Adını Sen Koy 3. Sezon 379. Bölüm Özeti (“ASLI”) 4 Ekim 2018 Perşembe

Burak 05 Eki 2018 Adını Sen Koy  0

Oğuz Azize hakkında araştırma yapmış, öğrendiği bilgiler dahilinde de bir adama ulaşmış onu Ejder ile konağa getiren Oğuz bu adam ile Azize yi yüzleştirmek ve Azize’nin kendince gerçek yüzünü teyzesi Jülide’nin görmesini istemişti. Bunu istemesine istedi de Azize ye yaşattığı şok ve üzüntü çok can yakıcıydı. Çünkü, gelen adam geçmişte Azize ye saldırmak istemiş bunu denemiş ve Azize de kendini korumak için bu adamı bacağından bıçak ile yaralamış adam aksak kalmış. Azize de ceza almış. Şimdi de konakta onu görünce Cezmi miydi adı ne haltsa işte o pislik herif Azize ye orda bile iftira attı.

Azize ise geçmişi yeniden yaşadığı için sadece acı duyuyor, korkuyor ve ağlıyordu. Tek bir kelime dahi etmedi Azize ve ağlayarak konaktan ayrıldı. Jülide de duyduklarından sonra fenalaştı tansiyonu çıktı.

Oğuz çalışma odasında tek başına olanları düşündü. Kendine her şey istediğim gibi oldu işte teyzem onun gerçek yüzünü gördü derken, içi vicdanı rahat değildi. Sorun ne o zaman diye kendine sordu ve yaşananları Azize’nin gözyaşlarını, adamın söylediklerini bir kere daha hatırlayıp düşündü. Aklı istediğin oldu derken, yüreği vicdanı ona haksızlık ettiğini hissettiriyor ama Oğuz anlamıyordu.

Adam anlattı işte olan biteni, o da sustu dedi. Ama yüreği onu sıkıyordu eksik bir şeyler vardı ama tamamlayamıyordu Oğuz.

 

**********

Her susmak kabullenmek demek değildir.

Susarsın seni duyan olmadığı için

Susarsın seni anlayan olmadığı için

Susarsın çaresiz olduğun için

Susarsın elinden bir şey gelmediği için

Susarsın ve sen sustukça gökyüzü titrer

Susarsın haklı iken haksız duruma düştüğün için

Susarsın söyleyecek sözün kalmadığı için

Susarsın ve sadece ağlar Allah’a sığınırsın

Sen sustukça Allah’a sığındıkça

Senin yerine melekler cevap verir

Sen sustukça seni Allah müdafaa eder

Sen sustukça gerçekler elbet bir gün bir şekilde ortaya çıkar.

Aslı.

*********

Azize bir parkta oturmuş öyle içten, öyle yürekten ağlıyor ki, yürek dayanmadı. Zor bir bayan için kimsesiz olmak, zor çalıştığın yerde bir erkeğin tacizine maruz kalmak. Zor da zor kelimeler yetmiyor anlatmaya. Allah kimseye yaşatmasın. Vicdansız, merhametsiz pislik herif. Azize geçmişini, yaşadıkları hatırladı onun yanında çalışırken o herifin tacizine maruz kalmış, kendini korumak için adamı bacağından bıçaklamış. Bunları yeniden hatırladı ağladı Azize.

Jülide odasında ama iyi değil, duyduklarımız neydi? O adam kimdi diye sorup duruyor. Oğuz da Azize’nin kendilerini yanılttığını söyledi. Yıldız da destek verdi, o kadın dolandırıcı, yalancının teki dedi. Sensin yalancı Azize ye en başında iftira atan sensin.

Oğuz salona geçti ve olanları bir kere daha hatırladı. Azize ağlıyordu. Bir insan durduk yere ortada hiçbir neden sebep yokken ağlamaz. Bir sebebi vardı Azize’nin öyle ağlamasının. Yıldız da geldi yanına oturdu Oğuz’a bir şeyler söyledi ama Oğuz duymadı aklı Azize deydi.

Yıldız o adam konağa tesadüfen gelmedi deyince, Oğuz zor bir gündü deyip çalışma odasına kaçtı. Yıldız da tek kaldı ve kendi kendine o paçozun ipini çekmek için ikimizde çalışmışız dedi. Yıldız da Azize hakkında araştırma yapmıştı.

Azize zorda olsa evine geldi. Kapının önünde gözyaşlarını sildi Ali görsün istemiyordu. Ali de içerde Hayat ile birlikteydi. Hayat hasta ve ateşler içerisinde yatarken Azize geldi ve Ali Hayat’ı saklayamadı. Azize Hayat’ı gördü öğrendi. Hayat’ın ateşi düşsün diye alnına ıslak bez koymuştu Ali annesi de yaptı aynısını ateşi yüksek olunca doktora götürdü Hayat’ı Azize.

Böyle durumlarda doktora gitmek en iyisi ama evde yapılacaklar ise, ateşi çıkan kişiye ılık duş aldırmak, üzerini örtmemek, koltuk altına, ayak bileklerine ıslak havlu koymak ateşini biraz olsun düşürecektir ama mutlaka doktora da gitmek gerekir.

Zeliha, nişanlısı Samet ile birlikte düğün salonu bakmaya gittiler. Beğendiler ve tuttular kaparosunu da sonra verecekler çektikleri kredi ile ödeyecekler ama Zeliha’nın annesi öyle kötü biri ki evladının mutluluğunu istemeyecek kadar gözü para hırsı ile dönmüş ve kızının düğün için çektikleri parayı ondan habersizce alacak kadar bir vicdansız anne.

Azize Hayat’ı doktora götürdü serum almış, doktor ilaç yazmış. Karnını doyuruyor çocukla yakından ilgilendi Azize. Önceden söyleseydin diye Ali ye söyleyince Ali özür diledi ve Hayat’ın ailesini arayabilir miyiz diye sordu. Azize de ararız dedi. İşe gitmeyecek Azize.

Azize çocuklardan gizlice içeri geçip ağladı. Öyle içten ağlıyor ki Azize içine işliyor insanın. İnşallah artık ağlamaz gülersin Azize. Oğuz da gece boyunca uyuyamadı. Teyzem öğrenmeliydi dedi ama Azize’nin ağlaması adamın söyledikleri de hep aklında gözünün önündeydi.

Sabah olup kahvaltı sofrasına oturulduğunda kimsenin ağzını bıçak açmıyordu. Asya da durumu fark etti ben mi bilmeden bir şey yaptım? diye sordu. Jülide de senle alakalı değil dedi. Asya yı arkadaşı aradı masadan kalkıp gitti Asya ve Jülide de Oğuz’a Azize neden böyle bir şey yapsın bilmediğimiz bir şeyler vardır dedi. Tek taraflı dinlemişler Azize konuşmadan gittiği için onu dinlememişlerdi. O yüzden de olayın gerçek yüzünü kimse bilmiyordu. Oğuz spor salonuna gitti Tarık ile orada konuşacaklar.

Azize de çocuklarla kahvaltı yaparken Aysel geldi küçük misafir ile o da tanıştı. Ali’nin çorbayı kendisi için değil de Hayat için istediğini anladı. Hayat’ın ailesini aramaya çıktılar.

Oğuz spor salonunda Tarık ile birlikte koşu bandında ter döküyorlar. Tarık Oğuz’a fedakarlık abidesi dedi ve kimse senin yaptığını yapmazdı o topun ağzına girmezdi dedi. Yıldıza katlanmak zor. Tarık da sevmiyor Yıldızı. Oğuz Tarık dan yardım istedi Teyzesi için Tarık da yardım edeceğini ama asıl meselenin ne olduğunu sordu.

Oğuz konağa geçince Yıldız Oğuza Azizenin sabıka kaydını verdi. Kötülük yapayım derken Azize ye çok büyük bir iyilik yaptı Yıldız. Oğuz Yıldıza kızdı Yıldız odadan çıkınca kağıdı okudu kasten değil, nefsi müdafaa yüzünden yaralama olayına karışmıştır yazıyormuş kağıtta.

Samet geldi, Zeliha da parayı alıp geliyorum dedi ama parayı bulamadı. Odanın altını üstüne getirdi ama para yoktu. Bir de anası kızına demez mi, ben olsam sana değil para topal tavuk bile emanet etmem diye. Sen aldın o parayı nasıl annesin sen öyle? Şükran teyze de anlam veremedi bu para nereye gitti? kapıda zorlanma yoktu. Annesi de kızını suçladı pencere açıktı oradan girip aldılar dedi. Zeliha da kendini suçladı. Samet de kapıda bekliyordu telefon açtı ama konuşmadı Zeliha. Şükran teyze de polisi aradı.

Oğuz konaktan çıktı Yıldız da takibe başladı. Oğuz aracında giderken avukatına kızdı. mahkeme kararını görmeden o bilgiyi benimle nasıl paylaşırsın, avukatta yardımcısının dosya ile ilgilendiğini söyledi. Oğuz daha da sinirlendi. O dava dosyasını alıyorsun bizzat kendin inceliyorsun asistanın değil dedi.

Oğuz pişman en başından beri teyzem haklıydı dedi. Hele şükür Oğuz Azize’nin suçsuz olduğunu anladı. Bir de olayı tam öğrense, bunun içinde o pis adamın yerine gitti Oğuz. İş yapacağı adamı daha yakından tanımak ister gibi konuya girdi Oğuz, adam da büyük bir şirket ile iş yapacağı için eteğinde ne var ne yok döktü.

Oğuz Azize yi nerden buldunuz diye sordu, adam da; çocukluğundan tanıdığını, Azize çocuk esirgeme kurumunda büyümüş, bu adam da oraya mal veriyormuş, Azizenin yaşı dolup yurttan çıkaracakları zaman kalacak yeri yokmuş Azize’nin bende acıdım işe aldım almaz olaydım dedi. Ben ona onca iyilik ettim, o benim kazancıma göz dikti dedi. Yakalayınca da bana saldırdı hiç acımadı dedi. YALAAAAAAANNNNN.

Güzel kız, bakan bir daha bakıyor. İtten kopuktan koruyum dedim o da yanlış anladı dedi. Bana yanaşmaya çalıştı, ben evli barklı adamım o taraklarda bezim olmaz. Neyse çay söyledi adam muhabbet koyulaştı. Oğuz adamı kendine alıştırınca, ilk sorun çıkardığında gönderseydin, niye tuttun ki diye sorunca, bütün foyası meydana çıktı adamın.

Adam demez mi, Bu Azize ateş gibi yakıyordu içimi, mesai saatlerini uzattım, yalnız kalmaya çalıştım, kızda tık yok, yüzüme bile bakmıyor. Sende yüzüne bakılacak yüz var mı….. bir şey yazacağım olmayacak anlayan anladı.

En son dayanamadım başbaşayken üzerine gidince yok dedi malum işte diye bütün yaptıklarını anlattı. Oğuz da sabırla dinlediği adamı bir güzel dövdü. Adam bunu çoktan hak etmişti. Sonra da ordan ayrıldı Oğuz.

Tarık da Jülide hanım ile Asya ile sahilde yürüyüş yaptılar sonra da kahve içmeye gittiler. Şükran teyze polisle konuştu bir şey çıkmadı. Şükran teyze dışarı çıktı. Zeliha’nın annesi de ağlarsa anam ağlar bak gitti dedi. Şükran teyze bana göre bir yerden para bulmaya gitti. Zeliha zorda kalmasın diye.

Oğuz da Azize’nin adresini aradı ve hepsi benim hatam diyerek Azize’nin yanına gitti. Azize de Hayat’ın kaybolduğu parkı buldu ailesine teslim etti. Hayat’ı tabi biz görmedik. Sadece parkı bulduklarını gördük. Ordan da o sonuç çıkıyor ki, evini gösterdi Hayat.

Oğuz, Azize yi yolda gördü arabadan indi niye geldiniz diyen Azize ye ben her şeyi biliyorum dedi.

 

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 3. Sezon 379. Bölüm Özeti (“ASLI”) 4 Ekim 2018 Perşembe” üzerine 47 yorum

 1. Anonim dedi ki:

  Gözel Dizi

 2. Anonim dedi ki:

  Hepinize iyi aksamlar

 3. Anonim dedi ki:

  İyi aksamlar hepinize

 4. xanim dedi ki:

  hanim ablam hos bulduk nasilsin polat amcamin selamini aldik ve aleykum selam bizden de selam soyle birtanem tesekkur ederiz ellerinizden opuyorum seni cokkkk seviyorum ailenen mutlu huzurlu hafta sonlari dilerim

 5. xanim dedi ki:

  k azeri ablam canim benim ben cok iyim sen nasilsin gunun nasil geciyor seni cokkkk seviyorum ailenen mutlu neseli hafta sonlari dilerim

 6. xanim dedi ki:

  ececim canim benim iyi olmana cok sevindim hep iyi mutlu ol dahada iyi olursun insallah derslerinde hep iyi olsun bende cok iyim tesekkur ederim seni cokkk seviyorum ailenen mutlu huzurlu hafta sonlari dilerim

 7. K.A dedi ki:

  Ho$ bulduk Hanim abla.Siz de bizim selamimizi Polat amcaya iletin,ellerinizden öpûyorum ablacim,eksik olmayin canim benim.

 8. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba kızlar.hoş gördük hepinizi.Amcanız da size selan söylüyor ve başarılar diliyor.
  ECE ne güzel dua etmişsin.çok sağ ol.ben de AMİN diyorum.
  BETULcum yorumlarını özledik.
  ASLIcım göruyormusun ailemiz büyüyür.Senin adın sayfalarda bir çırak gibi, ışıklı.her kes kelebekler gibi bu işiğa koşuyor.Allah senin yüregine, eline, kalemine kuvvet versin ve seni nazarlardan korusun güzel kızım.

 9. K.A dedi ki:

  Aslicim bilgiler için te$ekkûr. Biz de seni seviyoruz canim benim.

 10. K.Azeri. dedi ki:

  Gûnaydin arkada$lar.Ece iyile$dinmi?Geçmi$ olsun. Dualarina yûrekden Amin diyorum.Xanimcim sen nasilsin? Özgûr hanim size de iyi hafta sonlari dilerim.

 11. xanim dedi ki:

  ececim canim benim biz iyiz sen nasilsin qrip olmustun iyilestinmi birtanem dersler nasil gidiyor guzel dualarina amin diyorum seni cokkkk seviyorum allah rahatlik versin iyi geceler tatli ruyalar

  1. ece dedi ki:

   Gunaydin Saol canim iyilestim sayilir derslerde iyi tesekur edrim sen nasilsdin canim bemin !!

 12. xanim dedi ki:

  k azeri ablam canim benim sanada allah rahatlik versin iyi geceler tatli ruyalar

 13. xanim dedi ki:

  ozgur teyzosum meleyim benim tesekkur ederim birtanem ellerinden opuyorum allah rahatlik versin iyi geceler tatli ruyalar

 14. xanim dedi ki:

  aslim canim arkadasim benim ya ve yeni sayfaya simdi bakarim canim benim guzel yurekli arkadasim benim cok yorulmussundur uyu guzelce dinlen birtanem bizde seni cokkkk seviyoruz allah rahatlik versin iyi geceler tatli ruyalar

 15. aslı dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar, yeni haftanın ilk fragmanı yayınlandı bende siteye ekledim okur ve izler sonrada düşüncelerinizi yazarsınız inşallah. Bugünlük benden bu kadar arkadaşlar tek tek isim yazmıyorum mesajımı okuyan herkese sizi seviyorum diyerek Herkese iyi geceler, tatlı rüyalar Allah rahatlık versin diyorum. ben uyumaya gidiyorum 🙂

 16. ece dedi ki:

  İyi aksamlar dostlarim nasilsiniz hersey gonlunuzzce olsun bugun yogun bir gundu anca siteye simdi girebildim aslim analiz harika sizleri cok seviyorum hayirli cumalar

 17. ece dedi ki:

  ALLAHİM… sen seni anlatan dilleri…seni anlatan halleri … Ugrunda gecen gunleri…sevginle dolup tasan aydinlik kalpleri..ihsan eyle..ilahi iman verdin; daim eyle…ihsan verdin kaim eyle..bu mesaji okuyan kullarini ” cennetinle cemalinle muserref eyle “(AMİN)

 18. özgur dedi ki:

  HAYIRLI GECELER VE HAFTA SONU DİLEKLERİMLE HER ŞEY GÖNLÜNÜZCE OLSUN ASLI‘CIM,GOZEL KARDEŞİM,ŞİRİNKIZIM YORUMUMU OKUYANLAR MUSMUTLU ZAMANLAR….SEVGİMLE

 19. Anonim dedi ki:

  Iyi geceler arkada$lar.

 20. xanim dedi ki:

  k azeri ablam hep iyi mutlu ol bende cok iyim hali dokuma cok iyi gidiyor tesekkur ediyorum birtanem

 21. xanim dedi ki:

  gunelcim biz iyiz sen nasilsin seni cokkk seviyorum ailenen mutlu huzurlu cumalar gunler dilerim

 22. K.Azeri. dedi ki:

  Te$ekkûr ederim Xanimcim. Sen nasilsin,hali dokuma i$i nasil?

 23. xanim dedi ki:

  hanim ablam canim benim selami aldik ve aleykum selam sen hep burda ol yazindan hep taniyoruz seni ablacim sen ve yorumlarin cok deyerli bizim icin iyiki varsin senin ve polat amcamin ellerinizden opuyorum kendinize cok iyi bakin allaha emanet olun

 24. xanim dedi ki:

  k azeri ablam nasilsin canim benim nasilsin seni cokkkk seviyorum ailenen mutlu neseli cumalar gunler dilerim

 25. xanim dedi ki:

  seher ablacim hos geldin nasilsin sen bizim kralicemizsin k azeri ablam hakli sen hep burda ol sen bizim icin cok deyerlisin sen cok yaz biz seni seve seve dinleriz seni cokkkk seviyorum ailenen mutlu neseli cumalar gunler dilerim

 26. xanim dedi ki:

  aslim canim arkadasim benim tesekkur ederim canim haklisin bu pislik adamnan yildiz seytaniynan ortak olucak bunlari dovesim geliyor ve bizde seni cokkkkkk seviyoruz sen bizim icin cok deyerlisin hep burda ol yuzun hep gulsun pamuk kediciyin nasil onu op benim icin sana kocaman sarilip opuyorum 🙂

 27. xanim dedi ki:

  yorumlarim cikmiyor

 28. K.A dedi ki:

  Hayirli cumalar Hanim abla. Evet biz de o selami aldik, te$ekkûr ablacim.siz nasil istersiniz öyle yazin,zaten sizin yazdiginiz hemen belli oluyor,hem sonda abla yaziyorsunuz.bence bir sakincasi olmaz canim ablam.

 29. Günel. dedi ki:

  Hayırlı Sabahlar Hayırlı❤️Cumalar❤️DİZİBİLGİ TV YORUMCULAR NASILSINIZ HER ZAMAN İYİ OLUN MUTLU OLUN❤️ASLI ABLA❤️NASILSINIZ HER ZAMAN MUTLU OLUN ANALİZ SEYFESİ ÇOK GÖZEL SEYFENİZİN GÖZELİKİ IŞIKI HER ZAMAN GÖRÜNSÜN ANALİZ SEYFELERİNE ÇOK EMEK VERİRSİNİZ ALLAH BU EMEKE GÖZELİK ÇAN SAĞLIĞI MUTLULUK BEKŞ ETSİN YORULMAYASINIZ ADINI SEN KOY DİZİSİN HEKAYESİ ÇOK GÖZEL AÇIYLA BAŞLAYIP AŞKLA BİTSİN ZEHRA ÖMER AŞKI KİMİ YARIM KALMASIN AZİZE OĞUZ AŞKI AÇILARLA BAŞLAYIP MUTLU SONLUKLA BİTSİN EMİR BABA YUVASINA MUTLULUKLA ADIMLASIN OĞUZ YILDIZ BİRLİKİ EVLİLİKİ BAŞLAMAMIŞ BİTSİN YILDIZ BİR İLAN PİSLİKLE BİRLEŞİP NE PLANLAR YAPAÇAK BİLMERİK AMA OĞUZ AZİZE BİRLİKİNE ÇOK ZERER VEREÇEK SONU İYİ BİTSİN ADINI SEN KOY DİZİ KOLEKTİVİNE UĞURLAR ARZU EDİRİZ RETİNKLERİ YÜKSEK OLSUN UĞURLARI BOL OLSUN❤️❤️❤️❤️❤️TÜRKÜYE HALKINDA ŞEHİD❤️❤️❤️❤️❤️OLAN YEDDİ ŞEHİD ÜCÜN ÇOK ÜZÜLDÜK ALLAH REHMET ETSİN KEBİRLERİ HURLA DOLSUN ALLAH BÜTÜN MÜSELMAN ÖLKELERİNDE ŞEHİD OLAN ŞEHİDLERİMİZE REHMET ETSİN ALLAH ŞEHİDLERİMİZİN KANIN YERDE KOYMASIN MELEKLER ŞEHİDLETİMİZİN BAŞ UÇUNDA DUALARIN IŞIKLANDISIN BÜTÜN ŞEHİDLERİMİZ HZ PEYĞENBETİMİZİN KONŞUSU OLAÇAK ÇENNETDE ALLAH BİR DAHA TÜRKÜYE HALKINA ŞEHİD KİSMET ETMESİN SAĞ OLUN VAR OLUN❤️ASLI ABLA❤️

 30. Hanim abla dedi ki:

  Bu güne ulaşanlara selam olsun.Ulaştıran Rabbime çükürler olsun.Nasılsınız arkadaşlar.Son bahar bizi etkilemek için ruzgarı güçlentirmiş,tökülen yapraklarla bise mektup göndermiş.Mektupta üç söz yazmış: mutluluklar size,İNSANLAR.
  Aslıcım sen “anonim” yazmayı sevmiyorsun.Ama ben böyle size ulaşa biliyorum. Geri sözünü kabüllenemiyorum.Sizden de ayrılmak istemiyorum.Ğzür diliyorum.Hayırlı cumalar.abla

 31. K.Azeri. dedi ki:

  Biz de seni seviyoruz canim. Hem de çok.Olsun Aslim o dügme de nazarlik olsun bakalim.

 32. K.A. dedi ki:

  Hayirli cumalar Seher hanim. Siz bizim kraliçemizsiniz,nasil istersiniz öyle yazin.Siz de allaha emanet olun.

 33. K.Azeri. dedi ki:

  Gûnaydin Hanim abla. Nasilsiniz,Polat amca nasil?

 34. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi gûnler arkada$lar.Aslim te$ekkûr bu kadar i$in-gücün arasinda bizi dü$únmek. Haqqin nasil ödenir bilmem canim benim.Bu Oguz çok akilli her $eyi uzatmadan öyrenir,hall etmeye cali$ir bu çok gûzel.O pisliyin de etdikleri ortaya çikdi ya,alma mazlumun ahini.Tekrar te$ekkürler canim benim.

  1. aslı dedi ki:

   Ben teşekkür ederim canım benim sağ olasın hayırlı cumalar. Sizleri seviyorum ihmal etmek istemem bu dizi sayesinde tanıştık ve devam da ediyor. Ben mutluyum
   Evet bu sezon konular uzamıyor umarım hep böyle devam eder. Oğuz’un krem ceketinin bir düğmesinin renginin değişik olmasının dışında şimdilik bir şey bulamadım ben o da nazarlık olsun

 35. Seher dedi ki:

  Hayırlı cumalar herkese arkadaşlar. ve çok öpüyorum hepinizi çok seviyorum samimi içten Candan arkadaşlarım.size yazacaklarima inanın kelimelerim yetmiyor.asli aslı bu nasıl yazmaktır sabırsızlıkla bekledim ama anca şimdi okuyabildim bir tanem nur tanem çatalkaram çingenem.oguz un hatasını anlamasını uzatmadilari iyi oldu.nazo her şerde bir hayır olduğunu bize hatırlatmış oldu.yildiz ser yapayım derken iyilik yapmış oldu ama kendinede bir ortak bulmuş oldu bu yıldız çok çektirerek.alevi bile sollayacak gibime geliyor.oguzu yüzü adam anlatırken resmen gerçekmiş gibi değişti çok güzel rol yapıyor bu adam.bence aliş ortaya çıkınca Jülide benim emanetime sahip çıkmış bakmış diye konağa getirecek ee o konakta alış olduğuna göre alisde anne diyorsa azizeye.hizmetci olamaz evin hanimidir direk ee ondan sonra oğuz efendi senin nasıl kıskançlıktan içini yediğin günleri göreceğiz inşlh.azizede nişanlı bir adama bakmaz.aslicim bu oğuz sanki mecburen nişanlanmış sanki yıldızla Tarık dediya topun ağzına atmazdi kimse kendini diye.onunda çıkar kokusu bakalım kim üç kuruşluk çıkacak yıldız paçozu.ay çok konuştum gene hakkınızı helal edin lütfen kızlar prenseslerim Seher ablaniza kizmayin çok yazmış diye.xanim.gozel Günel Ece Lili ,K anım peri,aysel.rada.isimlerini unuttuklarimda hepiniz Allah’a emanet ediyorum

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın, hayırlı cumalar Sehercim,
   Teşekkür ederim canım benim. Maşallah dizide uzatmalar yok bu çok büyük bir gelişme aman bunu bozmasınlar. Yıldız artık kötülük yapmak isterken hep iyilik yapacak Azize ye. Evet Oğuz mecburiyetten nişanlanmış da neden? o mecburiyet neden? Biz hiç kızmayız aksine mutlu oluyoruz sohbet böyle daha güzel dizi hakkında düşüncelerimizi yazıyoruz bunda da hiç bir sakınca yok bence öyle.

 36. peri dedi ki:

  Aslıcım her zaman ki gibi çok guzel,şiiri de çok sevdim,eline sağlık,öğuz adamı iyi dovdu ama yıldız gorseidi daha guzel olurdu.öğuz azizeni getirir ama ardından yıldız öğuzun kastan yapdığını örenmasini sağlar julide hanimda örenirse çok kırılır,öğuza allah yardım etsin.

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın pericim hayırlı cumalar teşekkür ederim sağolasın. Yıldız adamı döverken görmedi ama adamı sonradan yerde iki seksen yatarken gördü. Adam Yıldıza ne anlattı bilmiyorum. İki yalancı ortak hareket ederlerse o kötü.

 37. Anonim dedi ki:

  Diziyi izleyemiyorum.Ama sizin analızlerinizi okuyorum.Zehra ve Ömer olmadan bu dizi olmaz diyordum.Ama çok iyi ilerliyor.Heycanlı.Saatten dolayı reytingleri düşük diye düşünüyorum Çünkü benim gibi izlemek isteyip izleyemeyen çok anladığım kadarıyla bazı yorumlardan.Bu nedenle eski saatine alınsa eminim reytingler yirminin altına düşecektir.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba günaydın teşekkür ederim, isminiz olsaydı da isminizle hitap etseydim size. Ömer ve Zehra olmadan da dizi gayet güzel ilerliyor. Bende önceleri izleyemem diyordum ama öyle olmuyormuş, alışana kadarmış. Alıştım mı ? evet alıştım diziye. Tarık Sağolsun bir de Aliş bal yanak.

   Hatta daha hızlı ilerliyor. Onların zamanında olmayan çok şey var şimdi Özellikle dış çekimlerin çokluğu güzel. Yeniden zengin sofralar kuruluyor. Oğuz hem takım elbise giyerken işte, evde spor giyinebiliyor. Kişi karakter sayısı fazla, daha saymakla bitmeyecek artıları var dizi gayet güzel ilerliyor.

 38. xanim dedi ki:

  gunaydin hanim ablam canim benim nasilsin polat amcam nasil seni cokkkk seviyorum ailenen mutlu neseli cumalar dilerim

 39. xanim dedi ki:

  gunaydin aslim canim arkadasim benim analiz cok guzel olmus eline yureyine saglik siir hele muhtesem olmus yazdiklarinda haklisin oguz nihayet gercekleri oyrendi yildizda iyilik yapmisti azizenin kimsesi yokmus pislik adamdan neler cekmis neler azize icin cok zor bi durum bi de kimsesi yokmus oguz iyi dovdu adami seni cokkkk seviyorum ailenen mutlu huzurlu cumalar gunler dilerim

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın hayırlı cumalar canım teşekkür ederim. Evet Oğuz öğrendi bu sezon hızlı ilerliyor dizi aman maşallah diyelim de kaplumbağa hızına düşmesin aman diyeyim. bu şekilde hızlı ilerlemesi güzel sıkmıyor insanı.

 40. Anonim dedi ki:

  Günaydın Aslıcım.teşekkür ederim uykunu kendine haram edip böyle güzel analiz yazdığın için.Hele şiirin çok mohteşem.her misra bir aforizmdir.Gerçerten susmak her zaman kabullenmek degilgir.Duyan ve anlayan oldukta susarakta konuşmak oluyor.Tekrar teşekkür ederim.Allaha emanet ol güzel kızım.abla.

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın hayırlı sabahlar hayırlı cumalar ablacım, nasılsın? polad amcam nasıl selam söylersin.
   Teşekkür ederim. Artık yeniden şiir yazabiliyorum. Kaça zamandır yazamıyordum o duygu yoğunluğu yoktu. kelimeler bir araya gelemiyordu.Çok şükür şimdi su gibi akıp gidiyor. İşlerimi yoluna koysam daha erken yazacağım analizi de işte olmuyor şu aralar kafam çok karışık. Kendimi rahat hissedince yazıyorum yoksa olmuyor bende böyle dürüstüm işte 🙂
   Susarak konuşmak evet seni gerçekten duyan anlayan bilen biri varsa hayatında bu mümkün ama yoksa o da olmuyor ne yazık ki. Seni seviyorum ablacım görüşürüz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.