Adını Sen Koy 3. Sezon 367. Bölüm Özet Analizi (“ASLI”) 18 Eylül 2018 Salı

Burak 19 Eyl 2018 Adını Sen Koy  0

Üçüncü Sezonun ikinci bölümünde bir iftira, bir yalan aldı başını gidiyor. Oğuz ile nişanlısı Yıldız bir elbise provası için moda evine gitmişlerdi. Azize de Aysel hanımın tavsiyesi ile orada işe başlamıştı. Daha ilk günden başına gelmedik kalmadı. Yıldız elbisesini göstermek için Oğuzu da oraya götürüyordu. Moda evinin sahibi Yıldız’ın huyunu bildiği için o gelmeden elbiseyi son kez prova etmek istedi. Kimin üzerinde deneyeceklerdi?

Azize vardı vücut ölçüleri Yıldız’ın ki ile aynıydı elbiseyi ona giydirdiler. O esnada Oğuz ile Yıldız geldi ve elbiseyi Azize’ nin üzerinde gördü. Görmesinden çok Oğuz’un ona bakması Yıldız’ı çileden çıkardı. Azize ye demediğini bırakmadı. En sonunda da namusuna laf edince Azize tokadı yapıştırdı Yıldıza.

Oh olsun o tokadı Yıldız çoktan hak etti. Oğuzda Azize’nin tokat attığını gördü ama öncesinde olan konuşmaları duymadı Azize suçlu oldu. Kendini savunmasına bile izin vermediler. Ne çalışanlar, ne patron, kimse bir şey yapamadı çünkü, Oğuz ve Yıldız makam mevki sahibi, cebi para dolu insanlar ve onların paralarının yapamayacağı, açamayacağı kapı yok.

Yıldız fenalaşmış numarası yaparak Oğuz’un kendisi ile ilgilenmesini sağlayarak kendini acındırdı. Patronda dinlemedi Azize yi. Oğuz da bu rezalet bitsin istedi. Azize kendini savunmaya çalıştıkça Oğuz çıldırdı. Bu ne saygısızlık, böyle insanları nasıl yanınızda çalıştırıyorsunuz? Deyince, moda evinin sahibi Zerrin hanım elbise bizim size hediyemiz olsun yeni bir elbise dikelim size dedi. Azize de içeri geçti, üzerini değişti.

Kimse o zenginlere sesini çıkaramadı. Yıldız da, Oğuz Azize ye kızdıkça mutlu oldu. Orda saçını başını yolacaktı Yıldız’ın görecekti Anyayı konyayı iftira attı Azize ye. Oh ne ala zenginim cebimde param var diye insanlara her türlü iftirayı atacağını sanıyor bu Yıldız denen ama yıldız kadar değeri olmayan, şımarık, kendini beğenmiş, zengin ama aslında çok fakir olan  zübbe insan Yıldız. Çok fena kızdırdı beni bu Yıldız.

Azize de üzerini değişip, çalışma arkadaşı ile dertleşti. Orada çalışan kızda Yıldız dan çok şikayetçi, canını yakmadığı insan kalmamış Yıldız’ın. Parası var diye her önüne gelene kızma hakkına sahip misin sen kendini beğenmiş.

Oğuzda gerekeni yapın dedi. Azize’nin işine son verdiler. Yıldız da tek kalınca, Zerrin hanıma bu durumdan kimseye bahsetmeyeceksin yoksa seni bu piyasadan silerim dedi. O kızın ipini derhal çekiyorsun dedi. Zerrin hanımda kendini düşündüğü için mecbur tamam dedi.

Oh ne ala mualla. Paran var diye insanların ekmek parasıyla oynamak, işinden ettirmek de ne oluyor? Elbet senin de parasız kalacağın günler gelir Yıldız.

Azize de rızık kapım burası değilmiş, kısmetten ötesi yok diyerek oradan ayrıldı. Ayrılırken de Oğuz son kez Azize yi gözü yaşlı olarak gördü. Yıldız da Azize’nin peşinden çıktı. Takip etmeye başladı. Bana attığın tokadın aynısını yemeden bir yere gidemezsin diyerek arabasına bindi. Azize yi korkutmak istedi. Arabayı üstüne sürdü. Çarptı. Azize de bayıldı. Etraftaki insanlarda gördü olayı. Yıldız şoka girdi. Korkutmak isterken öldürüyordu Azize yi. etraftaki insanlar apar topar, karga tulumba Azize yi araba ya yerleştirdiler.

Bu kadarına da pes doğrusu. Araba çarpan birisine ilk yardım böyle mi yapılır? yanlış müdahale yüzünden ömür boyu felç kalırdı bu kim olursa olsun öyle karga tulumba taşınmaz. Kırık mı var, iç kanaması mı var? İlk yardım konusunda ne kadar bilgisiz olunduğunu bir kere daha böylece görmüş olduk. Yazık insanların biran önce ilk yardım dersleri alması lazım.

Ali evlerinin önünde, eşyaları dışarda onların yanında oturup annesinin gelmesini bekliyor. Azize ye musallat olan o adam yine geldi. Ali ye dükkana gidelim, karnımızı doyuralım dedi. Ali de annem gelmeden acıkmayacağını söyleyerek, annem seninle konuşmamı istemiyor, seni sevmiyor dedi. Adam da içinden sevecek, eşşek gibi sevecek dedi. İnsanca sevmedikten sonra eşşek gibi sevse ne olur. Eşşek misin sen 🙂

Sonra da ayarladığı adama göz işareti etti. Yiyecek getirdi ayran dürüm neyse çocuğun karşısında yedi. Yavaş erkek çocuğunun karşısında böyle yenir mi? vicdansız git dükkanında ye. Canım Alim benim, yutkunup durdu. Adam içinden bu çocuk anasından da inatçı çıktı dedi.

Alişim de canım benim, içinden çok acıktım anne çabuk gel dedi.

Yıldız’ın arabası ile hastaneye getirilen Azize hemen doktor kontrolüne alındı. Azize de arabası ile gidecekti ki polis durdurdu. Azize yine hasta numarası yaparak ifade vermekten bir süre kurtuldu. Azize yi doktor durumu ağır diyerek bazı tetkikler için götürürken Azize bunu duydu başı derde girecek çok korktu hemen Oğuzu aradı. Oğuz şirket toplantısındaydı.

Yıldız Avukat ile konuştu ve durum ciddi hapis cezası alabilirsiniz dedi. Etekleri tutuştu Yıldız’ın hapis yatmak istemiyor. Avukatta görgü tanıkları var, ifadeleri var, siz suçlusunuz bunu Oğuz beye söyleyeceğim dedi.

Yıldız da avukata, Oğuz bilmeyecek, burada mağdur olan benim bunu Oğuz’u inandıracaksın derken, polis geldi dua edin hasta iyileşsin yoksa sizin için hiç de iyi olmaz dedi. Yıldız da ben bir şey yapmadım o arabanın önüne atladı dedi. Polis de görgü tanıkları öyle söylemiyor dedi. Oğuz geldi, kouştular.

Azize’nin durumu o kadar ciddi değilmiş, bayılması da araba çarpmasından olmamış, kan değerleri düşükmüş ve Azize aç olduğu için bayılmış. Tabi evde yiyecek yok, dolap tam takır kuru bakır, işi de elinden alındı. Günlerdir bir şey yemeyince olacağı buydu.

Ve Azize ile ilgilenen doktor, 1. sezonda Ömer’in şirketinde çalışan doktor. Ömer gitti doktor hala duruyor 🙂

Oğuz, Yıldız ile konuştu ve Yıldız öyle yalanlar söyledi ki, şeytana bile pabucunu ters giydirir bu Yıldız. Hele avukatı da tehdit ederek kendini Oğuza acındırması ve o görgü tanıklarını Azize nin arkadaşları olduğunu, bunların bir çete olduğunu Avukatın Oğuza söylemesi ve onlara istediği parayı verin konu kapansın yoksa yalan ifade verirlerse Yıldız hapse girer demesi yuh pes dedirtti bana.

Allah böyle insan kılığında dolaşan şeytanlardan korusun. Azize yi resmen ipe götürdü Yıldız. Oğuz da inandı Yıldıza ve Azize’nin odasına giderek masum bir insana attığın iftirayı temizlemek için buradayım dedi. Cebinden kalemi çıkardı çeki yazdı ve Azize ye uzattı.

O sahne o kadar komikti ki, oyunculuk olmadı beğenmedim. O nasıl çek uzatmaktır. Ayrıca bu Kervancıoğlu erkeklerinin çek ile sorun çözmesi aile geleneği herhalde, Ömer de Zehra ya çek vermişti dizinin ilk başlarında.

Çeki verdi şantaj yapma diye, olayın kaza olduğunu söyle, sen kendini arabanın önüne attığını söyleyemeyeceğine göre dedi. bu kadarına da pes. Bir de demez mi rakam yeter mi anlaştık mı? yetmez senin çekinde paranda işlemez çek git. Azize de çeki yırttı attı. Afferim Azize ye.

Bunu bana neden yapıyorsunuz? Sizden para istemedim, siz geldiniz dedi ve ekledi. Bütün bunları bana siz benden güçlü olduğunuz için, zengin olduğunuz için mi yapıyorsunuz? Dedi Azize.

Oğuzda dışarı çıktı. Çeki alamadığını Yıldıza söyledi. Yıldız da daha çok para istiyordur ben hapis yatamam istediğini verelim dedi. Avukatta destek çıktı. Oğuzda açık çek yazıp Yıldıza verdi

Azize serum alırken Kılıç aradı o kötü adam evden eşyaların kapı dışarı edildiğini Ali ile birlikte olduğunu söyleyince, Azize hemen kolundan serumu çekip çıkardı odadan çıkacaktı ki, Yıldız geldi. Şikayet etmemesini söyledi, çeki vermedi. Azize de ben sizi Allah’a havale ettim diyerek şikayet etmeyeceğini söyledi. Buna sevinen Yıldız, Oğuza yalan söyledi. bütün derdi paraymış derken Azize koşarak Alinin yanına gidiyordu ki, Yıldız gördün mü istediğini alınca nasılda koşarak gidiyor, kaza geçiren o değilmiş gibi dedi. Oğuzda Yıldıza inandı.

Oysa Azize oğlu Ali yi o kötü adam Kılıç dan korumak için gidiyor. Eve gittiğinde Kılıç borcun ne kadarsa söyle vereyim dedi. Azize de istemedi. Kılıç gitti. Azize de kilit vurulmuş kapının kilidini taşla kırdı eşyaları içeri aldı.

Asya Yıldız ablası ile sabah kahvaltısına gidecekti. Oradan sonra moda evine gidelim dedi. Yıldız moda evinde olanlardan sonra oraya gitmek istemediği için randevum vardı unutmuşum diyerek kahvaltıyı iptal etti. Asya da buna üzüldü.

Ayşe ye ne oldu kimse ondan bahsetmedi. Hediye abla da Asyanın beğendiği elbiseyi Jülide hanımın diktirip hediye etmesini istedi. Bu sayede Asya’nın gönlü olacaktı.

Oğuz çalışma odasında telefonla konuşuyor, Oğuz ya yoğun iş temposu ve yaşananlardan dolayı stresten yada Oğuz’un bir hastalığı var o yüzden nefes almakta zorlandı.

Azize’nin evine ise gece vakti ev sahibi geldi Ali yi kolundan çekip evimden çıkın deyince, Azize adamın üstüne yürüdü, bir sopa aldı eline ve eğer bir daha oğluma dokunursan fena olur diyerek gözünü korkuttu. Adamda kaçtı dışarda olan Kılıç’a olanları anlattı. adam gitti. Kılıç da yalvaracaksın, ayaklarıma paspas olacaksın dedi. Sen git işine be adam işin gücün yok mu? Rahat bırak kadını. Bir deli de bu Kılıç denen adam psikopat derece de takıntılı Azize de Azize hay Azize kadar taş düşsün kafana emi Kılıç.

Azize yaşadıklarını düşündü, moda evinde olanlar, ev sahibi, Kılıç etrafında o kadar kötü insan var ki oğlu uyurken sessizce ağladı. Oğlu duymasın diye de ağzını kapattı.

Jülide hanım sabah olunca Azize’nin işe girdiği ama kovulduğu moda evine gitti. Azize de kimliğini unutmuş onu almaya geldi.

Azize ile arkadaşı konuşurken, yaşananları anlatırken Jülide duydu dinledi.

O elbiseyi giydiren kişiyi söylemediğini, koruduğunu, işinden kovulduğunu, bütün konuşmaları içerden Jülide hanım duydu.

Sonra yanına gitti ve Azize bayılacak gibi olunca onu konağa getirdi. Hediye abla ile tanıştırdı. Yemek verdi. Aç olmadığını söyleyen Azize ye konakta Hediye abla ile çalışıp ona yardım etmesi için iş teklifinde bulundu. Azize de kabul etti. Yarın gel işe başla deyince, Azize de bugün başlasam dedi ve işe başladı.

Hediye abla ile Jülide dışarı çıktı. Azize de Oğuza orta kahve yapıp götürdü. Oğuz çok şaşırdı.

ŞEYTAN

Hayat beni neden yoruyorsun? 
Madem çok günah, oyunu sen bozuyorsun.

Nasip olsun en güzel aşktan bize,
Adımız birer hastaya çıktı mı yüze bakan yok.
Sanıyorlar diz çöker aşk önümüze,
Bu zamanlar fazla gezenlere vize veren yok.
Hayat beni neden yoruyorsun?
Madem çok günah, oyunu sen bozuyorsun.
Sebebi çok….

Şeytan diyor ki yanaş şuna,
Adını anma sataş şuna,
Deli kader seni karşıma,
Çıkaracak mı bilen yok.
Can üzülür buna taş değil,
Çekilecek gibi aşk değil.
Bu gönül her şeye aç değil,
Doyuracak mı bilen yok.

Serdar ORTAÇ

 

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 3. Sezon 367. Bölüm Özet Analizi (“ASLI”) 18 Eylül 2018 Salı” üzerine 46 yorum

 1. K.Azeri. dedi ki:

  Sizede Allahin selami olsun Özgûr hanim.Her $ey gönlûnûzce olsun.

 2. Özgür dedi ki:

  ESSELAMÜ ALEYKEM VE RAHMETULLAHI VE BERAKATU.. ALLAH ‘IN SELAMI BEREKETI ÜZERİNİZE OLSUN BU AŞURE GÜNÜ NDE HAYIRLI SABAHLAR HER ŞEY GÖNLÜNCE OLSUN GOZEL KARDEŞİM, ASLI’ CIM, ŞİRİNKIZIM, AYYÜZLÜM, VE YORUMUMU OKUYANLAR… SEVGİMLE KALIN…

  1. aslı dedi ki:

   Ve Aleyküm Selam. Allah’ın selamı bereketi sizinde üzerinizde olsun Özgür teyzecim.

 3. Özgür dedi ki:

  HAYIRLI AKŞAMLAR GOZEL KARDEŞİM ŞİRİNKIZIM AYYÜZLÜM AYAN’CIM VE YORUMUMU OKUYANLAR TATLI YORUMLAR HER ŞEY GÖNLÜNÜZCE OLSUN SEVGİMLE KALIN

 4. Özgür dedi ki:

  HAYIRLI AKŞAMLAR ASLI’CIM O KADAR GÜZEL ANALİZ ETMİŞİN Kİ OKUYAN DİZİYİ İZLEME AŞKI İLE KARŞI KARŞIYA KALIR… VE KIZIM EVDE YARIN NETTEN İZLEMEYİ DUŞUNUYORUM TEŞEKKÜRLER TEYZESİİİİİ HER ŞEY GÖNLÜNÜZCE OLSUN SEVGİMLE KAL

  1. aslı dedi ki:

   hayırlı geceler Özgür teyzecim. Teşekkür ederim.

 5. aslı dedi ki:

  Ir abim gelmiş, hoş geldin sefalar getirdin abi. Nasılsın? haklısın dizi kendini tekrar ediyor. tek fark küçük Asya büyümüş, bir de Ali adında dünya tatlısı bir çocuk ve ona bakan annesi ve o bayanın etrafında musallat olan kötü biri Kılıç aynı Yener gibi. Alev gibi Yıldız var ama Alev çok daha iyiydi.

  1. IR dedi ki:

   Hos bulduk .nazmiye profesiyonel yazici ve ya senarist diyil. taklid etmekden baska yapa bilecegi yok . birde sanki onun icin adini sen koy tipli olaydan baska onemli bi olay yok nerde sacma sapan konu var hikayeye dahil ediyor nereye isterse uzasin. ama ben yinede sen rada betul icin burayi takip ediyorum genelde burdayim yani yazmasamda . esra bilgicin fanlari hazali cekemiyorlar diye onlarla tartisiyorum bazen . sanki esra bilgic yillarin oyuncusuymus hazal subasi da donuk bi kizmis falan . hal buki hazalin iki sezonda oynadigi epizodun sayisi esra bilgicin 4 sezon dirilis gibi dizide oynadigi epizodun 10 50 kati , esra bilgic dirilisde her bolum 2 dakika ya oynar ya oynamaz ama hazal subasi 365 bolum dizinin her bolumunde 45 dakikasini en gozel sekilde oynuyor ve milyonlarin alkisini aliyordu ikinci sezon 20 bolumden sonra dizi cekilmez hale gelmisdi sirf erkan meric ve hazali goruruz diye zleyici konuyu birakdi oyuncuya odaklandi ote yandan cok deger verdikleri oyunculara tavsiyede bulundular kendinizi bu dizide heba etmeyin ayrilin onlarda dogru karar vererek ayrildilar ,brde esra bilgici tercih eden yonetmen ve kast direktoru hazal subasiyi bas role aday gormus neden catliyorlar anlamiyorum , gorusuruz.

   1. aslı dedi ki:

    Teşekkürler Ir abi, haklısın dizi son zamanlarda en çok Erkan ve Hazal için izlenilmeye başlanmıştı. Konu ilerlemiyordu. ellerinde bir sürü malzeme vardı ama değerlendiremediler.
    Hazal başka, Esra ile kıyaslamak olmaz bana göre öyle.
    365 bölüm her gün 45-50 dakika dizide oynamak kolay iş değil.
    Zoru başardı Hazal
    iyi geceler görüşürüz abi.

 6. K.Azeri. dedi ki:

  Aslicim haklisin Alev hakikatan akilli idi.Yildizin saçini ba$ini Radaya tap$iralimmi?

  1. aslı dedi ki:

   Yıldızın hakkından Rada gelir. Rada gelsin Yıldızı ona teslim edelim.

 7. xanim dedi ki:

  aslim birtanem canim arkadasim sana kolay gelsin cok optum seni ben hali dokuma dersine gidiyorum su an gorusuruz :):)

  1. aslı dedi ki:

   sana da kolay gelsin

 8. xanim dedi ki:

  k azeri ablam birtanem sende sag ol cok optum kendine cok iyi bak allaha emanet ol :):)

 9. xanim dedi ki:

  sehercim canim benim seninle tanis olmagima cok mutlu oldum allah cocuklarini hep korusun insallah allaha emanet ol

 10. K.Azeri. dedi ki:

  Sag ol Xanim kizim ben seni seviyorum.

 11. xanim dedi ki:

  sehercim iyi olmana cok sevindim hep iyi mutlu ol birtanem bende cok iyim bi sakincasi yoksa seni yakindan tanimak isterim

  1. Seher dedi ki:

   Canım ben duzceliyim 3çocuk annesiyim ev hanimiyim ve baştan beri bu dizinin izleyicisiyim ve izlemeyede devam edeceğim

   1. aslı dedi ki:

    maşallah sana Sehercim. başından beri bende izleyicisiyim dizinin.

 12. xanim dedi ki:

  k azeri ablam hos geldin nasilsin ben seni cok ozledim seni cokkkk seviyorum ailenen mutlu huzurlu gunler dilerim :):)

 13. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba Hanim abla. Nasilsiniz,Polat amca nasil? Kendini çok yormasin.$iir de çok gûzel a. te$ekkúrler size.

 14. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba her kese.nasilsiniz arkada$lar.Aslim sag ol,var ol canim benim.Eskinin kiymeti yeni gelince bilinir ya.Alev, Yener aslinda rollerinin ûstesinden çok gûzel geldiler, akillarda kaldilar.Kötüler her zaman,her yerde var.Allah kar$ila$dirmasin.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba canım teşekkür ederim. Evet eskinin kıymeti yeni gelenle daha iyi anlaşılıyor. Yener ve Alev Sevim bunlar hiç unutulmayacak kötünün iyisi idiler. Yıldız saçı başı yolunacak bir tip. Alev öyle değildi. hem güzeldi. Hemde akıllı.

 15. xanim dedi ki:

  gunelcim hos geldin seni burda gordum cok mutlu oldum biz iyiz sen nasilsin canim arkadasim seni cokkkk seviyorum ailenen mutlu huzurlu gunler dilerim :):)

 16. xanim dedi ki:

  sehercim canim hos geldin nasilsin bende her kesin yazdiklarina sayqi duyuyorum izleyenlere hayirli olsun ailenen hayirli mutlu neseli gunler dilerim :):)

  1. Seher dedi ki:

   İyiyim canım sen nasılsın bir tanem

 17. Günel ❤️ASLI ABLA❤️ dedi ki:

  Hayırlı Sabahlar❤️Dizibilgi tv❤️Yorumcuları Nasılsınız Her Zaman İyi Olun Mutlu Olun❤️ASLI❤️ABLA NASILSINIZ HER ZAMAN MUTLU OLUN HER ZAMAN GÖZELİKLERLE KARŞILAŞIN❤️MELEKLER❤️ANALİZ SEYFENİZE IŞIK SALSIN❤️ASLI❤️ABLA ELLERİNİZE SAĞLIK ÇOK GÖZEL ANALİZ SEYFELERİ İLE BEZEMİSİNİZ DİZİBİLGİ TV SEYFELERİN❤️ADINI SEN KOY❤️DİZİSİN HEKAYESİN O KEDER GÖZEL YARATMISINIZ Kİ DİZİYE BAKMAMAK OLMAZ DİZİNİN HEKAYESİN GÖZELİYİ BİZLERİ DİZİYE BAĞLAYIR SAĞ OLUN VAR OLUN GÖZEL ANALİZLERİNİZİ BEKLEYİRİK DİZİBİLGİ TV SEYFESİ ÇOK MUTLUDU ÇÜNKÜ SİZİN KİMİ ANALİZ SEYFESİ BEKŞ EDEN GÖZEL YAZARI VAR❤️MELEKLER❤️SİZİ KORUSUN

  1. aslı dedi ki:

   Amin inşallah günelcim teşekkür ederim.

 18. Seher dedi ki:

  Aslcim muhteşemsin dün yarısına gider izledim misafir geldi izleyemedim analizi okuyunca seyretmiş kadar oldum.ama kim ne derse desin ben başka bir hikaye olarak izliyorum hazeri attım kafamdan.ve başka bir hikaye ne kadar tanıdıktan olsa başka kişiler olunca izleniyor aynen dediğin gibi yıldızı hiç sevmedim keşke bu oguzun biraz gözü açık olsaymis.seni çok öpüyorum herkese selamlar

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim Sehercim, sağ olasın. Hazeri ben kafam dan atamadım nereye baksan onlardan bir iz var. Her ne kadar ölmüşte olsalar gerçek yaşam gibi her yerde anıları var unutulamaz ki.

 19. xanim dedi ki:

  aslim hep iyi mutlu ol ve tum dediylerine katiliyorum ve sen benim icin o kadar deyerlisin ki sen birtanesin ne soylesem az benim kiymetli arkadasim iyiki tanimisim seni iyiki varsin meleyim mucizem benim senin islerin cok oldugunu anliyorum ve rabbim hep korusun beni bende arkadaslari cok ozledim merak etdim cok optum kendine cok iyi bak allaha emanet ol :):):)

  1. aslı dedi ki:

   teşekkür ederim canım, bahçe bozuyoruz bugün o yüzden gelemedim, arada bir kaçıp geldim.

 20. peri dedi ki:

  Aslıcım bu guzel analiz için teşekkurlar,iyi ki bu bolumu izlamadim çok sinir bozucu,dizi de kayda deyer bi şey yok internet masrafımda çok olduğu için meraktan analizlari okuyorum,yazdığın için eline sağlık.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Pericim,
   teşekkür ederim canım. Sende buradan takip edersin. görüşürüz.

 21. aslı dedi ki:

  Rada, edebiyat ve şiir sever arkadaşlar nerdesiniz? nesrinde kaç zamandır gelmiyor. Ir abi bir göründü kayboldu. o ne düşünüyor acaba bu 3. sezon hakkında?

  1. iR dedi ki:

   Merhêba efendim,izlemiyorum dogeusu,senaristin cizdigi hatt malum ,o yuzden yeni bi sey icad edeceyine hic inanmiyorum , ikinci sezonuda bizimkiler icin izledim yoksa hic cekilecek bi durum diyildi ,illaki bi gizem bi kàcirilma olayi ve ya alev gibi defnefe gibi karakterler olmali nazmiyenin senaryosunda izleyiciyi bikdirmayi sevi

 22. xanim dedi ki:

  gunaydin gozel ablam nasilsin seni cok ozledim seni cokkkk seviyorum ailenen mutlu neseli gunler dilerim :):)

 23. xanim dedi ki:

  gunaydin hanim ablam birtanem nasilsin ben seni cok ozledim polat amcam nasil isleri nasil gidiyor seni cokkkk seviyorum rabbim tum islerinde yardimciniz olsun senin polat amcamin ellerinden opuyorum amcama bizden selamimizi iletirsin ailenen mutlu huzurlu gunler dilerim

 24. xanim dedi ki:

  aslim bu arada seni cok ozlemistim rabbim tum islerinde yardimcin olsun kendine cok iyi bak allaha emanet ol :):)

  1. aslı dedi ki:

   Amin canım, bu aralar o kadar çok işim var ki Allah yardım etsin bana ve herkese sana da amin.

 25. xanim dedi ki:

  gunaydin aslim canim guzel yurekli arkadasim benim analiz cok cok guzel muhtesem olus eline yureyine saglik sarkida en sevdiyim guzel secim olmus bu yildizdan nefret ediyorum nasil seytan kiz ya alevi su an cok ozledim o derece yani allah boyle insanlardan korusun hep iyilerle karsilastirsin bu kilicida ne diyeyim cocukun karsisinda yemek yiyor yazik gunah yeneri de ozledim aslim ellerin dert gormesin diger sayfada yazdiklarini okudum sen sozunu hep tutarsin sana guvenim tabiki sonsuz benim icin cok deyerlisin iyiki varsin seni cokkkkkk seviyorum hakkini helal et ailenen mutlu huzurlu gunler dilerim :):)

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın canım,
   teşekkür ederim. Şarkıyı beğenmene sevindim. Herkes Alev’i arıyor. gelen gideni aratır diye buna denir. Yener de Kılıç dan iyiydi. Amin Allah hep iyi insanlarla karşılaştırsın amin.
   elimden geldiğince sözümü tutmaya özen gösteriyorum güven önemli benim için.
   sana da mutlu günler canım.

 26. Gozel dedi ki:

  Gunaydyn canym ayilem mutlu huzurlu sabahlar
  Aslim canym benim senin analizini okumak izlemekden cokdaha keyiflisabah cok iy geldi cok teşekkuller allah senden razy olsun canym benim Julide dek insanlar cok olsaydy ama Yildiz gibi parasy ile yol alan şimarik yalanci sahtakar insanlar cok allah onlary bildigi gibi yapsyn.Aliye cok uzuldum oylede bir yutgundurmak olurmi kucucek cocugu hele erkek cocugi pis kilic allah seninde belani versin neyse sabah sabah uzaltmayim cok teşekkul ederim Aslim

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın Gözelcim,
   Sağ olasın teşekkür ederim. Amin inşallah. ne yazık ki kötüler çok bu hayatta ama iyiler için dünya ayakta duruyor. Ali ye bende çok üzüldüm. bir çocuğun karşısında öyle yemek yenir mi. Aç olduğu halde istemedi. Annesini bekledi.

 27. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Aslıcım.Analizlər maşallah iyi, yağ gibi.Yüregine sağlık.Allah her zaman yardımcın olsun güzel kızım.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba günaydın ablacım. Amin inşallah, polad amcam nasıl? sen nasılsın?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.