Adını Sen Koy 3. Sezon 381. Bölüm Özeti (“ASLI”) 8 Ekim 2018 Pazartesi

Burak 09 Eki 2018 Adını Sen Koy  0

Azize ilk defa bir erkeğin kendisini anladığını düşünmüş mutlu olmuş, hatta o zorlu günlerin hesabını kimseye vermek zorunda değilsin, sen doğru olanı yaptın kendinle gurur duymalısın diyen Oğuz’a teşekkür etmek için karayemiş meyvesinin çekirdeğini havanda dövüp vermek isteyecek ve verecek kadar Oğuz’un iyi bir insan olduğunu düşünen Azize, gönül rahatlığı ile Yıldız’ın her türlü kötülüğüne, eziyetine rağmen oğlu Ali için Yıldız’a katlanan ve konakta kalan Azize. Yine Yıldız’ın büyük oyununa geldi. Sadece Azize değil, Oğuz da Yıldız’ın tuzağına düştü. Nasıl mı?

Azize bir odayı temizlerken, Yıldız da Oğuz’u o odanın önüne terasa çıkarıp konuştu. Konu da Azize’nin bıçakladığı adamı Oğuz’un konağa getirip Azize ile yüzleştirmesi. Azize bütün bunları duyunca çok üzüldü ve ellindeki yere düşürdü sonra da koşarak konaktan ayrıldı Azize. Oğuz sesi duyunca ilk aklına Asya geldi. Ama Asya okuldaydı. Kesin Azize diye düşündü. Oğuz da dışarı çıktı. Gitmek üzere olan Azize ye yetişti. Onu durdurdu ve konuştular.

Azize, bende sizin iyi, vicdanlı bir insan olduğunuzu düşünmüştüm, bana inandığınızı sandım, başkalarının acıları sizin eğlence kaynağınızmış meğer. Nasıl? Güldünüz mü? Eğlenebildiniz mi dediğinde Azize, Oğuz da yanlış anladın dedi.

Kız Nesini yanlış anlayacak Oğuz? Dosdoğru doğru olanı anladı. Senin niyetin Azize yi rezil etmek, konaktan göndermekti, asıl yanlış anlayan sendin. Neyin doğru olduğunu bilmeden, araştırmadan Azize yi idam sehpasına çıkardın ama olmadı. Gerçekleri öğrendin Yıldız sayesinde ama iş işten geçti. O pislik herifi yıllar sonra tekrardan Azize’nin hayatına soktun. Kötü adam, kötü Yıldız, kötü işbirliği olacak. Yıldız’ın eline koz geçti bunu da çok güzel kullandı Azize’nin canını yaktı. Yakmaya da devam edecek hepsi senin suçun Oğuz.

Azize, git demeniz yeterliydi, giderdim. Bunu yapmanıza gerek yoktu, işi bırakıyorum diyerek konaktan ayrıldı Oğuz.Yıldız da camdan gördü onları ve seni kimselere bırakmam dedi. Yıldız kendi eli ile Oğuz’u Azize ye yaklaştırıyor farkında değil.

Zeliha ise, annesinin telefon konuşmasını duymuş, düğün için nişanlısının bankadan çektiği parayı annesinin aldığını öğrenmişti. Annesine bunu neden yaptığını sordu, Allah dan da mı korkmadın diye ağlayarak sordu. ( parantez içinde şunu söylemek isterim ki, Zeliha ağlama konusunda başarılı değil. Rol yapamıyor. Azize Zeliha ya göre daha başarılı bu ağlama konusunda. Tarık ile Zeliha şu aşama da bana göre iyi bir ikili olamazlarmış gibi geliyor. )

Zeliha’nın annesi o parayı borcu olduğu için almış. Kadın başına bu kadar yüklü miktarda ne borcu bu? Tefeciden paramı aldın paragöz kadın? İnsan hiç evladının düğün parasına göz koyar mı? koydu, aldı işte. Şükran teyzede dışardan eve gelmiş, konuşmaları duymuş, parayı alanın Elmas olduğunu öğrendi. Adı Elmas ama elmas kadar değeri yok kadının.

Zeliha dışarı çıktı, yolda ağyarak yürürken bir banka oturdu, sonra da caddeden geçerken ayağını burktu ve düştü. Tamda o esnada Tarık, kırmızı spor arabası ile oradan geçiyordu. Zeliha yı düşerken gördü yardım etmek istedi ama emniyet kemeri açılmadı, açıldığındaysa Zeliha çoktan gitmişti. Oğuz aradı spor salonunda buluşacaklar. Zeliha ile Tarık bir kere daha teğet geçtiler.

Azize, evine gitti. Ali Aysel teyzesi ile dışardaymış not bırakıp gitmişler, evde kimse olmayınca Azize özgürce ağladı neden yaptın bunu diyerek. Oğuz da spor salonunda kum torbasını var gücü ile yumruklarken Tarık geldi konuştular. Oğuz her şeyi anlattı. Tarık Oğuz’un daha önce yapamadığı şeyleri duyuyordu. Oğuz da hiç yapmamam gereken bir şeyi, hiç yapmamam gereken kişiye yaptım diyerek pişmanlığını dile getirmiş oldu Oğuz.

Tarık bir akıl vermiştir bu konuda Oğuz’a ama biz duymadık.

Azize’nin konaktan gittiğinden Oğuz ve Yıldız’ın dışında kimsenin haberi yok. Kılıç çıktı ortaya yeni bir mekana geçmişler, eskisinde polisler olduğu için oradan uzak duruyorlar. Azize’nin bir resmi var Kılıç da ona bakarak her şey senin için, benim olacaksın Azize diyor. Yine psikopata bağladı Kılıç.

Gece oldu, konaktakiler fark etmedi bile Azize’nin gittiğini. Sabah olunca Oğuz, Azize yi aradı ama açmadı telefonu Azize. Ali ile kahvaltı yapacaklar.  Aysel geldi ona da söyledi işten çıktığını. Azize’nin telefonu çalıyor ama açmıyor. Aysel’i aradılar. Azize ye iş ayarlamış eski patronu yalan. Oğuz Nesrin hanım diye birini aradı Azize ye iş ayarlamasını, maaşını da ben vereceğim dedi.

Azize iş görüşmesine gidecekken Ali, annesinin duvarda asılı olan çantasını çekince kulpu koptu. Ali suçlandı. Özür diledi annesinden, Azize de ben yaparım sen üzülme dedi. sabah kahvaltısı yapan Jülide, Hediye ablaya Azize yi sordu. Hediye ablada gelir birazdan dedi. Oğuz da yoktu masada, Asya da aşk meşk işleridir. Büyüklerin tek derdi bu ya aldırmayın önemli değil dedi.

Bu yaşta aşkı meşki düşünmemen güzel, ilerde aşık olunca görüşürüz Asya.

Oğuz Yıldız ile 5 yıl önce bir mecburiyetten dolayı nişanlanmış. Bunu Hediye abla Jülide ye söylerken Yıldız konağa girdi. Merhametli Oğuz çok büyük bir fedakarlık yapmış. Oğuz’un yaptığını kimse yapmazmış. Acaba Oğuz 5 yıl önce ne oldu da Yıldız ile nişanlandı acaba? Bunu Tarık da söylemişti ama açıklamamıştı. Oğuz neden 5 yıl bu Yıldız ile nişanlı kalmış acaba?

Oğuz Azize ye bir iş ayarlamıştı, ordan telefon geldi. İşe başladığını söyledi Nesrin hanım. Oğuz da maaşını ben vereceğim dedi. Yıldız da dışarda arkadaşı Sinem ile telefonda konuşuyor. Millete eski sevgililerinden telefon gelir, bize asılsız çocuk ihbarları geliyor, beklemekten sıkıldım Sinem derken konuşmayı Oğuz duydu. Oh olsun sonunda Yıldız’ın gerçek yüzünü Oğuz görmüş oldu.

Kendimi zor tutuyorum salona geçip, Emir öldü diye bağırmamak için dediği an sabır bardağı taştı Oğuzda. Yıldız’a gerçek yüzünü gördüğü için, rol yapmana gerek kalmadı dedi. ben Emir’i bulmadan yeni bir hayat kurmayacağım, bir süre ara verelim, ejder seni istediğin yere bırakır dedi kestirip attı. İyi de oldu.

Yıldız öyle kolay bırakmaz Oğuz’u. Peşinden koşup özür diledi. Saçmaladığını söylese de Oğuz güle güle diyerek yol verdi Yıldız’a.

Canım Alişim bal yanak annesinin çantasının kulpunu kopardığı için üzgün ve annesine yeni bir çanta almak istedi. Cebindeki bozuk bir liralarla alırım sandı ama olmadı alamadı çok paraydı çanta. Kaldırımda su satan bir çocuk gördü. Çok parayı su satarak elde edeceğini düşündü Ali ve bir kasa ile 4 – 5 şişe suyu aldı tezgah açtı kendine ve 1 liradan satmaya başladı. Sadece bir kişi aldı.

Su gibi Aziz ol deyince Aliş de amin dedi bal yanak. Parayı alınca da bereket versin amca dedi Ali. Adamın dikkatini çekti. Ali de bakkal amca para alınca hep öyle söylüyor dedi.

Al sana en güzel örnek Ali, görerek öğrenen çocuk bu işte. O sebeple herkes çocukların yanında dikkatli olmak, dikkatli konuşmak zorunda. Kopya çekiyor, beynine kazıyor, yeri gelince kullanıyor çocuktur anlamaz, bilmez yok.

Yıldız arkadaşı ile buluşmak için Azize’nin yeni işe girdiği yere gitti ve orada Azizeyi gördü. Hele bir de Azize ye referans olanın Oğuz olduğunu öğrenince delirdi. Oradan hemen çıkıp Cezmi denen deli herifin yanına gitti.

Selin dayak yemiş sağ gözü kızarmış, Tarık gördü ve Selin’e Yaşadığımız her şey bize bir hayat dersi, o dersi almak önemli, o dersler bizim için bazen bir lütuf bile olabilir, yeni bir adım atmak için cesaret verebilir mesela, yani başımıza gelen her şey bizim için felaket olmayabilir. Belki de iyi bir şeydir dedi.

Kocasından boşanması ayrılması için bu dayak bir vesile olabilir. Tabi susup sineye çekmez ise, derdini paylaşır yardım isterse bu beladan kurtulabilir Selin ama yardım istemez ise bu hep devam edecek, dayak, para alıp gitmeler, kumar vesaire ve hep yıpranan canı yanan Selin olacak. Hem Selin  bu adamla neden evlenmiş ki?

Tarık ve Koray, Selin’in durumu hakkında konuştular. Tarık duruma istemeden tanık olduğunu ve müdahale ettiğini, Seline zarar gelemeyecek bir yol bulmak için düşündüler. Bakalım Selin’i o adamın elinden nasıl kurtaracaklar.

Zeliha sonunda nişanlısına paranın çalındığını söyledi. Zeliha çalışmak istediğini söyledi. Samet çok sert tepki vererek olmaz dedi. Melek gibi görünen ama aslında yeri gelince hiç de melek olmayacak bir erkek daha. Zeliha çalışacak olsa kızılca kıyamet kopar kesin.

Yıldız konağa geldi. Oğuz’a hizmetçi parçası o kıza iş mi buldun diye sorunca, Oğuz da ben sana ne yapıp yapmayacağım konusunda rapor mu vereceğim diye kızdı. Yıldız da ben senin nişanlınım deyince, Oğuz da; sen benim gerçek yüzünü gördüğüm yabancıdan farksızsın dedi. nişan bitmiştir Oğuz için. Yıldız ortada kalınca, onun yüzünden diye Azize yi kastederek bu konağa geldiğin güne, beni tanıdığın ana lanet edeceksin dedi.

Oğuz Azize’nin çalıştığı yere giderek uzaktan baktı. Azize dışarı çıkınca gördü iyi görünüyor dedi ayrıldı ordan. Cezmi denen adamın işleri rast gitmiyor. Kim sipariş vermişse hepsi siparişleri iptal etti. Yıldız da Azize’nin yeni iş yerini Cezmi ye söyledi. Yandı Azize.

 

 

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 3. Sezon 381. Bölüm Özeti (“ASLI”) 8 Ekim 2018 Pazartesi” üzerine 23 yorum

 1. Anonim dedi ki:

  Gûnaydin.

 2. Seher dedi ki:

  Ben bugünkü bölümde oguza kızdım yıldız pişkin pişkin geldi hiç bir şey yokmuş gibi.yussuzunde önde gideni oğuz çok yumuşak davrandı.elmas çok kötü bir örnek Zeliha dersen keza ne kadar anne bile olsa böyle bir durumda sessiz kalması kız vermiş olması o parayı alması normal gibi gösterilmesi hırsızlık yani.kredi zaten bide yani.hele kadını gördüm mü sinirden elim ayağım titriyor hem suçlu hem güçlü Nazo bunun cezasını çabuk verip göndermesi lazım hapisse hapis hırsızlığın anneliği olmaz yanlış mı düşünüyorum bir iğnenin hesabını veremezken şu an resmen diziyi zor izledim yani kızlar hepinizi çok seviyorum

 3. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba her kese.Çok sevindim Sehercim. Ne iyi oldu Efendimizin sözlerini sizlerle paylaştım. Yıldızın psikolojisi pozuk galiba.Bu da o üç kız gibi takıntılı.İyi kötü her neyse nişanlısı vardı,gec-tez evleneceklerdi.daha çok istedi.Çok istedi azı da itirdi.daha şikayetin yeri yok.”Sahip olduklarına şükretmyi bilmeyenlerin kaybettiklerinde isyan etmeye hakkı yoktur”.Hz.Mevlana

 4. xanim dedi ki:

  k azeri ablam seher ablam nasilsiniz sizi cokkk seviyorum ailenizlen mutlu neseli gunler dilerim

 5. xanim dedi ki:

  hanim ablam hos geldin nasilsin nasilsin polat amcam nasil cok guzel yazmissin elin saglik ve haklisin seni cokkkkk seviyorum ellerinizen opuyorum ailenen mutlu huzurlu gunler dilerim

 6. xanim dedi ki:

  aslim canim arkadasim benim iyi olmana cok sevindim hep iyi mutlu ol bende iyim yazdiklarinda haklisin yildizin basina belki kotu olay gelmistir o yuzdende fedakarlik ede bilir cok deyerlisin bizim icin emeyin cok kiymetlim benim hakkini helal et iyiki varsin allaha emanet ol

 7. K.Azeri. dedi ki:

  Evet canim haklisin,kimi paranin,kimi de güzelliyin pe$inde.Ne yazik ki, insanligin pe$inde olan yok.Belki de Asya kendini yalniz hiss etdiyiçin Yildizi sevdi,yakin oldu kim bilir? Hanim abla ho$ geldiniz. Amcamiz nasil?Evet canim ablam,yaziklar olsun o insanlara ki,caninin yanacagi gûnû hayaline bele getirmiyor. Seher hanim biz de sizi seviyoruz.Haklisiniz Aslimin hakki üzerimizde çok,zaten o içten biri oldugu için biz iyi arkada$lar olduk sanirim.Siz de allaha emanet olun.

 8. aslı dedi ki:

  Merhaba hanım ablacım hoş geldin sefalar getirdin. nasılsın? polad amacam nasıl? çok çok selam söyle ellerinizden öpüyorum.

  Teşekkür ederim Amin inşallah cümlemizden razı olsun Rabbim. Canım ablam benim Tarık benden de zeki, benim daha öğrenecek çok şeyim var. Murat abim gelmiyor kaç zamandır. iyidir inşallah. Azizenin çilesi ne zaman biter bilinmez doğduğu günden beri çekiyor. Güzel söz, sevgili peygamberimizin sözü elbet bir gün herkes ettiğini bulacak. kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacak ama bu dünya da ama öbür dünyada.

 9. Hanim abla dedi ki:

  Mehaba nasılsınız arkadaşlar.Aslıcım çok-çok teşekürler.yazmaktan zevk alıyorsun biliyorum.ama emeyin büyük.Allah senden razı olsun.Aslıcım şu Tarıkta senin gibi akıllıdır.Çünkü o da senin gibi her sorunun cevabını biliyordur.O danışanda nedense Murat abini hatırlıyorum.Azizenin ise çilesi bitmiyor.”Canı yanan sabr etsin.Can yakan canının yanacağı günü beklesin.”(H.Muhammed sav.)

  1. Seher dedi ki:

   Ne güzel yazmışsın hanim.can yakan canının yanacağım günü beklesin aynen öyle degilmi başka türlü ders almıyoruz zaten

 10. Seher dedi ki:

  Allah razı olsun canımmmmm çok güzel yazmışsın hakikaten.emek çekip bize yazıyorsun okumayı çok seviyorum samimi içten Candan yazıyorsun. bu bölümü çok sevdim bende hele yıldızın morarması ama olmadık hakaretlerin sıralayan yıldız azizeye kendisi ne yapacak o konağa gelmeden yüzsüz.asya sayesinde konağa gelecek Jülide hediyede sevmiyor yıldızı şu fedekarligi bir biz bilse idik iyiydi yani aleve bile yeminle sevgim düştü .Aysel neden mahalleye azizeyi getirmiyor cananla neden tanistirmiyor canan gelir yıldızın hakkından canan yok gibi bir şey oldu bu sezon.zeliha hiç beklenileni veremedi rol yeteneği sıfır ağlaması fiyasko buda dizi için eksi puan nazo.samet gorundugunun aksine psikopat.ya anne seçimi mumla aratacak hem yüzsüz hem pişkin utanmaz aranmaz bir şey analıgin yüz karasi.yani o kadar paranın üstüne yani birde kredi çok çabuk kapattılar şükran in ben elması iyi bir benzetmesini beklerdim burda kibar davranışı hak edecek bir şey yok.eh kızlar Allah’ıma emenet ediyorum hepinizi çok seviyorum hepinize rabbim kolaylıklar versin

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Sehercim teşekkür ederim amin inşallah. Seninle bende aynı düşüncedeyim, Yıldız Asya sayesinde konağa gelir, başka kimse sevmiyor onu, Yıldız Asya yı da sevmiyor ama Asya Yıldız’ı seviyor. Onda ne gördü ise sevmiş. Oğuz’un yaptığı fedakarlığı zamanla öğreniriz umarım. Yıldız kimsesiz belki de onun başına gelen bir olay sonrası Yıldız’ı korumak için sahip çıkmıştır Oğuz. Sevseydi şimdiye çoktan evlenirdi.
   Canan Azize olmadan da Yıldız’ın hakkından gelir ama konağa gitmesini gerektirecek durum yok. Zehra olduğunda rahatlıkla girip çıkardı şimdi gidemez sebep yok. Azize Aysel’in tanıdığı ama nasıl tanıştılar bilinmiyor umarım bu sezon kafada soru işaretleri bırakmadan konuları işlerler.

   Samet de kötü biri. Zeliha ile ayrılmalarına sebep belkide şiddet görmesi olacak, çünkü, dizide şiddet çok fazla işleniyor.

 11. K.Azeri. dedi ki:

  Gûnaydin arkada$lar.Aslim te$ekkürler,eline saglik.Canim bu hayatda Yildiz,Kiliç gibi insanlar az deyil,bu kadar kin, nefret nereden,neden kaynaklanir?

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın canım, evet Yıldız ve Kılıç gibi insanlar ne yazık ki var bu hayatta. Allah korusun öyle insanlardan herkesi. bu kadar kin, nefret nerden diye sormuşsun. nefisten, nefis iyi kullanırsan iyi ama özü şeytana dayanır. nefsini terbiye edemez, kontrol altına alamazsa insan hep her şey benim olsun ister. Kıskançlık krizine girer. Kafasına koyduğunu elde edene kadar yapmayacağı şey yoktur. örnekleri ortada. Yıldız, Kılıç, Cezmi, elmas, saymakla bitmez dizide de amma kötü varmış. kimi paranın, kimi güzelliğin peşinde.

 12. peri dedi ki:

  Aslıcım eline sağlık guzel olmuş,sabah keyfımız yerinde,öğuzun fedakarlığını çok merak ettim,ama yıldız brakmaz,bi kaç gun sonra julide hanımı araya sokar barışırlar,daha işimiz çok.

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim Pericim, haklısın Yıldız kolay gidecek gibi değil. Jülide hanım bu topa girmesin. Yıldız’ı o da sevmiyor. Bir tek o konakta Yıldız’ı seven var O da Asya. Asya çağırır yada çağırmasını ister Oğuz abisinden bence öyle. Yada Asya yı Yıldız araya sokup konağa dönmeyi başarır.

 13. Anonim dedi ki:

  Analizde Gözel dizide Gözel Ellerinize sağlık

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim.

 14. xanim dedi ki:

  gunaydin canlarim benim nasilsiniz hepinizi cokkkk seviyorum ailenizlen mutlu huzurlu saglikli gunler dilerim

 15. xanim dedi ki:

  gunaydin aslim canim arkadasim nasilsin analiz tek kelime ile muhtesem olmus bayildim oguz cezmiyi getirmeseydi boyle olmazdi azize cok cekicek pislik adamdan yildizada oh olsun sonunda gercek yuzunu gordu nisani atdi evet oguz yildizi gercekten sevmiyor ne fedakarlik yapti yakinda gercekler cikar ortaya ali akilli cocuk her seyi cabuk oyreniyor cocuklar konusunda haklisin canim benim seni cokkkk seviyorum ailenen mutlu huzurlu gunler dilerim

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim canım, iyiyim sen nasılsın? Oğuz Cezmi yi yeniden Azize’nin başına bela yaptı. Bu belayı getirdiği gibi de götürsün nereye götürüyorsa Oğuz.
   Ve Oğuz’un Yıldız için yaptığı fedakarlığı bende merak ediyorum kimse Oğuzun yaptığını yapmazmış, peki Oğuz neden yaptı öyleyse?

 16. özgur dedi ki:

  tatlı uykular analiziçin teşekkürler Aslı‘cım,sabahın aydın,ferah olsun…..muck….

  1. aslı dedi ki:

   Çok teşekkür ederim Özgür teyzecim, nasılsınız? iyisinizdir inşallah.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.