Adını Sen Koy 3. Sezon 369. Bölüm Özet Analizi (“ASLI”) 20 Eylül 2018 Perşembe

Burak 20 Eyl 2018 Adını Sen Koy  0

Azize, Jülide hanımın aracılığı ile konakta Hediye ablaya yardım etmek için çalışmaya başladı. Bu işe gerçekten ihtiyacı vardı. Oğlu Ali ye bakmak ve ev kirasını ödemek için. İlk iş gününde evde Oğuz ile tek kaldı. Tabi Oğuz’un evi olduğunu bilmiyordu Azize. Ta ki kahve yapıp götürene kadar. Oğuz karşısında Azize yi görünce daha çok para istediği için orada olduğunu düşünüp demediğini bırakmadı. Azize de ağlayarak bunları hak edecek hiçbir şey yapmadım pişman olacaksınız dedi. Konaktan ayrılıyordu ki Oğuz birden çalışma odasında bayıldı.

Herkeslerden hastalığını saklıyormuş, şeker hastasıymış ve ilaçlarını kullanmıyor, düzenli doktora gitmiyormuş.  Dikkat etmez ise gözlerini kaybedebilir, komaya girebilirmiş. Azize onu hastaneye götürdü. Sonrada kendi imkanları ile evine döndü. Ancak cüzdanını konakta düşürdüğü için onu almaya konağa gitti. Cüzdanını aldı tam kovulduğu yerde kalmak istemediği için gidiyordu ki, Jülide, Hediye abla, Asya dışardan geldi. Oğuzda Azize’nin yeni yardımcı olarak işe alındığını öğrendi.

Azize daha fazla orada kalmak istemediği için evine gitmek üzere konaktan çıktı. Bahçedeyken Oğuz arkasından koşarak geldi durdurdu ve yarın sabah işinin başında olmasını, kimseye borçlu kalmak istemediğini, şayet çalışmak istiyorsan yarın sabah işinin başında ol dedi.

Azize ye borçlu kalmamak için onu işe aldı. Azize’nin de bu işe ihtiyacı olduğu için hayır demedi. Nasıl hayır desin ki, kirasını ödeyemiyor, oğluna istediği yemekleri yapamıyor, kendisi günlerdir aç mecbur bu işte çalışacak.

Arkada da Yıldız onları gördü. Onun derdi de ayrı yalan söyledi bu açığa çıkacak diye korkuyor. Ah bir yalanın ortaya çıksa da Oğuz seni kapının önüne koysa pis Yıldız.

Bu Yıldız şeytana pabucunu ters giydirecek cinsten çok fena yalan söylüyor. Oğuz’un çalışma odasına giderek, o kızın burada ne işi var? Yalancı, dolandırıcı, elini versen kolunu kaptıramazsın böylelerine, çeki aldı üstüne de daha da para istemiştir senden dedi. Yalancıya bak, sakın sen kendini söylüyor olmayasın Yıldız. İftira atıyor resmen, çeki sen aldın, asıl paragöz dolandırıcı sensin. Çeki versene Oğuz’a havadan gelen açık çek. Allah bilir kaç lira yazdın da o parayı kendi hesabına aktardın demi Yıldız.

Oğuz da burada çalışmaya başladı. Teyzem işe almış dedi. Yıldız da onu derhal kov dedi. Oğuz da teyzemi kıramam dediğinde, o burada olduğu sürece, çalarda, çırpar da, o burdayken can güvenliğimiz bile yok dedi. Bu kadarına da pes.  Sen hangi hakla Oğuz’a şunu yap bunu yap dersin? Nişanlıysan nişanlılığını bil. İnsanların ekmek parası ile neden oynuyorsun? Kız çalışıp alın teri, emeği ile para kazanacak. Hem o saydıklarını yapmaz, Azize sen değil. Ama sen yaparsın, ben senden her şeyi beklerim.

Oğuz Yıldızı dinlerken, can güvenliğimiz tehlikede dediğin de, onun sayesinde hayatta olduğunu doktorun hastanede söylediklerini hatırladı. Oğuz Azize sayesinde bugün hayatta yaşıyordu. Onun doğru zamanda, doğru müdahalesi ile. Yıldız’ın söylediklerini, Azize’nin yaptıkları çürütüyordu.

Azize Akşam oğlu uyurken onun başını okşayarak severken, yaşadıklarını düşündü. İşe gitse bir türlü, gitmese bir türlü. Oğlu için gitmesi gerekiyordu o yüzden de sabah erkenden yola koyuldu. Mahallede onu bekleyen Kılıç, arabası ile Azra yı takip ederek nereye gittiğini öğrendi. Konağa kadar takip etti ve Azize içeri girince Kılıç da girmek istedi ama kapı önündeki güvenlikçi randevusu olmadığı için içeri girmesine izin vermedi.

Ömer’in zamanında neden yoktu bu randevu ile içeri girme ve bu güvenlikçiler? O esnada görevliye telefon geldi saat 9 da bir araç gelecekmiş, bunu Kılıç duydu ve oraya su aracı girdi. Bu gördüklerini kullanacak Kılıç.

Azize konağa geldi. Bahçede Oğuz gördü. Demek geldin deyince Azize de iki büklüm başı önde eğik yüzüne bakamadan başını salladı. Dik dursana Azize. Hediye ablanın yanında ilk iş olarak çorba yapmaya başladı. Hediye abla evdeki düzeni anlatıyor. Perşembe günleri genel temizlik olur, şirketten gelirler, ilk başlarda güvenmezdim hep başlarında dururdum dedi. Her ne hikmet ise biz hiç temizlik yapıldığını görmedik iki sezondur konakta.

Yatak çarşafları, havlular, kıyafetler kuru temizlemeye gidiyormuş. Zenginlik bu olsa gerek çamaşırını bile şirket yıkıyor. Evde bir tek yemek pişiyor her halde onu da Hediye abla ile Azize yapacak. Bahçe ile kim ilgileniyor?

Yatak çarşaflarını ve havlularını her sabah değiştirmelisin dedi. Jülide hanım kuru temizlemede olan eteğini sordu. Azize de Hediye ablaya bakmaya ona sormaya gitti. Hediye abla da unutkanlık başlamış. Her şeyi unutuyorum dedi Azize ye. Hediye abla Oğuz beye kahve pişiriyordu. Sen götür bende eteğe bakayım dedi. Azize doktorun söylediklerini hatırladı kahvenin yanındaki lokumları aldı. Gözüne gözükmeden nasıl vereceksem diyerek Oğuz beyin yanına çalışma odasına gitti.

Kılıç da konağa gelen su arabasını durdurdu o araba ile konağa girdi. Kapıyı da Kılıç’a Asya açtı. Kim olduğunu, kime geldiğini sormadan dışarı çıktı kapıyı da açık bıraktı Asya ve Kılıç da açık olan kapıdan içeri girdi. Yol geçen hanı, kapıdaki güvenlikçi boşuna, onu geçtikten sonra içerisi çocuk oyuncağı.

Hediye abla gördü ve ilk başta korktu. Sonra da Emir için mi geldiniz dedi ve gitti Oğuza haber verdi. Oğuz da kendisine kahve getiren ve masaya koyarken dosyaları yere düşüren Azize ile konuşuyordu. Salona geçtiler kimse yoktu. Kılıç’ı şoför Ejder ile güvenlikçi adam yaka paça dışarı attı. Yüzün kayıt altında bir daha gelirden seni polise veririz dedi Ejder. Kılıç da kızarak gitti.

Asya bahçeden içeri girince Jülide hanım, bahçedemiydin deyince, Asya yine anneannesine kızdı. Yeni bir kural daha mı? bahçeye çıkarken de mi izin alacağım? Bıktım bu matem havalarından keşke onlarla bende ölseydim dedi. Zehra ve Ömer’in öldüğünü biliyoruz. Asya da onlarla berabermiş anlaşılan. Peki Ayşe? o da mı öldü? Yaşıyor mu? Öldü ise neden Ömer ve Zehra ile anılmadı? Yaşıyorsa nerede? Bunu herkes merak ediyor.

Asya nın bu fevri tavrı Jülide yi üzdü. Azize geldi ve bir şeye ihtiyacı olup olmadığını sordu. Biraz konuştular. Sonra da Yıldız geldi. Oğuz yok, Asya için geldiğini söyledi. Azize ile tanıştı sanki daha önce hiç karşılaşmamışlar gibi. Azize işinin başına gidince, Yıldız da referanslarına baktınız mı benim gözüm tutmadı dedi.

Şükran teyzenin Zeliha adında bir tanıdığı geliyormuş. Canan iki senedir methini duyuyormuş da kendisini görmüyormuş. Kimmiş gelince bizde göreceğiz Zeliha yı.

Şirkette Oğuz toplantı öncesi, Selin ve Koray ile konuştu ve bir kahve molası verdiklerinde Selin ile Koray, Oğuz hakkında konuştular. Oğuz Ömer’in kuzeniymiş, mimikleri bile benziyor dedi Selin ama bence hiç benzemiyor. Ömer çok başkaydı. Ömer’in gözleri, bakışları alır götürdü insanı ama Oğuz hiç etkilemiyor beni. Çok soğuk, donuk, hiçbir şey ifade etmiyor. Şiir yazdıran gözler Ömer deydi.

Koray da iş prensipleri aynı dedi, olabilir. Ona bir şey demem. Selinde Emir için hayatını askıya aldı dedi. O bulunmadan evlenmem demiş Oğuz. İyi de yapmış, Yıldız gibi biri ile evleneceğine hiç evlenmesin daha iyi. Koray da, Emir’in Oğuz beye en büyük kıyağı dedi. Koray da sevmiyor Yıldızı. Sevilecek biri değil ki Yıldız.

Konakta Yıldız Asya ile salonda ve Asya yeni bluzunu büyük bir heves ile Yıldız ablasına göstermek istedi. Giymeye gitti. o esnada da Hediye abla Yıldızın kahvesini Azizenin götürmesini istedi. Azize zorda olsa götürdü. Yıldız da biraz azarladı ve aklın varsa istifa eder gidersin dedi. Azize de işimi yapıyor, ekmek paramı kazanıyorum dedi.

Yıldız da o kahveyi salonun ortasına döktü gıcıklığına yaptı bunu. Azize hizmetçiydi temizlemesini istedi. Görevini yap dedi. Azize de paspas yaptı. Yıldız da izledi. Hediye ablada zarfın içinde ilk maaşından avans verdi. Bir ihtiyacı olursa karşılasın diye tüm çalışanına yaparmış bunu Jülide. Bu para ile eve erzak aldı Azize.

Kılıç, Ali yi kandırmayı başardı. Anneni hapse atacaklar kurtarsa kurtarsa sen kurtarırsın anneni dedi ve Aliyi evden alarak gitti. Azize de eve gelince lambalar yanmayınca ilk faturadan dolayı kestiler sandı ama içeri girince Ali yi bulamayınca anladı elektrikle alakası yoktu.

Kılıç Ali yi konağın oraya götürdü ve içeri girip sarı renkte, kolye, yüzük, ne varsa alacaksın onları da Vakkas a vereceğiz anneni hapse girmekten kurtaracağız yoksa annen hapse girecek dedi.

Ali ye neler yapacağını anlattı. araç gelecek, sen arkasına görünmeden bineceksin, içeri girince durduğunda inecek, kimseye görünmeden evin arkasını dolaşacaksın dedi.

Bütün bunları anlatırken de Ali ekranda yapıyordu. Ali Anne ve Babası olduğunu bilmediği Zehra ve Ömer’in odasına girdi. O oda şuan Jülide nin odası olmuş. Eşyalar değişmiş, yeni eşyalar gelmiş ama hatıralarla dolu o oda Ömer ve Zehra ya ait. Onlardan izler var. Öyle kötü oldum ki….

Hiç yüzünü görmediği anne ve babasının bir fotoğrafı Ali’nin yani Emir’in elinde. Yatağın üzerinde Jülide bırakıp çıkmıştı Asya ya bakmak için. Ve Ayşe’nin odası da Asya’nın odası olmuş sesi ordan geliyordu.

Geç olduğu için uyumasını isteyen anneannesine uyumayacağını, müzik dinlemek istediğini söylüyordu Asya. Ali ise kutudan Zehra’nın kolyesini aldı içini açtı ve Ömer ile Zehra’nın resmini gördü. O resimdekiler Ali’nin gerçek anne ve babası ama hayatta değiller.

Burada bir mantık hatası var. O da şu. Biz seyirci iki sezon boyunca Zehra’nın boynunda o kolyeyi gördük. Daha Ömer ile tanışmadan önce bile vardı bu kolye ve ne işler açmıştı bu kolye Zehra’nın başına. Ömer almıştı da vermemiş Zehra ağlamıştı. İçinde ne olduğunu çok merak ediyorduk. Şimdi Ömer ile Zehra’nın resmi var. Peki iki sezon Zehra boynunda Ömer ile bile daha tanışmamışken kendi resimlerini taşıyor olamayacağına göre Zehra ne taşıdı boynunda?

BÖYLE Mİ OLACAKTIK

 Unutmamışsın çok uzun zaman oldu
Eski resimler sarardı soldu
Sevindim elbet seni gördüğüm vakit
Değişmemişsin kaç sene oldu

Gözlerim dalardı bazen uzak denizlere
Her gece senin gözlerin senin gözlerin

Böylemi olacaktı hayat yolunda senle
Böylemi yanacaktık bumu yazıldı kaderde
Unutum desem yalan acı hala yüreğimde
Harcandı gitti seneler ayrı ayrı yerlerde

Aykut NARİN

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 3. Sezon 369. Bölüm Özet Analizi (“ASLI”) 20 Eylül 2018 Perşembe” üzerine 41 yorum

 1. xanim dedi ki:

  hanim ablam birtanem canim benim k azeri ablama katiliyorum dahada iyi olucak rabbim tum islerinde yar ve yardimcisi olsun dualarimiz hep sizinlen ellerinizden opuyorum allaha emanet olun

 2. K.Azeri. dedi ki:

  Hanim abla,Polat amca i$e gedirken kendini iyi hiss ediyorsa neden olmasin.Allah yardimcisi olsun.In$allah daha da iyi olucak canim ablam,endi$elenmeyin. Çali$an insan çali$madan yapamaz.

 3. xanim dedi ki:

  k azeri ablam canim benim hep iyi mutlu ol sag olasin birtanem gunelcim canim benim cok tesekkur ederim guzel dileylerin icin iyiki varsin gunun nasil geciyor kendinize cok iyi bakin allaha emanet olun :):)

 4. xanim dedi ki:

  aslim canim arkadasim yorumunu gordum okudum birtanem sag olasin evet omer ve zehrayi unutmuycaz hep kalbimizde hatiralarmizda olucak dizi hayatimin bir parcasi oldu ailem gibi goruyorum cok zor onlari tanidigim icin bu dizi sayesinde bende seni ve tum arkadaslarimi tanidigim icin ve cok mutluyum ben seni cok cok cok hatda dunyalar kadar cok seviyorum seni iyiki varsin benim icin cok deyerlisin gunun hep guzel gecsin benimde gunum guzel geciyor bir azdan hali dokumaya gidicem

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim canım. Kolay gelsin sana görüşürüz.

 5. Hanım abla dedi ki:

  Merhaba kızlar.teşekkür ederim.amcanız söz dinlemiyor,işime gideceyim diyor.oysa doktor 15 ekime kadar olmaz deyip.Allaha penah.
  Aslıcım cevabını bildiyin soruyu sormak doğrumu?Yani tam emin olmak için.hoşca kalın.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Ablacım, öncelikle Polad amcam kendisini işe gittiğinde fazla yormuyor ve kendini iyi hissediyorsa işe gitsin sıkıntı yok, evde kalıp da sürekli hasta modunda evde oturmak onu daha çok yorar. En azından işe gidip geldikçe kendisini hasta hissetmez.

   Gelelim sorduğun soruya ablacım, bazen cevabını bildiğin sorunun aslında hiç de cevabını bilmediğini anlarsın. Bu o cevabın sorusu ve karşındaki kişi ve konuyla ilgili.
   O yüzden emin olmak için sormak doğru ablacım.

 6. Günel. ❤️XANIM ABLA❤️ dedi ki:

  Hayırlı Sabahlar Hayırlı❤️Cumalar❤️XANIM ABLA❤️NASILSINIZ HER ZAMAN İYİ OLUN MUTLU OLUN AİLENİZE MUTLULUK ARZU EDİRİZ BABANIZA ÇANSAĞLIĞI UZUN ÖMÜR ARZU EDİRİZ HALI TOKUMA İŞLERİNİZE UĞURLAR ARZU EDİRİZ YORULMAYASINIZ BÜTÜN İŞLERİNİZE❤️MELEKLER❤️IŞIK SALSIN SAĞ OLUN VAR OLUN MUTLU OLUN

 7. K.Azeri. dedi ki:

  Evet canim.Ama biz seni, senin bizi sevdiyinden çok seviyoruz bilesin,canim benim.

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim canım ❤❤❤

 8. K.Azeri. dedi ki:

  Size de hayirli cumalar arkada$lar.Ho$ bulduk Hanim abla.Nasilsiniz,Polat amca nasil? Evet Aslicim haklisin kabullenmek,unutmak zor.dizi de hayatin bir parçasi zaten. Xanim kizim sana da mutlu gûnler canim.

  1. aslı dedi ki:

   Dizi hayatın bir parçası ve ben tam 365 bölüm onlar gibi dizinin içinde oldum. onlar çektiler ben yazdım. onlar benim ailemden bir parça gibi oldular. Sizde öyle 365 bölüm burada olan ve burada sohbet eden arkadaşlar dizi ile birlikte çok güçlü bir bağ ile bağlandı birbirine. Dizi bunu başardı. hiç yüzünü görmediği insanları burada toplamayı başardı. sizleri seviyorum ben. dizideki Ömer ‘i paşamı da öldüğünü kabullenmek zor, evde her yerde anıları var, müzikler çaldıkça aklımdan hep onların olduğu sahneler geçiyor.

 9. xanim dedi ki:

  gunelcim nasilsin seni gormek burda guzel guzel dualarina dileklerine amin diyorum seni cokkkk seviyorum ailenen mutlu neseli cumalar gunler dilerim :):)

 10. xanim dedi ki:

  hanim ablam hos geldin nasilsin birtanem polat amcama selamlar seni cokkkk seviyorum ailenen mutlu huzurlu saglikli cumalar gunler dilerim

 11. Hanim abla dedi ki:

  Hayırli cumalar.Hepinizi hoş gördük. Sen de hoş geldin Cəhər.

 12. Günel. ❤️ASLI ABLA❤️ dedi ki:

  Hayırlı Sabahlar Hayırlı❤️CUMALAR❤️Dizibilgi Tv Yorumcuları Nasılsınız Her Zaman Mutlu Olun Dualarınız İbadetleriniz Allahdan Kebul Olsun Bütün Arzularınız ÇİÇEK AÇSIN❤️ASLI ABLA❤️NASILSINIZ HAYIRLI SABAHLAR HAYIRLI CUMALAR DUALARINIZI İBADETLERİNİZİ ALLAH KEBUL ETSİN YUVANIZA BEREKET ÇANSAĞLIĞI KİSMET OLSUN BÜTÜN ARZULARINIZA ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️MELEKLER❤️❤️❤️❤️İŞIK SALSIN ANALİZ SEYFELERİNİZ HER ZAMAN SEYFEDE VAR OLSUN❤️❤️❤️❤️ASLI ABLA❤️❤️❤️ANALİZ SEYFELERİNİZİ OKUDUKÇA ÇOK MUTLU OLURUZ DİZİNİN GÖZELİYİN YARADIRSINIZ SAĞ OLUN VAR OLUN DİZİDE OLAN HEKAYE FERKLİ HAZAL VE ERKAN DİZİDE OLAN ZAMAN BU KEDER HEYAÇAN KECİRMİRDİZ İNDİ TAMAMEN FERKLİ ÇÜNKÜ HEKAYEDE SİRLER ÇOK ÖMER VE ZEHRADA SİRLER YOKMUŞ KİMİ İDİ SADEÇE AŞK AŞK VAR İDİ BİZ ONLARI AŞKLARI ÜCÜN SEVDİK AMA İNDİ❤️❤️OĞUZ VE AZİZENİ❤️❤️HEKAYE ÜCÜN SEVİRİK❤️ADINI SEN KOY❤️DİZİSİN KOLEKTİVİNE UĞURLAR ARZU EDİRİZ

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Günelcim hoş geldin canım. Sana da hayırlı cumalar.
   Biz iyiyiz sen nasılsın? Güzel dualarına amin diyorum canım.

 13. xanim dedi ki:

  sehercim hos geldin nasilsin canim benim seni cokkkk seviyorum ailenen mutlu neseli cumalar gunler dilerim

  1. Seher dedi ki:

   Canım benim sende hoş geldin bende seni çokkkkk seviyorum bir tanem

 14. xanim dedi ki:

  k azeri ablam nasilsin gunun nasil geciyor seni cokkkk seviyorum ailenen mutlu huzurlu cumalar gunler dilerim :):)

 15. xanim dedi ki:

  aslim canim arkadasim benim hep iyi mutlu ol evet dizi sadece omer ve zehra icin izleniyordu ne gunlerdi onlar hep hatirliycaz bizim icin vazgecilmezdir zehra kolye yuzunden neler cekti hey gidi o gunler ve sana diger sayfada yorum yazdim bakarsan sevinirim gunun nasil geciyor :):)

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın hayırlı cumalar canım, okudum diğer sayfadaki mesajını canım. Cevap da yazdım. Ömer ve Zehra yı unutmayacağımız kesin. Özellikle de ben paşam yok artık 🙁
   iyi geçiyor, senin ki nasıl geçiyor?

 16. Seher dedi ki:

  Aslicim analiz gene çok güzel olmuş ellerine sağlık yüreğine kuvvet.evet iki sezon bekledik ben hep bölümün birinde Ömer Zehradan nefret ettiği siralarda ayseyle bir sohbet sırasında abi baba olmaktan korkma bir gün Zehra şu kapıdan girecek ve hamile olduğunu söyleyecek ve senin ne kadar mutlu olduğunu göreceğim demişti.ve ben hep öyle bir sahne bekledim bekledim bekledim mm mm.ama bu dizide mantık aramak başından beri çokkk mantıksızlık gormedimi bu izleyici her şeyin üstünün kapandığı kötülerin yaptıklarının hep yanlarına kar kaldığı Ömer’in cok zeki gösterip ama bir o kadar salak gösterdikleri gibi.keza oguzda aynen hatta daha da pasif yıldızın karşısında insan anlamaz mi beş senede nişanlısının ne olduğunu birde herkesin canını yakmış.yani mantıklı bir dizi gibi izlemeycegim çünkü gram mantık yok anca öyle izlenebiliyor ama uzatmasalar iyi olur millet zaten bıkkın hayırlı cumalar aslicigim vede cumleten

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın hayırlı cumalar Sehercim,
   Teşekkür ederim. Sağolasın.
   O senin beklediğin ama göremediğin sahneyi diziyi izleyen herkes bekledi ama göremedi yalnız değilsin bu konuda.
   Ömer Zehra’dan o haberi duysaydı kucağına alıp sarıp sarmalasa ve mutluluktan etrafında dönderseydi ve bizde bu sahneyi görseydik. Aş erseydi Zehra ve gece Ömer Zehra için yollara düşseydi ama olmadı. Doğum olurken bekleseydi ilk kucağına aldığı heyecanı mutluluğu hepsini görseydik. Çekselerdi, kim bilir çekmişler midir? sanmıyorum ama bir umut işte. neyse Ömer ve Zehra dersen ben yazdıkça yazarım ama Oğuz için yazamam ondan Ömer gibi enerji almıyorum açık ve net. Ben dürüstüm ne yapayım 🙂

   Haklısın uzatmadan akıcı şekilde gitseler iyi olur.

 17. K.Azeri. dedi ki:

  Gûnaydin arkada$lar.Aslicim te$ekkür ederim canim,her zamanki gibi çok güzel. okudukca çok duygulaniyoruz da,zaten bu hayatin kendisi qarib diyilmi?

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın hayırlı cumalar canım. rica ederim canım. Teşekkür ederim. sizler okudukça ve izledikçe, ben izleyip yazdıkça duygulanıyorum Ömer ve Zehra sahnelerinde.
   Gerçek bir ölüm gibi kabullenmek ve geride kalan anılar ile yaşamak çok zor. unutulmuyor sevilen insanlar. bir dizide olsa, gerçekte ölmediklerini yaşadıklarını bildiğin halde, dizide rol aldıkları oynadıkları karakter ölünce onları sevince insan üzülüyor. her yerde anıları hatıraları var. Müzik desen öyle, oda desen öyle, mutfak desen öyle her yerde onlardan iz var unutmak mümkün değil.

   1. Seher dedi ki:

    Gerçekten öyle aslicim bildiğimiz halde onlar başka dizilerde oynadiklarini bildiğimiz halde etkileniyoruz.sanki yıllarca tanıyıp kaybetmisiz gibi.

 18. xanim dedi ki:

  gunaydin pericim nasilsin canim yaprak durmaz ayrildigini biliyorum neden ayrildigini bilemiyorum onada basarilar dilerim ailenen mutlu neseli cumalar gunler dilerim :):)

 19. peri dedi ki:

  Gunaydın,aslıcım bu guzel analiz için teşekkurlar,ban de odanın resmini gorduğumde duygulandım,kontakta başka oda yok mu?keşke orayı kullanmasalardı,yaprak durmaz nedan ayrılmış bilan var mı?

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba günaydın pericim hayırlı cumalar.
   konakta bir sürü oda var ama belli başlı odalar kullanılıyor. o kadar oda olmasına rağmen asya küçükken bir odasını göstermediler. şimdi de o da Annesinin odasında kalıyor.
   Ayşe diziden Ömer ve Zehra ile birlikte ayrıldı.
   Yaprak Durmaz da Erkan ve Hazal gibi diziden ayrıldı. Ama daha öncesinde senin de yazdığın gibi öldü mü? öldü ise neden anılmadı? yaşıyor mu? yaşıyorsa dizide nerde hiç bahsedilmiyor anılmıyor.
   tamam Ömer ve Zehra öldü Ayşe ye ne oldu? o da Ömer’in kardeşiydi. Asya nın da annesi.

 20. xanim dedi ki:

  gunaydin hanim ablam nasilsin polat amcam nasil allah hep yar ve yardimciniz olsun ellerinizden opuyorum gozel ablam nasilsin canim benim yaprak durmaz diziden ayrildi diger sayfada okudum yorumunu sohbet kardesim hep iyi mutlu olsun sizi cokkkk seviyorum ailenizlen mutlu saglikli cumalar gunler dilerim

 21. xanim dedi ki:

  gunaydin aslim kiymetlim canim arkadasim nasilsin neler yapiyon analiz muhtesem olmus tek kelime ile bayildim eline yureyine saglik ellerin dert gormesin analizi okuyunca omer ve zehradan bahs edince cok duyqulandim kotu oldum demek zehranin kolyesi nihayet bu sirr gibi saklanan ortaya cikiyor dediylerinde cok haklisin seni cokkkkk seviyorum ailenen mutlu saglikli cumalar gunler dilerim

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın canım hayırlı cumalar. evet dizide Ömer ve Zehra’dan bahsediliyor. Resimleri ile unutulmadığı seyirciye gösteriliyor. onlar unutulamaz da zaten dizi onlar için izleniyordu.
   Zehra’nın kolyesi bir sır gibi hep merak konusuydu ama hiç bahsedilmedi. Zehra acı çekti ağladı o kolye yüzünden Ömer’in yaptıklarından dolayı. şimdide o kolye içinde onların resmi ile kendi çocuklarının elinde.

 22. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Aslım.çok teşekkür ederim analiz için.çok qarip degilmi? Oğuz bey 2 sezon boyunca bir kere amcası evine gelmedi. Nerede yaşayırdı, ailesi nerede?Jülidemi çağırdı onu Holdinqin başına geçmek için? Ömerle benzeyişine gelince o da boylu-poslu, o da geç evleniyor.nişanlısı da “dünya güzeli”.neyse kendisi bilir, ben karışmayım. Ellerine sağlık güzel kızım.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım hayırlı cumalar. evet haklısın 2 sezondur görmediğimiz adını dahi duymadığımız insan biran da 7 yıl geçmiş bir zamanla dizide ömer’in çalışma odasında, şirketinde.

 23. Gozel dedi ki:

  Yoksa Yaprakdami diziden ayryldy

  1. aslı dedi ki:

   evet canım Yaprak da diziden ayrıldı.

 24. Gozel dedi ki:

  Bak felegin oynuna cocuklary odalarynda gezyor.kaşka kendileri sevip buyutseydiler.nekadarda tatly cocuk oynatmyşlar allah nazarlardan korusun başaryly olsun

  1. aslı dedi ki:

   Çocuk çok tatlı. Maşallah Ömer ve Zehra hep bir kız çocukları olsun istiyorlardı. bende bir keresinde erkek olsun demiştim erkek olmuş ne güzel ama anne ve babası yok o üzücü. Ömer ve Zehra olsaydı ne güzel oyunlar oynarlardı. Zehra ne güzel eğitirdi onu. Ah hayaller ah.

 25. Gozel dedi ki:

  Hayirli akşamlar Aslim analiz cok guzel eline saglyk canym ben Omerle Zehranyn aldyrdygy yagny Ayşenin aldygy o fotorafy gorup onlary oyle bir ozledimki.Aslim gercekdenmi onlaryn odalary Julide haniminkimi.yatagyn ustundeki ortusi aynymi ben oyle sandym.tabiki kuti olujaski resmen okudugumda kuti oldum.o oda ile ilgili cok anylar kaldy hafyzamyzda oyleje silmek kolay dilki.neyse canym olan oldy uzulmeyelim.galiba ilk yorum benden.bu gece dualarymyz kabul olsun canym benim

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın hayırlı cumalar canım.
   Evet Ömer ve Zehra’nın odası Jülide’nin odası olmuş. Eşyaları değiştirip yerlerini farklı koymuşlar.
   O odanın çok anısı var. Dualar inşallah kabul olur canım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.