Adını Sen Koy 298. Bölüm Analizi (“ASLI”) 7 Mart 2018 Çarşamba

Burak 11 Mar 2018 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 298. Bölüm 7 Mart 2018 Çarşamba

Bahşende, Zehra ile kahve içmek istediği için onu Hediye abla aracılığı ile salona çağırdı. Zehra salona geçince ben senin ne yaptığını biliyorum onunla buluşuyorsun. Ne yaptığının farkında değilsin bu zannettiğin kadar basit bir mesele değil dedi.

Zehra konuşamadan Asya ile Ayşe de Jülide yi görmekten geldi ve Asya Bahşende ye biliyor musunuz ben bugün anneannemi gördüm dedi. Bunu söylerken de Ömer salona girdi. Ben duydu diye düşünürken, Ömer Asya’nın söylediklerini duymamış.

Ayşe, Zehra ve Bahşende çok korktular, tedirgin oldular. Ömer duydu sandılar ama Ömer duymamıştı. Ömer merak ediyordu Ayşe ve Zehra neden ayaktalardı. Ayşe hemen açıkladı Asya ile dışardan geldik de ondan Zehra da onları karşıladığını söyledi. Bahşende de herkese kahve söylemek istedi. Ayşe ben içmem dedi Ömer ben içerim dedi. Nede olsa eşini babaannesi ile yalnız bırakmak istemiyordu.

Ayşe Asya yı salondan götürmek istedi her an dayısına da ben bugün anneannemi gördüm deme ihtimali vardı. Asya da neden bana sormadın ben de kahve içmek istiyorum dedi. Asya’cım senin yaşın kahve içmek için daha çok küçük, en iyisi sana çikolatalı süt hazırlasın anneciğin sen onu iç olur mu?

Bahşende baktı Ayşe götüremiyor Asya ya ben mutfağa gitmek istiyorum ama bastonumu bulamıyorum bana yardım eder misin? dedi, öylelikle Asya yı salondan dayısından uzaklaştırdılar.

Ömer Zehra daki gerginliğin farkında, neden gerginsin? Babaannem bir şey mi söyledi diye sordu. Ömer Zehra’nın böyle gergin olmasını hele hele babaannesi tarafından üzülmesini hiç istemiyor.

Salim amca, Aysel hanımın dükkanına dayısının düşürdüğü cüzdanını vermek için geldi. Aysel hanım dayısının unutkanlığı sebebi ile bir şey olursa beni arasın diye cüzdanına numarasını yazıp koymuş ama dayısı cüzdanını böyle gittiği yerlerde unuttuğu için işe yaramıyormuş.

Aslında böyle rahatsızlığı olan insanların bileklerine bileklik yapılıp takılmalı, ismi soy ismi rahatsızlığı ve bulunduğu an da aranması gereken kişinin numarasının yazılı olduğu bir bileklik mutlaka böylesi rahatsızlığı olan kişilerde olmalı.

Sadece böyle insanlarda değil, şeker hastası olup insülin vurulan veya başka önemli rahatsızlığı olan ilaç kullanan kişiler de böylesi ufak önlemler aldıklarında, başlarına bir kaza geldiğinde ilk müdahale anında ona yardım edecek sağlık personeline veya onu bulan kişiye çok yardımı dokunur. Hayat kurtarır.

Bahşendenin niyeti Zehra yı azarlamak, ayağını denk al demekti ancak yanında Ömer olunca, işin rengi değişti seni buraya tebrik etmek için çağırdım Kervancıoğlu kadınları olarak şirket kurmak önemli bir adımdır dedi. Sonrada yine iğnesini batırdı Zehra ya.

Üniversite mezunu değilsin, iş tecrüben yok, bunlar iş hayatı için önemli eksikliklerdir dedi. Her okuyan başarılı iş hayatı olacak diye bir kural yok bu bir. İkincisi, iş tecrübesi olması için bir yerden başlaması lazım herkes senin gibi düşünürse insanlar nasıl tecrübe edinecekler. İnsan doğar doğmaz koşmuyor hatırlatırım Bahşende hanım insanın moralini bozmada üstünüze yok. Hemde şirket kocasının şirketi. En iyi tecrübeyi ne güzel kocasının şirketinde kurulan yeni şirket de edinecek Zehra.

Ayşe ile kıyasladı Zehra yı o üniversiteyi en iyi okulda bitirdi dedi. Zehra yı ezmeye çalışırken Ömer eşi olarak girdi devreye Zehra’nın da çok güzel bir yeteneği var, Ayşe de bende ona güveniyoruz dedi.

Bahşende odasına dinlenmeye gitti. Ömer de Zehra ya sen onun söylediklerine takılma iyi misin diye sordu. Zehra da içinden sen yanımda olduğun sürece iyiyim dedikten sonra yüksek sesle iyiyim dedi. Ömer de moral olsun, değişiklik olsun diye dışarı yemeğe gidelim mi? deyince, Zehra da Hediye abla akşam için o kadar hazırlık yaptı masa da olmazsak ayıp olur dedi.

Ve bu konuşmanın arasında yine Mehmet beyin adı geçti. Ömer Mehmet beyden çok rahatsız. Onu her an Zehra’nın yanında görmek istemiyor Ömer, haklı iş işte kalmalı. Eve iş taşınmamalı.

Ayşe de Zehra sayesinde annesine yıllar sonra kavuşmuş olmanın mutluluğunu yaşıyor.

Özge de şirkette Koray’ın gözüne girme derdinde, önce pastaneden pasta almalar sonra da Koray’a özel kalem hediye etmeler. Koray’a hiç hak etmediği sözleri söylediği içinmiş bu hediye.

Normal bir zamanda olsa Koray dan etkilendi derdim ama aklı fikri şirketi içten batırmakta o sebeple Özgeyi sevmiyorum. Sağ gösterip sol vuranlardan Özge. Bakalım foyası ne zaman ortaya çıkacak? Yoksa hiç çıkmayacak mı? hani bu dizi de kötüler hiç ceza almazlar ya ondan dedim.

Bahşende Zehra yı yeniden odasına çağırttırdı yarım kalan konuşmasını tamamladı. Jülide için Habis kadın diyor. Habis, kötü demektir daha bir çok anlamı var ancak Bahşendenin demek istediği bu. Ve bu kelime Kuran da geçer.

O kadın benim oğlumun ölümüne neden oldu. yıllar sonra hangi nedenlerle neden çıktı ortaya? O kadın hakkında bana tek bir kelime dahi etme. Farkında değilsin belki ama sen cehennemin kapısını araladın dedi.

Bundan sonra o kadınla görüşmeyeceksin, Ayşe’nin de görüşmesine engel olacaksın dedi. Zehra buna razı olmaz ki, olmadı da zaten. Onlar Ayşe de Ömer de yetişkin insanlar buna ne siz, nede ben engel olamam dedi çıktı odadan Zehra.

Ömer ile Ayşe salonda çay içiyorlardı. Ayşe o kadar dalgın ki çayı eline döktü. abisi de fark etti. Mehmet bey geldi elinde çiçek ile Zehra hasta diye ona geçmiş olsuna gelmiş. Ayşe bunu duyunca abisine Zehra hasta mıydı? diye sordu.    

Aynı evin içinde ama birbirlerinden habersizmiş gibi bir manzara oluştu. Ömer de biraz kırgındı ama şimdi iyi dedi. Hediye ablada odasından Zehra yı çağırdı. Salona gelince Zehra’nın elini öptü Mehmet bey. Ömer de gördüğü manzara karşısında içinden sakin ol Ömer diye kendi kendine telkin verdi.

Ayşe, Zehra ve Mehmet bey arasında sohbet devam ederken Ömer bu durumdan sıkıldı ve geleceğinizi önceden haber verseydiniz dedi. Ayşe de Zehra da şaşkın gözlerle Ömer’e bakınca Ömer de çevir kazı yanmasın yaptı. Önceden haber verseydiniz hazırlık yapardık akşam yemeği gibi dedi.

Ayşe de bunu ciddiye aldı ve Mehmet beye yemeğe kalın dedi. Ömer resmen kendi eli ile kendi ayağına sıktı. Mehmet bey yemeğe kaldı. Yemek masasını görmedik. Bu aralar sofra yok oldu.

Mehmet bey eskiden pısırık içene kapanıkmış. Lisede basket takımının kaptanı olunca iş değişmiş. Basket takımının yaptığı bir maçı ballandıra ballandıra anlattı. Karşı rakip takım oyuncu değişikliğine gitmiş ve önde giderken takıma giren o kişi nedeni ile maçı kaybetmişler. Bilin bakalım o takımda maça giren ve Mehmet beyin takımını yenen kim?

Tabi ki de Ömer.

Zehra bunu duyunca çok mutlu oldu. Ömer hep böyledir, hayatımda tanıdığım en çalışkan en disiplinli insandır elini atıp da düzeltemeyeceği hiçbir şey yok dedi. Ömer’in de çok hoşuna gitti. herkesin içinde, bir adamı karısından duyduğu bu iltifatlardan başka ne mutlu edebilir ki dedi.

Ayşe de, Mehmet bey görüyorsunuz değil mi? ailemizin çifte kumruları dedi. adam bu sözün üstüne kalkıp gitti. ne o rahatsız mı oldun Mehmet bey. Sen Zehra yı unut o evli, eşi var dünyalar yakışıklısı, Zehra dönüp de Ömer varken sana bakmaz. Hadi başka kapıya.

Kerem Sabah’a harita hediye etmişti. Birlikte dünya turu yapacakları yerler işaretli orada ve Sabah o haritaya bakarken Kerem geldi yanına biraz konuştular. Sabah Kerem’ e feluka ile gezi Nil nehrinde çok güzel olur dedi. feluka, bir çeşit yelkenli. Sonra da birlikte yemeğe gittiler.

Dönünce de kerem Sabah’ı evine davet etti ama Sabah gitmek istemedi.

Ayşe Mehmet bey gidince odasına geçti eşine bugün annesi ile buluştuğunu söyledi. Asya yı da kendisine sormadan götürdüğünü söyledi. Nihat da iyi yapmışsın, kızımın anneannesi ile konuşması için benim onayıma gerek yok ki dedi.

Ayşe’nin tek bir korkusu var o da bunu abisine nasıl söyleyeceği?

Ömer Zehra’nın odasına iyi geceler dilemek için gelmişti ve Zehra bu gece diğer gecelerden farklı olarak pijama giymiş, saçını toplamıştı güzel görünüyordu. Ömer de fark etti. Saçını, pijamasını, Zehra da çeyizimde vardı Cevriye hala ile almıştık öyle duracağına giymek istedim dedi.

Ömer de etkilendi ve teşekkür etti Zehra ya, gecede Mehmet beye söyledikleri için, beni onurlandırdın dedi ve sarıldı eşine, sonra da iyi ki varsın, iyi ki burdasın, iyi ki dedi sustu Ömer. Öpmek istedi ama son anda alnından öperek bu davranışı ile konuşmadan iyi ki karımsın, alın yazımsın demek istedi Ömer.

Sonra da iyi geceler deyip çıktı odasına gitti Ömer. Zehra da utandı, bir o kadar da mutlu oldu. her ikisi de birbirini çok seven iki aşık eş.

Ömer Zehra’yı düşündü odasında, ona sarılarak uyuduğu, ve biraz önce öpme anını ve içinden sende beni düşünüyor musun dedi Ömer.

Zehra da kendi odasında Ömer gibi o da Ömer’i düşünüyordu. Ve şimdi şuan ne yapıyor acaba diye içinden geçirdi Zehra.

*****

Acaba Şimdi ne yapıyor? Aklının bir köşesinde ben var mıyım?

Hala beni seviyor mu? Kalbinde bana hala bir yer var mı?

Yoksa beni çoktan unutmuş mu? Yerime bir başkasını koymuş mu?

Beni düşünüyor musun?  Şu an ne yapıyorsun?

Aslı

*****

Gece bitmiş sabah olmuştu ve Ömer hemen Zehrasının yanına koştu onu görmek istiyordu. Zehra odada yoktu kahve almaya gitmişti. Zehra gelince ona hafta sonu planından bahsetti. Başbaşa bir şeyler yapmak istiyordu Ömer.

Zehra da kahvaltıya Mehmet beyin geleceğini, Ayşe’nin davet ettiğini söyledi. Ömer de içinden sabah gelecektin akşam niye gittin gitmeseydin dedi. Zehra ya da neden çağırmışki bize sormadan dedi.

Gerçekten hem akşam yemeği, hem sabah kahvaltısı hayırdır Ayşe ne oluyor? Ömer Zehra ya şirkete gitmem lazım işlerim var dedi. Zehra da ayıp olmaz mı diye sordu. Ömer de sen merak etme bir şey olmaz dedi. hem Ömer adamı sevmiyor ki onun kusura kalması umrunda olmaz.

Ömer çalışma odasına geçti çok sinirli Mehmet bey’in hem akşam, hem sabah konakta olması hoşuna gitmedi. Nihat geldi. O da fark etti Ömer’in öfkesini kıskançlığa yordu durumu. Ama Ömer bizim de iş ortaklarımız var onları hiç yemeğe, kahvaltıya çağırıyor muyuz? dedi. babasının çiftliği gibi giriyor çıkıyor dedi.

İstesen çağırırsın Ömer adam kendi kafasına göre bir kere geldi o da Zehra ya geçmiş olsuna, akşam yemeğini sen düşündün, sabah kahvaltısını da Ayşe bunda ne var ki yani Ömer?

Ayşe bütün cesaretini toplayarak Abisine annesinden bahsedecek bakalım nasıl söze başlayacak Ayşe?

ACABA

Ne yaşandıysa yaşandı, elimde sadece anılar Kaldı. 
Elde kalanlarla yaşamak çok zor, hatta İmkansız…
Kapanmamış bir sürü yara, cevapsız sorular aklımda?
Oturmuşum bir köşede merak ediyorum! 

Acaba sende beni benim seni düşündüğüm kadar düşünüyor musun? 
Acaba sende beni benim seni özlediğim kadar özlüyor musun?
Acaba sende beni benim seni düşündüğüm kadar düşünüyor musun?
Acaba sende beni benim seni özlediğim kadar özlüyor musun ?

Hâlâ… 

Yaşananlar yaşandı, elimde sadece anılar Kaldı. 
Elde kalanlarla yaşamak çok zor, hatta imkansız…
Kapanmamış bir sürü yara, cevapsız sorular aklımda?

Oturmuşum bir köşede merak ediyorum! 

Acaba sende beni benim seni düşündüğüm kadar düşünüyor musun?
Acaba sende beni benim seni özlediğim kadar özlüyor musun?
Acaba sende beni benim seni düşündüğüm kadar düşünüyor musun?
Acaba sende beni benim seni özlediğim kadar özlüyor musun ?

Hâlâ… Hâlâ… Düşünüyor musun?
Hâlâ… Hâlâ… Özlüyor musun?

Acaba sende beni benim seni düşündüğüm kadar düşünüyor musun?
Acaba sende beni benim seni özlediğim kadar özlüyor musun?
Acaba sende beni benim seni İstediğim kadar istiyor musun?
Acaba sende beni benim seni sevdiğim kadar seviyor musun?

Cem ÖZKAN

 

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 298. Bölüm Analizi (“ASLI”) 7 Mart 2018 Çarşamba” üzerine 19 yorum

 1. Zehmer dedi ki:

  Selam zehra nin sürekli ömer den uzak durması nin başka sebebi var ben artık anladim zehra ömer le evli ve ömer onun kocası doğal olarak onların arasında başka özel ve duygusal bir bağ var zehra bence ömer den utanıyor ben de eskiden ilk baslarda zehra nin bu hallerine sinir oluyordum ama daha sonra düşününce farkettim zehra için diğer insanların ömer kadar bir önemi yok aslında onlara karşı normal davranmasının sebebi de bu olabilir belki bilmiyorum ben öyle anladim yada

 2. Aytac azəri fan dedi ki:

  Yuru be ir abicim kim tutar seni helal olsun sana çok doğru yazmsin sonua kadara haklisn benim dusunup de yazmadigim her seyi yazmsin ayak da alkslyorum seni

 3. aslı dedi ki:

  İyi akşamlar arkadaşlar hepinize çok çok teşekkür ederim zaman ayırıp okuduğunuz vede düşüncelerinizi paylaştığınız için.

  Gözelcim, Radacım, Reyhancım, adını yazmayı unutan sonradan ekeleyen sadık dostum nedense sana böyle hitap etmek hoşuma gidiyor.
  Ayselcim, Pericim, Aytaccım, K.Azericim, xanim azerifan hepinize tek tek cevap yazamasamda yazdıklarınızı okudum teşekkür ederim..

  şunu da demeden geçemeyeceğim Zehra’nın bu bölümde ilk kez giydiği pijamasını beğendim. ve saçlarını toplayınca japonlara benzemiş bana öyle geldi.

  1. Aytac azəri fan dedi ki:

   Biz tesekkur ederiz aslicim ne demek canım benim evet ben de beyndim pijmasini zehranin çok haklsin zehra japon lar bezemis di zehra hele bir kersin de sacin kalem le toplmsdi ya ozman daha çok bezmisdi sapon

 4. xanim azeri fan dedi ki:

  hayirli gunler aslicim canim nasilsin analiz yine cok guzel olmus bu bolumde aytacim tam istediklerimi anlatmissin kiz helal olsun sana mehmete evvelden qicik oluyorum omer bence bi yolunu bulsun haddini bildirsin yahu aslim canim arkadasim siirde cok guzel olmus bayildim sarkida en sevdiyim hep dinlerim optum seni

  1. Aytac azəri fan dedi ki:

   Tesekkur ederim xanım ben de duscemi yazdım canım daha çok yazardım ama neyse artik

 5. IR dedi ki:

  Yani seninde bu rahatligin bir an once beni kalpden goturecek asli ,sen rahat biriymissin ? Bizde bi laf var bilmiyorum sizin oralarda da gecerli mi yoksa yok ?boyle soylerler yerini bilmeyene ,eller sana hanim dedi sen kendin ne dusundun ?yani madem sen kendide hanimlik vasfi gormiyorsun neden baskalarinin hanim demesiyle havalara giriyorsun , dun bir bu gun iki yeni tanisdigin bayan bi ortagin yanina neden durmadan sokuluyorsun ,zaten kac gondur zehra hanim asagi zehra hanim yokari yedin bitirdin kendi ,sende bi onurun gururun olsun bi kerede gelen tekliflere bi bahane getir birisinide baskalarina saygi duy kari kocanin ozel hayatina saygi duy kendilerinede zaman ayirmaya izin ver ,bir de adam agziyla soyliyor hafta sonu programimiz var diye ama ortak zehradan o kadar yuz bulmus ki siz kendi programinizi bos verin illa ki benim ciflik evime gelin orayi da bi gorun ,yuzsuzlikde bu kadarina pes ,ama bunlarin sucu ne mehmet denen alcak da nede arkadas kilik li mertte ,butun bunlarin sucu hemen sulanan zehrada ,bi erkekden vaz gecdigini gormedik ki , baska adam icin kendi kocasini oda da birakib gidiyor , sevdigini sandigi ,ugruna olumu goze almayi sandigi kocasina mehmet gosterdigi ilginin yuzde birini gostermiyor , omer ne dusunse onemli diyil ama mehmetcigime ayip olmasin ,sonucda o bizim ortagimiz diyor ,o zaman omer sizin neyiniz zehra hanim ?omer senin hayat ortagin diyilmi ? Onun icin her sey goze aldigini sen soylemiyormiydin ? Kac gundur omerin yemek teklifini kabul etmiyorsun ama mehmetle her teklife kosuyorsun ,yani nazmiye illa ki bi ahlaksizlik ,ihanet ornegi islemese olmaz ,kadinlar kocaniz sizi sevmek icin onlari bol bol kiskandirin mesaji veriyor.

 6. K.Azeri dedi ki:

  Te$ekkürler Asli hanim.yazdiklariniz beni resmen bagimli yapdi.sabirsizlikla bekliyorum yazilarinizi.sonsuz ba$arilar dilerim canim.

 7. K.Azeri dedi ki:

  Yazdigim neden çikmadi?Göker bey.lütfen.

  1. Göker dedi ki:

   onaylandı.

 8. Aytac azəri fan dedi ki:

  Günaydın hayirli mutlu pazarlar arkdaslar nasilsiniz aslicim sana da günaydın hayirli pazarlar canım sen nasilsin iyisndir inşallah analiz için çok tesekkur ederim canım arkdasim her zaman ki gibi çok guzel olmus o guzel yuryine saglik bu bölüm de en çok sevdyim sahne omer takmin kapdani bendim dedyin sahneydi sovu mehmet bey yapdi kolu omer adı sonda omer vurdu kol oldu o sahne de benden bir kah kah cikdi ki nede bilmyorum ama o sahne çok hosuma gidi mehmet bey oyle kendisini ove ove anlatin ça sinir olyordum omer gibi ben de hele bir de zehranin elin opdum ya onda da yarı bir kiçik oldum ama neyse artik iyi gunler sana RABBIM islerin de har ve yardmcin olsun hep o guzel gonlune gore versin inşallah amin amin ALLHA emanet ol

 9. peri dedi ki:

  Aslıcım guzel olmuş,eline yuregine saglık,bu bolumu sevmişdim sayende tekrar izlamiş gibi oldum.

 10. Aysel dedi ki:

  Günaydın Aslım nasılsın canım inşallah iyisindir? Analiz çok güzel olmuş eline sağlık bu bölümü izlememişdim sayede izlemiş oldum çok teşekkür ederim

 11. Anonim dedi ki:

  Nihayet geldi analiz çok başım ağrıdı çoookkkkk teşekkür ederim eline yüreğine sağlık arkadaşım güzel yazmışsın

  1. Edebiyat ve şiir sever dedi ki:

   🙂

 12. Reyhan dedi ki:

  Zehraya bazen sinir oluyorum elin mehmetiyle ilgilenip duruyor kocasıyla bu kadar ilgilenmez ellerine sağlık aslı ablacım

 13. Anonim dedi ki:

  Goker bey benim yazdigim yorumlar neden cikmiyor dunden beri yaziyorum cikmiyor. Valla fena halde sinirlendim 1sayfa haric diger sayfalarda cikmiyor yorumum. Bir el atsaniz bu duruma. Rada

 14. Rada dedi ki:

  Gunaydin. Oh sabah sabah iyi geldi omere gulmek. Eline saglik bitanem her daim yuzun gulsun. Kiz gercekten omer kendi kazdigi kuyuya kendi dustu. Mehmet bey o maci anlatirken omer boyle havali havali oturub icinden mac bitti show devam ediyor dedigine cok guldum. Gerci gulmek sahneleri bitti artik zebani omer izleyecez. Ay ozgeye fena qicik oluyorum ayni alev. Haklisin dizide kotuluk yapanlar ceza almiyorlar. Nazmos hepsinin cezasini zehraya kesiyor. Birde bana inat olsun diye aysel hanimi salim amcayla karsilastiriyor ya surekli damarima basiyor bu ask dusmani kadin. Ne guzel cevrosla salim beycim aski izleyecektik.

 15. Gozel dedi ki:

  Oooo analizde gelmiş sevindim cok guzel haryka Aslim teşekkur ederim analizide kendinide ozletdin.ellerine emegine saglyk canym teşekkurler tekrar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.