Adını Sen Koy 3. Sezon 373. Bölüm Özet Analizi (“ASLI”) 26 Eylül 2018 Çarşamba

Burak 27 Eyl 2018 Adını Sen Koy  0

Küçük masum Ali kendisinden yardım isteyen yaşlı teyzeye insanlık namına önce su verdi, sonrada oturup dinlenmesi için tabure ve kadın Kılıç’ın tanıdığı idi ve Kılıç’a yardım etmek Azize’yi evladından ayırarak, Ali yi kurtarma bahanesi ile Kılıç’ı kahraman yapacaktı Zühre kadın. Ali başına geleceklerden habersiz kadına yardım etmek için bakkala götürmek üzere evinden ayrıldı. Kadın bakkala gitmiyor bir fırsatını bulduğu an Kılıç Ali ye görünmeden arkasından yaklaşarak ağzını kapattı ve arabaya zorla bindirip mahalleden uzaklaştırdı.

Ali bunları yaşarken annesi Azize de, Jülide hanım ile konaktaydı. Fidye için aradıklarında fenalaşıp bayılan Jülide hanımın yerine para dolu çanta ile Azize gitti Emir’i kurtarmak için. Jülide hastaneye kaldırıldı. Azize de eli silahlı iki kişi tarafından göz hapsine alındı. Ortada çocuk yoktu Azize akıllıca davranmış para dolu çantayı bir ağacın altına saklamıştı.

Adamlara önce çocuğu görmek istediğini, parayı öyle vereceğini söyledi. Adamlar olmayan çocuğu öldürmekle tehdit edince Azize mecbur kaldı para dolu çantayı vermeye. Ama vermedi son ana kadar direndi Azize ve polisler Oğuz ile birlikte olay yerine gelince,  Azize suçsuz olmasına rağmen, Oğuz’un ve polislerin suçüstü yaptığı anda elinde para dolu çanta ile yakalanınca Azize suçlu göründü kelepçelenip nezarete konuldu. Her ne kadar ben suçsuzum dese de ona ne polis, nede Oğuz inanmadı.

Hediye abla Oğuz’u arayıp teyzesinin durumundan haberdar etti. Asya da mahallede Salim amcanın dükkanın da misafir, çay ile börek yediği an Canan ile Şükran hanım da dükkana geldi. Eskiden Canan, Şükran teyze ve Aysel hanım pastane işletirlerdi. Şimdilerde boş gezenin boş kalfası olmuş gibi sokak sokak geziyorlar. Şükran teyzenin yeğeni geliyor, nişanlı onu evlendirecek eşya düzüyorlar. Adı Zeliha bakalım nasıl gelecek diziye göreceğiz. Herkes Salim amcanın dükkanındayken Hediye abla Salim amcayı arayıp Jülide hanımın durumunu haber verdi. Hepsi de hastaneye gittiler. Asya çok üzüldü. Her ne kadar anlaşamasalar da Asya için bu hayatta tek kalan yakınıydı.

Asya anneannesini kaybetmek istemiyordu. Doktor bir gece kritik bu geceyi atlatması lazım kimse giremez deyince, Asya o benim anneannem görmek istiyorum hemde şimdi deyince, Salim amca doktordan rica etti Asya da odaya girdi. Anneannesinin elini tutup gitme herkes gitti sen gitme ben sensiz ne yaparım diyerek ağladı.

Oğuz bir kere Yıldız’ın oyununa geldi ve Azize yi ilk gördüğü andan itibaren Yıldız yüzünden kötü biri olarak düşündü. Ön yargı ile yaklaştı Oğuz, anlamadan, dinlemeden hep infaz etti Azize yi. Ömer gibi. Ömer de dinlemezdi, anlamazdı sadece gördüklerine inanır sonra  da bu gördüklerinin aslında göründüğü gibi olmadığını çok sonra öğrenir pişman olurdu.

Nede olsa madalyonun iki yüzü vardı bir görünen, birde görünmeyen. Oğuz Azize de madalyonun sadece görünen kısmı ile ilgilenip, olayın iç yüzünü araştırmadan madalyonun o görünmeyen kısmından habersiz infaz ediyor Azize yi bakalım ne zaman gerçekleri öğrenecek ve pişman olacak? hem Oğuz neden Yıldız’ın yalanlarına çok çabuk inanıyor? Ful makyaj yapıp, son moda kıyafetler giyince, ne söylerse söylesin doğru söylemiş mi oluyor? Yıldız yalancının teki. Azize gibi, üzerinde pahalı kıyafetler yoksa, makyaj yapmıyor dikkat çekmiyorsa bir bayan her ne kadar doğruyu da söylese yalan söylüyor oluyor. Ye kürküm ye misali. Adalet mi bu?

Şirkette de Selin’in başı belada biri sürekli arayıp duruyor. Selinde açmıyor. Dayak yediği insan arıyor sanki. Bakalım bunun altından kim çıkacak?

Ali yi Zühre denen kadın tavukların konduğu kümese koydu üzerine de kilit vurdu. Eve geçti ve Kılıç ile konuştu. Kılıç Ali ye görünmüyor ki onu kurtarıp Azize’nin gözüne girecek. Zühre de senin işlerin rast gitmez ise çocuk benim diyor. Mal mı o çocuk. Hangi kötü emeline alet edecek acaba Zühre cadısı, bir süpürgesi eksik.

Azize karakolda polis memuruna her şeyi dosdoğru olduğu gibi anlatsa da polis de inanmadı ve nezarete konuldu Azize. Ve Oğuz da Azize ye dürüst insanları yalanlarına alet etme, biri çıkıp hesap sorar demiştim diyerek Azize ye kızdı. Sen git Yıldız’a hesap sor. Kervancıoğlu erkeklerine has bir durum mu bu? Yoksa bütün erkekler böyle Oğuz gibi anlamadan dinlemeden infaz mı eder bayanları?

Azize de, konuşsam beni duyacak mısınız? dedi. nede güzel söyledi Azize, ne kadar konuşursan konuş, karşındaki seni duymuyor ise, anlamıyorsa konuşmanın bir manası kalmıyor.

 Anlatamıyorum
Ağlasam sesimi duyar mısınız,
Mısralarımda;
Dokunabilir misiniz,
Gözyaşlarıma, ellerinizle?

Bilmezdim şarkıların bu kadar güzel,
Kelimelerinse kifayetsiz olduğunu
Bu derde düşmeden önce
Bir yer var; biliyorum;
Her şeyi söylemek mümkün;
Epeyce yaklaşmışım, duyuyorum;
Anlatamıyorum.

Orhan Veli

Azize demir parmaklıklar ardında. Oğlu Ali de bir kümesin içinde mahkum ana oğul birbirlerinden habersiz parmaklıklar ardındalar. Oğuz gelince ben ne yaptım size diye sordu. Güzel bir soruydu. Hakikaten Azize size ne yaptı Oğuz bey? Neden bu kadar öfkeli ve kinlisiniz ona karşı. Teyzesi Azize yüzünden hastanedeymiş ve o hastaneden teyzesi çıkamaz ise Azize ye cezasını kendi elleri ile verecekmiş. Azize’nin tek kurtuluşu Jülide hanım ve onun biran önce iyileşip hastaneden çıkması olanları Oğuz’a anlatması gerek. Gerçekleri öğrenince bunca söylediği sözlerden bir pişmanlık duyacak mı Oğuz?

Azize de oturup ağladı oğlum Alim ayıracaklar bizi diye. Ali dünya güzeli, dünya tatlısı çocuk çok acıkmış, çok acıktım nerdesin anneciğim dedi. o kadar mal mülk sahibi Ömer ve Zehra’nın oğlu anne ve babası olmayınca düştüğü durum ne kadar acı. Öksüz ve yetim olan insanlar neden böyle acı çeker bu hayatta? Aysel de her yerde Ali yi arıyor.

Azize Aysel’i aradı nezarette olduğunu söyledi ama Aysel Ali nin kayıp olduğunu söyleyemedi.

Asya anneannesinin yanına girince elinden tutup gitme, herkes beni bırakıp gitti sende beni bırakıp gidersen ne yaparım diyerek ağladı. Özür diledi. Ali de kilitli kaldığı yerden çıkmak için yere anahtarı düşüren adamdan habersiz anahtarı bir değnek ile almaya çalışırken cadı Zühre geldi ne yapıyon sen diye kızdı. ne yapayım sen napıyon pis cadı 🙂

Hem zeki, hem çok maharetli, işler ters gitse de bu küçük hazine bana kalsa dedi cadı Zühre. Ne olacak ne yapacaksın Ali sana kalsa? Hırsızlık mı yaptıracaksın? Birde karnı aç olan Ali’nin karşısında yemek yedi Ali ye de vermedi. Canım Alim benim ağzını yalayıp durdu. Erkek çocuğuna bu yapılır mı vicdansız, merhametsiz, ruhsuz, duygusuz cadı. Boğazına dursun o lokmalar.

Cadı uyuklarken Ali de değnek ile anahtarı almaya çalıştı. Bakalım anahtarı alıp kaçabilecek mi? ki kaçacak Ali. Azize de Oğuz beyi yanına çağırtıp şikayetini geri almasını istedi. Oğuz da neden istiyorsun bunu? Kaçanlardan biri sevgilin miydi dedi. yuh pes.  Kimi saklıyorsun? Kimi koruyorsun dedi.

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 3. Sezon 373. Bölüm Özet Analizi (“ASLI”) 26 Eylül 2018 Çarşamba” üzerine 82 yorum

 1. Gozel dedi ki:

  Hanim ablacim nasylsyn Polat amjamyz iymi allaha emanet olun

 2. xanim dedi ki:

  hanim ablam hos geldin ve yurekten amin diyorum biz cok iyiz sen nasilsin polat amcam nasil isleri nasil gidiyor seni cokkkkk seviyorum ailenen mutlu huzurlu cumalar gunler dilerim amin

 3. K.Azeri. dedi ki:

  Amin ablacim amin.In$allah.

 4. Hanım abla dedi ki:

  Uyananlara günaydın, uyandırana şükürler olsun.nasılsınız arkadaşlar.inanın ki torunlar macal vermiyor.bilgisayara nöbet tutuplar.başınıza gelsin.hoşca kalın.yüregim sizinle.

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın amin ablacım. Biz iyiyiz çok şükür. Canları sağ olsun. sende bizim yüreğimizdesin. ❤❤❤❤❤

 5. xanim dedi ki:

  gunaydin ayanim canim arkadasim hos geldin nasilsin tabiki hemde cok cok ozledik dersler nasil gidiyor seni gordum cok mutlu oldum seni cokkkk seviyorum ailenen mutlu huzurlu cumalar gunler dilerim :):)

 6. xanim dedi ki:

  gunaydin aslim birtanecik arkadasim benim nasilsin ve evet haklisin canim insallah sag olasin birtanem sana islerinde kolay gelsin rabbim yardimcin olsun seni cokkkk seviyorum ailenen mutlu neseli cumalar gunler dilerim :):)

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın hayırlı cumalar canım. teşekkür ederim.

 7. xanim dedi ki:

  gunaydin ozgur teyzosum canim meleyim benim nasilsin rabbim tum dileylerini kabul etsin her sey cok guzel olucak icini hep ferah tut guzel dileylerin icin tesekkur ederim sag olasin seni cokkkk seviyorum ailenen mutlu huzurlu cumalar gunler dilerim :):)

 8. xanim dedi ki:

  gunaydin k azeri ablam canim benim nasilsin senin gunun her zaman guzel gecsin benimde gunum guzel gecti birtanem sag olasin seni cokkk seviyorum ailenen mutlu neseli cumalar gunler dilerim :):)

 9. Gozel dedi ki:

  Hayirli geceler Ozgur ablam inşalla torunlaryny sevjek gunlerinde gelijek cocuklaryn haklarynda hayirlisi olsun canim ablam seni cook sevyorum opdum

 10. Gozel dedi ki:

  Iyi geceler canlarym Ayanimmi gelmiş ya benim gozlerim uykuli uykuli oylemi gordu hoş geldin canim benim
  Akşam ablalarmin ne guzel sohbetini kacirmişim Seher abla,K Azeri abla nasylsynyz ablalarym

 11. hayati semeye calisan dedi ki:

  Yeni bolumun analizini bekliyorum cunku diziyi izlemedim merak ediyom ne zamaan yazacaksin aslicim lutfen erken yazarmisin bugun izleyemedim ilk defa bu bolumunu kacirdim cok uzuluyom

  1. aslı dedi ki:

   hayırlı geceler, hayatı sevmeye çalışan arkadaşım, hayatı her ne olursa olsun sevmeye çalış. analiz yayınlandı canım.

 12. Özgür dedi ki:

  Seher hanım Kazeri hanım bu yaladığım hayattan küçüçük bir anı geçmişe bakınca her şey güzelde!!!!! En güzeli Allah ‘ın verdiği emanetleri O’ na ve kullarına hayırlı kul olması her şeyin guzel olması olumsuz yönleri olsada Allah evlatla imtihan etmesin kulunu anne olmak her şeye değer acısıyla tatlısıyla Allah evlatlarımıza hayırlı ömür hayırlı kulları ile yaşatsın iki cihanda yüzleri gülsün ve teşekkürler sevgimle Allah ‘a emanet olun…. Tatlı uykular

 13. Özgür dedi ki:

  HAYIRLI AKŞAMLAR DİZİBBU GUN BENDEN PUAN ALDI ALİ’CİK BEN PARASIZ BİR ŞEY ALMAM NE GÜZEL SAHNE AZİZE’ NİN SÖZLERİ DE…..
  İNŞAALLAH DAHA GÜZEL BİR ŞEKİLDE İLERLERDE REYTİNGLERI İYİ OLUR …………………………
  GECENİZ MUBAREK HAYIRLARA VESİLE OLSUN TATLI UYKULAR RÜYALAR…… SEVGİMLE KALIN….

  1. aslı dedi ki:

   Özgür tyzecim, sana da iyi uykular tatlı rüyalar. Haklısın Ali bugün çok güzel bir hayat dersi verdi.

 14. Seher dedi ki:

  Özgür hanım alma mazlumun ağını çıkar aheste aheste derler ya.sizin için her şey daha güzel olacak inslh

 15. Anonim dedi ki:

  Merhaba, hepiniz hoş geldiniz.ayrıca yeni gelenler de hoş geldiler.Aslıcım dizinin adı,müziyi beni gittikce diziye bağlıyor.Bu işde senin analizlerinin rolü çok-çok büyük.Çok teşekkür ederim.Sonuncu analizde böyle bir soru var:adaletmi bu?Ben de diyorum ki yok, degil. süslü-püslü yalanlarla göz boyayan Yıldızlar oldukca Oğuzlarda adalet falan olmayacak.Onların vicdan mehkemesine uğraması ise zaman alacak.Bizlere də beklemekten başka bir şey kalmıyor, Daha fazla zamanınızı almayım.hoşca kalın.Allah amanında.hanım hala.

  1. Anonim dedi ki:

   Gercekten super tesekur ederim sana iyi olmus iyi aksamlar !!!!

  2. aslı dedi ki:

   Canım ablam teşekkür ederim. Sağ olasın.

 16. Anonim dedi ki:

  Aslim nasilsin canim ben siteyi daha yeni kesfettim ve cok begendim diziyi de severek izliyorum gercekten super seni cok seviyorum allaha emanet ol hayirli aksamlar!!!!!!!!

  1. aslı dedi ki:

   iyi geceler.

 17. su dedi ki:

  Selam sitede olan varmi lutfen cevap verin uyuyamiyorum sitede neler var diye gireyim dedim

 18. K.Azeri. dedi ki:

  Özgür hanim,allah bûyùk siz içinizi ferah tutun.Her $ey iyi olucak.Iyi geceler.

  1. o. can dedi ki:

   Merhaba iyi aksamlar

 19. Anonim dedi ki:

  Konu hakkında yorumunuzu buraya yazabilirsiniz.

 20. K.Azeri. dedi ki:

  Özgûr hanim Allah bûyûk, in$allah her $ey güzel olucak. Iyi geceler,allah rahatlik versin.

 21. Şirinkızım dedi ki:

  HAYIRLI AKŞAMLAR HATIRNAZ DEĞERLİM SENDE BENİM İÇİN ÇOKKK DEĞERLİSİN SENİ ÇOKKK SEVİYORUM VE İNŞAALLAH HEP DEDİĞİM GİBİ SANA DEĞER VERIP TAŞIYACAK İNSANLARLA KARŞILAŞ ALLAH ‘IN İZNİ İLE AMİNNN SEVGİMLE KAL KIZIM
  ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

 22. ÖzgürKazeri dedi ki:

  HAYIRLI AKŞAMLAR VE ÇOKKKK TEŞEKKÜRLER ALLAH RAZI OLSUN….
  BUYUK BİR AİLEDE GELİNDİM VE BUYUK KAYNIM PATRON BABA ÖLÜNCE KÜÇÜK YETİM KALMIŞLAR ALIŞMIŞ KARDEŞLER ÇALIŞICAK O YİYECEK…. KENDİ ÇOCUKLARI DERS ALIR BIZE HİÇ BİR ŞEY KIYAMAZDI VE OĞLUM LİSEYE GİDERKEN HEP KAYNIMIN SÖZÜ GECERDİ BEN ONU MESLEK LİSESİNE YAZDIRDIM O KADAR AKILLI DURÜST ÇOCUĞU BİLİYORDUM Kİ OKUMAK İSTESEDE O HAKKI ANA VERMİYECEKLERDİ… O SORUNLU HAYATTA BİLGİYAYAR ÖĞRENSİN ALIR BAŞINI TEYZESINDE KALIR DÜŞÜNDÜN LİSE BİTTİĞİNDE HAYEL BİLE EDEMEDİĞİM EŞİM HER MADDİYATI AĞBİSINE BIRAKTI ÇOK SORUN OLDU ORTAK İLTEN AYRILMASI…. KENDİ ÇOCUKLARINA AVUC AVUÇ PARA OKUSUNLAR DİYE HARCADI SONUÇ HÜSRAN VE OKUTMAZ DEDİKLERİ OĞLUM ALLAH’IN İZNİ İLE MALİ MÜŞAVİR OLDU İNŞAALLAH HAZIRANDA KENDİ İŞYERİNİ AÇACAK KIZIMDA NE ZAMAN SINAVLARI GEÇERSE SİZİN O KISACIK YORUMUNUZ OLMAZIN OLUŞUNU HATIRLATTI VE ÇOK UZUN YAZDIM GALİBA……. SEVGİMLE MUSMUTLU ZAMANLAR

 23. ÖzgürSeher hanım dedi ki:

  HAYIRLI AKŞAMLAR VE TEŞEKKÜRLER BURDA OLDUĞUNUZ SÜRECE GÜZEL HOŞ YORUMLAR SOHBETLER SİZİNLE OLSUN SEVGİMLE MUSMUTLU ZAMANLAR

 24. ÖzgürAyan'cım dedi ki:

  İyi akşamlar kızım Demet’im yazmış yanlış anlamadıysam Ferize hanımın doğum gunümü? acaba….. Ve seni özledim derslerinde başarılar güzelkız muck sevgimle musmutlu zamanlarrrr

 25. ayan dedi ki:

  beni özlediniz mi?
  bir az ertelendi ama inşallah görüşürüz yakın zamanda gelmek sizinle görüşmek dileğiyle. öptüm kocaman

  1. aslı dedi ki:

   iyi geceler hoş geldin Ayancım. Özledik canım. görüşürüz.

 26. K.Azeri. dedi ki:

  Size de hayirli ak$amlar Seher hanim.nasilsiniz?sizin de yûzúnûzden gülûcûkler eksik olmasin.Amin.

 27. Anonim dedi ki:

  İyi aksamlar cümleten hayatın cilvesi isde.zehranin oğlunu Azize büyütmüş Zehradan baskasininkini büyüyecek gitmesede kendininkini buyutseymiş.

  1. Anonim dedi ki:

   Olurmus

 28. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli ak$amlar.Sag ol Xanim kizim,senin günün nasil geçdi?

 29. Seher dedi ki:

  Hayırlı akşamlar sitenin gonca gülleri aslım xanim gozelim K.azeri özgür hepinize iyi akşamlar diliyorum.hepinixin yüzünden nur eksik olmasın diyorum aslım bugünkü bölümü ben çok sevdim bir şey dikkatimi çekti Azize in söyledikleri oguzun yüzüne bir tokattan daha güzel etti bıraktı resmen.cevab bile veremedi oğuz.ve Azize in oguza söyledikleri gerçekten aynn dünya olmuş ye kurkum davası.bide oğuz bir parça daha paşadan iyi.birazda olsa dinlemeyi hemde sakince dinlemeyi biliyor.sevgi hanım bende yeniyim bu sitede demokrasi var herkes fikrini söyleyebilir.herkes herkesle aynı düşünmek zorunda değil.

  1. aslı dedi ki:

   hayırlı geceler sehercim,
   güzel duana amin diyorum canım. Evet Azize’nin konuşması güzeldi. Oğuz’un o sözlere verecek cevabı yok ki ne cevap versin?

 30. xanim dedi ki:

  hayirli aksamlar k azeri ablam gunun nasil gecti birtanem

 31. xanim dedi ki:

  hayirli aksamlar aslim canim arkadasim benim iyi olmana cok sevindim hep iyi mutlu ol bende cok iyim hali dokuma da iyi gidiyorda azcik zorlaniyorum sen neler yaptin gunun nasil gecti

  1. aslı dedi ki:

   hayırlı geceler canım, ilk zamanlar zorlanırsın sonra alışırsın. kolay gelsin sana. iyi her zamanki yoğunlukta geçti.

 32. K.Azeri. dedi ki:

  Aslicim ho$ geldin.seni çok özlemi$im kiz.Nasilsin?bir an bana öyle geldi ki,biz kaç zamandi konu$muyoruz.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba hoş buldum canım, bende özledim seni evet haklısın. iyi geceler.

 33. xanim dedi ki:

  sevgi hos geldin ben arkadaslarima katiliyorum burada korkmana gerek yok rahat ol canim allaha emanet ol

 34. xanim dedi ki:

  aslim hos geldin nasilsin

  1. aslı dedi ki:

   hoş buldum canım iyiyim sen nasılsın halı dokuma nasıl gidiyor?

 35. xanim dedi ki:

  ozgur teyzosum canim meleyim benim birtanem ve tesekkur ederim ve rabbimden tum dualarin insallah kabul olsun ve dualarim hep seninle tabiki asla unutmuyorum hep kalbimdesin rabbimden sana uzun omur can sagliki arzu ediyorum allaha emanet ol :):) benim icin cok deyerlisin ellerinden opuyorum

 36. K.Azeri. dedi ki:

  Amin Özgür hanim.Amin in$allah.o da olacak.

 37. Şirinkızım dedi ki:

  Hatırnaz her güzelliği hak eden kızım dualarında beni unutma ne istıyorsun teyzecim dersen kızım ve oğlumun Allah’ın sevdiği kulları ile karşılaştırsın ve bana hayırlısı ile torun görmeyi nasip etsin Rabb’im inşaAllah ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤
  Her annenin duasıdır ki Allah hayırla karşılaştırsın amin

 38. ÖzgürSevgi hanım dedi ki:

  Teşekkürler ibsan özgürlüğünün tadına sitede varmazsa benim gibi…. Bende sizin düşünceniz deyim bir işi ne olursa yarım bırakan dostta olsa insanı yolda bırakır misali… Sevgimle kalın

 39. ÖzgürAslı'cım dedi ki:

  Hayırlı günler analiz ve ORHAN VELİ ‘nin en sevdiğim şiiri içşn teşekkürler………
  ❤aAslı,gerçeği❤
  ❤sSözünde saklı❤
  ❤lLazım gerikli❤
  ❤ıIsıtan kalbi ile❤
  ❤Sevgilerimle ❤

  1. aslı dedi ki:

   Özgür teyzecim çok teşekkür ederim, Hanım abladan sonra bana şiir yazan kişiniz çok teşekkür ederim. şiirleri bende severim. sevdiklerimi bazen ekliyorum görüşürüz kalın sağlıcakla.

 40. K.Aze. dedi ki:

  Sevgi hanim,önce ho$ geldiniz.burdaki insanlar problemli insanlar deyil,kirici da deyiller.korkmaniza gerek yok. Sonra da siz onlari zaten unutamiyacaksiniz,çünki bu onlarin hayatinin,yakinlarinin hayatinin devami canim.

 41. xanim dedi ki:

  seher ablacim hos geldin nasilsin birtanem seni cokkk seviyorum iyiki varsin ailenen mutlu neseli gunler dilerim

  1. Seher dedi ki:

   Canım benim bilmukabele.seviyorum seni.

 42. Sevgi dedi ki:

  Arkadaşlar size nacizane bir şey,söyleyeceğim ,lütfen kırıcı olmayalım,bu siteye ilk defa yazıyorum,vede korkarak yaziyorum.artik yorum yaparken analiz hariç,omerle zehrayi unutmak,ve başka bir diziymis gibi izlesek.çunki üzülüyorum,unutmak istiyorum,azizeyle oguzu izlemek istiyorum.çunki burda geçen gün okudum fikir anlaşmazlığı,olunca kavga çikiyor.benimki bir rica hoşcakalin

  1. aslı dedi ki:

   Hoş geldin Sevgi, korkmana gerek yok, öcü değiliz biz 🙂

 43. Seher dedi ki:

  Hayırlı günler herkese canlarım.aslim sen yaz ben okurum hemde bir kaç defa.harikasin .

  1. aslı dedi ki:

   ❤❤❤❤❤

 44. xanim dedi ki:

  gunaydin k azeri ablam birtanem sanada hayirli mutlu gunler dilerim :):)

 45. K.Azeri. dedi ki:

  Günaydin her kese.Aslim te$ekkûr ediyorum.Ellerine saglik.Haklisin,Kervanciogullari erkekleri ayni. Dinlemeden, anlamadan yargilamak.son pe$manlik fayda etmez,adam bunu dû$ünmûyor.

  1. aslı dedi ki:

   Bakalım gerçekleri öğrenince nasıl özür dileyecek, ki özür dilemez. Teşekkür etmeyi bilmiyor ki özür dilesin.

 46. Anonim dedi ki:

  Aslim canim cok guzel olmus ben izleyemiyorum diziyi ama cok seviyorum diziyi sadece bu sitede okuyorum her bolumu yazarmisin lutfen derslerden dolayi televizyon yasak bana bari gelismelerden haberdar olayim

  1. Anonim dedi ki:

   Adim ece anonim diye oldu

  2. aslı dedi ki:

   Merhaba Ece cim, hoş geldin. Ben her gün bölümleri yazıyorum canım. 365 bölüm bitti. yeni bölümlerde yayınlandığı günden beri devam, bundan sonrada devam edecek inşallah takipte kal canım.
   ismini yazmayı unuttuysan ondan anonim olmuştur.

   1. ece dedi ki:

    Tesekurler aslicim herkese hayirli aksamlar

 47. xanim dedi ki:

  gunaydin gunelcim nasilsin canim benim seni cokkkk seviyorum ailenen mutlu huzurlu gunler dilerim

 48. xanim dedi ki:

  gozel ablam canim benim tesekkur ederim birtanem kendine cok iyi bak allaha emanet ol

 49. peri dedi ki:

  Gunaydın,aslıcım eline sağlık,iyi ki varsın,çok teşakkurlar,şimdi julide uyansada yine azize suçlu oluyor çunku olayı onun tazgahladığını duşunuyorlar emirin dosyasını gorduğu için julideyi torunun bizde diye inandırmış,o adamlar yakalanmadıkça suçlu,belki şikayeti geri çeksalar ozaman tutuksuz yargılanır.

  1. aslı dedi ki:

   ❤❤❤❤❤

 50. Günel. ❤️❤️ASLI ABLA❤️❤️ dedi ki:

  Hayırlı Sabahlar Dizibilgi Tv Yorumcuları Ve Dostlar Nasılsınız Her Zaman İyi Olun❤️ASLI ABLA❤️NASILSINIZ ELLERİNİZE SAĞLIK ANALİZ SEYFENİZ GÜNEŞ ŞEFEKİ KİMİ PARLAYIR AY IŞIĞI KİMİ AKŞAMIN KARANLIKIN AYDINLATIR❤️❤️ASLI ABLA❤️❤️MELEKLER❤️❤️HER ZAMAN YOLUNUZA IŞIK SAÇSIN ACILAN SABAHLAR MUTLULUK BEKŞ ETSİN SİZE SAĞ OLUN VAR OLUN ❤️❤️❤️❤️❤️ADINI SEN KOY❤️❤️❤️❤️DİZİSİ AZİZE VE OĞUZ HEKAYESİ ZEHRA VE ÖMER HEKAYESİNE BENZER OLA BİLER HEKAYEDE FERKLİ İZLER VAR UMARIM DİZİ FİNALI UĞURLA TAMAMLAYAR OĞUZ VE AZİZE OBRAZ OYUNCULARIDA ÖDÜL ALDIKDAN SONRA ÖMER VE ZEHRA KİMİ DİZİNİ TERK ETMEZ ZATEN BÜTÜN OYUNCULAR BELEDİ ŞÖHRET KAZANAN KİMİ DİZİNİ YARIM KOYULAR ALLAH BÜTÜN OYUNCULARIN YOLUN ACIK ETSİN

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim Günelcim sağolasın.

 51. Gozel dedi ki:

  Hanimcim gunaydyn guzelim sanada mutlu neşeli gunler bitanem bende seni cok cok sevyorum gulum

  1. Anonim dedi ki:

   Of oguz inansana

 52. xanim dedi ki:

  gunaydin gozel ablam nasilsin seni cokkk seviyorum ailenen mutlu neseli gunler dilerim

 53. xanim dedi ki:

  gunaydin aslim canim arkadasim nasilsin analiz muhtesem olmus eline yureyine saglik cok duyqulandim ve dediylerinde haklisin seni cokkkk seviyorum ailenen mutlu huzurlu gunler dilerim

  1. aslı dedi ki:

   ❤❤❤❤❤

 54. Gozel dedi ki:

  Gunaydyn arkadaşlar.Aslim eline emegine saglyk canim benim

  1. aslı dedi ki:

   ❤❤❤❤❤

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.