Adını Sen Koy 3. Sezon 380. Bölüm Özeti (“ASLI”) 5 Ekim 2018 Cuma

Burak 07 Eki 2018 Adını Sen Koy  0

Azize’nin suçsuz olduğunu Oğuz öğrendi. Bunu öğrenmesinde Yıldız’ın payı büyük, Yıldız Azize’nin sabıka kaydını Oğuz’a verince, Azize’nin Cezmi denen pisliği nefsi müdafaa için yaraladığını öğrendi. Sonra da Azize yi bulmaya mahalleye giderek Azize ye işine dönmesini istedi. Yıldız ise, Azize den kurtulmak için Cezmi ile iş birliği yapacak.

 Oğuz, mahalleye giderken Azize yi yolda gördü arabadan indi, niye geldiniz diyen Azize ye ben her şeyi biliyorum, senin masum olduğunu, o adamın yalan söylediğini deyince, Azize ağlamaya başladı. Oğuz da ağlama lütfen diyerek Azize yi sakinleştirmeye çalıştı. Azize kendince açıklama yaparken, Oğuz da ne bana, nede bir başkasına açıklama yapmak zorunda değilsin, sen doğru olanı yaptın, o pisliğe cezasını verdin, kendinle gurur duymalısın dedi ve konağa işinin başına dönmesini istedi.

Azize de Jülide hanımdan çekindiği için konağa dönmek istemediğini söyledi. Oğuz da ben teyzem ile konuşurum için rahat olsun diyerek Azize’nin yeniden konağa dönmesini sağladı.

Samet, nişanlısı Zeliha ile düğün için tuttukları salona kaparo vermeye gidecekler ancak bankadan kredi ile çekilen parayı Zeliha’nın annesi aldığı için ortada para yok. Zeliha ağlıyor. (Daha doğrusu ağlayamıyor, Azize’nin ağlamasını gördükten sonra Zeliha’nın ağlamasını ağlama saymıyorum ben )

Şükran teyze son anda elinde para ile yetişti. Salon parasının bir kısmını karşılar ama ya sonra? Paranın yok olduğunu Samet’in de bilmesi gerekiyor. Bakalım ne zaman öğrenecek Samet? Ve nasıl bir tepki verecek? İş yerinden aradılar ve Samet işe gitti.

Azize de oğlu Ali ile yemek yerken birden ağlamaya başladı. Ali neden ağladığını sordu. Azize de duygulandığını söyleyerek, bugün iyi bir insanla karşılaştım, iyi ki bu hayatta iyi insanlar var dedi. Oğuz dan bahsediyor iyi insan diye ve onun şeker hastalığına iyi gelecek bir bitkinin çekirdeğini havanda eziyor. Bunu Oğuz’a verecek Azize. Bu şekilde Oğuz’a minnet borcunu ödemiş olacak Azize. Oğuz’un Azize ye inanmış olması, Azize için çok anlamlı değerli bu sebeple de Azize Oğuz’un bir daha hasta olmasını istemiyor. Elinden de bu geldiği için bunu yapıyor Azize.

Oğuz da teyzesi ile konuştu, durumu usulünce anlattı.  Jülide de Azize ye hak verdi detaya inmedi. Azize ye sahip çıkmak boynumuzun borcu diyerek eskisinden de daha çok sahiplenip korumak kollamak himayesi altına almak istedi Azize yi Jülide.

Oğuz çalışma odasındayken, Hediye abla kahve getirdi. Her zaman ki gibi yanında lokumu ile birlikte ama Oğuz Azize yi hatırladı ve lokumu götürmesini istedi. Çünkü, Azize Oğuz’un şeker hastası olduğunu biliyordu, bu sebeple de daha öncesinde Azize, Oğuz’a şekersiz kahve yapmış, yanına da lokum koymamıştı. Oğuz da ilk başta Azize’nin kahvesini şekersiz diye beğenmese de onun iyiliği için yaptığını bildiği için bu kez kendisi lokum istemedi. Azize iyi yer etmiş Oğuz’un beyninde.

Oğuz, Azize’nin sabıka kaydının olduğu kağıdı yırtıp çöpe attı ama küçük bir parçası çöp kutusunun kenarına düştü. Bakalım o küçük parçayı kim bulacak? Yıldız bulur kesin, bakalım kim bulacak? Neler olacak?

Sabah olup yeni bir gün başladığında, Azize konağa gitmek için hazırlanıyor. Oğuz’a da kendisine inandığı için, şeker hastalığına iyi gelen karayemiş çekirdeği şifalı bir meyveymiş. Onun çekirdeğini havanda ezerek bir cam kavanozuna koydu. Bunu Oğuz’a verecek. Ben daha önce hiç duymadım bu bitkiyi araştırdım resmini buldum sizler içinde ekliyorum bitki hakkında da bulduğum bilgileri yazıyorum umarım birilerinin işine yarar. Dizide böyle önemli bir konuda ufak ama önemli bilgi paylaşıldığı içinde teşekkür ederim. Bilmediğim bir şeyi daha öğrenmiş oldum.

 

*****************************************

 

Karayemişin Faydaları?Karayemiş Meyvesi Nelere İyi Gelir?

 

Karayemiş tüketiminin fayda sağlayacağı hastalıkların başında, alzheimer, diyabet, doku ve cilt hastalıkları, kanser, kalp-damar hastalıkları ve romatizmal hastalıklar geliyor. Karayemişin antioksidan özelliğiyle aynı zamanda yaşın ilerlemesiyle vücutta meydana gelen oksidaf zarar azalıyor, yaşlanmayı da geciktiriyor. Karayemişin tespit edilmiş hiçbir zararlı etkisi bulunmuyor. Özellikle şeker hastaları açısından bulunmaz bir nimet. Yapılan bilimsel çalışmalarda, adeta insülin görevi görmesi bakımından da başta şeker hastalığı gibi birçok hastalığa iyi geldiği belirlenen karayemiş, üreme hormonlarını geliştirme, sindirim düzenleme, demir eksikliğini giderme ve prostat problemlerini önleme gibi birçok hastalığın tedavisinde önemli rol oynuyor.

Karayemişten elde edilen antioksidanların, vücudu oksidanların zararlı etkilerine karşı koruduğu, alzheimer, diyabet, doku ve cilt hastalıklarına karşı fayda sağladığı kaydedildi. Vücutta hücre yenilenmesini sağlayarak kansere karşı etkili. Bir yemek tabağı dolusu olgun meyve, başta mide ülseri ve barsak tembelliği olmak üzere, sindirim sistemi rahatsızlıklarına 10 günlük kürler halinde kullanılır.

Sabahtan aç karnına yenen 10 adet meyve hemoroide iyi gelir. Bir miktar taze ya da kuru meyve, tohumları ile beraber ezilerek sabahları aç karnına yenirse, şeker hastalığına iyi gelir. Meyvelerin sıkılması ile ele geçen usare, mide ülserine, egzama ya karşı kullanılır. Resimde rengi açık kırmızı zamanla siyahlaşıyor.

****************************************

Azizem benim, oğluşu Ali ye o ne anne? diye soru sorduğunda, Karayemiş çekirdeği, şifalı bir meyve… Ne yapacaksın onu? Diye bir başka sorusuna, şeker hastası bir tanıdığım için hazırlıyorum bana çok iyiliği dokundu da dedi. Küçük çocukların sorularına sabırla ve onların anlayacağı şekilde güzel cevaplar vermenin en güzel örneğiydi Azize ile Ali’nin bu konuşması.

Zeliha, misafir kaldığı halasının evinde annesi de var ve kahvaltı hazırlanırken, Samet aradı. Gelip alacak Zeliha yı annesi bir sevemedi gitti Samet’i. Zeliha da biz nişanlıyız dedi annesinin elini sallasan ellisi sözüne. Bu kadın kesin bunları ayırır. Birde Şükran teyzenin Zeliha’ya verdiği parayı gördü gözü felfecir oynuyor. Ona da göz koymasa bari. Şükran teyze karakola gideceğim bu işi sonuna kadar takip edeceğim deyince, eteği tutuştu unutun siz o parayı üstüne soğuk su için dedi. Kendi aldı ya yakalanmaktan korkuyor. Sen polisten korkana kadar Allah dan kork. Allah gördü aldığını.

Tarık girdiği her ortama huzur getiriyor. Onunla gelen müzikte güzel. Selin’in bir derdi var hem de büyük bir derdi. Sol bileği kızarmış ve bunu kıyafeti ile saklıyor. Koray da Selin de ki, dalgınlığın farkında ve neyi olduğunu sordu. Selinde yok bir şey diye geçiştirdi.

Koray da Selin’i düşündüğü için dalgın. Koray daki dalgınlığı da Tarık fark edip neyi olduğunu sordu. Koray anlattı. Tarık da Selin ile ilk karşılaştıkları anı hatırladı sorun o adamdı. Bunu Koray’ın Selin’e sorarak öğrenmesini söyledi ama bunu yaparken, anlatmıyor mu? Anlatamıyor mu? Bazı meseleler vardır ki anlatması zordur. Ona yardım edeceğini ona hissettir güvenini kazan dedi. Koray da tamam dedi.

Konakta kahvaltı yapılıyor. Oğuz, teyzesi ve Asya. Asya için özel ders vermeye hoca gelecek bakalım kim gelecek? Haftada 8 saat olsun dedi teyzesi, Asya da o kadar ders alsam profesör olurum gerek yok dedi. Oğuz da haftada 2 gün yeter istediğimiz sonucu almazsak ders saatlerini artırırız dedi. Asya masadan kalktı. Azize geldi servise bakarken Oğuz’un bıçağını düşürdü, almak için ikisi de eğilince Oğuz bu durumdan çok etkilendi. Oğuz giderek Azize ye aşık oluyor. Azize ise saygısından, Oğuz’un yüzüne dahi bakmıyor.

Şükran teyze, Salim amcanın dükkanında çay içiyorlar. Canan da geldi. Cananın olanlardan haberi yoktu öğrendi. Şükran teyze ye parayı veren Salim amcaymış. Üç aylığımı alınca öderim deyince, Salim amca düğün hediyem olsun ödeme almam dedi.

Zeliha, nişanlısı Samet ile sahilde bir bankta oturmuş konuşuyorlar. Zeliha hala paradan bahsedemedi Samet’e. Samet de öyle mutlu, öyle heyecanlı ki, hayallerini anlattı, sonra da kalktılar. Zeliha’nın saç tokası da Samet’in Zeliha’nın sırtına dokunması ile saçından düştü. Onlar gitti. Tarık geldi onların oturduğu banka oturdu. Koray ile telefonda konuşuyordu. Konuşması bitince yerdeki tokayı fark etti. Sahibinin ipek gibi saçları olmalı, hoşmuş diye tokayı beğendi. Tokayı saklar mı acaba Tarık?

Oğuz çalışma odasından çıkacakken Azize de elinde Oğuz için hazırladığı karayemiş çekirdeği ile odaya girdi. Kapıda olan Oğuz az daha kapıya çarpıyordu. Azize bunu sizin için hazırladım diyerek uzattı. Oğuz ne olduğunu sordu. Azize açıkladı. İstemezseniz anlarım deyince, Oğuz Azize den kavanozu aldı ve nasıl kullanmam gerek deyince, Azize de  günde 2 çay kaşığı, sabah akşam yarım bardak suya karıştırıp içebilirsiniz dedi. Bunları anlatırken de Oğuz’un yüzüne neredeyse hiç bakmadı, bakamadı Azize. Oğuz teşekkür etti. Azize de Oğuz’a teşekkür etti, dün geldiği, işe geri dönmesini istediği için sonra da işinin başına geçti Azize. Oğuz işe gidecekken teyzesi durdurdu. Asya’nın öğretmeni gelecekmiş tanışın diye ve geldi gitti öğretmen biz göremedik. Acaba Asya’ya ders verecek öğretmen kim?

Koray, Selinden bir dosyayı teslim alırken kolundaki kızarıklığı gördü sordu. Selin söylemedi. Koray konuşmak istedi. Selinde mesai saatlerinde olmaz. Öğle paydosunda diyerek yer söyledi konuşacaklar.

Jülide hanım bahçede dolaşırken, Yıldız geldi. Azize’nin Oğuz tarafından işe geri getirildiğini öğrendi. Sinir oldu her zaman ki Yıldız işte ve Azize’nin Cezmi yi konağa getiren kişinin Oğuz olmadığını bildiği için bu gerçeği Azize’nin de öğrenmesi için oyun oynadı. Oğuz ile konuşma bahanesi ile Azize’nin iş yaptığı odanın önünde, Azize’nin duyacağı şekilde konuştu Azize de bu sayede Cezmi yi konağa getirenin Oğuz olduğunu öğrendi.

Selin Koray ile buluşmak için geldiği parkta kocası ile karşılaştı. Selin evlenmiş. Ne zaman evlendi bu kumarbaz adamla? Kumar oynuyor ve para kaybediyor ve çalışmıyor, Selin’in kazandığı bütün parayı da alıyor kumara yatırıyor. Adamlar onu öldürmekle tehdit etmiş, Peyker de Selinden evin fatura paralarını zorla aldı sokak ortasında olay çıkmasın diye de Selin mecburiyetten parayı verdi. Koray da gelmişti olanları gördü.

Zeliha’nın annesi telefonda birine dün ben sizin bankanıza deste deste para yatırdım dedi. bunu da Zeliha duydu. Annesinin parayı aldığını öğrendi Zeliha. Kadının kime borcu varsa avukat falan konuştu durdu.

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 3. Sezon 380. Bölüm Özeti (“ASLI”) 5 Ekim 2018 Cuma” üzerine 50 yorum

 1. özgur dedi ki:

  hayırlı sabahlar ….değerlerim Aslı]cım sorun telde googleden tek sıtelere girş yanıt vermiyor Allah‘tan sızın sıteye tv den giriliyor dizihaberlerine girilmiyor uzun suredır bu gun google yzıp çüzüm belki düzeltme yazıları ile karşılaşırım inşaAllah….sevgimle kalın…xanım,gozel kardeşim ayyüalüm balım Aslı‘cım yorumumu okuyanlar her şey gönlünüzce olsun….aminnn…

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı sabahlar Özgür teyzecim, Çok şükür ki buradan ulaşabiliyorsunuz, çözüm bulunur. Sizinde her şey gönlünüzce olsun. Görüşürüz.

 2. xanim dedi ki:

  k azeri ablam iyi olmana cok sevindim hep iyi mutlu ol bende iyim sag olasin birtanem

 3. K.A dedi ki:

  Hayirli ak$amlar Xanimcim. Iyi deyelim,iyi olsun canim. Sen nasilsin?

 4. xanim dedi ki:

  hayirli aksamlar k azeri ablam gunun nasil gecti

 5. xanim dedi ki:

  hayirli aksamlar betulum hos geldin biz iyiz sen nasilsin bizde seni cok ozledik biz hep yanindayiz seni cokkkk seviyorum

 6. K.Aze. dedi ki:

  Iyi ak$amlar.Betûlcûm ho$ geldin.Nasilsin?Dizini izlemesende arkada$lari unutma canim benim.

 7. Betül dedi ki:

  Selam nasılsınız arkadaşlar diziyi uzun süredir izleyemiyorum o yüzden de yorum yapmadım siteye girmedim hiç ama ben de sizleri özledim fırsat bulursam tekrar sahalara döneceğim inşallah kendinize iyi bakin

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar Betülcüm, hoş geldin. Dizi yi izleyemesen bile analizden anladıklarından yorum yazabilirsin. Arkadaşların olarak bizler seni merak ediyoruz iyisin değil mi?

 8. xanim dedi ki:

  pericim hos geldin nasilsin sitenin eski hali ne bende alismistim yeni halinde zorlanmiyorum cabuk bula biliyorum sana ailenen hayirli mutlu gunler dilerim

 9. xanim dedi ki:

  k azeri ablam canim benim tesekkur ederim amin iyiki varsin guzel yurekli ablam benim :))

 10. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba hepinize.Arzular kar$iliklidi canlarim benim. Ben de hepinize,her $ey gönlûnûzce olsun diyorum. Aslim kolay gelsin canim benim,yaninda olsaydimda sana yardim etseydim.

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim canım bitti çok şükür. büyük iş olsa kendim yapmazdım küçüktü bir günlük bitti.

 11. peri dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar,bu sitenin eski haline alışığız biz,boyle deyiştiginde ban adapte olamıyorum,istadiklarimi bulmakta zorlanıyorum,sorun bande mi yoksa her kas için boyle.

  1. aslı dedi ki:

   Ben cepten girmediğim için benim için sorun yok, tek mesaj yazarken yanda olan kısım altta olduğu için ona alışmam zaman alacak. Tersten yazmaya alışan ben, sıkıntı yok.

 12. xanim dedi ki:

  aslim canim arkadasim hep iyi mutlu ol ne guzel sana islerinde kolay gelsin birtanem gozel ablam isleri oldugu icin gelmeye bilir haklisin cok opuyorum seni allaha emanet ol

 13. xanim dedi ki:

  gunaydin seher ablacim nasilsin yeni haftan hayirli ugurlu olsun mutlu huzurlu haftalar gunler dilerim seni cokkkk seviyorum

 14. xanim dedi ki:

  gunaydin ozgur teyzosum canim benim nasilsin cok ozledim seni gunun nasil geciyor ve anladim soylediyin icin tesekkur ederim diger sitede bi keresinde soylemistim seni cokkkkk seviyorum yeni haftan hayirli ugurlu olsun ailenen mutlu neseli gunler dilerim

 15. özgür dedi ki:

  HAYIRLI SABAHLAR HER ŞEY GÖNLÜNÜZCE OLSUN….BALDİLLİM.AYYÜZLÜM,GÖZEL KARDEŞİM,ASLI‘CIM YORUMUMU OKUYANLAR …..AYAKLARINIZ GÜZEL YERLERE GÖTÜRSÜN SİZLERİİİİİ….SEVGİMLE KALIN….

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın teşekkür ederim Özgür teyzecim, bilmukabele

 16. xanim dedi ki:

  gunaydin hanim ablam nasilsin ve ne guzel soyledin yurekten amin diyorum yeni haftan hayirli ugurlu olsun polat amcamnan mutlu huzurlu gunler dilerim

 17. şirinkızım dedi ki:

  HAYIRLI SABAHLAR TELEFONDAN SİTELERE GİREMİYORUM …..TELEVİZYONDAN YAZMASI ZOR,NET KULLANMAYI TV ÖĞRENDİM UZUN SÜRE GÜLAY‘CIMA BÖYLE YAZIP SİZLERİ BULDUM TEL SORUNUNU ÇÖZERSEM ORAYADA YAZICAM TV DEN GİRİLMİYOR SİTEYE….HER ŞEY GÖNLÜNCE OLSUN KIZIM MUCK

  1. aslı dedi ki:

   Rada dan sonra sorun yaşayan ikinci kişisiniz Özgür teyzecim, inşallah en kısa zamanda bu sorun çözülür.

 18. xanim dedi ki:

  gunaydin k azeri ablam nasilsin gozel ablam insallah iyidir insallah bu gun gelir seni cokkkk seviyorum yeni haftan hayirli ugurlu olsun ailenen mutlu neseli gunler dilerim

 19. Hanım abla dedi ki:

  Günaydın dostlar.Yeni hafta herkese sağlık, mutluluk getirsin inşallah.
  “El uzatan degildir Dost
  El uzatacak duruma düşme diye
  Yanında durandır Dost”.Allah amanında.

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın ablacım, hayırlı haftalar olsun inşallah.yazdığın çok anlamlı sevdim.

 20. Seher dedi ki:

  Hayırlı haftalar herkese guzellerim gününüz aydın keyfiniz bololsun inslh

  1. aslı dedi ki:

   bilmukabele canım.

 21. K.Azeri. dedi ki:

  Günaydin arkada$kar.yeni haftaniz hayirli olsun.Xanim kizim hakli,Gözelim nerdesin?

  1. aslı dedi ki:

   Tünaydın canım, sağ olasın. Gözel’in işleri vardı. ayın 12 sine yetişmesi gereken belki ondan gelemiyordur. Rada gibi telefonunda da sorun olabilir bilmiyorum gelir inşallah.

 22. xanim dedi ki:

  gunaydin canim arkadaslarim nasilsiniz gozel ablam goremeyirorum seni bu aralar merak etdim cok ozledim seni diger arkadaslari da cok ozledim yeni haftaniz hayirli ugurlu olsun rabbim tum islerinizde yardimciniz olsun gununuz her zaman mutlu huzurlu saglikli gecsin

 23. xanim dedi ki:

  seher ablacim ana kralicemiz nasilsin senide cok ozledim ve seni cokkkk seviyorum allah rahatlik versin iyi geceler tatli ruyalar

 24. xanim dedi ki:

  radam hos geldin canim arkadasim nasilsin ve sorunun insallah cabuk cozuler donersin aramiza kiz bizde seni cok ozledik hemde cok seni cokkkk seviyorum allah rahatlik versin iyi geceler tatli ruyalar

 25. xanim dedi ki:

  k azeri ablam nasilsin seni cok ozledim seni cokkkk seviyorum allah rahatlik versin iyi geceler tatli ruyalar :))

 26. xanim dedi ki:

  hanim ablam nasilsin seni cok ozledim polat amcamiz nasil dualarimiz hep seninle polat amcamiznan amin ve seni cokkkk seviyorum ellerinizden opuyorum allah rahatlik versin iyi geceler tatli ruyalar

 27. xanim dedi ki:

  aslim birtanem canim arkadasim nasilsin ben seni cok ozledim analiz tek kelime ile muhtesem olmus eline yureyine saglik karayemisi bende ilk kes duydum bilgiler icin bende tesekkur ederim seni cokkkkk seviyorum allah rahatlik versin iyi geceler tatli ruyalar :):)

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın canım, Teşekkür ederim canım, ev içinde küçük bir boya işi var onu yapıyorum 🙂 Karayemişi bende bu dizi sayesinde öğrendim.

 28. K.Azeri. dedi ki:

  Her kese,size de hayirli geceler Seher hanim.Allah rahatlik versin.

 29. Seher dedi ki:

  Hayırlı geceler kizçelerim.aslum çok güzel her zamanki gibi eline sağlık yüreğine saglik.azize yine bir dar boğazda Azize yine kötülerin tuzağından Azize gene kötülüklerin içinde Azize azize.nedir bu çektiğin çile.kuzin ayselden başka arayanı yok Sorani yok of kızlar için daraldığı dizide olsa bu Azize beni çok etkiliyor hadi iyi uykular hepinize bir tanelerin.

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı geceler Sehercim, Azize bu sorunları atlatacak, Oğuz da Azize yi daha yakından tanıyacak. sana da iyi uykular canım.

 30. Rada dedi ki:

  Harf hatalarim olmuş kusura bakmayin

 31. Rada dedi ki:

  İyi axşamlar Aslim ben sitəyə giremiyorum şimdi başqasının teli ilə yaziyorum Gökərə bey galiba beni bloke etmiş ilgilenirsen sevinirəm sizi çok ozledim

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar Radacım, Göker abi ye ilettim. Sitede bakım vardı. Umarım en kısa zamanda sorun çözülür dönersin aramıza görüşürüz. iyi geceler.

 32. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi ak$amlar arkada$lar. Hanim abla,bizim dualarimiz da sizinledi,amin. Aslim te$ekkûrler canim,ellerine, yûreyine saglik.Harikasin. Karayemi$i anlatdigin için de te$ekkûr.Bana öyle geldi ki, bu bizdeki yemi$andi,bir adi da karagile.ama o deyilmi$. Tekrar te$ekkûr canim benim.

  1. aslı dedi ki:

   iyi akşamlar canım, teşekkür ederim. Hanım ablacım sana da teşekkür ederim. Bende bu dizide adı geçince öğrendim. Benim de işime yarayacak bir bitki, aktardan bulabilirsem alacağım. 15 gün sonra soracağım.

 33. Hanım abla dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar nasılsınız.iyisinizdir inşallah.Dualarım sizinledir,ailenizle, çocuklarınızla mutlu olun.Evinden uzakta olanlar da sağ-salim dönsünler inşallah.
  Aslıcım inan ki mubalağa degil,çok güzel analiz yaziyorsun.yüregine emegine sağlık.Karayemişi de anlatdığın için ayrica teşekkürler.maalesef bizde yok.vatanı Anadolu yazmıştı.hoşca kal kızım.Allahın amanında kal.

  1. aslı dedi ki:

   iyi akşamlar ablacım, şuan elimi bırakma dizisini izlerken yazıyorum. Ablacım, karayemişin anavatanı bizim Türkiye de yetişiyor. Ancak bulunduğunuz şehirde aktarlar varsa oradan bulabilirsin bu bitkinin kurusunu. duyunca ilk polad amcam geldi aklıma. Doktoruna sorarak kullanabilir tabi bulabilir ve doktoru da izin verirse.

 34. peri dedi ki:

  Aslıcım çok teşakkurlar,eline sağlık,dizi guzel ilerliyor,insanin aklına daha once niye boyle degildi nedan seyircinin istaklarini hiç onamsamiyolardı geliyo?belli ki nazmiye seyirciye inat ham kesanin ağızını açmış hemde senaryo ekibinde deyişiklik yapmış,tarık gibi bi karakter dizi için çok gerekli,bide sanırım asyanın öğretmani gelemicak yerine zeliha konakta işe başlicak o kredinin taksitlarini ödemak için,sametlada arası açılıcak.

  1. Anonim dedi ki:

   Hayirli aksamlar nasilsiniz kankilerim hepinizi seviyorum beni ozledinizmi

  2. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar pericim,
   Evet dizi bu sezon güzel vede hızlı ilerliyor. Tarık iyi bir enerjisi var. Zeliha le yine teğet geçtiler bakalım tanışmaları nasıl olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.