girdi ve kızını tehdit etti altınlardan halana bahsetmeyeceksin yoksa sana sütümü helal etmem dedi. Zeliha da istesem de söyleyemem nasıl söylenir ki diyerek yemeğe gelmeyeceğini söyledi.

Bir anne evladına para için bunları yapar mı?

Azize kendi evinde Ali ile özlem giderdi. Yemek hazırlarken yaşadıkları aklına geldi korktu ve elini kesti. Sonra da bulaşık yıkarken Tarık’ın söylediklerini hatırladı. Bir karar verecek Azize. Azize Oğuz’u yaşadıklarını düşünürken, Oğuz da Azize yi düşünüyordu. Koluna pansuman yaparken canı yanmış ve eli eline değmişti. Oğuz çok etkilenmişti nede olsa aşk bacayı çoktan sarmıştı. Şimdi bile o anları düşünürken gülümsüyor Oğuz. Yıldız ile beraberken hiç böyle gülümsemiyor Oğuz. Ve Azize’ye kal dediğin de, Azize kalamam diyerek gitmişti o anları yeniden hatırladı bir daha gelmeyecek diye düşünürken telefonu çaldı arayan Yıldız dı açmadı telefonu Oğuz.

Zeliha’nın şirkette ilk günü ve Canan’ın da şirkette Selin ile konuşması gerektiği için o da Zeliha ile şirkete gitmek için evin önüne geldi. Zeliha ya şaka yaparak okulun ilk günü çocukları aileleri okula götürür ya bende senin ilk iş gününde seni işe götürmeye geldim dedi. şakaydı diyerek Zeliha’nın tedirgin halinden Samet ile konuşmadığını anladı. Annesi de onları camdan gizlice izliyor, Zeliha Samet’e işe girdiğini söylemediği için kulağına gidecek diye korkuyorum dediğini annesi duydu yerin kulağı vardır diyerek bu haberi Samet’in öğreneceğini söylemiş oldu.

Evde kimsenin olmadığı bir zamanda da Samet’i arayarak Zeliha nikah şekerini benim de görmemi istedi akşam evde olmayacağım öğlen eve gel dedi. Zeliha da şirkette Selin ona bilgiler verdi ve bir türlü Tarık ile karşılaşamadılar. Koray da Canan ile Selin hakkında konuştu. Tarık ise telefonda Oğuz ile konuşurken sen evde kal iyice dinlen Azize eve geldiğinde evde ol dedi. Bayanlar konusunda yanılmazmış Tarık. Bu kadar da iddialı hadi bakalım Elmas ile nasıl baş edeceksin görelim Tarık.

Tarık telefonda konuşurken Yıldız geldi ve resmen hesap sordu Oğuz ile nerdeydiniz diye. Tarık ilk başta sorularına cevap vermedi muhatabın ben değilim diyerek ama sonra tamam pes ettim diyerek olanları anlattı. Yıldız da o kadın için Oğuz hayatını tehlikeye atmış Cezmi yakalanmış mı? deyince de Tarık ben o ismi söylemedim sen nerden biliyorsun deyince, konağa geldi, olay çıkardı bende ordaydım diyerek paçayı kurtardı.

Tarık Yıldız’a gazı iyice verdi. oh olsun artık Oğuz’un Azize için yaptığı fedakarlığın farkında Yıldız.

Oğuz çalışma odasında Azize yi dört gözle beklerken Asya okuldan gelip, Azize abla ben çok acıktım diye bağırdığını duyunca Azize döndü sanıp dışarı çıktı ama Azize dönmemişti. Büyük bir hayal kırıklığı yaşayan Oğuz kapı çaldığında kapıyı açtı karşısında Azize içeri buyur etti. Girdi Azize Jülide de gördü mutlu oldu sarıldı.

Oğuz’un pansuman saati gelmiş Azize ile odaya geçtiler. Azize pansuman yaparken Yıldız geldi odaya gördü ve Azize yi odadan çıkardı. Sanki kendi çok biliyormuş gibi pansuman yapmaya çalışsa da olmadı. Yarayı kanattı. Baktı yapamıyor Azize den yardım istedi. Ne o bir sürü laf ettiğin insandan yardım mı alacaksın Yıldız?

Jülide hanıma yakalanan Yıldız’ı Azize kurtardı. Oğuz beyin masasını temizlerken bir dosya kaybolmuş onu soruyor Oğuz bey onu arıyorduk dedi Azize sonra da Oğuz’a pansuman yaptı.

Canan, Selin ile konuşmayı başardı. Selin ağlayarak yaşadıklarını anlattı. utandığından söyleyememiş Selin. Bunda utanılacak ne var? Yapan utanmıyor da sen mağdur olarak neden utanıyorsun Selin. Böyle erkekler var oldukça insan evlilikten soğuyor resmen. Canan bu duruma el koyuyorum boşanacaksın bu heriften dedi. Bu Peker bu boşanma aklını Selin’e Canan’ın verdiğini öğrendiği an Canan’ında canını yakar kesin.

Hediye ablanın bir eşyası sökülmüş, Azize dikti ve çok memnun kaldı Hediye abla, kursa mı gittin sen diye sorunca hayır evde dikiş makinam vardı bozulmadan önce onunla dikiş dikerdim ama bozulunca ara verdim dedi. Hediye abla da yaptırmadın mı diye sorunca da çok para istediler, bende üzerine biraz daha ekler yenisini alırım diye düşündüm dedi.

Yıldız geldi her zaman ki gibi Azize yi tehdit edip içeri geçti.  Oğuz geldi. Kalacak mısın diye sordu. Azize de kalacağını, bende kimseye borçlu kalmak istemem diyerek kalacağını söyledi. Kemik suyu kaynatırken Yıldız bir kere daha mutfağa gelerek Azize yi tehdit etti. Oğuz senin gerçek yüzünü görecek, konakta sayılı günlerin kaldı deyip durdu. Kendinden bahsediyor olmayasın Yıldız? Senin konaktaki bu sayılı günlerin haberin yok.

Tarık da Oğuz ile konuşuyor terasta, Oğuz çok mutlu Azize döndüğü için Tarık da bunun farkında Oğuz’un yüz ifadesini uzun zamandır böyle mutlu görmediğini söyledi ve sen onu bir çalışanın olarak gördüğüne emin misin diye sorduğunda Oğuz susuyordu. Susmak kabul etmektir derken Yıldız da bu konuşmayı arkada duydu sinir oldu.

Samet de Elmas’ın tuzağına düştü ve Zeliha’nın işe başladığını öğrendi. Öğrenmekle kalmadı şirkete gitti Zeliha çok şaşırdı karşısında Samet’i görünce. Ve Kılıç Aliş den annesinin nerede çalıştığını söylemesini istedi. Aliş de söylemeyince Alinin annesi için aldığı çantayı hediye paketinden çıkarıp ayağı ile ezip attı. Aysel ekmek almaya gitmişti bir an da oldu her şey. Ali şimdi annesine ne verecek?

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 3. Sezon 385. Bölüm Özeti (“ASLI”) 12 Ekim 2018 Cuma” üzerine 20 yorum

 1. xanim dedi ki:

  ececim hos geldin biz iyiz sen nasilsin ben seni cok ozledim birtanem ve canim anliyoruz allah yardimcin olsun amin sana derslerinde basarilar dilerim final olucak dogru yeni sayfa acilmis oradan bak istersen canim seni cokkkk seviyorum allah rahatlik versin iyi geceler tatli ruyalar

 2. ece dedi ki:

  İy aksâmlar herkese baya girmeyeli oldu siteye , derslerden dolayi zaman kalmiyor gercekten okumakta zor ya dersleri zorla yetistiriyorum insan buyuyunce hayat da zorlasiyo.ALLAH hepimnize yardim etsin nasilsiniz duyduklarim dogrumu dizi final mi yapiyor ? Ama niye guzel dizi devam etsin Allaha emanet olun

 3. xanim dedi ki:

  hayirli mutlu aksamlar aslim canim arkadasim benim bu gun goremedim cok merak etdim cok ozledim seni insallah her sey yolundadir

 4. xanim dedi ki:

  merhaba hanim ablam canim benim nasilsin polat amcam nasil uzulmene kiyamam ya k azeri ablam hakli aslimiz bi yolunu bulur insallah hepinizi ailem gibi goruyorum hepiniz benim icin cok cok deyerlisiniz iyiki varsiniz ellerinizden opuyorum sende polat amcamda kendinize cok iyi bakin allaha emanet olun

 5. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba Hanim abla.Bu benim çok sevdiyim $arki. In$allah Aslimiz bir $ey yapar. Evet Radacim oyunculara bûyûk haksizlik bu,belki ba$ka projeleri iptal etdiler, insanlarin ekmeyile oynamak olmaz.

 6. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar.Havada ayrılık kokusu var.Xanımcım biz ne yapıcağız sensiz.Sen ASK ailesinin temsilcisisin.her defa sayfanı açanda ismini görcek kendimizi evimizde zann ediyorduk.”Ne olur Allahım ayırma bizi”.
  Aslıcım biliyorum hayatda her şeyin bir sonu vardır.ama ben bu sona hazırlıksız yakalandım.çok üzgünüm.analiz için çok sağ ol.diziyi bir taraftan Erkanla Hazal diger taraftan sen, senin analizlerin sevdirmişti bize.onlıara sesimiz yetişmiyor.o yüzden onların da yerine sana çok-çok teçekkür ediriz güzel kızım.Allaha emanet olun.

 7. xanim dedi ki:

  k azeri ablam canim benim tesekkur ederim birtanem ben final haberini duyduqumda gercekten sasirmadim bastan belliydi zaten final olacagi yeni oyuncularda ekmek parasi kazaniyor da bi tek onun icin uzuldum ne diyelim haklarinda hayirlisi olsun hazalin diziside 6 bolumde bitiyor k azeri ablam bende bi araya nasil gelicez ben hepinizi cok ozluycem :(:(

 8. Rada dedi ki:

  K. Azeri ben oyunculara uzuluyorum ne umutlarla cikmislardi bu yola. Dusman kadin nazmiye 2sezon kimsenin sesini duymadi simdi 2 3 kisi ona hakaret edince diziye final yapacak. Pasta da kesib kutlama yapsin. 5bolume sigdiracak artik her seyi.Basindan beri bu olaylarin hizli cozulmesi hayir elamet diyildi.seyirci oyuncuya yeni bir umut verdi simdi elinden aliyor.Ama hic adil diyil. Seti durdurub paydos biz final yapiyoruz demek.

 9. K.A dedi ki:

  Sana da iyi gúnler Xanimcim. Te$ekkúr canim.Seher hanim 1 hafaya hepsini siki$tirip gösterecekler anla$ilan.Yarim kalmaktansa,bir sonuca varsinlar.Radacim sana katiliyorum,çoktan hak edilmi$ bir durum.Beni rahatsiz eden biz bir araya nasil geleceyiz?

 10. xanim dedi ki:

  gunaydin k azeri ablam seher ablam nasilsiniz sizi cokkkk seviyorum ailenizlen mutlu huzurlu haftalar gunler dilerim

 11. xanim dedi ki:

  gunaydin radam canim arkadasim benim sen ve cocuklarinin iyi olmasina cok sevindim rabbim tum islerinde yardimcin olsun seni cokkkk seviyorum ailenen mutlu neseli haftalar dilerim

 12. xanim dedi ki:

  gunaydin aslim canim arkadasim benim nasilsin analiz cok guzel olmus eline yureyine saglik ellerin dert gormesin seni cokkkk seviyorum ailenen mutlu neseli haftalar dilerim

 13. Rada dedi ki:

  Aslinda anonim arkadas nazmiye ve karamel yapim bunu coktan hak etdiler. Ama oyuncular ve bu isinde evine emek goturen insanlara yazik oldu. Tamda nazmiye senaryonu duzeltmeye baslamisti ki fanlarin kan davasi her seyi mahv etti. Basindan biliyordu boyle olacagini o yuzden oyuncularla 30bolumluk anlasma imzalamis. Benim anlamadigim bu dizi neden o malum bir turlu affedilmeyenlerin dizisi kadar degerli olmadi star icin. Hazer olmadan gozden cikardi diziyi. Demek star tv de hazerci imis

 14. Seher dedi ki:

  Alim çok güzel olmuş her zamanki gibi ssol.ama ben çok üzgünüm final olacak diye gene bir sürü merakla kalacağız oğuz neden gebe yıldıza,alış nasıl çıkacak ortalığa daha neler neler bir haftaya çıkarmış bunlar hiç değilse bir iki ay bari surseydi herkese slm.

 15. Rada dedi ki:

  Arkadaslar duydunuz mu ASK bu hafta final yapiyormus. Ay daha yeni alismistik dizinin bu sezonuna. o yuzdendi bu hiz. Bende nazmiye gecen sezonlardan ders aldi sanmistim. Reytinglerin kotu olmasi hazer fanlarinin kotu elistirisi yayin saati finala goturdu diziyi.

  1. Anonim dedi ki:

   Ya radacigim kan davası guttuler sanki

 16. K.A dedi ki:

  Selam Radacim.Ben de seni gördûyûme çok sevindim, sitenin ne$esi.Çocuklarla o yollari ben de geçdim,seni çok iyi anliyorum.Allah kolaylik, sabir versin canim benim.

 17. K.Azeri. dedi ki:

  Günaydin her kese.Yeni haftaniz ugurlu olsun.Aslim te$ekkür ederim,ellerine saglik.Biliyorsun ben tv-den bakamiyorum,ama öyle bir anlatiyorsun ki,hatta yüz ifadelerini bele görûyorum. Tekrar te$ekkür canim.Aslicim bu Canan hayirsever biri oldu. Sametle Yildizi evlendirse iyi olurdu,Azizeyle Oguzu da kurtarmi$ olurdu.

 18. Rada dedi ki:

  Harf hatalari olmus kusuruma bakmayin alisamadim bu tarayicinin yorum yazma kismina. Surekli bir ireli geliyor biri geri. Ne yazdigimi pek gormemiyorum o yuzden harf hatalari oluyor

 19. Rada dedi ki:

  Gunaydin. Dunyanin en iyi kalpli arkadarlari yeni haftaniz hayirli ugurlu olsun. Aslim analizinle sabah sabah gune guzel basladim eline emegine saglik. Tesekkur edirem. Cuma izleyememistim merak ediyordum bu azize nasil oldu da konaga dondu diye. Ogqgenmis oldum. Bir de merak ettigim bir konu daha var.Azize bu kez kac gun calisib isi birakiyorum gidiyorum bir daha donmem diyecek.Kiz git geli bitmedi. Oguzun mecburiyyeti ne acaba ki yildiz gibi birine 5yilini feda etmis. Yildiza da gulumsuyor ama bu zoraki gulumseme yani yine mecburiyyetden. Peker cananin canini bi yaksinda burnunu her ise sokmasin. Su kilica gelince o kilictan geciricem bir gun. Bacagi kadar cocukla ugrasiyor pis herif. Tarik capkin biri oldugu icin kadinlar konusunda yanilmiyor nasil olsa uzmanlik alani. Tarik tam elmasa layik damat. Elmasi dogduguna pisman edicek. Sametin gucu anca sulugoz zelihaya yetiyor.
  Hanim abla k.Azeri ben sizi gordugume sevindim cocuklar iyi evet ikisi de okula gidiyorlar. Zor ne demek felaket resmen. Biri gidiyor biri geliyor biri dersi odevi bitiyor digeri basliyor. Kafa oluyor kazan gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.