Adını Sen Koy 3. Sezon 383. Bölüm Özeti (“ASLI”) 10 Ekim 2018 Çarşamba

Burak 13 Eki 2018 Adını Sen Koy  0

Azize den nefret eden Yıldız Cezmi ile iş birliği yapmış, Azize’nin yeni iş yerinin adresini Cezmiye veren Yıldız, Azize ye iyi bir ders verip gözünü korkutmasını, kendisini görünce hayalet görmüş gibi olmasını istemişti. Cezmi’nin de bu işine geldiği için kabul etmiş. Azize yi iş yerinde takip etmeye başlamıştı. Dışarı çıkan Azize yi takip edip kaçıran Cezmi, Azize ye zarar verecekti. Ancak Oğuz arabası ile giderken yolda görmüş ve takibe başlayarak son anda Azize ye o adamın zarar vermesine engel olmuştu.

Cezmi, Oğuz’un arkasından odunla vurarak bayılttı. Azize ye yöneldi. Onu zorla götürmek istedi Azize direndi. Oğuz yavaş yavaş kendine gelmeye başladı. Konuşmaları duyuyor ama bir türlü ayağa kalkamıyordu. Tarık da Oğuz’u arıyor ulaşamıyor ve bu Oğuz’un tarzı değil diyordu. Arkadaşı Oğuz’u tanıyordu.  Ancak uzun zamandan sonra bir araya geldiklerinde Oğuz’un değiştiğini gördüğünden endişelenip endişelenmeme konusunda tereddüt yaşadı Tarık.

Cezmi, Azize yi köşeye sıkıştırdı Azize bağırarak yardım istedi kimse yoktu sesini Oğuzdan başkası duymuyordu. Azize üstüne gelen Cezmi’nin yüzünü tırnakları ile çizip biraz olsun kendinden uzaklaştırdı. Oğuz kendine geldi ve Azize ye bıçak çeken adamı yumruklayarak Azize den uzaklaştırdı. Biraz dövüştüler ve Cezmi elindeki bıçağı rast gele sallayınca Oğuz kolundan yaralandı. Cezmi kaçtı. Azize çok korksa da kolu kanayan Oğuz’a yardım etti. Çantasından mendil çıkardı. Kanayan koluna gömleğin üzerinden tampon görevi yapsın diye koyup elbisesindeki kumaş kemeri çıkarıp bağladı. Oğuz biran olsun Azize den gözlerini ayıramadı. Oğuz iyiden iyiye Azize ye aşık oluyor, oldu bile. Azize ise kendisini Cezmi den kurtaran Oğuz’a bir can borcu oldu. Sonra da o inşaatten çıkıp araca geçtiler.

Şirkette Koray, Selinden bir dosya alırken, Selin’in parmağının sargıda olduğunu gördü. Selin’e ne olduğunu sordu ama Selin gerçeği söylemek yerine kapıya sıkıştırdığını söyledi. Gözünün kenarını da kapıya çarptığını söylemişti. Biri çıkıp da kapıya çarptım, kapıya sıkıştırdım derse iki kere düşünmek lazım çünkü, Selin eşinden şiddet görüyor bunu da saklıyor.  

Oğuz ve Azize araçta yol alırken, Tarık aradı Oğuz’u olanları anlattı kısaca ve o adamı bulmasını kimsenin de bunu bilmemesini istedi. Azize gizlice ağlıyor, Oğuz fark etti bu belayı başına ben sardım dedi. Gözü de giderek kapanıyor Oğuz’un. Şeker hastası olduğu için yarasının iyileşmesi geç olacak, birde kan kaybı var tansiyonu da şekeri de düşer araba kullanması tehlikeli ama kullanıyor Oğuz. Azize araba kullanmasını bilmiyor sanırım. Aslında her bayanın ehliyet alması lazım böyle zor zamanlarda aracı kullanabilmek için.

Canan Zeliha yı şirkete getirdi. İş için Koray ile konuşmak için cv sini verdi Zeliha ama Koray’ın sorduğu bütün sorulara Canan cevap verdi. işi alsın istiyor Canan. Koray da gülümseyerek kendine çok iyi menejer bulmuşsun dedi. Canan gerçekten iyi tanıttı Zeliha yı ve ben Canan’ın üzerindeki o kot elbiseyi beğendim. Onlar oradayken Yıldız geldi Oğuz’u sordu. Oğuz yoktu. Zeliha Koray dan onayı aldı ama Tarık ile çalışacağı için birde onunla görüşecek Zeliha. Yıldız gidince Canan Yıldız’ın taklidini yaptı sevmiyor Yıldız’ı onun için horoz adayacakmış da horoza yazık dedi.

Tarık, Cezmi yi kendi mekanında çok güzel dövdü ve paketleyip polise teslim etti. Polisler gelene kadar da Azize’nin adresini sana kim verdi? diye sorunca, Cezmi hiç Yıldız dan bahsetmedi. Zengin biriydi giyimi farklıydı dedi. Polisler götürünce de Oğuz ile konuştu bilgi verdi. Oğuz da çok zor araba kullanmasına rağmen hastaneye gitmedi. Kendi dağ evine gitti. Azize den kendi doktorunu aramasını istedi koltuğa uzanmıştı orada bayıldı Oğuz.

Aliş de annesi için çanta alabilmek için su satmaya devam ediyor. Manav amcasının yanında tezgah açtı. Aysel teyze kasanın üzerine örtü serdi. Bir komşuda güneşten etkilenmesin diye güneşlik verdi. Ali orda su sattı. Satarken bir müşteri 5 tl verdi. Ali de bu çok deyince, adam üstü kalsın dedi. Ali olmaz diyerek para üstünü verdi. Manav amcasının da bu dikkatini çekti. Afferim diyerek, esnafın gözü de gönlüde tok olmalı dedi ve güzelinden bir armut verdi. Aliş armutu afiyet ile yerken biri gördü manavdan armut aldı.

Canan ile Zeliha şirketten çıkıp parkta yürürken Canan’ı dayısı aradı. O konuşurken Zeliha tek kaldı. Tarık da o parkta bir bankta oturmuş dinleniyordu. Bir kere daha birbirlerini görmeden teğet geçtiler. İşin ilginç tarafı Tarık, Zeliha’nın düşürdüğü tokayı daha önceden bulmuştu atmamış cebinde taşıyor. Çıkarıp o tokaya baktı. Tokadan aşık oldu şimdiden görmediği Zeliha ya Tarık. Hem bir erkek yerde bulduğu bir bayanın tokasını neden alır ve saklar ki?

Şirkete Selin’in kocası geldi ve zorla Selin den para aldı ve gitti vermeseydi rezillik çıkaracaktı şirkette. Koray da para verdiğini gördü. Tarık la konuştuklarında Tarık bayanlar bu konuları erkek arkadaşları ile konuşmaktan çekinir, bayan arkadaşları ile rahat konuşur dedi. Koray Canan dan bu konu da yardım alacak.

Oğuz’un kaldığı dağ evine doktor arkadaşı Barış geldi ilk müdahaleyi yaptı hastaneye götürmek istedi ama Oğuz kabul etmedi. Azize ye ilaçları verdi Azize ilgilenecek. Azize Oğuz uyurken yaşadıklarını baştan sona hatırladı. Cezmi yi konağa Oğuz getirmişti. ilk gelişi ve son ana kadar yaşananlar bir film şeridi gibi geçti gözünün önünden Azize’nin. Ve ilaçlarını verdikten sonra yemek yapmak için mutfağa geçti.

Zeliha’nın annesi Elmas hiçbir iş yapmıyor ellerinde kireçlenme varmış. Bu kadının Zeliha’nın gerçek annesi olduğuna inanmıyorum ben. Hangi anne evladına bunları yapar ki? üvey annedir kesin ama Zeliha bilmiyor olabilir. İlerde çıkar kokusu bunun. Bu kadın da var bir şeyler?

Azize Oğuz için mercimek çorbası yapacaktı ama sevip sevmediğini bilmediği için sordu. Oğuz da her şey için teşekkür etti. ( teşekkür etmeyi bilen biri Oğuz bunu sevdim ) Azize ye birinin evini tarif etti. Ona git benim gönderdiğimi söyle seni gideceğin yere bıraksın dedi. Azize evden çıktı gidiyordu ki durup arkasına baktı. En başından hastanede Oğuz’un kendisine para teklif ettiği anı, nezarette kaldığında şikayetini geri çekmesini istediği anı, Sonra Oğuz’un ben her şeyi biliyorum senin masum olduğunu biliyorum diye konuştukları anı, Oğuz’un kendisini Cezmi den kurtarırken bıçaklandığı anı hatırladı ve gitmekten vazgeçti Azize.

Zaten gitmek Azize ye yakışmazdı. Kendisine yakışanı yaparak Oğuz’un yanında kaldı Azize. Oğuz da gördü sevindi.       

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 3. Sezon 383. Bölüm Özeti (“ASLI”) 10 Ekim 2018 Çarşamba” üzerine 15 yorum

 1. ece dedi ki:

  Merhaba kizlar nasilsiniz

 2. xanim dedi ki:

  aslim canim arkadasim benim hep iyi mutlu ol ve tesekkur ederim birtanem bende cok iyim

 3. xanim dedi ki:

  k azeri ablam canim benim her sey duzelicek hep iyi mutlu ol insallah rabbim yardimcin olsun allaha emanet ol

 4. K.A dedi ki:

  Iyi deyelim iyi olsun,canim benim.Çok $ûkúr,iyi olun. In$allah her $ey iyi olucak.

 5. xanim dedi ki:

  k azeri ablam canim benim hep iyi mutlu ol ve tesekkur ederim birtanem annem iyi ama doktora hal hazirda gitmedi akrabamizi bekliyor onlar ne zaman gitse gidecek annem sag olasin senin saglik durumun nasil

 6. K.Azeri. dedi ki:

  Gúnaydin arkada$lar. nasilsiniz?Hanim abla nasilsiniz,Polat amca nasil? Havalar bir az kari$ik ya, kendinize dikkat edin. Xanimcim sana da gûzel hafta sonlari.Annen doktora gettimi,nasil oldu?

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın canım.

 7. xanim dedi ki:

  gunaydin hanim ablam nasilsin polat amcam nasil ellerinizden opuyorum k azeri ablam nasilsin sizi cokkkk seviyorum ailenizlen mutlu neseli pazarlar dilerim

 8. xanim dedi ki:

  gunaydin aslim canim arkadasim nasilsin ve kiymetlim analiz yine tek kelime ile muhtesem olmus eline yureyine saglik bayildim sana islerinde kolay gelsin rabbim hep yar ve yardimcin olsun icini her zaman ferah tut allaha emanet ol

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın mutlu pazarlar canım, teşekkür ederim sen nasılsın?

 9. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba her kese.Aslıcım çok teşekkür ederim bizi analizimize kavuşturduğun için.Alişin armut yemesine bayıldım.o kadar güzel yiyordu ki lap babası Ğmer gibi.bence 1.sezonda idi Ömerle Zehra mutfakta gece yemek yiyorlardı.Hediyye abla sandviç hazırlamıştı.Ömer Zehranın da payını almak istedi.Bak o sahnede Ömer de çok güzel yiyordu.Hatta Zehra kadın olmasına rağmen Ömer gibi degildi.Bu bölümü izleyende hatırlamıştım o sahneyi.şimdi analizi okurken yine hatırladım ve yazdım.Belki o kadar önemli degil. ama benim hoşuma gitmişti o zaman.neyse iyi geceler.tatli rüyalar.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, rica ederim ablacım elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Evet Aliş çok tatlı Ömer ve Zehra yoklar ama Aliş var. Ne güzel sana geçmişi hatırlatmış. İyi geceler ablacım tatlı rüyalar Allah rahatlık versin.

 10. aslı dedi ki:

  Edebiyat ve şiir sever arkadaşım nerelerdesin? bana diyordun bizi bırakma diye sen yoksun ortalıkta inşallah iyisindir. Bir zamanlar Tolga arkadaşımızda vardı o da yok. Nesrin de yok. yok çok nerelerdesiniz arkadaşlar?
  herkese iyi geceler.

 11. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba Aslim.Nasilsin,her $ey yolundami?Te$ekkûr canim.Her zamanki gibi,çok gûzel.Bu Ali$ çok tatli,iyi de terbiye ediyor Azize,hem genleri de saglam,sevimli bir çocuk.Haklisin canim,Zelihanin annesi mutlaka ûvey,Sevimin aynisi. Zeliha kûçúkken kim bilir,neler ya$ami$.Iyi geceler canim benim.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba canım arkadaşım çok şükür. Bugün kocaman yastığı tamir ettim, ortalığı yerleştirdim. Yavaş yavaş düzene giriyor herşey bir aksilik çıkmaz inşallah. Evet Aliş çok tatlı, akıllı zeki, çok tatlı babası annesi gibi. Doğru diyorsun Azize çok güzel eğitiyor çocuğu. Bakalım ne zaman söyleyecekler elmasın üvey anne olduğunu?
   Sana da iyi geceler, tatlı rüyalar Allah rahatlık versin canım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir