Adını Sen Koy 3. Sezon 374. Bölüm Özet Analizi (“ASLI”) 27 Eylül 2018 Perşembe

Burak 28 Eyl 2018 Adını Sen Koy  0

Azize hiç suçu yokken Oğuz’un yanlış anlaması ve baştan Azize ye Yıldız yüzünden ön yargılı olması sebebi ile nezarette. Sebebi de konaktan Jülide den para dolu çantayı alarak Oğuz’a göre ortaklarına ve hatta içlerinden biri sevgilisi olarak gördüğü kişiye verecek olması. Diğer adamlar kaçmış Azize para dolu çanta ile suçüstü yapıldığı söylenerek nezarete atılmıştı. Başka birisi olsa o para dolu çantayı kötü adamlara kaptırmadı diye ödül bile verir. Ancak söz konusu Kervancıoğlu erkekleri olunca yanlış anlamada üstlerine yok.

Azize nezarette kapalı kapılar ardındayken, oğlu Ali de Kılıç’ın Zühre annesinin yanında tavuk kümesinde kilitli anne oğul hapis.

Azize Oğuz dan şikayetini geri almasını çünkü benim evde küçük bir oğlum var diyecekti ama diyemedi. Sebebi konağa gizlice giren çocuk Ali idi ve o çocuk kayıt altındaydı. Azize Ali den bahsedecek olsa, konağa getir diyeceklerdi. Oğuz kayıtlarda gördüğü çocuğun Ali olduğunu anlayacak ve Azize ye şimdikinden de daha fazla kızacak, belki de işinden edecekti. Azize’nin o işe oğlu için çok ihtiyacı vardı ve oğlunu korumak için oğlundan bahsetmedi.

Sevdiklerin için canından vazgeçmek bu olsa gerek. Azize oğlu için ağzını açıp da tek kelime edemedi. Oğuz gitti ve Azize de hıçkırıklar içerisinde ağladı. Aliş de yemek yeyip uyuyan cadı kadının önünden değnek ile anahtarı almayı başardı. Kilidi açtı. Cadı kadın uyanınca Ali anahtarı attı. Fark etmedi Ali’nin kilidi açtığını ve Alişime kızdı seni tavuklara yem ederim dedi. Alişim benim çok akıllı, zeki, cin gibi tavuklarla arkadaş olur, onlara yem olmaz.

Cadaloz cadı eve geçince Ali de hemen kümesin kapısını açıp kaçtı. Aliş kurtuldu çok şükür.

Oğuz hastaneye teyzesini görmeye gitti. Yıldız, sinir krizi geçirdiğini söyleyip uyuttuklarını söyledi. Canan da Yıldız konuştukça fena oldu. Canan da Yıldız’ı sevmiyor. Ama neden onu gördüğünde kendini kötü hissettiğine anlam veremiyor. Yıldız kötü ve etrafına yaydığı enerjisi de kötü. Canan da bunu hissediyor.

Azize demir parmaklıklara vurarak memuru yanına getirmeyi başardı. Bir telefon konuşması daha yapmak istediğini söyleyerek Oğuz’a söyleyemediği oğlunu memura söyledi. biz hiç oğlumdan geceleri ayrı kalmadık izin verin bir telefon açayım sesini duyayım dese de memur izin vermedi. Azize de kendi kendine Allah dan Aysel abla yanında yokluğumu aratmaz dedi.

Aliş ise gecenin karanlığında sokakta tek başına ve sokakta olan iki delikanlıdan biri Ali yi görünce yanına çağırdı. Ali korktu ve gitmedi yanına, kaçtı. O delikanlı da Ali’nin peşi sıra koştu Ali bir kayık gibi deniz aracına binip örtünün altına saklanınca o delikanlıdan kurtuldu.

Kılıç, kafayı Azize ye takmış durumda. Ali yi de Azize’nin gözüne girmek için kaçırdı. Yanında çalışanda Hatice ye değil, neticeye bakmak lazım dediğinde Kılıç kızdı. şom ağızlı açtı ağzını yine diye. Azize Kılıç’ın olmayacak. Senin gibi manyak, psikopat bir erkeği Azize ne yapsın deli Kılıç.

Onlar kendi aralarında konuşurken Aysel dükkana geldi Ali yi sordu. Kılıç da anası değilim babası değilim nerden bileyim diye kızdı. Aysel de Ali’nin kaybolması ile senin bir ilgin varsa bütün polisleri yığarım buraya dedi dükkanı aradı ama Ali yoktu. Kılıç de sanki yeni duyuyormuş gibi Azize’nin bir yardıma ihtiyacı olursa bir alo desin koşa koşa gelirim dedi. Sen den gelecek hayır Allah dan gelsin git işine Kılıç mısın? kalkan mısın?

Oğuz hastanede teyzesinin yanında kaldı. Jülide hanım hala uyuyor. Asya yı Canan götürdü. Salim amca da Allah hastamıza Şafi ismi ile şifa versin dedi. Yıldız da gitti. Oğuz teyzesinin yanına odaya girdi. Yanına oturdu ve hepsi benim hatam onun konakta çalışmasına izin vermemeliydim, en ağır cezayı alması için elimden geleni yapacağım dedi.

Azize de oğlu için dua etti. Ali ise gecenin karanlığında bir küçük balıkçı teknesinde örtünün altında sabahladı.

Oğuz teyzesinin yanından Azize’nin yanına geçmiş. Azize uyuyor, rüyasında Ali yi görüyordu. Uyanıp Oğuz’u gördü ve Jülide hanımı sordu. Oğuz da sana ne, teyzem senin yüzünden hastanede en ağır cezayı alman için elimden geleni yapacağım dedi. Azize de bundan o kadar eminsiniz ki, ben suçlu, beni mahkum ettiren siz masum deyince, Oğuz da ne halt ettiğini gözlerimle gördüm dedi. Ne halt etmiş Azize, sen en iyisi bir göz doktoruna görün Oğuz. Gözlerin iyi görmüyor, seçemiyorsun doğruyu yanlışı ayırt edemiyorsun.

Azize de, o an gözleriniz bir suçlu arıyordu. Ben size gerçek bu değil, gerçek bambaşka desem bana inanmayacaksınız, aramızdaki bu demir parmaklıkların sebebi benim suçlu olmam değil. Sizin güçlü, benim güçsüz olmam. Sizin zengin, benim yoksul olmam. Buna şaşırmıyorum, hayat bana şaşırmayı unutturalı çok oldu dedi.

Azize çok doğru söyledi. Zengin ile fakirin arasında koskocaman bir demir parmaklık var, tıpkı bir uçurum gibi. Zengin cebindeki parası ile makamı ile her istediğini, her şekilde rahatlıkla yaparken, yoksul insan ancak uzaktan bakar. Küçük Ali gibi.

Ve Azize ekledi, ve biliyorum ki, bulunduğunuz yerden bir milim oynamazsınız ama şunu bilin ki, bu hayatta her yoksul ahlaksız, fırsatçı, hırsız değil. Kıt kanaat geçinip, onuru ile gururu ile yaşayan çok insan var dedi. ve gerçekler er yada geç ortaya çıkacak bana attığınız iftiralar kulaklarınızda çınlayacak, çok merak ediyorum vicdanınızın sesi ne söyleyecek size? Tabi sizde vicdan varsa dedi. Oğuz ağzını açıp da tek bir kelime edemedi. Etse ne olacak ne diyebilirdi ki doğru söz karşısında?

Memur geldi ve Azize yi savcının yanına götürdü. Oğuz da vicdanı ile bir süre başbaşa kaldı.

Gece bitip sabah olduğundaysa Ali uyuduğu balıkçı teknesinden, teknenin sahibi gelince korkarak kaçtı. Babası gibi tekneleri seviyor Ali. Zühre cadısı da Ali’nin kaçtığını fark etti. Oh olsun sana yakalayamazsın inşallah. Zühre cadısı, Kılıç’ı arayarak haber verdi. Kılıç çay içiyordu boğazına durdu. Ali’nin kafası zehir gibi çalışıyor bu çocuk senin bildiğin çocuklardan değil. Beni tufaya getirdi dedi. Kılıç’ında etekleri tutuştu. Polis bulursa Azize hayal olur dedi. varsa yoksa Azize. Azize den sana yar olmaz Kılıç.

Azize, savcının yanında ben masumum dedi. Savcı da suçu üstlenirseniz sizi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakırız dedi. Yoksa tutuklu yargılanacaksın dedi. Azize suçu kabul etmedi. Ta ki, Aysel gelip, Ali kayıp diyene kadar.

Ve Alim, Alişim dünyalar tatlısı güzel küçüğüm acıkmış ama cebinde parası yok. Simit alamadı. Biraz yürüdü ve köfte ekmek seven Aliş, bir köfteci gördü. İmrendi almak istedi ama parası yoktu alamazdı. Adam merhametli, vicdanlıydı gördü Ali yi ve yanına çağırıp hazırladığı köfte ekmeği verdi ama Ali almadı. Param yok alamam dedi. Adam da senden para istemedim ki deyince, annem kızar olmaz diyerek cebindeki futbol kartlarını çıkardı. Siz bunları alırsanız bende köfteyi alırım dedi.

Adam da kartlara baktı, sevdiği futbolculardı. Üç kartı aldı gerisini Ali ye verdi. Ali de üç kart köfte için yeter mi diye sordu. Canım benim. Çok güzel bir hayat dersi verdi Ali o yaşta.

Pis cadı Zühre Ali yi gördü. Ali de onu ve kaçtı Ali. Kaçarken de ekmeği düşürdü. Yine aç kaldı Aliş. 

Ali yolda kaçarken düştü dizi kanadı. Bir yere oturdu. Yanına da küçük bir kız çocuğu geldi. Işıklarda duran araçların camını silerek para kazanan bir küçük kız çocuğu. Anlaşılan Zühre de Alişi öyle işlerde çalıştırmak istiyor. Çünkü, Ali o kızla konuşurken Zühre tarafından yakalandı.

Koray da Selin ile hastaneye geldi. Koray gitmiyormuş, Jülide hanım iyileşene kadar buradayım dedi Selin’e ve Yıldız hastanede makyaj yaparken Oğuz gördü. Yıldız da yalan söyledi gözüme bir şey kaçtı diye.

Oğuz’a telefon geldi. Azize suçu üstlenmiş, tutuksuz yargılanacakmış. Yıldız Azize hapse gireceği için çok sevindi. Doktor geldi ve Jülide hanımın durumunun iyiye gittiğini söyledi. Uyanmış, Oğuz teyzesinin yanına gitti. Teyzesine Azize cezasını çekecek deyince, Jülide ne cezası diye sordu. Oğuz da fidyecileri hatırlıyorsun işte O da para çantası ile yakalandı deyince, Jülide hanım Azize suçsuz, onların yanına torunumu kurtarmaya gitti dedi.

Azize ise, oğlu Ali için suçu üstlendi ifadesini verdi imzaladı. Dışarı çıkacak ama 10 yıla yakın hapis cezası ile yargılanacak. Oğuz şikayetini geri almazsa hapis bile yatar.

İNTİKAM

Bu kalbi kıranlar cezasız kalmadı 
Senin farkın ne ki ucuz kurtulacaksın?
Yalansız bir dünya var ama uymaz sana
Peki benden sonra kimi kandıracaksın? 

Hariçten gazel okumasın hiç kimse 
Ne çektiğimi benden başkası bilemez
Özrün de bir karizması kalmadı
Aman eksik olsun vallahi istemez 

Vicdanın konuşacak uykuların kaçacak 
Bütün olup bitenin hesabı sorulacak
Silip attım çabucak ne varsa kalp acıtacak!
Acelem yok ki benim o intikam alınacak!

Demet AKALIN

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 3. Sezon 374. Bölüm Özet Analizi (“ASLI”) 27 Eylül 2018 Perşembe” üzerine 70 yorum

 1. xanim dedi ki:

  ayselim canim arkadasim benim evliliyin her zaman guzel mutlu gecsin eniste ile bir omur boyu mutlu ol benim icin cok deyerlisin hastami oldun ya cok gecmis olsun rabbimden acil sifalar dilerim seni cokkkk seviyorum allah rahatlik versin tatli ruyalar

 2. xanim dedi ki:

  hanim ablam birtanem guzel yurekli ablam benim ne guzel dualar etmissin amin insallah rabbim seninde dualarini kabul etsin benim icin cok deyerlisin hep yureyimdesin seni cokkkk seviyorum polat amcama selamlar allah rahatlik versin tatli ruyalar :):)

 3. xanim dedi ki:

  gozel ablacim birtanem benim ya evet yanimda olsan cok guzel olurdu ablam bir gelisme oldu yavas yavas tam oyrenmeye calisiyorum mucize oldu resmen cok mutluyum seni cokkkk seviyorum sana allah rahatlik versin tatli ruyalar :):)

 4. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli ak$amlar ablacim. Te$ekkûr ediyorum,ben de sizi çok seviyorum.Size sayqim,sevgim sonsuz canim ablam.Ellerinizden öpûyorum sizinde,Polat amcanin da.Iyi geceler.

 5. Gozel dedi ki:

  Hayirli akşamlar Hanim ablam amin canim ablam amin inşalla seni cok sevyorum cunki sen her kesin kalbyny okuyosun iyki varsyn allaha emanet ol canim ablam

 6. Hanım abla dedi ki:

  Merhaba Aslıcım nasılsın.analizi okuyup bir şeyler yazıyorum.ama göndermek zor oluyor.o zaman seni rahatsız ediyorum.yardım etdiyin için ve analiz için teşekkürler.Sabırlı olmağın dünyaya deger güzel kızım.
  AYSELcim yeni evin mübarek olsun.yeni ailenle mutlu ol kızım.Sağ elin Xanım kızımın başına.
  Gözelcim, Sehercim çocuklarınız evden uzakta. Allah kavuştursun.
  K.Azeri bir sır veriyimmi.seni çok seviyorum.
  Özgür,Günel,Sevgi tekrar hoş geldiniz.
  Fati,Lale,Hayat…kızlar dönün artık. Şiirsever arkadaş vida etmeden gitti.Doğum gününde şiir istemişti Aslıdan. Çocuklar gelin.bekliyoruz.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, çok şükür sağlığına duacıyım. Bildiğin gibi yoğun bir tempoda hayat devam ediyor. Sen yaz ablacım ben elimden geleni yaparım, için rahat olsun ablacım. iyi geceler polad amcama sevgiler.

 7. Günel. ❤️❤️ASLI ABLA❤️❤️ dedi ki:

  Hayırlı Akşamlar Dizibilgi Tv Yorumcuları Nasılsınız Her Zaman İyi Olun❤️ASLI ABLA❤️NASILSINIZ HER ZAMAN İYİ OLUN MUTLU OLUN ANALİZ SEYFENİZ GÖZEL ELLERİNİZE SAĞLIK YORULMAYASINIZ ANALİZ SEYFESİNE GÖZEL VAKTINIZI SERF ETMİSİNİZ ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN❤️MELEKLER❤️SİZİ KORUSUN❤️❤️ADINI SEN KOY❤️❤️DİZİSİ ÇOK GÖZEL BU GÜN OLAN BÖLÜMDE DAHA GÖZEL AZİZENİN EMİR ÜCÜN YAPDIKLARI ÇOK GÖZEL OĞUZA VURDUĞU TOKATDA İYİ OLDU BU TOKAT ONLARIN AŞKLARIN DAHA MÖHKEMLENDİREÇEK AZİZENİN OĞUZA NİFRET ETMESİ AŞK SEVGİ İZLERİN YAKLAŞDIRIR DİZİ GERCEKDENDE GÖZEL DİZİNİN KOLEKTİVİNE UĞURLAR ARZU EDİRİZ

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim Günelcim iyi geceler.

 8. Seher dedi ki:

  Ayselcim mutlu olmana çok sevindim Allah’ım daim etsin kıymeti bilinenler sen eylesin.arkadadin söylediklerini takmadim çünkü hepinizi çok seviyorum arkadaş bana ana kraliçe dedi çok hoşuma gitti sizde benim prenseslerimsiniz hepiniz isim düşünüyorum ama hepiniz prenseslerimsiniz daima gulun

 9. K.Azeri. dedi ki:

  Ho$ geldin Ayselcim.Hep mutlu ol canim benim.

 10. aslı dedi ki:

  Ayselcim, ne güzel misafirlikteymişsin değişiklik olmuştur sana. Bende iyiyim, yatılı misafirim var. kedim ile bahçe ile zaman geçiyor işte.

 11. Gozel dedi ki:

  Hanimcim bazy şeylerde zorlanyanmi kiyamam ben sana kaşka yanynda olsaydymda elinden tutup ogretseydim.ihlasa mirat diyipdirler inşalla ogrenijeksin canim

 12. K.Azeri. dedi ki:

  Seher abla ûzülmeyin.Bizi duygulandirdiniz.Zaman- zaman ya$ayamadiginiz güzellikleri evlatlarinizdan görüb sevinin in$allah.

 13. K.Azeri. dedi ki:

  Bo$ verin canlarim.Insanin nasil biri oldugu yazdigi yazidan belli,vay onun etrafinda olanlarin haline.

 14. xanim dedi ki:

  seher ablacim yorumunu okudum ve duyqulandim rabbim sabr versin yardimcin olsun insallah tum guzellikler seninlen olsun

 15. xanim dedi ki:

  anonim bu ne yorum yazdin dogru konus beyenmiyorsun neden geliyorsun kimseye hakaret etme lutfen

 16. Gozel dedi ki:

  Anonim o ne bicim yorum ayo begenmessen bakmarsyn lutfen kirici yorum yazmayin

 17. xanim dedi ki:

  pericim canim bizde de kanald yok ama halam gilin interneti var oradan bakicam duyduguma gore bolum cok guzel olmus hazalin oyunculuqu muhtesem olmus insallah izliycem sabirsizliknan ailenen mutlu neseli cumalar gunler dilerim :):)

 18. Gozel dedi ki:

  Peri bizde kanald yok siz izledinizmi nasyl olmuş bilmek istedim

  1. peri dedi ki:

   Merhaba guzelcim,bizde perşanbe ban sevmasamde bizim hikaye izlanir,ban youtubedan bazi parçaları izladim,dizi guzel,hazalın oyunculuğu da çok iyi,yorumlara baktım seyırcilar hazalın karaktrini yadırgamışlar,iki sene her gun ayni şeyi izladiktan sonra normal,zehradan sonra elif gibi birisini ki yılmaza evlanme teklif edib sonra da onu dodağından öpmasini kabullanmak biraz zaman alır,umarım elifi kötu karakter yapmazlar izladikdan sonra ne demak istediğimi anlicaksınız.

 19. Gozel dedi ki:

  Ayselcim hoş geldin yeni gelinim nasylsyn yeni evin yeni yuvan yeni hayatyn ile alyşdynmi guzelim.sana tum kalbym ile mutlulyk dilerim canim
  Seher abla,K Azeri abla,Lili dualarnyza tum kalbymdan amin diyorum sevgilerimleee

  1. Anonim dedi ki:

   Hoş buldum canım ablam nasılsın? Yeni yuvama alısıyorum yavaş yavaş ama annemleri çok özlü

   1. Aysel dedi ki:

    Evet burdan devam ediyorum annemleri çok özlüyorum hasta olmuşdum yeni yeni iyileşiyorum kayınvalidem çok iyi bana karşı kendi kızım olsa bu kadar severdim diyor iyiyim her şey yolunda çok şükür. Sen nasılsın canım ablam askerimiz nasıl konuşuyormusun

   2. Gozel dedi ki:

    Ayselcim canim benim ilk ilkiler anneni dogduk evini ozlemen normal canim zamanla alyşycaksyn bitanem allah senin yuzuni hep guldursun hep mutlu ol canim ablacim

    1. Gozel dedi ki:

     Ayselim gecmiş olsun canim şimdi iymisin.evet askerimle konuşyorum iy cok şukur canim

 20. xanim dedi ki:

  ayselim canim arkadasim hos geldin ve seni cok ozledik hemde cok benim icin cok deyerlisin nasilsin seni cokkkkk seviyorum insallah senden hayirli guzel haberler aliriz amin ailenen mutlu neseli cumalar gunler dilerim :):)

 21. peri dedi ki:

  Hayırlı cumalar,aslıcım eline sağlık,butun işlarin ras gele işallah,sabırsızlıkla bu gunku bolumun analizini bakliyorum,bu arada hazalın dizisini izladiniz mi?

  1. aslı dedi ki:

   teşekkür ederim pericim,
   hayırlı cumalar. amin inşallah canım bilmukabele. inşallah bölüm bitsin yazacağım. Oğuz’un ne yapacağını merak ediyorum.
   Hazal’ın dizisini izledim güzeldi. İki farklı dünyanın iki bayanı onların hayat hikayesi.

 22. xanim dedi ki:

  lili hos geldin ne guzel yazmissin eline yureyine saglik ve amin diyorum hayirli mutlu cumalar gunler dilerim allaha emanet ol :):)

 23. xanim dedi ki:

  k azeri ablam hos geldin nasilsin seni cokkkk seviyorum ailenen mutlu neseli cumalar gunler dilerim :):)

 24. xanim dedi ki:

  seher ablacim canim benim amin dualarin kabul olsun insallah allaha emanet ol :):)

 25. xanim dedi ki:

  aslim canim arkadasim benim tesekkur ederim cevapini simdi okudum sag olasin birtanem cok optum kendine cok iyi bak allaha emanet ol :):)

 26. Aysel dedi ki:

  Hayırlı günler hayırlı cumalar arkadaşlar. Nasılsınız? Özlediniz mi beni? Ben sizi çok özledim

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı cumalar Ayselcim hoş geldin. Özledik, özlemez olurmuyuz? nasılsın? yeni evin yeni yuvan hayırlı olsun yeniden.
   istediğin zaman da bebişini kucağına alırsın inşallah.

   1. Anonim dedi ki:

    Ban bu dizi sayfasini bazen bakiyrim hic haz etmeyim burda kiler heo birbirini sevio boyle sayfami olir kim bu sitenin sahibi Asli denen birisi mi nede kendini begenmis biriymis her yerden cikmis herkes laf yetisdirirmis ah hele bu seher kim sanki ana kralice etiniz tokulsin ahlaksizlar defolun cehenneme gedin

    1. Seher dedi ki:

     Önden sizi alalım buyrun o güzel duaya önce sizin icabet etmeniz lazım bu mübarek cuma günü ettiğiniz dua boşa gitmesin öncelik sizin buyrun

    2. aslı dedi ki:

     Merhaba anonim, öncelikle hoş geldin. Ben bu sitenin sahibi değilim. senin gibi bir yorumcuyum. Evet burada herkes arkadaş, sevmek suç mu? nasıl bir sayfa olmalıydı? Ben kendimi beğenmişim öyle mi peki sen deyince öyle olacaksa öyle olsun. Cehennemi gördün mü ki oraya bizi layık gördün? yeri gelir cehennem ateşi söner gül bahçesi olur bunu sakın unutma anonim. sadece bu yazınla yüzümde bir gülümseme oluşturdun.

     1. Seher dedi ki:

      Aslım muhteşemsin canim.gene bir arkadaş in canı polemik istemiş.

      1. aslı dedi ki:

       Arkadaş konuşmak istiyorsa konuşuruz. ortaya bir şey yazıp köşeye çekilmekle olmaz. Savunduğu bir şey varsa, ona göre böyle olmazmış, nasıl olması gerekiyor yazsın. Polemiğe girmem ama tartışırım bunu da seviyeli bir şekilde yaparım. kimse her zaman aynı düşüncede olamaz. farklı düşünceler olacak, olmalı da bunu çizgiyi aşamadan yapmak gerek.

   2. Aysel dedi ki:

    Hoş buldum Aslım bende sizi özledim kusura bakma misafirlikdeydik cevap biraz gecikti. Güzel dileklerin için çok teşekkür ederim canım hayırlısı bakalım. Ee nasılsın napıyosun?

  2. Seher dedi ki:

   Ayselcim evlilik nasıl gidiyor.mutlu olursun inşlh gülen yüzün solmasın hayal ettiğin gibi olurher şey inşlh.ben hiç hayal ettiğim gibi olmadi.yadim 50 dayandı hala içimde ukteler var o yüzden oğluma diyorum oğlum karşındakinin ilklerine özen gösterelim içinde bir bir hevesi kalmasın diyorum .benim eşim iyidir hoştur ama ben hep 3.cu siradaydim annesi babası kardeşleri sonra bendim.ben ne dersem deyim annem sevmez şöyle yap annem bunu sever böyle yap.ki gurbetciydik senede gelirdik annemlere gitmek istesem annem izin verirse git yoksa senin annende bitti babanda bitti unutacaksin onları derdi aynı köyde ydik ve hep uzaktan bakardım anama babama.simdi her gün gitsem giderim Allah’ım affetsin benim gidesim gelmiyor artik.esim de diyor ki anana git der bende benim gidesim varken annenden izin almam gerekiyordu.simdi senin annen yok benim annem var ama benim gitme isteğim yok diyorum.yani ayselcim bu yaşta kin gidiyorum geçmişe ve her evlenen genç kızların öyle olacağını zannediyorum.bazan ay diyorum neden evleniyorlar acaba diye soruyorum kendime.allahim hep gonullerininn muratlarini versin hayırlısı dan rabbim.

   1. Anonim dedi ki:

    Ne kufir birisen o boyda kadinsan hikaye annatirsan kim ne etsin senin hikayeni utan biraz utan irgenci

    1. Gozel dedi ki:

     Anonim biz burda dertleşeris sebep bir birimizi sevyorus sen kendi yolunla gule gule insanlary kyzdyrmak hoşuna gidyor anlaşylan

    2. Seher dedi ki:

     Kişi kendine yakışanı yaparmış sizde onu yapıyorsunuz şu an.bir insanın fikri ne ise zikri oymuş polemiğe hiç girmiycem ne hikmet acaba asliyla ben hedef seçildim.zaten ha bide siz o kadar muhteşem bir zat olmalısınız ki küfürle başladınız muhabbete zaten ne kadar adil olduğunuzda böylece kendinizi ortaya çıkarmış oluyorsunuz dermişim canım benim cuman mübarek olsun.allahim ıslah eylesin güzel dillerinden ballar damlasına inşlh.

   2. Gozel dedi ki:

    Seher abla gencligin zor olmuş anlaşylan ama sabr etdin selamete yetdin allah sabr versin cocuklaryn hurmetini gor ablam

   3. aslı dedi ki:

    Sehercim, geçmiş, adı üstünde geçmiş. Geçmişte kaldı. sen şuana bak ve annenlere gitme imkanın varsa git gör. ilerde sende kayınvalide olacaksın.

   4. Aysel dedi ki:

    Hoş buldum ablacım kim ne derse desin dinleme yazdıkların benim için çok kıymetli zor bir hayatın olmuş üzüldüm evlenmiş olsa bile eşin annesin idareciliğinden çıkamamış sakın yanlış anlaşılmasın saygısızlık yapsın demiyorum ama evlenenlerin kendi özel haytları olur kendi kararları olur tabiki annedir babadır fikirlerini almak gerekir ama her konuda değil daha önemli konularda. Ben kayınvalidemlerleyim ama böyle bir sorunumuz yok çok şükür hepsi çok iyi bana karşı ben çok mutluyum. Sende o boş yazılanlara göre üzülme sende yazdıklarında bizim için çok değerli unutma olurmu Seher ablacım

 27. K.Azeri. dedi ki:

  Bilmukabele Seher hanim, canim. Amin Lili,amin.Allah tûm çocuklari korusun.

 28. LİLİ dedi ki:

  Eyy benim gülen yüzüm! Talihim;talihsizim,
  Göbekten değil,gönülden bağım,
  Alim, CennetiM. Cennet kokulu yavrum,
  Kapımda çakallar, karşımda Fravun var.
  Kafeste kaldım kuş gibi. Sen gönül kafesimde.
  Soğuktu Parmaklıklar ama sol yanım ateşlerde.
  Ne sesini duyabiliyorum ne kokunu.
  Ölmekse ölürüm uğruna.
  Bulurum seni yıllarca zindanlarda kalmak pahasına.
  RABBİM BÜTÜN YAVRULARIMIZI KORUSUN.
  Dostça kalın!

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba LİLİ, Hoş geldin. Nede güzel yazmışsın. Azize’nin durumunu çok güzel özetlemişsin. Amin inşallah. Rabbim tüm çocukları korusun.

   1. LİLİ dedi ki:

    Aslı hanım,Seher hanım çok teşekkür ederim.

    1. aslı dedi ki:

     Rica ederim. Çok güzel yazmışsınız, beğendim kaleminize sağlık. hep bekleriz sizi ve güzel yazılarınızı.

  2. Seher dedi ki:

   Tebrik ediyorum seni Lili çok güzel yazmışsın hakikaten oyle

 29. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli cumalar arkada$lar. Aslicim ellerine saglik canim, bu hayat hikayesini kimse böyle anlatamaz ki,senden ba$ka.Bu Ali$i ben cok sevdim.çok tatli,hem zeki.

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı cumalar canım. Teşekkür ederim. Canım benim sağ olasın benden daha iyileri elbetteki vardır. Benim elimden gelen bu canım. Daha iyisi olur mu? olur 🙂
   Alişi bende çok sevdim. Gözleri, bakışları, yüzü çok güzel maşallah. Zeki de. Çağan Alp ilerde çok iyi yerlere gelecektir. onda bu potansiyel var.

 30. Seher dedi ki:

  Gönül dostlarım hepinizin cuması mübarek olsun hayırlara vesile olsun inşlh.hepinizi çokkk seviyorum

  1. aslı dedi ki:

   Amin inşallah hayırlı cumalar canım.

 31. xanim dedi ki:

  gunaydin seher ablacim nasilsin canim benim seni cokkkk seviyorum ailenen mutlu huzurlu cumalar gunler dilerim :):)

 32. Seher dedi ki:

  Aslim gene güzel olmuş resmen sabırsızlıkla bekliyorum analizi.oguz gördü de makyaj yaptigini yıldız gözüme bir şey kaçtı dedi ona inandimi bilmiyorum.yildizi hiç sevmiyor ama niye yanında tasiyor.

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın hayırlı cumalar Sehercim, nasılsın? oğlundan haber alıyormusun?
   Teşekkür ederim. Yıldız bir şekilde Oğuz’a bağlanmış, tabi sevdiği için değil parası için. Oğuz gördü hastanede öyle bir durumda makyaj yapmasını doğru bulmadı ama sesini de çıkarmadı. Oğuz neden ayrılmıyor bilmiyorum canım. Ama evlenmek istemediği bunun içinde yeğenini bulana kadar bunu ertelemesinden belli. istese evlenip de arayabilirdi çocuğu. Evlenmek istemediği için bahane sundu kaçıştı bu Oğuz için.

 33. xanim dedi ki:

  gozel ablam senin sohbet kardesimin iyi olmaniza cok sevindim hep iyi mutlu olun bende cok iyim hali dokumada oyrendiyim seyler var var bir iki seyler var onlarda azcik zorluk cekiyorum boyle tesekkur ediyorum cok optum kendine cok iyi bak allaha emanet ol :):)

 34. Gozel dedi ki:

  Hanimcim hayirli cumalar canim benim kardeşin iy cok şukur sen nasylsyn hali dokuma nasyl gidyor ogrenyormun bişeyler.mutlu gunler birtanem

 35. xanim dedi ki:

  gunaydin gozel ablam nasilsin birtanem sohbet kardesim nasil seni cokkkk seviyorum ailenen huzurlu mutlu yuzunu gulumseten cumalar gunler dilerim

 36. xanim dedi ki:

  gunaydin aslim canim arkadasim analiz tek kelime ile muhtesem olmus bayildim eline yureyine saglik ellerin dert gormesin diger sayfada yorum yazdim sana seni cokkkk seviyorum kendine cok iyi bak allaha emanet ol :):)

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın hayırlı cumalar canım. gördüm mesajını teşekkür ederim. bilmukabele. Amin inşallah.

 37. Gozel dedi ki:

  Gunaydyn ayilem hayirli huzurli yuzunizi gulumseden gun olsun canlarim benim

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın, hayırlı cumalar canım. Amin inşallah bilmukabele

 38. Gozel dedi ki:

  Hayirli geceler Aslim eline saglyk canim uyku tutmady bi bakayim dedim iyde yapmyşym coook guzel bi analizi gordum ellerine saglyk allah ne muradyn varsa versin canim.Aliya cok uzuldum kaşka o aldygy kofteyi bir yesedi.cok zeki oo kimin cocugy tikgi anne babasi gibi neyse gece gece uzaltmayim iy geceler

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın canım. Amin inşallah canım. O köfte ekmeği yiyemedi üzüldüm bende. Cadaloz Zühre yakaladı ne olacak bakalım?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir