Adını Sen Koy 3. Sezon 384. Bölüm Özeti (“ASLI”) 11 Ekim 2018 Perşembe

Burak 14 Eki 2018 Adını Sen Koy  0

Azize kendi iç dünyasında muhasebesini yaptı ve gitmedi Oğuz’un yanında kaldı. Mutfakta onun için yemek hazırlarken soğan doğradığı için gözünden yaş geldi. Oğuz da mutfak kapısının önünde Azize’nin gitmediğini görünce mutlu oldu ancak göz yaşlarını sildiğini görünce ağladığını düşündü üzüldü ama sonra soğan doğradığı için olduğunu anlayınca içeri geçip koltuğa uzandı. Azize kaldığı için mutlu Oğuz. Sanki ilk defa bir bayanı sever gibi. Yıldız da hissetmediği duyguları Azize de hissediyor Oğuz. Ve kendi kendine yüz ifadesinden anladığım duygularına gem vurmaya kendini frenlemeye çalışıp ciddi olmaya ve Azize ye karşı uyuyor numarası yapıyor. Oğuz cephesinde aşk bacağı çoktan sarmış da haberi yok beyefendinin.

Azize eve gidemediği için aklı oğlu Ali de onu Aysel ablasına emanet etmek, gece onda kalmasını istemek için telefonla aradı. Aysel ile telefonda sessizce konuşan Azize oğlunun emin ellerde olduğunu bilince içi rahat etti. Telefon konuşması bitince kapıda olan Oğuz’u gördü. Su almaya gelmiş. Azize’nin telefonda konuştuğunu görmüş ama ne konuştuğunu duymamış. Neden kaldın diye sordu Azize cevap vermedi. Ben cevap vereyim Oğuz’a borçlu kalmak istemediği için kaldı.

Şükran teyze, Canan ve Zeliha ile akşama yaprak sarması yaparken Samet geldi. Zeliha içeri mutfağa geçince Selin aradı Zeliha yı iş için Samet açtı telefonu ama Selin ne olduysa konuşmadan kapattı. Samet Zeliha’nın işe gireceğini henüz bilmiyor. Akşam yemeğine kaldı. Yemekte konuşurlarken konu işe geldi ve Zeliha işe girerim deyince olmaz dedi Samet. Canan da köy yerinde olsanız belki ihtiyaç duymazdınız paraya ama burası İstanbul. Her şeyi iki ile çarpman lazım dedi. Samet elinde olan çatal ve bıçağı öyle bir tutuşu vardı ki, Zeliha işe girsin çalışsın onu liğme liğme eder doğrarım der gibiydi. Samet şiddet eğilimi olan birisi bıçağı tutuş şeklinden belli. Zeliha çok çekecek bu Samet den belli.

Birde annesi Elmas var ki, evlerden ırak olsun. Öyle anne mi olur? Kesin bu Zeliha’nın annesi değil. Zeliha’nın babası da ölmüş koruyanı yok. Halası Şükran hanım bakalım ne zaman bu konu hakkında konuşacak. Canan’ın bu sezon saçı, makyajı, elbisesi çok güzel ben beğendim. Yemekten sonra Samet’i yolcu eden Zeliha iş konusunu kapıda söylemek istedi ama sonra vazgeçti. Şirketten aradıklarını biliyor Zeliha Canan ile konuşurken, Elmas duydu ve ne çalışması diyerek karşı çıktı.

Zeliha da Samet’e borçluyuz deyince, Elmas ne borcu? Seni veriyoruz birde üstüne paramı vereceğiz diyerek kızdı. Samet ile aynı akıldan. Komşusunun kızını örnek gösterdi zengin biri ile evlendi diye.

Oğuz’un akşam uyurken ateşi çıkmış, Azize şurup verdi içti Oğuz. Sonra da Azize yarasına pansuman yaptı. Şeker hastası olduğu için yarası geç iyileşecek Oğuz’un yani normalde öyle oluyor şeker hastalarının yaraları geç iyileşiyor. Azize yarasına pansuman yaparken Oğuz yarı baygın yarı kendinde hayal meyal Azize yi gördü. Azize de uyumadan Oğuz’u bekledi bir şey olursa diye.

Gece bir ara Oğuz uyandı. Azize koltukta uyuya kalmış o da uyandı. Bir kere daha Oğuz’a pansuman yaptı. Oğuz uyudu. Azize de beklerken uyudu. Gece bitip sabah olduğundaysa Azize dokunma hayır diyerek kabus görüyor sayıklıyordu. Azize’nin sesine Oğuz uyandı ve Azize yi uyandırdı. Kabus görüyordun. Rahatla artık güvendesin adam yakalandı diyordu.

Ve ben bu sahneleri izlediğimde Ömer ve Zehra’nın dağ evinde yaşadıkları aklıma geldi. Evler ve kişiler farklı olsa da yaşananlar benzer şeylerdi. Sabah kapı çalındı Oğuz açtı kapıyı, kimse yoktu ama kapıda köy yumurtası ile bir kap vardı. Oğuz’un tanıdığıymış. Kendisini göstermezmiş.

Zeliha yı Selin arayarak görüşmeye çağırdı. Annesi gitmesini istemedi. Şükran halası yardım etti. Canan ile şirkete gitti Zeliha.  Selin Zeliha ile konuşurken kocası Peker geldi. Yine para istemeye geldi anlaşılan. Git çalış, genç erkeksin. Şimdi yazacağım bir şeyler la havle de geç diyorum kendime. Allah böyle erkeklerden korusun bütün bayanları amin.

Selin kocası ile apar topar çıkmış nereye gittiğini kimse bilmiyor yerine bir arkadaşı gelmiş.

Jülide hanım Oğuz ile önceden konuştuğu için onu iş gezisi için şehir dışında biliyor. Yıldız desen ona kimse haber vermediği için fellik fellik Oğuz’u arıyor. Jülide şehir dışında deyince bana söylemişti nereydi diye Jülide nin ağzını aradı ama Jülide nereye gittiğini bilmiyorum dedi. Şirkete gitti. Tarık ile konuştu Tarık da sizin aranızda sorun mu var ona sorsana dedi.

Jülide hanım ne zaman geleceksin diye aradı Oğuz’u ama telefonu kapalıydı çok merak etti Oğuz’u Jülide. Azize de yok, inşallah işi bırakmamıştır dedi kendi kendine.

Oğuz telefonunu bulamadı. Azize ye soracaktı ama o da evde yoktu. İçme suyu bittiği için gelirken çeşme görmüş oraya gidip su alıp gelmiş Azize. Sonra da Oğuz’un telefonunu buldular şarjı bitmiş. Şarj olana kadar bekleyecek Oğuz. Azize de kendi telefonunu verdi buradan arayın diye. Oğuz da teyzem birlikte olduğumuzu anlar olmaz dedi.

Zeliha Canan ile şirkete geldi. Tarık ile konuşacaktı ama Tarık dışarı çıkacağını, görüşemeyeceğini söyleyip Koray’a, senin için okeyse benim içinde okey dedi. Zeliha Tarık’ın asistanı olarak Koray tarafından işe alındı. Zeliha çok mutlu oldu.

Azize Oğuz’a çorba yapmış onu içti. Tadını da çok sevdi. Telefonu şarj olunca da teyzesini aradı konuştular. Tarık da dağ evine geldi kapıyı Azize açtı. Tarık şaşırdı pardon siz derken Oğuz içerden geldi. Tarık Azize ye kendini tanıttı. Azize de adını söyledi tokalaştılar.

Tarık ile Oğuz evin arka kısmına geçip oturdular, konuştular. Ev baya güzel sevdim evi bahçesini. Tarık Yıldız dan bahsetti. Oğuz da olanları bilmesini istemediğini söyledi. Azize kahve içer misiniz deyince, Oğuz kahvemiz var mı ki? diye karşılık verdi. Azize de gece uyumamak için bakmıştım var dedi. Tarihi geçmiş olabilir deyince, Azize baktığını tarihinin geçmediğini söyleyerek kahveden sonra ben gidebilir miyim? Diyerek izin istedi.

Oğlunu düşünüyor Azize, Tarık da ben götürürüm deyince, Oğuz bende geleceğim birlikte gidelim dedi.

Zeliha işe giderken Canan dan ayrıldıktan sonra annesini gördü. Kuyumcudan çıkıyordu. Elmas paraları koltuğun altına saklamış oradan alıp kuyumcuya gelerek koluna bilezik aldı. Yoldan geçen adam ona çarpınca çanta yere düştü tabi altınlarda göründü. Zeliha çok şaşkın bu olanlara.

Tarık, kırmızı spor arabası ile Azize ve Oğuz’u konağa getirdi. Yıldız Asya ile salonda konuşuyordu. Okul gezisi varmış anneannesinin izin vermeyeceğini düşündüğü için Yıldız ablasının izin almasını istedi. Yıldız da olur dedi. Camdan bakarken de Oğuz’u, sonra da Azize yi gördü. O paçozun ne işi var birlikteler miydi? Eğer öyleyse öldürürüm diye kendi kendine söylenirken, Oğuz da Azize ile konuşup işe dönmesini istedi. Azize de kalamayacağını söyleyerek ayrıldı.

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 3. Sezon 384. Bölüm Özeti (“ASLI”) 11 Ekim 2018 Perşembe” üzerine 33 yorum

 1. Bahar dedi ki:

  Adini sen koyda azize uguz evlenejeklermi?

 2. xanim dedi ki:

  gunaydin radam canim arkadasim benim biz iyiz sen nasilsin kiz ozledim seni cocuklar nasil sitenin nesesi seni cokkkk seviyorum ailenen mutlu neseli haftalar gunler dilerim :):)

 3. Hanim abla dedi ki:

  İyi akşamlar kızlar.hoş geldiniz.Nasılsın Rada,torunlar nasıl. okula gedirlerse işin zor.yeniden ögrenci olacaksan.Allah yardımcın olsun.
  Birini tanımak istesen onu kızdır sonra dinle.Samet de öyle.kızan gibi bir başka adam oluyor.O da Yener gibi kızın çalışmasını istemiyor.Hele şiddet de uyğulaya bilir.tehlikeli adama benziyor.Aslı doğru diyor Zelihanın Sametten çekeceyi var.İzleyip gereceyiz.Ya Rəbbim bizi iyilerle kaşılaştır.

  1. aslı dedi ki:

   Amin ablacım amin hayırlı akşamlar.

 4. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli ak$amlar arkada$lar. Radacim ho$ geldin.Bir yere kayb olma canim.Allah seni gûldûrsûn sitenin ne$esi.

  1. aslı dedi ki:

   hayırlı akşamlar canım.

 5. Rada dedi ki:

  Aslim kiz sevim omeri ogrenince yener icin soylemisti turna gelicek yerden kaz esirgenmez diye. Aynisi elmaz yapacak tariki ogrenince. Zaten amaci kizinin zengin biriyle evlenmesi.

  1. aslı dedi ki:

   Aynen öyle canım. Ama sen bilmiyorsun ben Tarık’ı kendime ortak olarak aldım 🙂 onunla iş yapmayı istiyorum. iş bitirici Tarık ve benim onun gibi birine ihtiyacım var. Elmas fena biri. Tarık’ın paralarını sömürecek ama Tarık buna izin vermez inşallah. Şimdiden Zeliha’nın tokasını cebinde taşıyor görmeden aşık oldu Tarık.

 6. Rada dedi ki:

  Hanim abla K. Azeri merak etmeyin yakinda zaten oguz evlenecek azize ile. Simdiden prova yapiyor. kahvemiz varmi diye? Evlimisler gibi.

  1. aslı dedi ki:

   Yıldız dan daha çok yakışır Azize Oğuz’un yanına. Azize ile evlensin Oğuz. Yıldıza da tak sepeti koluna haydi herkes kendi yoluna desin de kim anlar ki. Şimdi gitmeyen bir süre ara verelim dediğinde gitmeyen Yıldız o zaman nasıl gidecek?

 7. Rada dedi ki:

  Selam hayirli aksamlar. Aslim Hanim abla K.Azeri Xanim Peri Guzel kiz nasilsiniz? Aslim analizin muhtesem olmus. Kiz gecmis olsun ben olmadan yine olaylar bulmus seni. Diziye gelince benim merak ettigim tek sey canan. Zeliha dun geldi bugun is buldu kendine.Su canan neden bos gezenin bos kalfasi gibi dolasiyor ortalikta. Samete ne demeli. Adami cenesi ile kanser eden elmas adli kaynanasi var.Kurtulmak yerine hala zelihanin pesinde.Zeliha desen miymiyin sulu gozun teki.selen de akil yokmus ki. Peker gibi biri ile evlenilir mi?. Koray gul gibi kizi gor kime yar etmis. Yeni kervansuren azizeye asik gozlerini alamiyor kizdan. Her defa azizeye oyle bakinca yildizin yildizlari teker teker kayiyor. En son bitecek oh olucak.

  1. aslı dedi ki:

   Selam canım, Hoş geldin Radacım, özledim seni, sohbetini. Ya sorma neler geldi başıma 🙁 derdin biri bitmeden öbürü geliyor.
   Canan ilk diziye geldiğinde başta dert oluyordu, şimdi herkese derman oluyor bir kendine hayrı yok. Yaprak sarmasını yapabildi sonunda 🙂 Selin belki de bilmiyordu Zeliha gibi Samet de iyi görünüyor ama hiçde iyi biri değil şiddet eğilimi fazla Zeliha ondan kesin dayak yer. Selin gibi. Yıldız gitsin Azize Oğuzun gözlerine bakamıyor. Oğuz da gözlerini Azize den alamıyor.

 8. K.A dedi ki:

  Merhaba ablacim.Evet haklisiniz,Oguz belke de kendinden asili olmadan cem halinde, yúreyinden geçeni diline getirdi,kim bilir.Amin canim ablam benim,amin.

 9. xanim dedi ki:

  hayirli mutlu aksamlar hanim ablam ve amin insallah kendine cok iyi bak allaha emanet ol

 10. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba hepinizi hoş gördük.Bir detayı yazmayı unutmuşum.Dağ evinde Azize “ne içersiniz?” sordukta Tarık “kahve” deyince Oğuzun “kahvemiz var mı ki?”söylemesi hoşuma gitti.Zira “kahve varml ki?”deye bilirdi. hoıca kalın kızlar.Allah her kesin gönlüne göre versin.

  1. aslı dedi ki:

   Oğuz Azize ile bir aile olmanın hayali ile bunu söylemiş ve arkadaşları olan Tarık’ı evde misafir ederken kahve isteyen arkadaşının bu isteğine sanki Azize eşiymiş gibi kahvemiz var mı ki demiştir. Güzel bir detayı yakalamışsın ablacım. Sende hoşça kal ablacım görüşürüz.

 11. xanim dedi ki:

  guzel kiz hos geldin canim benim nasilsin esin neden telefonu vermiyor bi sorunmu var canim merak etdim seni cok ozlemisim seni allah yardimcin olsun insallah hayirli haberlerini aliriz amin

 12. güzel kiz dedi ki:

  merhaba meleyim ve diyer arkadaslar uzunzamandir yokdum esim telfonu vermyor ondan hepinizi cok ozledim meleyim seni bilsen ne kadar cok özledim hemde cok sevindirdin beni analiz yazdigin ucun biz yalniz birakmadigin tesekur ederm seni bilyormusun nekadar sevyorum hani olum doseyinde olan insana sorarlar ya son arzun nedir ben olsam seni isterim neyse hosca kal umarim okursun

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Güzel kız hoş geldin. Nasılsın? eşin neden telefonu vermiyor? onun mu ki? senin telefonun yok mu? yoksa senin telefonunu internete girmeyesin diye mi vermiyor?
   Senin gibi eşinden kısıtlama gören arkadaşlarım olunca çok üzülüyorum.
   Allah iyiliğini versin ölüm döşeğinde beni istemek. Allah uzun ömürler versin sana. okudum cevap bile yazdım da sen ne zaman gelirsin Allah bilir.

 13. peri dedi ki:

  Aslıcım çok teşakkurler,bu kadar iş içinde bizi duşunub yazdığın için sağol,bu para göz elmastan tiksindim umarım samet ile zelihayı ayırdıktan sonra çıkar,yoksa tarığı gorurse zengin damat diye sulanır.aslında zeliha için iyi olur,samet gibi guvansız birindan yol yakınkan kurtulur.

  1. aslı dedi ki:

   Sizler benim burada tanıdığım çok değerli arkadaşlarımsınız iyi ki varsınız. Elmas çok kötü birisi. Kızım dediği kişinin düğün parasını alıyor bir miktarını borcuna sayıyor ki ne borcu bu hiç konusu geçmiyor. Kalanı da saklayıp koluna altın bilezik alıyor. Samet’i en başından istemiyor Zeliha ile arasını ayırdıktan sonra, Tarık’ın zengin biri olduğunu öğrenip ona yönelirse işi zor Zeliha’nın.
   Zeliha Samet den baya çekecek, Tarık onu Samet den kurtarır herhalde.

 14. xanim dedi ki:

  aslim k azeri ablama katiliyorum sen birtanesin rabbim hep yar ve yardimcin olsun dualarimiz hep seninlen sag ol var ol mucizdm meleyim benim kocaman sarilip opuyorum

  1. aslı dedi ki:

   🙂 Teşekkür ederim canım benim bende sana sarılıyorum. ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

 15. xanim dedi ki:

  merhaba hanim ablam guzel yurekli ablam benim .hep mutlu mesut ol yuzun hep gulsun guzel duana yurekten amin amin amin diyorum seni cokkkk seviyorum ailenen mutlu huzurlu pazarlar dilerim :):)

 16. K.Azeri. dedi ki:

  Te$ekkúr ederim Aslicim.Sen arkada$lari her zaman dû$ûnûrsún,biz bunu degerlendiriyoruz canim. Dualarimiz hep seninle.Allah yar ve yardimcin olsun canim benim.

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim canım benim ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤
   Amin inşallah. Allah sana da, herkese yardım etsin.

 17. K.Azeri. dedi ki:

  Amin Hanim ablam.Amin.

 18. Hanim abla dedi ki:

  Merhabalar ve mutluluklar her kese.Aslıcım Allah ne muradın varsa versin.çok yoğun olduğunu bildiyim için mümükün degil desem de yüregimde yeni analizin gelmesini istiyordum.geldi ve ben çocuk gibi sevindim.çok güzeldir.çok sağ ol. güzel üregin var olsun canım kızım.
  Evet Elmas da Sevim gibi paragözdür.ama kızının kazanacağı paralar ona gelneyecek diye onun çalışmasını istemiyordur.Çalışmak konusunda nedenleri ayrı olsa da fikirleri aynı Elmasla Sametin.Neyse izleyip göreceyiz inşallah.Rabbim yarınlarımızı dünlerimizden hayırlı kılsın.Amin der susarım, duam belli, duyan belli.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım nasılsın? mutlusun buna çok sevindim 🙂 Canım ablam benim seni mutlu edebilmişim ne mutlu bana. Sende hep var ol ablacım.
   Evet ablacım Elmas hakkında söylediklerinde çok haklısın bakalım bu işin sonu nereye varacak izleyip göreceğiz.
   Ne güzel bir dua etmişsin amin inşallah ablacım amin. ❤❤❤❤❤❤

 19. xanim dedi ki:

  aslim canim arkadasim benim analizin cok guzel olmus eline yureyine saglik ellerin dert gormesin birtanem allah razi olsun senden ailenen mutlu neseli pazarlar dilerim

  1. aslı dedi ki:

   Amin inşallah canım benim sağ olasın bilmukabele.

 20. K. dedi ki:

  Gûnaydin arkada$la.Nasilsiniz Aslicim sen geceni yatmadinmi?O kadar i$in gûcún arasinda 2 özet, kendini çok yorma.$ûkúrler olsun i$leri yoluna koymu$sun.In$allah bir de gelmezler yaramazlar.Aslicim ellerine,yüreyine saglik canim benim.Elmas hem para dü$kûnû,hem de kizin çali$masini istemiyor, bu artik saçmalik.$iir sever arkada$i ben de merak ediyorum, in$allah bir aksilik yokdur, hele Gözelin internet sorunu çözüldûmû?tezlikle gelirler.

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın canım 🙂
   Evet canım gece geç uyudum. Gece 3 den sonra. İş çok da size ve siteye de zaman ayırmak istedim canım. yoksa geri kalacak yetişmeyecek bunun olmasını istemediğim için elimden geleni yapıyorum. sizlerin duası da bana yardımcı oluyor Allah’ın izni ile.
   Elmas kızının ki ben gerçekte kızı olduğunu düşünmüyorum. Sevim gibi davranıyor. Sevimden biraz farklı. O kızı çalışsın para getirsin ister elindekini alırdı. Bu Elmas çalışmasını istemiyor çünkü para onun cebine girmeyecek Samet’in borcunu ödeyecek Zeliha ondan çalışmasını istemiyor.
   para kendi cebine girecek olsa çalışmasını destekler.
   her ikisinden de haber yok inşallah en kısa zamanda gelirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.